Eerste voetbalzondag in 1946 Visscherij-Snufje IJMUIDEN We zien de ontmoeting van V.S.V. tegen Ajax met een zeker vertrouwen tegemoet. Dit wil natuurlijk nog niet zeg gen, dat we er zeker van zijn, dat V.S.V. het tot een overwinning of een gelijk spel zal brengen. Daarvoor lijkt de Amster- damsche ploeg ons dit seizoen te goed op dreef! De Stormvogels spelen op het E.D.O.- terrein tegen D.H.C. Door de onverwach te nederlagen van Haarlem tegen Nep- tunus en van Feijenoord tegen Sparta hebben de Delftenaren weer volop kans op de bovenste plaats. Men kan er dan ook zeker van zijn, dat zij hun uiterste best zullen doen den Vogels de twee pun ten te ontnemen. Of zij hierin zullen sla gen, zal afhangen van den vorm, waarin de blauw-witten zullen spelen, m.a.w. of zij zullen spelen als tegen H.B.S. of als tegen BI. Wit. Stormvogels komt als volgt uit: Kraak; Van Dongen en Dekker; Snoeks, Zwemmer, Goedhart; Roelofs, Van Gemert, Van Pel, De Boer, Opbergen. De overwinning op een pittigen 2de klasser als V.I.O.S. zal Velsen zeker ster ken in den strijd tegen U.V.S. En dit zal noodig zijn ook, want de Leidsche ploeg lijkt dit seizoen een woordje bij het kam pioenschap te willen meespreken. Tot dusver verloor zij alleen van Watergr.- meer. Het gelijke spel, dat Velsen destijds tegen laatstgenoemde club behaalde, zou er op wijzen, dat ook Velsen de Leide- naars „hebben" kan. Wij zijn echter met een gelijk spel reeds meer dan tevreden. Velsen zal in de volgende opstelling uit komen: Demmers; Tromp Jr. en Kuypers; Gerrits, Maarschalk, Wijker; Kramer, v. d. Pol, Bakkum, Hirsch, Ninaber. Het in 3C leidende Kinheim trekt mor gen naar D.T.S. De Oudkarspelsche voet ballers hebben tot dusver nog geen groo- te dingen laten zien, dus we meenen het gevoegelijk op Kinheim te kunnen hou den. Een aardigen strijd verwachten we tus- schen Beverwijk en Terrasvogels. We ver wachten een gelijk spel of een kleine zege voor de thuisclub. De opstelling van Ter rasvogels is: Douma; De Ruyter, Bun schoten; Zaal, Dordmunt, Heylig; Taber- nal, de Jonge Jr., Kraak, de Jonge Sr., Goedhart. A.D.O. 1920 trekt naar Bloemendaal en daar de witten den vorm, welken zij in de bekerwedstrijden demonstreerden, kwijt lijken te zijn, ligt er een kans op een gelijk spel voor de A.D.O.'ers in. D.E.M. is vrij. V.V.B. zal het tegen Vitesse zwaarder krijgen dan tegen Bergen, zoodat het niet zou verwonderen, wanneer zij de eer met de Castricummers zouden moeten deelen. I.E.V. krijgt het morgen met den ande ren Castricumschen 4de-klasser aan den stok en ook deze is „niet voor de poes". V.V.B. heeft er echter met 20 van ge wonnen, zoodat I.E.V. niet direct voor een hopelooze taak staat. De V.V.E.'ers gaan bij de Zeevogels op bezoek. Wij geven hun een gelijk spel. Stormvogels 2 ontvangt „op eigen ter rein" E.D.O. 2, dat dan, hoe vreemd dit den niet-ingewijde in de ooren moge klin ken eveneens op eigen terrein speelt. Stormvogels 2 komt uit met Keemink; Schriemer, De Vries; Gravemaker, Glas, Wijker; Luppens, Venus, Ketting, Meyer, Cupido. Hetzelfde is bij Kennemex-s 2V.S.V. 2 het geval. Stormvogels en V.S.V. hebben beiden een kansje. Voor de Reserve 3de klas trekt Kenne- mers 3 naar Haarlem 3. Daar zit mogelijk wat voor de Wijkers in. Amerika helpt Nederland De Middensluis is er den laatsten tijd getuige van, hoe Amerika Nederland helpt. Er komen den laatsten tijd tal van Liberty-schepen binnen en de opvarenden daarvan, die natuurlijk gehoord hebben van de moeilijke tijden, die hun Holland- sche bondgenooten hebben meegemaakt, geven blijk van hun goede gezindheid, vooral jegens de Hollandsche kinderen, door wanneer hun boot in de sluis ligt, groote hoeveelheden levensmiddelen en lekkernijen uit te deelen. Zeer royaal was vooral de bemanning van het Vrijdag binnengekomen s.s. Milan R. Stefanik. Kinderen van het Sluiseiland werden begiftigd met vele lekkernijen en natuurlijk werd er ook gestrooid, waar door heele grabbelpartijen ontstonden. Eenige kinderen kregen een taart op een groot bord. Ze mochten de taart thuis ver- deelen en moesten het bord direct terug brengen, hetgeen prompt geschiedde. Deze tooneeltjes herhalen zich telkens wanneer de Stars and Stripes in de Middensluis wappert en vele kinderen gaan dikwijls met heel veel lekkernijen naar huis, nadat ze zich zelf aan allerlei zoetigheden tegoed hebben gedaan. Vlootuitbreiding In de Visschershaven is aangekomen de KW 166, een fraaie groote motorlogger. Het schip zal van hier uit aan de vissche- rij deelnemen. Agenda voor Velsen Zaterdag 12 Jan.: Bioscoop De Pont: „Moordend Staal", 8 uur. Zondag 13 Jan.: Bioscoop De Pont: Dezelfde film, 14.30, 17 en 20 uur. Maandag 14 Jan.: Bioscoop De Pont Dezelfde film, 8 uur. Moeilijke Kanaalreis van de Atlantis Het s.s. Atlantis, dat Donderdagavond met 700 passagiers in Amstex-dam arri veerde, heeft bij zijn uitreis meer dan 24 uur noodig gehad voor den tocht over het Noordzeekanaal van Amsterdam naar IJmuiden. Vrijdagmorgen omstreeks 8 uur was de Atlantis al weer van Amsterdam vertrok ken. Er stond een flinke storm uit het Z. Westen, die weinig goeds voorspelde. Zoolang het kolossale schip in de luwte van de stad bleef, liep alles naar wensch, maar op de ruimte, vooral toen de Hem- brug gepasseerd was, kreeg de Atlantis de volle laag van bakboordzijde en had den de sleepbooten alle moeite het schip in het vaarwater te houden. Tenslotte werden de moeilijkheden zoo groot, dat men genoodzaakt was by Buitenhuizen vast te maken om beter weer af te wach ten. De sleepbooten deden hierbij nuttig werk. Hedenmorgen was de storm geluwd en kon de Atlantis haar reis vervolgen en inmiddels bevindt het schip zich al op zee op weg naar Southampton. Hoogovenschaaktournooi Vrijdag werd de zevende ronde van het Hoogovenschaaktournooi gespeeld. De uitslagen zijn: Hoofdgroep A: KramerVan Steenis 10, ScheltingaKoomen 10, Vlagsma v. d. Tol »/2—Va, StoltzDe Groot afgebr., O'Kelly—Cortlever VzVz- De stand is: O'Kelly 5, Kramer 4'/2, Stoltz 4 plus 2 af gebr. partijen, Cortlever 4, Van Steenis 3 plus 1 afgebr. partij, De Groot 2Vb plus 1 afgebr. partij, Van der Tol en Vlagsma 2 plus 1 afgebr. partij, Koomen 1 y2. De spanning in deze groep is dxis nog steeds groot. Opmerkelijk is het resultaat van den Friesclxen kampioen Kramer. Hoofdgroep B: Van der Zanden—Wolt huis 01, MarwitzVan Donk 10, Mul der van Leens DijkstraVan der Berg afgebr., BeenHenneberke V2, Visser Plinsinga 10. De stand na de zevende ronde is: Hen neberke 5, Marwitz 4Vz, Wolthuis 4 plus 1 afgebr. partij. Mulder van Leens Dijkstra Been en Van der Berg ieder 3y2 plus 1 afgebr., Plinsinga 2'/2 plus 1 afgebr. partij Visser 2y2, Van der Zanden IV2 plus 1 afgebr. partij, Donk 1V2. VSV-Nieuws Clubavond. Woensdag 16 Januari a.s. zal de heer van Loenen spreken over voetbal in Zwit serland. Alle leden en junioren worden verwacht. In Februari wordt in „Thalia" een feest avond georganiseerd. Het programma zal nog nader worden bekend gemaakt. Er is bal na. Buurtvereeniging Alex. Bellstraat In café „Royal" had een ledenvergade ring plaats van de buurtvereeniging „Alexander Bellstraat en omgeving". Uit de verslagen van secretaris en pen ningmeester bleek, dat de feestelijkheden die met St. Nicolaas georganiseerd wer den, goed geslaagd zijn. De kas beschikt nog over een batig saldo en het ligt dan ook in het voornemen de leden nog een gezelligen avond aan te bieden. Goedgekeurd werd een voorloopig ge troffen regeling, waarbij wordt voorko men, dat iemand gelijktijdig lid kan zijn van twee buurtvereenigingen, evenwel zonder de grenzen al te nauw te trekken. Ten aanzien van inwonende kinderen werd bepaald, dat zij, die boven de 18 jaar zijn een gering bedrag aan contributie be talen, terwijl zij, die boven de 20 jaar zijn, zelfstandig lid kunnen worden. Verder zijn er voorbereidingen getrof fen om onderafdeelingen voor tooneel en zang op te richten, alsmede voor de kin deren een mondaccordeonclub. In een rondschrijven zullen de leden hierover nog nader worden ingelicht. De vergadering droeg een zeer geani meerd karakter. Een zwervende school De Insingerschool, voorheen gevestigd in haar ruime gebouw in de Mahustraat, is na veel omzwervingen weer in haar oude omgeving terecht gekomen. In Mei 1940 werd het schoolgebouw ge vorderd door de Hollandsche militairen en moesten onderwijzers en leerlingen dus elders een goed heenkomen zoeken. Toen de Hollandsche soldaten de school ont ruimd hadden, kwamen er Duitsche voor in de plaats en eind 1944 werd het gebouw gesloopt. De lessen werden achtereenvolgens ge geven in zaaltjes van de Bethlehemkerk enz., daarna genoot men gastvrijheid van school J en de Emmaschool. En thans is de school verplaatst naar de Marnixschool. Men hoopt, dat wanneer ook deze school verlaten wordt, weer de beschikking te krijgen over een eigen schoolgebouw. Priesterwijding van plaatsgenoot In de kathedrale kerk van St. Gertrudis te Utrecht zal Zondag a.s. door Mgr. Dr. A. Rinkel, aartsbisschop der Oud-Katho lieke Kerk van Nederland, de priesterwij ding worden toegediend aan de weleerw. heeren D. N. de Rijk, G. v. Kleef en C. Tol. Zij ontvingen in het najaar van 1944 door denzelfden consecrator de wijding tot diaken. De heer C. Tol is een plaatsgenoot, die van zijn prille jeugd af in de Bloemstraat heeft gewoond. Hij doorliep te IJmuiden de lagere school en kwam na voorberei dend onderwijs aan het stedelijk gymna sium te Amersfoort, waar hij tevens huis vesting vond in het Oud-Kath Semina rium en aldaar verder studeerde. Ongeval in de duikboothaven In de duikboothaven had een ongeluk plaats, dat echter goed is afgeloopen. Tij dens de werkzaam heden viel een arbeider in een 4 meter diepen put. De man liep slechts wonden op aan oog en knie. Na verbonden te zijn, is hij door een E.H.B. O.'er naar huis gebracht. VELSEN Kapelaan Keet nam afscheid Vanwege de deze week afgekomen be noeming tot kapelaan van de St. Agatha- parochie te Lisse heeft na een verblijf van ruim twee jaren in de R.K. parochie van St. Joseph te Velsen-Noord kapelaan J. M. E. Keet Donderdagavond in de R.K. Meisjesschool afscheid genomen. In zijn inleiding noemde pastoro C. Vollaerts dit vertrek onverbloemd een treffende klap. Namens de parochie bracht de heer H. H. Meyer dank voor alles, wat kapelaan Keet voor haar heeft gedaan. Dit is tijdens de zwaarste oorlogsjaren, de evacuatie en den hongerwinter ontzaggelijk veel ge weest. Arm en rijk, jong en oud had bij gedragen tot het parochiegeschenk als waardeeringsuiting in den vorm van een enveloppe. Voor het kerkbestuur dankte de heer P. Mooy, die vooral wees op het goede werk, dat de kapelaan heeft gedaan. Vele sprekers voerden daarna nog het woord. Pastoor Vollaerts verklaarde, door de groote zorgzaamheid van zijn. kapelaan bij zijn intrede een werkelijk tehuis in de pastorie te hebben gevonden. Een koortje onder leiding van mej. R. Zwets zorgde voor een muzikale omlijsting van de afscheidswoorden. Velen maakten van de gelegenheid gebruik persoonlijk af scheid te nemen. Wij vernamen, dat aan de parochie van Velsen-Noord voorloopig een pater als assistent van den pastoor zal fungeeren. Afhalen van levensmiddelenkaarten Voor het afhalen van levensmiddelen kaarten in het Ontspanningslokaal van de Java-Deurenfabriek, Velsen-N., zijn aan de beurt: Maandag 14 Januari de letters A tot en met K en Dinsdag 15 Januari de letters L tot en met Z. Buurtvereeniging „Wijkeroog" De Buurtvereeniging „Wijkeroog" 01*- ganiseerde deze week twee amusements avonden voor haar leden, die uitstekend geslaagd zijn. De voorzitter de heer N. Stijnman opende met enkele woorden de avonden. Vervolgens werd overgegaan tot de op voering van het bekende tooneelstuk „Arme Rijken", van Nono en andere korte tooneelstukjes. Verder werkten nog aan dit programma mede: Een con ferencier met een praatje en een liedje; The Velno's. een accordeon-kwartet en de Vijf Vroolijke Vagebonden, met mond harmonica's en accordeons. Beide avon den was de zaal geheel gevuld en ging het publiek zeer Iaat, doch tevreden huis waarts. Burgerlijke Stand Getrouwd: J. W. SieuwertsenA. Boo gaard, Trompstraat 101, IJmuiden; S. R. W. RawnC. J. de Groot, Hyacinthenstr. 7, Santpoort; M. J. LafeberG. Lehman, Watervlietstr. 1, VelsenNoord; R. Groe- neridaalE. Maasland, Alex. Bellstr. 81, IJmuiden-O. P. G. Kneppers—Sj. Leva- sier, Gasthuisstr. 1, Wijk aan Zee. Ondertrouwd: G. Das, v. Heemskcrkstr. 63, IJmuiden en C. Dik, Schoutenstr. 9, IJmuiden. A. Gestman, Eendrachtstr. 3, Velsen-N en M. Rozema, id. id. Toek. adres: id. id. C. Veldman, Parklaan 72rd., Haarlem en C. M. Toornvliet, Kerkerink- laan 25, Santpoort. Toek. adres: Bloemen- daalschestr.weg 16, Santpoort-St. A. van den Brink, Zeeweg 362, IJmuiden-O. en J. de Groot, Kon. Wilhelminakade 73, IJmuiden. C. Alvenaar, Korte Godelinde straat 5, Bussum en C. Maks, IJmuider- straatweg 10a, IJmuiden-O. P. Th. Koop man, Alb. Thijmlaan 49, Bloemendaal en W. Stigter, Terburgstraat 32, Santpoort- St. Toek. adres: Plat voetstraat 11a. B. van de Ree, Kortenaerstr. 1, IJmuiden-O. en G. Blaauw, Wijk aan Zeeërweg 31, IJmui- den-Oost. Geboren: K. A. W. Jung, z„ Kennemer- laan 87, IJmuiden; J. A. Koomen, d.. Tus- schenbeeksweg 28, IJmuiden; Th. F. Don- kers, <L, Wiistelaan 83, Santpoort; B. A. Dammers, d., Huygensstr. 67, IJmuiden; M. van Rijn, z., Acaciastr. 6, IJmuiden; W. J. Hoogzaad, z., Hoofdstr. 43, Sant poort; F. P. Hekker, z.. Schulpweg 126, Velsen-N. N. J. E. Broek, d., P. J. Troel- straweg 19, IJmuiden-O. Overleden: G. Zwart, 70 j., echtg. van M. E. Hoogerwerf, Lagerstr. 3, IJmuiden; A. Marijnisse, 72 j., echtg. van Th. E. de Leeuw, Cederstr. 2, IJmuiden; W. van Bemmel, 88 j., wed. van H IJkelenstam. Kompasstr. 68, IJmuiden; W. Snijders, 49 j., echtg. van A. J. Dijcks, De Genestet- laan 20, Driehuis-Velsen: J. C. Overwater 546 j., echtg. van M. A. Poldervaart, Vel- serduinweg 264, IJmuiden-O. Opstelling Velser elftallen Kinheim gaat naar DTS met het volgende elftal: C. Druyven: P. Rem en W. Groene- veld; C. de Boer, H. J. v. d. Wateren en S. de Vries; W. Raaymakers, H. Groeneveld, H. Prinsen, A. v. d. Steeg en O. Kuilenburg. Verder wordt gespeeld: Kinheim 2—Water loo 1; Waterloo 4Kinheim 4 en Junioren Terrasvogels aKinheim a, alle te 9.15 uur. In Van Gelder's Sportpark komt IEV uit met: W. v. Tunen; J. v. d. Zon, W. Michel; J. Wittebrood, P. v. d. Berghe, G. N. Oort huis; J. Schoenmaker, Th. Hoek, G. Nieu- wenhuyzen, A. Stokman, P. Schoort. VVB gaat naar Castricum met: N. Michel; C. P. v. d. Bosch. H. Lantsink; G. v. d. Veldt, M. de Boer, C. Sturk; J. Sterk, F. Jansen, L. Spruit, W. Bakker, C. Hoen. 1 CDLXIX. Laat ik ditmaal nog eens zien, wat cr in de toekomst van ons visscherijbedrijf verwacht mag worden. We staan feitelijk in een geheel nieuwe wereld, met nieuwe ideeën, nieuwe mogelijkheden en ook nieuwe verhoudingen en zoodoende is thans verouderd, wal voor enkele jaren nog nieuw was. En dan heb ik niet alleen het oog op het materiaal, maar ook op toestanden aan boord. En mijn blik gaat, over de naaste toekomst heen. naar de jaren, die daar achter liggen. Voor de naaste toekomst liggen de kaarten vrijwel open op tafel. Zoo nu en dan zullen we weer eens een trawler, dien we eenige jaren uit het oog hadden verloren, weer uit het niet te voorschijn zien komen en ook van de loggers komt er zoo nu en dan eentje terug Maar de meeste onzer visschei-svaartuigen zullen we wel nooit weer terugzien; van de onge veer 240 motorloggers, die de Nederland- sche visschersvloot in 1940 bezat, is maar een klein gedeelte overgebleven resp. te ruggekomen. Waar ik nu in het bijzonder mijn be scheiden lampje op wil laten schijnen is op de stoomtrawlervisscherij, hét bedrijf, waaraan IJmuiden zijn opkomst als vis- schersplaats te danken heeft en waarmee het straks misschien ten onder gaat. Dit is wellicht wat te sterk uitgedrukt, maar.... het gaat verkeerd, dat is zoo vast als de duikboothavens, die de Duitschers in IJmuiden hebben achtergelaten. Er is veel op dit chapiter getimmerd, maar er kan niet genoeg op getimmerd worden, want het gaat hier niet alleen om een IJmuidensch, maar ook om een na tionaal belang, aangezien het de stoom trawlervisscherij is, die het grootste deel der vischvoorziening op haar rekening heeft. We zitten nu met wat oud-roest, op enkele gunstige uitzonderingen na met schepen van 25 jaar en nog veel ouder. Ik weet niet, of ze den oorlog overleefd hebben, maar er waren er onder, die hel levenslicht in de vorige eeuw aanschouw den! Wil IJmuiden zijn positie als grootste continentale visschershaven heroveren of minstens een hoofdmarkt voor versche zeevisch blijven dan zijn er nieuwe traw lers noodig, groote booten, waarmee groote reizen gemaakt kunnen worden. Engeland en Duitschland zijn ons voorge gaan; alleen met schepen met groote vangcapaciteit zal IJmuiden weer een haven en een markt van groot formaat kunnen worden. Deze groote, moderne schepen zijn niet alleen noodig om er veel visch mee te vangen; ze zijn ook noodig om het jonge bloed weer op de vloot te krijgen. Wan neer we thans weer beschikten over de honderd trawlers van voor den oorlog, zouden we die niet naar zee kunnen krij gen door gebrek aan personeel. De jeugd van heden vertikt het eenvoudig om met een boot anno 1900 naar zee te gaan; deze jeugd stelt haar eischen hooger dan de oude garde, die nooit anders dan het zware, ongerieflijke leven op een oude schuit heeft gekend. Misschien brengt Kopenhagen uitkomst. Maar daarover meer in CDLXX. PIETERMAN. Aanbesteding aanleggen van wegen Vrijdagmorgen had op het Bureau Open bare Werken, de aanbesteding piaats voor het aanleggen van wegen enz. ten behoeve van een complex noodwoningen aan de Noorder laan en de Hoflaan te Velsen N. Ingelevei'd werden 20 biljetten als volgt: Venn, onder de firma Ned. Basalt Mij., Zaandam f 71.830; G. Hulsebosch. Bloemen daal f 78.000: Aannemersbedrijf „Albe", Voor burg f 79.700; Aannemersbedrijf Hoileman en Zn., Santpoort f 80.770; Fa, Joh. Dienaar, Santpoort f81.000: A. Dienaar. Santpoort f83.250; J. Schmidt, Haarlem f84.800; J. Twisk Jr., Castricum f85.677: H. M. Koning. Sant poort f 85.882; A. v. d. Noll, 's Gravenhage f 86.900; D. R. de Jong en W. Borst, Spaarn- dam en Bakkum f89.890; Venn, grond-, straat- en bouwwerken H. J. Vessies en A. Wierda, IJmuiden f 89.9G0; Aannemersbedrijf Van Vemde en te Beest. Heemstede f 97.600; Fa. J. Ooms en Zonen. Avenhom f 99.300; A. J. de Later en B. Smallengange. Oegstgeest en Haarlem f99.525: Aannemersbedrijf H. de Baat Amsterdam f 100.000; A. C. Godschalk, IJmuiden f 119.921.67; Philips Bouwbedrijf, Haarlem f 126,298; Fa. Verheul en Brouwer, Haarlem f134.500; Fa. H. Koster en Zn.. Am sterdam f 143.378. De gunning is in beraad gehouden. PREDIKBEURTEN ZONDAG 13 JANUARI SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk en Kapel (In de Kerk) 10: Ds. I. P. van der Waal, van Haarlem. Kapel 5: Ds. J. A. Peters van Beverwijk. Gercf. Kerk in H. V. 10: J. A. Schreuder, van Bloemendaal. Gercf. Kerk. 9.45 en 5: Ds. H. J ten Brink IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk 1030: Ds. L. Lagerweij, H. Doop. 7: Dezelfde. H. Av. Geref. Kerk (Onderh. Art. 31 K.O Mar nixschool. 10.30: Ds. J. C Janse. van Rijs wijk 5: candidaat J Kok. van Hilversum. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. A. Zwiep. Oud-Kath. Kerk. 10: H. Dienst IJ .MUIDEN-OOST Ned. Herv. Kerk. 10.30; Ds. G F. Callenbach. VELSEN Ned. H erv. Kerk. 10: A. Spek, Diacoon te Heemstede. Agenda ZATERDAG 12 JANUARI. Begijnhofkapel: Sweellnck-kwartet, 20 uur. Stadsschouwburg: 2 Franschen en een Rus, 20 uur. Rembrandt: De Voerman, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (18 j.). Palace: When you are in love, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (15 j.). Luxor: De Roode Pimpernel, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur (1* j.). Frans Hals: 't Zit in de lucht. <14 j.). Moviac: Bij ons brandt de kachel, 7.30 en 9.30 uur. ZONDAG 13 JANUARI. Stadsschouwburg: 2 Franschen en een Rus, 14 en 20 uur. Gem. Concertgebouw: Radlo- Sterrenprogramma, 20 uur. Hotel „De Leeu werik": Kinderoperette. 14.30 uur. Bioscopen: als Zaterdag. Moviac: Bij ons brandt le kachel, 14.30. 16.30, 19.30 en 21.30 uur.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3