MORGEN IS DE GROOTE DAG! Kort en bondig Luidsprekers 3°/o GROOTBOEKSCHULD 1946 z BEVERWIJK O'Kelly en Stoltz eerste en tweede in Schaaktoumooi Henneberke wint in B. groep liet groote schaaktoumooi van H.O.S-C. Er Zondag geëindigd met een geweldige eindspurt, waaraan 336 schakers deelna men. Het is een prachtig tournooi geweest en de leiding heeft de lof, haar voor deze organisatie toegezwaaid, alleszins ver diend. Het grootsche tournooi is vlot ver- loopen al heeft het plaatsen van meer dan 300 schakers, die .ie nu eenmaal niet op een bank op een rytje kunt zetten, heel wat hoofdbrekens gekost. Maar het is ge- lukt, vooral dank zij de flinke zalen, waarover het Kcnnemer Theater beschikt. Groep A. De eindstand van Groep A is: 1 A. O'Kelly de Galway, België 7 p., 2. G. Stoltz. Zweden 6J/2 p., 3. H. Kramer, Leeuwarden 5 p.. 4. N. Cortlever 4V2 P - 5. 6.' en 7. Ir. H. J. van Steenis, Utrecht. A. D. de Groot, Utrecht en H. D. van Scheltinga. A'dam 4 p 8. en 9. W. Koo- men, Amsterdam en Chr, Vlagsma, Rot terdam 3V2 p., 10. Th. P. v. d. Tol 3 p. Groep B. In deze groep heeft de jeugdige Hen neberke op fraaie wijze den eersten prijs gewonnen. Hieronder volgt de eindstand: 1. F W. Henneberke, Amsterdam 7 p.. 2. en 3. W J. Wolthuis. Amsterdam en Mar- witz. Haarlem 6l/2 P-, 4. C. B. v. d. Berg, Leiden 6 p., 5. J, Been, Amsterdam 5 p., 6. H. D Mulder van Leens Dijkstra, Wier 4 p., 7 Plinsinga, Rotterdam 3 >/2 P-> 8- J- Visser, Vreeswijk 3 p.. 9. Van Donk 2 p., 10. v. d. Zanden 1V2 p. Een mooie prestatie in deze groep lever de ook de Haarlemmer Marwitz. die in deze groep feitelijk als invaller was inge deeld. 4 De laatste dagen. De laatste dagen werden getypeerd door het verschijnen der vierkampers, waar door Beverwijk een invasie van schakers het hoofd moest bieden. Zaterdag en Zon dag waren 336 schakers in het Kennemer Theater bijeen. Den vierkampers werd Zaterdagmiddag het welkom door den heer P A. Veldheer toegeroepen, waarna Ir. A. H. Ingen Housz. directeur van het Hoogovenbedrijf den wedstrijd opende. Erwtensoep met kluif. Alle schakers waren Zondagmiddag bij een om te genieten van den gemeenschap- pelijken maaltijd, bestaande uit erwten soep met kluif. Deze maaltijd was aange boden door H.O.S.C, Tafelpraeses was drs. A Demmers. chef van het Sociale Werk der Hoogovens. Alle schakers waren vol lof. niet alleen over de erwtensoep, maar ook over het tournooi en het lijdt geen twijfel of het volgend tournooi zal even goed bezet zijn als dat van 1945 46. De heer Veldheer gaf de werischelijkheid tc kennen, het volgend jaar de 4-kampen van de anderen te scheiden, teneinde meer rust voor de 10-, 8- en 6-kampen te ver krijgen. De verdere uitslagen volgen morgen. VELSEN Afhalen van levensmiddelenkaarten Voor net afhalen van levensmiddelen kaarten in het Ontspanningslokaal van de Java-Deurenfabriek in Velsen-Noord zijn aan de beurt: Dinsdag 15 Januari letters L tot en met Z. Woensdag 16 Januari begint de uitrei king te Santpoort (Badhuis Wüstelaan). Dien dag zijn aan de beurt de letters A tot en met G. Velsen collecteert voor Indië Alhoewel het resultaat van de ver leden week in onze gemeente gehouden geldinzameling ten bate van de Indische oorlogsslachtoffers nog niet volledig be kend is, kan wel reeds worden geconsta teerd, dat een flink bedrag aan het co mité afgedragen kan worden- IJmuiden IJmuiden-Oost, Velsen en Driehuis le verden in totaal (lijstcollecte en bussen) ongeveer 7200 op. Hierbij komen dus nog Velsen-Noord en Santpoort. Wan neer deze afdeelingen niet teleurstellen zal de opbrengst minstens 10.000 be dragen. IJMUIDEN DCIJ wint ran Haarlemsche Damclub Ook de laatste wedstrijd voor de Noord- Hollandsche damcompetitie is na een span- nenden en zeer mooien strijd door IJmui den gewonnen. Door dit resultaat heeft D.C.Y. nog een kleine kans behouden op het afdeelings- kampioenschap. Gezellig Samenzijn en Joseph Blankenaar moeten Donderdag a.s. tegen elkaar spelen. Weet laatstge noemde club dezen wedstrijd te winnen, dan staan Gezellig Samenzijn, Joseph Blankenaar en D.C.Y. elk met 14 punten bovenaan Dan is een competitie tusschen de drie clubs noodzakelijk. Is dan de eind stand weder gelijk, dan beslissen de bord- punten. De uitslag van den wedstrijd is wel merkwaardig: acht remises; de twee over winningen vielen beide aan den kant van D.C.Y.; daarvoor zorgden Ligthart en Mertens. Vooral eerstgenoemde heeft een zeer fraaie score voor de club, n.l. 13 van de 16 te behalen punten, gevolgd door Mertens 12 en Dukel 11 punten. Hieronder volgt de gedetailleerde uitslag: D. C. Y.—H. D. C. 1. H. LarosJ. B. Sluiter 11 2. B. Dukel—J. H. Meure 1—1 3. C. SuykJ. W. v. Dartelen 11 4. T. PostmaP. H. Meure 11 5. J. J. MertensH. v. Lunenburg 2—0 6. A. LigthartChr. Gerretsen 20 7. J. DixhoornJ. v. Kesteren 11 8. v. d. HeijdeTh. Tollenaars 11 9. T. BasstraP. Schrijnemakers 11 10. T. Dukel—P. M. Rost 1—1 Totaal 12—8 De stand dezer afdeeling luidt: Gez. Samenzijn 7 7 0 0 14 108 32 IJmuiden 8 7 0 1 14 91 69 Joseph Blankenaar 7 6 0 1 12 100 40 Haarl. Damclub ..8 4 1 3 9 84 76 C. D. A6 2 0 4 4 55 65 Zaandam 7 1 1 5 3 73 69 Het Oosten 6 1 0 5 2 38 82 St. Bavo H'stede.. 7 1 0 6 2 40 100 Oostzaan 6 1 0 5 2 39 81 Viscliexport naar België Eerder dan verwacht werd is een re geling met de Belgische importeurs tot stand gekomen inzake den aanvoer van visch naar onze Zuidelijke buren. De transacties geschieden op vervoers ver gunning der Belgische importeurs. Zij zijn weliswaar rechtstreeks door eenige exporteurs in IJmuiden tot stand ge bracht, maar worden toch door de vak groep behandeld. Vandaag reeds zou de eerste verlading geschieden in hoofd zaak bestaande uit grove visch, als ka beljauw en rog. Verlaging visctiprijzen Naar wij vernemen zullen met ingang van Woensdag a.s. de prijzen der ver- sche zeevisch opnieuw worden verlaagd. De omvang dezer prijsverlaging was he den nog niet bekend, maar vermoed wordt ,dat deze vooral voor de fijne visch als tong. tarbot en griet vrij be langrijk zal zijn. BINNENLAND in verband hiermede 17 arrestaties verricht. Ed. van Beinum heeft Zondag te Londen een Tsjaikofsky-programma gedirigeerd. Hij oogstte een geestdriftug applaus. Textielgoederen van f '20.000 waarde zijn bij een manufacturier in Varseveld in beslag genomen, omdat die niet waren opgegeven, met de bedoeling die zwart te verkoopen. De goederen worden nu gegeven aan gerepa- trieerden uit Indië. De nieuiwe Alg. Ned. Grafische Bond heeft in een vergadering te Amsterdam be slist. dat hij geen afstand kan doen van het stakingsrecht. Vastgesteld werd dat de typo graaf niet gewoon is al te snel in sta king te gaan. maar het recht daartoe geeft hij niet prijs. Tot voorzitter-redacteur werd gekozen de heer H. Korte Jr.. tot secretaris- penningmeester A. M. v. d. Boogaarl, Eerepromoties aan de Leidsche Univer siteit hebben dezer dagen plaats gehad. Daar door werden drie prominente Nederlandsche botanici geëerd voor hun bijzondere ver diensten op het gebied der Nederlandsche floristiek. Het zijn de heeren A. W. Kloos, P. Jansen en W. H. Wagner die het eere doctoraat in de philosofische faculteit kregen. 1500 noodwoningen voor de geteisterde gebieden komen binnenkort aan, 1000 uit Engeland en 500 uit Zweden. Na „Skipper next to God" zal „The death of a rat" het tweede tooneelstuk van Jan de Hartog zijn, dat in Engeland wordt opgevoerd. Woensdag a.s. gaat in Hammer smith de première. Een vereeniging van distributiepersoneel is opgericht. 10.000 leden, verdeeld over 110 distributiekantoren zijn aangesloten. BUITENLAND Vijf Japansche ministers, die tijdens den oorlog functies hebben waargenomen, zijn afgetreden. Voor de a.s. Grïeksche verkiezingen zal één afgevaardigde voor 15,000 inwoners wor den gekozen. De nieuwe Kamer zal uit 300 leden bestaan. De dreigende staking van 700.000 arbei ders in de Amerikaansche staalindustrie is afgewend, en op het laatste oogenblik is de staking van 250.000 telefoonemployés uitge steld. Scandinaviërs zijn volgens het Ameri kaansche Galiup-instituut de meest ge- wenschte immigranten in de Ver. Staten. Daarna komen de Nederlanders, Slechts 5 pet. van de ondervraagden sprak zich uit voor uitbreiding van de immigratie. De benoeming van gen. Eisenhower tot secretaris-generaal van de UNO is volgens een diplomatieken redacteur van de Daily Ex press bijna zeker. Staatsgreep op Hawai. De president werd door het leger gevangen gezet, omdat hij geen vrije verkiezingen wilde. Het bestuur zal nu door militairen worden waargenomen, totdat verkiezingen zullen hebben plaats gehad. De handel tusschen de Duitsche bezet tingszones is vrijgegeven. Het reizen is ech ter nog afhankelijk van de toestemming der Geallieerde autoriteiten. 70 gewapende Joden lieten in Palestina een trein ontsporen en stalen er vervolgens een safe met 35.000 pond sterling uit. Er zijn in verband hiermede 17 arrestaties verricht. De Duitsche kruiser „Prinz Eugen", die te Potsdam aan de Ver. Staten werd toege wezen, zal voor „studie en onderzoekingen" worden gebruikt. HAARLEM EN OMGEVING Het Spaarndamsch Fanfarecorps Kunst kring heeft ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan een groot nationaal mudekconcours uitgeschreven op 28 Juli, 3, 4 en 11 Aug. te Spaarndam. De concours-secretaris is de heer L. Bonkerk Jansstraat 24, Haarlem, tel. 17251. Herijk van maten en gewichten heeft plaats in de school Wilhelminastraat 43 A te Haarlem van 14 Januari tot en met 26 Febr. Ds. A. Verschoor te St. Pancras Is b#' roepen bii de Gevet. Kerk te Santpoort. Het Weldadigheidsfonds het Schemer lampje te Haarlem heeft, na eenige jaren, gedwongen rust. zijn mooi werk hervat. Dit jaar is aan 140 arme gezinnen een Kerstgave van f 5 geschonken. De heer p. de Haan hoopt op 18 Januari den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden den dirigeerstaf der accordeonver- eenigen „Concordia" opnam. De Jubilaris is een bekende figuur in Haarlem's muziek leven, hij heeft de leiding van verschillende vereenigingen en is bovendien als muziek leeraar werkzaam. De Ned. Volksbeweging. Hel ledental van de afdeeling Haarlem van de Nederland sche volksbeweging heeft het noodzakelijk gemaakt tot instelling van secties in de ver schillende wijken van de stad over te gaan. Als dagelijksch bestuur van de rectie H'iem- Noord zullen optreden dd heeren: J. J. Del fos, voorzitter: J. M. Thierry, Marnixplein 4. secretaris; Ir. A. ten Have, penningmeester. Officieele publicatie. INLEVERING SINAASAPPELBONNEN. Het centraal distributiekantoor ceelt mede. dat handelaren in groente enof fruit in het gelieele land met uitzondering van degenen in de distributiekringen in Zuid-Holland, waar in December 1945 reeds bon F 03 voor sinaasappelen werd ingeleverd op 12 of 14 Januari bon F 04 der fruitkaart bij de plaat selijke distributiediensten moeten inleveren ter verkrijging van toewijzingen 565. In de overige distributiekringen van Zuid- Holland en de distributiekringen van Noord- Holland en de kringen Abcoude, Almkerk, Kamerik en Mijdrecht, waarvoor aanvanke lijk in Januari eveneens bon F 03 werd aan gewezen, komt deze bon te vervallen en moet thans ook bon F 04 worden ingeleverd. Voor elke der thans aan de beurt zijnde distributiekringen geldt dat uitsluitend kun nen worden ingeleverd die bonnen F 04. welke zijn voorzien van het nummer van den eigen distributiekring. Het ministerie van financiën herinnert er nogmaals aan, dat door of namens ieder aan wien geen buitengewoon aangiftebiljet is uitgreikt, doch van wien wel belasting zou kunnen worden nagevorderd, voor 15 Januari 1946 bij den Inspecteur der belastingen de uit reiking van zulk een biljet moet worden aangevraagd. Wordt niet aan deze verplichting voldaan, dan zal bij navordering in den regel de wet telijke verhooging worden toegepast. Bovendien vervalt in dat geval de straffe loosheid terzake van overtredingen, welke voor het in werking treden van het buiten gewoon navorderingsbesluit werden begaan ten aanzien van de in het buitengewoon aan giftebiljet genoemde belastingen. Voor de inspecties Arnhem, le afdeeling en •s Gravenhage le afdeeling geldt dit nog niet doch zal nader een datum worden aange wezen. INLEVERING GROENTEBONNEN. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat handelaren in groente de van hun klan ten ontvangen bonnen G 03 der groenlekaart, geplakt op opplakvellen -.op Maandag 14 en Dinsdag 15 Januari a.s. bij de plaatselijke distributiediensten moeten inleveren. Da diensten zullen toewijzingen no. 598 uitrei ken. welke de handelaren van 16 t.m. 19 Ja nuari a.s. bij het plaatselijk verdeelkantooï of bij gebreke hiervan bij de grossierscom binatie waaronder zij ressorteeren. moeten Inleveren ter verkrijging van toewijzingen. Met deze toewijzingen kunnen de handelaren zich bevoorraden van 20 Januari t.m. 18 April a.s. RIJVAARDIGHEIDSBEWIJS. Het centraal bureau voor de afgifte van be wijzen van rijvaardigheid. Gr. Hertoginne- laan 70, deelt mede, dat de storting voor het verkrijgen van een rijvaardigheidsbewijs m. i. v. 1 Jan. 1946 verhoogd is van f2,75 op i 3,75. Stortingen dienen te geschieden op giro nummer 124149 of per postwissel. Contante betalingen worden niet aangenomen. Heden bereikte ons via het Roode Kruis de ont stellende tijding dat den 12en Aug 1943 te Chung- kai in het Thai kamp aan beri-beri is gestorven onze beste zoon en broeder P1ETER in den leeftijd van dertig jaar. W, de Blois M. Schaapde Blois A. Schaap P. de Blois W. de Blois en vevl. K. Krijgerde Blois J. M Krijger C. de Blois en verl. Santpoort. 11 Jan. 1946 Rijksweg 517. Verloren tusschen P. Potter- etr. en Velserduinplein een MILITAIRE REGENCAPE (groen). Tegen belooning ter. te bez. Tuinderstraat 108, IJm. O. B.z.a. FLINKE WERK STER. Venneman, Esehdoorn straat 11, IJm. O. B.z.a. bekwaam ongehuwd CHAUFFEUR. 24 jr. Bekend door geheel het land. Br. L 254 bur. van dit blad. Gevr. alle soorten BREI WERK. B. Bloem. Molenweg 13, Santpoort. Na 6 uur. Bovenkleeding ONZICHT BAAR STOPPEN. Stof bij leveren. Anny Voskuyl, Plan- ciusstraat 51. IJmuiden O. Ze hebben mijn KEUKEN- LOOPER gestolen uit poort Kenn.l. Wie heeft voor mij een andere in ruil voor an- thraciet. Kennemerlaan 93 WONINGRUIL Driehuis huurprijs ongev. f 35 p. m voor woning IJm. O. of omtr. Kenn.l. Br. L 255 bur v. d. bl. SPOED. Woning op West- Terschelling te ruilen voor woning in IJm Br. Bloemstraat 24, IJm. 2 Vrienden zoeken NET KOSTHUIS (geen beroeps) Br. L 256 bur. v. d. bl. RUILEN nw d.sch. m 39 voor nw. h.sch. m. 43. Zee weg 260, IJm. O. RUILEN 1 pr. z.g.a.n. h. sch.. m. 46 voor m. 42 of 43. Burg. Rambonnetlaan 278, IJm. HOOI. STROO EN ERW- TENSTROO. Fouragehandel Meervlietstraat 58, Velsen bij de Pont. Te koop agb. een wit geëm. KOLENFORNUIS. Koning stem, Kennemerlaan 139 TE KOOP zw d.mantel m. 40-42, d.sch. m. 38. Bloem straat 132. IJm. TE KOOP: 2 pers. origi nele „Auping" f 45. beste werkjekker f 25. Bloemstraat 10. IJm - TE KOOP pr. sierkussens f 15. lap mantelstof dr. lauw f 42. Planciusstr. 51. GEVRAAGD: Net Winkelmeisje of mnl. Bediende 18-22 jaar. Aanmelden 4-5 uur. ïiEVUXsM 1 T>T>ELENBÊI>IÏT.TF Fa. Wed. H. BRANDWIJK WILLEBRORDSTRAAT 22, IJMUIDEN-OOST Dan begint de inschrijving op de Ook op U rekent ons land. Ieder heelt de plicht mede te werken aan het financieel her stel van het Vaderland. Boven dien verkrijgt U een behoorlijk rendement van Uw vrije èn Ui geblokkeerde morgen in! geld. w Schrijft Gelegenheid (of Inschrijving bij de banken effectenkantoren, boerenleenbanken en spaar banken. Leest voor verdere bijzonderheden het prospectus, dat U hebt ontvangen. PUBLICATIE VAN HET MINISTERIE VAN FINANCIËN De VEREENIGING VOOR NIJVERHEIDSONDER WIJS IN KEXNEMERLAXD te VELSEN vraagt voor de Nijverheidsdag- en avondschool een Administratief beambte Salaris volgens Rijksregeling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan den Secretaris J. D. B. OLie, Laurillardlaan 19 te Santpoort. të, Brinta, het volks- voedsel bij uit nemendheid, be reid uit de volle graankorrel en gaar in het pak, is nu van de bon afl Vergeet dus niet, direct Uw bestelling aan Uw winkelier op te geven. Zonder dat er iets valt te ko ken, bereidt U een pap, die de stevigste en lichtst verteerbare kost in de wereld vormt! jF

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 4