Sport uit IJmuiden en Velsen. Ajax-VSV 5-1 Op een zeer/moeilijk bespeelbaar ter rein toonde Ajax zich in vele opzichten <ïe meerdere van VSV. Toch gaf ook het spei van Ajax in de eerste helft weinig te genieten, daarvoor werd het spel te kort gehouden. Hoewel de Velser achter hoede iederen aanval de baas bleef, meen den de Ajacieden, dat kort spel toch wel tot resultaten zou leiden. Slechts eenmaal ontstond werkelijk ge vaar toen Korndorffer alleen voor Akker man kwam te staan, doch hij schoot van dichtbij nog tegen den Velser doelman. In de 38e minuut wist Korndorffer Ajax de leiding te geven met een van verren afstand zuiver gericht schot, het eenige goede schot in dezen wedstrijd tot dat moment. De vreugde duurde evenwel niet lang want VSV moest nu iets meer riskeeren en na eenige aanvallen was het Van On- selen die een fraaien voorzet van Sterk zuiver in het Ajax-doel schoot, 11. Tot de rust kwam hierin geen verande ring en de 2e helft begon veelbelovend met een aanvallend VSV. Wel wist Ajax uit een scrimmage na een hoekschop we derom de leiding te nemen, doch VSV hield vol en wist eenigen tijd behoorlijk partij te geven evenwel zonder resultaat. Van der Lugt moest toen den strijd op geven en werd vervangen door Numan. Van Onselen liep met een bloedende neus en Van Dongen, de dappere Velser links half speelde nog slechts hinkend mee en op dit kritieke moment voltrok zich over VSV het vonnis van dezen dag want Boon stoppel scoorde in buitenspelpositie, doch de scheidsrechter, die toch al z'n dag niet had, kende het doelpunt toe. Binnen 5 minuten werd het toen 51 door Drager en Korndorffer. StormvogelsDHC 13 In deze ontmoeting zat het den IJmui- denaren niet bepaald mee. Om te begin nen moesten zij in de tweede helft al direct hun besten aanvaller De Boer mis sen en daar bovendien Van Pel reeds ver stek had moeten laten gaan, ging er nu niet veel kracht van het binnentrio der voorhoede meer uit. Voorts werd een o.i. zuiver doelpunt van De Boer dat Storm vogels de leiding zou heben gegeven geannuleerd, had Van Dongen het onge luk den ba! in eigen doel te trappen en was dezelfde speler zoo onfortuinlijk, dat het schot van v. d. Enge', dat in de laat ste minuut het 3e D.H.C.-doelpunt be- teekende, via zijn schoen met een boogje over Kraak heen in het net kwam. In het eerste half uur van den wedstrijd had Stormvogels het beste van het spek Vooral De Boer liet uitnemend werk zien. Herhaaldelijk stelde hij Opbergen in de gelegenheid snelle uitvallen te onderne men, welke deze besloot met goede voor zetten. Jammer genoeg voor de Vogels echter was invaller-midvoor Meyer slecht op dreef. Na handig solo-spel van De Boer schoot deze speler keihard tegen de lat, waarna Meyer den bal in des doeimans handen kopte. Ter rechterzijde klopte het tusschen Van Gemert en Roelofs ook vrij aardig, hoewel dient erkend, dat zij het tegen Schreuder en Kraus niet gemakke lijk hadden. In deze periode werd een doelpunt van De Boer geannuleerd. Toen Zwemmer iets te ver naar voren was getrokken werd een plotselinge door braak Stormvogels noodlottig: Via den paal schoot Dijkman den bal in het net. Rust 1—0. Na de hervatting schoot Van Dongen, nadat Kraak een hard schot keurig had gestopt, den bal in eigen doel. Tegelijker tijd verdween De Boer en nu raakte bij Stormvogels het verband zoek, zoodat D. H.C. domineerde, vooral ook door goed werk van haar middenlinie. Toch kwam de D.H.C.-aanval niet direct tot groote daden. Langzaam maar zeker werkte Stormvogels zich wat los en, hoewel er niet bepaald fraai gespeeld werd, slaagde Roelofs er in den achterstand te verklei nen (12). In de laatste minuut scoorde Van den Engel het hierboven gememo reerde 3e doelDunt (I3). UVS—Velsen 2—2 De Velsenaren hebben zich van de zware 70 nederlaag tegen Quick merkwaardig snel hersteld: Eerst sneuvelde V.I.O.3. tegen hen met 30 en thans moest het sterke U.V.S. het aanzien, dat Velsen haar op eigen terrein een kostbaar puntje ont- nam. U.V.S. beschikt over een werkelijk goed olftal met Wallaart inderdaad als den spil om wien alles draait. Veel steun ontving de voorhoede van de middenlinie, zoodat er van de Velsen-defensie veel vereischt werd. In dit deel van het Santpoortsche elftal blonk Tromp Jr. uit, terwijl ook Kuypers er mocht wezen. Beiden hadden uitstekend kijk op het voor het doel vaak te kort gehouden samenspel der Leidsche voorhoede. En in laatste instantie toonde Demmers zich onder de lat z'n plaats waard. Tot tweemaal toe heeft Velsen de lei ding gehad, doch telkenmale maakte U. V.S. weef gelijk. De twee Santpoortsche doelpunten werden gemaakt door Van der Poll en Bakkum, welke laatste op uit stekende wijze met een haag van U.V.S.'ers voor zich een vrijen schop benutte. Rust 2—1. Na de rust was de Santpoortsche aanval ondanks de goede voorzetten van Ninaber niet zoo productief als daarvoor en slaagde U.V.S. er in den gelijkmaker langs Demmers te plaatsen. GESLAAGD. Onze plaasgenoot de weleerw. heer C. Tol Pzn., die Zondag te Utrecht door mgr. dr. A. Rinkel, aartsbisschop der Oud-Kaih. Kerk van Nederland, tot priester is gewijd, slaagde onlangs in het Oud-Kath. Seme- narie te Amersfoort voor het candidaats- examen theologie, tweede gedeelte. BeverwijkTerrasvogels 66 Een korfbaluitslag! Het had er aanvan kelijk en zelfs nog in de tweede helft allen schijn van, dat Beverwijk met de volle winst zou gaan stryken, want al vrij spoedig hadden Maenhout c.s. een 20 voorsprong, welken zij zelfs tot 30 wis ten te verhoogen. De Terrasvogels ver saagden echter niet en De Jonge Jr. en Goedhart zagen kans den stand op 3—2 te brengen, zoodat toen nog alles mogelijk was. Met de rust leidde Beverwijk echter weer met 42, zoodat de Terrasvogels- vooruitzichten niet direct hoopvol waren. Een der Beverwijk-doelpunten had de Terrasvogel Akkerman voor zijn rekening genomen. Direct na de hervatting leken de Sant poorters reddeloos verloren te zijn (52), doch de hemel klaarde voor hen weer op, toen De Jonge Sr. en Tabernal ieder een doelpunt maakten (54). De hoop in de Santpoortsche harten werd echter de bodem ingeslagen, toen Beverwijk 64 noteerde. Nóg gaf Terrasvogels zich ech ter niet gewonnen en zoowaar slaagden Kraak en Goedhart er in voor hun club een verdiend gelijk spel uit het vuur te sleepen (66). Had Terrasvogels Bunschoten in de ge lederen gehad, dan had zij zeker op 2 punten beslag gelegd. DTS—Kinheim 2—2 De geel-zwarten hebben in Noord- Scharwoude in een uitzonderlijk moeilijken wedstrijd ternauwernood een gelijk spel kunnen behouden. De D.T.S.-verdediging was goed op dreef en daarom kon Kinheim kampend met het moeilijke terrein, een stevigen tegenwind, geen controle op den bal krijgen. Voor de rust was D.T.S. dan ook de sterkste, omdat de 6pelers door hun voordeel het veld konden beheerschen en het den Kinheimers uitermate moeilijk maakten. In een sneeuwbui, die de spe lers verblindde, zag D.T.S. tijdens de her haalde aanvallen kans na een kwartier uit een hoekschop te doelpunten (10) om dezen voorsprong even later te vergrooten (20). Even voor de rust kon Prinsen echter scoren (2—1) Na aanvankelijke of fensieven van D.T.S. nam Kinheim het spel in handen na de rust. Een uitval van de gastheeren bezorgde een vrijen trap. dien Druyven ondanks de gladheid goed afweerde. Een omzetting bij Kinheim had resultaat toen Raayrnakers van rechts goed voorzette en Wout Groeneveld met een kopbal gelijk maakte. Het spel ging nu aan verruwing lijden en had tot gevolg dat Prinsen uit het veld werd gezonden. Vermoeidheid speelde K. parten en het was dan ook met opgelucht hart dat <le Kinheimers het laatste fluitje hoorden. De leiding in 3C moest Kinheim door dit resultaat en het winnen van H.R.C. aan deze club afstaan. Nederland bouwt weer schepen. Té Groningen zal bet eerste schip, dat na de bevrijding In Nederland werd gebouwd, van stapel loopen. Het is een motorkuslvaartnig met een laadvermogen van 340 ton, dat gebouwd weid voor de Scheepvaart Mij. „Iloornscbe Diep". (P.) Stormvogels 2EDO 2 30 De Haarlemmers hadden den toss ge wonnen, en verkozen tegen den wind in te spelen. Dit bleek later niet erg geluk kig te zijn, want toen een soort van sneeuwstorm loskwam, hadden de rood zwarten daarvan geducht last. In deze eerste helft wisten de Stormvogels door Venus en Luppens een 20 voorsprong te krijgen. Een derde doelpunt van den voet van Venus werd om voor ons onbegrijpelijke redenen geannuleerd. Na de rust hadden de E.D.O.'ers het voordeel van den wind, maar deze was nu heel wat in kracht verminderd, zoodat Gravemaker, Glas en De Vries hun tegen standers toch nog vrij gemakkelijk de baas bleven en Keemink niet eens zooveel werk kreeg te verrichten. Luppens maak te nogmaals een doelpunt, zoodat Storm vogels met 30 won. Nieuws van Hollands Glorie Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, werden de sleepbooten Nestor en Stentor 7an Bureau Wijsmuller in Duitschland op gespoord en zouden ze voor de terugreis naar IJmuiden in gereedheid worden ge bracht. Naar wij thans vernemen, liggen de booten in Bremen gereed voor de te rugreis. De Stentor zal de Nestor sleepen. De sleepboot Amsterdam, eveneens van Wijsmuller, heeft opdracht gekregen een Mexicaansche tankboot van de Downs naar Rotterdam te sleepen. Daarna gaat de Amsterdam naar Hamburg om vandaar een boot van de Holland-Amerikalijn naar Rotterdam over te brengen. Besommingen van Zaterdag Stoomtrawlers: IJM103 Dolfijn f 11392, fJM118 Beatrix f19378, IJM71 Bloemen- daal f 19421, KW6 Vertrouwen f 3615, VL68 Pax f7654, KW129 Bali f4169; motorlog- gers: KW86 f 10789, KW162 f 14172, KW107 f574, KW97 f 6461. België eet meer oesters In December zijn uit Yerseke 3279015 oesters verzonden, waarvan naar België 2185450 stuks. De binnenlandsche verzen ding bedroeg 824325 stuks, naar Duitsch land werden 29240 stuks en naar andere landen 140.000 stuks verzonden. Vergadering Centrale Bond A.s. Dinsdagavond zal in de zaal van het Leger des Heils een ledenvergadering worden gehouden van den Centralen Bond van Transportarbeiders. De belangrijke agenda vermeldt o.a.: behandeling beschrijvingsbrief, verkiezing vier afgevaardigden naar het in Februari te houden congres, verkiezing leden bonds raad, verkiezing afdeelingsbestuux enz. Uitbreiding Staalfabriek Burgemeester en Wethouders hebben bij besluit van 2 Januari 1946 aan de N.V. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken vergunning verleend voor het uitbreiden van de bestaande staalfabriek op/in het perceel kad. bekend gemeente Velsen, Sec tie A, no. 1249, plaatselijk bekend fabrieks terrein door het opstellen en in werking brengen van een oliestookinrichting voor S.M.-oven I. Noorsche visschers beschermd Het Noorsche telegraafagentschap meldt, dat de Noorsche visschersvloot op bijzon dere manier beschermd wordt tegen de ge varen van drijvende mijnen. De Noorsche wateren en speciaal het gebied, waarin gevischt wordt, worden iederen dag van 's morgens acht tot 's middags vier uur door de bemanningen van Catalinavlieg- booten op mijnen afgezocht. Een Catalina- vliegboot wordt bemand met negen man. De startplaats is Stavanger. Britsche troepen van liet 240ste training regiment R.A. geven Nederlandsohe troepen onderricht iu het gebruik van materiaal es munitie, AF.), Zilveren jubilaris bij de Hoogovens In het schaftlokaal van de bouwafdee-t ling van de Koninklijke Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. werd Vrijdag j.l« de heer Corn. Broerse, voorman bij dd bouwafdeeling, gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum. De jubilaris, die vergezeld was van zijg» echtgenoote en een groot aantal familie* leden, zag zich toegesproken door hoofd* ingenieur, ir. P. van Delden, lid van d« directiestaf, ir. P. van Walraven, chef var* de bouwafdeeling, hoofdopzichter Fok- kens en den heer Wiersma, chef van d« afdeeling Vervoer. Vooraf had directeur Ingen Housz deaf jubilaris gelukgewenscht Een en andei ging uiteraard gepaard met de overharw diging van geschenken. De Normandie Volgens inlichtingen uit kringen van da Amerikaansche handelsvloot bestaat da mogelijkheid, dat de „Normandie" en da „Europa" voor oud roest zullen wordeni verkocht. De Normandie is door deni brand van Februari 1942 onbruikbaar ge worden en ligt thans verlaten aan da kade van Brooklyn. De Europa zou even min nog aan de eischen voldoen. Het op kalefateren der schepen zou waarschijn* lijk te duur worden. Weer naar Frankrijk terug In de binnenhaven bij de "Cementfabriek lagen nog steeds twee Fransche motor-» trawlers, n.l. de Christiane-Cécile en da Simone Marie, beide thuisbehoorende ta Bologna. De trawlers waren hier door da Duitschers achtergelaten. De schepen zijn thans naar de Visschera haven verhaald om voor de reis naaï" Frankrijk te worden klaargemaakt. Met Nederlandsche bemanningen aan boord zullen ze naar Le HSvre worden overge bracht. Engeland krijgt Deensche visch De eerste Deensche schepen met vischi sijn in Londen aangekomen. Groot-Brit- tannië heeft met Denemarken een overeen komst gesloten voor een wekelijkschem import van 400 ton visch gedurende de wintermaanden, wanneer de aanvoer vaa de Britsche trawlers kleiner is dan de vraag. Ook Egypte gaat visschen De Egyptische minister van Handel en Nijverheid heeft een plan uitgewerkt om te komen tot de vorming van een natio nale visschersvloot. Een onderneming heeft van Zweedsche en Amerikaansche zijde reeds aanbiedingen voor den bouw van visschersschepen ontvangen. SANTPOORT Postdui vententoonstelling van „De Luchtpost" De Zaterdag en Zondag in Spaarnberg door de Postduivenvereniging „De Lucht post" gehouden postduivententoonstelling is voor de vereeniging een mooi succes geweest. Reeds bij de opening Zaterdag middag was er groote belangstelling. De tentoonstelling werd geopend door den voorzitter den heer G. J. Bierman, die dank bracht aan allen, die hadden meege werkt om deze tentoonstelling mogelijk te maken. In het bijzonder richtte spreker een woord van dank tot burgemeester Mr. M. M. Kwint voor diens tegenwoordig heid. Wat de tentoonstelling betreft, er was om de woorden van den keurmeester den heer L. W. Veen uit den Haag te be zigen „een prachtcollectie vogels" bijeen gebracht. De sierlijkste vogel van de ten toonstelling was natuurlijk een onderdui ker. De eigenaar van dezen vogel, de heer J. Th. Haase, had, toen in 1941 de Duit schers bevalen, alle duiven te dooden, zijn snelvlieger opgeborgen, niet vermoedend, dat na vier jaar zijn duif nog eenmaal de sierlijkste van een tentoonstelling zou mogen zijn. Ten slotte zij nog vermeld, dat „De Luchtpost" thans behoorlijk in haar fok- materiaal zit, dank zij de Canadeezen. Deze hadden op het landgoed Schoonen- berg 250 postduiven van de Duitschers in beslag genomen en „De Luchtpost" heeft daarvan dertig gekregen, waaronder goede fokvogels, waardoor de vereeniging aar dig op dreef is gekomen. In het komende seizoen hoopt men weer aan de wedstrij den deel te kunnen nemen. VELSEN Oprichting van een benzinepompinstallatie Ter gemeente-secretarie (IVe afdeeling) ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: de N.V. Petroleum-maatschappij „The Texas Company", 2e Adelheidstraat 300 te 's-Gravenhage, om vergunning voor het oprichten van een benzinepompinstallatie, bestaande uit een ondergrondsche ben zinebewaarplaats van 6000 L. inhoud met een daaraan verbonden electrische ben zinepomp van het model Wayne 862. aan gedreven door een electro-motor van 1/3 P.K., vóór het perceel kadastraal bekend Gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie M. no. 5875, gelegen aan den Tus- schenbeeksweg no. 7 te IJmuiden-O. Op Vrijdag 25 Januari 1946, des voor middags elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Agenda voor Velsen MAANDAG 14 JANUARI Bioscoop De Pont: Moordend Staal, 20 uur. DINSDAG 15 JANUARI Pjoecoop. De Font: Als Maandagavond*

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3