Jjiafn of Hcoiieif? iJMUIDEN Haarlem-Stormvogels 4-0 Het talrijk opgekomen publiek bij den wedstrijd HaarlemStormvogels (het huis aan de Spanjaardslaan was uitverkocht) heeft waar voor z'n geld gehad en heeft met volle teugen kunnen genieten van de duels tusschen de Haarlem-voorhoede en onzen a.s. internationalen doelman Kraak. Tot 10 minuten voor de rust hield Storm vogels stand, maar toen was een kogel van Smit Kraak te machtig en hiermede was eigenlijk de nederlaag voor Stormvogels bezegeld, want al hadden zij eenmaal bij een aanval door een fout van Kluit den paal bewerkt, de achterhoede van Haar lem wist met het spelletje verder wel raad en vooral v. d. Hulst, v. Daalen en v. Gooi waren dezen middag weer moeilijk te passeeren. De tweede helft, die met den 10 stand voor Haarlem was ingegaan, bracht Kraak voor grootere moeilijkheden welke hij niet vermocht op te lossen en het was Roosen die hem driemaal wist te passeeren, waarmede de stand op 40 werd gebracht. Met het fenomenale spel, dat Smit in de tweede helft ten beste gaf is het een wonder, dat het hierbij is ge bleven. We willen hierbij' geen oogenblik de uitstekende prestaties van Kraak weg cijferen. Stormvogels deed vergeefoche pogingen om de eer te redden en zelfs een omzetting in de voorhoede mocht niet baten en met 40 ging Stormvogels ten onder. V.S.V.-Emma 1-3 Toen Verschoor Emma na 20 minuten spelen met een hard laag schot de leiding gaf, was dit een welverdiende belooning voor het betere spel van de Dordtsche ploeg. Best werd er bij V.S.V. stellig niet ge speeld. Het elftal telde eenige wijzigingen en voorts moest Van Onselen verstek la ten gaan door ziekte. Keeper Van Veelen verdedigde het doel van zijn elftal met eenig geluk en heeft stellig talenten, doch hij is voor eerste klasse voetbal nog niet rijp. De nieuwe rechtsbuiten Schoon be looft iets doch werd te weinig in het spel betrokken. Te veel werd óp links gespeeld, waar Balvers er al zeer weinig van terecht bracht en ook Sterk slechts een matige partij speelde. De Vries en Van Eerden bleven ook ver onder de middenmaat, kortom, het was een slechte wedstrijd. Nog in de eerste helft bood Welzenis F. van der Gijp een fraaie kans, welke goed^werd benut, 02. In de tweede helft speelt V.S.V. iets beter, doch spil De Hartog bewaakte den goed spelenden Van der Lugt dermate, dat deze slechts eenmaal wist te doelpunten, doch tevoren had J. van der Gijp een fout in de Velser achterhoede reeds afge straft, waardoor V.S.V. met 31 achter kwam te staan. De Dordtsche doelman hield in deze periode twee vliegende schoten van Sterk goed, doch kon daarvoor en daarna zoo veel fouten maken als hij wilde, er was niemand bij V.S.V. die ervan profiteerde. Het goede samenspel van de bezoekers stak meer en meer af tegenover het slor dige spelen bij V.S.V. en Emma nam wel verdiend beide punten mee naar Dordrecht Vischkeeën met aluminium Verstandige reeders en schippers heb ben steeds groote zorg besteed aan het schoon houden van hun vischruimen. De vaste en losse deelen van de keeën worden op tijd geschuurd en afgespoeld. Bii een langdurig gebruik kan echter niet voorkomen worden, dat de verflaag hier en daar afslijt en dat het hout. dat meest in natten toestand verkeert, hier en daar barsten vertoont waarin het vuil en bij gevolg ook de microben hun schuilplaats hebben, hetgeen de visch aan bederf blootstelt. Te Milförd Haven (Eng.) is nu het visch- ruim van een trawler volledig met alu minium bekleed, hetgeen een vlugge en volledige reiniging vergemakkelijkt, waar door het gevaar voor bederf vermindert. De resultaten schijnen zeer bevredigend te zijn en er is zelfs sprake van, de kis ten waarin de visch verhandeld en ver zonden wordt, met aluminum te beklee- den. Hierdoor kan de dikte van het hout verminderd worden, hetgeen tengevolge heeft dat die kisten minder zwaar zullen zijn, dan de vroegere. Sikkel en hamer weer in de haven. Voor het eerst na het uitbreken van den oorlog is de roode vlag met sikkel en hamer weer in de haven vertoond. Zij werd gevoerd door het 2-sehroefs ss. Viacheslav Molotov van de Sovtorgflot, dat hedenmorgen van Liverpool in IJmui- den arriveerde. Het 7500 ton metende pas sagiersschip stoomde op naar Amsterdam om te dokken. Marktbericht van Maandag De aanvoer bedroeg Zaterdag 213690 KG. waaronder 70570 K G. kabeljauw, 67000 K.G. schol, 38130 K.G. wijting, 1665 K.G. bot, 2280 K.G. schar, 27900 K.G. tong, 1315 K.G. tarbot, 900 K.G. griet, 2775 K.G. kuit. De besommingen der trawlers bedroegen 66640. Verder besomden: Motorloggers: KW24 117352, KW91 f 9144 KW43 f7010, KW104 f6172, KW64 f8090, KW52 f7444, KW32 f 7849, KW166 f 6817, IJM268 i 8298; kustvisscners: UK121 f 1859, UK282 f 2482, UK86 1 1646, UK52 f 1733. UK 143 f1418, UK246 f767, UK144 f 723, UK7 1571, UK75 f 427, KW125 f31, KW160 f612, KW210 f 543, KW61 1390, KW10 f 9675, KW 199 f495, KW190 f736, HA96 f123, IJM241 13971, IJM251 f 166, VD60 f4292, HD26 12934, KW 129 f 4608, De Zeeliond weer naar zee. De Zèehond van de Marezaten is Zater dag weer naar zee vertrokken nadat de trawler allerlei avonturen in de oorlogs jaren had beleefd. De zeehond werd door de Duitschers Voor den krijgsdienst ingepikt. Nadat het schip was vrijgegeven kwam het voor de Trawlerkade te liggen, waar het eenige maanden geleden zonk. Nadat het schip gelicht was werd het verder voor de vis- scherij klaargemaakt. En nu is de Zeehond weer op jacht naar visch gegaan. Sleepers keerden terug. Nadat de moeilijkheden bij het uitvaren van de sleepers van het Bureau Teruggave Visschersvaartuigen voorloopig waren op gelost, vertrokken deze Zaterdagmorgen naar zee om een nieuwe oogst binnen te halen. Zaterdagavond keerden twee terug wegens slechte kolen. Engeland seint: zend visch! Deze week hebben verschillende groot handelaren in visch, die voorheen gere geld naar Engeland exporteerden van hun Engel6che afnemers of commissionairs telegrafisch het verzoek ontvangen, visch te zenden. Het is echter nog niet mogelijk, Engel- sche orders uit te voeren, omdat de for maliteiten daarvoor nog niet geregeld zijn. Een tweede moeilijkheid is, dat de Engel- sche prijzen lager liggen dan de IJmuiden- sche export prijzen. Engelsche sigaretten en Nederlandsche visch. De clandestiene handel in sigaretten schijnt in IJmuiden welig te tieren. Pas zijn een paar vrouwen, die een groote hoeveelheid Engelsche sigaretten bij zich hadden, aangehouden of Zaterdagmiddag hebben ambtenaren van den C.C.D. bij een kastelein in Oud-IJmuiden een groote hoeveelheid Engelsche sigaretten in be slag genomen. Ambtenaren van den C.C.D. hebben in de visehhal tegen eenige personen proces verbaal opgemaakt wegens het vervoeren van meer dan«5 kg viseh"zonder het daar bij vereischte vervoerbewijs. Vischaanvoer in Ostende De aanvoer van Noordzee-visch in Ostende bedroeg in de week van 7 Fe bruari t.m. 14 Januari totaal frs. 6.387.970. Aan ijle haring werd totaal verkocht 794.190 kg. De opbrengst hiervan bedroeg frs 61360 per 100 kg. Scheepvaart. 15 en 16 Februari. Aangekomen: Ned. m.s. Presto van Par: Eng. s.s. Empire Seabond van Londen, Ned. m.s. Boissevain van Ned.-Indië, Ned. m.s. Aldacia van Gothenburg, Ned. m.s. Roze Marie van Workington, Ned. m.s. Limburg van Fo- wey, Ned. m.s. Evertsen van Fowey, Ned. m.s. Orestes van Dublin, Ned. m.s. Demo craat van Immingham, Ned. m.s. Majorie van Rotterdam als bijlegger. 15 en 16 Februari. Vertrokken: Am. s.s. Henry F. G. Tucker n. Antwerpen, Ned. s.s. Noordwijk n. R'dam, Ned. m.s. Ponza II n. Harlingen. Ned. sleepb. Blankenburg n. Maassluis, Am. s.s. Yellow Tavern n. Aruba, Ned. s.s. Zeeland n. Immingham. VELSEN Bloemist bekeurd. Een te Santpoort wonende bloemist is door de politie bekeurd ómdat hij de in zijn winkel staande bloemen en. planten niet van een prijs had voorzien. Kindermiddag Buurtvereeniging „Schulpen" Met den kindermiddag van de Buurt vereeniging „Schulpen", welke Zaterdag in het clubhuis van „Kindervreugd" aan den Doodweg is gehouden bewees deze organisatie te hebben begrepen, welke ontspanning door de jeugd wordt gewaar deerd. Gezien de resultaten en het succes behoeft het geen verwondering te wekken als „Schulpen" meer van dergelijke jeugd- bijeenkomsten gaat organiseeren. De heer C. van Voorbergen opende de beide bijeenkomsten, waarin de medewer king was verkregen van den heer Marx te Beverwijk, die met verschillende film6 de jeugd bezig hield. Het komische karak ter van de vertoonde films, waaronder een wild-West en een tëekenfilm was na tuurlijk geheel in overeenstemming met den smaak van het jeugdige publiek, dat een prettigen middag heeft gehad. Tafeltennis. De Hoogoventafeltennisclub „Hotac", welke op Donderdagavond en Zaterdag middag haar trainings- en competitiewed strijden in het Kennemerhotel te Bever wijk speelt is, nu er balletjes uit Amerika gekomen zijn, weer met de bondscompe- titie begonnen. Het tweede team speelde op 9 Febr. thuis tegen O. Kw. 4 en verloor met 64. Het eerste team, dat nog steeds ongeslagen aan den kop gaat, speelde j.l. Zaterdag uit tegen O. Kw. 5 en wist met de heeren Dekker en Weenink (de 3e man Kuilman was verhinderd) toch nog een 73 overwinning te behalen. De wedstrijden voor a.s. Zaterdag zijn: Hotac 1—OZ 4 en GTTC 6—Hotac 2. Kruimeldiefstal. Eenige timmerlieden hebben bij de po litie aangifte gedaan van ontvreemding van timmergereedschap. Dit gereedschap was opgeborgen in een groote kist, die in een open schuurtje aan den Koningsweg te Velsen-Noord geplaatst was. Vergadering personeel V.G.Z. Hedenavond wordt in het veilinggebouw „Kennemerland" te Beverwijk een verga dering gehouden voor het personeel van Van Gelder Zonen N.V., uitgeschreven door de Bedrijfsunie. In behandeling wordt gebracht een nieuwe technische loonregeling. Motor-ongeval. Op den Hagelingerweg ter hoogte van den Kruidbergerweg is een motorrijder, afkomstig uit Haarlem, tegen een ijzeren paaltje gereden. De man kwam te vallen en liep een lichte hersenschudding op. Hij is per ziekenauto naar zijn huis ver voerd. Het motorrijwiel werd beschadigd. Bioscoop De Pont. Verdachte, sta op! speelt in een ParijscK artistenmilieu. Het danspaar, tevens echt paar, Seymour krijgt een kans om in een revue mede te spelen. Yvette, de hoofd rolspeelster, wordt verliefd op den dan seur. Er spelen zich heftige tooneelen af tusschen Yvette, een actrice met grooten eigendunk, en Gabrielle Seymour. Korten tijd later wordt Yvette vermoord gevon den. Het mes, dat Gabrielle tijdens haar dansnummer gebruikt, steekt in den rug van het slachtoffer. Gabrielle wordt ge arresteerd, verdachi van moord. Een re porter, die het danspaar goed gezind is, helpt Seymour jacht maken op een ver dacht individu, die aan Seymour naar de kleedkamer van Yvette had gevraagd, kort voordat zij vermoord werd gevonden. In een spannende rechtzitting weet de advocaat van Gabrielle op vernuftige wijze de ware schuldige te ontmaskeren. Liefhebbers van Douglas Fairbanks en het Spaansche temperament van Dolores del Rio, en zij die van spanning houden, moe ten niet verzuimen deze film te gaan zien. In het voorprogramma wordt een mu zikaal teekenfilmpje vertoond, waarin, twee verliefde pinguins en een haai de hoofdrollen vervullen. De Velser clubs. I.E.V.-V.V.B. 2-1 In deze zeer spannende plaatselijke ont moeting IEVVVB is het den gastheeren gelukt kort voor het einde de winspunten binnen te halen, die noodig waren om in de running te blijven. Na 25 minnuten was het Koek, die door snelle reactie een misverstand in de V.- achterhoede met een kalm maar mooi doelpunt afstrafte (10). Hoewel een felle reactie ontstond werd voor de rust, niet meer gescoord. De tweede helft werd in hoog tempo ingezet. Het moedig volhou den van VVB werd beloond. Na een kwar- tien besloot Hoen een mooien aanval met een fraai doelpunt (11). De spanning steeg en aanval op aanval wisselden elkander af. Doch eerst nadat de nieuwe IEV-middenvoor Zonneveld, die weinig presteerde, zijn plaats 10 minuten voor 't einde aan Nieuwenhuizen afstond, was het déze, die twee minuten voor tijd uit een voorzet van Brakenhoff, via Koek keurig van dichtbij Michel passeerde (2-1). Kinheim verspeelde haar kans. In den uitwedstrijd tegen Beverwijk hebben de geel-zwarten hun kans om aan spraak op den kampioenstitel van 3 C te kunnen maken verspeeld door dezen met 21 te verliezen. De ontmoeting had c-en normaal verloop maar in de laatste minuten gelukte het Beverwijk, dat haar kansen om de boven ste plaats te bereiken, reeds had afge schreven, om Kinheim alle illusies te ont nemen en den stand op 21 te brengen. Nadere bijzonderheden over de verkeerssituatie te Haarlem Wij ontvingert eenige brieven van lezers, waarin wordt aangedrongen op het behoud van de tram, omdat diej vooral voor ouderen, een gemakkelij ker vervoermiddel is dan de trolley- of autobus. In verband daarmee hadden wij een onderhoud met de directie der N.Z.H. Op onze vraag, of het juist was, dat de N.Z.H. op het standpunt staat, dat het gewenscht is de tram te liquidee ren, omdat het ongewenscht is groote kapitalen te besteden aan de noodzake lijke vernieuwing van materiaal en baan, werd ons medegedeeld, dat de zaak anders ligt. ';*11 ucvic'-iSQJMvuiler. Q teuoogst belangrijke hoeveelheden uitgevoerd worden. Vier miUioen kistjes, die ate verpakking noodig sijn, wvnlea reede thans gefabriceerd. |F.) In den loop der jaren kreeg de N.Z.H. de overtuiging dat het publiek het ge wenscht acht, dat de tram uit de stad verdwijnt, omdat het in de nauwe stra ten een verkeersobstakel is geworden. Ook het gemeentebestuur is tot die overtuiging gekomen. Bij de daarop ge voerde onderhandelingen heeft de N. Z. H. zich tegenover de gemeente bereid verklaard de tramlijn op te heffen, evenwel onder het beding dat de N.Z.H. die oude rechten heeft de exploitatie zou krijgen van alle open bare vervoermiddelen in de gemeente. De deskundigen van de gemeente ston den op het standpunt, dat de verschil lende lijnen bereden moeten worden met trolley-bussen. De N.Z.H. heeft zich daarmede vereenigd. Op deze basis worden dus de onder handelingen gevoerd. De N.Z.H. heeft thans eenige ambte naren naar Engeland- gestuurd in ver band met bestellingen, die de maat schappij daar reeds langen tijd heeft loopen voor het gewone herstelwerk. Deze heeren zullen ook kennis nemen van de nieuwe dingen die aan de over zijde van het Kanaal te zien zijn op het gebied van het vervoer. Natuurlijk zul len zij zich ook op de hoogte stellen van trolleybussen. Evenwel nog geen aankoop. Rijden de trams op Zondag? Wij vernemen dat de N.Z.H.-directie er op heeft aangedrongen om zooveel electriciteit toegewezen te krijgen, dat de tram op 1 April op Zondag kan gaan rijden. Eenige toezegging is nog niet gedaan. De tramdirectie weet dat de kolenpositie in ons land op dit oogen blik nog ongunstig is, maar zij hoopt dat tegen het voorjaar de behoefte aan huisbrand verminderen zal, zoodat dan de toewijzing aan fabrieken en vervoer bedrijven wat ruimer kan worden. De tariefsverhoogimt Wij hebben reeds gemeld, dat de N. Z. H. aan de Prijsbeheersching toe stemming gevraagd heeft om haar ta rieven te mogen verhoogen, omdat dit noodzakelijk is door de verhoogde ex ploitatiekosten. De toestemming is evenwel nog niet verleend. Naar wij vernemen betreft het hier een algemee- ne verhooging der tarieven, zoodat daar ook het algemeene dubbel ij es-tarief onder zal vallen.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3