Komt de Oranje nu naar Amsterdam? Visscherij-Snafjes Pro Juventate Aan de Noordersluis wordt er op gewerkt Toen het m.s. Oranje van de Mij. Neder land de vorige keer naar Europa onder weg was, heeft het langen tijd een vraag punt uitgemaakt, of het schip naar Am sterdam zou doorvaren. In Amsterdam was men daarop natuurlijk ten zeerste ge steld en er is langen tijd hard gewerkt ©m de Noordersluis (het schip is te groot voor de Middensluis) zoover te herstellen dat de Oranje er in geschut kon worden. Men kreeg het voor elkaar; de Oranje zou geschut kunnen worden, als het schip naar Amsterdam gedirigeerd werd, maar dit geschiedde niet. Om de een of andere reden voer het vlaggeschip van de „Ne derland" niet verder dan tot Southampton, waar de zieke passagiers op andere boo ten werden overgescheept. Wanneer dc Oranje nu binnen wilde konten, zou het de deur gesloten vinden, in figuurlijken zin althans. Het zou de sluis niet kunnen passeeren, omdat voor het nazien van den bodem, daar waar de rails liggen van den transporteur der bin nendeur een kuip is gelegd, waar het schip niet over heen zou kunnen. De deur ligt •ok niet op haar plaats, maar drjjft in de sluiskolk. V.S.V. en Stormvogels moeten winnen Wat de IJmuidensche le klassers betreft, is de situatie thans zoo, dat beide op de onderste plaats staan. Het eenige verschil is, dat Stormvogels, doordat V.U.C. meer verliespunten heeft, nog altijd haar lot in eigen hand heeft, terwijl V.S.V. om den dans te ontspringen, in ieder geval óók de medewerking van de andere clubs uit haar afdeeling noodig heeft. De komende Zon dagen zijn dus wèl belangrijk voor V.S.V. en Stormvogels! V.S.V. krijgt E.D.O. op bezoek en dit lykt ons voor de roodhemden een geschik te gelegenheid om een begin te maken met het verzamelen van de zoo broodnoodige punten. In Haarlem wonnen ze van de E.D.O.'ers met 31, wat hun het noodige zelfvertrouwen zal geven en dit gevoegd bij het feit, dat V.S.V. Zondag j.l. tegen Volewijckers heusch zoo slecht niet heeft gespeeld, doet ons het beste hopen. Play up, V.S.V.'ers De wedstrijd van Stormvogels tegen H.B.S. is niet minder belangrijk. In Den Haag wonnen de Stormvogels destijds met 43, doch toen had de IJmuider aanval nog wel eens een productieve bui en dat is de laatste maanden niet meer het geval. De elftal-commissie heeft in de voorhoede een tweetal nieuwe spelers opgesteld. We hopen, dat de blauw-witten het hiermede gevonden hebben. Alleen dan bestaat er kans, dat er althans één puntje hier ach terblijft. De opstelling is: Kraak; Haak, Schippers; Goedhart, v. Gemert, v. Don gen; Van Pel, De Boer, Hermans, De Koning, Opbergen. Velsen heeft het tegen Zeeburgia niet kunnen bolwerken, 't Werd 3—0, waaruit geconcludeerd zou kunnen worden, dat Bakkum, die, zoo men weet. thans de epil- plaats bezet, in den aanval niet gemist kan worden. Tegen het sterke T.O.G. zullen Bakkum c.s. het morgen al weer niet ge makkelijk hebben. Als ze het tot een ge lijk spel weten te brengen, zou dit ons hard meevallen! Velsen komt in het veld met: Demmers; Tromp, Kuypers; N.N., Bakkum, Wijker; Kramer, Hirsch, v. d. Pol, Kaldenbach, Ninaber. Voor de Kennemers breekt ook een moeilijke tijd aan. Zij moeten n.l. trachten in deze sterke afdeeling van de onderste plaats te komen. Een zware opgave! Zon dag tegen U.V.S., dat zeer ernstige plan nen ten opzichte van de bovenste plaats heeft, en ook werkelijk een ploeg met capaciteiten genoemd kan worden. We vreezen het ergste voor de Wijkers! Kiniheim omzeilde den vorigen Zondag een gevaarlijke klip door van Beverwijk te winnen, aldus revanche nemend voor de 21 nederlaag in de eerste ontmoeting geleden. We hebben goede hoop, dat de Velsenaren er morgen ook Zandvoort- mecuwen weten onder te houden! D.E.M. komt den laatsten tijd aardig uit den hoek. Haar laatste slachtoffer Terras- vogels, dat na een periode van „hoogcon junctuur" thans weer wat afzakt, weet daarvan mee te praten! Het kon dan ook wel eens zijn, dat H.F.C. morgen met de D.E.M.'ers nog lang niet klaar is. Beverwijk, dat nu wel niet meer aan de bovenste plaats zal denken, ontvangt D.T. S. Dat moet een Wijker zege opleveren! BloemendaalTerrasvogels is een wed strijd met een extra tintje vanwege een soort rivaliteit. Beide clubs willen hem dan ook altijd buitengewoon graag win nen. In Santpoort won Bloemendaal. Wij houden het ook thans weer op de Witten! Terrasvogcls komt uit met:- Douma; De Ruyter, Röbkcn; Kraak, Dortmunt, Heilig; Tabernal, De Jonge Jr., Zaal, De Jonge Sr. Goedhart. A.D.O. '20 trekt naar H.R.C., maar zal daar niet aan het langste eind trekken! V.V.B. lijkt toch vee! zin te hebben, om een klasse hooger uit te komen. Dc I—0- overwinning van Zondag j.l. op I.E.V. was daartoe een stap in de goede richting. Als de V.V.B.'ers er nu Zondag as. ook de Zeevogels onder weten te houden Moet o.i. kunnen! I.E.V. zal wel met Alk maar afrekenen. En V.V.E. maakt tegen .Vitesse wel een kansje. Stormvogels II krijgt morgen R.C.H. II op bezoek. De Vogels maken o.i. wel een kans om revanche te nemen voor de ii Heemstede geleden 51 nederlaag. Voor Velsen II is ingelascht dc uitwed strijd tegen Zandvoortmeeuwen II. Als de Santpoorters door de lange competitie- rust hun vorm niet al te zeer zijn kwijt- geraakt, leggen zij op beide punten beslag. zijn in de sluis mijnen door de Duit- scners tot ontploffing gebracht en nu is men bezig de schade na te gaan. Daarvoor moet de nis worden leeggepompt, waar door tevens de kuip droog komt, zoodat een onderzoek naar den toestand onder water ingesteld kan worden. Van dezen toestand zal het afhangen, hoe lang de kuip noodig zal zijn en hoe lang het zal duren voordat de deur weer op haar plaats kan worden gebracht. Valt de schade mee, dan is het zeer wel mogelijk, dat de sluis over eenige maan den in gebruik kan worden genomen. Het bewegen der 1200 ton wegende deuren ge schiedt dan met behulp van lieren enz., daar de bedieningswerktuigen geheel ver nield zijn. De Oranje vertrekt waarschijnlijk heden van Southampton naar Batavia en het zal vermoedelijk 2*/t maand duren voor ze weer terug is. De kans is groot, dat tegen dien tijd de kuip verwijderd en de deur op haar plaats gebracht is. Mocht dit zoo zijn, dan komt de Oranje ongetwijfeld naar Amsterdam. Visscherijbericht Scheveningen De besomming der motorloggers bedroeg Donderdag te Scheveningen f 10.320,38. Voorts kwamen aan de markt 72 kustvisschers met tezamen f 40.481,50 besomming. Vrijdagmor gen kwamen binnen de motorloggers SCH 5 met 2700 kg. tong, 150 kisten schol en 100 kisten wijting, de SCH 64 met 1600 kg. tong, 100 kisten schol, 60 kisten wijting en ca 200 stuks kabeljauw. De treiler SCH 190 met 1600 kg. tong. 100 kisten schol, 60 kisten wijting en ca. 200 kabeljauwen. Voorts kwamen nog binnen 50 kustvisschers met een gemiddelde vangst van 40 tot 50 kisten schol. Volgens radiografische berichten uit zee der vis- schende Ueilers en motorloggers zijn de vangsten zeer bevredigend. A.s. Maandag worden te Scheveningen flinke aanvoeren verwacht. Scheepvaart 29 Maart aangekomen: Maria, van Lon den; Fovelil, van Oxelösund; Marna, van Middlesboro; Skuld, van Stockholm; West laan van Foway; Venenborg, van Middles boro, Atair. van Kirkaldy; Amstelstroom, van Hull; Koeta, van Londen. 29 Maart vertrokken: Zeester, n. Mar gate; Linze, van Hoogovens n. R'dam; Charles E. Walkott, n. New-York; Japara naar Rotterdam. PREDIKBEURTEN ZONDAG 31 MAART [il.Ml'lDEN. Ned. Herv. Kerk. Kanaalstr. 10.30 en 5.30: Ds. L. Lagerweij. Goede Her derkerk 10.30: Van Dok, beroepen pred. te Gieterveen. Geref. Kerk. In de Goede Her derkerk 9: Ds. S. E. Wcsbonk. In de Kanaal straat: 3 30: Dezelfde. Zaal Crematorium 10.30: Dezelfde. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Mamixschool 10.30 en 5: Ds. H. Vogel, van Enschedé. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. A. Zwiep. O. K. Kerk. 10: H. Dienst. 7: Medi tatie. Leger des Heils 10.30: Heiligingsdlenst 8: Openb. samenkomst. Vrtje Evangelisatie. Willemsbeekweg 38 3: Peereboom uit Ede. VELSEN. Ned. Ilerv. Kerk. 10: ds. Johs. Bronsgeest (Gezinsdienst). SANTPOORT. Ned. Herv. ICerk. 10: Ds. J. C, v. Dijk, (Bed. H. Doop.) Ned. Herv. Kn iel 5: Ds. Johs. Bronsgeest. Geref. Kerk .45: De. H. J. ten Brink (Bevest. nieuwe predikant). 5: Ds. A. Verschoor, Intrede. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Lokaal Bethel 9: Prop. J. van Popta, 3: Ds. H. Vogel van En schedé. Geref. Kerk in H. V. 10.30: De. W. A. Duijs. Marktbericht van Vrijdag De aanvoer bedroeg 83250 K.G., waar onder 11330 K.G. kabeljauw, 43500 K.G. echo!, 17450 K.G. wijting, 2375 K.G. schar. 1045 K.G. poontjes, 325 K.G. schelvisch, 1840 K.G. tarbot, 530 K.G. griet, 3895 K.G. tong, enz. De omzet was 62335. Besom mingen der trawlers totaal 14800. Verdere besommingen: motorloggev IJM 283 f8777; kustvisschers: IJM239 f194. IJM 221 f 1182, IJM218 f 181, IJM261 f 147, IJM 262 f 406, IJM207 f 291, IJM215 f 428, IJM310 f 309, IJM237 f 194, IJM491 f 51, KW72 f 563, KW12 f702, KW199 f708, KW160 f433, KW 94 f 429, KW 148 f 209, HA4 f 325, HA89 f 326, HA96 f507, WR116 f 275, ZA21 f83, HD184 f285. VD60 f611, UK2 f 3825. UK126 f3486. UK53 f3049, UK28 f559, UK77 f 579, UK44 f 2003. UK234 f 1990, UK265 f 236, UK215 f182, UK64 f 388, UK199 f 290, UK32 f305 UK16 f 2439, UK135 f156, UK22 f 956, UK 190 f216, UK282 f 523, UK75 f 608, UK176 f1320. UK93 f740, UK142 f560, UK1 f712, UK264 f 242, UK5I f414, UK85 f512, UK16I f342, UK266 f582, UK145 f526, UK279 f285, UK59 f 12, UK87 f1881. De Strop om den Hals De uitvoering van het tooneetetuk „De Strop om den Hals", welke reeds eerder door Varia ten bate van het bouwfonds van Stormvogels zou worden gegeven, is thans vastgesteld op a.s. Woensdagavond in Thalia. VELSEN Burgerlijke stand Bevallen: C. H. de Gelder, d., Trompstr. 142, IJmuiden-O., J. M. Bekker. z„ Ceder straat 44. IJmuiden-O. B. Bakker, z., R. Claeszenstraat 20, IJmuiaen-O. G. Ineke, d.. Genieweg 32, Velsen: G. Massee. d. Schulp weg 74, Velsen-N. Th. H. Marechal, z., Mec-u- wenlaan 45. IJmuiden-O. W. van Veeren, z„ P C. Hooftlaan 75, Driehuis. Overleden: J. v. d. Wel, 80 j. wed. van Jacob Langerveld, Harddravcrslaan 13, Santpoort. A. Zwanenburg, 60 j. eehtg. v. E v. d Schalk, P. Heinstr. 52. IJmuiden-O. A'. Vriesman, 64 J.. echtg. van J. Schager, Geelvinkstraat 39, Velsen-N. H. C. de Jong, 84 j.. echtg. van Tr. Zahn, IJmuiderstr.w. 68, IJmulden, Ondertrouwd: D. Houtgraaf. Duinlustpark- veg 56. Santpoort en M. J. Zijtveld, Duin- lustparkweg 42, Bloemendaal. T. a.: Duin- lustparkweg 56, Santpoort. H. Overvllet. Terburgstraat 28, Santpoort. T. a. Terburg straat 28, Santpoort. E. Tuijn, P. J. Troelstra weg 16, IJmulden-O. en C. Verhei). Velser- duinweg 286, IJmuiden-O. T. a. Feithlaan 7, Driehuis. A. Molenaar, Westlaan 25, Sant poort en G. C. Gozeling, Beekvlietstr. 15, Santpoort T. a. Spekkenweg 1, Driehuis. A. de Kort. Portstraat 17, Vught en M. Booij. Kon. Wilhelminakade 85 rd.. IJmui- den. T. a. 's Gravenhage. G. W. de Vries, Schoutenstraat 9, IJmuiden en G. Dik, Schoutenstraat 9, IJmuiden. T. a. De Ge- nestetlaan 23, Driehuis. P. Franken, Zeeweg 397. Driehuis en H. M. Eriks. Zeeweg 397, Driehuis. T. a.: Zeeweg 397. Driehuis.H. J, Homan, Kanaalstraat 59, IJmuiden en B- J W. Licht endahl, W. Barendszstraat 1. IJmuiden. T. a.? J. C. Langbroek. Tromp straat 143. IJmuiden en E. Boer. Trompstr. 143, IJmuiden. T. a.? A. van Holland, de Clergstvaat 158 en J. den Hollander, de Wetstraat 26, IJmuiden. T. a. de Clergstraat 158. Haarlem. C, J. Nijssen, Kerkweg 67, Santpoort en M. van Geldorp. Kennemer- laan 95. IJmuiden. T. a.: Hyaclnthenstraat 50. Santpoort. Gehuwd: A. W. Kalt en J. J. Nierop. Bloemstraat 140, IJmuiden; A. B. Bigwin en A. Dubbelman. Rijksweg 330. Santpoort; J. H. Brugman en L. Post, Kluijskenslaan 23. Santpoort; P. Breggeman en R. Oort wijn, Zeeweg 401, Driehuis: G. Eckhard en A. Oortwijn, Zeeweg 401. Driehuis: J. W. Chapman en A. Wareman. Woodstock (Ca nada). CDLXXIX De kustvisschers zijn wel uit hun slof geschoten deze week. Er kwamen on geveer 200 aan den afslag" en ze hebben heel wat visch in de markt gezet, het geen blijkt uit de besommingen. Vele passeerden de duizend gulden, er waren bij van 2000 en 3000 en de kotter Nelly van B IJM 23, die zijn eerste reis na den oorlog deed, kwam boven de 6000. Dat was een goed begin voor dit snurre- vaad-visschertje. Er zit wat in .deze visscherij en ook al komen we over een paar jaar met groote booten voor den dag, met vischfilets voor Unievisch, ook dan nog, vooral dan zullen we dankbaar zijn voor een vischje van de Noordzee, al was het alleen maar voor de afwisseling. Er zijn economen, die aan de hand van studies en statistieken over sociaal-economie willen aantoonen, dat dit kleinbedrijf uit den booze is en dus verdwijnen moet, maar ik ben het met die heeren niet eens. In theorie is dat allemaal wel mooi en die bereke ningen zullen ongetwijfeld precies klop pen, maar er zijn nog wel eens factoren, die zich niet laten becijferen. Er zijn altijd nog behoeften, die zich richten naar omstandigheden, waarmee de sociaal-economie niet altijd rekening houdt. Wanneer in de toekomst mocht blijken, dat de kleine kustvisscherij geen bestaansmogelijkheid heeft, zal ze van zelf wel verdwijnen. Ik becijferde den omzet in de week van Zaterdag tot en met Vrijdag op ruim f 418.500 en den aanvoer op onge veer 557.500 kg., waaronder niet minder dan 290.000 kg. schol; daarvan was het grootste deel afkomstig van dè kustvis scherij, die ons schitterend door de moeilijkheden heen helpt, nu er nog zoo weinig door dé trawlers wordt aan gevoerd. In mijn vorig snufje schreef ik over den geringen aanvoer van schelvisch en stelde de vraag, wie dit schelvisch - vraagstuk voor me op kon lossen. Hier op kreeg ik een antwoord van den heer A. van der Steen, oud-visscherman. ,,Zij" (de schelvischen) „hebben na tuurlijk geen adreskaartje achtergela ten" schreef hij, „maar volgens mijn bescheiden meening is het 't beste te vergelijken met de razzia's. De Grüne Polizei zijn in dit geval de trawlers, de opgejaagden de schelvisschen, die wel geen menschenverstand hebben, maar wel een visschen-instinct. De schuil plaatsen zijn de mijnenvelden, waar ze voor hun achtervolgers ondergedoken zijn". Het is mogelijk, dat de heer Van der Steen gelijk heeft. Maar, zou ik willen zeggen, hóe zit het dan met de heek? Is die niet zoo snugger als de schel visch, om de beenen te nemen naar de mijnenvelden? Want er zijn toch op de plaatsen waar voorheen veel schelvisch gevangen werd, rijke heekvangsten ge daan. Visschen-instinct is visschen- instinct en ik heb er nooit van gehoord, dat schelvirschen meer intellect hebben dan de heekvisschen. De heer Van der Steen is een man van de practijk. Ik zal ook eens pro- beeren de meening van de geleerden aan de weet te komen. Of ze het er met elkaar over eens zullen ziin is nog een groote vraag. PIETERMAN. houdt een wekelijksch spreekuur De jeugd moet weer in het goede spoor Reeds eerder is in de gemeente Vel sen de behoefte gevoeld aan een instel ling, die bij moeilijkheden in de opvoe ding de ouders met woord en daad weet by te staan. Na de bezettingsjaren waarin de menschen uit alle lagen dei- bevolking, en speciaal de jeugd aan zoo vele moreele gevaren blootstonden, is deze behoefte grooter dan ooit gewor den. Maar al te dikwijls blijkt, dat het 'moreele peil van een deel van de jeugd gedaald is. Sommige kinderen werden leugenachtig of onbetrouwbaar, kennen geen verschil tusschen wat mag en wat niet mag of beginnen zich te misdragen op zedelijk gebied. Net zoolang tot op een kwaden dag de politie moet ingrij pen en proces-verbaal wordt opge maakt, met alle gevolgen van dien. Het is in het belang van den opbouw van ons geheele volk, dat het met die kinde ren niet zoover komt, doch dat reeds bij de eerste teekenen van ontsporing de helpende hand geboden wordt. De bekende vereeniging „Pro Juven- tute", die reeds jarenlang in geheel Ne derland met vrucht op het gebied van de jeugdbescherming werkzaam is, wil ook in deze gemeente samen mét de ouders een weg zoeken om in gevallen, waarin ingrijpend optreden van de of- ficieele instanties nog kan worden voorkomen, de moeilijkheden te onder vangen en de kinderen weer in het rechte spoor te brengen. In overleg met de Kinderpolitie werd besloten tot het instellen van een weke lijksch spreekuur in het Gebouw van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst te IJmuiden-Oost, Stationsweg 80. aanvangende op 3 April a.s. Hier zal men dus voortaan eiken Woensdagmid dag van 3 tot 4 uur terecht kunnen voor een volkomen vertrouwelijke bespre king met een deskundig medewerkster van genoemde vereeniging. Met nadruk worden de ouders op deze mogelijkheid gewezen. Laat men niet te lang wachten met het uiten van klachten; voorkomen is nog altijd beter dan genezen. De jeugd maakt op het oogenblik een moei lijken tijd door en is aan groote ver leidingen blootgesteld. Helpt tijdig! Aan onderwijzers, clubleiders en al len, die de jeugd een warm hart toe dragen, wordt aanbevolen hun mede werking aan de vereeniging te verlee- nen en bij eventueele moeilijkheden zich op het spreekuur te vervoegen. Uitreiking Schoenenbonnen Zooals vanwege het Centraal Distri butiekantoor bekend gemaakt is, zal het nieuwe systeem voor de uitreiking van schoenenbonnen, hetwelk bestaat uit het per periode aanwijzen van het laatste cijfer van het nummer der tweede Distributiestamkaart, met ingang van 1 April a.s. in werking treden. Hoewel het cijfer voor de eerste periode reeds bekend gemaakt is, kan de Distributiedienst nog niet met de uit reiking beginnen. Zeer waarschijnlijk zullen de rechthebbenden in de week van 15 tot 20 April a.s. in de gelegen heid worden gesteld de bonnen af te halen. Tevoren zal echter door een of- ficieele bekendmaking in dit blad wor den aangegeven, waar, wanneer en in welke volgorde de bonnen zullen wor den uitgereikt. Men wachte dus de nadere publicatie al. De Johan v. Oldenbarnevelt Naar wij vernemen, zal (het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt", van de Stoomvaart Mij. „Nederland", dat thans in de hoofd stedelijke haven in reparatie ligt, waar schijnlijk omstreeks 10 Mei a.s. met een groot aantal troepen aan boord, van Am- serdam naar Indonesië verrekken. Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen Men verzoekt ons te melden dat de ver gadering, die op 26 Maart was belegd voor weder-oprichting van de afdeeling Vel sen—IJmuiden der Nederlandsche Ver eeniging voor Huisvrouwen, te uitgesteld tot Dinsdag 2 April te 14.30 uur in het Rex Theater. Het voorloopige bestuur, dat als gast vrouw op zal treden, hoopt, met mede werking van het hoofdbestuurslid mevr. van Gilse—van Geldermalsen dezen middag een nieuw bestuur te kunnen sa menstellen. Bioscoop De Pont Joe Brown met zijn onweerstaanbaar komisch gezicht, met een mond die tot 2ijn ooren reikt als hij lacht, doet ruim een. uur de zorgen vergeten in de film „Het spookhol". Hij is in deze film een politieman met z.g. „hazenhartje", die het zoo graag goed wil doen, en daarom juist alles verkeerd doet. Toch ziet hij kans, dank zij zijn gelukkig gesternte, een boevenbende onschadelijk te maken. Hier bij raakt hij verzeild in een „spookhol" op de kermis. Hij wordt in zijn strijd tegen gangsters dapper terzijde gestaan door een lieftallige jongedame. Natuurlijk is het ook bij deze lachfilm: Eind goed, al goed. In het voorprogramma wordt de film „Wat een opschepper" vertoond met in. de hoofdrol Buck Jones. Agendo voor Velsen ZATERDAG 30 MAART. Bioscoop De Pont: Het Spookhol en Wat een opschepper. 8 uur. ZONDAG 31 MAART. Bioscoop De PoDt: Zelfde films, 2.30, 5 en 8 uur. De Weynian: Soirée met The Rythm Boys, 8 uur. BINNENLAND. min. Schermcrhorn tot doctor honoris causa van de Gentsche Universiteit zal plaats hebben in den herfst van dit jaar. Het m.s. „Tjisadane" wordt 1 April te Anister» dam verwacht. Het Concertgebouw orkest onder leiding van Eduard van Beinum zal zich op 29 April te Luik laten hooren, op 1 Mei te Antwerpen en op 2 Mei te Gent. De tentoonstelling „Van Jan van Eyck tot Rubens" te Amsterdam trekt gemiddeld 900 be zoekers per dag. Het to taal aantal heeft reeds de 6000 overschreden. De staatsexamens H.B.S. A zullen, naar de min. van O. K. en W. meedeelt, niet in Juni, maar van 20 tot 24 Mei worden gehouden, Terschelling wil weer behooren tot de provincie Noord-Holland, om redenen van finan- cieelen aard. De Duit- schers hadden in 1942 de aansluiting bij Fries land verordend. Argentinië en Ne derland. Van Ned. zijde wordt een onderzoek in gesteld naar de moge lijkheden der toekomsti ge ontwikkeling van de handelsbetrekkingen tus schen beide landen. Haarlem en Omgeving in de Bakenesser- kerk te Haarlem zal Donderdag 4 April om 20 uur een concert gege ven worden ten bate van de Orgelrestauratie. Medewerking verleenen Nely de Bock, sopraan, O. v. d. Klashorst, cello en H. Lasschuit, orgel. In de Begijnhofka pel te Haarlem zal de Poolsche cellist Raphael Lanes met medewerking van den Zwitserschen pianist Max Geiger op Maandag 8 April een recital geven. Een half Weensch, half Slavisch programma vermeldt o.m. werken van Schu bert en Schostako- wltsch. In Bennebroek is opgericht een Kath. Ge mengd Koor, dat reeds 45 leden telt en onder muzikale leiding staat van den heer F. de Goey. De heer P. J. M. Halter te Haarlem hoopt 2 April den dag te her denken, waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bij de N.V. v.h. Gebr. Me- rens Rubberfabriek. Hij jekleedt er thans de functie van bedrijfs leider. De verplaatsing van den heer K. F. Rosdorff, ontvanger der directie belastingen, invoerrech ten en accijnzen te Haarlem, is ingetrokken. Een Sociaal-demo cratisch Centrum is te Amsterdam gevormd als groepeering binnen de Partij van den Ar beid. Dit Centrum streeft naar een socia listische maatschappij langs democratischen weg. De kosteloos toe gankelijke orgelbespe lingen in de Groote of St. Bavokerk te Haar- !em vangen aan op Don derdag 4 April van 34 uur. Zand voort Ontwaakt. Op mooie dagen komen al veel bezoekers. Het eerste houten consump tiegebouw is op het strand gezet. De volgen de week komen de stoe len en de badkoetsjes. Er voer al een plezier- bootje maar dit liep averij op, omdat het stootte tegen een paal onder water. Er zal nu naar nog achtergeble ven palen gezocht worden. Een deputatie van het Zwcedsche Roode Kruis bracht een bezoek aan Zandvoort. De da mes en heeren logeer den bij ingezetenen. In April komen zy terug om onze blombollen te zien. De heer J. H. Jans sen, eigenaar van de Zandvoortsche rijschool, kreeg de opdracht koetspaarden voor de Koningin te koopen. Het eerste paard is al afgeleverd. in Zandvoort is een razzia op zwarte han delaars gehouden. Er werden verschillende arrestaties verricht en processen-verbaal opge maakt.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2