De Partij van den Arbeid Sport in het Kort Rede van de Koningin Avonturen van Wag en Warrel Tot stichting van besloten Vrijdag is op do oongro de Christen Deraocw Arbeid (de Daklooze Arbeid. S.D.A.P. Vrijdag zette de S.D.A.P. te Amsterdam baar congres voort. Het voorstel om deel te nemen aan het stichten van de Partij van den Arbeid werd nog breedvoerig be sproken. Je verklaring van den heer Gardenier (Den Haag) „Wij laten ons de roode vlag, een onzer symbolen, en de ..Internatio nale'7 niet ontnemen" werd met applaus begroet. De heer Vrolik (Bergen) stelde voor als lid van het voorloopig bestuur van de nieuwe partij uit te noodigen: prof. mr. Lieftïnck, den minister van financiën. Het geroep „als penningmeester?" lokte groote vroolïjkheid uit. De afdeeling Assen diende een motie in, waarin wordt gevraagd er op aan te drin gen, dat 11 S.D.A.P.'ers tegen 9 uit de an dere groepen in het nieuwe bestuur zul len worden benoemd. De heer K. Vorrink beantwoordde de sprekers. Hij zei dat de partij geen enkele concessie gedaan heeft. De roode vlag ais symbool van internationale gebondenheid moet behouden blijven. Noódig zijn tact en vertrouwen. De men- schen, waarmee wij onderhandelden, wa ren Nederlanders, kerels, die tot geen be drog in staat zijn (applaus). Dat er wel eens ook in de Kamers xneeningsv er schillen tusschen de groepen onderling zullen blijken, is zeker, maar een drama zal dat niet worden. „Denkt men in onze kringen gelijk b.v. over het iieo-malthusianisme?" vroeg spreker. Over de zetelverdeling in het nieuwe partijbestuur zei spreker, dat rekening moet worden gehouden, dat de anderen niet het gevoel moeten krijgen, dat ze door een olifant worden doodgedrukt. De S.D.A.P. zal zeker in het presidium van de nieuwe partij worden opgenomen. Of de voorzitter nu persé een oud- S.D.A.P.'er is vond spr. minder belangrijk. De 1 Mei-dag viering zal geen moeilijk heden baren. De bedoeling is zeker niet geseheiden van de N.V.V.-arbeiders op 1e trekken. Tegenover de communisten en overleg met hen, bleef spreker een afwijzing ver dedigen. Er moet wel scheiding gemaakt worden tusschen degenen, die wel of niet onvoorwaardelijk gelooven in den Sovjet- Paus Stalin. Laat het gistingsproces in de comm. par tij maar voortgaan. Eens zullen talloozen hunner erkennen: „eigenlijk hooren wij daar (in de Partij van den Arbeid) thuis." J-. J. W. Albarda verklaarde zich over tuigd van de noodzakelijkheid van den voorgestelden stap. Hij deed een beroep <op de 40.000 nog niet teruggekeerde partij- genooten om nu opnieuw zich aan te slui ten, om met oude liefde en vuur, maar ©ok met de oude beproefde kracht in de JOieuwe combinatie op te gaan. Het voorstel van het partijbestuur tot stichting van de Party van den Arbeid werd daarop met algemeene stemmen aangenomen. Met een ovatie begroette het congres iden partij-veteraan W. H. Vliegen, die het congres daarop toesprak. Hij koesterde de beste verwachtingen van de toekomst der nieuwe partij. De aanwezigen zongen daarop de Inter nationale. Bij enkele candidaatstelling werden ver schillende leden van het partijbestuur her kozen, o.a. de heer K. Vorrink, Mr. M. van de Goes van Naters besprak het urgentieprogram dat aan het bestuur van de Partij van den Arbeid in Iran den gesteld zal worden. Hij deelde mede, dat verwacht wordt dat de partij in de nieuwe Tweede Kamer tusschen 29 en 33 zetels zal krijgen. De Katholieke Volkspartij vermoedelijk 31. Tenslotte sprak Mr. Vos Over de econo mische positie van ons land. Hij deelde o.a. mede, dat wij dit jaar niet meer sigaret ten zullen krijgen dan wij nu hebben. Het woningtekort bedraagt thans 10% van het aanwezige aantal. Eerst in 1947 en 1948 zal het hersteiwerk van den woningbouw vruchten gaan afwerpen. Vrijzinnig Dem. Bond Ook het congres van den Vrijzinnig De- mocratischen Bond werd Vrijdag te Am sterdam voortgezet. Verschillende afge vaardigden bespraken het voorstel tot stichting van de Partij van den Arbeid. De afgevaardigde van Deventer voelde zich alsof zij aan het sterfbed van haar partij staat. Geroep: Bij de geboorte van een nieuwe partij! Spreekster wilde wel samenwerken, maar dan op federatieven grondslag: een huwelijk. Waarom is daar' geen verloving aan vooraf gegaan? Waarom elkaar zoo in de armen vallen, zonder eerst met elkaar op stap te gaan? Waarom die haast? üen afgevaardigde van Amersfoort be treurde, dat er geen radicale volkspartij is ontstaan. De Kath. Volkspartij heeft hier verstek laten gaan. Er zou met haar een groote tegenspeler zijn gekomen tegenover de S.D.A.P. en deze tegenspeler ©mbreekt thans in dit politieke spel. Zal de Vrijz. Dem. Bond plaatselijk niet. door van «l© S.D.A.P., den Vrijzinnig Deiuocratlsehen Bond, l'nie en de Sympathiseerenden met de Partij van den besloten over te gaan tot stichting van de Partij van don voorstander van de nieuwe partij te zijn. Mr. P. J. Oud hield een uitvoerige rede waarin hij o.m. het voorstel tot toetreding tot de nieuwe partij verdedigde. Mr. Joekes beantwoordde verschillende sprekers die bezwaren geopperd hadden tegen de toetreding. Met 143 tegen II stemmen werd het voorste! tot fasie aangenomen. Tegen stemden de af deelingen Wieringen, Win schoten, Deventer en Diepenveen. Aangewezen werden als voorloopige be stuursleden van de nieuwe partij de hee- ren mr. A. M. Joekes, mr. P. J. Oud, prof. mr. R. Kranenburg en H. Harmsen. De sympathiseerenden In het Concertgebouw te Amsterdam is Vrijdag het Congres gehouden van de niet politiek georganiseerde sympathiseeren den met de Partij van den Arbeid* De voorzitter van het organisatiecomité mr. G. E. van Walsum, noemde het een novum in de geschiedenis van ons land, dat politieke dakloozen een politiek con gres houden. Gehoopt wordt dat de dak loozen opgenomen kunnen worden in de nieuwe partij. Is deze eenmaal opgericht, dan zal de Nederlandsche Volksbeweging zich terugtrekken. De heer C. Kleywegt besprak vervol gens het beginselprogram. Toetreding tot de Partij van den Arbeid kost geen offers. Het is geen opgeven van principes, maar net toonen van bereidheid om gezamenlijk te komen tot verwerkelijking van het op rechte socialisme. De socialisatie is geen doctrine. Het is een middel ora te geraken tot de sociale gerechtigheid, welke ons voor oogen staat. Zij, die dit onderschrijven, zijn welkom in de partij. Deze Partij van den Arbeid is geboren in de concentratiekampen. Het urgentie program werd besproken door mr. En gelsman. Hij zei o.a.: „We willen een na- tionslen omroep, geen staatsomroep." Mr. H. Willemse sprak over de organi satie van de nieuwe partij. Hierop werden redevoeringen gehouden door mr. dr. E. Bongersma (Christofoor- groep), Prof. Ir. W. Schermerhorn en Prof. Mr. P^Lieftinck. Mr. dr. Bongersma zei o.a.: „Wat hier begonnen wordt is niet zonder gevaar en er zullen lal van moeilijkheden komen. Maar wij zijn geen kasplanten en men be hoeft dus niet angstig te zijn. Wij zijn niet bang geweest vcor Hitier. wij zijn 'dus ook niet bang voor Schermerhorn, Vorrink of Joekes." Prof. mr. Lieftinek verwachtte veel goeds van de Partij van den Arbeid. „Men moet het volk iets positiefs geven, wil men het winnen". Verder zei hij: „Het behoort tot de tragiek van de afgeloopen jaren, dat men gemeenschapsgevoel miste. Prof. Ir. Schermerhorn zei o.a.: „Wij hebben ervaren, dat menschen met vol slagen verschillende levensbeschouwin gen, gezamenlijk kunnen bouwen aan de verwezenlijking van ons ideaal. Het is daarom een groote verlichting, dat ook groote groepen van hen, die eigenlijk bui ten het politieke leven stonden, bereid zijn, de nieuwe Partij van den Arbeid te steunen. Wij gaan alle menschen, van alle politieke schakeeringen, vereenigen, die bereid zijn, mede te werken aan de kómst der sociale gerechtigheid, ook in ons land. Wij moeten streven naar een radicale ver nieuwing. Niet het radicalisme van het woord, maar hel radicalisme van de daad, is noodzakelijk." Spreker verwachtte wel groote moeilijk heden, maar wees er op. dat allereerst noodig is geloof in elkanders goeden trouw. Tenslotte werd een resolutie aangeno men waarin besloten werd toe te treden tot de nieuwe partij. Christ. Dem Unie De Christelijk Democratische Unie hield een congres te Utredht. Met groote meer derheid van stemmen werd besloten toe te treden tot de Partij van den Arbeid. De C.D.U. werd daarop ontbonden. Een minderheid heeft daarop onmiddel lijk besloten over te gaan tot oprichting van de Christelijk Democratische Volks partij. Te verwachten oproepingen Binnen korten tijd is, voorzoover niet reeds ten uitvoer gebracht, de oproeping te ver wachten van aile dienstplichtige onderoffi cieren van de lichtingen 1339 tot en met 1930 en van reserve-officieren, vaandrigs en kor nets tot en. met den leeftijd van 45 jaar. Betrokkenen moeten er rekening mede hou den, dat de oproeping op korten termijn zal moeten geschieden. De Radio geeft vanavond: KRO 17.00 In 't Boeckhuys. 17.15 Vliegende Hollander. 18.00 Splendora. 18.30 Paul de Waart. 18.15 Gr.pl. RNIO 19.00 Nieuws. 19.15 Weerbericht. KRO 19.30 Volksliederen. RNIO 20.00 Nieuws. RNIO 20.05 Toespraak. KRO 20.35 Orkest. 21.15 Sprookjes-luisterspel. 21.45 Musette ork. RNIO 22.00 Nieuws. KRO 22.15 Stemmige muziek. 22.30 Avondgebed. 22.50 Gr.pl. 23.00 En tenslotte HILVERSUM II, 415 M. VARA 17.00 A. J. C. 17.30 Nat Gonella. RNIO 18.00 Nieuws. VARA 18.15 Novelty Se- renaders. 18.45 Lezing. 19.00 Volksliederen. VPRO 19.30 Ds. B. J. Aris. RNIO 20.00 Nieuws. VARA 20.05 Orkest. 20.55 „Doodenhuis". 21.35 Zonnig progr, 21.55 Gesprek v. d. week. 22.00 Ensemble Cantare. 22.45 Cabaret. RNIO 23.00 Nieuws. VARA Cantabile ens. 23.45 Gr.pl. De Noorcïam in Suez Het m.otorschip „Noordam" is gisteren' te Suez aangekomen met !624 repatriee- renden aan boord. Hieronder bevinden zich 690 mannen, 610 vrouwen en 324 kin deren. Zoodra de passagierslijst bekend gemaakt is, zullen wij hiervan bericht geven. Spaunende Zweincompetitie De voorlaatste ontmoeting van de Zwem- competitie in Sloop's Bad, onderauspiciën van ITVGB, had een vlot verloop. De wed strijden hadden een spannend verloop, spe ciaal de 50 M. borstcrawl voor heeren Junio ren en de 100 M. schoolslag heeren Junioren. De voornaamste uitslagen waren als volgt: 50 M. borstcrawl heeren Junioren: 1. J. Hoge!and (HVGB) 29.5 sec.: 2. H. Vosman (HVGB) 30.3 sec.; 3. J. Kollerie (DWR) 30.6 sec.; 4. J. Overeem (HPC) 30.7 sec. In dit num mer plaatsten zich de jonge zwemmers Vos man en Overeem op den voorgrond. Speciaal pv -m. die pas 15 jaar is. heeft een na tuurlijke aanleg. 50 At. schoolslag dames: 1. D. Turkenbttrg (De Watertrappers) 41.8 sec.; 2. N. Turken- burg (zelfde vereeniging) 41.9 sec.; 3. M. Pro per (Zwemclub Haarlem) 43.4 sec. Dit num mer stelde eenigszins teleur daar de sterkste zwemster mej. Nel Turkenburg in de mee ning verkeerde cat een valsche.,,start werd gemaakt, waardoor haar zuster en clubge- noote de titel behaalde. 100 M. schoolslag heeren Junioren: 1 W. Frankenthal (HVGB) 1 m. 23.5 sec.: 2. P. Smit (HPC) 1 m. 25.a sec.; 3. A. v. d. Boo- gaerde (DWR) 1 m. 26.8 sec. W. Solkamans die bij beslissing van de zwemcommissie van den Kring buiten mededinging meerwom, maak te in dit nummer een tijd van 1 m. 21.5 sec. 5 x 50 M. borstcrawlestafette heeren Junio ren: 1. HVGB 2 m. 36.0 sec.; 2. HPC 2 m. 39.3 sec.; 3. en 4. Zwemclub Haarlem en HVGB 2 beide 2 m. 47.2 sec. De ploeg' van HPC nam de leiding en behield deze tot in de laatste baan. Toen kvyam Hogeland van HVGB onweerstaanbaar naar voren en bracht zijn ploeg den titel. Alle korfbaiwedsta-yden voor heden en morgen zUn afgelast. TAFELTENNIS. A.s. Zondag komen bij TOG in het Zanderinstituut (Badhuisstraat) eenige spelers van Well Shot uit Nijmegen op bezoek. Aanvang 12 uur. AGENDA. Stadsschouwburg: Mijnheer Topaze, (Ruys Ensemble), 20 uur. Begijnhofkapel: Liederen- avond met Herman Schey en Margareta Reyners, 20 uur. Rembrandt: Soldaten zon der uniform, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur (14 j.). Palace: Moskousche nachten, 14. 16.15, 19 en 21.15 uur (18 j.). Luxor: Wedding Night. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur (18 j.). Frans Hals: Bal boekje. 14, 16.15, 19 en 21.15 (18 j.). ZONDAG 10 FEBRUARI Stadsschouwburg: Mijnheer Topaze, 14 uur; Het begon zoo onschuldig, 20 uur. Jansstraat 85: Wiidingsmorgen Ned. Vereen, v. Spiritis ten „Harnionia", 10.30 uur. Bioscopen: als Zaterdag. - MAANDAG II FEBRUARI Concertgebouw: Pierre Foumier, 20 uur. Muziekzaal Brinkmann: Lezing over Ver moeidheid bij schoolkinderen, 14 uur. Biosco pen: als Zaterdag. KORT EN BONDIG bij de Vrijdagmiddag heeft de Koningin bij de gelegenheid van de Dies van de Leidsche Universiteit de volgende rede uitgespro ken: Het is niet onder-woorden te brengen, wat in mij omgaat nu ik van deze plaats als Nederlander en als nakomeling van den stichter dezer universiteit, op den eersten Dies na de bevrijding van ons vaderland het woord tot u richt. Andermaal heeft Leiden, getrouw aan zijn groot en roemrijk verleden, tegen een overmachtigen vijand in een hopeloos schijnenden strijd stand gehouden. Geboren uit onzen grooten vrijheids strijd, is de Leidsche universiteit een sym bool, ja meer nog dan dat, een deel van onze vrijheid zelf. Zij is het levend getuigenis, dat in een der donkerste uren van den strijd om onze onafhankelijkheid, volhardend ge loof en onbuigzame vrijheidszin 'aan Lei- dens burgerij de kracht gaf om den on- gelijken strijd tegen den vijand vol te houden. In het najaar 1940 ontsloeg de bezetter de Joodsche ambtenaren en stootte daar door een der fijnste geesten van de Leid sche universiteit uit zijn ambt. Toen waart gij het. prof. Cleveringa. die, de roeping der Leidsche universiteit in dachtig, met uw van moed getuigend gioedvol protest de fakkel van recht en gerechtigheid omhoog hebt geheven, zicht baar voor landgenoot en vijand. Dit protest is de klaroenstoot geweest tot een feilen strijd, met alle ter beschik- kingqftaande middelen gevoerd, tegen om buiging van het recht en knechting van den geest. Uw initiatief op dat historische oogen- blik deed ons volk opnieuw beseffen wat het aan Leiden heeft. De dank van het vaderland breng ik daarvoor van deze plaats aan de Leidsche academie. Dankbaar ook gedenk ik het verzet van de andere universiteiten, waardoor na de sluiting van Leiden de strijd werd voort gezet. Als lichtend voorbeeld van de overwin ning van den geest over alle duisternis en lijden staat daar in onze gedachten de moedige, onverschrokken, edele Telders, aan wiens nagedachtenis ik eerbiedig hul de breng. Een ander onherstelbaar verlies leed de universiteit door het heengaan van den opening der Leidsche Universiteit brandpunt van wetenschap, de opvoeder te zijn van de geslachten, waaraan een- maai de toekomst van ons vaderland toe vertrouwd zal worden, hebt gij, hooglee raren, in nauwe samenwerking met de 6tudenten, in de bezettingsjaren gezocht naar wegen, waarlangs het universitaire leven tot nieuwen bloei zou kunnen ge raken, en waardoor de band tusschen hoogleeraren, studenten en afgestudeer den zou kunnen worden versterkt en aan gehaald. Gij hebt die plannen, zooals zij in be zettingstijd gerijpt zijn, verwezenlijkt in uw Civftas Academica, die thans voor het eerst naar buiten treedt. Gedurende de komende dagen zullen studenten, professoren en oud olumni uit alle deelen des lands, getuigenis afleggen van hun wil te komen tot een ware uni versitaire gemeenschap. Met veel belangstelling nam ik kennis van dit streven. Studenten, zware druk heeft de bezetting op uw jonge levens gelegd, veel hebt gij voor het vaderland geofferd. Met weemoed gedenken wij uw kamera den, die voor onze zaak gevallen, zijn. Dat die voor u liggende jaren u, naast uw studie, de onbezorgdh«id mogen schen ken, die de studententijd als geen ander tijdperk in uw leven u kan geven. Hebt vertrouwen in de toekomst die gij zult moeten opbouwen. Wij ouderen vertrouwen op u. Het vaderland heeft u noodig. Zoo vat ik thans op dezen Dies mijn wenschen samen: moge de Leidsche uni versiteit een roemrijke en bloeiende toe komst tegemoet gaan, in contact met het leven zich steeds vernieuwend, en steeds handhavend haar traditie als bolwerk in ons vaderland van vrijheid en recht, ge dachtig de zinspreuk: ..Praesidium Academia-Lugduno-Batava Litrertatïs". De plechtigheid had plaats in de Stads gehoorzaal. De Koningin werd welkom geheeten door den rector magnificus prof. dr. B. G. Eserer, die herinnerde aan de woorden die H. M. gesproken heeft bij de aanvaarding van haai- eere-doctoraat op 9 Februari 1925. De Senaat is voornemens een gedenk- teeken op te richten ter eere van de na gedachtenis van prof. Telders en de vele studenten die in den oorlog vielen. Wisfcon Churchill eeredoctor. De Senaat heeft besloten om het eere doctoraat in de rechtsgeleerdheid te ver- leenen aan den grooten Engelschen staats man Winston Churchill, waarbij prof. mr. R. P. Cleveringa te zijner tijd als promotor zal optreden. Het ligt in de bedoeling, dat de nieuwe doctor deze hooge onder scheiding in Leiden in ontvangst zal komen nemen, waartoe alsdan een bij zondere zitting van den academischen senaat zal worden bijeengeroepen. de S.D.A.P. worden overstemd? De Vrijz. 1 trouwen vaderlander, den fijnen Europee- Dem. hebben inzake de nieuwe partij alleen maar ja of neen tc stemmen, zco- als in den Rijksdag van Hitier. Mr. Oud: Daar mocht men alleen maar ja stemmen! De afd. Haarlem verklaarde geheel öchen geest, professor Huizlnga. Zij die heengingen hebben het beste van hun geestelijk bezit aan de universiteit geschonken. In het volle besef van uw dubbele taak om, behalve het van ouds beroemde 51. De vijfentwintig kinderen van Mijnheer Pil Schad waren plotseling uit zijn gedachten gevaagd, want een ver schrikkelijke botsing was het gevolg van Wag's sprong. Jullie kunt het zelf op het plaatje zien. Het gekraak en het driestemmige, angstgeschreeuw staat er niet op, maar geloof maar, dat er ge kraakt en gegild werd! Mijnheer Schad's bril vlopg van zijn neus, maar gelukkig za,tjjij aan een ketting. De re genworm, MB&nlijk de oorzaak van het ongeluk, glipte door de snelheid en de schrik een eind door de lucht, kwam in een greppel en verdween in den grond. Wag zat volkomen versuft tegen zijn gekanteld wagentje, toen hij als door een muur een bekende slem hoorde welke riep: BINNENLAND De twee roofover vallen, die in November 1945 te Amsterdam ge pleegd zijn in een con fectiezaak aan de Spui straat en een goudsmids winkel in de Haarlem merstraat. zijn opgehel derd, Tien verdachten, waarvan verscheidenen bekend hebben, zijn ge arresteerd. Twee, waar van een bokser is, zijn nog voortvluchtig. Tegen den gewezen gewestelijken comman dant der maréchaussee in Gelderlanü-Over- ijsel heeft de procureur- fiscaal van het Bijz. Gerechtshof te Arnhem wegens acties tegen Jo den, onderduikers en illegale werkers, Waar door eenige tientallen van hen het leven ver loren hebben, de dood straf geëischt. In de aula van de Rijksuniversiteit te Gro ningen heeft men onder groote belangstelling den in Sachsenhausen omge komen prof. mr. dr. Leonard Polak herdacht, die zoowel in Amster dam als in Leiden ,4e stuwkracht is geweest, voor een bloeiende ver eeniging voor wijsbe geerte. Haarlem en Omgeving. Rantsoenbonnen voor spijsolie kunnen, volgens mededeeling van den Distributiedienst, door den consument bij een winkelier tegen ont vangstbewijs worden in geleverd. Deze kan zich bij een grossier- bevoor raden en zijn klanten aan de rantsoenen olie helpen, natuurlijk tegen afgifte van het ont vangstbewijs. Het Classicaal Be stuur van Haarlem der Ned. Herv. Kerk heeft in beginsel besloten tot het stichten van een buitengewone predi kantsplaats. Het is de bedoeling dat de ziels zorg en het herderlijk werk op de inrichting „Meer en Bosch" te Heemstede, van de Chr. Vereeniging tot verple ging van lijders aan val lende ziekten, in de kerkelijke organisatie zal worden betrokken. Het voornemen bestaat den geestelljkén verzor ger der verpleegden op „Meer en Bosch", Ds, H. W. Duyvendak, op deze buitengewone pre dikantsplaats te be roepen. Volksherstel-H.A.R. K. Haarlem. Zij, die in het bezit zijn van bon nen, waarop nog geen goederen zijn verstrekt, kunnen zich hiermede op 12 en 13 Februari aan de beide winkels Groote Houtstraat 12 en Gen. Cronjéstraat 39 vervoe gen, alwaar getracht zal worden de bonnen als nog te honoreeren. 100 zanglustige da mes en heeren zijn Vrij dagavond bijeengeko men tot oprichting van de Heemsteedsche C'nris- ■telijke Oratoriumver- eeniging. De studies on der den heer G. Robert zijn meteen begonnen. Vriendendiensten 2lin niet altijd onbaat zuchtig. Dat zal de ge- interneerde W. K., die zijn radiotoestel aan een kennis in bewaring gaf, ondervindön, wanneer hij tenminste nog ooit de kans krijgt, van dit meubel te genieten. De bewaarder verkocht het toestel aan E. K. v. N„ maar deze vergat de compromitteerenae inscriptie „W. K." te verwijderen. Toen de Haarlemsche politie ver der snuffelde in N's wo ning, kwam een waarde volle gouden armband met Chineesche symbo len voor den dag. Het was slechts „een gevon den voorwerp", volgens N., maar de politie acht te het raadzamer den vinder voorloopig vast te houden. Daar ook de Heemsteedsche gezags dragers nog een woordje met hem moeten spre ken, Is N. naar Heem stede overgebracht, Een brandje in de Spaarnebioscoop te Haarlem, veroorzaakt door uitgehaalde gloei ende asch, die een hoop je aanmaakmateriaal voor de centrale ver warming vlam deed vat ten. kon door de emmer spuit gebluscht worden. Kolendamp was de oorzaak van het feit, dat een tweetal oudjes uit de A. L. Dyserinckstraat te Haarlem bewusteloos in hun huis werd aange troffen. De toegesnelde geneesheer kon hun 2e- yen nog redden.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2