P. Kraak getrouwd Groote belangstelling voor Voetbal-huwelijk P. Kraak, de vlugge doelman van Stormvogels en van het Nederlandsch Elftal trad gistermiddag voor het forum der belangstellenden, nu eens niet in het bekende Stormvogels- of nationale sportcostuum, maar in een keurig trouwpak en naast hem schreed zijn bruidje, mejuffrouw Rie de Bruin in een keurige creme trouwjapon. Door een haag van Stormvogels-adspiranten trad het bruidspaar het raadhuis bin nen. De trouwzaal was vol belangstellen den waaronder vele bestuursleden van Stormvogels, de heer A. v. d. Aart, voorzitter van de afdeeling Haarlem van den K.N.V.B., als plaatsvervanger van den heer Boel jon, die door ziekte verhinderd was, de heer K. J. Kauf man, trainer van den K.N.V.B., vele politiemannen, collega's van den bruide gom en natuurlijk tal van Stormvogels' supporters. Onze nat ionale doel verdediger P. Kraak, „de man onder de lat" van „Storm vogels" stapte Maandagmiddag in bet huwelijksbootje met Mej. lt. de Bmyn. Als ambtenaren van-1 den Burgerlij ken Stand fungéëfdë 'de heer W. Chr. Suwerinlc die, terwijl filmoperateur-s en persfotografen de felle lichten van hun lampen op het jonge paar lieten schij nen, de huwelijksacte voorlas, nadat hij er óp gewezen had, dat Kraak juist in zijn bruidsdagen de hooge eer te beurt was gevallen, in het Nederlandsch Elf tal te zijn gekozen. Nadat hij het huwelijk had voltrok ken, wenschte de heer Suwerink het jonge paar persoonlijk en als eere-voor- zitter van Stormvogels geluk met de voltrekking van 'hun huwelijk. Allen verheugen zich in uw groot geluk, al dus spreker. Hij wees er op, dat Kraak steeds bereid was, in het belang der vereeniging een offer te brengen. „Piet, ik hoop, dat je nog een lange reeks van jaren voor Stormvogels moogt uitkomen en het Ned. Elftal zich nog jaren mag verheugen over je successen", aldus besloot de heer Suwerink zijn toe spraak, In de trouwzaal werden de jong gehuwden door familie en vrienden gelukgewenscht. Nadat ze, op den drempel van het raadhuis staande, nog maals voor de persfotografen hadden geposeerd, passeerden ze opnieuw de dubbele haag van Stormvogels hoop dei- toekomst. Marktbericht van Maandag De aanvoer bedroeg 126740 kg waaron der 2185 kg tarbot, 495 kg griet, 7540 kg tong, 59120 kg schol, 2510 kg wolf, 28655 kg kabeljauw, 17430 kg wijting, 250 kg schelvisch. 4650 kg schar, 1105 kg poon tjes, 710 kg bot enz. De trawlers besomden f 25557. Verdere besommingen: Motorloggers: KW 79 f 2984, KW 86 f 9528, KW 107 f 3027, KW 43 f.3740, KW 162 f 4892, KW 22 f 3886, KW 42 f 3050. KW 33, f 2881, KW 175 f 3452, KW 32 f 4145. KW 173 f 3826, KW 6 f 4063, KW 14 f 3253. Oud-Katholieke kerk Woensdagmorgen 9 uur wordt in de Oud-Kath. Kerk een H, dienst gehouden. H.O.S.C.-Nieuws A.s. Woensdag 20 Maart wordt de be langrijke schaakwedstrijd H. O. S. C- „Santpoort" gespeeld in café Royal aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze wedstrijd is voor beide clubs van groot belang, want wint „Santpoort" dan heeft zij voor 90 procent het kampioenschap van den kring Velsen in den zak. H.O.S.C. moet beslist winnen om nog een kans te maken op een eventueel kampioenschap. De wedstrijd begint om half acht. Belangstel lenden zijn welkom. Daar de uitslag der afgebroken partijen uit de vorige wed strijden. nog niet bekend is, kon het rang lijstje nog niet opgemaakt worden, i spruitjes eu de gevangenis „Hij werkt niet en is een zwarte sjache raar". Zoo luidde het politie-oordeel over den Beverwijker S. Deze vernietigende termen leken ter zitting van den Haar- iemschen politierechter eenigszins over dreven te zijn, maar het feit, dat S. en zijn mede bollen-handelaar L. groote hoe veelheden Engelsche sigaretten hadden geruild voor bloembollen was niet te ontkennen. Het tooneel van deze trans acties was een Engelsche mijnenveger in de haven van IJmuiden, waar S., met behulp van zijn kennis van de Engelsche taal relaties had aangeknoopt met siga retten-bezittende Jantjes. De Officier van Justitie hechtte aanvankelijk veel geloof aan de verklaring van de Beverwijksche politie over des mans handel, en wandel, requireerde 3 maanden, onmiddellijke ge vangenneming en verbeurdverklaring tegen de beide zwarte broeders, maar werd prompt aangevallen door den advo caat Deze legde uit, hoe L. oneenigheid had gekregen met de gezagsdragers, door afgekookte theebladeren als kunstmest te verkoopen, door een politie-agent telefo nisch den naam van Sinterklaas als leve rancier van dit nuttige thee-restant op te geven en door een beetje brutaal te zijn. Dóérom had de politie L. als gifhandelaar gedoodverfd, maar er waren bewijzen te over, dat hij een noeste werker was. Het vonnis luidde tenslotte 2 maanden ge vangenisstraf, zonder onmiddellijke ge vangenneming. De Kennemer spruitjes verdwijnen meer en meer in de bodemlooze put van den zwarten handel. Dat dit door den politierechter allerminst gewaardeerd wordt, ondervond een Beverwijksche groenteboer, die al 300 kilo gif-spruitjes naar Amsterdam had gesmokkeld tegen het zachte prijsje van f 0.85 per kilo. Volgens den spruiten-delinquent was een boer uit Castricum de leverancier, maar tegenover den CCD had deze zijn on schuld kunnen bewijzen. Wie de leveran cier wél was bleef in het duister, maar het „ondergrondsche" net van sluikwegen, waarlangs groote hoeveelheden levens middelen uit Beverwijk en omgeving naar eenige groote steden verdwijnen, kreeg het licht der openhaarheid. Zoowel het aanvankelijk liegen van verdachte als zijn schadelijke praktijken rechtvaardig den een strenge straf volgens den offi cier, de eisch luidde 3 maanden met on middellijke gevangenneming. Dc politie rechter wilde rekening houden met de moeilijke huiselijke omstandigheden van den. spruitjeshandelaar en deed er een maand af. Bovendien zal de Beverwijk sche zondaar niet onmiddellijk in het ge vang verzeilen. Tegen B.s een IJmuidenschen vertegen woordiger van het zwarte gilde, die vrouw en dochter er met clandestiene si garetten opuitstuurde, werd door den po litierechter bij verstek een bevel tot ge vangenneming uitgevaardigd. Tijdens de bezetting heeft, B. ook reeds de duistere paden bewandeld maar thans heeft hij JKngelsche paling voor de Britten Voor den oorlog vormden de Neder- landsche palingvisschers, die te Billings gate in Engeland hun vangsten kwamen afleveren, een van de bezienswaardig heden van de Lóhdensche haven. Ook uit Denemarken ontving Engeland een aan zienlijke aanvoer. In 1943 werd opnieuw een begin gemaakt met. het uitzetten van jonge aal in ver schillende Engelsche rivieren. Alleen in de Theems gingen al vier mil- lioen exemplaren. De „Daily Sketch" be pleit in verband met de voedselschaarsehte een herleving van de Engelsche paling- visscherij. Volgens berekeningen zou En geland in staat zijn meer dan 10.000 ton paling te produceeren, waarvan de markt waarde op het oogenblik 2.000.000 pond sterling bedraagt. De voedingswaarde van paling is hooger dan van zalm en staat wat visch betreft, bovenaan. In vredes tijd importeerde Engeland jaarlijks zelden minder dan 2.000 ton paling van het con tinent. Visscherij Maatschappij „Kennemerland" Over 1944 heeft de Visscherij Maatschap pij „Kennemerland" een winst gemaakt van f 111.857. Voorgesteld wordt het di vidend vast te stellen op 6 procent. Hou ders van winstaandeelen krijgen f 29.20. Daar men rekening houdt met de mogelijk heid, dat er nog vrij aanzienlijke bedra gen aan belasting zullen moeten worden betaald en dat nog groote uitgaven ge moeid zullen zijn met het herin richten van opgespoorde schepen, zal een bedrag van f 90.000 naar de bijzondere reserve worden overgebracht. Scheepvaart 18 Maart. Aangekomen: Iris van Go thenburg, Quentin van Grangemouth, Maud van Kalmas, Hada (bijlegger voor Antwerpen), Mallard van Londen. Mira van Hamburg, Oxfordshire van Southampton. 18 Maart. Vertrokken: Starkenborgh naar Liverpool, Erna naar Bremen, Eemstroom naar Leith. Teen afgekneld Een inwoner van Haarlem, die Zater dagmiddag aan boord van een langs den kant schietenden trawler wilde gaan, geraakte met zijn linkervoet tus- schen den trawler en den kademuur, met het gevolg, dat zijn groote teen werd afgekneld. De man werd naar het Antonius Zie kenhuis overgebracht. Na aldaar behan deld te zijn, werd hij naar huis ver voerd, zich achter een bureau van den POD ver schanst in de hoop, dat deze functie zijn zwarte omzwervingen zal dekken. Met mail en macht wordt gewerkt aan het herstel van de door de Duitschei-» vernielde schutsluizen In den afsluitdijk bij Komwerderzand, (P) Nieuwe platen van het Voorlichtingsbureau Het Voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad afd. Visch te IJmuiden heeft twee nieuwe reclameplaten uitgegeven, die ongetwijfeld groote propagandisti sche waarde hebben. Een der platen die als propaganda voor de versche visch is bedoeld, heeft op het middenvak van den rood-wit-blauwen achtergrond een stilleven van versch zeevisch, wijting, kabeljauw en schol, goed van kleur, maar waar het bij den staart afgekopte beeld eenigszins storend optreedt. In het rood zijn eenige zeilscheepjes getee- kend, waar een paar trawlers beter op hun plaats waren geweest. De haringplaat stelt de traditïoneele juffrouw een struische deern voor met den traditioneelen haring in de hand en voorts vindt men er een vat Hol- landsche Nieuwe (Nieuwe Hollandsche staat er op) en een haringkarretje. Een groep, die niet bepaald origineel ge noemd kan worden, maar de frissche tinten en de frissche jongedame vergoe den dit gebrek aan originaliteit. Tooneelvereeniging D. P. O. Uit de buurtvereenigïng Planciusstraat, de Weerdstraat en omgeving is opgericht de tooneelvereeniging D.P.O. Het bestuur bestaat uit de heeren W. Bralten, voorzitter; H. Hermans, pen ningmeester en H. Cöhrs, secretaris, de Weerdstraat 26. In Mei zal het tooneelstuk „Onder één dak" van Joh. Fabricius worden opge voerd. V.S.V.'s lagere elftallen De uitslagen van VSV's lagere elftal len luiden: VSV 2—DWV 2 1—3; VSV 3Kinheim 2 41. MARKT SCHEVENINGEN Op 16 Maart was de besomming der motorloggers 66.811. Voorts kwamen aan de markt 54 kustvïsschers met tezamen f 17.107.21 besomming. Al vroeg een helmbrand In Beeckesteyn i6 Zondag een. helm- brand uitgebroken, waarvan de oorzaak onbekend is. Ongeveer 100 M2. helm is verbrand. Aanvoer in Ostende De totale aanvoer van Noordzee-visch in de week van 8 tot en met 14 Maart te Ostende bedroeg 500.551 ks. De op brengst hiervan was frs. 5.619.716. In de week van 8 tot en met 14 Maart bedroeg de aanvoer van ijle-haring te Ostende totaal 1.209.735 kg. De prijzen bedroegen van frs. 76680 per 100 kg. Repatrieerlng Maandagavond is in IJmuiden bin nengekomen het Engelsche s.s. Oxford shire met gerepatrieerden uit Indië. Ook deze passagiers waren in South ampton aan boord gegaan. Ze waren aldaar ontscheept door het hospitaal schip Oranje. Het waren ongeveer 375 brancard- en loopende zieken. Ned. Christen Vrouwenbond Li de Goede Herderkerk spreekt Woensdagavond a.s. Ds. Kalf uit Rot terdam voor den Ned. Chr. Vrouwen bond. Het onderwerp is: „Mag ik deze dans van U?" Verduisterd glas Een aannemer in IJmuiden-Oost heèffc bij de politie aangifte gedaan van ver duistering of diefstal van 10 M2. glas. Hebben we in den oorlogstijd al niet genoeg ons glas moeten verduisteren? Scheepsberichten Indien de schepen voor Nederlandsche maatschappijen varen, is de nationaliteit niet nader aangegeven. Orpheus. 17 v. Gandia te Rott.: Orestes 17 v. Dublin te Amst.; Iris 18 v. Gothenburg te Amst.; Arnhem 17 v. Genua n. Napels; Ariadne 15 v. Jaffa n. Taragona: Odysseus 16 v. Amst. 1e Gandia; Deo Duce 16 v. Go thenburg n. Amst.; Maaskcrk 17 v. Antw. n. W. Indië via Dover; Jan Steen 16 v. Havana te Mobile; Van der Velde 16 v, Rio Grande te Montevideo; Tiberius 13 v. N. York n. W. Indië; Havmoy 15 v. N. York n. W. Indië; Aruba 15 v. Curasao ji. Barranquila; Traja nus 16 v. Lissabon n. Madeira; Oranje 17 v. Batavia te Southampton; Talisse 17 v, New York te Rott.; Java 17 v. Bahia 1. v. Antw. te Rott.; Tarakan 16 v. Adelaide n. Neder land; Salando 14 Dover gep. v Rott. n. Rossum 14 v. Sfax te Gibraltar; Sandenburgbt 12 v. Harlingen te Genua; Nieuw Holland 15 v. Suez v. Glasgow n. Batavia; Cleodora 13 v. Abadan te Suez; Oostcapelle 5 v. Allep- pey te Bombay; Van Honthorst 14 v. Co lombo n. Batavia; Cistula 14 v. Madras n. Calcutta; Straat Soenda 14 v. Br. Indië te Los Angeles; Alcinous 14 v. Batavia te Cal cutta; Van Ruydael 9 te Soerabaja; Amstel- stroom 12 v. Reykjavik te Grimsby; Noesa- niwi van Vancouver n. Oost-Afrlka, 12 te Kaapstad; DaviUa 17 van Curacao te Rott. verw.. 10 van A'dam te Valencia; Vermeer 11 van East-London n. Antw.; Nieuw-Ain- sterdam 12 van Soerabaja; Bacchus 10 van Demerara n. Trinidad; Hercules 12 van New- Port n. Gibraltar; Bengkalis 14 van Belra te Aden; Ganimedes 13 van Loanda n. Fuertï Amboin; Jan Lievens van Antw. n, W.-Afrika, 15 te Bordeaux; Map ia 13 te Los Angeles; Saparoca 12 te Panama-City; Weltevreden v. Marseille n. Saigon, 11 te Suez; Bart 15 v. Antwerpen n. Leixoes; Servus 15 v. Gent n, Londen; Frederik 14 v. Birkenhead n. Rott.; Scheldt 16 verw. te Rotterdam v. Londen; Win» 15 v Newcastle n. Rotterdam; Mies 15 te West Hartlepool v. Caen; Evertsen 14 v. Antwerpen n. Cork; Themisto pass. 15 Fer nando Noronha, wordt 26 verw. op de Plata- rivier; Miralda 16 te Rotterdam verw. van Curagao; Oosterbeek 15 120 mijl Sen N. van Bermuda op weg v. Tampa n. Nederland; Van Ostade 15 v. Saffi n. Nederl,; Alakid, pass. 15 Ouessant v. Antwerpen n. Z.-Ame rika; Tabina 34 van Batavia n. Nederland; Salawati 12 van Karachi n. Hongkong; Doros 15 van Paramaribo n. Georgetown; Eems 15 van Lissabon; Van der Helst 15 van Curacao; Melampus 13 v. Fremantle n. Rlsdon; Win- sum 14 v. Huelva n. Larenmerg, 16 v. Am sterdam n. Cuba; Frcan 15 v. Rotterdam binnendoor n. Antwerpen; Aalsum 33 van Antofagata n. Corral; Artemis 12 v. Puerto la Cruz n, Havre; Alcor 16 te Casida (Cuba); Blommersdijk 14 ie Vera Cruz; Bali 12 te A:badan; Boschfontein 13 v. New York te Batavia; Helder 12 v. Santos te Sao Fran cisco; Japara, Batavia n. A'dam v. Suez; Kota Inten 16 v. Bizerta. 20 te Port Said verw-; Katwijk 17 v. Onton n. IJmuiden; Keilehaveii 11 v. Freetown n. A'dam vert.; Maetsuycker 12 v. Madras te Singapore; Noordwyk, Sfax n. Vlaardingen, p. 16 Fi- nisterre; Pieter de Hoogh 15 te Pauillac; Rnys 11 v. Colombo n. Penang; Sandenburgh 12 v. Harlingen te Genua; sibajak Amster dam n. Southampton, p. 17 Dungenes; Tas man 13 v. Fremantle n. Batavia. VELSEN Volksherstel en dc herdenkingsfeesten Met het oog op de komende herden kingsfeesten heeft de afdeeling Velsen van Nederlands Volksherstel een com missie voor het coördineeren van Volks feesten benoemd, waarvan de heer F. H. van Dijk, directeur van Volksherstel als secretaris optreedt. De commissie heeft tot taak, in nauw overleg met ver- eenigingen, die zich met het organisee- ren van feestelijkheden bezighouden, te trachten te komen tot een waardige vie ring van bedoelde herdenkingsdagen. A.s. Woensdagavond zal in het Bureau van Volksherstel de eerste bespreking met deze vereenigingen gehouden wor den. Agenda voor Velsen DINSDAG 19 MAART Bioscoop „De Pont": Bommen op China en. De groote boschbrand Aanvang 8 uur, Thaliatheater: Zet 'm °P George. Aan vang 7 en 9 uur. WOENSDAG 20 MAART. Bioscoop „De Pont": Zie Dinsdag. Thaliatheater; Zie Dinsdag.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3