Voetbal van Zondag Visscherij-Snufjes Hoeveel leden IJMUIDEN De Stormvogels speelden zelf Zondag Jl niet en hun positie verbeterde er niet op, doordat V.U.C. tegen de ver wachtingen in op Sparta een puntje veroverde. Optimisten in het Stormvo gelskamp zullen het misschien niet met ons eens zijn, want zij zien natuurlijk alleen de zonzijde van het geval en zul len dus beweren, dat V.U.C. er weer een verliespuntje bij boekte. Morgen komt Blauw Wit op bezoek, wat bet eek ent, nummer één tegen num mer elf. In Amsterdam bestaat gewel dige belangstelling voor deze ontmoe ting, zoo zelfs, dat van een Amsterdam- sche invasie gesproken kan worden. Op de voetbalmarkt staan natuurlijk de Blauw Wit-papieren het hoogst geno teerd, maar dat de Stormvogels hun huid duur zullen verkoopen, daar kan men van op aan. Stormvogels komt uit met: Kraak, Haak, Schippers. Goedhart, Van Gemert, Van Dongen, Meyer, Hermans, Van Pel, De Boer. van der Kuyl. V.S.V. deed buitengewoon verstandig door van D.O.S. te winnen. We geloo ven nu toch wel, dat de roodwitten hun inzinking te boven zijn en dat het al heel raar moet loopen, als het V.S.V. eerste klasseschap niet voor een jaar wordt geprolongeerd. Nu zal dit noodig zijn ook, want 't Gooi heeft Zondag jl. tegen Emma getoond nog wel wat in den mars te hebben. Als V.S.V. er ech ter morgen in zou slagen van 't Gooi te winnen, dan zou de nu toch nog wel bewolkte V.S.V.-hemel aardig opklaren. Velsen boekte een aardig succesje door na de in den Haag geleden 70 ne derlaag thans tegen Quick gelijk te spe len. (111. De Kennemers verloren, zoo al niet „volgens plan", maar dan toch volgens veler verwachting van Wa tergraafsmeer. Doch H.B.C. verloor ook en op deze vereeniging, die toch altijd nog 3 verliespunten meer heeft, houdt Kennemers het oog maar gericht! De uitwedstrijd tegen V.I.O.S. levert Velsen zeker minstens één winstpunt op. Voor Kennemers vreezen wij tegen Spartaan het ergste. Velsen komt in het veld met: Dem- mers, Tromp, Kuipers, Gerrits. Maar schalk. Wijker, Kramer, Hirsc'n, Bak- kum, v. d. Pol, Ninaber. Voor H.R.C. was het Zondag jl. al een bijzonder goede dag: zelf won zij met 50 van Beverwijk terwijl haar beide concurrenten H.F.C. en Kinheim resp. één en twee punten verspeelden. We gelooven vrij veilig te kunnen aanne- men, dat het kampioenschap in Den Helder belandt. Kinheim trekt morgen naai* Terras- vogels. dat zich Zondag jl. aardig uit het gevaarlijke gebied werkte door met 30 van D.T.S. te winnen. Wij houden het op een gelijk spel. De Terrasvogels-ploeg ziet er als volgt uit: Douma. De Ruytèr, Röbken, Zaal, Dordmunt, Kraak, Tabernal. De Jonge Jr.. Akkerman. Schoon. De Jonge Sr. Beverwijk trekt naar Zandvoortmeeu- wen en zal daar wel verliezen. A.D.O.T.Y.B.B. kon wel eens een gelijk spel worden. De groote strijd V.V.B.Vitesse ein digde in een gelijk spel. zoodat Vitesse nog steeds de beste papieren heeft. Mor gen is V.V.B. viij en kan dus eens rus tig afwachten, wat Vitesse tegen Alk maar doet. We verwachten wel, dat de Castricummers zullen winnen. Stormvogels 2 ontvangt H.F.C. 2 en kan daarvan o.i. winnen. Velsen 2 kan morgen kampioen wor den. Daartoe behoeft zij slechts tegen het niet al te sterke Kennemers 3 gelijk te spelen. We veronderstellen, dat de Santpoorters met een gelijk spel niet tevreden zullen zijn en door een flinke overwinning zullen aantoonen, dat zij inderdaad den kampioenstitel waard zijn. 1-Meifeest Partij van den Arbeid Het programma van het 1 Mei-feest van de Partij van den Arbeid vermeldt een wandeltocht voor kinderen door IJmuiden Oösl, die "s morgens 9 uur begint op net Oosterduinplein. Aan de Leeuweriklaan zullen een roode en een witte kastanje worden geplant, symbolen van vrijheid en vrede. De kinderen gaan dan naar de Schapenweide nabij de Paulus Potter straat, waar spelletjes worden gedaan en de kinderen getracteerd worden. De A.J.C. en een muziekcorps verleenen medewer king. Des avonds 7 uur is er op hetzelfde ter rein. een bijeenkomst voor de ouderen. De heer A. Kievit uit Rotterdam zal een Mei rede uitspreken Marktbericht van Vrijdag De aanvoer bedroeg 112.900 kg waar onder 34.135 kg schelvisch, 45.100 kg schol, 17.190 kg kabeljauw. 4.590 kg wijting, 3.310 kg schar, 2.680 kg tong enz. De trawlers besomden f 36.541. Overi ge besommingen: Motorlogger KW 49 f 1686. Kustvïsschers: IJM 23 f 3541; IJM 325 I 60; IJM 262 f 493, IJM 249 f 925; IJM 261 f 141. rjM 202 f 821; IJM 255 f 160; JJM 251 f 205; IJM 237 f 272; IJM 211 1 238; KW 12 f 451; KW 125 f 222; KW 185 f 246; KW 190 f 316; KW 199 f 191: KW 109 f 1794: UK 47 f 308; UK 93 f 409; UK 161 f 536; UK 121 f 277; UK 36 530; UK 7 f 488: UK 169 f 585; UK 59 f 337; UK 264 f 273: UK 119 f 923: UK 194 f 401; UK 61 f 382: UK 79 f 658: UK 282 f 1034; UK 53 f 624; UK 135 186; UK 184 f 249: UK 85; f 356; UK 142 f 632; UK 1 f 1712: NK I4o f 442; UK 66 f 191: UK 163 f 170' UK 115 f 635: UK 57 f 499: UK 31 f 662: HA 4 f 179; HA 89 f 160; HA 96 f 909; HD 60 f 617; SL 5 f 439; EH 4 f 318: EH 20 1 402. Af deeling Partij van de Vrijheid opgericht Na een rede van mr. Bakhuizen, van den Brink uit Haarlem, Vrijdagavond in de bovenzaal van het Rex Theater gehouden, werd besloten tot de oprichting van de af deeling Velsen van de Partij van de Vrijheid. De voorzitter deelde mede, dat zich ter voorbereiding een voorloopig comité heeft gevormd, bestaande uit twee leden woon achtig in IJmuiden, twee in Santpoort en twee in Velsen, Mr. Bakhuizen v. d. Brink, lijstaanvoer der van de Partij van de Vrijheid bij de Statenverkiezing begon met een uiteen zetting van de politieke situatie vóór den oorlog, waarin hij wees op de bestaande scheiding tusschen rechts en links, ge baseerd op de antithese van dr. Kuyper. Geheel zuiver was deze splitsing niet meer; de wenschen van de kerkelijke par tijen waren grootendeels vervuld, waar door de antithese was verzwakt, alhoewel deze in de A.R. partij nog steeds erkend wordt. De linkerzijde viel in twee rich tingen te splitsen. In de oorlogsperiode was er natuurlijk van een ontwikkeling der politieke partijen geen sprake. Spre ker stond nog even stil bij de Neder- landsche Unie, die principieel fout was door haar collaboratie met de Duitschers. Na den oorlog kwam als eerste partij de Nederlandsche Volksbeweging, die van den aanvang af was voorbestemd te mis lukken. De leiding der Nederl. Volksbe weging bestond grootendeels uit voorman nen van de Nederlandsche Unie en dat waren zeker niet de aangewezen perso nen. om leiding te geven aan een nieuwe Nederlandsche politieke beweging. De N- V. B. huldigt het personalistisch socialisme maar het is spreker nooit duidelijk ge worden, wat dit is. Spreker ziet in de N.V.B. niet anders dan een wegbereidster van de Partij van den Arbeid. Spreker kwam daarna tot de huidige politieke situatie. De grootste der nieuwe partijen is de Partij van den Arbeid. De aanleiding tot de oprichting van de Partij van de Vrijheid zette spreker daar na uitvoerig uiteen. Dit was in de eerste plaats de algemeene politieke situatie van het oogenblik. Er hebben zich tal van groepen van politiek dakloozen gevormd. Deze vindt men in de rijen der Vrijz. De mocraten, Chr. Historischen, Roomsen- Katholieken, de politiek ongeschoolden. De Liberale Staatspartij achtte men niet de partij om deze groepen tot zich te trekken. Dit heeft in de kringen der Li berale Staatspartij de behoefte doen ge voelen aan de vorming van een partij die dit wel deed. De stoot tot de oprich ting gaf echter de samenstelling van het ministerie Schermerhorn, aan den eenen kant samengesteld uit mannen afkomstig uit de S.D.A.P., aan den anderen kant uit de N.V.B. die zooals spreker reeds aan toonde, grootendeels waren voortgekomen uit de met de Duitschers samenwerkende Ned. Unie. Spreker ziet in deze regeering een bedreiging van de vrijheid in het eco nomische leven, een bedreigende over- heersching van het staatsapparaat. Hier tegen is een dringende bescherming noo dig. In mr. D. Stikker vindt de Partij van de Vrijheid een. bekwaam voorzitter. Met zijn werk voor de Stichting van den Arbeid heeft hij bewezen het belang van de arbeiders niet te miskennen. Spreker behandelde daarna de onder- deelen van het programma van de partij, Koos Vorrink komt Zooals wij gisteren reeds hebben ge meld, bestond de kans, dat Koos Vorrink. voorzitter van de Partij van den Arbeid, Donderdag 2 Mei in IJmuiden zou komen spreken. Naar wij thans vernemen, heeft het bestuur voor de afdeeling IJmuiden voor dien middag Thalia gehuurd, zoodat het bezoek van Vorrink thans vaststaat. Markt Scheveningen Met. versche viscb waren aan de markt te Scheveningen 82 kustvisschers met tezamen £26,104,20 besomming. De prijzen waren: klein-midde! schol f 13,40f 14.70, kleinschol f 14,10—£16, schol f 14,90—£15,10. A.s. Maandag worden de maximumprijzen der versche visch met 25 procent verlaagd. Deze maatregel betreft echter slechts enkele soorten visch, welke nog tegen den maximum prijs worden gemijnd. Tong en schol b.v. zijn reeds aanzienlijk meer in prijs gedaald dan 25 procent. Friesche avond in De Pont De Friesche avond, die Donderdagavond in De Pont werd gehouden, en belegd was door de Friesche vereenigingen van Be verwijk en Velsen, mocht zich in een druk bezoek verheugen. Het gezelschap ,,De Jounpraters" uit Leeuwarden, voor dezen avond uitgenoodigd, heeft den geheeïen avond de aanwezigen kostelijk vermaakt. De heer L. Popma deed zich kennen als een vlot conférencier en oogstte voor zijn kwinkslagen en zijn liedjes een hartelijk applaus. De schetsen van Tine Winter en Jan Oreel waren vlot en geestig en ook zij hebben de bezoekers uitstekend ver maakt. Het was voor allen een „joun fen nocht en wille", waaraan zij met genoegen zullen terugdenken en waarvan een her haling ongetwijfeld welkom zal zijn. Scheepvaart 26 April. Aangekomen: Omberg van Antwerpen (voor de hoogovens), Hilda van Tygnmouth, Nautilus van Londen, Plover van Londen, Rijnstroom van Lon den. Quintin van Goole. 26 April. Vertrokken: Salanda naar Tilbury. Arbeidsjubileum De héér J. Metselaar zal Zondag 28 April gedurende vijf en twintig jaar in dienst zijn bij Van Gelder Zonen N.V. Kon. Papierfabrieken. Hij is werkzaam in de afdeeling malerij van de papierfabriek. Agenda voor Velsen Zondag 28 April: Bioscoop De Pont: ..De Vliegende Bende", 2.30, 5 en 8 uur. Thalia Theater: .,'t ZR in de Lucht", 2.30, 4.30, 7 en 9 uur. Maandag 29 April: Bioscoop De Pont: Zelfde programma, 8 uur. Thalia Theater: Zelfde programma 7 en 9 uur. waarbij hij in het bijzonder stilstond bij wat daarin is gezegd over de positie van de vrouw (volkomen gelijkstelling), over het herstel van den rechtstaat, het vraag stuk van de geleide economie en Indïë. Spreker besloot met een opwekking tot de Partij van de Vrijheid toe te treden. Hierna werd besloten, een afdeeling op te richten, waarna er gelegenheid was tot het stellen van vraagen. CDLXXXIIl. Zoo heeft ook deze week ons geen stap dichter bij de oplossing der in het visscherijbedrijf bestaande moeilijkhe den gebracht. De schol- en tongprijzen varieerden naar gelang van den aan voer, maar voor de rest bleef alles bij het oude. Den grooten stap: terug naar de vrijheid durft men nog niet aan, vooral de vischhandel is daar wat hui verig voor, want het stelt den hande laren voor een heeleboel moeilijkheden. Over een maand of zoo, wanneer de nieuwe noodhal en ook eenige pakhui zen in hal C wel klaar zuilen zijn, waar door weer een 25-tal pakhuizen be schikbaar komt, kan althans een deel der moeilijkheden uitgeschakeld wor den, maar daarmee zijn we er nog geenszins. Ik heb ai eens eerder ver teld, wat er zoo allemaal komt kijken, wanneer we naar den vrijen handel te ruggaan. Een algeheele verlaging der maximumprijzen, die wel in aantocht schijnt te zijn, zal wel eenige verbe tering in den toestand kunnen brengen, maar een panacee is dit niet. Maar voor vandaag genoeg daarover. Het is verheugend, dat de aanvoer van schelvisch toeneemt. Het begon, na tuurlijk met de Bloemendaal en de Clasina Luther volgde. Gisteren waren er bijna 700 kisten aan de markt, waar van bijna 500 kisten kleine. Door deze verbetering van den aanvoer van rond- visch wordt de markt weer wat steviger en ook hierin zit een gedeeltelijke op lossing van de moeilijkheden. Het was den laatsten tijd schol en nog eens schol en was het geen schol dan was het tong. Maar ook gisteren waren er nog 900 kisten schol, een be hoorlijk kwantum dus. Zoo is dus aan alle ongerustheid over de vlucht van de schelvisch een einde gekomen, welke ongerustheid trouwens niet leefde on der de deskundigen. Die wisten wel, waarom er geen schelvisch gevangen werd. De IJmuider Courant had er deze week een stukje over. Er zal nu in de verhouding tusschen de aange voerde hoeveelheden kleine en grove schelvisch ook wel een wijziging ko men, want het jonge goed, dat vóór of tegen het begin van den oorlog het le venslicht aanschouwde, heeft in zoo verre geboft, dat het den tijd kreeg om volwassen te worden. In de dagen van de overbevissching was al een groot deel weggevischt voordat het geslachts rijp was. Het zou nu wellicht aanbeve ling verdienen, om den aanvoer van ondermaatsche schelvisch tegen te gaan, evenals men dat in België doet In dat geval zou de schelvisch beneden 24 of 25 c.M., dat is de „radio" niet. aan boord gehouden, aangevoerd of verhandeld mogen worden. In de oorlogsjaren had den we alles noodig, van het kleinste scharretje af, maar nu we weer zoover zijn. dat er eerder van een teveel dan van. een tekort sprake is. is het psycho logisch oogenblik daar, om eens op de kleintjes te letten. PIETERMAN. zal de nieuwe Gemeenteraad tellen? 23, 27 of 29? Indien het aantal leden van den eerstdaags te kiezen gemeenteraad zou worden bepaald naar het, zielen tal op 31 December 1943, zulks overeenkomstig het bepaalde in ar tikel 5 der Gemeentewet, dan zou dit aantal slechts 23 bedragen, want op genoemden datum telde de ge meente 33864 inwoners. De oude raad telde 27 leden, maar indien het aantal inwoners gelijk zou ziin ge bleven aan dat van voor den oor log, zou de raad 29 leden moeten tellen. De vraag is nu, welke maatstaf bij het bepalen van het aantal raadsleden zal vvorden aangelegd. Het is de Minister van Binnen! and- sche Zaken, die dit in de hand heeft, immers het gemeentebestuur van Vel sen heeft aan Ged. Staten van Noord- Holland verzocht, dezen minister te wil len voorstellen, het aantal leden van den gemeenteraad, met toepassing van art. 69 der wet van 1 Maart 1946. vast te stellen op den grondslag van het in wonertal vóór de gedeeltelijke ontrui ming der gemeente, zulks in afwijking van het bepaalde in art. 4 der Gemeen tewet, zooals die is gewijzigd bij de wet van 1 Maart 1946. In zijn toelichting bij dit verzoek aan Ged. Staten wijst het gemeentebestuur er op, dat volgens het door het Centraal Bureau voor de Statistiek openbaar ge maakte bevolkingscijfer het aantal in*- woners dezer gemeente op 31 December 1940: 48967 bedroeg. In de periode, welke ligt tusschen dezen datum en liet tijdstip der bevrijding heeft ongeveer 2/3 gedeelte van de bevolking, inge volge bevel van den bezetter de ge meente moeten verlaten. Bijgevolg was volgens het laatst door hei Centraal Bureau voor de Statistiek openbaar ge maakte bevolkingscijfer het inwoner- tel der gemeente op 31 December 1943 reeds gedaald tot 33864, welk zielental het aantal raadsleden bepaalt. B. en W. merken dan op, dat het hun wil voorkomen, dat het bevolkingscij fer op 31 December 1943 voor deze ge meente geen juiste basis vormt voor de vaststelling van het aantal leden van den raad. Het aantal inwoners bedroeg op 31 December 1945: 36429 en over schrijdt dus reeds het bevolkingscijfer van 31 December 1943. Dat aantal is nog voortdurend stijgende, aangezien de terugvoering der bevolking nog steeds voortgang vindt. En hoewel het tempo daarvan wordt bepaald door het herstel van zwaar beschadigde wonin gen, den bouw van noodwoningen, en van permanente woningen, zijn B. en W. nochtans van meening, dat in den aanvang van de zittingsperiode van den nieuwen raad het bevolkingscijfer niet onbelangrijk hooger zal liggen. De sterke daling van den woningvoor raad als gevolg van de afbraak wordt als remmende factor bij de stijging van het zielental voor een groot gedeelte te niet gedaan door de vrijwillig aanvaar de samenwoningen en de grootere ge zinssterkte der arbeidende bevolking.die de buiten het arbeidsproces staande be- volkingsdeelen grootendeels heeft ver vangen. Het feit, dat de tijdelijke daling van het bevolkingscijfer niet gepaard is ge gaan met een vermindering van de tal rijkheid. de gedifferentieerdheid en be langrijkheid der door het gemeentebe stuur te behandelen vraagstukken en veeleer, door de zorg van den wederop bouw der gemeente, het tegenoverge stelde het geval is, vormde voor B. en W. bovendien een aanleiding voor het onderhavige verzoek. Voldoet de minister dus' aan het verzoek van B. en W. en wordt het aantal raadsleden vastgesteld od grondslag van het inwonertal vóór de gedeeltelijke ontruiming, dan zal de nieuwe raad uit 29 leden bestaan. Strawberries op haar nieuwe velden Zondag de kwart-bekerfinale. A.s. Zondag zal de hockey-club Straw berries haar nieuwe velden aan den Driehuizerkerkweg, tusschen Schoonen- berg en de Tolsduinerlaan, betrekken. Reeds is één terrein in orde gemaakt en hierop zal het loopende seizoen worden uitgespeeld. De afd. Openbare Werken der gemeente Velsen zal dan zorg dra gen voor den verderen aanleg en het onderhoud van, in het geheel, 3 terrei nen. De inwijding geschiedt met een belangrijken bekerwedstrijd van het eerste heer en-elftal. Het is de kwart finale van het tournooi om den Amster dam-beker. De wedstrijd gaat tegen Tempo uit Rotterdam en zal om 14 uur beginnen. Hoe verrassend goed dit elftal ook in de bekerwedstrijden te voorschijn is ge komen, wij gelooven dat Strawberries wel op de volle winst beslag zal kun nen leggen om zoodoende de halve fi nale te bereiken. De opstelling der Velsenaren is de zelfde als die van het elftal, dat zulke successen in Brussel behaalde: v. d. Bliek; Ferment, Brandhoff: v. Overeem, Minderhoud, Duinker; v. Randt wijle, H, Brunink, Maters, J. Bruniftfc, Otto. Afhalen van distributiebescheiden Voor het afhalen van distributiebeschei den in het Patronaatsgebouw aan den Zee weg zijn aan de beurt: Maandag 29 April de letters Mj tot en met Q en Dinsdag 30 April de- letter S. Alléén voor inwoners van IJmuiden, Driehuis en Velsen (dorp). SANTPOORT Stichting 19401945 De afdeeling Santpoort van de Stich ting 19401945 geeft a.s. Dinsdagavond een concertavond in het Jeugdhuis der Ned. Hervormde Kerk. Medewerkenden zijn mevr. Lida VorenkampLangeveld, viool, R. Riphagen, vleugel en mevr. Frie da van Hessen, zang. Laatstgenoemde is de bekende radio- en opera-zangeres, die in den bezettingstijd ons land op uitne mende wijze diende. Dit concert zal haar laatste in Nederland zijn. vóór haar ver trek naar Amerika. BINNENLAND Documentatie te 's Gra- venhage wordt met in gang van 1 Mei weer dagelijks voor het pu bliek opengesteld. Dubbel ongeval. Te Amsterdam werd een 28- jarige étaleur in de vol te van de tram gedron gen, waarbij hij op straat viel en een her senschudding op liep. Een 38-jarige politieman, die te hulp schoot, werd onwel en zakte in el kaar. Hij liep een bloe dende hoofdwonde op en overleed in een zie kenhuis. Winston Churchill zal bij zijn bezoek aan •ons land, van 8 tot 12 Mei, vergezeld zijn van zijn echtgenoote. Een Haagschc inge nieur, die door het in brand geraken van che mische stoffen, waar mede hij experimenteer de in den kelder van de diamantslijperij van de fa. Soep te Amsterdam, ernstige brandwonden over het geheele lichaam opliep, is aan de gevol gen hiervan overleden. Pror. mr. H. Westra, die zich in bezettings tijd geleend heeft voor het burgemeesterschap van Den Haag, zal 19 Juni voor het Bijz. Ge rechtshof terecht staan. Haarlem en Omgeving De heer J. F. Ch. Dix te Heemstede, heeft, in verband met zijn leeftijd en medisch ad vies, ontslag genomen als redacteur van het Week blad voor Bloembollen cultuur. Aan dr. J. E. baron ile Vos van Steenwijk te Haarlem, is eervol ontslag verleend als voorzitter van het colle ge van herstel der rijks universiteit te Leiden, onder dankzegging voor de vele en gewichtige diensten in die functie bewezen. In het gebouw „Zang en Vriendschap", Jansstraat heeft Vrijdag 3 Mei 's avonds 8.30 uur, de installatie plaat6 van den Burgemeester van Haarlem. den heer M. A. Reinalda als eere voorzitter van „Zang en Vriendschap". Ds. A. van Bienten, voorganger van de Ver eeniging van Vrijzinnige Hervormden te Haarlem, is benoemd tot directeur van de Arbeidersgemeen schap der Woodbrookers te Bentveld. Op 8 Mei is door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente van Haarlem in de Nieuwe Kerk een bijzondere dienst uitgeschreven ter inzegening van vier zus ters van het Diacones- senhuis te Haarlem. De dienst begint te half acht. Er zullen in voor gaan de predikanten Ds. Beker en Ds. Dijkhuis! IVTej. H. Konsfc, on derwijzeres aan de St. Augustinusschool aan de Molenwerfslaan, viert l Mei haar 25-jarig jubilé. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden der Provinciale staten van Noord-Hol land, maakt bekend, dat de voor kiezers toegan kelijke zitting, waarin het Centraal Stembu reau de ingeleverde gel dige lijsten van candi- daten zal nummeren, zal worden gehouden ten raadhuize der gemeente Haarlem, op Maandag 29 April, des middags ten 5 ure. De heer H. Weyers herdacht 25 April den dag, waarop hij vóór 40 jaar bij Vroom en Drees- raann te Haarlem in dienst trad, Zijn trouwe Dlïchtsbetrachting genoot de waardeering van directie en personeel, hetgeen tot uiting kwam in de vele ca- deaux, die hem werden aangeboden. Mr. R. w. J. C. van der Wall Bake, substi tuut-griffier bij de ar- rondissements-rechtbank te Haarlem, is benoemd tot rechter in de arron- dissements-rechtbank te Alkmaar. Het Frans Halsmu seum zal. met ingang van t Mei weer voor het publiek geopend zijn van 10 tot 16 uur en des Zon dags van 13 tot 16 uur. Ds. W. C. van den Brink predikant der Ge reformeerde Kerk van •Heemstede zal zijn af- scheidspredicatie houden op 30 Mei. Hij is beroe pen te Veenendaal,

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2