VisscherIj n mfjes Beider Belang Luidsprekers IJMUIDEN Zware taak voor V.S.V. Velsen en Kinheim krijgen het ook niet gemakkelijk De voetbslharten in IJmuiden kloppen angstig. En geen wonder: Beide eerste klassers verkeeren in ernstig gevaar, al is de situatie nog niet direct hopeloos. Maar er zal toch spoedig verandering ten gunste moeten komen. Stormvogels zal ernstig moeten zoeken naar een schutter en V.S.V. zal naar een betrouwbaarder doelman moeten uitzien. Voor Zondag is de ontmoeting Stormvo gelsSparta uitgesteld. V.S.V. evenwel wacht de zware ontmoeting tegen Vole- wijckers. Op eigen terrein verloren de roodwitten destijds met 62. Dit en het feit, dat de Amsterdammers op eigen ter rein al 7.£er lastige tegenstanders zijn, stemt niet direct hoopvol. Er i6 echter een lichtpuntje en dat is: Volewijckers ver loor Zordag j.l. met 51 van Emma. De kans, dat de Amsterdammers zich thans niet meer zoo zeker van hun zaak voelen, is dus vrij groot. En daarvan moet V.S.V. zien te profiteeren. V.S.V. komt in de volgende sterk gewijzigde opstelling uit: Akkerman; Van Dongen, Voet; v. Eerden, De Vries, Schaper; Van der Lugt, Van der Gevel, Van Onselen, Balvers, Sterk. Voor morgen is KennemersV.I.O.S. uitgesteld Velsen trekt naar Zeeburgia, welke club met R.C.H., U.V.S. en T.O.G. aanspraken op de bovenste plaats maakt. Dat Velsen het dan ook niet gemakkelijk zal hebben, ligt voor de hand. We durven bijna niet eens cp een gelijk spel hopen. Velsen komt met het volgende elftal in het veld: Demmers; Tromp, Kuypers; Maarschalk, Bakkum, Wijker; Kramer, v. d. Pol, Hirsch, Kaldenbach, Ninaber. Morgen wacht Kinheim een zware strijd, n.l. tegen Beverwijk, dat zelf nog niet geheel kansloos is en waarvan Groene- veld c.s. destijds met 21 verloren, 't Zou ons niet verwonderen, als Kinheim op nieuw een veer moest laten. Terrasvogels komt tegen D.E.M. in 't veld. Deze Wijkers komen den laatsten tijd aardig uit den hoek en de Vogels zijn o.i. dan ook nog niet met hen klaar. Ter rasvogels heeft het volgende elftal: doel: N.N.; a. De Ruyter, Röbken; m.: Kraak, Dortmunt, Heylig; v. De Jonge Jr,, Schild, Zaal, Goedhart, Schoon. A.D.O. 1920 trekt naar H.F.C. en het komt ons voor, dat de Heemskerkers er goed aan zullen doen zich op een neder laag voor te bereiden. Voor onze 4de klassers niets dan lof: Met zijn drieën haalden ze het maximum aantal punten binnen en dat ondanks het feit, dat één hunner, V.V.B., het tegen het sterke C.S.V. moest opnemen. Morgen de „big-match" tusschen V.V.B. en I.E.V., die beide zin in het kampioen schap hebben. Wat zal het tusschen deze twee „grootmachten" uit 4 C spannen. Voor de Reserve 2de klasse B lijkt ons Kennemers IIStormvogels II een inte ressante wedstrijd. De Vogels schieten den laatsten tijd aardig uit hun slof en we achten ze dan ook in staat een kleine overwinning te behalen. Kennemers III zal aan H.B.C. II de handen vol hebben. KennemersStormvogels Stormvogels speelt Zondag a.s. in de volgende opstelling een vi'iendsch appe al ijken wedstrijd tegen Kennemers: Kraak; 'Haak, Schippers, Goedhart, Van Gemert, Zwemmer; Van Pel, Van Dongen, Hermans De Koning. Opbergen. Honderdduizend kilo heek! De drie trawlers, die zooals reeds werd gemeld, met groote vangsten heek onder weg waren naar IJmuiden, de Vikingbank, Bloemendaal en Cornelis waren Vrijdag morgen aan den afslag. De totale vangst van deze trawlers bedroeg ongeveer 3500 kisten, waaronder 2000 kisten heek (100 000 K.G.!) De mooiste reis maakte de Viking- bank, welke boot 35.000 besomde. Bijna een half millioen in één week De vischaanvoer aan den Rijksvischaf- 6lag in de week van Zaterdag 16 tot en met Vrijdag 22 Maart bedroeg ongeveer 773.000 K G. met een opbrengst van ruim 456.000. Marktbericht van Vrijdag De aanvoer bedroeg 194.000 K.G., w.o. 23640 K.G. wijting, 99.200 K.G. heek, 17850 K.G. kabeljauw, 4065 K.G. leng, 7880 K.G. koolvisch, 4190 K.G. poontjes, 15160 K.G. schol, 5915 K.G. rog en vleet, 5595 K.G. schelviseh. 1485 K.G. tong, enz. De omzet bedrog 103.066. De trawlers besomden 91.903. Verdere besommingen: motorlogger SCH 402 f 5618; kustvisschers: UK162 f 1278, UK 119 f 202, UK2 f2147, UK1 f721, UK52 f812, UK168 f 285. De Zweedsche koopvaardijvloot Volgens een bericht in „Fairplay" be stond de Zweedsche koopvaardijvloot op 1 Januari 1946 uit 2069 schepen, w.o. 679 stoomschepen, 580 motorschepen. 808 hulp schepen en 2 zeilschepen. De gezamenlijke inhoud bedroeg 1.597.807 B.R.T. In het jaar 1945 vermeerderde deze vloot met 41.000 B.R.T., de aanwinst bestond geheel uit motorschepen. Nieuw stoomschip van fle Nederland Naar wij vernemen is het s.s. ..Noord- Brabant', dat voor de Stoomvaart Mij. ..Nederland" t.e Chester U.S.A. in aanbouw is, den 18en Maart j.l. met goed gevolg te water gelaten. Genoemd stoomschip, dat thans verder in genoemde plaats wordt afgebouwd, zal waarschijnlijk in de tweede helft van Mei worden opgeleverd. Het m.s. Boissevain Het m.s. „Boissevain" van de K.P.M., dat 20 dezer van Amsterdam via Southamp ton naar Batavia is vertrokken zal 1800 man troepen naar Indonesië vervoeren. De helft van dit transport, dat uit 900 mariniers bestaat, is te Amsterdam inge scheept; de overige militairen zullen te Southampton embarkeeren. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden, zal de „Boissevain" 26 Maart a.s. via het Suezkanaal naar Indië vertrekken. Veldloop-kampioenschappen Suomi Zondag a.s. organiseert de H.A.V. Suomi haar onderlinge veld.Joopkampïoenschap- pen op haar terrein op Watervliet te Vel sen N. Het parcours voor de A-klasse, welke bestaat uit de midden- en lange afstand- loopere bedraagt pl.m. 4500 M. Tot de B- klasse behooren de sprinters, springers en werpers; deze moeten een afstand afleg gen van pl.m. 2500 M., terwijl de junioren 1200 M. moeten loopen. Voor de dames is een afstand vastge steld van 750 M. en voor de meisjes 400 M, De wedstrijden vangen aan om 10.30 uur. Verwacht wordt, dat alle leden aan deze wedstrijden zullen deelnemen Tooneelavonden van V-V.IJ. De voetbalvereeniging IJmuiden geeft op Woensdag 27 Maart en Donderdag 28 Maart a.s. in Thalia een opvoering van het blijspel: „En Frederik diende". Mede werking verleenen nog The American Brothers o.l. van J. van Os. De ploffen worden zwaarder Sedert eenige weken zijn manschappen van de Britsche en Nederlandsche genie bezig met het opblazen van de groote duikboot-schuilhaven in de Haringhaven. Ons blad heeft hierover al uitvoerig ge schreven. Er werden toen bescheiden la dingen gebruikt, 50 a60 K.G. en de ploffen waren niet bijzonder hevig, ofschoon er ook toen al ruiten in de omgeving sneu velden. De laatste dagen worden klaarblijkelijk veel zwaardere ladingen gebruikt, de plof fen althans zijn veel heviger en tot ver in den omtrek rammelen bij elke explosie de ruiten in hun sponningen en staan de huizen op hun grondvesten te schudden. De glasschade zal zich ongetwijfeld nu niet meer tot de naaste omgeving van „de plaats des onheils" beperken. Burgemeesters bij de visch De heer M. A. Reinalda, burgemeester van Haarlem, en mevrouw Reinalda brachten hedenmorgen in gezelschap van burgemeester Kwint een bezoek aan den Rijksvischafslag. De wnd. halchef, de heer Vos, heeft den bezoekers het een en ander omtrent den huidigen gang van zaken in het bedrijf verteld. Scheepvaart 22 Maart aangekomen: Katwijk, van On- ton (Hoogovens); Dixie, van Caen (id.); Bonn, van Skiën (papierfabriek); Drake, van Londen; Hello, van Oslo; Van Ostade, van Savi. 22 Maart vertrokken: Vega n. Rotterdam. BIOSCOPEN De Pont. Dat een gerucht niet alleen groote maatschappijen kan ruïneeren, doch ook een gevangenisoproer voorkomen en een huwelijk bewerkstelligen, bewijst de fiim „Fluistercampagne". Brewster (Jack Holt) wordt door een valsch verspreid gerucht de wereld in gestuurd door een concurrent financieel ten gronde gericht. Uit wraak past hij dezelfde methode toe. Hij richt zelfs een bureau op. dat op bestelling dergelijke fluistercampagnes organiseert. Tenslotte belandt Brewster door deze acties in de gevangenis. De liefde brengt hem echter weer op het goede pad en de liefhebbers van een happy-ending kunnen dan ook tevreden huiswaarts keeren. Charles Starrett in de rol van Jimmy Mai;land is weer de held in de cowboy film „De geheimzinnige wreker". Hij ont maskert hierin den moordenaar van zijn vader, maakt de bende onschadelijk en verovert het hart van het meisje dat hij liefheeft. Wilde achtervolgingen en schiet partijen zorgen voor de noodige spanning. Thalia-Theater. „Z'n laatste vlucht". Claude Maury (Paul Muni) en Jean Her- billion zijn oorlogsvliegers in den vorigen wereldoorlog. Zij vormen de bemanning van een jachtvliegtuig. De laatste vlucht. Als Maury, de bestuurder, zijn toestel na een hevig gevecht tegen een Duitsch es kader veilig op het vliegveld heeft doen landen, vindt hij zijn schutter Jean dood achter zich. In .Jean's handen vindt, hij een kermisfoto waarop Jean staat afgebeeld met Claude's vrouw Hélène (Miriam Hop kins). Het raadsel van de houding van zijn vrouw en zijn besten vriend Jean tegen over hem is hiermee opgelost. Jean had Hélène in Parijs ontmoet en ze hadden elkaar lief gekregen, maar bezaten niet den moed Claude de waarheid te vertel len. Miriam Hopkins geeft in deze film een grootsche creatie van de tragische figuur van Hélène. CDLXXVHI. Op initiatief der Britsche regeering wordt 25 Maart en volgende dagen in Londen een internationale conferentie gehouden, waar maatregelen ter voorkoming van overbevissching der Noordzee en aangren zende wateren besproken zullen worden. Natuurlijk is ons land hiertoe ook uitge- noodigd. Leider onzer delegatie is drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het Bedrijf schap voor Visscherijproducten en chef van de afdeeling Visscherijen van het mi nisterie van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening. Een prijzenswaardig initiatief onzer Brit sche vrienden. Men weet, hoe het na den vorigen oorlog is gegaan Toen wierpen alle landen om het groote aquarium zich op den rijken inhoud, met het gevolg dat na eenige jaren het zoo ongeveer leeg werd gevischt. Dat mag nu niet meer gebeuren, zegt men in Engeland, het land, waar men het meest van de overbevis sching te lijden heeft gehad, en waar men ook nu weer het meest van een mogelijke overbevissching te duchten heeft. Nu is het gevaar ditmaal niet zoo groot als 25 jaar geleden, omdat de visschers- vloot thans veel grootere verliezen heeft geleden. Engeland was na '14'18 welis waar veel schepen kwijt geraakt en ook met de andere landen was dit het geval, maar die verliezen waren destijds niet zoo groot als na den tweeden wereldoorlog. Toch is het goed, dat men het gevaar reeds nu onder de oogen ziet en dat er maat regelen genomen worden om te voorkomen dat er na eenige jaren op de Noordzee geen vischje meer te vangen is. De Nederlandsche delegatie kan tijdens haar verblijf in Engeland nog een ander nuttig werk verrichten. Zij zou best eens een kijkje kunnen gaan nemen naar de 25 schepen, die onze regeering van de Brit sche Admiraliteit wil gaan koopen tegen het lieve sommetje van 21/» millioen gul den. Dit zijn let wel oorlogsschepen en niet zooals men wellicht zou denken, tot oorlogsschip verbouwde trawlers. Neen, deze schepen moeten het averechtsche proces ondergaan, ze moeten van oorlogs schip tot visschersvaartuig worden ver bouwd. En dat is bij deze schepen zoo'n eenvoudig karweitje niet, want alle machi nes die midscheeps staan, moeten naar achteren worden verplaatst en dan moe ten er vischruimen in gebouwd en moet verder al het andere gedaan, wat voor de metamorphose noodig is. Engeland zit zelf te springen om trawlers, maar men durft er vermoedelijk zelf niet aan te be ginnen om deze schepen voor de visscherij in te richten en wanneer onze regeering ze koopt, kan men er van op aan, dat bij den aanschaffingsprijs nog wel één- of tweemaal zooveel komt voordat men met deze schepen kan gaan visschen. En dan is het nog de vraag of men er mee kan visschen. Een trawler stelt bijzondere eischen, vooral wat den bouw van het casco betreft en daarmee is bij den bouw van deze schepen natuurlijk geen Tekening gehouden. Die hebben een vorm gekregen overeenkomstig het doel waarvoor zij ge bouwd werden en dat was niet de vis scherij. De regeering wil, zoo vernam ik, deze schepen ter beschikking stellen van de geteisterde reederijen. Deze reederijen zullen er wel niet -rouwig om zijn als ze gepasseerd worden. Neen heeren, met zooiets helpt men IJmuiden er niet bovenop. Het plan van particuliere zijde tot aan koop van vier trawlers, door de Admirali teit welwillend ter verbetering van de Nederlandsche voedsel- en deviezenpositie beschikbaar gesteld, is nog niet van de baan. Uit betrouwbare bron vernam ik. dat er nu een expert door het Bedrijfschap voor Visscherijproducten op uit wordt ge zonden om eens op die vier booten rond te gaan neuzen. Ook deze deskundige moet maar eens naar die 25 booten waar ik het hierboven over had, gaan kijken. Het is een wondere tijd, waarin wij leven. Je rolt van de eene verrassing in de andere en van alles gebeurt er wat er vroeger niet gebeurde. Zooals Woensdag toen de Betje met een schip vol heek bin nenkwam en Donderdag toen er maar liefst 70 kotters en dan ook alléén deze kotters aan de markt kwamen en een kleine 9€0 kisten visch aanvoerden. En Vrijdag toen er 3800 kisten visch in de markt waren, waaronder 2000 kisten heek. De Viking Bank moet al 1700 kisten heb ben aangevoerd. Gek, dat die Noordzee- booten haast geen schelviseh meer van gen. Wie lost dat schelvisch-vraagstuk eens voor me op? Adres IJmuider Cou rant. Kennemerlaan 154. Bij voorbaat mijn dank. PIETERMAN. VELSEN Uitreiking distributiebescheiden Voor het afhalen van nieuwe inleg vellen, textielkaarten en enquêteformulie ren voor brandstoffen zijn aan de beurt van de bewoners van IJmuiden, Driehuis en Velsen(Dorp) in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg: de letters A t.m. B op Maandag 25 Maart en de letters C t.m. G on Dinsdag 26 Maart. Aanrijding in de Tasmanstraat Op 19 Maart j.l. werd een inwoonster uit Vel6en op den hoek Houtmanstraat Tasmanstraat aangereden door een motor rijwiel der Koninklijke Marine. Als door een wonder bleef de dame ongedeerd ter wijl het motorrijwiel eenige schade op liep. PREDIKBEURTEN ZONDAG 24 MAART IJMUIDEN. fc'ed. Hen. Kerk. Kanaalstr. 10.30: Ds. L. LagerwelJ; 5.30: Ds. J. A. Pe ters, uit Beverwyk. Goede Herderkerk: 10.30: Ds. G. F. Callenbach, Bevestiging ker- keraadsleden. 5.30: Ds. Plaggemars, uit Spaarndam. Jeugddienst. Geref. Kerk. Ka naalstr. 9: Ds. E. G. van Teyllngen. Bidstond voor maatschappelijke zegeningen. 3.30: Ds. S. E. Wesbonk. Goede Herderkerk 9: Ds S. E. Wesbonk. 3: Ds. E. G. van Teyllngen. Leger des Hells 10.30: Heiligingsdiénst. 8: Verlossingssamenkomst. Oud-Kath. Kerk. 10: H. Dienst. 7: Meditatie. Vrije Evangeli satie 3: H. v. d. Brink, uit Bloemendaal. Geref. Kerk (K.O. Art. 31) Marnixschool 10.30: Ds. J. H. Schilder. 5: Candidaat J. Friezen, uit Kampen. Clir. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. A. Zwiep. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Bronsgeest. H. Doop SANTPOORT. Ned. Herv. Kapel. 10: Ds. J. Heidinga, uit Haarlem. 5: Ds. Grootjans, uit Watergraafsmeer. Geref. Kerk (K O. Art. 31) Lokaal Bethel 3: Candidaat J. Frie zen. uit Kampen. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 10: J. A. Schreuder. van Bloemen daal. 5: Ds. G. W. van Deth, Haarlem. H. Av. Officieele publicatie. DISTRJBUTIEDÏENST VELSEN. In het tijdvak van 25 Maart tot en met 13 April a.s. zullen nieuwe inlegvellen, textiel kaarten en enquêteformulieren voor brand stoffen worden uitgereikt. De uitreiking zal geschieden voor de be woners van IJmuiden, Driehuls en Velsen (Dorp) in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg op: Maandag 25 Maart: letters A t.m.B Dinsdag 2fi Maart: letters C t,m. G Woensdag 27 Maart: letters H t.m. Ki Donderdag 28 Maart, letters Kj t.m. M Vrijdag 29 Maart: letters N t.m. Q Zaterdag 30 Maart: letters R Maandag 1 April: letters S Dinsdag 2 April: letters T t.m. V Woensdag 3 April: letters W t.m. Z Aan de bewoners van Santpoort in het Badhuis aan de Wüstelaan op: Donderdag 4 April: letters A t.m. G Vrijdag 5 April: letters H t.m. M Maandag 8 April: letters N t.m. T Dinsdag 9 April: letters W t.m. Z Aan de bewoners van Velsen (Noord) In het ontspanningslokaal van de Java-Deuren- fabriek aan den Wijkerstraatweg op: Woensdag 10 April: letters A t.m. K Donderdag 11 April: letters L t.m. Z Een ieder is verplicht de bescheiden af te halen op den voor zijn letter aangegeven dag. Voor hen die door bijzondere omstandig heden niet in de gelegenheid zijn om op den aangegeven dag te komen, zal na-uitreiking kunnen plaats hebben op: Vrijdag 12 April, van 912 uur te Santpoort. Zaterdag 13 April, van 9—12 uur in het Pa tronaatsgebouw aan den Zeeweg. De lokalen zijn geopend van 912.30 en van 24 uur. Op Zaterdag alleen van 912 uur. Ook een Maandag en ander dagen Koek, biscuits enz. bij de boodschappen Geen NEEN te koop Thans hooren en bezorgen KENNEMERLAAN 27 IJmuiden Nel van Kempen gediplomeerd pedicure Zeeweg 389 Driehuis Behandeling volgens afspraak Gevr. flinke HUISNAAI STER, bekend met verander- werk. Mevr. Koovman, P. C- Hooftlaan 1, Driehui'6. NETTE WERKSTER h.z.a. voor Donderdag en Vrijdag Carolinestraat 12, IJm. VERLOREN. Wie heeft Zondag 17 Maart 1 pr. bl. kinderwanten gevonden in de Vareniusstr.? Ter. bez. of inl. J. P. Coenstraat 99. VERLOREN 1. blauw ger. rokje, omg. D. Hartogh- dwarsstraat-J. P. Coenstr Zwaar gedupeerd. Tegen bel. terugbez. Dirk Hartogh- dwarsstraat 15. ORGELS SCHOONM., stemmen en rep. G. v. Roden Leeuweriklaan 1, IJm. O- RUILEN. El. waschmach., zonder motor v. 2 buitenb. Tevens te koop werksch. m. 41. Willebrordstr. 29. IJm. O. RUILEN, w. deken v. 2- pers. Auping matras, ev. m. bijbet. Voorplaats 2. Sant- poort-D. Ruilen nieuwe OLIEJAS v. lichte regenjas. Maat 50- 52. Adres Wijk aan Zeeërweg 182, IJmuiden. WIE HEEFT voor mij 1 dressoir, 1 vloerkleed en wat zeil in goeden staat? Ik heb huisbrandkolen. Br. L 408 bur. V. d. blad. Te koop gevr. 1 p. JON- GENSSCH. m. 32. Adr. J. v d. Meulen, Kompasstraat 42, Tel. 48C0. TE KOOP GEVR. welpen en verkenners-uitrusting, ook afzonderlijk. Br. L 404 bur. v. d. blad. Te koop gevr. een goede HANDNAAIMACIIINE. Adr. De Ruijterstraat 134, IJm. O. TE KOOP b. grijs H. cos- tuum m. 50 o.k. t. elk aann. bod, 1 p. goede werksch. m. 43 en aquarium Zeeweg 223. TE KOOP. Elastiek Schoenmakersmachine. Br. L 403 bur. v. d. blad. Te koop TOONBANK, lengte 270 c.M. met ingeb. étalage en uitstalkast. Braam Edisonstraat 1, IJmuiden. Wegens vertrek te koop of te ruilen een zuiver woll. H. WINTERJAS, z.g a.n., ge- w. maat tegen een lap o. kw. zijde voor zomerjapon. Vel- serbroekstraat 17, Santp.-D. tusschen 6 en 8 uur. Te koop PENDULE, oud- Hollandsch, na 6 uur. Ger. Doustraat 83. IJm. O. Rijwielkettingen Rijwiel kettingkasten, Pedalen, Stuur en Zadel- tasschen. Alle soorten rijwielonderdeelen Heeft U bandenbonnen? Wjj hebben banden in voorraad. fa. PRUIS, Willem Barendszstraat 21

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3