Visscherij-Snufje Hoeden Luidsprekers Alb. van Pel IJMUIDEN De wedstrijden van Zondag Het falen in de competitie door de win naars van het Mid-Kennemerlandtournooi is wel zeer opvallend. Na de nederlagen tegen R.F.C. en A D.O. volgde Zondag j.l. de derde tegen Volewijckers, 12 doelpun ten werden in deze 3 ontmoetingen door de tegenpartijen gescoord en dat tegen de V.S.V.-defensie, welke eens met stop- perspil De Vries aan het hoofd vrijwel niet te passeeren was! Nog altijd echter wil het er bij ons niet in, dat V.S.V. inderdaad niet beter zou kunnen. En de wedstrijd tegen E.D.O. op Zondag a.s. lijkt ons een geschikte gele genheid voor de roodwitten om aan te toonen, dat wij goed gezien hebben. De Stormvogels hebben hun eerste punt jes binnen en daar dit nog wel in een uit wedstrijd geschiedde, kunnen de Vogels dubbel tevreden zijn. Voor Zondag was voor hen de thuis wedstrijd tegen H B S. vastgesteld. Aan gezien E.D.O echter V.S.V. ontvang', werd de ontmoeting omgezet in H.B.S.Storm vogels. We hebben er wel moed op, dat de Vogels een puntje rijker huiswaarts keeren. Velsen deed knap werk door Zeeburgia met een 20 nederlaag huiswaarts te zenden. Qua spel konden de Velsenaren aan de Zeeburgianen niet tippen, maar tenslotte beslissen de doelpunten nog al tijd. Morgen wacht Bakkum c.s. een zoo mogelijk nog zwaarder ontmoeting, n.l. tegen T.O.G., welke club op eigen terrein al zeer lastig te kloppen schijnt. Wij vree zen dan ook, dat Velsen puntloos huis waarts keert. Met de andere Santpoortsche club liep het weei* minder naar wensch: nu werd met 4-2 van T.Y.B.B. verloren. Na het goede begin in de bekercompetitie, toen o m. H.F.C. in een uitwedstrijd werd ge klopt, vallen de huidige Terrasvogels- prestaties wel tegen. Voor morgen staat de uitwedstrijd tegen Kinheim op het programma. Dat betee- kent weer een zware opgave voor de Terras-menschen, want al verspeelde Kin heim den vorigen Zondag tegen A.D.O. een puntje, een feit is, dat de Velsenaren er momenteel aardig „in" zijn. Wij houden het dan ook op de thuisclub. Beverwijk stelde teleur door met 32 van H.F.C. te verliezen. Zoo worden jullie geen kampioen, roodwitten. We verwach ten, dat de Wijker club tegen T.Y.B.B. anders voor den dag zal komen. Bij D.E.M.A.D.O. zal het naar onze meening geducht spannen. Het meest waarschijnlijk achten we een gelijk spel of een kleine overwinning voor de bezoe kers. In de 4de klas C was de 20 nederlaag van V.V.B. tegen V.V.E. wel de meest opvallende uitslag. Evenals Beverwijk zal ook V.V.B. tot de conclusie gekomen zijn, dat ze beter moet gaan schieten, wil de bovenste plaats haar deel zijn. Reeds mor gen, tegen C.S.V., zal dit het geval moe ten zijn, want de Castricummers lijken ons niet voor de poes. Over I.E.V. zijn we tot dusver best te vreden. Zorgt, dat we dit morgen, na de ontmoeting tegen Bergen nog kunnen zeg gen, I.E.V.'ers! V.V.E. zal in Alkmaar wel van de club van dien naam winnen. Stormvogels 2 kon het ook tegen V.S.V, 2 niet bolwerken en is dus nog steeds zon der winstpunten. Morgen halen zij echter o.i. tegen H.F.C. 2 het eerste puntje binnen! De Kennemers-reserves ontvangen R.C.H. 2 en zullen daar hun handen vol aan hebben! Velsen 2 maakte Haarlem 3 „even" met 91 in. Tegen Zandvportrneeuwen 2 zal zij het wel wat lastiger krijgen, maar toch rekenen we op 2 Velser winstpunten. Kennemers 3 maakt tegen Haarlem 3 wel kans op een gelijk spel. St. Nicolaas bij Stormvogels Gisteravond was de Sint bij Stormvogels op bezoek. Hij bleek in het zonnige Zuiden de prestaties der Vogels met belangstelling te hebben gevolgd en was dan ook van alles op de hoogte. Menige nuttige tip werd vooral den eerste-elftallers gegeven. Van Dongen en Luppens kregen een pluim voor de wijze waarop ze hun aardige St. Nicolaasversjes zongen en Piet Kraak zeg de de Sint alsnog een Nederl. Elftal-trui toe. Toen de Sint vertrokken was. bleek dat hij er voor gezorgd had, dat tot diep in den nacht het feest ter eere van zijn naamdag kon worden voortgezet. De da mes MartensVan Leeuwen en Broek en de eerste elftalspelers Van Pel en Zwem mer zorgden voor een vroolijke afwisseling van het dansprogramma. E.D.O.—V.S.V. VSV komt in een gewijzigde opstelling uit. De Vries staat o.m. als back opgesteld. De volledige opstelling is: Akkerman; De Vries, Voet; v. d. Kuyl, Spaans, Van Eer den; v. d. Gevel, v. Onselen, v. d. Lugt, Balvers, Sterk. S-V.llHaarlem 6 Morgen speelt het le elftal van S.V.IJ. tegen Haarlem C te Haarlem. De opstel ling der IJmuidenaren is: A. van Veen, P. Clots, J. v. d. Linde, T. Kremer, K Kis tenmaker, C. van Burgel, J. Buis, J. Bak ken, H. v. d. Linde, J. Luster en M. Kis tenmaker. Waterloo-Nieuws Morgen sleelt Waterloo I tegen het nog ongeslagen D.E.M. 2 op eigen terrein. Be gin 2 uur. Waterloo 2 gaat op bezoek bij Beverwijk 3. Beide elftallen zijn nog ongeslagen. Be gin 12 uur. Waterloo 3 ontvangt om 9.45 uur Terrasvogels 4, Waterloo 4 gaat om 2 uux op bezoek bij Velsen 6. Chr. Muziekvereeniging „Wilhelmina" Sinds de wederoprichting van de Chr. Muziekvereeniging „Wilhelmina", worden de repetities elke week weer geregeld ge houden, zoo deelt hel bestuur ons mede. Onder leiding van den heer Steijn van Zaandam wordt het mu/.ikale peil gaande weg omhoog gebracht. En al keerden nog niet alle leden terug, toch kan het leden tal zeer bevredigend genoemd worden. Het bestuur beraamt reeds plannen om naar buiten op te treden, welke plannen zoo spoedig mogelijk verwezenlijkt zullen worden. VELSEN „Kinheim" vierde Zilveren jubileum Geslaagde herdenking De Velser Voetbalvereeniging „Kin heim", welke 4 April 1920 werd opgericht, heeft haar 25-jarig bestaan op luisterrijke wijze herdacht. Vrijdagmiddag is een receptie gehouden in het Kennemer Theater te Beverwijk. Een groote verscheidenheid van sport vrienden was hier tegenwoordig. De voorzitter van Kinheim. de heer F. A. v. d. Kant, opende de ontvangst van de vrienden der geel-zwarten, waarbij hij gewaagde van het wel en wee der vereeni- ging in de afgeloopen kwart eeuw om vervolgens ook de ondervonden moeilijk heden van het laatste bezettingsjaar te schetsen. Tijdens deze receptie kwamen vele vereenigingen de jubileerende club gelukwenschen en de rij van felicitaties werd geopend door de V.V. Beverwijk, w j<e een couvert met inhoud aanbood. Achtereenvolgens complimenteerden A D. O. 1920, V.V, Velsen, de heer W. Berghuis, V.S.V., V.V.B., I.E.V, die hun gelukwen schen door bloemen lieten vergezellen en D.E.M. Het specifieke IJmuidensche hulde blijk van de IJ.V.V. Stormvogels, bij mon^ de van den heer F. Bremerkamp aange boden, bestond uit een kist „bokking", ter wijl een vaatje haring, symbool om de tegenstanders in te maken, zal volgen. Een prachtige geste was de aanbieding van een gloednieuwen bal door de B.V.V. De Kennemers. hetgeen uiteraard groote waardeering vond. Een stroom van schrif telijke gelukwenschen completeerde deze uiterst geslaagde receptie. De opening van den feestavond in het zelfde gebouw door den voorzitter, den heer v. c. Kant, die de vele aanwezigen, onder wie dokter L. J. Vreeling. hartelijk verwelkomde, werd gevolgd door de hul diging van den heer A Redeker. die ge durende 25 jaren bestuurslid was, waar van 17 jaar penningmeester. Op uiterst waardeerende wijze werden de verdien sten van dezen nestor voor Kinheim in het licht gesteld, maar ook die van zijn echtgenoote, welke steeds trouw de ver gaderingen van de elftal-commissie heeft verzorgd. Een fraai schilderij vormde het huldeblijk voor den trouwen bestuurder. Mevr. Redeker ontving een mooie bloe menmand. Het cabaret-gezelschap van Paul Ostra bleek een gelukkige keuze om de jubileum viering te vervolmaken. Door afwezigheid van enkele artisten was het gezelschap aangevuld met Wiesje Bouwmeester en Seal Tiel. Nel Koemans gaf op keurige wijze en ongekunsteld haar prachtige zang ten beste in bekende songs. Paul Ostra, die tevens als conferencier fungeerde, oogstte veel succes in zijn parodieën en tooneelspel, waai-voor echter Wiesje Bouw meester in haar verschillende creaties niet onderdeed. Een speciale vermelding ver dienen de 2 Grasso's, die op phenomenale wijze hun kunstige acrobatiek vertoonden, waarin vooral Paoli groot aandeel had. Seal Tiel, de goochelaar, was meesterlijk in zijn kaartkunsten, maar wonderlijk ver bluffend in het wisselen van dassen. Ook gaf hij staaltjes van geheugenconcentratie die aan het wonderbaarlijke grensden. Ten slotte dient Wouter Denijs vermeld te worden. Een geanimeerd jubileumbal on der leiding van den heer G. Bonnema vormde een waardig sluitstuk van Kin- heim's vijfde lustrumherdenking. St. Nicolaas-Kinderfeesten De Buurtvereeniging „Schulpen" organi seert voor de kinderen van haar leden van den leeftijd van 2 tot en met 12 jaar op Woensdag 5 December des middags een St. Nicolaasfeest in bioscoop „De Pont". Op Donderdag 13 December a.s. zal des avonds een St. Nicolaasfeest worden ge houden voor de kinderen van 13 tot en met 17 jaar, eveneens in „De Pont". Dit feest wordt echter georganiseerd voor de kinderen van de vier Velsen-Noordsche buurtvereenigingen. Spreekuur van den Burgemeester De Burgemeester Mr. M. M. Kwint zal de volgende week in plaats van Maandag morgen, Woensdagmorgen spreekuur hou den. PREDIKBEURTEN ZONDAG 2 DECEMBER. IJMUIDEN". Ned. Herv. Kerk, Kanaalstr. 10.30 en 5.30: Ds. L. Lagerweij. Goede Her derkerk 10.30: Ds. G. F. Callenbach. Oud- Katli. (Goede Herderkerk) 8.30: Pastoor Th. Moleman. Chr. Geref. Kerk (School Hontmanstraat) 10 en 4: Ds. A. Zwiep. Leger des Hells. 10.30: HetlJglngsdienst. 7,30 Verlossingssamenkomst m.m.v. C. de Boer. Vrije Evangelisatie, Wlllemsbeekweg 38. 3: de heer W. v. d. Vlis uit Vlaardlngen. SANTPOORT. N'ed. Herv. Kerk ch Kapel- 10: Ds. H. O. Molenaar van Halfweg. Kapel: 5: Ds. Plaggemars van Spaarndam. Geref. Kfirk. 9.45 en 5; Ds. S. E. Wesbonk, IJm. CDLXIII. Het visscherijbedrijf gaat voort op den weg der geleide economie, een systeem, dat het levenslicht heeft geschonken aan bedrijfschappen, vakgroepen, ondervak groepen (weer onderverdeeld), secties, sec- tiebesturen, verdeelingscommissies, ver trouwensmannen en nog duizend plus één andere instanties. Het apparaat is langza merhand zoo ingewikkeld geworden, dat het hoog tijd wordt, tot stichting van een faculteit voor geleide vischeeonomie aan de Handelshoogeschool tae Rotterdam over te gaan, met een leerstoel met een echten professor er op. Of dit systeem op den duur niet vast loopt? Ik weet het niet, maar als ik a! die besluiten, voorschriften en verboden in De Visscherijwereld lees, houd ik mijn hart vast. Het .wordt zoo langzamerhand een doolhof en wie in dezeirdoolhof den juis- ten weg weet te vinden is een heele Piet. Vandaar die professor. Er wordt nu weer gesproken over den uitvoer van visch. De vakgroep Groothan del in Viseh ondervakgroep Export van Visch schijnt zich hiermee bezig te hebben gehouden, maar naar ik verneem is de zaak thans geheel in handen van de ambtenaren. We kunnen onze geleide economie nog niet missen. Dit gaat alleen, wanneer de vleeschmarkt ruimer wordt voorzien en de aanvoer van visch grooter wordt. In België is men naar den ouden toestand teruggekeerd en het gevolg is geweest, dat de meeste vischsoorten juist de gangbaarste vier-, vijf- zes-, ja tien maal zoo duur zijn geworden. Alleen tong steeg niet noemenswaard in prijs. Deze vischsoort zou ongetwijfeld ook hier niet in prijs stijgen, wanneer zij vrij werd ge geven. Ik geloof eerder dat de prijs zou dalen. Maar het zijn juist de courante soorten, waarvoor overheidsmaatregelen nog noodig zijn. Laat ons hopen niet te lang. Het cijfer van den omzet in den Rijks- vischafslag van Mei tot 1 November 1945 bedroeg 8.2 millioen gulden tegen 6.3 mil- lioen in het jaar 1939. Maar deze 6.3 mil lioen was de opbrengst van 39 millioen kg visch, terwijl voor de 8.2 millioen gulden van 1945 slechts 8.8 millioen kg noodig was. In 1939 was de gemiddelde prijs per kilo dus 16 ets., in 1945 bijna een gulden. Uit deze cijfers kan men afleiden, dat de aanvoer nog ver beneden den voor-oor- logschen staat en ook, dat de visch thans eenige malen zoo duur is als voor den oorlog. De vergelijking is niet geheel zui ver, want in het cijfer van dit jaar zit een grootere hoeveelheid duurdere visch (tong). De Utrecht maakte deze week een re- cordreis. Waarop ik nog even zou willen wijzen is de vlugge manier, waarop die enorme hoeveelheid visch gelost werd. Binnen 12 uur was de boot los. Men moet daarbij bedenken, dat het geen steenkool Is, die men zoo maar voor het uitladen heeft, maar een artikel, dat stuk voor stuk door de handen gaat, voor het sor- teeren Het was een mooie prestatie. Er is deze week opvallend weinig visch aan de markt geweest. En dat, terwijl het toch goed weer was. Deze vischschaarschte had een bijzondere oorzaak, n.l. het de magnetiseer en, Men weet, dat alle sche pen vóór 1 December de bekende behan deling moeten hebben ondergaan. Om nu moeilijkheden te voorkomen hebben de schepen, die nog niet gedemagnetiseerd waren, een bezoek gebracht aan het de- magnetiseeringsstation in Rotterdam, wat natuurlijk stagnatie in het bedrijf ver oorzaakte. Vandaar die kalme week in den afslag. En tot slot dit: er dreigen ook weer moeilijkheden. Er hangt een conflict in de lucht. PIETERMAN. SANTPOORT Athletiek Gisteren hield het bestuur van Terras- vogeLs een gecombineerde vergadering met de athletick-groep. Besloten werd dat de athletjekers des Donderdagsavonds van 910 van den heer Goddijn hun indoor- trainingsiessen zullen ontvangen in het gymnastieklokaal van de School met den Bijbel. Her dagelijksch bestuur van de athletiek groep werd als volgt samengesteld: M. Smit, voorzitter; J. Bastiaan, secretaris, Kerkweg 42; J. P. Smit, penningmeester. Technische leiding de heeren P. Meyer en L. van Olphen. Spoorwegjubilarissen gehuldigd De heeren D. Bos, Joh. Sierink en W. Kaaij werden deze week gehuldigd van wege hun 25-jarig dienstjubileum bij de Spoorwegen. Des morgens had de officieele huldiging plaats. De jubilarissen werden het eerst toegesproken d9br den stationschef den heer W. Kastelein. Deze overhandigde hen namens het personeel een geschenk in den vorm van eenige boekwerken. De heer Altena huldigde hen daarna namens de bedrijfsunie. Namens de organisatie van het spoorwegpersoneel voerde daar op de heer M. Migchels het woord. Des avonds kwamen personeel en vrien den ten huize van den heer Sierink bijeen om in gezellige sfeer den dag te besluiten. Officieele publicatie. DISTRIBUTIEDIENST VELSEN. In het tijdvak van 3 t.e.m. 22 December a.s. zullen nieuwe levensmiddelenkaarten worden verstrekt. De uitreiking zal geschieden aan de bewo ners van IJmuiden. Driehuis en Velsen(dorp) in het Patronaalsgebouw aan den Zeeweg op: Maandag 3 Dec. letter B; Dinsdag 4 Dec. letters A. C. D. E; Woensdag 5 Dec. letters F, G. H: Donderdag 6 Deo. letters I. J, K; Vrijdag 7 Dec. letters L, M, N; Zaterdag 8 Dec. letters O. P, Q; Maandag 10 Dec let ter S; Dinsdag 11 Dec. letters R. T. U. V; WÖensdag 12 Dec. letters W. X. Y. Z. Aan de bewoners van Santpoort in het Bachuls aan de Wiistelaan op: Donderdag 13 Dec. letters A t.e.m. D: Vrijdag 14 Dec. letters E t.e.m. K; Zaterdag 15 Dec. letters L t.e.m. N; Maandag 17 Dec. letters O t.e.m. S; Dinsdag 18 Dec. letters T t.e.m Z. Aan de bewoners van Velsen(Noord) In het ontspannings!ok3al van de Java-Deurenfa- briek aan den Wijkerstraatweg op: Woens dag 19 Dec. letters A t.e.m. K: Donderdag 20 Dee. L t.e.m. z. Een ieder is verplicht de kaarten af te ha len op den voor zijn letter aangegeven dag. Voor hen. die door bijzondere omstandighe den niet in de gelegenheid zijn om op den aangegeven dag te komen, zal na-uitreiking plaats hebben op: Vrijdag 21 Dec. te Sant poort en Zaterdag 22 Dec. te IJmuiden-Oost. De uitretklokalen zijn geopend van 9—12.30 uur- en van 24 uur. Op Zaterdag alleen van 9—12 uur. Men doet goed dit bericht uit te knippen en te bewaren. maken wij weer als nieuw' Elzer's HEEREN MODEHUIS Speciale reparatie inrichting KENNEMERLAAN Gevraagd: FLINK MEISJE of werkster. Kennemerlaan 121, IJmuiden. Gevr. een NET DAG MEISJE f 10 p. w. A. Plug, Rambonnetlaan 107. NET MEISJE 18 j. v.g.g.v. vraagt werkhuizen f 3 oi f 3.50 p. dag. Stationsweg 109, Velsen. NETTE JUFFR. met kind je van 1 jr. zoekt plaatsing als hulp of huishoudster, liefst waar vrouw aanw. is. Br. L 184 bur. van dit blad. NETTE WERKSTER b.z.a. voor alle dagen dagen be halve Vrijdags. Te koop imit.. bontmantel m. 42 z.g.a.n Ca- sembrootstraat 25. Te koop gevr. SPOOR TREIN OP RAILS. Tuinder- straat 104, IJm. (O.) ACCORDEON te koop gevr. Zeeweg 4, IJm.-O. RUILEN zwarte Dames, mantel met bont voor lakens thee- of handdoeken, 's Av. na 7 uur. Moeken, Tromp- str. 41. lp. J.SCH. m. 39 ruilen v. H. m. 42 en 1 p. J. m. 38 v. D.seh. m. 36. Meervlietstr. 43, Velsen. ST. NICOLAAS EN PIET- COSTUÜMS te huur. Hun- sche, Hofdijklaan 28, Drieh. RUILEN h.-j.sch. m. 38 en cellui, popje voor m. sport- sch. m. 38 in z. g. 6t. Evert- senstraat 16, IJm. RUILEN 1 p. x g.a.n. m.- sch- m. 34 voor dito msch. m. 38. Dirk Hartoghstr, 52, IJm. RUILEN plusfoursbroek lft, 15-16 jr. en d.badpak voor wol of m. kinderjurkje 10-11 jr. of m.sch. m. 35. Tromp straat 135. RUILEN 1 pr. nieuwe loe ren laarzen voor dito lage schoenen maat 46. "Wijk aan Zeeërweg 47. RUILEN d.sch. m. 42 h. h. voor m. 39 pl. h. Tuinder- straat 41, IJm.-O. In ruil aangeb. 1 nwe MANTEL m.. 40 (wollen ruit) voor m. mantel lft. 12 a 13 j. en 1 p. schoenen voor o. dame m. 39 voor sch. m. 35 of 36. Adr.: J. v. Heemskerk- str. 12. ORGELS SCHOONM., stem., rep. G. v. Roden, Leeu weriklaan 1 rood. ST. NICOLAAS EN ZW. PIET-COSTUUMS te huur Elzenstraat 20. VERLOREN waarsch. in distr.kant. schoenenbon; gedup. groot gezin. Ter. te bez. Piet Heinstraat 44. VERLOREN gouden trouw ring gemerkt 28-4 Henk 1940 gaande van Acasiastraat naar Kortenaarstr., vandaar naar Oud-IJmuiden. Ter. te bez. teg. bel. E. Jonker, Acacia straat 27, IJmuiden-O. Te koop prima vooroorl. KINDERWAGEN, metalen bak en kogellagers, v. Was- senaerstraat 29, IJm.-Oost. Te koop KOOKKACHELS en pijpen met bakjes en een houten koffer. Van Speijk- str. 21. Te koop REIS WIEG JE. Elzenstraat 4. Te koop agb. ELECTR. PICKUP met versterker en moderne gram.platen, 's Avonds na 6 uur. Esch- doornstr. 2. Te koop z.g.a.n. HAARD KACHEL merk Olga en Phil, luidspr. Eikenstraat 4. IJm.O. koop een KOOK KACHEL. Kruidbergerweg 64, Santpoort Dorp. TE KOOP 1 pr. br. kindersch. m 20; 1 pr. zw. kindersch. m. 22. Rijksweg 422, Santpoort. Sint Nicolaas cadeaux SJAALS CEINTUURS JONGENSBROEKJES BONTVELLEN POPPEN, ENZ De Nieuwe Wolbaai G. VAN REEUWIJK WILLEMBEEKSWEG 23 IJMUIDEN OOST. Zeker !aa iwt in het PARFUMHUIS 'n Adelaar-product s= primal

IJmuider Courant | 1945 | | pagina 3