Eerste Kamer aanvaardt de Kieswetwijziging Avonturen van Waö en TVarrel Mr. v. Rappard (lib.), die voor zich persoonlijk sprak, was tegen handhaving van den opkomstplicht, tegen vc-rlaging van de leeftijdsgrens, tegen het feit. dat Ka mer- en Statenverkiezingen niet op één dag zullen plaats hebben. Aangezien spr. meende, dat de Regeering bovendien in een impasse komt bij handhaving van den in dit ontwerp bepaalden datum voor de candidaatstelling voor de Tweede Kamer verkiezingen omdat hij vrijwel uitgeslo ten acht. dat daartoe tijdig genoeg de thans beoogde kleine Grondwetsherziening (verandering van de revisie-procedure) in eersten aanleg voor elkaar te hebben, vond hij het thans het beste het voorstel af te stemmen. Dr. Beumer (a.r.) viel dezen spreker bij t.a.v. zijn bezwaren tegen deelneming van een groot contin gent jeugdige landgenooten (jonger dan 25 nl. ook de 24- en 23-jarigen) aan den stem busstrijd, was het ook met hem eens in zake den opkomstplicht. Handhaving daar van noemde hij ergerlijk wegens de rege ling zelf en levens het in de praktijk toch vrijwel niet toepassen der strafsancties. Ook de heer Iteinalda (s.d.) was niet onverdeeld enthousiast. Wel juichte hij over de opneming van een groot aantal jongeren in het kiezerscorps, maar de kri tiek op de handhaving van den opkomst plicht deelde hij. Deze bepaling noemde hij eigenlijk onhoudbaar. Toch vond hij het beter het wetsontwerp te aanvaarden. De zoozeer onder handen genomen op komstplicht kreeg eindelijk een verdedi ger in den persoon van Mr. Kropman (r.k.), die tegenover het aan de impopula riteit van de bepaling ontleende „argu ment" de stelling plaatste, dat zulks toch geen reden tot schrapping van den plicht kan zijn: dan moet men bv. ook aan on6 Grtoivlewcic komen verschillende in dustrieën in «wis tji rul weer op grui$r. Ook «1e kaarsenfabri cage Is weer hervat. Ecu kijkje in het bedrijf. (P.) Groenten en fruit voor export naar Engeland Over do zoojuist tol stand gekomen voorloopijge overeenkomst voor uitvoer van Ncderlandsche groenten en fruit naar Engeland, wordt van deskundige zijde in ons land greote tevredenheid betuigd. De regeling zal zoo mogelijk in de naaste toe komst neg worden uitgebreid. Behalve voor de gccontingenteerde artikelen, zijn geen hoeveelheden bepaald; deze zijn af hankelijk van de voortbrenging. Alleen over de exportquota van seizoen artikelen," die in Engeland tezelfdertijd in grocle hoeveelheden beschikbaar komen, is men eenigszins teleurgesteld. Dit is o.a. het geval met tomaten, waarvan in Juli slechts 2000 ton naar Engeland verkocht mogen worden. Een meevaller is daaren tegen de vrije invoer van meloenen voor de lekkerbekken Westelijk van ons. Deze vruchten maken goede prijzen. Meloenen kunnen in komkommerkassen gekweekt worden, zoodat vervanging zeer goed mo gelijk is en zelfs wenschelijk, aangezien de komkommerteelt beperkt, zal moeten worden wegens het wegvallen Van de Duitsche markt. Een groot gedeelte van het zachte fruit zooals aardbeien, zal in den vorm van pulp worden uitgevoerd voor de jamfabri- cage Dit Is een voordeel, omdat in Ne derland op het oogenblïk het verpakkings materiaal ontbreekt om dit fruit op nor male wijze te verzenden. Het Britsche ministerie van voedselvoor ziening heeft de volgende tijdvakken voor den invoer der verschillende artikelen gepubliceerd: asperges 7 Maart31 Mei; andijvie, sla e.d.: 7 Maart15 Mei en 1 November31 December; druiven: 1 Aug. 31 October; uien:. 7 Maart31 Juli en 16 November '4631 Mei :47; knolraap: 7 Maart—31 Mei; komkommer: tot 5000 ton 1 Maart—30 November; tomaten: 6000 ton 1 Maart—30 Mei; 2000 ton 1 Juni—31 Juli; radijs: 1000 ton 1 Maart—31 Juli. Voor den invoer van kersen, peren, fram bozen, aardbeien, kruisbesen, boschbessen en bloemkool zijn geen; voor uien, kom kommers en tomaten zjjn wel impoxtmaxi- ma vastgesteld. aller verplichting om belasting te betalen een eind maken. Als de toepassing der sancties te wenschen overlaat, dient men daarin verbetering te brengen. Het zich eens in de 4 jaar openbarende bezwaar van administratieven rompslomp mag z.i. geen gewicht in de schaal leggen. Wat den principieelen kant betreft: een eisch van democratie is algemeen kiesrecht, maar dan moet men door zoo groot mogelijke opkomst te bevorderen den uitslag zoo zui ver maken als slechts kan. Minister B e e 1 nam het standpunt in, dat de jongeren, die thans mede kiesge rechtigd worden, onder de bezetting de waarde onzer democratische staatsinstel lingen hebben leeren inzien en nu als staatkundig rijp te beschouwen vallen. Met de kritiek op den opkomstplicht kan de bewindsman het grootendeels eens zijn, doch de Regeering meende de te dien op zichte in de Tweede Kamer gevallen be slissing te moeten eerbiedigen. De bezwaren omtrent den in het wets ontwerp voorkomenden datum voor de candidaatstelling voor de Kamerverkie zing vanwege de beoogde kleine Grond wetsherziening zullen de Regeering aan leiding geven dien datum alsnog te ver anderen. M.a.w. gaat die Grondwetsher ziening door, dan zullen de verkiezingen voor de Tweede Kamer nog eenigen tijd later dan op 17 Mei a.s. moeten worden gehouden. Nadat Mr. v. Rappard had laten aantee- kenen dat hij als tegenstander van 't ont werp beschouwd wilde worden, ging het er z.h.st door. E. v. R. Mysterieuze verdwijning opgehelderd? Omstreeks „Dollen Dinsdag" werden twee meisjes door den O.D. (een der groote illegale organisaties) gearresteerd in het plaatsje Axel in Zeeuwsch-Vlaanderen; sindsdien waren zij spoorloos verdwenen. Volgens de geruchten zouden de meisjes in de dagen voor de bevrijding op last van of door den Orde-Dienst terechtgesteld zijn. Onder leiding van de Zeeuwsche justitie is er een diepgaand onderzoek ingesteld. Er zijn opgravingen verricht waarbij het stoffelijk overschot van mej. E. is gevon den; men hoopt ook dat van haar lotge- noote mej. A. te vinden. Thans wordt aangenomen, dat de terug keer der Duitsche troepen na „Dollen Dinsdag" den O.D. tot voortdurend ver anderen van standplaats noodzaakte, waarbij zij natuurlijk gehinderd werden door hun arrestanten, zoodat deze wegens het gevaar, dat zij bij ontsnapping zouden opleveren, al of niet op last van den O.D. zijn geëxecuteerd. Binnen enkele dagen kan van de zijde der justitie een uitvoerig rapport over deze zaak worden tegemoet gezien, zoo meldt het A.N.P. Leidens Universiteit. Het Leidscn Universiteitsfonds heeft be sloten een bedrag bijeen te brengen dat, uit erkentelijkheid voor Leiden's fiere houding in den bezettingstijd, besteed zal worden om den bloei der Universiteit te bevorderen. Hiertoe werd een speciale Stichting in het leven geroepen, Fonds der Vrijheid, tevens ter nagedachtenis aan den diep betreurden Hoogleeraar Prof. Telders. Teneinde aan allen die hiervoor in aan merking komen een circulaire te doen toekomen, waarvan de inhoud voor zich zelf spreekt, worden allen die in Leiden hunne universitaire opleiding genoten, uitgenoodigd hun naam en adres op te geven aan den heer A. D. Huysman, p/a Joh. Enschedé en Zonen, Klokhuisplein 5, Haarlem. Partij van den Arbeid en Kath. Volkspartij. Het secretariaat van de Partij van den Arbeid deelt mede: Verschillende dagbladen hebben de aandacht gevestigd op enkele punten van overeenstemming, tusschen de ontwerp- urgentieprograms van de Partij van den Arbeid en de Katholieke Volkspartij, onder toevoeging van instemmende of afkeurende beschouwingen. Beide pro grams zijn nog niet definitief. Op 18 Fe bruari heeft het partijbestuur van de Partij van den Arbeid, op een schriftelijke vraag van de K.V.P. van 14 Februari j.l. o.m het volgende geantwoord: „Het partijbestuur van de Partij van den Arbeid acht het onwaarschijnlijk en niet gewenscht, dat uw partij en de onze, den verkiezingsstrijd ingaan met een van A tot Z gelijkluidend verkiezingsprogram, waardoor het den kiezers onmogelijk ge maakt zou worden zich een begrip te vor men van de verschillen tusschen de beide partijen. Wel echter meenen wij, dat er op een aantal belangrijke punten een dus danige overeenstemming tusschen beide programs zal bestaan, dat wij op nader te bepalen wijze de aandacht van de kie zers op deze overeenstemming en de be- teekenis daarvan, kunnen vestigen." De hiertoe vereischte besprekingen zul len begin Maart plaats vinden. Het resul taat wordt uiteraard bekend gemaakt. Men hoede zich thans voor voorbarige conclusies. Erfelijkheid en opvoeding. In het Huis voor Ouders en Opvoeders le Haarlem hield de heer R. M. van der Hart Dinsdagavond een interessante voordracht, waarin hij een inzicht verschafte in de erfe- lijkheidswctten van Mendel. Deze kunnen echter geen verklaring geven van de uiter lijke erffactoren. Milieu en opvoeding zullen vele erfelijkheids-gevolgen verdoezelen maar ook versterken, zoodat de persoonlijkheid van den opvoeder van groote beteekenis is op de geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van het kind. Het Kroonprinselijk Paar. Prins Bernhard is Sn ernstige mate over werkt door de opeenhooping van taken, welke hij vervult en moet op medisch advies eenige weken volstrekte rust houden. Hij heeft zich naar een herstellingsoord be geven, dat uitsluitend is gereserveerd voor geallieerde officieren, die rust behoeven. De gezondheidstoestand van Prinses Ju liana is langzaam vooruitgaande, doch laat nog niet toe, dat zij den Prins vergezelt. Het ligt in de bedoeling van de Prinses, om zich, zoodra zij geheel zal zijn hersteld, naar de verblijfplaats van den Prins te begj-ven. Na volkomen te zijn uitgerust zullen de Prinses en de Prins vervolgens de inspan nende reis naar Scandinavië aanvaarden. Ledenconcert der H.O.V. George van Renesse was de eerste solist van Dinsdagavond en speelde Rachmani noff's 2de Pianoconcert, een lievelingsstuk tegenwoordig van pianisten en toehoorders. Hij speelde de moeilijke solopartij krachtig poëtisch, fantasierijk, vurig, weliswaar mooier in de welving en ontwikkeling der groote lijnen dan in sommige wat onver zorgde of ruw uitgevoerde détails, maar boeiend en meeslepend, ook door de voor treffelijke samenwerking van Jan Out met het orkest. Toch dringt zich de vraag op: waarom tweemaal hetzelfde soloconcert in één seizoen? De litteratuur is rijk genoeg: zou het geen aanbeveling verdienen om aan de keuze der solisten die van bepaalde wer ken te paren?- Jan Out rust niet op zijn reeds behaalde lauweren. Hij bracht na de pauze twee pre mières, en belangrijke en moeilijke ook: De- bussy's in 1907 geschreven „Iberla"-Suite en de 2de Suite uit Ravel's in 1912 te Parijs onder leiding van P. Monteux voor 't eerst uitgevoerde Symphonie chorégraphlque „Daphnis et Chloé". Men behoeft niet de uitbundige lofprijzingen der biografen te le zen om de beteekenis en de schoonheden van belde werken aan te voelen, al was in de uitvoering der Iberia-Suite nu nog niet alles klaar en uitgebalanceerd. Ravel's ge niale muziek kwam in haar harmonische schoonheid en rythmlsch vuur ten volle tot uiting. Doch welk een opgaaf voor dirigent en orkest! Hoe beheerschte Out deze vooral rythmlsch gecompliceerde partituur en tot welk een prestaties toonde ons orkest onder zulke leiding in staat te zijn! In 't bijzon der verdiende nog buide de tweede, niet in 't programma genoemde solist: de fluitist Frans Vester wegens zijn vertolking der hoogstmoeilijke lste fluitpartij, maar die hulde is hem en ook den concertmeester Jan Hesmerg dan ook betoond. De volle zaal was geestdriftig en terecht! K. DE JONG Specialist in Marceline. Het getuigt van moed, een zoo delicaat en daarom zoo moeilijk speelstuk op het reper toire te nemen. Soms heeft ons tijdens de ver tooning door Comedla de vraag wel bekro pen, of hier niet van overmoed sprake moest zijn. Niet, dat wij geen waardeering zouden hebben voor het ongetwijfeld weer knappe stuk werk, dat dit gezelschap hier onder lei ding van Cruys Voorbergh volbracht heeft. Maar Achard vergt in zijn Jean de la Lune zooveel van het geduld en het begrip -der toeschouwers en hij heeft deze rollen zoover buiten de grens van het alledaagsche gesteld, dat slechts volmaakte acteurs dit spel aan vaardbaar voor de verbeelding kunnen ma ken. Misschien zou een Moissi dezen min naar met zijn onwankelbaar geloof de over tuiging van het gevoel hebben kunnen ge ven. Guus Oster speelde hem met het volle accent op de argeloosheid, welke In dit geval toch niet met emotie-loosheid te vereenzel vigen is. Een ietwat oudere grime had ook naar het uiterlijk Jef beter aan de voorstel ling van den auteur doen beantwoorden: vraagt de hulshoudster niet, of Meneer met een weduwe of gescheiden vrouw gaat trou wen? Tegenover zijn uiterlijke kleurloosheid stak de vooral in het eerste bedrijf we) wat te sterk aangezette omgeving eenJgszins on harmonisch af. De Marceline van Ank van der Moer had haar wisselende momenten van zuiver spel en onvastheid; evenwichtig was het spel van Cruys Voorbergh, die Clo- Cio voor charge en clownerie heeft behoed en die dit zonderlinge mannetje prachtig van toon weergaf. Jack Dixon had als de toor nige Richard minder complicaties te over winnen en maakte er een gave rol van. H. G. CANNEGÏETER. Cabaret in de Tuinzaal. Wie Dinsdagavond in de Tuinzaal van het Concertgebouw is geweest, heeft ongetwij feld kunnen genieten van een cabaret-pro gramma, dat met kop en schouders uitstak boven hetgeen de laatste maanden in Haar lem werd aangeboden. Het heeft geen zin. de leden van het Amsterdamsch Kleinkunst Ensemble apart om hun verdiensten te roe men; het geheel was vlot en vroolijk, de sketches en liedjes actueel en beschaafd, de muzikale begeleiding voldeed goed en Gerard Walden heeft nog steeds èen zeer voluminettzc stem! Na afloop van het cabaretpro&ramma gin gen de stoelen aan den kant en volgde bal met medewerking van Jan Rosekrans' dans- orkest. 66. En direct na de poort gaat de weg naar beneden en verdwijnt in een eindelooze verlatenheid, waar een klein wolkje boven drijft en een, paar kraaien rondcirkelen. Warrel vindt het niets ge zellig in hetverlaten dal van Saai A Mander met zijn schoone voeten, maar Wag merkt op, dat ze zich dien spreeuw Vuilnisemmers Zooals zoovele Haarlemmers ben ik niet in het bezit van een gemeentelijken vuil nisemmer en elk kalenderblaadje, dat 's avonds van den wand wordt geplukt, heeft het hernieuwde gelamenteer gehoord over het ontbreken van dit toch zoo nut tige huis-, tuin- en vooral keuken-sieraad. Gedachtig aan de riemen, waarmee je moet roeien als je geen andere hebt (ik had liever geen riemen, dan geen vuilnis emmer) hebben mijn vrouw en ik uit een groote hoeveelheid carton een sur rogaat-emmer gecomponeerd, nadat de Gemeente ons had verzekerd, dat ze het erg naar vond, maar dat er heusch geen vuilnisemmers meer waren. De compositie was in onze oogen zeer geslaagd en mijn vrouw verzekerde met trots, dat ze nog nooit zoo'n handige af valbak had bezeten en dat de gemeente opwaaien kon. Maar ach, dit verhaal heeft een droevig einde. De cartonnen huisreiniging raakte vol en de dag der lediging naderde. Voordat ik mij naar de Groote Houtstraat begaf heb ik vreemde woorden over de stille straat doen schallen, welke woorden nie't in boeken plegen voor te komen en cau saal verband hielden met de ongezegge- lijke doos. die zich niet naar buiten wilde laten sleepen en protestneigingen vertoon de in den vorm van een groote scheur. Enfin, ik riep naar de keuken, dat het niets was en dat ik „dat scheurtje" meteen vanavond even zou plakken en zoo ge raakte onze vuilnisemmer, de trots van de keuken en de toeverlaat mijner vrouw op het trottoir. Maar zelden is mijn zelfrespect zoo ge knauwd als den avond van dien Vrijdag, toen ik huiswaarts kwam en daar door een treurende vrouw begroet werd. De man nen van de vuilbrigade hadden mijn nood- emmer voor een belt-sollicitant aange zien en hem met inhoud en al in de alles- verzwelgende vuilnisauto gestort. Mijn vrouw is nu van plan, eiken dag het vuil naar den trottoirrand te dragen en de doozen-vandalen zelf de privé- belt te laten opruimen. Dit bij wijze van waarschuwing. J. F. De Radio geeft vanavond; RNIO 17.30 Volksherstel. NCRV 17.35 Melo- dia. RNIO 18.15 Eng. les. NCRV 18.45 Gram. muz. RNIO 19.00 Nieuws. 19.15 Causerie. KNIO 19.30 Voor de Ned. Strijdkr. 20.00 Nieuws. NCRV 20.05 Kamerorkest. 20.50 De Bijbel in de opvoeding. 21.10 Mandolinata. RNIO 22.00 Nieuws. NCRV 22.15 Actual. 22.30 Gram. muz. 23.45 Kleinooden der muziek. 23.30 Schriftlezing. HILVERSUM II, 415 M. VARA 17.00 Vibra-sextet. 17.30 De Sonate II 18.00 Nieuws. VARA 18.18 Joh. Jong. RNIO 18.30 De PTT in Indië. 18.46 Novelty Serena des. 19.15 Indonesië, mijn vaderland. VPRO 19.30 Ds. Zuurdeeg. RNIO 20.00 Nieuws. VARA 20.05 Reportage. 20.20 Gram. muz. 20.30 Hoor spel. 21.05 De Ramblers. 21.30 Omroepork. 22.15 Ned. Elftal—Zwaluwen. 22.30 Sem Nij- veen's «julntet. RNIO 23.00 Nieuws. VARA 23.15 Gram. muz. 23.30 Dansmuz. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 26 Februari 1946 BEVALLEN: 23 Febr., G. M. van Wïlligen- burg—van Straaten, d.; 24 Febr., A. M. H. der KinderenMolenkamp, d.; l! M. Weber Schombert. z.; M. J. van der VeldtDam, d.; 25 Febr., G. E, van der MeiJOelman, z.; P. M. van der Poll—Diender, z.; 26 Febr., M. G. Overklift VaupelkleynDuijn, d.; J. C. A, van Rixelvan Halteren, z. OVERLEDEN: 20 Febr., D. ,<je Jong, 78 j„ Soendastraat; 21 Febr., B. Zweers, 73 j., Duin- oordstraat; H. Bremer—Alderlieste, 77 j., Lau rens Costerstraat; N. Brasser, 82 j., Linnaeus- laan; 22 Febr., G. A. M. Verhagen—Leeman, 74 j.. Gen. Cronjéstraat; G. E. E. Wilken— Timmer, 75 j., Nieuwe Gracht; 24 Febr., O., 7 d., z. van H. de Rijk, Duvenvoordestraat; C. M. C., 23 d., van H. J. Boomars, Hunze- straat; B., 7 m., z. van J. Provoost. Plataan straat; 25 Febr., L. van Eijk,-55 J., Witte Hee renstraat: M. s„ 2 j.. z. van M. S. van der Hoorn, Duncklerstraat. ONDERTROUWD: 26 Febr., A. ROOS en A. M. Rohdens; P. A. Stoute en A. C. Arendsen; H. Lichtenstein en M. M. Koot; H J Möller en C. C. Kimman; J. J. Vissers en E. B. A. A. Pillen; H. D. Claus en M. Berg; w. P. J. Brunet de Rochebrune en B. A. M. Huinink; T. Huizer en W. W. van Muijen. GEHUWD: 26 Febr., W. Spaans en W. J. Machielsen. AGENDA. Wilhelminastraat 21: Uitlegging van de openbaring van Johannes, 20 uur. Koningin neweg 37: Cursus muziekgeschiedenis, 19.30 uur. Rest. Brlnkma.nn: Openbare Vergade ring Liberale Staatspartij, 20 uur. Rem brandt: 100 mannen en een meisje. Palace: Alleen Engelen hebben vleugels, (14 j.). t.uxor: Marthe, de spionne. Deze drie biosco pen: 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Een vrouw doet zaken: 14, 16.30, 19 en 21.15 u. DONDERDAG 28 FEBRUARI Zuldcrkapel: J. A. Bruyn, 20 uur. Concert- •z*n»: vincent/ 20 uur. Bioscopen: als Woensdag. /±l oMUSW ook van het lijf hebben gehouden, dus als er gevaar mocht dreigen, ze wel weer zullen zien. Bij de ingangspoort is het een druk gefluister. De toesp is naar beneden gekomen en voert een op- gexoonden gesprek met de twee mieren, die iets terug zeggen, maar ze praten zoo zachtdat alleen de wesp hen verstaat. KORT EN BONDIG BINNENLAND. De Nederlansche kruiser „Tromp" zal volgens Un. Press bin nenkort naar Nederland vertrekken, waar het schip zal worden opge knapt. De schaarschte aan onderwijzend personeel maakt hel niet waar schijnlijk, dat op ver zoeken om vergoeding van een extra-onderwij zer gunstig wordt be schikt, naar het mi nisterie van O.. K. en W. mededeelt. Glazen telefooncel len zullen te Utrecht in gebruik worden geno men. Deze cellen zullen voorzien zijn van een in- easso-appara'at voor zin ken munten. De tentoonstelling van het verzet, die onder den titel „weerbare democra tie" door de groote advies commissie der illegaliteit in de Nieuwe Kerk te Amsterdam zal worden gehoudenzal door den minister-presi dent op Vrijdag I Maart om half drie officieel geopend worden. Het 700-jarig bestaan van Delft als stad wordt gevierd 25 Mei t.m. 1 Juni. Op den eigenlijken datum, 15 April, die in ae Stille Week valt, is slechts een korte en stemmige herdenking te verwachten. Tusschen Brussel- Amsterdam wordt de snelle luchtverbinding van het begin van de volgende week af op nieuw ingesteld. Van Maandag 4 Maart af zul len dagelijks in iedere richting drie vluchten tusschen Brussel en Amsterdam gemaakt worden. De wilde staking op de sigarenfabriek Karei I te Eindhoven is opgeheven. De partijen hebben een bevredigen de oplossing der moei lijkheden kunnen vinden De Federatie van Nederlandsche bedrijven hield te Utrecht een pro test- en propagandaver- gadering onder voorzit terschap van den heer j. v. d. Berge uit Heemstede. Deze ver klaarde. dat de strijd der federatie zal gaan voor vrijhandel en tegen ge leide economie. Als spreker trad op dr. Ir. J. G. J. C. Nieuwenhuis. Dp Ned. Spoorwegen hebben aan den burge meester van Voorhout medegedeeld, dat er geen stoptreinen meer tusschen Haarlem en Leiden komen. Het voor nemen is te wachten op autobuseen die zullen moeten voorzien in de communicatie met Voor hout, Warmond, enz. Haarlem en Omgeving. De heer Th. Don kersloot, hoofd van de Floraschool (vroeger Wilhelminaschool) ver laat Vrijdag a.s. wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd het onderwijs. Zaterdagmiddag van 15—16 uur bestaat voor belangstellenden en oud- leerlingen gelegenheid tot afscheidnemen in de Floraschool in het Flo rapark. Door het Haarl. Operette Ensemble zal op Maandag 4 en Woens dag 6 Maart in den Stadsschouwburg wor den opgevoerd „De Dra gonders van Villars", operette in 3 bedrijven van A. Maillart, voor koor, soli en orkest, on der leiding van H. Th. Lindenborn. De regie berust bij den.heer K. Esseling. De heer J. Kloos, technisch ambtenaar bij den. Rijkstelefoondienst te Haarlem, viert op 28 Februari zijn 25-jarig ambtsjubileum. De jubi laris was gedurende den bezettingstijd een actief verzetsagent voor het waarschuwen van be dreigde personen. Mr. F. Vorstman, leeraar aan het Trinl- teitslyceum te Haarlem en voorzitter van „Ge loof en Wetenschap" te Haarlem, wordt 1 Maart 70 jaar. Ned. Isr. Gemeente. Synagogediensten. (Lange Wijngaardstraat). Vrijdagavond 1 Maart om 6 uur; Zaterdag 2 Maart ochtenddienst om 9 uur; mlddagdienst om 2.30 uur, daaraan voor afgaand om 1.45 uur een leeroefening. Wegens ziekte van Jo Vincent zal de liede ren-avond op Donder dag 28 Februari niet doorgaan. Het concert zal nu plaats vinden op Dinsdag 19 Maart,

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2