De plannen van de Oranjevereeniging voor Koninginnedag Voetbal van Zondag In het ontspanningslokaal van de Ja- vadeurenfabriek werd Donderdagavond door de Ovanjevereenigin.g Velsen een gecombineerde bijeenkomst gehouden met afvaardigingen van verschillende vereen igingen De heer P. Koelmans, voorzitter. 7 de in zijn opening deze vergadering te hebben belegd om te komen tot coör dinatie van de viering van den Ko ninginnedag en om in den vervolge een basis te leggen voor nationale feestda gen en herdenkingsdagen. De doelstel lingen van de betreffende vereenigingen kunnen door gezamenlijk overleg elk op him terrein door coördinatie worden be reikt. De Oranjevereenigingheeft tot speciaal doel de viering van nationale gedenkdagen, terwijl de vereenigingen van eiken aard het doel. nastreven, waarvoor deze zijn opgericht. Op deze wijze kan verkregen worden, dat Vel- sen-Noord op den duur een eigen le vensgemeenschap wordt, daar het ka naal toch altijd een scheiding is met het overige deel der gemeente en Noord ook een geheel eigen karakter bezit, dot evenmin aanpast bij dat. van Beverwijk. Indien het zoover kan worden gebracht, dat Velsen-Noord tot een speciale le vensgemeenschap geraakt, dan kan deze ook lot, viering van alle nationale feesl- dagen ten nutte worden gemaakt. Nadat in principe tot coördinatie was besloten werd een voorloopig plan v-oor de viering van Koninginnedag ontwor pen, waarbij ruimte wordt gelaten om de verschillende medewerkende ver- i. igingen een deel daarvan te doen bezetten. Tijdens de besprekingen bleek reeds dat men kon rekenen op de medewer king. niet alleen van de gezamenlijke buurtvereen igingen in Velsen-Noord maar ook van de sportvereenigiwgen Kinheim en Suomi. Voorts zal gepoogd worden om de gymnastiekvereenigingen Sparta en S.S.H., alsmede een volles- dansgroep voor de plannen te winnen. Een voorloopig programma werd voor gesteld, dal echter nadere uitwerking behoeft en in een volgende bijeenkomst Burgerlijke stand Geboren: A. F, Belfroid. d.. Ie Maire- etraat 9, IJmuiden-O. W. J. Maas, d.. Schoutenstraat 5. IJmuiden; A. van der Steen, 7.., Lorentzstraat 14, IJmuiden-O. A. Hoek, d., Edisonplein 5, IJmuiden; G. J. Zeegers. d., Cypressenstraat 31. IJmui- den-O. J. v. d. Vlis, d„ Terrasweg 73. Santpoort; W. Gravemaker. d.. Kennemer- laan 13, IJmuiden; H. J. Boon. 7.., Willems- beekweg G8, IJmuiden-O. L. Kwaak, z J. P. Coenstraat 105, IJmuiden; D Ros, d.. Van Speijkstraat iO. IJmuiden-O. J. A Andriesma, d., Hoofdstraat 156. Santpoort; H. Polderman, d., Brederoodscheweg 65, Santpoort: A. Scharm, z., P. C HooftJaan 42, Driehuis. C. Wilüjns, d Rijksweg 314. Santpoort; KI. Foekema, d.. Noorderlaan 26. Velsen-N. A. Schouten, d,. Geelvinck- straat 13, Velsen-N. D. J. Krijger, z„ Edi- eonstraat 39, IJmuiden. C. Prins, z., Ahorn- e'.raat 7, IJmuiden-O. J. C. v. d. Zwet Slotenmaker. d.: Ahornstraa: 2. IJmuiden- O. C. Jonge.ian, d., Schulpweg 105. Velsen- N-: K. Hoekstra, d.. Van Galenstraat 22, IJmuiden-O. W. P. Coölhaas, z.. Driehuf- zerkerkweg 28, Driehuis; J. Romijn, d., IJmuiderstraatweg 58, IJmuiden-O. A. Duineveld. z., Cypressenstraat 11. IJmui- den-O. L. Franse, z., Kerkweg 80. Sant poort: A P. Weeda. d.. De Ruvlerstraat 51, IJmuiden-O. D. P. Zwaav.'z.. Pres. Krugerstraat 20, IJmuiden; \V. de Klerk. 7, Noorderdorpstraat 22, Velsen: R. Wag ner, d.. Voorplaats 46. Santpoort. Overleden: L. van Beek. 76 jaar. wed. v-n A. J. Hennevanger, J. van Heems- 'serkstraat 43, IJmuiden. Ondertrouwd: S. Arnold. Meeuwenlaan 65, IJmuiden-Oost er, A. G. van 't Slot Schulpweg 127a, Velsen-Noord. C. M. Vernaaat. Arnhem, Dotterslaan 40, en C van Egmond, Kweekerslaan 11. Santpoort t. a. Haarlem, Vinkenslraat 18 A. G. van der Meij, Zandersstraat 12. IJmuiden-O. en A. D. Haver. Kanaaldijk 227. M. J Twisk, Zeeweg 322, IJmuiden-Oost en M A. "Wagemans, de Ruyterstraat 08. IJmui den-Oost. J. J. den Hertog. Rotterdam Noordmoienstraat 64a, en J. J. p. de Wéerdt, Stationsweg 5, Velsen. t. a. Rot terdam, Mathenesserlaan 37C a. W. Suhr, Haarlem, Faradaystraat 25 en A. A. Mole naar, Louriilardlaan 22. Santpoort. J L Roeiofs. Bloemstraat 3rd., IJmuiden en C. Blok, Bloemstraat 3rd. IJmuiden. I. Drenth. Delfzijl, Uitwierderweg 32e en M. H. van der Horst, Groeneweg 38, IJmui den-Oost. Delfzijl, Uitwierderweg 32e. J. H. Pot, Haarlem, Tugelastraat 2rd en C Hofland, Rijksweg 318, Santpoort. Gehuwd: N. Nanne—C. S. Maathuis. Fe.thiaan 16. Driehuis; D. de HaanM. J van de Graaff, Curasao;.R. C. van Zeist— H, A. Dijkshoorn. Kastanjelaan 6. Velp- C. G. van Oosten—M. J. C. Handgraaf' Lijsterstraat 7. Haarlem; Th. Zwanenburg -A Vendel. Kennemerlaan 101. IJmuiden"; K. de Geus—M. Post, J. Kostelijklaan 14, Veisen; J. G. DictusE. Ottc. Driehuizer- kerkweg 104, Driehuis; G. Stapel—N N Keersemaker, Iloogkarspel, A 93. Winkeliers vergaderen Maandagavond 3 Juni a.s. belegt de Veteer Winkeliers- en Midenstands-Cen- trale een vergadering in café Demmers. Het doel dezer vergadering is. te komen tot het Oprichten van één winkel iersver- eemging. vastere vormen kan aannemen. De bedoeling is des morgens kinderfeesten fe organiseeren en na den middag volks feesten op een centraal gelegen terrein. Daarna demonstratie-turnen en volles- dans, gevolgd door een voetbalwedstrijd afgewisseld met athletiek. Op den late- ren avond wil men den, ouderen gele genheid geven tot kermisvermakelijk- heid, waarna de dag zoo mogelijk zal worden besloten met een vuurwerk. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Velsen hebben bij besluit van 21 Mei 1946 aan G. C. Vremans, Eschdoorn- straat 110. 32 te IJmuiden-Oost. voor waardelijk vergunning verleend tot het oprichten van een bakkerij, waarin ge plaatst- zullen worden een bakkersoven, een deegmachine, een speculaasmachine en een klutsmachine, alsmede drie elee— tromotoren respectievelijk van 2, V2 en 1 P.K., op in het perceel Eschdoorn- straat no. 32 te IJmuiden-Oost. IJMUIDEN Begraafplaats als speeltuin Onder het vele in IJmuiden, dat in de oorlogsjaren vernield is, behoort ook het hek om de particuliere begraaf plaats aan de Snelliusstraat en de Mar conistraat. Dit beteekent dat de jeugd er vrijen toegang en er tevens vrij spel heef t' En zoo kan het gebeuren dat deze doodenakker op sommige uren van den dag meer op een speeltuin gelijkt dan op een laatste rustplaats voor onze doo den. Schreeuwende en stoeiende kinde ren draven door de boschjes aan den straatkant, klimmen in de boomen, trek ken daar takken af of gebruiken deze om er aan te slingeren. Er wordt in IJmuiden hard gewerkt om de schade te herstellen. Zoo is men dezer dagen begonnen, het zware ijzeren hek langs de Wilhelminakade weer in orde te brengen. Als de gemeente dit kan doen, kan dan de eigenares van de begraafplaats dan niet het hek daar omheen herstellen, al is het provisorisch opdat er weer een behoorlijke afslui ting komt? Het ontbreken van een kinderspeel tuin in dit deel van IJmuiden is natuur lijk een van de oorzaken, dat de kinde ren uit de omgeving van de begraaf plaats hun vermaak zoeken op een plaats waar dit niet behoort. Vergadering havenarbeiders Donderdagmiddag belegden de haven arbeiders een vergadering in hotel Wil lem Barendsz waarvan voorzitter was ■de heer D. Verbaan, voorzitter van den Centralen Bond van Transportarbei ders. De heer Verbaan gaf een overzicht van de gebeurtenissen na den oorlog en kwam daarna tot het doel der vergade ring: het bespreken van eenige moei lijkheden, die waren gerezen in verband met de vischlosregeling. Spreker wees op de groote vangsten van de groote kotters en botters, die dikwijls 150 kisten en meer bedragen. Deze schepen dienen te vallen onder de vischlosregeling. Er zullen door de orga nisatie pogingen in het werk worden gesteld, om deze schepen in de visch losregeling te doen opnemen. Verder werd het lossen der buiten- iandsche schepen besproken. De verga dering gaf het dagelijksch bestuur vol macht. deze zaak met de betrokken in stanties te regelen. Ook werd een ont werp van een plan voor het verkrijgen t an een betere bestaanszekerheid voor de vischlossers besproken. Binnenkort weer sleepers naar Frankrijk De sleepers 1. S. Groen en Ingrid zullen binnenkort, vermoedelijk in den loop der volgende week naar Frankrijk vertrekken voor het ophalen van aldaar teruggevon den vïsschersvaartuigen. De Tonijn is uit den dienst genomen, omdat deze sleeper een groote reparatie moet ondergaan. Dit schip zal niet meer als sleeper voor het Bureau worden ge bruikt. Ligthart damkampioen van Dmuiden De beslissende partij tusschen Ligthart en Suyk om het kampioenschap van IJmui den is door eerstgenoemden gewonnen, waardoor hij den kampioenstitel behaal de; tweede werd H. Laros en derde C. Suyk. Ligthart en Laros zullen met twee Haarlemmers, waarvan J. B. Sluiter zich reeds heeft geplaatst, moeten kampen om twee plaatsen voor de finale van den strijd om het kampioenschap van Noord- Holland. Na de twee laatst gespeelde partijen B. Dukel—Dixhoorn (1—1) en H. de Boer— Krikke (20) is de stand van den wed strijd om het kampioenschap van IJmui den: Ligthart, Laros en Suyk elk 10 p., B. Dukel 8 p., Postma 6 p.. Dixhoorn 5 p H. de Boer 3 p.. Krikke 2 p. Er rest nog 1 partij n.l. tusschen Dix hoorn en H. de Boer. De mogelijkheid bestaat, dat drie IJmuidenaren zullen deelnemen aan hei in Augustus te houden tournooi om het Kampioenschap van Nederland. Voor onze eerste klassers is Zondag de hemel wat opgeklaa'rd, doordat zij beide gelijkspeelden en hun medegegadigden voor de onderste plaats alle verloren. Het was werkelijk jammer, dat zij niet beslag op den vollen buit legden, want èn Stormvogels en VSV hebben daartoe de kans gehad- Stormvogels heeft een 20 voorsprong gehad, terwijl VSV zelfs met 30 geleid heeft! En nu Zondag: VUCStormvogels. In deze ontmoeting kunnen de Vogels zich goeddeels veilig stellen, maar dan dienen zij van de club van Holleman te winnen. En dat zal niet meevallen, want VUC weet dat de ontmoeting tegen Stormvogels vrij wel haar laatste kans is en de Hagenaars lijken er nog al een raar systeem op na te houden. Nu moeten o.i. de IJmuiden aars hieraan niet te zwaar tillen, want DFC slaagde er Zondag j.L in met niet minder dan 61 van de Haagsche club te winnen. En eindigde in Dordtde ontmoeting DFC Stormvogels niet in een puntloos gelijk spel? De Hagenaars beschikken over ste vige spelers in hun verdediging, tegen wie v. d. Kuyl en Van Pel, zooals wij die Zon dag j.l. zagen spelen, weinig of geen kans zullen krijgen. Op het EDO-terrein wónnen de Vogels destijds met 21. Wanneer Haak en zijn mannen ditmaal werken voor wat ze waard zijn, dan kunnen zij weer winnen. Stormvogels komt uit met: Kraak; Haak. Schippers; Snoeks, Van Gemert, Goedhart Meyer, Hermans, Van Pel, De Boer, v. d Kuyl. VSV heeft een vrijen Zondag. Nu ze Zondag j.l. tegen Xerxes gelijk speelden en :t Gooi en RFC verloren, hebben de VSV'ers evenveel verliespunten als 't Gooi en RFC. Wij zijn er welhaast zeker van, dat, wanneer morgen bij 't GooiAjax en EmmaRFC het eindsignaal geklonken heeft, VSV's positie nog meer verbeterd is. De lagere klassen. Het was Zondag voor Kennemers een slechts dag: Hoewel de roodzwarten ge- ruimen tijd tegen TOG de leiding hadden, verloren ze tenslotte met 31, terwijl HBC na 'n aanvankelijken 20 achterstand met 43 van RCH won! Met 5 punten uit 16 wedstrijden staan ze er inderdaad heel wat slechter voor dan HBC met 8 punten uit 17 wedstrijden. Maarde Wij kers ontmoeten hun medegegadigden nog tweemaal! De eerste dezer twee ontmoetingen heeft morgen op het HBC-terrein plaats. Dat het daar spannen zal, dat de zenuwen een woordje zullen meespreken, men kan er van verzekerd zijn. Wij voor ons gelooven echter, dat de Kennemers-ploeg sterker is dan die van HBC, m.a.w. dat, als de wed strijd een normaal verloop heeft, Kenne mers een kleine overwinning kan behalen VelsenRCH is een ontmoeting, die geen belang meer heeft. We verwachten weinig krachtsverschil. HRC omzeilde Zondag j.l. een lastige klip door met 21 van Terrasvogels te winnen. Het kampioenschap kan den Noordelijken nu moeilijk meer ontgaan. Ze hebben nu reeds 28 punten mei nog 2 wedstrijden voor den boeg, welk aantal HFC door den een en haar nog restenden wedstrijd te winnen hoogstens kan be halen. Slechts Kinheim zou het met één punt kunnen overschrijden door van DTS en HRC te winnen. We verwachten echter, dat HRC Zondag reeds kampioen zal zijn. ook al mocht Kin heim van DTS winnen, want HRC zal zonder twijfel Bloemendaal eronder weten te houden en dan is haar kamDioerischao een feit. Voor de onderste plaats komen nog in aanmerking Terrasvogels, ADO, TYBB Bl'daal en DTS. Van deze clubs heeft TY BB de meeste verliespunten. Een en ander houdt in, dat TYBBTerrasvogels van groot belang is voor beide clubs. Wij hou den het op de Vogels. Bij ADÖBeverwijk verwachten we een gelijk spel. WB behaalde Zondag j.l. op Vitesse een 1—2 overwinning en daarmee het kam pioenschap. Twee minuten voor 't einde leek het kampioenschap van Vitesse nog zeker, toen maakte een aan VVB toege kende penalty een einde aan de Castri- cumsche illusies. Onze hartelijke geiuk- wenschen, VVB'ers! VSV 2 speelt morgen tegen HFC 2 en kan zeker op één punt beslag leggen. De Kennemers 3 zullen tegen Haarlem 3 wel aan !t kortste eind trekken. Marktbericht van Vrijdag De aanvoer bedroeg 170.000 kg, waar onder 97900 kg schol, 4645 kg horsmakreel. 3460 kg poontjes, 1Ó020 kg wijting, 15410 kg schelvisch, 1320 kg bot, 4180 kg schar. 5075 kg kabeljauw, 1425 kg rog, 4310 kg tarbot en griet, 19500 kg tong, 2375 kg roode poon enz. De besommingen waren: Loggers: KW 227 f 5863, KW 89 f 5141, KW 79 f 5327 KW 83 f 6079, KW 162 f 8263. Zweedsche kotter: LS 587 f 8110. Kustvisschers: IJM 218 f 115, IJM 251 f 101, IJM 275 f 34. IJM 310 f 110, IJM 215 f 503, IJM 343 f 136, IJM 402 f 180. IJM 491 f 81, IJM 237 f 236, IJM 325 f 11. KW 125 f 379, KW 165 f 105. KW 34 f 1483! KW 226 f 194, KW190 f 911, KW 293 f-2139. KW 77 f 3766, KW 210 f 2335, KW 228 f 2980, UK 44 f 2564. UK 1 f 353, UK 126 f 2206, UK 230 f 123, UK 274 f 358, UK 282 f 245, UK 169 f 298. UK 43 f 232. UK 41 f 442, UK 144 f 112, UK 16 f 1005. UK 188 f 271, UK 215 f 1103, UK 115 f 513, UK 66 f 200, UK 45 f 2051. UK 105 f 344. UK 121 f 295, UK 184 f 332 UK 85 f 239, UK 28 f 1636. UK 2 f 2481. UK 31 f 1719, UK 300 f 2768. UK 75 f 1079. UK 91 f 505. UK 141 f 2156 UK 190 f 349, UK 243 f 1723, UK 185 f 258. UK 64 f 1542, UK 76 f 2133, UK 93 f 448. UK 7 f 79. UK 168. 3 270. BR 15 f 116, BR 57 f 60. TX 29 f 3163. EG 1 f 94. EH 20 f 376, HA 96 f 830, HA 89 f 131, HA .4 f 220, VD 60 f 457. Crematie F. W. 3. van Zadelhoff Het stoffelijk overschot van een van de oude garde der S.D.A.P.. den heer F. W. J. van Zadelhoff is Vrijdagmiddag onder groote belangstelling in het crematorium op Westerveld gecremeerd. De heer Van Zadelhoff, die dezer dagen op 78-jarigen leeftijd in Dordrecht is overleden, was van 1918 tot 1937 lid van de Tweede Kamer De crematie werd o.a. bijgewoond door eenige leden van de oude garde der S.D.A. P., als de heeren W. F. Vliegen. A. H. Ger hard, K. ter Laan en ir. J. W Albarda. Een groot aantal sprekers, w o. de heeren J. J. Vorrink, A. H. Gerhard en ir. J. W. Albarda heeft den overledene hulde ge bracht wegens zijn onwankelbaar geloof in de toekomst van het socialisme en zijn trouw aan de beginselen der S.D.A.P. Lawntennisctub Velserbeek Het competitie-programma voor a.s. Zondag luidt: 4e klasse N W. aid. 6: Vel serbeek 1Duinlust 3; 4e klasse N.W. afd. 7: Brederode 4Velserbeek 2. Velserbeek 1 komt uit met mevr. Bur ger, mej. Kwak, v. d. Lans, Van Splunter en Dalmeijer; Velserbeek 2 met: mevr. Gerssen. mej. Van Gelder, Burger, Gers- sen en Van Gelder. DRIEHUIS Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding De afdeeling Velsen van de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding hield Donderdag j.l. een vergadering in het kantoorgebouw der vere-eniging. De voorzitter opende de vergadering en memoreerde het feit dat de laatste ver gadering was gehouden in 1942. De penningmeester deelde in zijn ver slag mede, dat vóór de evacuatie de ver eeniging 600 leden telde; dit liep in de achter ons liggende jaren terug tot be neden 300, doch op 1 Januari 1946 was het aantal leden weer gebracht op 436. Bij de bestuursverkiezing werd het ge- heele bestuur herkozen, met uitzondering van mevr. PottZindel, die naar Rotter dam vertrekt. In haar plaats werd gekozen zr. M. A. L. Kwast. In de kascommissie werd gekozen de heer P. Schliker. inplaats van den heer Deelder. Het bestuur werd gemachtigd twee afgevaardigden te benoemen voor het congres dat in September a.s. gehou den zal worden. Na de pauze werd een interessante pro paganda-film vertoond, die een overzicht gaf van wording, groei en verwording in de natuur. Medegedeeld werd, dat binnenkort weel een excursie naar het Crematorium zal worden gehouden. De opkomst voor de vergadering was groot. SANTPOORT Visscherljfilm in het Jeugdhuis In het Jeugdhuis werd voor de leden van de Ned. Herv. Kerk een leerzame avond gehouden. Vertoond werd de Visscherij- film. Men zag hier het uitoefenen van de trawlvisscherij en het ?er haringvangst gaan met loggers. De heer J G. Kolkman hoofd van de afdeeling visch van den Voedingsraad gaf een duidelijke toelich ting. Hierbij kwam naar voren welke moei lijkheden er aan verbonden zijn en het vele werk dat verricht moet worden voordat het zeebanket op tafel gebracht kan worden. Tot slot kreeg men nog een beeld van de visscnersvloüi. en den navenaanleg in Oud-IJmuiden. Het was een prettige en leerzame avond. NAAR 'T CONCOURS. Het gemengde koor ,,Vox Humana", directeur Henk Arisz, neemt Hemelvaarts dag deel aan eenzangconcours te Am sterdam. Het koor komt uit in de le afdeeling. Als vrij nummer zal men „Ave Verum" ten gehoore brengen. PREDIKBEURTEN ZONDAG 26 en DONDERDAG 30 APRIL IJMUIDEN. Ned, Herv. Kerk. Kanaalstr. 10.30: Ds. L. Lagerweïj, uit Dordrecht. 5.30: Ds. J. Bronsgecst. uit Velsen. Goede Her derkerk: 10.30: Ds. G. F. Callenbach. 5: Jeugddienst Ds. K. A. Visser, uit Amster dam Geref. Kerk, Kanaalstraat: 9: Ds E. G. van Teylingen. 3.30: Ds. S. E. Wesbonk Goede Herderkerk: 9: Ds. S. E. Wesbonk. 3: Ds. E. G van Teylingen Leger des Heils: 10.30: Heiliglngsdienst. 8: Verlossingssa menkomst. Oud-Katholieke Kerk 10: H Dienst. Clir. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. A. Zwiep. Vrije Evangelisatie 3: Ds. J v d. Schors, uit Amsterdam. Geref. Kerk Art 31 K.O.) Marnixschool 10 en 5.15: Prof B Holwerda. uit Amersfoort. VELSEN. Ned. Hert. Kerk. 10: Ds. J. Bronsgeest. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds j. a. Peters. h. Dood. Kapel 5: Ds. Mackaay Geref. Kerk 9.45 en 5: Ds. A Verschoor'. Agenda voor Velsen ZATERDAG 25 MEI. Bioscoop De Pont: 8 uur: Dat afspraakje met mijn vrouw. Thalia Theater: 7 en 9 uur: De twee straatjongens van Parijs. ZONDAG 26 MEI. Bioscoop De Pont: 2.30, 5 en 8 uur: zie Zaterdag. Thalia Theater: 2.30 en 4.30 uur De cir kel des doods; 7 en 9 uur: De twee straat, jongens van Parijs, buitenland -Joegoslavië be schouwt het Amerikaan- sche verzoek om in net proces tegen Mlihailo- wits.j Amerikaansehe ge tuigen te hooren als in menging in "oïnnenland- sche aangelegenheden van Joegoslavië en zal niet op de nota ant woorden. I11 Hongarije werd een Jootlsche getuige die bezwarende verkla ringen aflegde tegen een nationaal-socialistisch onderwijzer, door dorps- genooten van den be klaagde afgeranseld. De Belgische pre mier van Acker heeft de Engelsche onderschei ding ..King's medal for courage in the case of freedom" gekregen voor zijn prestaties geduren de de Londensche perio de der Beigische re- geering. Het Russische ver zoek om opheffing der geallieerde controlera den op den Balkan blijkt door Amerika gunstig beoordeeld te worden; de Ver. Staten hebben Rusland om een ont werpplan gevraagd. In Cina is een ka tholieke hiërarchie in gesteld met een verdee- llng in twintig kerke lijke provincies. Haarlem en Omgeving Ds. C, Meijer te ZuiJlchem is beroepen tot predikant bij de Ge reformeerde Kerk' van Beverwijk Het Chr. Fanfare corps „Arti et Religion!" neemt 30 Mei deel aan het muziekconcours te Amsterdam, dat uitge schreven is door den Noord-Holt a n dsch en Bo.nd van Chr. Muziek verenigingen. De nationale reclas- seeringsdag za! op Zater dag 6 Juli, ook hier ter stede, worden gehou den. Er is een plaatse lijk comité van uitvoe ring benoemd, van welk comité Ans v. d. Hoff secretaresse is. Aan den Bennebroe- kerdijk is de buurtver- eeniglng „Prinses Mar griet" opgericht, welke - zich voorstelt, in Juli volks- en kinderspelen met kermisvermakelijk heden te organiseeren. Het bestuur bestaat uit de heeren J. B. v. Zwet. voorzitter, J. Lans. secretaris. B. Ver- maat. penningmeester. N. Vlaar, K. Ruighaver, M. v. Kerkhof en B. Mesman, leden. Verdachte loopfiets. Een paar Haarlemsche rechercheurs wandelden in het nachtelijk duis ter door de Kleine Houtstraat. Hoewel hun taak een gansch andere was, dan het leggen van zout op de slakjes, die verkeersovertredingen heeten, bevreemdde het onzen politiemannen toch wel, dat een mili tair met zijn beenen een motorfiets voortbe woog in verboden rich ting. De loop-motor- wielrijder werd gescha duwd en de rechercheurs belandden tenslotte bij een zekeren O., wier» het motorfietsje te koop werd aangeboden. De militair hing een schoon verhaal op van een man in Roozendaal en een kennis in Haarlem, maar toen de recherche hem naar zijn papieren vroeg, bleken deze, noch van den motor! noch van den militair, aanwezig te zijn. Het ge- unifotmde heerschap werd verzocht, 2ich naar de Smedestraat te be geven, maar onderweg zag hij de kans schoon en verdween in de duis ternis van een steegje. Na een achtervolging, opgeluisterd door revoi- vergeknal, werd de mo torman opnieuw gegre pen. Op het politiebu reau werden zijn ante cedenten vastgesteld en de uniform bleek slechts schijn te zijn, waaron der zich de schipper A. F. verschool. De motor fiets. een D. K. W.-RT wacht in de Smedestraat op haar rechtmatigen

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2