Sport uit IJmuiden en Velsen. Aether in rep en roer Luidsprekers BAL-AVOND StormvogelsVUC 21 DeC'StormvogeLs startten in een te laag tempo en maakten bovendien de kapitale fout den bal steeds naar een V.U.C.-speler te plaatsen. Voorts maakte het spel van een paar nog maar ternauwernoód her stelde grieppatiënten een slappen indruk. Van Pel voelde zich na de rust niet In. staat om verder te spelen en werd toen vervangen door Ketting, die alle twee de doelpunten voor zijn rekening nam. Dit geschiedde in een periode, toen ook Zwemmer, die een bloedende hoofdwonde had opgeioopen, zich door Dekker had moeten iaten vervangen. Als nieuweling stond opgesteld de oud- eerste elftalle): Schipper en diens debuut was zeker niet slecht. We gelooven, dat hij weldra zijn plaats weer met eere zal innemen. V.U.C. had met de rust met 1—0 de lei ding en deze voorsprong kwam den Hage naars, gezien hun veldmeerderheid en ef fectiever aanvalsspel wel toe. Toch kwa men zij goedkoop aan dit doelpunt, want Snoeks had den bal na den voorzet, waar uit dit doelpunt ontstond, gemakkelijk kunnen wegkoppen. Nu hij dit verzuimde, had Den Hoed geen moeite om Kraak van dichtbij te passeeren (01) Na de rust zat „er meer leven in den Stormvogels-aanval, vooral door toedoen van Ketting en Roelofs, welken laatste door Van Hoek en Hendriks wel wat veel vrijheid werd gegund. Na een goeden aan val, waarbij de bal snel van man tot man ging, maakte Ketting gelijk (11). Het ging nu geducht spannen. Fraai werd er niet gespeeld, wel enthousiast. Holiemar, was in den Haagschen aanval de gevaarlijke man, doch hij had het tegen Dekker en Schippers niet gemakkelijk. Door krachtig doorzetten gaf Ketting Stormvogels de leiding en Roelofs liet een mooie kans om dien voorsprong te ver- grooten. ongebruikt. Bijna maakte Oost- dijk nog gelijk, doch Kraak stopte diens harde schot meesterlijk, zoodat Stormvo gels 2 kostbare punten rijker werd. VSV—DWS 0—1 V.S.V. benutte den vrijen Zondag door een oefenwedstrijd tegen D.W.S. te spe len. Jammer getjoeg ontbraken Sterk en Van Onselen op het appèl, waardoor veel van de waarde als krachtmeting verloren ging. V.S.V. had een nieuweling onder de lat staan, n.l. den handballer Van Veelen en deze liet soms verdienstelijk werk zien, doch ons definitief oordeel schorten wij nog op tot een „echten" competitie-wed- strijd. D.W.S. won met 10. RCH—Velsen 5—3 Bij den eersten aanval welke door R.C.H. wordt ondernomen, weet Ha'nse door te breken, maar wordt op 't laatste moment gehaakt. Uit den strafschop scoort hij (10). R.C.H. blijft 6nelle aanvallen op het Velsen-doel ondernemen. Als een door de Veiser achterhoede weggewerkte bal bij Hirs belandt, weet deze met een ver rassend fraai schot den stand gelijk té maken (11). Verkeerd opstellen in de Racing-aehterhoede is haar noodlottig, daar Bakkum een over de beide achter- spelers gespeelde bal netjes inkopt. Even is R.C.H. verrast, doch al spoedig blijkt dat haar aanvallen gevaarlijker zijn dan die der Veiser ploeg. Uit een fraaie pass van de Wette en een mooie voorzet van Hut weet Haiise nog voor de rust driemaal te scoren (4—2). Velsen geeft het niet op, doch Bakkum krijgt nog maar sporadisch een goede kans Uit een fraaie voorzet van Kóelemeyer is het Biesbrouck die hard inschiet (52). Vele goede kansen gaan voor R.C.H. nog verloren. Velsen tracht den achterstand in ië halen, gooit er een schepje op. Wanneer de R.C.H.-keeper een foutje maakt is Bakkum er snel bij (53). Onder groote spanning verstrijken de laatste minuten zonder dat de stand nog een wijziging ondergaat. Het was een fraaie open wed strijd, welken R.C.H. verdiend wor.. Stormv. 2Kenn. 2 33 Stormvogels behaalde wederom een winstpunt, doch met even meer geluk hadden het er ook twee kunnen zijn, want tot tweemaal toe schoot Luppens buiten bereik var. den doelman tegen den paal. Tden in de tweede helft Stormvogels haar opvallende meerderheid- met een doelpunt bekroonde en daarmee den stand op 3:1 bracht, leek er geen vuiltje aan de Stormvogels-lucht, doch de Kennemers hielden dapper vol en bij een snellen uit val doelpuntte Ooievaar op inderdaad prachtige wijze, terwijl een tweede 'schot van diens voet via den onderkant der lat weer in het veld terugsprbng. Tenslotte slaagde Kennemers er echter toch in den niet geheel onverdienden gelijkmaker langs Keemink te plaatsen (33). Terrasvogels-Nieuws De Terras vogels-elf tallen boekten giste ren de volgende resultaten: Terrasvogels I—D.T.S. I 4—1; V.S.V. IV—Terrasvogels II 47, D.E.M. IVTerrasvogels III, Ter rasvogels niet opgekomen; Terrasvogels- Junioren—V.V.B.-Junioren 102. Terras vogels adsp.V.V.B. adsp. 3—3. TerrasvogelsDTS 41 De Terrasvogels hebben den smaak te pakken: nu moest D.T.S. met 41 er aan gelooven. De opstelling met Röbken en De Ruyter als bacKS voldeed weer goed en daar net ook in de mi^fceniinie aardig vlotte, kwam D.T.S. er na de rust prac- tlsch bijna niet aan te pas. D.T.S. begon met na 10 minuten de lei ding 'te nemen, nadat de Vogels-doelman eerst den bal nog het veld had ingestompt, doch De Jonge Sr. maakte voor de rust nog gelijk. In de tweede helft domineerde de thuis club opmerkelijk en moest de D.T.S.-de fensie herhaaldelijk ingrijpen. Schoon bracht den stand op 21. Na keurig werk van Tabernal doelpuntte De Jonge Jr. op boven alle lof verheven wijze (31). Kraak maakte tenslotte aan alle onzekerheid, zoo die al mocht bestaan hebben, een ein de (4—1) VELSEN Kunst en Vriendschap Ten bate van Nederlands Volksherstel geeft het tooneelgezelschap „Kunst en Vriendschap" een tweetal tooneelavonden. .De eerste wordt gegeven in Zomerlust te Santpoort op Maandag. 25 Februari, de tweede op Dinsdag 26 Februari in Thalia te IJmuiden. Agenda van Velsen Maandag 11 Febr.: Bioscoop „De Pont" Havenkwartier, aanvang 8 uur. Dinsdag 12 Febr."Gebouw „Concordia": Filmavond voor de jeugd van 16 tot 20 jaar. Bioscoop „De Pont": zie Maandag. SANTPOORT Een mooie en. leerzame vogelavond Toen het bestuur van „Santpoorts Bloei" den bekenden vogelkenner, onzen plaatsgenoot den heer J. Drijver, ver zocht voor de leden der vereeniging en genoodigden een zijner lezingen te hou den, stond deze aanvankelijk afwijzend tegenover dit ver-zoek. Immers de heer Drijver had met zich zelf uitgemaakt, dat hij zich voor dergelijke avonden niet meer zou beschikbaar stellen. Het resultaat van eenig praiien eoiiter was tenslotte, dat hij voor „Santpoorts Bloei" een uitzondering wilde maken. En zoo stond de heer Drijver in „Zo merlust" dan weer op zijn bekende, prettige en enthousiaste wijze te ver tellen over het leven der vogels aan de kust en in het duin. En evenals op vorige lezingen hingen de aanwezigen aan zijn lippen en genoten van de talrijke aar dige bijzonderheden, welke de heer Drij ver van onze gevleugelde vrienden wist te vertellen. De aandacht werd, zoo mo gelijk, nog meer geboeid door de ver tooning van fraaie lichtbeelden, gemaakt naar foto's van den heer Burdet. De zaal van „Zomerlust"' was, ondanks de ongunstige weersomstandigheden, bijna geheel gevuld. Dit feit en de woorden van erkentelijkheid en dank, gesproken door den voorzitter van „Santpoorts Bloei", mr. Vorstman, mo gen voor den heer Drijver aanleiding zijn, op zijn besluit om geen lezingen meer te houden, terug te komen en, zoo dit niet geheel mogelijk is. in ieder geval voor „Santpoorts Bloei" een uitzonde ring te blijven maken. Ontspanningsgroep „Terrasvogels" De ontspanningsgroep van „Terras vogels", die eenige malen met succes voor het, voetlicht kwam, wordt 1 Maart a.s. ontbonden. Door ongekend groote zonnevlekken De zware uitbarstingen der zonnevlek ken worden, volgens, geruchten, verant woordelijk gesteld voor het groote aantal vliegtuigongelukken van den laatsten tijd. Volgens sommige geleerden zijn de uit stralingen van de zonnevlekken er niet tevreden mee om onze kortegolfradio te verstoren, zij storen eveneens de radio- richtingzoekers van vliegtuigen. De thans zichtbare zonnevlekken zijn de grootste, die ooit gefotografeerd werden, sinds 1875. Deze vlekken zijn eigenlijk enorme vulkaankraters, waar verschil lende planeten ter grootte van de aarde in zouden verdwijnen. De uitbarsting van deze vulkanen aldus de Engelsche ge leerde dr. Jean Barnett in de Daily Herald gieten stroomen electrische deeltjes uit, die alle mogelijke storingen op aarde kunnen veroorzaken. Zij ontketenen ernstige magnetische stormen en brengen de scheepvaart in de war. Ook zijn zij verantwoordelijk voor het prachtige Noorderlicht. Tijdens de laatste maanden hebben Britsche geleerden ontdekt, dat de zon- vulkanen ook radiogolven in den tien- meterband uitzenden. "Deze radio-uitzen ding van de zon stoort onze kortegolfont- vangers met een intens gesis en „wisent" de kortegolf-uitzendingen uit. Volgens Sir Edward Appleton is de uit zendkracht van de zonnevlekken bij de grootste uitwerking 100.000 maal grooter. dar. in normale omstandigheden." Lord Keivin berekende, dat de zon gedurende een magnetischen storm in acht uur even veel energie uitstraalt als anders in vier maanden. De zon doet er elf jaar over om haar ring van zonnevlekken te vervaar digen. De storing van den laatsten tijd zal wel licht een kleinigheid blijken bij hetgeen ons in de komende twee jaar nog te wach ten staat. Hoewel de radio-activiteit van de zonnevlekken kan worden voorspeld, kan men er, ongelukkig genoeg, nog niets tegen doen. Deze nieuwe ontdekking van Britsche geleerden heeft niets van doen met <3e radar-echo's van de maan, die door de Amerikanen werden bekend gemaakt. Stra len van zonnevlekken kunnen natuurlijk met radar ep kortegolfradio ontdekt wor den, maar om radar-echo's van de zon te verkrijgen, is een geheel andere kwestie. Mochten wij in de toekomst radiozenders hebben, die sterk genoeg zijn, dan zouden wij wellicht een radarsignaal naar de zon en terug, een afstand van ongeveer drie- honderdmillioen K.M.. kunnen zenden. In tegenstelling met het populaire ge loof, heeft de intensieve activiteit geen invloed op de algemeene weersgesteldheid naar meteorologen stellig verklaren. An ders zouden wij wellicht een of twee hittegolven kunnen verwachten Officieele publicatie. VERHOOGING PRIJZEN GEÏMPOR TEERD VLEESCH IN BLIK, Met ingang van 11 Februari a.s. zullen ce prijzen voor geïmporteerd vleesch in blik en vieeschwaren in blik worden verhoogd voor: chopped ham, pork lunoheon meat, boeuf as- saisonnee, corned pork, steak and kidney, meat balls and gravy, corned beef, Vienna sausages, bulk sausage pork, stewed steak, meat pudding, meat food product, bacon, ham and eggs, meat and kidney pudding, meat lunch, pork and gravy, steak and kid ney pudding: blikken van 10'/j ounces 300 gr. inkoopprijs voor den detaillist franco plaats van bestemming 10.40. Verkoopprijs voor den detaillist bij levering af winkel f 0,60 per blik. 12 ounces 340 gr. f 0.54 f0,68; 15M- ounces 439 gr. f0,70 f0,88; 16 ounces 454 gr. f 0.73 f 0.91; 18 ounces 510 gr. f*0,82 f 1,02; 1 lbs 8 ounces 680 gr. f 1,09 f 1,36; 2 lbs 908 'gr. f 1,45 f 1.82; 2 lbs 2 ounces 964 gr. f 1,54 f 1,93: 2 lbs 4 ounces 1020 gr. f 1,63 f 2,04; 2 lbs 8 ounces 1134 gr. f 1,81 f2,27; 5 lbs 2268 gr. f3,62 f4.54; S lbs 12 ounces 2608 gr. f4.17 f5,22; 6 lbs 2722 gr. f4,36 f5,44; 14 lbs 6350 gr. f 10,16 f 12,70; gedroogd vleesch: dehydrated beef. dehydrated mutton, blikken van 6 lbs 2722 gr. f 8.71 f 10.89 per blik. Slechts de blikken vieeschwaren met een inhoud van SC63 gram. 2722 gram en GÏ54 gram mogen uitgewogen worden verkocht teger. dep prijs van f 0,23 per 112 gram; eveneens de blikken gedroogd vleesch tegen den prijs van f 0,45 per 112 gram. BU Lippmann, Rosenthal en Co., Sar- phatistraat ingeleverde effecten. Daar Lippmann, Rosenthal en Co. Sarpha- tistraat niet bij machte is, om binnen den gestelden termijn te voldoen aan de ver plichting tot aangifte van de effecten, welke bij haar zijn ingeleverd, wordt belangheb benden, in overleg mët het centrale bureau voor effectenregistratie van de Vereeniging voor den Effectenhandel, met klem aange- radey zich ervan te overtuigen, dat deze aan gifte is geschied door hun bank of commis- sionnair. Indien zij daarvan geen zekerheid kunnen krijgen, dienen zij Lippmann, Rosen thal en Co. .Sarphatistraat daarvan te ver wittigen en in ieder geval voorzooveel moge lijk zelf een aanvraag tot rechtsherstel in te dienen via een voor .de effecten registratie aangewezen inleveringskantoor. Met ingang van 11 Februari 1946 vervalt voor de veehouders de verplichting het or» hun bedrijf aanwezige vee in het veeboekje te registreeren. Met ingang van denzelfden datum worden voor den handel In rundvee en schapen de aankoopvergunningén afge schaft. terwijl dan ook het vervoer van rund vee en schapen niet meer door een geleide- biljet behoeft te zijn gedekt. De opheffing van deze bepalingen géldt niet voor den grensstrook met België ter breedte van 550» Voor nadere bijzonderheden zie men de uitvoerige berichten in de vakbladen. NUMMERTOEWIJZINGEN. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat de plaatselijke distributiediensten in de week van 10 t.m. 16 Febr. de volgende num mercoupures zullen uitreiken: jam 655; kof fie 625; thee 656; brood 634 (Am. bloem), 635 (inl. bloem), 636 (reductie); melk ,658, 659, huishoudzeeo 660; zachte zeer 661; aardappel - len 662. 663; eieren art. 37. De toeslag be draagt voor jam 50 procent, voor de overige artikelen waarvoor de evenredige bevoorra ding gelat 10 procent. De toewijzingen voor thee worden uitgereikt .op basis van de bon nen 545. Bovenstaande nummertoewijzingen, met uitzondering van die voor melk en aard appelen zijn geldig voor detaillisten van 17 Februari t.m. 2 Maart, voor grossiers van 17 Februari t.m. 18 Maart. De toewijzingen voor melk en aardappelen zijn geldig van*17 t.m. "23 Februari a.s.. Wij slaan Spijkers met Koppen Bleekpoeder p. pak 11 cent Bleekwater p. liter 25 cent Azijn vanaf 20 cent p. flesch. Blauw 3 linn. zakjes 25 cent 3 pak closetpapier 25 cent 2 pak reclame pudding 29 ct. Grove havermout p. pd 21 ct. Vlugkok. 22 ct. Platte capucijners 29 ct. N.H. br. boonen 28 ct. Thee van Nelle, D. E. en andere. Volop choc, hagel op Jambon Rozijnen Abrikozen. Dus met uw bonnen naar De Zaak van IJmuiden Daar is geen NEEN te koop. BEIDER BELANG Kennemerlaan 27 BEZORGSTER gevr. voor tijdschriften 1 p. w. Ser- vaas, Velserduinw. 205. Biedt zich aan bekwaam SCHOENMAKERSKNECHT. Br. L 2282 bur. van dit blad. TE RUILEN of te koop h. nw. werksch. m. 40 v. 42 of 43. IJmuiderstraatweg 95, IJm. Oost. RUILEN prima radio voor prima stofzuiger. De Ruyter- straat 93. IJm. O. RUILEN' 2 pers. opklap- bed m. bedstel voor 1 pers ledikant met bed. Wijk .aan Zeeërweg 158. RUILEN kachel voor een ronde of vierkante tafel. Kruidbergerweg 64. RUILEN een p. prima rub ber lieslaarzen m. 45-46 voQr nieuwe lage sch. of z. g. a. n. T. Levasier, Neptunusslr. 33R IJmuiden. Tel. 4650. WONINGRUIL. Woning in IJm. O. nette stand ruilen voor woning in IJm. wegens werkzaamh. Br. L 315 bur. van dit blad. RUIL electr. waschmachi- ne v. g. divan. Elzenstr. 38, IJm. O. Te koop gevraagd een HUIF van Bedford of G.M.C. met of zonder zeil. Gebr. van der Kolk, Velserduinweg 229 Tel. 4735. Te koop gcvri^l p. M.SCH. m. 36-37 liefst M h. Tromp straat 203. Te koop BESTE GEIT. Miadendorpstr. 4, Velsen- Dorp. Te koop beige SWAGGER en ruilen eer. traplooper voor vloerkleed of mat. Schoten Dwarsweg 7, Velsen. Ontspanningsgroep „Terrasvogels" Oncleriiftl. S.V. Tcrrasvogcl.- liesohormlicer: F. M. van Vliet met attracties op 16 Februari 1946 o.l.v. vim HARRY MEYER met medewerking van de welkbekeiide ARINUOOl's (6 man) ill Café ..T>e Weyman" te Santpoort, aanvang 's avonds 8 uur. einde 2 uur. PRIJS 2.50 belasting inbegrepen. Knarten verkrijgbaar bij: C. B. J. van den Belt, Lazarus Mul!erl.aan 9. Santpoort (Dorp). ALGEHELE UITVERKOOP tegen prijzen van 1958 GIERSTRAAT S3 Haarlem's Schilderijen en Lijsten Huis MODERNE KUNST Pracht stukken voor dressoir en schoorsteen. Alle maten en uitvoeringen. Stillevens; Zee-, Bos- en Ueidegezichten; "Waterplassen, Land schappen; Italiaanse Meergezichte». WACHT MET. I>OKT NU UW KEUZE VERKOOP ONDER VOLLE GARANTIE H.H. Schilders speciale prijzen. Staaf- en Ornament lijsten In alle maten Pullen, Vazen. Sierbeeldwerk, Fotostandaards, GROOTSTE SORTERING VAN HAARLEM t\«>9 Te koop 5 EL GEKL. KA- TEN f 7. Adres bur. van dit blad. TE KOOP 4 accu's, gelijk- richter, 1 paar leeren kap laarzen m. 36, tevens ruilen 1 p. d.schoenen 38 voor 39 z.g.a.n. Nachtegaallaan 19. Te koop a. nw. ELECTR. FORNUIS met 3 pannen en steelpan, koekepan, braad pan, melkkoker, waschketel en waterketel. Tc bevr. J?ur. van dit blad. TE KOOP d.schoenen m. 37 en 39 a f 10 en f 12 p. p. en aquarium f 10. Zeeweg 223 IJm. O. Te koop PRACHT VOS. Cvpressenstraat 41, IJm.. O. TE KOOP o. kw. kinder wagen moet opgeknapt wor den en 2 p. d.sch. m. 38 en 39. Planeiusstraat 7, IJmuiden. TE KOOP 12 luiers, 2 la kentjes, 3 sloopjes en wat babykleertjes f 25. Wassé^ naerstraat 66. ECHTE BABYZEILTJES, stofkammen pop (bew. pop). Servaas. Velserduinweg 205. TE KOOP gr. gesch. lin nenkast. keukentafel, spiegel. Te bevr. Zeeweg 296, Drie huis.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 8