Luidsprekers SANTPOORT M. v. d. Berg handboogkoning Gisteren werd, zooals wy reeds meldden, het koningschap van de handboogschutterij „Vooruitgang zij ons streven" verschoten. Zooals men weet, was de situatie zoo, dat, wan neer de heer A. J. Voogt wederom den titel behaalde, hij den keizer der ver- eeniging mocht uitdagen voor een wedstrijd met den keizerstitel als inzet, omdat hii dan driemaal in successie het koningskruis zou gewonnen hebben. Deze krachtprestatie heeft de heer Voogt niet kunnen verrichten, hoewel het een haar heeft gescheeld. Hii bleef n.l. maar één punt onder het aantal van den nieuwen koning, den heer M. v. d. Berg. De heer Voogt verspeelde zijn kans reeds voor een deel-in de eerste serie, toen hii slechts 42 punten schoot, te gen D. Immers 49, H. Jansen 49, J. v. d. Berg 47, M. v. d. Berg 46 en F. Ver happen 45. Dit falen van Voogt was zeer waarschijnlijk een gevolg van een klein voorval, dat hem uit zijn con centratie bracht. In de tweede serie was hii echter met 57 punten de hoogste schutter. M. v. d. Berg schoot toen 54 punten, behaalde dus in totaal 100 punten tegen Voogt 99 punten en was dus koning. Vóór het laatste schot had Voogt nog de leiding, doch het laatste schot bracht de beslissing in v. d.JSèrg's voordeel: eerstgenoemde schoot toen eèn twee en laatstgenoemde een witte roos. De volledige uitslag was: M. v. d. Berg 46 plus 54: 100 punten. A. Voogt. 42 plus 57: 99 pt. H, Jansen 49 plus 49: 98 pt. J. v. d. Berg 47 plus 50: 97 pt. D. Immers 49 plus 36: 85 pt. F. Verhappen 45 plus 38: 83 pt. Over het geheel is er niet goed ge schoten. Dit moge ook blijken uit het feit, dat de keizer der vereeniging, de heer Chr. Smit het bracht tot 61 plus 54, totaal 115 punten. VELSEN VelsenU.V.S. 2—1 Het is geen groote wedstrijd geworden, die tusschen Velsen en UVS. Velsen had één invaller voor Ninaber, die uitstekend vervangen werd door Wijker, terwijl UVS Kantebeen miste. In het veld vertoonden de Leidenaars vaak voetbal van goed gehalte. Meer dan de Velsenaats lieten zij den bal het werk doen. doch zij vervielen in de fout het samenspel te ver door te voeren en vaak te kort te spelen, waardoor Kuypers c.s. steeds meer met succes konden ingrijpen. En zoo noodig bleek ook doelman Dem- mers weer voor zijn taak berekend. Bij Velsen wilde het dezen middag niet zoo goed vlotten. Vooral in de voorhoede lukte het niet en toch zagen Bakkum en Wijker kans den Leidschen doelman voor de rust tweemaal te passeeren. Na de rust zakte het spelpeil aan den Velsenschen kant nog meer. De aanval len der roodbroeken misten het vinnige karakter, dat anders nog al eens het ken merk is van het Santpoortsche quintet. Hoewel in de verdediging Tromp lang niet zoo op dreef was als gewoonlijk, wist zij stand te houden tot kort voor 't einde, toen de linksbinnen een verdiend tegen- pünt maakte (21). H.F.C. en Kinheim spelen gelijk Ondanks dat Kinheim met rust een 20 voorsprong had, hebben de Velse- naren het niet tot een overwinning kun nen brengen. Het was een goede wedstrijd, waarin de ploegen vrijwel tegen elkaar opgewassen waren. Reeds na 6 minuten kreeg Kinheim door een fraai schot van Prinsen uit een voor zet van Raaymakers haar eerste doel punt en kort voor de rust bracht Kuilen burg den stand op 02. Acht minuten na rust schoot Kammeijer een vrijen trap van grooten afstand ■rechtstreeks in het Velsensche net (12). Door een misverstand in de Kinheimsche achterhoede scoorde de vlugge midden voor van HFC na 25 minuten den gelijk maker (2—2). De laatste 10 minuten was Kinheim ver in de meerderheid maar doelpunten ble ven uit. IJMUIDEN Weer enorme vischaanvoer Drie trawlers, vijf Zweedsche kotters, zestien loggers en eenige Nederlandsche kotters hebben zulk een groote hoeveel heid visch aangebracht, dat de aanvoer niet geheel verwerkt kon worden en dientengevolge eenige schepen tot mor gen met hun vangst moeten blijven lig gen. De totaalaanvoer bedroeg ongeveer 400.000 kilo, waarvan 250 a 300.000 kilo gelost werd. De visch werd tegen de nieuwe maxi mum prijzen door de vakgroep overge nomen. Naar wij vernamen, heeft de minister van Landbouw, Visschery en Voedsel voorziening bij de laatst gehouden be sprekingen verklaard het stelsel der maximumprijzen voorloopig nog te zul len handhaven. D.W.V. 2Stormvogels 2 50 Stormvogels 2, dat den laatsten tijd zoo aardig op dreef was, leed tegen D.W.V, 2 een zware nederlaag. De oorzaak hiervan was voor een deel ge legen in het feit, dat tal van invallers moesten worden opgesteld o.a. ont braken het backstel Dekker-Scbriemer alsmede Snoeks op 't appèl en yoor een ander deel in het gebrek aan een goeden schutter in de voorhoede. Met de rust leidde D.W.V. 2 reeds met 30. Doelman Abspoel heeft, ondanks de zware nederlaag, verdienstelijk werk verricht. UitgeestV.V.B. 23 Een 30 voorsprong, die VVB tot 8 mi nuten voor het einde had, was nauwelijks voldoende voor een veilige overwinning. Wel was VVB, dat een invaller had voor Hoen, in de eerste helft sterker en aar dig in den aanval maar door schotloos heid van de voorhoede en goed verdedi gen van Uitgeest bleven doelpunten uit. Direct na rust nam VVB het spel in han den, nadat Schenke de leiding had be zorgd (01). Vervolgens bleken ook J. en A. Duineveld het touwwerk te vinden (0— 3). Maar Uitgeest gaf zich nog niet ge wonnen en toen nog slechts 8 minuten te spelen waren probeerden de gastheeren alles en met succes. Want de Breesaap- verdediging bleek niet in staat te beletten, dat. zoowel de rechtsbuiten- en binncn- speler van Uitgeest doelpuntten (23). De laatste minuten verstreken dan ook onder groote spanning. A.R. hield verkiezingsvergadering Voor een stampvolle zaal hield de heer Jan Schouten, lijstaanvoerder der A.R., Zaterdagmiddag een verkiezingsrede in de Marnixschool. Spreker constateerde dat wij in een merkwaardigen tijd leven. Deze merkwaardigheid bestaat niet hier in, dat wij bij den stembusstrijd nieuwe partijen zien verschijnen. Maar als we deze ontleden, blijkt, dat we toch met oude partijen te doen hebben. De Partij van de Vrijheid is de Liberale Staats partij; de Partij van den Arbeid de SD AP met kleine groepeeringen uit CDU, CH, Christofoorgroep en den Vrijz. Dem. Bond. De merkwaardigheid schuilt echter in de formatie van het huidige kabinet. Spreker beschouwt de formatie van dit uitgesproken socialistisch kabinet als een staatkundige fout. Hij weersprak de be schuldiging, dat de AR niet mee hebben willen werken aan een nationaal kabinet. De AR partij werd echter niet die plaats toegewezen, die haar toekwam. De AR-partij heeft haar verkiezings program beperkt tot een twaalftal punten. Het uitgangspunt en de leidraad is voor ons de Apostolische belijdenis. Sprekende over de zedelijke volkskracht constateerde de heer Schouten groote zedelijke achteruitgang en verval na de bevrijding. Wij merken een verwildering en een ontbindende kracht op in tien duizenden menschenlevens. Daarom die nen wij ons vast te klemmen aan de door God gegeven wetten. Wat het recht betreft: er gaat een schreeuw om recht! Overal in de we reld heerscht willekeur, machtsmisbruik en disharmonie. Ook voor deze kwestie is maar één oplossing; In God is .alle vol heid van het recht, in Hem is de oor sprong van het recht. Tenslotte keerde spreker zich nog tegen socialisatie van het bedrijfsleven. Hierin schuilt een gevaar voor machtsmisbruik. Wel zijn de AR voor bedrijfsorganisatie. Deze is van groot belang voor het aan brengen van sociale verbeteringen, zooals op het gebied van pensioenregelingen en uitkeeringen bij invaliditeit. Dit moet echter geen staatsbemoeienis worden. 0]> 10 Mei bommen op Duitsclilaud Volgens een bericht van United Press zullen op den tienden Mei a.s. Amerikaan- sche super-vliegen-le-forten een lucht aanval uitvoeren op een betonnen ver sterking nabij Breinen. Bij dezen aanval zullen tien-tons bommen worden ge bruikt, die bij een vorigen aanval ge durende den oorlog op dezelfde verster king slechts gaten in het dak van de installatie veroorzaakten. De betonnen schuilplaats is 350 voet breed, 1350 voet lang en 70 voet hoog en heeft muren die in dikte varieeren van 14 tot 24 voet. Het is de grootste en sterkste betonnen instal latie die ooit gebouwd is. De aanval op 10 Mei maakt deel uit van een serie Anglo-Amerikaansche oefenbombardementen op Duitsche in stallaties, die ten doel heeft de kennis van bombardementstechniek te vergroo- ten. Spion Flesche iu Dnitseliland achter tralies. De Duitsche spion Flesche, die kort vóór den oorlog in Nederland opereerde en die gedurende de bezetting is opgetre den als directeur van de bank Lippman, Rosenthal en Co., is na de capitulatie in Duitschland door de Britsche militaire autoriteiten gearresteerd. Eenige maanden geleden verzocht het Bureau Nationale Veiligheid aan deze autoriteiten de uit levering voor eenigen tijd van den man aan de Nederlandsche autoriteiten, in ver band met het van Ned. zijde ingestelde onderzoek naar zijn gedragingen. Hierop is Flesche. in gezelschap van een Britschen officier, per auto naar Nederland over gebracht, waar hij in de gevangenis te Scheveningen werd opgesloten. Na eeni gen tijd werd hij overgebracht naar Blauwkapelle, waarna hij tenslotte onder strenge bewaking te Scheveningen terug keerde. Vervolgens kwam van Britsche zijde het verzoek den man wederom naar Duitschland over te brengen, hetgeen, eveneens onder strenge bewaking is ge schied. Thans bevindt Flesche zich op nieuw in Duitschland in gevangenschap. Eenige bladen hadden gemeld, dat Flesche uit Scheveningen zou zijn ontvlucht en :- Duitschland vrij zou rondloopen. A.N.P. Centrale eereraad Kunstzuivering Krachtens de op 25 April 1946 in wer king getreden Wet Zuivering Kunstenaars ts een centrale eereraad ingesteld, die de uitspraken van de eereraden voor de kunst in beroep zal beoordeelen. Deze raad zal voorloopig met 3 kamers werken. Tot voorzitter is benoemd mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh te 's-Gravenhage. Klachten tegen kunstenaars kunnen, mits binnen 30 dagen na het inwerking treden der wet, worden ingediend bij den centralen eereraad (adres: J. P. Coenstraat 20 te 's-Gravenhage), of bij den minister van Q., K. en W. Regeeringsbemoeiïng met Ned. tooneel De regeering is met de gemeentebe sturen van Amsterdam, Den Haag en Rot terdam in bespreking getreden om te ko men tot de oprichting van plaatselijke tooneelstichtingen, die de beschikking zul len krijgen over de gemeentelijke bijdra gen voor het tooneel en in even groote mate financieelen Steun van het Rijk zullen ontvangen. De besturen dezer lo cale stichtingen, samengesteld uit ver tegenwoordigers van gemeenten, rijk en burgerij, geven opdracht tot formeering van gezelschappen telkens aan twee of meer artistieke leiders eenerzijds en een zakelijken leider anderzijds. De figuur van den directeur-theaterondernemer is geëlimineerd. De artistieke leiders zullen met de aan hun gezelschap verbonden re gisseurs een z.g. regie-raad kunnen vor men. Het gaat er bij dit alles niet om eenige bestaande gezelschappen in het bijzonder te bevoordeelen. De regeering gaat uit van de ook door de federatie van beroepsver- eenigingen van kunstenaars voorgestane tooneel-totaliteit, waarbij het laatste doel is de in ons land aanwezige acteurs in gezelschappen als stijleenheden te groe- peeren. Dat dit alleen kan geschieden in volledige samenwerking met de tooneel- spelers zelve, is duidelijk. Nieuws uit het buitenland De Belgen krijgen van 10 Mei,50 gram brood per dag minder. Bij Neurenberg Is een munitiedepót in de lucht gevlogen, die enorme glasschade in de stad heeft veroorzaakt en twee menschen levens kostte. De winnaar van de Londen—Melbourne- race in 1934, de vliegenier Walter Scott, is té Frankfort overleden. Hij was in dienst van de UNRRA. B|j een motorbootongeluk op het Como- meer is de weduwe van Bruno Mussolini schoondochter van den duce, verdronken. Anierikaanschesoldaten mogen niet meer in hel openbaar gearmd loopen 'niet Duitsche vrouwen, volgens bevel van den nieuwen commandant der Amerikaansche bezettings zone. De veertien verdachten in het proces van Neuengamma zijn Vrijdag veroordeeld. EJf zullen worden opgehangen, de andere drie kregen 20, 15 en 10 jaar gevangenisstraf. De kolenstaking in dc Ver. Staten is volgens United Press, die nu al bijna een maand duurt, een nationale ramp geworden. In sommige Staten wordt de g'as.voorzi.enirig bedreigd en de treinen hebben het reizigers- vervoer in sommige streken reeds met 40 'Vu moeten verminderen. Zondag 19 Mei 1946 hopen onze geliefde ouders MARINUS OTTE en GRIETJE OTTE- VELDMAN den dag te herdenken dat zij vóór 25 jaar in den echt werden verbonden. Dat zii nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van him dankbare kin- Sari deren Leendert Ernst Hendrik Anna C. Arnolda Marinus Engeltje IJmuiden-Oost, 4 Mei '46 Groeneweg 46. Groothandel in Levens middelen vraagt goed in gevoerde VERTEGENWOORDIGERS Brieven onder no. 343 Boekhandel Erasmus, Sant poort lste of 2de BEDIENDE ge vraagd bij J. v. d. Laan, Kap per, Kanaalstraat 188. IJm. Te koop gevr. beslist in goeden staat zijnde vooroorl. KINDERWAGEN door van der Meyden Fazantenlaan 46. IJm. Oost, Welke bewoner van de J. P Coenstr. wil RUILEN met mijn buis in de de Ruytersti aat. Te bevr. de Ruyterstraat 79. NET KOSTHUIS gevr. in Oud-IJm. (tot de brug) door heer op leeftijd, heele dagen werkend. Br. L 499 RUILEN. Wie ruilt 2 nieuwe rijwielen, d. en heer en, licht Eng. model voor 2 vloerkleeden goede kwaliteit. Br. L 500 RUILEN: Huis IJm.-O. voor een goed onderhouden huis in IJm. Adres te vern. bur. v. d Blad. RUILEN: 1 pr. z. g. a. n. d zoihersch. m. 38 voor 2 pr. kin- dersch. m. 22 en 23 en 1 pr. kindersch. z. g. a. n. m. 21 voor 22 of 23. Na 6 uur. Leeuwerik laan 14, IJm.-O. RUILEN: nw. J. sch. m. 39 voor m. 40 of schoenenbon. Adres: Torricellistraat 24. IJm. Ruilen: ELECTR. WASCII- MACHINE voor vloerkleed of groote mat. v. Rijn. Vondel laan 26. Driehuis. Bakkersbediende vraagt net KOSTHUIS. Br. Bakkerij Bast- meyer, Kompasstraat 74, IJm. Te huur: een flinke GA RAGE te Santpoort. Br. L 498 TE KOOP: 2 pers. ledikant, een electr, marm. waterreser voir, 30 I., pr. gerepareerde sch., I pr. d. badsch. m. 36. 1 pr. witte d. zomersch. m. 38 1 pr. d. pumps m. 38, 1 pr. suëde d. pumps m. 38, 1 pr. h wielrensch, m. 41. I pr. h. ryg- sch. m. 42, 1 pr. Jong. mol. m. 37, 1 pr. jong. mol. m. 35. 1 p. sandalen, m. 36, Zeeweg 13 IJm.-O. Te koop: WANDELWAGEN TJE. Eksterlaan 21. RUILEN: zw, mantelpak v, gekl. Japon. zw. of d. bi., d. sch. m. 37. h. h. voor d. sch. pl. h. m. 36-37. Velserduinweg 310. IJmuiden-O. TE KOOP: strandtent vlerk, compl.. kippegaas, enz,, hockey stick, Harm, droogrek. electr. trein. Bez. na 5 uur, Rijksweg 436, Santpoort, De N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Koolceoven- gassen, Mekog te IJmuiden vraagt voor spoedige in diensttreding:, EENIGE JONGE ANALYSTEN (1825 jaar) Sollicitaties met beschrijving' levensloop en opleiding: worden uiterlijk S dagen na plaatsing dezer advertentie ingewacht bij de Sociale Afdeeling Blijenhoeve. De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens Staal fabrieken N.V. te IJmuiden wenscht haar bemiddeling- te verleenen bij het vinden van KOSTHUIZEN voor haar arbeiders. In verband hiermede wordt opgave van adressen gaarne ingewacht bij de Sociale Afdeeling Blijenhoeve. Vereenigde Steenkolenhandel N.V. U kunt Uw bonnen inleveren: IJmuiden-West: sioemstraat 131 IJmuiden: Ken nemerlaan 44 (Tel. 4643-4644) IJmuiden-Oost: Trompstraat 43 - Fazantenlaan 21 Velsen-Noord: Sterreboschstraat 4 Driehuis: zeeweg 3S5 (Tel. 4220) Santpoort: Hoofdstraat 200 (Tel. 8371 Santpoort) Bloemendaai: Bispincklaan 46 (Tel, 24613 Haarlem) Ons devies is: Prima bediening:, kwaliteit en kwantiteit. De V. S. Utv adres! Hij is er weer GEVADI alle voorkomende reparaties aan alle soorten wasch- machïnes kunnen weer vakkundig worden uitgevoerd. Alle soorten riemen, ook wringers en onderdeelen en stofzuigerreparatie. Beleefd aanbevelend. IJMUIDEJRSTRAATWEG 62. want Aladin hergeeft Uw haren hua oorspronkelijke kleur. Vraagt gratis brochure. Overal verkrijgbaar. Prijs I 2.25 per flacon. HOOFDDÉPÖT ALADIN - HAVENSTRAAT 183 - ROTTERDAM ^VEILINGGEBOUW „DE H00GE SLUIS' v/h Frederiksplein M. J. Kosterstraat 18-20 Amsterdam-C. Telefoon uitsluitend 36067 houdt op WOENSDAG 8 MEI 'S MIDDAGS 2 UUR een groote MUZIEKINSTRUMENTENVEILING Geveild worden o.m.: accordeons, Piano's, Vleugels, Orgels, Blaasinstrumenten, w.o. saxophoons, trompetten, klarinetten, strijk- en tokkelinstrumenten. Radio's, bronzen pick-up kast met radio, iets bijzonders enz, enz. Inbreng voor instrumenten dagelijks van 9-5 uur. Goederen worden gratis gehaald; bij niet verkoon geen kosten Kijkdagen Dinsdag 7 Mei van 9-9 uur en Woensdag 8 Mei van 9-12 uur. Te huur gevr. 2 ongem. KA MERS met gehr. v. keuken door dame alleen Br. Snellius- straat 21 rood, IJmuiden. Te koop: mali. houten LIN NENKAST. Hagelingerweg 172. Santpoort. JONGE HONDJES te koop aangeb. Prijs f 5, Amsterdam- sclieweg 27, Velsen, Te koop: IIEERENTIETS m. lamp. zonder banden. IJmstr.- weg 173. Te koop: KRUIWAGEN, mestvork en konijnenhok. IJm. straatweg 92. IJm.-O. TE KOOP een partijtje tini meihout, één deur en een rol kippengaas. Acaciastraat 34. Na 5 uur.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 8