Kort en bondig Luidsprekers Firma M. C. Hoole Jr. De Ruyter koopt alles en overal Ook wij ÏJMUIDEN Een conflict bij het puinruimen De 50 a 60 arbeiders, die in dienst van den aannemer Van Weelden in Oud- IJmuiden bezig zijn met puinruimen heb ben gisteren het werk neergelegd. Deze arbeiders werkten tot nu toe op een uur loon van 76 cent. De aannemer heeft hun nu per circulaire medegedeeld, dat voor taan tegen accoordloon gewerkt zou moe ten worden, waarmede de betrokken ar beiders geen genoegen namen. Het plaat selijk bestuur der Eenheids Vakcentrale heeft geadviseerd, heden weer aan het werk te gaan. echter in geen geval op accoordloon, waartegen van werknemers zijde principieel geageerd wordt. Den Amsterdammers, die bij dit conflict betrokken ziin. heeft de aannemer boven dien nog medegedeeld, dat hun geen extra uren voor tijdverlies, ontstaan door het heen- en weer-reizen meer betaald zouden worden. Deze arbeiders ontvingen hier voor per week 12 uren extra uitbetaald, gerekend tegen het Amsterdamsche loon a 80 ct. per uur. zoodat deze maatregel in feite een loonsverlaging van 9.60 per week beteekent. Over deze aangelegenheid zijn besprekingen tusschen den aannemer en het bestour der E.V.C. nog gaande. Het herstellen van de Noordersluis Met het herstellen van de Noordersluis, die zooals men weet, door de Duitschers in September van het vorig jaar zeer ern stig beschadigd werd, wordt met spoed gewerkt, vooral op aandrang van de Am sterdamsche reeders. Wat van het bedie ningsgebouw nog overeind stond, is met behulp van springstoffen omvergehaald. De andere drie gebouwen zijn weliswaar nagenoeg geheel intact, maar de kostbare machines zijn geheel vernield. Gelukkig bestaan hiervan teekeningen, waardoor het mogelijk is duplicaten der vernielde ma chines te leveren. De groote hoeveelheid zand, die op last der Duitschers tusschen de beide gesloten deuren aan de Westzijde van de sluis werd gegooid is nu weggezogen. Heel veel moet er echter nog gedaan worden voordat de sluis weer in haar ouden staat terugge bracht is. Ned. Herv. Kerk Het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Dordrecht is aangenomen (in de vacature G. Verdoes Kleijn) door L. Lagerweij te IJmuiden. Wordt StormvogelsHBS uitgesteld? Voor Zondag a s. 2 uur heeft de compe titieleider op het EDO-terrein vastgesteld de ontmoetingen EDOVSV en Stormvo gelsHBS Dat kan natuurlijk niet en daar EDO er op staat dat haar ontmoeting tegen VSV doorgang vindt, is de kans groot, dat StormvogelsHBS wordt uitgesteld. Vetsen 5Stormvogels 3 35 Aanvankelijk leek het er niet op, dat Stormvogels 3 deze ontmoeting zou win nen, want op een gegeven moment had Velsen met 20 de leiding en later nog weer met 32. Onder de bezielende leiding van Heilig Sr. hielden de Vogels echter vol en boekten tenslotte nog een 53 over winning. VSV 2Stormvogels 2 10 Deze plaatselijke ontmoeting werd door VSV II met 10 gewonnen. Deze zege kwam den VSV'ers zeker toe want zij speelden levendiger en pittiger dan de Stormvogelsreserves. bij wie van de voorhoede al heel weinig kracht uitging. Dat VSV tenslotte niet met sprekender cijfers won, dankt Stormvogels aan haar verdediging met Dekker aan het hoofd, die aanval op aanval van de rappe VSV- voorhocde wist af te slaan. In laatste in stantie stond ook doelman Keemink zijn mannetje. Daarom was het bepaald jam mer voor hem, dat een „sof"-doelpunt den wedstrüd in het voordeel van VSV besliste Besommingen van Maandag Versche haring: VL40 f17287. KW4 f 7472: kustvisschers: UK184 f 334, UK265 f170. IJM241 f312. HD18 f6418, UK264 f136. Haringvisscherij Van de haringvisscherij zijn alhier bin nengekomen de VL40 met 80 kisten ver sche haring en de KW67 met 39 last pekel haring De Beatrice weer in de vaart De stoomtrawler Beatrice, die wegens reparatie geruimen tijd uit de vaart is geweest, zal heden weer naar zee vertrek ken. Dezer dagen wordt de Cornelis, die in Amsterdam een groote machine-reparatie ondergaat, in de Visschers'naven verwacht Met het repareeren van de Knikker wordt flink voortgang gemaakt, maar het zal nog wel eenigen tijd duren, voordat ook deze trawler weer klaar is voor de visscherij. De Zeehond wordt gelicht Men is Maandag begonnen met het lich ten van den onlangs in de Visschershaven gezonken stoomtrawler Zeehond VELSEN Kerkelijke verkiezingen. Naar we vernemen zullen op 10 Decem ber a.s. kerkelijke verkiezingen worden gehouden. Er zullen dan 4 gemachtigden voor het kiescollege gekozen moeten wor den. In tegenstelling met voorheen vinden deze verkiezingen thans op een werkdag plaat* Suomi-loopers boekten weer fraaie successen Bij de j.l. Zondag door de Athletiekver- eeniging „De Meteoor" te Amsterdam ge houden Tuindorp-Oostzaanronde over een afstand van 3500 M. hebben de deelne mers van Suomi te Velsen mooie resulta ten geboekt. Eerst vertrokken de junioren over een afstand van 1500 M Hier bewees de 15- jarige Wim Vrenegoor zijn aanleg door uit een sterk veld als vierde aan te ko men. Hierna startten de A, B, C en D-klassen tegelijk met in totaal ongeveer 80 deel nemers Na "een snelle race werd Joop Weenink, de traditie getrouw, tweede achter Slijkhuis, op den voet gevolgd door Jaap van Wijngaarden, die weer op fraaie wijze de eerste plaats in de B-klasse bezette en die door dit resultaat voor eer jaar houder werd van den fraaien wissel beker voor den eerst aankomenden B, C, of D-klasser Siege de Boer werd na een felle eindspurt vierde in de C-klasse G Winkel derde in de D-klasse. Met vijf loopers werden dus vijf prijzen behaald n.l. een le, een 2e, een 3e en twee 4e. A.s. Zondag moeten de Suomianen de Zilveren Sleutels van Leiden verdedigen. Zakbijbelbond. Dinsdagmiddag 4 December a.s. houdt de Zakbijbelbond een bijeenkomst in Ned Herv. Kapel. Mej. G. van Woerden zal een godsdienstig onderwerp bespreken. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders der ge meente Velsen brengen ter openbare ken nis, dat ter gemeente-secretarie (IVe afd.) ter inzage ligt een verzoek met bijlage van: J Meesters te Driehuis, Schaepman- 'aan 1. om vergunning voor het oprichten van een timmerfabriek op in het perceel kadastraal bekend, gemeente Velsen, afd. IJmuiden. Sectie M no. 2194. gelegen aan den Zeeweg no. 236, te IJmu id en-Oost, waarin zullen worden geplaatst een vlak en vandiktebank. een lintzaag, een cirkel zaag. een langgatboor en een slijpmachine. resD aangedreven door een electro-motor van 5 PK,, 2 P.K.. 3 P.K.. 2 P K en 1 P.K. Op Donderdag 6 December 1945 des v.m. te elf uur. zal ten gemeentehuize gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. BINNENLAND Prof. dr. A. G. van Hamel, hoogleeraar te Utrecht, oud-bibliothecaris van het Vre despaleis is op 59-jarigen leeftijd in Den Haag overleden. Mr. P. G. van Tienhoven te Amsterdam voorzitter van de vereeniging tot behoud v. Natuurmonumenten en van de Hollandsche Molen, die dezer dagen 70 jaar werd. is zoo meldt het Handelsblad door de wis- en natuurkundige faculteit van de Gem. Universiteit te Amsterdam tot eeredoctor be noemd. De datum van de eerepromotie is nog niet vastgesteld. Zaligverklaring pater Arn. Jansen S. F. D. Dezer dagen is te Steyl (L.) het tweede apostolisch proces gehouden voor de zalig verklaring van pater Arn. Jansen, den stich ter van de congegratie van het Goddelijke Woord. Tot directeur-generaal van den Rijksge- bou-wendienst is benoemd ir. C. T. C. Hey- nlng, thans werkzaam als hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat. De vereeniging „Nederland-Xndonesia" stelt zich voor de rede van de Koningin van December 1942 te herdenken door een gala kunstavond in den Stadsschouwburg te Am sterdam op Vrijdag 7 December. Een drieling is geboren in het Lauren- •lusziekenhuis te Roermond. Het zijn drie meisjes, die het, evenals de moeder, mevrouw Gijzen, goed maken. Het gezin telde tot nog toe een kind. De Koningin zal Woensdag naar Gro ningen komen voor een niet-officieel bezoek im besprekingen te voeren met verschillen de personen, zoowel uit de stad als de pro vincie. om zich van het leven in de provin ce Groningen tijdens en vooral na den oor log op de hoogte te stellen. Een aantal Naderlandsche S.S.-ers, dat in de Harskamp gevangen zit, had een be drag van 250.000 bijeengebracht en aan den kampcommandant overgedragen met de opdracht een fonds te vormen voor de nagelaten betrekkingen van de Ned. S.S- lieden, Dit zou wellicht gelukt zijn. als de Tielsche politte niet de lucht van deze zaak had eekregen en kon aanloonen, dat het geld Tiel was geroofd. De politie onderhandelt met den kampcommandant over de inle vering van het heele bedrag zoo meldt Het Vrije Volk BUITENLAND Eind Maart zullen verkiezingen in Grie kenland worden gehouden. Arbeiders der Londensche gasfabrieken zijn in staking gegaan. Invoer van goederen wil Engeland al door Engelsehe schepen laten geschie den. Een embargo op in vreemde schepen aangevoerde goederen zou worden overwo gen. Poha. de chef van den Japanschen po- litieken inlichtingendienst, verantwoordelijk voor vele moorden, is gearresteerd. Een internationale filmstad wil men op richten aan de Cote d'Azur Generaal Joseph Mc.Narney, de opvol ger van generaal Eisenhower als opperbevel hebber der Amerikaansche troepen in Euro pa. is te Frankfort aangekomen. De Chineesche regcering heeft haar voldoening te kennen gegeven over de ver klaring. door Truman. Attlee en Mackenzie King gepubliceerd, betreffende de atoom energie, Een moordaanslag door nat. soc. is ge pleegd op den Noorschen procureur-generaal die in het proces tegen Quisling als openbaar aanklager is opgetreden, evenals op eenlge zijner naaste medewerkers HAARLEM EN OMGEVING Simon Admiraal, de Jonge pianist, win naar van den „Prix d'Excellence". zal op Vrijdag 30 November een planoavond geven ln de kleine zaavan de Gem. Concertzaal te Haarlem. Pastoor tv. J. Pompe, sedert 1 Juli de ken van "s-Giavenhage, is door den bisschop van Haarlem benoemd tot kanunnik van het kathedrale kapittel van Haarlem. Dr. ir. F. Bakker Schut te Haarlem, secretaris van het Nederlandseh comité voor gebiedsuitbreiding is benoemd tot ltd van de advies-commissie voor het annexatie-vraag stuk. Ingevolge de zuivering ztjn door den minister van Blnnenlandsche zaken, met in gang van begin Mei 1945 ontslagen mr. A. J. Backer, als Commissaris der provincie Noord- Holland, S. L. A. Plekker, als burgemeester van Haarlem. J. H. v. Riesen als burgemees ter van Heemstede. T. O. v. d. Weide als burgemeester van Velsen, M. J. G. J. v. Leeuwen als burgemeester van Haarlemmer meer, J. B. v. Grunsven als burgemeester van Beverwijk en J. W. Zlgeler als burge meester van Bloemendaal. Twee Haarlemsche verpleegsters, zr. H, P. Kluit en zr. Kuiper zullen morgen aan de tweede Skymastervlucht naar Batavia deel nemen. Zij hebben hun sporen verdiend in den illegalen tijd en vervullen thans de functie van resp secr. van den Nat. Bond en voorz. v. d. R.K. bond van Verpleegsters. Zij zul len in Indië waarschijnlijk belast worden met de leiding van ziekenhuizen. Extra rantsoenen voor jonge moeders. In aansluiting aan hetgeen eerder ge publiceerd werd, deelt het Centraal Dis tributiekantoor mede, dat a.s. moeders wier kind verwacht wordt na 27 April, doch voor 26 Mei 1946 voor de eerste maal extra rantsoenen zullen ontvangen voor de periode van 25November tot en met 22 December a.s,. terwijl a.s. moeders, wier kind verwacht wordt na 25 Mei, doch voor 23 Juni 1946 voor de eerste maal extra rantsoenen zullen ontvangen voor de pe riode van 23 December tot en met 19 Ja nuari. Voorts ontvangen jonge moeders, wier kind geboren is na 26 Mei, doch voor 24 Juni 1945 voor de laatste maal extra rant soenen voor de periode van 25 November tot en met 22 December a.s. en jonge moeders wier kind geboren is na 23 Juni, doch voor 22 Juli 1945 voor de laatste maal voor de periode van 23 December tot en met 19 Januari a*. Officieele publicatie. De directeur van den distributiekring Bloe mendaal maakt bekend, dat de uitreiking van bovengenoemde kaarten zal geschieden: te Aerdenhout in de Vondelschool, Jul. v. Stol berglaan van 93 uur op Donderdag 29 Nov. 1945 voor de letters A t.m. J: Vrijdag 30 No vember 1945 voor de letters Kt.m. Z. ie Bloe mendaal in het Jeugdhuis, Donkerelaan van 9—1 en van 24 uur op Maandag 3 Dec. 1945 voor de letters A t.m. E: Dinsdag 4 Dec-. 1945 voor de letters F t.m. M.; Maandag 10 De cember 1945 voor de letters N t.m. Z Te Zandvoort in het Distributiekantoor, Halte straat 4 van 9—12.30 en van 2—3 uur op Dins dag 11 Dec. 1945 voor de letters A t.m. C; Woensdag 12 Dec. 1945 voor de letters D t.m, G: Donderdag 13 Dec. 1945 voor de letters H t.m. P: Vrijdag 14 Dec. 1945 voor de letters Q t.m. Z. Te Vogelenzang in het schoolge bouw aan de Vogelenzangscheweg van 9 12.30 en van 2—3 uur op Dinsdag 11 Dec. 1945 voor de letters A t.m. L; Woensdag 12 Dec. 1945 voor de letters M t.m. Z. Te Overveen in gebouw „Domi" Zandvoorterpad van 9—1 en van 2—4 uur (Zaterdag 15 Dee. 1945 van 9—11.30 uur) op Zaterdag 15 Dec. 1945 voor de letters A t.m. C; Maandag 17 Dec. 1945 voor de letters D t.m. N; Dinsdag 18 Dec. 1945 voor de letters O t.m. Z. Na-uitreiking van de bonkaarten op 27 December 1945 in gebouw „Domi". Zand voorterpad van 9—12 uur. De bonkaarten worden uitsluitend op bovengenoemde dagen uitgereikt. 26 November 1945. Het P V.K. voor groenten en fruit te Be verwijk maakt bekend, dat in de weck van 19 tot en met 24 November de gemeente Vel sen op de volgende wijze werd bevoorraad: Bloemkool: bon 638, rantsoen 1 bloemkool per 2 consumenten. IJmuiden gedeeltelijk. Roode en gele kool bon 638, rantsoen pond per consument. IJmuiden geheel. Fruit: bon 639. rantsoen 1 pond per consument. IJmuiden restant. Gekookte biet: bon 63S rantsoen J,i pond per consument. IJmuiden en Velsen-Noord geheel. Heden ontvingen wij het droevige bericht dat in 1943 in een krijgsgevan genkamp in Thailand 16 overleden JAN BENEDICTUS KINT Zijn bedroefde Groot moeder, Ooms en Tantes "Wed. D. Kint en familie IJmuiden Oost 27 Nov '45 Heden bereikte ons het droevig bericht, dat onze lieve schoondochter, zus ter, behuwdzuster en tante in een vrouwenkamp op Java is overleden. Namens de familie J. de Vries. Rembrandtlaan 21 IJmuiden Oost. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen die blijken van be- langstelling hebben gegeven bij het overlijden van onze zorgzame en onvergetelijke vrouw en moeder MARRETJE PEETERS— BAAK. B. J. Peeters. P. C. Peeters. Amsterdam-West 27 Nov. '45. Esmoreitstraat 51 I. VERLOREN Hoofdstr. bij no. 200 linker br. bonthand schoen. Zeer gedupeerd. Tegen bel. terug bez. Hage- lingerweg 132, Santpoort. Donderdagmiddag verloren IJSMUTS (beige, gemerkt V. B.) gaande van School K Tolsduinerlaan, Driehuizerkerkweg. Tegen belooning ter. te bez Zwenne Driehuizerkerkweg 49. NET MEISJE gevraagd voor heele dagen. Kolk's Meubelmagazijn, Pres. Kru- gerstraat 60, IJmuiden. RUILEN 3 o. kw. jongens jassen lft. 12. 14 en 16 jr. en 1 pr. L j.sch. m. 39 voor een jongenspak lft. 18 jr. H. Looven, Pres. Krugerstraat 82 TE KOOP: Wolvilten br hoed z.g.a.n, zwarte dames mantel nw kl. maat Duin en Kruidbergerweg 16B. Drie huis. TE KOOP: Eik sjoelbak. Uurwerktrain m. rails, wis sels, station, tunnel, brug enz., slede en knikkerbiljart Adres te bevr bur. v. d. bi Te koop agb. een in pr. st FORNUIS. D. de Boer. Pres Krugerstraat 44. MEISJESSPEELGOED tc koop o a. wiegje. Da Costa- laan 29, Drieh. Te koop ELECTROMOTOR V2 P.K. Stephensonplein 15, IJmuiden. TE KOOP: vaste wascht m. toeb.. terra overgordijnen. 10 staafs gash, met ind. verw;.~ Br. L 179 bur. v. dit blad. Een OCTANT met zilveren gradenboog en certificaat te coop. Kon. Wilhelminakade commissie voor geestelijke t:\ morele steun aan" de .jeugd oxdell toezicht van' neder!,. volksherstel. Wij verzoeken alle oucfëfs, v.tn welke richting zij ook moeen zijn. a.s WOENSDAG 28 NOVEMBER hun kinderen, meisjes zowel als jongens var. 12 tot en met 15 jaar naar de bijeenkomst te sturen in het THALIA THEATER te IJmuiden (West). Als beginacte zal worden opgevoerd voor de Jeugd het Toneelstuk: Prins „Ping, Pang, Pong" in het Zomerkamp. Tot <le Jeugd spreken de Heer II. M. Straling. .Aanvang 7 uur. Toegangsprijs 15 cent S. O. S. HOERA! daar is hij weer die mijn X A ATM A C"I X E heeft gekocht. Hebt U er misschien ook nog een staan, buur vrouw? Want die man geeft goede prijzen. MERK OF DEFECT GEEN BEZWAAR. Van ouds bekend Tel. 22787, Rijksstraatweg 250, Haarlem-Xoord OVERAL AAN HUIS TE ONTBIEDEN. TROMPSTRAAT 35 Telefoon 4273 komen weer terug in IJmuiden en openen a.s. Woensdag 2 uur onzen noodwinkel DE RDPSTRAAT 5. Wij zijn weer present met een pracht collectie ZIJDEN en PERKAMENTEN LAMPEKAPPEN, KRONEN, STAANDE- en WANDLAMPJES, GANGLANTAARNS enzoovoorts. IV* Als openingsreclame hebben wij voor U een perka-kap voor f 15. Ook onze collectie luxe en religieuze beelden is enorm. U allen tot een bezoek uitnoodigend. Beleefd aanbevelend, HENK BROEKHUIZEN Een Spaarbrief van de N.C.V. 19 een uiterst soliede belegging KAS 1929 kuiam in 1944 ter verdeeling Voor een volgestorte spaarbrief van ƒ500.— 1000.— ƒ2500.— betaalde men bjj toetreding. ƒ390.—780.—1950.- Ultkeering Kas 1929 Hoogste uitkeering f 378.60 ƒ1757.20 ƒ4393.- EEN WIJS MAN Hfiu luSMARltlEF N.ciV. VRA ACT tc,us caagsie uiiKeenng j OÖIII f J-yo.os I Looptijd 14 Jaar. Storting vanaf 3.— per maand. I Nadere Inlichtingen, mede omtrent een vertegenwoordl- I ging, verstrekt de N.C.V. Spaarverzekering. Zeestraat 88. 1 's-Gravenhage.

IJmuider Courant | 1945 | | pagina 4