Kort en bondig IJMUIDEN Hoof dklasse-daincompetitie D.C.I J. wint liaar vijfden wedstrijd in snceessie De damclub IJmuiden houdt zich boven verwachting uitstekend in de Noord-Hol- landsche hoofdklasse-competitie. Het spel peil der D.C.Y.'ers was er door de eva cuatie niet beter op geworden en toen dan ook de competitie begon, koesterde men geen hooge verwachtingen. Het is echter meegevallen in deze zware com petitie. D.C.Y. heeft alle vijf tot dusver gespeelde wedstrijden gewonnen en met deze vijf overwinningen staat het tienfel met J. Blankenaar en Gezellig Saraen#n die ook ieder 5 wedstrijden gewonnen hebben, aan den kop dezer afdeeling. Het eigenaardige in deze competitie is, dat de leidende clubs elkaar nog moeten bekam pen. Zondag speelde het D.C.Y.-tiental te Amsterdam tegen damclub Zaandam. Deze wedstrijd werd met 119 door de IJmuidenaren gewonnen. Hieronder volgt de gedetailleerde uitslag: IJmuidenZaandam B. Dukel—P. v. d. Horst 1—1 C. SuykH. J. v. d. Holst 1—1 T. PostmaB. May 20 J. J. H. MertensD. Onrust 02 LigthartS. Bosman 20 DixhoornG. Patjes 11 H. v. d. HeijdeP. Blees 02 J. van StralenW. L. Rol 20 G. Bal—J. Veen 2—a J. KramerH. Lenstra 02 Totaal 11—9 voor D. C. Y. De wedstrijd. Met drie invallers voor Laros, Basstra en H. de Boer, werd de reis naar Zaandam ondernomen. D.C.Y. beschikt echter over een stevige reserve, zoodat het ontbreken van een of meer öpelers van het eerste tiental voor D.C.Y. slechts een geringe ver zwakking beteeftent. De invallers v Stralen en Bal speelden een rustige partij en bevochten met hun spelkennis regelmatig de winst. Kramer verloor als gewoonlijk door tijdnood. Ligt hart krijgt zijn ouden vorm weer terug. Het is een lust om te zien op welk een overtuigende wijze hij zijn tegenstanders verslaat. Uit de vijf wedstrijden heeft Ligt hart 9 punten gescoord. Suyk en Dukel komen er ook wéér wat beter in; beiden hadden overwicht. Van Suyk was het meer een slordigheid dat het spel remise liep; Dukel had met pech te kampen. De damkampioen van Groot-ÏJmuiden, Postma, krijgt voor deze wedstrijden spe ciaal een verlofpasje en hij bewijst, dat hij het waard is. Een door D.C.Y. goed ge speelde wedstrijd met een verdiende over winning. Blindpartij en simultaanséance T. Postma De heer T. Postma, lid van D.C.Y. speel de voor de gezagstroepen een blindpartij tegen een der militairen. Postma won deze partij na 44 zetten. Daarna gaf Post ma een simultaan-séance tegen 21 bor den. De D.C.Y.'er won 18 partijen, 2 wer den remise en slechts één der tegenstan ders wist zijn partij te winnen. Voorwaar een mooi succes. Petroleum Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat gedurende het tijdvak van 17 Dec tot en met 19 Jan. op de bonnen 369 en 469 der bonkaarten K 513 drie liter petroleum beschikbaar wordt gesteld. Kerstwijding in de Goede Herderkerk As. Donderdagavond wordt in de Goede Herderkerk een kerstwijdingsdienst ge houden. Spreker is ds. G. F. Callenbaeh. Het kerkkoor onder leiding van P. Hal- eema verleent zijn medewerking. Leden van de Jeugdvereeniging zullen decla- Trawlers van de VEM komen terug Tot nu toe bevonden zich nog acht trawlers van de Vem in Engeland. Deze booten hebben ginds zoowel voor de En- gelsche als voor de Nederlandsche ma rine gevaren. Zij liggen thans in off. survey. Een definitieve regeling omtrent het vrijlaten van deze trawlers, waaron der zich de grootste van de vloot bevin den, is nog niet tot stand gekomen, maar vermoedelijk zullen ze in den loop van Januari terugkomen. Het zal echter nog wel geruimen tijd duren voordat ze weer de visscherij kunnen gaan uitoefenen, aangezien ze geheel verbouwd moeten worden. Personalia Hoogovens Tot algemeen procuratiehouders van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. zijn benoemd ir. A. Drijver en de heer G. S. K. Blaauw. Tafeltennis-competitie Er wordt door Stormvogels speciaal voor de spelers der lagere elftallen een competitie georganiseerd om het persoon lijk kampioenschap tafeltennis van Groot- IJmuiden. Men kan zich a.s. Donderdag avond op den contactavond in laten schrijven of zich aanmelden bij Pum Swier, Gerard Doustraat of C. van der Meer, Kennemerlaan 151. Smakelijk eten J.l. Zaterdagmorgen is plotseling een der Belgische trekpaarden van den stal houder Boon aan de Zuidzijde gestorven. Het kadaver zou tot Maandag blijven lig- ■en, waarna het naar Artis zou worden gezonden om als voedsel voor de wilde dieren te dienen. Toen men het kadaver kwam weghalen bleek, dat liefhebbers van paardenbief- stuk er eenige stukken van hadden afge sneden en hadden meegenomen. Voor eigen gebruik of voor den verkoop? Noodwinkels in de Kennemerlaan Aan het Oostelijke einde van de Ken nemerlaan, tusschen de Vareniusstraat en de Evertsenstraat bevindt zich nog een terrein, dat wel als het laatste onbebouw de stuk grond van IJmuiden kan worden beschouwd. Thans vernemen wij, dat bouwexploitanten het oog op dit terrein hebben laten vallen. De bedoeling zou zijn, op dezen grond een aantal noodwin kels te bouwen. Alhoewel het aantal winkels, in het deel van de Kennemerlaan ten Oosten van het Kennemerplein een flinke uitbreiding heeft ondergaan tal van „dichte" hui zen werden als winkels ingericht be staat er nog groote behoefte aan winkel ruimte, vooral doordat vele winkeliers hun zaak door bombardement of slooping verloren hebben. Feestavond Polyhymnia De Gemengde Zangvereeniging Poly hymnia, directeur de heer Jan Beider g&i Zondagavond een feestavond in De Weij- man te Santpoort voor leden en introdu cés. De voorzitter de heer J. M. Tuijn sprak een kort openingswoord, waarin hij in het bijzonder den beschermheer der vereeni- ging ds. P. C. de Weerdt, die met zijn ge zin den avond bijwoonde, welkom heette. De voorzitter wees op den gestadigen groei der vereeniging, die nu reeds 70 leden telt. De aanwezigen hebben zich uitstekend vermaakt. Er werd voorgedragen, er werd gezongen en gedanst en een verloting ver hoogde nog de gezelligheid. Tot eenige uren na middernacht heeft het feest ge duurd. dat er zeker toe heeft bijgedragen den onderlingen band tusschen de leden te verstevigen. In de cavaleriekazerne te Amersfoort had de overdracht, plaats van 17 fokhengsten, afkomstig uit Oldenburg. Deze prachtige paarden werden door de Engelselien ten behoeve van de Nederlandsche fokpaardenstapel gevorderd in Duitschland. Tijdens de overdracht vJ.n.r.: de directeur- generaal van den landbouw, dr. van Leignes Bakhoven, kolonel Stalker, hoofd van den veterinalren dienst van het KngeLsche leger aan den IUjn en kolonel Otto ww het Nederlandsche leger. De treinverbinding ZutplienWinterswijk is hersteld. Dwars door de verwoesting, welke in September vat» het vorig jaar door liet ontploffen van een munitietrein werd aangericht, rijdt de eerste proeftrein. die de verbinding met den Achterhoek herstelde. Voor de locomotief uit reden zwaarbelaste goederenwagens, vanwege het gevaar van landmijnen. <P.) Besommingen van Maandag Stoomtrawlers: KW6 Vertrouwen f3857, VL68 Pax f4806, IJM71 Bloemendaal 110512, IJM103 Dolfijn f9861; motorlogger: KW 175 f 4342; versche haring: KW4 f 5468. VELSEN Ontheffing Winkelsluiting voor Kapperszaken Burgemeester en Wethouders van Vel- sen deelen mede, dat door hen voor de Maandagen 24 en 31 December 1945 ten aanzien van de kappers- en barbiers- ondernemingen ontheffing is verleend van het verbod vervat in art. 1 der Ver ordening op de Winkelsluiting en bedoel de zaken op die data derhalve den ge- heelen dag voor het publiek geopend mo gen zijn. Afhalen van levensmiddelenkaarten Voor het afhalen van levensmiddelen kaarten in het ontspanningslokaal van de Java-Deurenfabriek te Velsen-Noord zijn aan de beurt: Woensdag 19 December de letters A tot en met K en Dinsdag 20 De cember de letters L tot en met Z. Agenda voor Velsen DINSDAG 18 DECEMBER Bioscoop de Pont: „Dorpsdetectrve* met Joe Brown, 8 uur. WOENSDAG 19 DECEMBER. Bioscoop de Pont: Als Dinsdagavond. Ontvangstzaal Crematorium: Vergadering Ver. v. Vrijz. Hervormden 7. 30 uur. 25 Jaar Nederl. Dok Maatschappij Vernielingen en vlaggen Het was een vreemde tegenstelling in de haven van Amsterdam de vroolijke driekleur te zien wapperen ten teeken van een heuglijke gebeurtenis, vlak naast de droevige karkassen, de verwrongen ge raamtes van schepen en kranen als sym bolen van rouw. Toch passen deze twee uitersten bij elkaar. Het rood wit en blauw is het symbool van Nederland's zin voor herstel, de frissche kleuren domineeren het roestige waas, dat over de gekantelde en lamgeslagen resten ligt en demonstree- ren den opbouw, die ook in Amsterdam's haven den boventoon voert. De „Dokmaat schappij" bestaat vijfentwintig jaar! Vijf entwintig jaar geleden werd zij op gericht, als een klein bedrijfje, dat spoedig levensvatbaar bleek te zijn en uitgroeide tot één van de grootste Nederlandsche scheepsbouwbedrijven. Deze vijf en twintig jaren werden door den hoofdboek houder. den heer D. J W. den Daas her dacht in een toespraak, gehouden in de feestelijk versierde cantinezaal. Een bronzen gedenkplaat werd de direc tie aangeboden door het personeel, waarna een ontroerende huldiging van de illegale werkers volgde bij monde van den heer Van Dongen. Alle aanwezige oud-illegalen ontvingen een herinneringsmedaille. De oudste directeur van de Dokmaatschappij de heer P, Leupen sprak eenige woorden van dank en hulde aan het personeel voor de energie, waarmee het opbouwende werk ter hand is genomen. Tenslotte 6prak Mr. C. H van Eeghen namens den raad van commissarissen den wensch uit. dat een spoedig herstel van het bedrijf in zijn vooroorlogschen omvang tot nut van de nationale zaak zal volgen. De receptie. Gisterenmiddag recipieerde de directie in het Victoriahotel te Amsterdam. Een groot aantal prominente figuren uit scheepsbouwkringen alsmede verscheidene directeuren van scheepvaartondernemin gen kwamen de jubileerende directie ge- lukwenschen. Een overweldigend aantal bloemstukken bracht de belangstelling voor deze nog zoo jonge onderneming tot uiting. BINNENLAND De bouw van 72 zweefvliegtuigen is door de Konk. Ned. Vereeniging voor de Lucht vaart opgedragen aan de Fokkerfabrieken. Een wild zwijn met 6 jongen werden door jagers m de bosschen bij Someren (N. Br gezien. Vermoed wordt dat 'iet dier zich zelf uit de Ardennen heeft geëvacueerd. BU een schoenwinkelier in Helmond werden 568 paar vooroorlogsche schoenen ge vonden die buiten de distributie werden ge houden. De luchtlijn MalmöKopenhagenAm sterdam vice versa is Maandag officieel her opend. De toestellen blijven voorloopig ge stationeerd in Malmö, aaar op Schiphol nog geen hangars zijn. De eerste vlucht werd ge maakt door Geysendorffer met 18 passagiers en een hoeveelheid post en bagage De stichting „Putten's Jeugd" mag zich in een groote belanagstelling verheugen. Op vele plaatsen worden weldadigheidscon<*i ten en kunstuitvoeringen gegeven ten bate van de stichting. Het gironummer is 877 ten name van de Kasver N.V.. Amsterdam. BUITENLAND Hcnry Poe Ji, die als keizer Kang Teh den troon van Mantsjoekwo besteeg tijdens te Japansche bezetting, zal aan de Chtnee- sche autoriteiten uitgeleverd worden. Hij was gevangene der roode troepen. De kogelvrije rubber benzinetank, die gedurende den oorlog duizenden levens van vliegers spaarde, zullen in de toekomst om veiligheidsredenen ook in de vleugels van viermotorige transportvliegtuigen worden gebouwd. Osjima, ce vroegere Japansche ambassa deur in Duitschland is gearresteerd <AFP). De vakvcreenlgingen der Amerikaansche arbeiders in de auto-industrie hebben beslo ten de onderhandelingen met Ford en Gene ral Motors te hervatten. De Senaat der V. St. heeft met overwel digende meerderheid van stemmen een reso lutie aangenomen, welke de onbeperkte Jood- sche immigratie m Palestina voorstaat. De liquidatie van het Engelsche ministe rie van voorlichting is door Attlee in het Lagerhuis aangekondigd Stalin heeft zijn werkzaamheden als pre sident van den Raad van Volkscommissaris sen hervat. De Amerikaansche regeering wil een deel van de oorlogsvloot aan China afstaan. HAARLEM EN OMGEVING De Kynologenclub „Kennemerland" or ganiseert op 25 Dec de traditioneele Kerst- keuring in de muziekzaal van Brtnkmann van 12 tot 5 uur n.m. De inschrijving hier voor aan het secretariaat Vosmaerstraat 49 sluit op Donderdag 20 December. De letters W en M. moeten Woensdag nieuwe bonkaarten afhalen in de Vleeschhal. De bureaux van de provinciale griffie van Noord-Holland zullen op de Maandagen 24 en 31 December a s. gesloten zijn. Zondag vierde Kapelaan Roozenburg \>an de Sl. Jozephsparochie zijn koperen priester jubileum. De toespraak van den heer J. Wes ter, voorzitter van de Kath. Actie en die van den heer H. v. Turnhout, voorzitter van de sportver. T.Y.B.B. bewezen wel, welk een gezien persoon de jubilaris zoowel in het geestelijk als het sportleven van Haarlem is. F.en enveloppe met inhoud en de gebrui kelijke cadeaux manifesteerden de waardee ring van de parochianen. Hedenavond zal in de Tulnzaal van het Gem. Concertgebouw een besloten feestavond gehouden worden. Tot Kanunnik van het Kathedraal Ka pittel te Haarlem is benoemd de hoogeerw. heer W. J. Pompe, deken en pastoor te 's Gra- venhage. Tot Bisschoppelijk Inspecteur van het R.K. T.and- en Tuinbouwonderwijs werd be noemd R.. D. H. Brans te Haarlem. De dansschool Theo Donkerlo te Haarlem bestaat 25 Jaar, Zaterdagavond 29 Dec. heeft een Jubileumsbal plaats in het Gem. Con certgebouw. Dien dag heeft 's middags van 3—6 uur een receptie plaats in het gebouw van den Kegelbond in de Tempeliersstraat. De Geref. Kerk <K. O. art. 31) te Heem stede houdt Vrijdag a.s. een Kerstwijdings dienst in het gebouw van den Ned. Protestan tenbond aan de Postlaan. Voorganger is ds. J. P. Unger; mevr. D Toeset—Vrij en de heeren N. J. Jansen en J. P. Lettinga ver- leenen muzikale medewerking. De weth. v. onderwijs te Haarlem houdt Woensdag geen spreekuur. Een wijdingsdienst wordt op 23 Dec om 4 uur in de N. Kerk te Haarlem gehouden door ds. G. W van Deth, muzikale mede werking van Wouter Hulsman., orgel. ..Poly hymnia" en dubbelmannenkwartet „Har monie". Voor het lager onderwijs piano slaagden Zuster Josepha en de heer Peter van Woer- der, belden leerlingen der Muziekschool van Toonkunst te Haarlem. Het Kinderkoor „Inter Nos" bestaande uit 350 Jongens en meisjes, dir. Jan Booda, geeft twee kerstconcerten op Maandagavond 24 Dec. en Dinsdagmiddag 25 Dec. in de Gem. Concertzaal te Haarlem. Het kinderkoor zal Kerstliederen zingen met begeleiding van de volledige Haarlemsche Orkest Vereent-» ging.

IJmuider Courant | 1945 | | pagina 3