Sport uit IJmuiden en Velsen. IJMUIDEN Binnenkort ook visch naar Tsjecho-Slowakije Naar wij vernemen bevindt zich een delegatie van den vischhandel in Tsje- cho Slowakije om besprekingen te voe ren over een mogelijken uitvoer van visch naar Tsjecho-Slowakiie. Met den export naar de ïandere lan den loopt het nog vrij stroef. België, dat in den regel een goede afnemer is van rog en vleet, treedt in IJmuiden riet als kooper op, omdat deze visch- soorten ginds veel goedkooper zijn dan hier. Ook voor de groote hoeveelheden heek, die de laatste dagen zijn aange voerd. gaat maar weinig de grens over. De Oranje 30 Maart weer naar de Oost Het m.s. „Oranje" van de N.V. Stoom vaart Mij. „Nederland", dat thans te Southampton ligt, zal, onvoorziene om standigheden voorbehouden, pl.m. 30 Maart a.s. onder bevel van Kapitein J. Drent, via Colombo en Singapore ver trekken. Te Southampton zullen ongeveer 300 passagiers worden ingescheept, welke voor Colombo en Singapore zijn be stemd. De „Oranje" kan omstreeks 20 April a.s. te Batavia worden verwacht. Weekoverzicht andere markten Scheveningen Gedurende de week van 9 tot en met 16 Maart kwamen in Scheveningen aan den afslag 16 motor loggers met f 125.000, 28 Noord-schokkers met f 31500 en 167 kustvissohers met f 51530. De totale omzet bedroeg f 208000. Vlaardingen De aanvoer van Noordzeevisch in Vlaardingen heeft nog niet veel te be- teekenen, in tegenstelling met Scheve ningen, waar elke week groote hoeveel heden aan de markt komen. In de week vtin 10 tot 16 Maart kwamen in Vlaar dingen binnen drie stoom tra wlloggers en 1 motortrawllogger met een totale besomming van f 23650. Den Helder In den Helder kwamen in de week van li tot 16 Maart binnen 3 kotters, 27 motorbotters en 12 motorvletten. De omzet bedroeg f 44685. Druk werk op de scheepswerven te Belfast Naar wij in Lloyd's List lezen zijn alle achttien scheepshellingen, welke zich te Belfast bevinden, thans bezet, aangezien er niet minder dan 300.000 ton aangebouwd wordt. De orders va- rieeren van een vliegdekschip van 44.000 ton tot motorschepen van 7000 ton, hetgeen thans aan 27.000 arbeiders werk verschaft. Het m.s. Japara Het m.s. „Japara" van de Rotterdam- sohe Lloyd, dat 28 Februari j.L met 784 evacués aan boord, van Batavia, is ver trokken, zal vermoedelijk op 29 Maart 1946 te Amsterdam arriveeren. Aanrijding Julianakade Ter* hoogte van de Kennemerlaan- Julianakade had een aanrijding plaats tusschen twee personenauto's. Het eene motorrijtuig reed op de Kennemerlaan en sloeg bij de Julianakade voor de brug links af in de richting Havenkade. Van dezen kant naderde echter met groote snelheid een andere personen auto. De bestuurder van deze auto remde sterk, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen. Deze bestuurder liep eenig letsel op, terwijl beide auto's 'beschadigd werden. Scheepvaart 23 Maart aangekomen: Norden, van Rot terdam; Patria, van Londen; Nautilus, van Londen. 23 Maart vertrokken: Daniel Goldwell n. New-York; Deo Duce n. Immingham; Eems n. Rotterdam; Maud n. Trelleborg; Katwijk n. Huelva (van Hoogovens); Si gurd Mathiessen n. Antwerpen. 24 Maart aangekomen: Dina, van Bre men; Delfzijl, van Tynemouth; Eemshoorn van Groningen; Norbryn, van Immingham; Charles D. Walcott, van Baltimore; Auda- cia, van Londen; Rijnstroom, van Huil; Gouwe, van Onton (Hoogovens); Saxen, van Caen (Hoogovens). 25 Maart vertrokken: Adrian Victory n. New-York; Vliestroom n. Hull; Goldfinch n. Londen; Venenburg n. Middlesbro; Pa tria n. Londen; Rika n. Londen; Diny n. Rotterdam (van Hoogovens): Cetas n. Huil; Rufus Choate n. New-York. Fryske Trou heeft plannen Het „Selskip" Fryske Trou heeft een paar mooie avonden op het programma. De eerste daarvan is op Donderdag 4 April in Flora. Dit wordt een Friesche vriend schapsavond en is alleen voor leden. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd dooi de band van Dolf Brouwer met „efternei dounsjen". Donderdag 25 April wordt in samenwerking met de Beverwijksche ver- eeniging in De Pont een tooneeluitvoering gegeven. Op dezen avond zullen optreden ,,de Jounpraters". De VolewijkersV.SV. 73 De Velsenaren schenen aanvankelijk alle sombere voorspellingen omtrent den uitslag van dezen wedstrijd te willen lo genstraffen want niet slechts waren zij geen gewillig slachtoffer van de Amster dammers, zij namen zelfs vrij spoedig de leiding door Sterk. Van der Lugt gaf n.I. een fraaien voorzet, waarop Van Onselen den bal listig liet passeeren voor Sterk die in gunstiger positie stond en onhoud baar van doelman Bruist verdween de bal in den linkerhoek. Daarna werkte Volewijkers zich los en zette een geweldig offensief in, waar bij evenwel aanvankelijk niet gedoelpunt werd. Een hoekschop leverde eindelijk resultaat op, mede doordat Akkerman iets te vroeg uitliep om den bal ie onder scheppen. Toen Van de Gevel bij den daarop vol genden aftrap den bal verkeerd trapte en deze in het bezit van Voiewijkers kwam, leverde dit een snellen aanval op met als resultaat het 2e doelpunt voor de thuisclub. Maar Van de Gevel maakte zijn fout weer goed door bij een nieuwen aanval van VSV den bal onverwacht hard en zuiver in te schieten. 22. De strijd was nu spannend en vooral snel. Weer waren het de Amsterdammers die doelpuntten. Bakker, een prima rechts buiten, profiteerde danig van de vrijheid die Voet hem gaf en zette scherp voor. Akkerman liet de gelegenheid dezen te onderscheppen voorbijgaan en de uit stekend spelende De Vries kwam op het vrij gladde veld te vallen juist toen hij den bal nog kon keeren, waardoor deze in het VSV-doel verdween. 32. De Rood-Witten gaven zich niet gewon nen. Een uitstekend door Sterk gegeven pass bracht den bal in het bezit van Van Onselen en deze zette goed door stand was weer gelijk. 33. Volewijkers zette nu alles op den aan val en deed dit ook goed. Toch kwam het eerste doelpunt van dit offensief vrij goed koop op het scorebord want toen Bakker weer eens vrij stond ert den bal toege speeld kreeg, verzuimde Akkerman weer dezen te onderscheppen Tot overmaat van ramp liet hij den kalm ingekopten bal over zijn handen in het net gaan. Bakker kreeg daarna nog twee kansen en gebruikte deze. Volewijkers deed het nu wat kalmer aan doch het luidde tevens een periode in waarin VSV eenige gevaarlijke aanvallen kon ondernemen. Pech hadden Van der Lugt. die geblesseerd raakte maar dapper bleef doorspelen en Van Onselen toen zij goed ingeschoten ballen via den paal naast zagen gaan. of de bal nog juist van de doellijn kon worden weggewerkt door linksback De Boer. Nog eenmaal werd het betere spel van de Amsterdammers beloond door een doelpunt van De Busser zoodat het einde kwam met een 73 ne derlaag voor VSV dat daarmede nog vas ter op de onderste plaats terecht gekomen is. De afwezigheid van Balvers werd zeer gevoeld want Kunst verving hem zeer on voldoende. Voet verwaarloosde zijn taaie al heel erg en Van Dongen behoeft een vervanger. Ook Van Eerde was nog lang niet in vorm. ZeeburgiaVelsen 30 Evenals op eigen terrrein hebben de Santpoortsche roodbroeken ook in Am sterdam de meerderheid van Zeeburgia moeten erkennen en ook thans moei ge zegd worden, dat de punten terecht zijn gekomen bij de ploeg, die technisch het beste spel liet zien. Velsen had Tromp weer in de gelederen en dit bleek een geduchte versterking voor de achterhoede, vooral, toen de samen werking met Maarschalk, die aanvankelijk te wenschen overliet, beter vlotte. Een bepaald ingrijpende wijziging was het plaatsen van Bakkum die het spelen op de middenvoorplaats eenigszins „zat" schijnt te zijn vanwege het eere-escorte, dat hem altijd begeleidt op de spil- plaats. Dit bleek voor de verdediging een geduchte aanwinst en ook de vleugelspe lers profiteerden van zijn goede werk op deze plaats, in casu van de lange centers, doch de voorhoede miste nu den schot vaardigen 6peler Voor de rust was het in e®n vlot tempo spelende Zeeburgia in de meerder heid, doch dank zij het goede werk van de Velser defensie onder de lat o.a. deed Dammers vaak heel goed werk kon zij dat niet in doelpun ten uitdrukken. Velsen had bepaald pech toen Kramer tegen de lat kopte en Ni- naber tegen den paal schoot. Rust 00. In de tweede helft was Velsen aanvan kelijk in den aanval, wat mogelijk mede een gevolg wat van de omzetting Hisch v. d. Pol. Voor het Amsterdamsche doel wilde het echter niet vlotten. Toen moest Maarschalk wegens een ongeval door Nijssen vervangen worden. Kort hierna maakte Zeeburgia haar eerste doelpunt en speelde een gewonnen spel D.E.M.Terrasvogels 51 Terrasvogels heeft tegen DEM een niet- verwachte zware nederlaag geleden. De DEM-ploeg, die bijna stuk voor stuk uit pittige spelers bestaat, speelde een tempo hooger dan de bezoekers, bij wie Zaal op de midvoor-plaats geprobeerd werd, doch deze nuttige rechtshalf „haalde" niet bij zijn DEM-collega, die een voortdurend gevaar was voor de Santpoortsche ver dediging, waarin „oude rotten" als De Ruyter en Röbken de grootste moeite had den zich staande te houden. Rust ging in met 21. Na de rust was bij de Vogels Schilt, die weinig presteerde, vervangen door de i Jonge Sr. 't Was ongetwijfeld een ver betering, maar dit belette D.E.M. niet ge vaarlijker te blijven. DEM wist N N bij andere gelegenheden nog tweemaal te passeeren (41). We dach ten reeds, dat dit de eindstand zou zijn, toen DEM in de laatste seconden nog maals het Vogels-net vond (51). Terrasvogels-Nieuws De wedstrijden van de lagere Terras- vogels-elftallen hadden het volgende re sultaat: Terrasvogels 2DEM 3 33; Ter rasvogels 3Kennemers 6 16; Terras vogels jun.DEM jun 7—5; VVB a adspi. Terrasvogels a adspi. 25; VVB b adsp. Terrasvogels b adspi. 22. KinheimBeverwijk 41 Kinheim trapte af en Rem kreeg een mooie kans, doch die liep op niets uit. Na den ingooi die op een hoekschop uitliep, wisten de mannen van Kinheim weer eeni ge fraaie kansen te scheppen, doch de doelpunten wilden tot nog toe niet komen. Dan volgde een prachtige aanval van Ra demakers, Rem kreeg een kans doch wachtte te lang. Een aanval van Bever wijk werd door Drijver mooi gered. De meeste Beverwijksche aanvallen liepen dood op buitenspel. Uit een strafschop van Beverwijk werd voor Kinheim een fraaie aanvalskans geboren, die door Breda werd weggewerkt. Bij Beverwijk moest v. d. Steen de plaats van Vessies innemen. Na eenig heen en weer spelen wist Beverwijk het eerste doelpunt te scoren door een misverstand in de Kinheim-verdediging, 01. Nu begon Kinheim alles op den aan val te zetten. Een vrije schop van Groe- neveld werd goed gestopt en weggewerkt. Met Beverwijk in den aanval kwam de rust. Na de rust begon Beverwijk direct aan te vallen en na een hoekschop welke door Drijver gestopt werd, leek het dat Kinheim er niet veel van zal maken. Be verwijk bleef nu voorloopig in den aan val. Toen Kinheim echter aanviel, maakte Rademaker uit een voorzet van Versteeg gelijk, 11. Het ging Kinheim dan een beetje vlotter af. Prince scoorde de 2e goal. Rademakers en prince brachten tenslotte den stand op 4I. V.V.B.—I.E.V. 1—0 In een harden wedstrijd behaalde de ge lukkigste, in dit geval VVB, een bevochten zege. Beide partijen gaven zich voor de volle 100 maar er stond te veel op het spel om een mooien wedstrijd te zien. V.V.B. was direct in den aanval. Na 7 min. spelen kreeg Brakenhoff uit et van Nieuwenhuizen een goede kans, maar zijn schot ging naast. Aan weerskanten werden aanvallen opgezet, maar steeds ontbrak de juiste afwerking. Eenmaal kwam Nieuwenhuis vrij voor het doel. de scheidsrechter floot voor buitenspel. Bij een VVB-aanval werd een penalty toege wezen wegens te hardhandig afhouden. Tunen stopte echter schitterend. De rust ging in met gelijken stand (0—0). Zestien min. voor het einde had Van Tunen een hoog schot niet klemvast en van dichtbij wist de VVB-linksbuiten te doelpunten (10). De stand veranderde niet meer. KennemersStormvogels 24 Deze wedstrijd is voor beide ploegen een goede oefening geworden. De Storm vogels probeerden een tweetal nieuwe krachten in hun voorhoede, n.I. Hermans en Koning. Van deze nieuwelingen, die beiden een doelpunt voor hun rekening namen, viel laatsgenoemde, vooral voor de rust het meest op. Van Pel stond thans rechtsbuiten en hoewel hij minder snel is dan Luppens en Roelofs, moet er kend worden, dat zijn spel in ieder geval meer effect sorteert, doordat zijn voorzet ten van betere kwaliteit zijn. De proef met Van Dongen als rechtsbinnen, was in zooverre nog geen succes, dat ook hij nog te weinig schoot. Toch nam hij evenals Van Pel en de reeds genoemde Hermans en De Koning een doelpunt voor zijn reke ning. De rust ging in met een 30 voorsprong voor Stormvogels. Dat was ongetwijfeld een geflatteerde stand voor de Vogels, want Kennemers was in het veld zeker niet minder geweest. Hun pittige aanval was, voor Kraaks heiligdom gekomen, echter 't hoofd kwijt, terwijl die van Stormvogels juist de zwakke momenten van de Wijker defensie wist uit te buiten. Na de rust wist Versluy6 echter al vrij spoedig Kraak met een hard schot te passeeren. Toen zaten de roodzwarten eenigen tijd vinnig op den bal en trapte Kraak op een gegeven moment op een zeer merkwaardige manier den bal in eigen doel. Verder kwamen de Wijkers, wier verdediging het na de rust beter deed dan daarvoor, echter niet. Kennemers 2Stormvogels 2 4-5 In deze ontmoeting waren de verhou dingen tusschen de spelers onderling nu juist niet altijd, zooals zij behooren te zijn en dit drukte zijn stempel op het spel. Aan beide partijen moest een penalty worden toegekend en in beide gevallen leverde dit een doelpunt op. De Stormvogels-reserves speelden zon der twijfel beter dan de thuisclub en ze hebben dan ook steeds de leiding gehad. Onder de lat hadden ze een junior-speler staan en deze jongeman belooft zeker wat voor de toekomst, doch hij moet nog even grooter worden. Met de rust leidde Stormvogels met 21 Na de rust waren de doelpunten goed kooper. Scheepsberichten Gouwe 21 v. Onton n. Hull; Ida 20 te Ko penhagen v. R'dam: Lekhaven 24 verw. te Havre v. Houston: Scheldt 24 v. Boston n R'dam; Hjalmar Wessel vertr. 23 ledig v GEZIEN IN ELK GEZIN „Gezien in elk gezin" zijn dé Honig&'e artikelen reeds lang, doch thans helaa* nog niet in elk gezin aanwezig. Dit komt doordat op het oOgenblik vraag naar Honig's artikelen veel en veel grooter is dan de mogelijkheid van fabriceeiren en er nog niet voldoend® grondstoffen beschikbaar zijn. De Directie van Honig's Fabrieken is zich ten volle bewust van de groote ver antwoordelijkheid, die thans vooral rust op den Nederlandschen fabrikant van het goede levensmiddel. Wij stellen alles in het werk om grondstoffen en verpakkingen te ver krijgen en om de,productie van Honig's artikelen op te voeren. Grossiers, winkeliers en wij stellen er een eer in, Honig's artikelen zoo billijk en vlot mogelijk te verdeelen. Werkt ook U mede door niet meer te koopen dan U voor Uw directe behoefte noodig hebt? Laten wij er vooral aan denken, dat ook zelfs in Amerika en Engeland de huisvrouw nog lang niet alles volop kan krijgen. Adv. Rouaan n. R'dam; Katwyic 22 te IJmuiden Onton; Tibia 25 verw. te R'dam v. ArubaJ Mr. Harm Smcenge 21 v. Dungarvan n. Biiw kenhead; Servus 23 te Huil; Prins MauritS pass. 22 Kaap Finisterre v. Gandia n. Neder land; Jaspara pass. 21 (om 2 u.) Kaap Bon oj> weg n. A'dam; Kota lnten 20 om 23 u. v. Port Said; Limburg 19 v. New Pork 26 te Cristobal verw., 6 aan de Paeifickunst verw.; Edam 19 v. Antwerpen n. New York; Hada 20 te Antwerpen v. IJmuiden; Coeta 18 v. Gent n. Boston (L.); Doggersbank 17 te Sho- renham v. Porthoustoek; Wega 18 te Shore- jahan, v. Londen; Brandaris 18 te Par. v. BlythAntilope 18 te Runcorn, v. Treport; Deo Gloria 18 te Runcorn, v. Treport.; Kuwl 19 te Middlesbro, v. Rotterdam; Cateli 18 ta Middlesbro v. Antwerpen; Aldo 18 te Midd lesbro v. Antwerpen; Mulan, 18 v. Middles bro in Bandholm; Streefkerk p. 18 Gibral tar; Adinda 15 v. Haifa; Ruys 18 te Singapore v. Glasgow; Aldegonda 18 te Singapore; Reynst 16 v. Belawan, Deli n. Sabang; Va- lentijn 17 te Soerabaya v. Batavia: Generaal van Geen 18 te Soerabaya; Megara 17 v. Gal veston n. Engeland; Saparoea 16 te Port Arthur: Sumatra 18 te Saigon; Salawati, 19 v. Colombo Noesaniwi 18 Port Elisabeth; Rossum 22 te Vlissingen. welke via het radio-telegra- Boschfontein, Heutsz, Kota Nederlandsche schepen, kuststation Scheveningen fisch bereikbaar zijn: Algorab, Amstelkerk, Cottica, Delftdijk, Van Agoeng, Kota lnten, Leerdam, Maaskerk, Nieuw-Amsterdam, Nieuw-Holland, Nij- kerk, Pericles, Ruys, Socrates, Sommels- dijk, Sumatra, Tarakan, Tabinta, Tasman, Terborch, Tjibesar,. Tjimanoek. Tji Sa- dane, Volendam. Marktbericht van Zaterdag De aanvoer bedroeg 77.115 K.G., waar onder 9860 K.G. wijting, 28075 K.G. schol, 6015 K.G. schar, 20310 K.G. kabeljauw, 1370 K.G. wolf, 1000 K.G. haring. 1195 K.G. tarbot, 560 K.G. griet, 7090 K.G. tong enz. De omzet bedroeg ruim 61.000. Besommingen: stoomtrawlers: KW134, Katwijk II f 15836, VL68 Pax f3752; motor- loggers: KW79 f 2827, KW64 f4278, KW59 f3158, KW91 f3599, KW108 f 4795. KW104 f3406, KW107 f 2774; kustvissohers: KW10 f 2534, KW210 f 1658, KW203 f 13, KW34 f 70, KW226 f 101. KW27 f 280, KW21 f 2428, HA 25 f451. KW199 f181, VD60 f156. WR116 f 51, IJM221 f 694, IJM207 f 149. IJM15 f 284, IJM239 f 60, IJM249 f 531, IJM226 f 142, UK 45 f849. UK77 f143, UK176 f252. UK168 f186, UK59 f97, UK119 f66, UK126 f1672, UK105 f219, UK1 f335, UK85 f20, UK28 f 192, UK121 f 264, UK169 f 207, UK142 f 150, UK64 f 276, UK266 f 186, UK184 f 156, UK31 f331, UK87 f 300, UK52 f 384, UK161 f92. UK53 f314. Een autowiel en een partij steenen Een melkslijter uit Santpoort vermist een autowiel met band. Hij deed van deze diefstal aangifte bij de politie. Een aannemer uit Beverwijk deed aan gifte van diefstal van een Rartij bakstee- nen. SANTPOORT Partij van den Arbeid Tegen Woensdag a.s. heeft de af dee ling Santpoort van de Partij van den Arbeid in „Zomerlust" een openbare vergadering belegd. Als sprekers zullen optreden de heeren M. J. A. Hendriks (onderwerp „De Katholieken en de Partij van den Arbeid) en E. Kupers, voorzitter van het N.V.V. Ned. Herv. Kerk Van Zondag a.s. af zullen de gods dienstoefeningen, welke gehouden wor den in samenwerking van Kerk èn Ka- >el, wederom in het kerkgebouw ge- ïouden worden. VELSEN Afhalen distributiebescheiden Voor het afhalen van nieuwe inleg vellen, textielkaarten en enquêteformu lieren voor brandstoffen in het Patro naatsgebouw aan den Zeeweg zijn aan de beurt: Dinsdag 26 Maart de letters C tot en met G en Woensdag 27 Maart de letters H tot en met Ki. Alleen voor inwoners van IJmuiden, Driehuis en Velsen (dorp).

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3