Avonturen Sport in het Kort Amerikaansche pakketten Keu dolle avond en oen remlooze auto. Het Keanemer Lyceum te Bloemendaal was het jachtveld van een Haarlemsellen fietsendief geweest. Met de hand op een toekomstige bult was Hij echter verrast door een waakzaam agent. De Haarlemsche offi cier van Justitie '11 verstokt vijand van alle fietsendieven, eischle een jaar tegen dezen man, maar de verdediger bracht zijn ellen dige levensomstandigheden van de laatste jaren naar voren; Bergen-Belsen, Amers foort en Oranienstein hadden zijn moreele en lichamelijke constitutie zeer ongunstig beïnvloed, zoodat in dit speciale geval de uiterste clementie gevraagd werd. Atnerikaansche pakketten vormen nog steeds begeerenswaardige artikelen, niet al leen voor de geadresseerden, maar ook voor den postbode, die met de bestelling ervan belast is. J. D. W.. een hulpbesteller van de P.T.T. had eenigen tijd geleden een zending tabak uil de V. S. op hel kantoor aan de Baljuwslaan te Haarlem trachten te ont vreemden. maar de snoodaard werd gehin derd door zijn superieuren en collega's, zoo dat hel euvele plan niet volledig kon wor den uitgevoerd. De officier veroordeelde de houding van dergelijke menschen len zeerste, daar zij de geheele P.T.T. in dls- crcdlei brengen en eischte G maanden tegen dezen besteller. Zijn verdediger voerde aan, dat hier alleen sprake kon zijn van een po ging tot diefstal en verzocht onmiddellijke invrijdheidstelling van den verdachte, Na raadkamer werd dit verzoek afgewezen. Ben dolle avond, met veel jenever en een vnjgevigen Canadees, van twee jeugdige Haarlemmers, resp. 19 en 24 jaar oud, ein digde met een inbraak in een pakhuis, waar uit met behulp van een eveneens gestolen handkar sinaasappelen, snelwegers, rijwie len en een jas werden meegenomen. Toen de twee heeren. die beiden oude bekenden van de Justitie bleken te zijn (het 24-jarige Jongmensch had zelfs al 6 vonnissen ach 1 er den rug) van hun roes bekomen waren, durfden zij het gestolene niet terug te bren gen. Deze tot zekere hoogte verzachtende omstandigheden bracht de raadsman van den oudsten verdachte J. B. D. naar voren, •toen hij den elsch van de officier a 10 maanden bestreed. Tegen D J. M. den maanden met De dood waart langs den weg. H. F. A S. uit Heemstede was na de be vrijding I11 liet bezit van een ouden auto gekomen (zijn nieuwe wagen werd door het M.G. gevorderd). Met dit onbetrouwbare, zoo goed als remlooze vehikel reed hij in October van het vorig jaar langs den Haar lemmerweg ter hoogte van de suikerfabriek te Halfweg. Een tegenligger verblindde hem dermate, dat hij een. zonder licht rijdende, bakfiets niet opmerkte, den man. die naast deze fiets liep. greep en zoo ernstig ver wondde, dat deze kort daarop overleed. De offie. van Justitie vond S.'s snelheid (50 a GO kilometer) met dergelijke remmen onverant woordelijk en eischte een maand hechtenis. De advocaat- van verd. voerde aan. dat niet de remmen, maar de verblindende militaire tegenligger en de onverlichte bakfiets de hoofdoorzaken van het noodlottig ongeval Waren. Uitspraak In al deze zaken over 14 dagen. Vonnissen Haar!. Rechtbank Donderdagochtend veroordeelde de Ar rondissementsrechtbank te Haarlem J. G. v. T. uit de Haarlemmermeer tot 8 maanden gevangenisstraf, de Haarlemsche kantoor bediende J. W. D. kreeg een Jaar, waarvan de helft voorwaardelijk, voor oplichting. W F. en J. v, d. H., twee Haarlemmers", die diefstal „met Inkllmmlng" hadden gepleegd zullen hiervoor een Jaar I11 de gevangenis moeten doorbrengen, voor P. werden bier van 4 maanden voorwaardelijk afgetrok ken. H. zal zijn tijd in een Jeugdgevangenis moeten doorbrengen. M.é P. v d. H. kreeg wegens heling eveneens een Jaar. waarvan 4 mwmden voorwaardelijk, de Haarlemmer J. C. J, O. zal evenals zijn Amsterdamschen collega C. A. v. d. G. een diefstal met 11/2 jaar moeten bekoopen. De Aalsmeersche kweeker B. v. W., die een meineed aflegde inzake een clandestiene slachting werd "tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld By al deze straffen werd bepaald, dat de tyd. doorgebracht ln preventieve hechtenis Jn mindering zal worden gebracht.: Burgerlijke Stand HAARLEM 14 Maart 1946 BEVALLEN: 11 Maart, B. P. InpijnDroog. 2.; 12 Maart. P. a. Slebe-Teeuwen, tl.; 13 Maan. m. m. Seggelink—Kienjet. z.; b l, NoachBoomstra. z.; a, m. c. Sens—Assen- delf i. ti.; A, Inpijn—Schwab, d.; M. G R;iu- wendaal—vaü. Veen, d.: J. F. Hogenbirk— Barthel, A. Heijstek—Berghuijs. z.; c Hoenderdos—Timmer, d.; G. Jacques—son- deis, d.; 14 Maart,G. Groenvan Wouden bergtl.; r. L. M. Aukes—Willemse, d s. G. Oosterhof—Nobels, d. OVERLEDEN: 11 Maart, A. A. Mesters, 66 J., Buitenrustlaan: 12 Maart, J. van Amstei, «9 j.. Kenaupark: 13 Maart, p. c: Groen, GT J.. Eenhoornstraat; s. m. B. Hoogeveen— Althoff. 67 j., Schotersingei. ONDERTROUWD: B. J, Aussum en M. n. Xeikes; C. R. Turner en J. M. Eisenbergen If. J. Cassa en G. C. Groencveld; C. Bijsier en P. Kan: W. Boogaard en R. C. Bijster; C. Kooiman en M. B. G. Zwaanswijk- P Hou wens en B. Postma; C. Zwemmer en J c. Noorland: T. Cornet en G. J. Selhorst; B de Bruin en M. G. Coblens. GEHUWD: W. Kirschbaum en A. C. Kop pen; L. a. Werdekker en H. C. Akersloot: P. Busschcr en A. Kippersluis; L g. Zon neveld en g. Voetelink: h. Llchtensteln en M. M, Koot; N. P. j. Huljboom en J. P A. g. Kruup: c. Haighton en a. de Rek; g. J. Itookhuljzen en B. Troost; J. A. Nestelaar en IJ. A Dijkstra; J. g. W. Ellam en H K Slc/.lk. Agenda VRIJDAG 15 MAART Concertgebouw: Ledencoticert H y f.9, uur- Stadsschouwburg; ..Robson 1 I Re,unle> 20 uur. Rembrandt: De He) der Engelen, 14, 16.15. 19 en 21 15 nrTJ ^/)i«Ci?clVn PiUacc: De held van de Niger 14. 16.15, 19 en 21.15 uur 14 i) V!,xVr.:. Meisjespensionaat ln opschudding. 14. 16.lo, 19 en 21.15 uur. Prang Hals: Pn- rya onder hoogspanning, 14, 16.30, 19 en 21.15 uur (8 J ZATERDAG 16 MAART Stadsschouwburg; ik zie. Ik zie wat JIJ »Jet ziet (Comedla) 20 uur. Dr. Bredius te Monaco overleden In den nacht van Woensdag op Donder dag is te Monaco overleden de bekende kunstkenner dr. A. Bredius, tot 1909 di recteur van het Mauritshuis te 's-Graven- hage. Hoezeer deze vooraanstaande figuur het internationale eultureele leven ge waardeerd werd, bewijzen wel de vele onderscheidingen, die hem in binnen- en buitenland werden toegekend. Van zijn ontelbare publicaties op kunstgebied is de „Kü-nstlérinventare" wel een der meest toonaangevende. Van zijn hand verschenen tallooze beschrijvingen van belangwekken de schilderijententoonstellingen in Neder land. Opvoedingsproblemen In het Huls voor Ouders en Opvoeders te Haarlem hield de heer J. M. F. Ehrbecker een belangwekkend betoog over een aantal opvoedingskwesties die Juist in dezen on- rustigen tijd in menig gezin zullen rijzen. De liefde voor het kind en het steunpunt dat het bij zijn ouders moet vinden zullen twee voorwaarden voor den heropbouw van het Nederlandsche gezin moeten vormen. De afgeloopen Jaren hebben veel waarde volle elementen voor een goede opvoeding aangetast. Zelfcrltlek is voor den opvoeder een gebiedende eisch en wanneer de her stelwerkzaamheden ln dit verband op een goeden geestelijken ondergrond worden verricht, zal ook deze Impasse volgens spre ker, naar een zuiverder sfeer Sn het gezins leven leiden. Bazar Ned. Herv. Jeugdhuis Donderdagmiddag Is de bazar in en ten bate van het Ned. Herv. Jeugdhuis aan den Heerenweg 111 te Heemstede geopend. Door de giften van allerlei kanten zijn hier vele mooie gebruiks- of luxe-voorwerpen te koop en het is verbluffend wat men voor dezen tijd heeft bijeengebracht. Ds. H. Bart- lema, die de opening verrichtte in tegen woordigheid van den burgemeester Jhr J. P. W. van Doorn en vele belangstellenden, wees op het groote belang van intensieve jeugdorganisatie. Juist nu. Een beetje schert send sprak hij over „Christelijke geldklop- perlj" maar het doel. het Inrichten van dit Jeugdhuis, is goed. E11 wie al het aanwezige moois ziet, weet dat hij waar voor zijn geld krijgt. De eerste dag heeft reeds een batig saldo van over de duizend gulden opge leverd. Eurythmie-uitvoering Lang vóór den oorlog gaf een groep Ne derlandsche eurythmisteu een uitvoering in het Kennemer Lyceum. De bezetters schij nen deze door Rudolf Steluer In 1911 in 't leven geroepen kunstuiting verboden te hebben. Althans had Donderdagavond in de zaal van „De Leeuwerik" voor het eerst sinds de bevrijding weer een uitvoering te Haarlem plaats. Eyrylhmie wil noch dans, noch panto mime. noch tooneelspeelkunst zijn. Zij be oogt zielsopeubarlng door bewegingen van het gehoele lichaam. In hoeverre deze nog jonge kunst aan haar doelstellingen beantwoordt, kan ik nog niet overzien. De mij bekende klavier werken van Bach (Sarabande uit de 5de Engelsche Suite) en Chopin (Prélude ln E en Etude op. 10 110 3) zijn er mij niet door in een nieuw licht verschenen, evenmin is mij in de gedichten van Hemkes, Gossaert en Marsman door het visueele het auditieve was daarentegen de Vlammenvorm op mu- lntensiever geopenbaard. Mooi en suggestief ziek van R. Kux. Dat was laaiende expres sie. Toch heb ik ook hierin geen essentieel verschil met de expressieve „danskunst" van tegenwoordig kunnen zien. K. DE JONG. Tabaksaanplant in eigen land Het R.K. Tweede-kamerlid H. Ruijter heeft den minister van Landbouw, Vis- scherij en Voedselvoorziening een aantal vragen gesteld over het telen van inland- sche tabak. De vragensteller legde vooral den nadruk op de welkome bijverdienste die kleine boeren kunnen hebben van het beplanten van een tiental Aren, die wel 200 a 250 K.G. tabak kunnen opleveren, Hij drong erop aan, dat den tabaksverbouwers een garantieprijs van 4.toegezegd zou worden wat nu mogelijk is, doordat de kwaliteit reeds zoodanig gestegen is. dat een klein percentage binnenlanclsche door geïmporteerde j^tbak gemengd kan worden of dat de bedoelde tabak accijnsvrij verwerkt mag worden. Als redenen voor dezen laatsten maatregel geeft de lieer Ruijter niet alleen hel uitsparen vnn de viezen op. doch ook dat een groep econo misch zwakkeren uit deze cultuur een be trekkelijk belangrijk inkomen kan verwer ven, welke baten, vergeleken met den le derven accijns- een belangrijke winsl voor het volksinkomen beteekenen. Oranjehotel Een herinnering, een gedachtenis wil dit stuk zijn. En als zoodanig is het ongetwij feld geslaagd. Als een reeks foto's moet men deze documentatie beschouwen. De weer gave van een lugubere realiteit, waarbij den toeschouwer ook het allerergste niet wordt bespaard. De eenige opmerking, welke wij durven maken, is, dat de indruk nog sterker zou zijn, wanneer de stof wat meer gecom primeerd was geworden. Drie bedrijven waren voldoende geweest om het beeld van het Oranjehtel 1 maken. Voor het spei .s dan lf. In Nico de Jong ontmoetten wij weer eens een van de oude garde, die helaas nog steeds het mo nopolie lijkt te bezitten van een geschool de dictie en actie. Als raisonneur schonk hij aan zijn reeds om hun inhoud boeiende ver- toogen de bekoring van rijpe en rustige welsprekendheid. Jan Korevaar en Han Su- rlnk confronteerden den toeschouwer met den dood; Bernhard Droog vulde de schok kende momenten aan met zijn strak en spre kend spel van den Duitschen wachtmeester; Pierre Balledux en Niek Engelschman zorg den voor de komische noot, zonder welke de spanning ondragelijk zou zijn geworden. H. G. CANNEGIETER. Kamermuziekavond „Toonkunst" In den loop der jaren heb ik Jacques Thibaud meermalen gehoord. Een paar ma len heeft 2ijn spel me teleurgesteld; meestal was het mooi, meer dan dat, had het een charme als ik nog van geen anderen violist gehoord heb. Thibaud is nu 65 jaar, maar de bekoring die van zijn spel kan uitgaan is nog onverminderd, de zekerheid en zui verheid zijn dat ook. Een viooltoon, die in elke sterkte van het teederst p. p. tot het meest verbijsterend f.f. even fluweelig blijft, die fluisteren kan en een onmetelijke zaalruimte kan vullen; een portamento, dat nooit hindert maar vleit en streelt; een tem perament, dat aan elke noot. elke wending een bijzondere beteekenis verleent: men vindt dat alles bij zeer weinigen vereenigd. Zoo was het Donderdagavond in Franck's Sonate en in de twee korte stukken daarna: een vrij overbodige hooge omranding van „Clair de lune" uit Debussy's Suite berga- masque en een Dans uit De Falla's „La Vida breve" („Het korte Leven"; 1 n het pro gramma stond n.l. „La Viola breve"!) en ook in zijn toegift van Granados. En de pianist Tasso Janopoulo speelde daarbij tech nisch, vlekkeloos, alleen soms wat dik en met v eel handen-na-elkaar-aanslaan. Over de praestaties vóór de pauze waien de mee ningen verdeeld, In het Adagio van Mozart's Vioolconcert veroverde Thibaud's spel de harten. aMar een concert met pianobegelei ding behoort, niet op een kamermuziekavond thuis; dat is uit den tijd, zeker daar waar een goed orkest aanwezig is. En in Beethoven's Sonate op. 30 no. 2 had soms de pianist het beste deel. Maar later hoorden we Thibaud op z'n allerbest en dat was onvergetelijk. K. DE JONG DE DISTRIBUTIE SERVIESGOED. Met ingang van 15 Maart worden de bonnen B 33, C 33, D 33 en E 33 Reserve van de bonkaart voor voedingsmiddelen voor personen geboren in 1925 of later aangewezen voor serviesgoed. Deze bon nen hebben een waarde van één punt. Zij blijven voorloopig geldig en kunnen in combinatie met in de toekomst aan te wijzen bonnen worden gebruikt. De volgende bon zal binnenkort worden bekend gemaakt. Men dient de bonnen pas bij den detail list in te leveren, wanneer deze servies goed in voorraad heeft. Voor-inlevering is niet toegestaan. Scheepsberichten Aangekomen 13 Maart: te IJmuiden Niger stroom van West. Afrika met stukgoed. Han delskade middenloods, Indian Reefer (Den.) met bevroren vleesch. Koeta. Borneokade, loods s. lading rails. Joseph R. Lamar (Am.) van Baltimore met kolen. Rijnstroom, van Londen met stukgoed. Handelsk. Crescendo, van Hull met kraanonderdeelen. Holl. Amerika Lijn steiger. Nezo, van Rotterdam, gaat binnendoor naar Delfzijl. Vertrokken 13 Maart: Zeemeeuw naar Goole: Maaskerk naar Antwerpen Te Rotterdam aangekomen 13 Maart: Na- taniel Matthews (Eng.) van Londen, 2e Ka- tendr. haven met auto's. Stad Arnhem van Casablanca. Amst. superfoslaatfabr.. Pernis, fosfaat. Brisk (Noorw.) van Rouaan, Waal haven 24, ledig: Ida terug uit zee. Maas sluis. N. Cole (Am.) terug uit zee. Waal haven 25. Tubo terug uit Zee; Bore |Zw.) Stockholm. IJsselhaven 12, stukgoed; Hout man van Londen. Parkhaven, Westzijde, stukgoed. Kortenaer. van Amsterdam, Boompjes, ledig. 14 Maart: Gapcrn (Zw.) van Stromstadt, Waalhaven, Corn., ledig; Vrede van Amster dam, werf Piet Smit, ledig., Brlta Thorden van Hamburg. Waalhaven 16. ledig. Rott. Lloyd: Rembrandt 12 Maart van New York te Batavia. Boschfontein lS.Mrt. van New York te Batavia: kedoevan Bris bane naar Rotterdam. 14 Maart te Antwer pen. Frans van Mieris, 14 Maart van Rot terdam naar Chili. 80. Toen ze een uurtje of wat hadden gezeten, pratend en denkend over den nooit verwachten tegenslaghoorden Wag e7i zijn metgezel een vreemd gelik aan den muur van hun vertrek. Wag vloog er heen en legde zijn oor er tegen. „Tik, tik. tikketikketik ging het, zonder ophouden"„Zou hetzou het h h.. h.. hier spoken?" bibberde Warrie angstig. ..Nee, zei Wag, wc hebben vast een lotgenoot in het kamertje hier naast". Warrievan huis uit. een spin en dus een volleerd klauteraar, wrong zich tussehen de spijlen van het tralie werk achter het opengemaakte raam door, scheurde zijn jasje en liet zich aan een draad naar den muur zakken. Bloembollen en Poederdoozerf Holland is bij uitstek hm to..d van olie-, bloem- en andere bollen. Duitschland had zijn Maagdenburger halve bollen en van schrandere bollen hebben wij heusch het monopolie niet, maar nergens blaast de wind de zeilen zoo bol en waren (en wor den al weer) de wangen zoo bol als in Holland. Naast den krentebol is en blijft vooral de bloembol een typisch Holland- sche verschijning; onder de tegenwoordi ge omstandigheden is hij dubbel gewich tig, want op hem rust de kostelijke plicht 's lands platte geldbuidel weer op te bol len. Deviezen! Hollandsche kleur en fleur ver over de grenzen, tot in IJsland en Zuid-Afrika, zijn een waarborg voor het herstel van onze economische kracht. Het is echter lang niet altijd kiinklaar goud. dat de bloembol in onze schatkist brengt. Hij is een ruilartikel geworden op de internationale markt, wat zeggen wil, dat wij de producten van het land, waarheen we hem exporteeren, moeten afnemen. Vaak zijn het luxe-producten; zooals parfum en poederdoozen. die wij in ruil voor onzen bloembol uit Frankrijk krijgen Sommigen klagen daarover, maar men moet niet vergeten, dat onze buitenlandsche afnemers tulp en hyacint ook als een luxe beschouwen. Er is een tijd geweest (die gelukkig ach ter ons ligt), da_t de tulpebol geen luxe product voor de Hollanders was. Samen met zijn vriend-in-nood den suikerbiet sierde hij den hulpeloozen Hollandschen disch. Vele hongerende redde hij. door in hun holle ingewand wars van wereldsche ijdelheid te ontluiken: een bloem die nie mand zag, maar die leven werd. Onze tulpebol! Hoe groot zijn verdienste is beseft men pas door te overwegen, wat den Franschen die ook donkere tijden hebben doorge maakt, te doen stond. Ziet hem zitten: de door zijn huilende maag gefolterde Franschman, met lange tanden voor een stamppot van poederdoozen met parfum. Met dit beeld voor oogen kunnen wij dubbel trotsch zijn op onze tulp, de Schoone van de Deviezen. mogen wij een liefdevollen blik werpen op ons tuin tje, waar crocus en druifhyacint ont bloeien in de voorjaarszon. P. H. Tijdschrift zonder vergunning uitgegeven Voor de Rotterdamsche Rechtbank had zich te verantwoorden de 25-jarige W A van G., wien was ten laste gelegd, dat hij opzettelijk het 14-daagsehe tijdschrift „Criterion" of „Criterium", waarvan, naar verdachte wist of begreep, krachtens het Persbesluit 1945 verschijning was ver boden. heeft uitgegeven, verspreid en in voorraad had. De Officier van Justitie betoogde in zijn requisitoir, dat hij een vervolging heeft ingesteld, omdat door den Persraad zijn aandacht op de verschijning van dit tijd schrift was gevestigd. Het tijdelijk Pers besluit verbiedt het verschijnen van be paalde periodieken. Spr. kon begrijpen, dat een leek de grondwet stelt boven een persbesluit, maar als hij zoo redeneert, maakt hij zich schuldig aan een drog reden. Er is wel degelijk een vergunning vereischt om te kunnen verschijnen. Als iedereen op grond van art. 7 van de Grondwet vrÜ kon publiceeren, zou er ge vaar bestaan voor het verstoren van de openbare orde. De regeering stond voor -een noodtoestand. Nood breekt wet, ook grondwet, meende spr. Hij eischte terzake van het ten laste gelegde een geldboete van 10 gulden of vijf dagen hechtenis. De verdediger, mr. P H. M. Hoogen- bergh, viel de grondwettigheid van de besluiten aan en meende voorts, dat het hier besluiten betreft, die ten doel heb ben de zuivering van het perswezen. Zij gelden niet voor bladen, die na de be zetting zijn uitgekomen en tijdens de be zetting zijn verschenen. AHes wat op perscensuur gelijkt past niet in een demo- eratischen staat. De K.B.'s stelt men len onrechte met wetten gelijk. Handhaving van de Grondwet is in een rechtsstaat noodzakelijk, aldus besloot spr. Uitspraak over 14 dagen. MOTORRIJDEN. Zondag 24 Maait zal de van ouds bekende motocross BrabanQon wederom in België worden verreden. Hier voor heeft de Belgische Motorrijdersbond eveneens een aantal Nederlandsche rijders ultgenoodlgd en wel J. Roest, J. Bovee, J. van Ryn, D. Renooy en P, en G. Knijnen- burg. De laatste motocross Brabanpon werd zeven jaar geleden verreden en toen be haalden de Nederlanders een dubbele over winning. De Radio geeft vanavond: HILVERSUM I. 301 M. NCRV 10.00 Gram. muz. 10.30 Fluliduetten. RNIO 19.00 Nieuws. 19.30 Voor de Ned. Strijd krachten. 20.00 Nieuws. NCRV 20.05 Mannlers- kapel. RNIO 21 00 Op de brug. NCRV 21.15 Viool. 21,30 Marinierskapel, RNIO 22.00 Nieuws. NCRV. 22.15 Actualiteiten. 22.30 Ra dio Pliüharm. ork. 23.15 Gram. muz. 23.50 Schriftlezing. HILVERSUM II, 415 M, RNIO 17.45 Hel Rijk Overzee. 18.00 Nieuws. VARA 18.18 Novelty Serenaders, 10.45 E. Ku- pers. 19.00 Tonv Schifferstc-in. 19,15 Buit. Weekoverz, VPRO 19.30 Lezing. RNIO 20.00 Nieuw--:. 20 05 Zang en Piano. VPRO 20.30 Personalisme. RNIO 21.00 Op tie Brug. VARA 21.15 Momentopnamen. 21.30 Men vraagt en wij draaien. 22.00 Metropole-ork. 22.35 Man nenkoor. VPRO 22.40 Avondwijding. RNIO 23.00 Nieuws. VARA 23.15 Zang en orgel. 23.35 Gram. muz. BINNENLAND. De Rijksluchtvaart school ie Gilze Rijen zal eind Maart met tach tig leerlingen haar poorten heropenen. De directeur, de heer J. A. Bach vertoeft in Enge land om 12 „Havilland Tigermoth"lesvliegtui- gen over te nemen en eind April worden twin tig grootere typen Ame- rikaansche lesvliegtuigen verwacht. Een krachtig protest is uit een vergadering te Groningen van aan nemers en bouwers, die geen werk hebben uit gevoerd voor de Duit- sche weermacht voort gekomen tegen het ge ven van opdrachten aan .weermachtswet kei s" die nog niet berecht zijn. Een motie van deze strekking is ter kennis van de regeering gebracht. Gascomforen en gaskooktoestellen kun nen zonder vergunning bij den winkelier wor den gekocht. jue al ie vering van boekjes Inciters mag thans zonuer m ont- vangsuienuiig van bon nen geschieden. Met na- druK woiac er op gewe zen, dat deze regeling niet geldt voor houten doosjes iucuers en voor de zoogenaamde huis- houddoozen. Haarlem en Omgeving. Vrutlag U Maart 1946 hoopt de ie electricien K. Feller zijn 25-jarig jubileum bij de N.V. Ned. Spoorwegen, afdee- ling Tractie, te herden ken. Aan belangstelling zal het hbin dien dag zeker niet ontbreken, Jaar de j ubtlai is zeer ge zien is bij superieuren en collega's. De uitgestelde lie- derenatoitd van Jo t in- cent in de Abonnements serie v. d. Maatschappij 1. b. der Toonkunst zal thans plaats vrndeu op Dinsdag 19 Maart in de Gem. Concertzaal te Haarlem, des avonds om 8 uur. Aan den vleugel begeleid door Theo v. d. Pas zal Jo Vincent lie deren ten gehoore bren gen van Scnubert, Wolf Duparc, Paap, Debussy en Wildschut. De Bloemendaal- sche Nood raad vergadert 21 Maart te 2 uur. De gemeente Bloe- luenuaai mag, mgevoige ue uesiissing van Ueae- puieerue suiten, geen 1 zouu vergoeding geven voor liet geoi ui», van plaatsruimte in hel weekuiau „ae Bioemen- daaiscne rost«u stel len B. en W. aan den raad voor dit oeurag te oestenimen om de ge meentelijke meaeaeetiu- gen te uueii in een Diad van ocboneicten omvang, uat, naar benoeite, bij voorbeeld eens per maand zal versemjnen. De gasprys te liloe- meituaat zaï, ais de raad met net voorste» van B. en w. meegaat, ver- hoogu worden, «ij zal uan zyn: 1 U.U9 per M3. voor net verbruik van minder dan 2a Ma. per maand en I 0.07 per M3. - '1 vastrecne ns dn ver- plus De heer C. J. de Groot, secretaris van Bloemendaal, heelt om gezononeidsredenen, eer vol ontslag gevraagd. B. en W. stellen den raad voor dit met 1 Mei a.s. te verleenen. Het Budapester Trio zal 20 Maart in de Gem. Concertzaal een concert geven van wer ken van Beethoven, Brahms en Ravel. Be heer A. F. J. Port-Jelje zal 18 en 25 Maart in het Jeugdhuis te Bloemendaal voor drachten houden over „omgang met dieren". Tevens zal de psycho- biologische film van den heer H. C. Verkruysen worden vertoond. De Bond van Ge mengde- en Mannen- kwartetten geeft ter ge legenheid van zijn 10- Jarig bestaan op 24 Maart in bet Concert- geb. een feeetconcert, m. m. v Riek van Veen, alt en Marle Levert, plano.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2