Avonturen Sport in het Kort Effecten- en Geldmarkt Effectenbedrijf door ambtelijk apparaat overwoekerd Het resultaat van den sinds 10 Mei j.l. hervatten handel in enkele rubrieken aandeelen deze week zijn de leidende suiker- en tabak6aandeelen, zoomede die van openbaar nutsbedrijven er aan toege voegd heeft verschillende aspecten. Voor den fondsenhandel in de uitbreiding van het aantal tol de noteering toege laten fondsen nog geen succes geweest, want de omzetten vallen tot dusver zeer tegen. Van een normalen handel is in de meeste gevallen op de aandeelenmarkt geen sprake. De noleeringen zijn dikwijls nominaal of betreffen slechts enkele stukken, voornamelijk omdat er geen koopers zijn. Men kan als bekend alleen met vrij geld koopen en al is er ca. f 2 milliard geld in omloop, de bezitters hier van zijn voor een deel niet degenen, die gewoon zijn effecten te koopen, voor een ander deel geven zij er de voorkeur aan de geldmiddelen beschikbaar te houden voor den aankoop van nieuwe voorraden, zoodra de gelegenheid .daar toe bestaat, afgezien nog van het feit dat zij door aan koop van effecten tegenover den fiscus hun kaarten op tafel leggen. Dit geldt zoowel zakenmenschen als particulieren, welke laatsten niet zelden hun tegoed mieten aanspreken om garderobe en linnenkast aan te vullen. Gelijk we in ons vorig artikel opmerkten, komt daarbij de groote onzekerheid in zake de waardeeringsbasis voor aandee len, nu de richting waarin de economi sche ontwikkeling van ons land zich be weegt, nog allerminst duidelijk zichtbaar is, vooral omdat zij voor een goed deel afhangt van het financieel en economisch beleid, dat door de regeering zal worden gevolgd. De regeering. "Wie zal dat zijn? Ook dit is een vraag, waarmee de beurs zich moet bezighouden, doch waarop zij het ant woord moet schuldig blijven, ook al wijst de uitslag der verkiezingen voor de Twee de Kamer wel in een zekere richting. Wanneer men eenig verband zou willen zoeken tusschen dien uitslag en het ver loop van de effectenbeurs, zou men kun nen constateeren dat de vrees voor ver dere inflatie in elk geval niet grooter geworden is. Tn zooverre is de vrij scherpe daling, welke deze week op de aandeelen markt is ingetreden en die, terwijl we dit schrijven, nog niet tot staan is gekomen, een verblijdend verschijnsel. Want zij brengt ons terug tot de werkelijkheid on zer armoede, welke door stijgende koer sen steeds meer zou worden gecamou fleerd. Het staat, er immers met ons be drijfsleven nog allerminst goed voor. Er is bij de meeste bedrijven, ook bij die, welke hun omzetten kunnen uitbreiden, nog steeds niet het in economisch opzicht noodzakelijke evenwicht tusschen bruto- inkomsten en exploitatiekosten, welke laatste thans met alle voor-oorlog6che verhoudingen, spotten, zoowel als gevolg van de stijging van loonen en fiscale las ten, als wegens het als een wonderboom groeiende ambtelijk apparaat, dat op het bedrijfsleven parasiteert en een zoo groot deel van de toch reeds onvoldoende winstmarges opeischt, dat het nuttig ef fect er van daartegen niet meer opweegt. Voor den fondsenhandel is die appara tuur dermate uitgebreid, dat men op de meeste kantoren den tijd niet heeft om de veelheid van besluiten en beschikkin gen te lezen, laat staan dat men ze zou kunnen begrijpen en uitvoeren. Men valt van de eene puzzle in de andere en wij hooren van leidende zaken in de hoofd stad, die dus het dichtst bij het vuur zitten, dat men het eenvoudig opgeeft en de sancties riskeert. Wil men in de naaste toekomst een nor male ontwikkeling van den geld- en ef fectenhandel mogelijk maken, dan zal met den meesten spoed heel de techniek van geldsaneering en deblokkeering, van ef fectenregistratie en rechtsherstel aan merkelijk moeten worden vereenvoudigd. Anders loopt het op een groote chaos uit. Om te laten zien welke koersverliezen sinds de hervatting van den handel in aandeelen zijn ontstaan, laten we hier het koersverloop van enkele leidende fondsen volgen: 9 Mei 9 Sept. 23 Mei 1940 1944 1946 Koninklijke Aku Van Berkel Fokker Leverbros Philips Nederl. Kabel 1941/2 3ê0l/2 340 421/2 187 130 15 1521/2 105 125 293 2271/2 75^ 296 243 105 369 278 326 250 Ned. Gist- en. Spiritus 485 Holl. Am. Lijn 90 150 120 Scheepvaartunie 110 172 128 Amsterdamsche Bank IIYa 141 120 Nederl. Bank 112 150 130 Robaver 79 151 126 Koloniale Bank 150 207 115 Ned.-Ind. Handelsbank 97 1251/2 94 Opmerkelijk is dat ook op de Obliga- tiemarkt het aanbod de vraag overtreft en met name de koersen der Staatsfond sen vrij aanzienlijk lager werden. De 2/2% N.W.S. die het kortgeleden tot bijna 92%* brachten, zijn tot 85% teruggegaan, hetgeen ongetwijfeld ook verband houdt met een lichte kentering op de geldmarkt, waar de disconti zijn aangetrokken, zoo dat voor halfjaarspapier thans ll/z% be- taald moet worden. Ook in Engeland en de V.S. is de daling van den rentestand tot staan gekomen. Intusschen heeft onze regeering de tweede emissie der 3% Grootboekinschrij vingen aangekondigd, waarvan ze liefst een milliard wil plaatsen. Ditmaal kan men er ook met vrij geld op inschrijven. Of het, gezien den langen looptijd dezer be legging, lukken zal, betwijfelen wij. Houdt de kentering op de geldmarkt aan, dan kan een koersdaling voor deze en derge lijke waarden tenslotte niet uitblijven. 400 Nederlanders repatrieeren uit Roemenië Onopvallend reed Zaterdag te kwart voor twee een trein uit Brussel het Eind- liovensche station binnen, waarna even later een kleine 400 Nederlanders, afkom stig uit Russische kampen, voor het eerst na jaren, weer de voeten op Nedcrland- schen bodem zetten. Een jaar lang waren deze jonge men schep (meestal tusschen de 20 en 30 jaar) op reis, om den weg naar huis te kunnen vinden. Het waren veelal Amsterdammers en Rotterdammers, die op 9 Mei 1943 wer den opgepakt voor den arbeidsinzet in Dustschland, in Berlijn terecht kwamen en daarna vervoerd werden naar Rusland om diensten te verleenen bij den wegen aanleg. Na het Duitsche échec aan het Oost front werden zij naar de Baltische staten gedreven, waarna zij meenden, dat de Duitsche capitulatie hun de vrijheid zou schenken. Vijf weken ge leden werden zij in het Russische kamp te St. Valentin in Oostenrijk be zocht door een Nederlandsche militaire missie, waarna beslist werd. dat hun repatrieering spoedig zou volgen. Te Eindhoven werd door den repatriee- ringsdienst hun thuiskomst voorbéreid. Zondag is een derde groep aangekomen bestaande uij politieke delinquenten. Een jonge Amsterdamsche havenarbei der vertelde over zijn ervaringen in Rus land. „In Jelitz bij Orel, zijn wij van Juni tot eind December 1945 geweest en we hebben et hard moeten werken. Van de 400 man zijn er 25 overleden. In alle kam pen. waar wij verkeerden, hadden de Duitsehers belangrijke functies, ofschoon de topleiding Russisch was. Later zijn wij in Sziget in Roemenië terecht gekomen, waar de verzorging iets beter werd." AGENDA DINSDAG 28 MEI Gem. Concertgebouw. Tuiuzaal: n. K. C. Javaanscue kunstavond. 20 uur Stadsschouw burg: Nieuw Leven: Het Offer, 20 uur. Rem brandt: M Brug over de Atlantic ('.4 j.) Palace: Pastor Hall (18 Luxor Algiers (18 j.)- Deze drie: 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans- Hals: 2000 Vrouwen (18 j.). 14, 16.30, 19 en 21.15 utir. WOENSDAG 29 MEI Gem. Concertgebouw: Beethoveneoneert 31. O. V., 20 uur. Stadsschouwburg en Biosco pen als Dinsdag. De Radio geeft vanavond HILVERSUM I, 301 M. RNIO 16.00 20.00, 23.00 Nieuws. AVRO 17 00 Pianisten voor de jeugd. 17.30 Gram.pinten, zang. RNIO 17,45 Het rij kover zee. AVRO 18.15 Hawalian-muziek. 18.30 RNIO Pro gr. Ned. Strijdkrachten. 19.00 Verkiezingsrede. P v. d. Arbeid. 19.20 lustrum, muziek. 19.45 De partementen. AVRO 20.08 Bonte Dinsdag avond. 21,30 De Waarheid over Java. 21.50 Gevraagde platen. 22.15 Bultenl. overzicht Onterm.). 23.15 Bureaucratie J. 23 30 Gram.- platen. HILVERSUM 415 M. RNIO 19.00. 20.00, 22.00 Nieuws. 17.00 Piano en cello, duet. KRO 17.30 Kamerkoor 18.00 Dmermuziek. 18.15 Kath. nieuws (lnterm.). 19.1a Depart, uitzending. 19,30 Voor de jeugd. 19.40 Verkiezingsrede K.V.P. 20.10 Kamermu ziek. 21.00 Filmpraatje. 21.15 Splendora-ens. 21.45 Kath. Actie. 22.15 Avondgebed. 22.30 t'antare-ens. 22.45 Causerie voor ouders en opvoeders (interm.). 23.15 Franrkijk sneelt en zmgt. 23.45 Geraldo (gr.pl.). De «luinterreinen open Voorzichtigheid blijft geboden De Provinciale duinterreinen onder Wijk aan Zee. Heemskerk, Castricum, Egmond en Bergen worden weer, althans voor zoo ver het de wegen en paden betreft, voor het publiek opengesteld. Het is verboden zich buiten de wegen en paden te begeven. Wie dat wel doet, stelt zich aan levens gevaar bloot. Het geheele terrein ten Wes ten van den straatweg Wijk aan ZeeEg- mond (den Van Oldenborghweg) blijft voorloopig nog verboden. Ook de wegen en paden in dat gedeelte mogen dus niet worden betreden. De Provincie neemt geenerlei verant woordelijkheid op zich ten aanzien van ongevallen, die bezoekers van het duinge bied eventueel overkomen. Toegangskaarten zijn o.m. verkrijgbaar aan het kantoor der afdeeling Terreinen van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland, Zeeweg 1 te Bakkum. aan de bureaux der V.V.V. te Wijk aan Zee, Beverwijk en Castricum. aan het kan toor van Haarlem's Bloei te Haarlem, bij de Alkmaar Packet. Duistere daden dezer dagen Inbrekers hebben zich toegang verschaft tot de fabriek van de N.V. Blokmetaal in den Waarderpolder te Haarlem. De onge- wenschte gasten verdwenen met 17 „schui ten"' tin van 25 kilo. Een inbraakje bij een fietsenmaker leverde 3 fietsen en een tien tal banden op. Repatrieeringsnieuws Het m.s. „Boissevain" wordt Donderdag 30 Mei te Amsterdam verwacht. Het m.s. „Kota Inten". dat op 26 Mei Port Said passeerde zal waarschijnlijk 6 Juni a.s. in Rotterdam aankomen. Ir. Sluyterman van Loo t Dezer dagen overleed te Wassenaar op 75- jarigen leeftijd de technische adviseur van de N.V. Bataafsche Petroleum Maatschappij, die meer dan 50 Jaar een vooraanstaande postie in dat bedrijf heeft ingenomen. Menige uitvinding, aan hem te danken, droeg hij tot den bloei van onze nationale petroleum industrie. Een doodelijke steek Een nachtelijke ruzie in een Haagsch café tusschen twee mannen werd op straat voort, gezet met het gevolg, dat de 29-jarige C. D. v. Z. door den 47-jarigen B. B. werd neer gestoken. Hij overleed op weg naar het zie kenhuis. De dader werd door de politie in arrest gesteld. Kennemer Oratoriumvereeniging In de gecombineerde ledenvergadering van de koren van Noorderkerk en Ramplaankerk is besloten samen te werken en, in verband hiermede, overgegaan tot de oprichting van de „Kennemer Oratoriumvereeniging". De repetities zullen onder leiding van den dili gent Piet Halsema worden gehouden in de aula van het Kennemer Lyceum oj5 Dinsdags avond. Burgerlijke stand HAARLEM 27 Mei 1946 BEVALLEN: 21 Mei, A. M. W. Beijnes— Schmitz, d.; 24 Mei. H. H. Broekman—Buch- meier, d,; N. Moleman—Schram, d.; J. A. H. Ophuijsende Langen, d.; E. Enselvan Coe- vorden, z.; 25 Mei, C. B. van Egdom—Gosen. z.\ R. van BerkWeers. z.; E. de JongHaan. aH. G. Salentijn—de Beer, z.; A. W. Wal straKlinkenberg, d.; S L. Alink—D100- gendijk, z.; W. Preenen—Zwart, d.; J. van HesterenIJzerman, z.; J. M. de VriesSand- bergen, d.; 26 Mei. J. P. van Wallinga—van Leuven, d.; P. C. F. van Loenen—Vein d.; E. J. Stals—Peil, d.; A. H. Mathot—Hilter- man, z.; I. J. J. Phïlippade Leeuw, z.; P. Verdoes—Biankert, z.; T. A. M. van der Vos senKoster, d.; P. van der LindenBouvie, d.: E. A. A. van der Horst—Tervoort, z.; M. H. P. Booms—van Hal, z.; R. A. W. Spronk— Ehlhart. z.; J. Derks—van Roon, d.; C. de Graaf—Hielkema, d.: P. C. ten Dam—de Mun- nik, z.; 27 Mei. E. H. Gieskevan Velzen, z.; M. de WildtKops, d.; J. H. BongersPeters, z.; C. C. WolversKors, d OVERLEDEN: 23 Mei, C. A. M. Roozen. 49 j„ Kleverparkweg: C. A. Raadsen. 39 j., Maerten van Heemskerkstraat; J. C. Looten. 59 j., Kleine Houtweg: 24 Mei, P. J., 2 d., z. van J. A. Geerlings, Maasstraat; B. D. G. Wardenburg, 72 j.. Eikenstraat; 25 Mei, H. van Reet, 75 J., Maerten van Heemskerk- straat; G. Lust—Aarse, 79 j., Jan Huygen- slraat; G. Cramer. 74 j„ Junoplantsoen2G Mei, D. Braak. 80 j„ Pijnboomstraat. ONDERTROUWD: 27 Mei. C J. Selhorst en H. M. v. d. Putten: C. Kiaij en C. M. Taling; R. G. W. Kok en A. van Wermeskerken; P. van Eis en P. Jacobs; L Kiekens en J. Schouten. 140. „Wao, varen wat je kunt, we moe ten zien zoo ver mogelijk uit de kust te komen, voor de nieuwe dag aanbreekt zegt Warrel na een poosje. Wag knikt alleen maar eens. Op het zilveren water van de groote zee tuffen onze twee vrienden in hun Snelle Vier met een sluipwesp achter hun rug en een onbe kende toekomst voor den boeg. Ach ja, en wat doe je, als je in je hart ver schrikkelijk benauwd bent en je ziet geen oplossing voor de vele moeilijk- De Waalsche Kerk te Haarlem Vreugde over de teruggekeerde klok De klok der Waalsche kerk te Haarlem is teruggekomen. Het is de Séraphin, de eenige overgeblevene van de vier 16e eeuwsche klokken, die door de Duitsehers weggehaald was. Haar eerbiedwaardige ouderdom heeft haar niet kunnen behoeden, zij, die zich eeuwen (sinds 1520) eiken Zondag deed hoo ren, moest uit haar klokketoren verhuizen. De schipper die haar met andere klokken vervoerde, was echter niet van plan het zoo ver te laten komen dat dit brons versmolten zou worden tot kanonnen. Hij heeft het schip doen zinken. De klokken zijn weer op- gevischt. Groen en verweerd staat de „Séraphin" nu ten toon in de Waalsche kerk. Begijnhof: Haar randschrift is nog duidelijk te lezen: ..INT IA ER ONS HEEREiN MCCCCCXII IHSVS BEN IC GHEGOTEN". Een medaillon vertoont vermoedelijk een gevleugeld engeltje. Een sierlijke rand, mo tief van Fransche lelies geeft een fraaie af werking aan 't geheel. De „Séraphin" is deze week te bezichtigen. Binnenkort gaat de „Séraphin" weer in haar klokketoren. Het onderhoud van straten, wegen en plantsoenen te Haarlem. Op de Haarlemsche begrooting voor 1946 zijn de volgende posten uitgetrokken: onder houd van straten, wegen en pleinen f 261.165. Onderhoud van wandelplaatsen en plantsoe nen f 188,138. Voor den oorlog fbegrooting 1939) werd daarvoor geraamd respectievelijk f 177.000 en f 118.700. Vooral voor straten, wegen en pleinen is u veel meer uitgetrokken. Men moet bij de vergelijking evenwel rekening houden met het feit dat de materialen veel duurder zijn en dat bovendien de loonen belangrijk ge stegen zijn. heden, je weet een bende sluipwespen achter je en een geheimzinnig eiland met een nog veel geheimzinniger too- venaar er op vóór je? Dan doe je net alsof je het heel gewoon vindt en je zingt een liedje van een spin, die web ben spon maar toen niet meer loopen kon." Zoo'n liedje fleurt op, is 't niet, maar het maakt ook slapende sluipwes pen wakker. De gratis passagier xverd wakker, rekte zich uit en wist eerst niet, waar hij was. Haarlems Bloei Verhooging der gemeentelijke subsidie. B. en W. van Haarlem hebben aan den Noodraad voorgesteld de subsidie van de stichting Haarlems Bloei van f 2500 op f 5000 te brengen. Persoonsbewijzen Uitgifte gestaakt In de toelichting op de Haarlemsche ge- meentebegrooting wordt medegedeeld, dat de uitgifte van Persoonsbewijzen door het Bevolkingsbureau is gestaakt. Jubileumuitvoering Bato Balo is de oorlogs-omstandigheden te bo ven. En meer dan dal! Want de uitvoering, die deze vereeniging onder leiding van de heeren C. Th. Smal en K. Boersma Zater dagavond ter gelegenheid van haar gouden jubileum in de Gemeentelijke Concertzaal gaf, stond in enkele opzichten zelfs boven het vóór den oorlog geleverde werk. In de eerste plaats geldt dit de heeren-afdeeling. En dit is niet alleen te danken aan enkele gast-leden. die deel uilmaken van het Neder landsche keurkorps, want genoemde afdee ling als geheel liet met oefeningen zoowel aan als zonder toestellen enkele nummers zien. die op hoog peil stonden en van alge- meene geoefendheid blijk gaven. En wat de dames-afdeeling betreft, de nieuwe leider heeft het ter wille van een opbouw sinds zijn benoeming terecht niet gezocht in hoog opgevoerde oefenstof, zoodat ook de dames nummers slaagden. Hoewel het spelpeil der Belgen hooger is geworden zijn zij er niet in geslaagd, in Ant werpen van Nederland te winnen. Weliswaar konden de onzen voor de rust met moeite den Belgischen korf vinden en brachten zij het slechts tot 12; maar na de hervatting zag het er reeds direct naar uit. dat Neder land zou winnen. Het enthousiasme der Bel gen beperkte den stand tot 2—6. De Neder landsche doelpunten kwamen van mej. v. d. Voet, Koper, mej. Pedrolie, Doeven en Seits (2 x). De Nederlanders behaalden met deze 2le ontmoeting hun 2le overwinning. Doelgemid- delde 128—24. HONKBAL. Uitslagen van Zaterdag en Zondag. I: VVGAEDO 10—9; IÏHC—BI. Wit 2—5; Ajax—Schoten 17—1; SC" Haarlem— Quick 9—3.. Overg.kl. A: BI. Wit 2—DWS 6—32; Celeritas -TYBB 9—19: Spartaan—HCK 7—8; RCH— HHC 2 38. Id. B: Ajax 2—Zeeburgia 118; OWO—H'sum 8—5; EDO 2—ABC 0—5: DOS— SC Haarlem 2 12—13. II A: Kenn ld—WOL 14—7; AP GSDWV 4—9. II B: HHC 3—HCK 2 5—17. n C: Catchers—Schoten 2 8—8: THB Zandv.m. 9—8. II D: Shell—Watergr m. 7—7; VVGA 2—P C 22—0. II E: Kanaries—ABC 2 21—2; Schoten 3EiHS 14—31. VOETBAL. In de afdeeling I-2a werd de wedstrijd AFC—KFC gespeeld, welke bij een Amsterdamsche overwinning een kleine kans op het kampioenschap van AFC beteekende. De Koogers stonden een half uur voor het eir.de nog met 0—3 voor. Toen maakte AFC een doelpunt en er leek nog geen vuiltje aan de lucht. Zes minuten voor het einde stond het nog 1—3. Op dat oogenblik braken de AFC'ers los en scoorden nog driemaal, waarmee zij den wedstrijd wonner.. GOLF.Bij de wedstrijden op de banen van de Sallandsche Golfclub „De Hoek" werd jhr. mr. A. Calkoen kampioen van Ne derland. WIELRENNEN. Zondag werden de openingswedstrijden in het Oi. Stadion te Amsterdam gereden. In het klassement stayers (3x20 km eindigde Bakker eerste (5 pt gevolgd door Pronk (8), v. d. Voort en Remkes (10). Groenewegen (13), Bos- land (17). Sprint profs finale; 1. Kropman, 2 v. d. Vijver, Smits gedïskw. Klassement amateurs 6 km.: 1. Kleefstra, 2. M. v. Gelder, 3. Kunst, 4 Duyns. Sprint amateurs finale: l. Bijster. 2. Hijze- lendoorn. Verliezersronde: 3. Bontekoe. 4. v. Gelder. SPORT UITWISSELING Tusschen 15 en 22 Juli bezoekt een gezelschap Nijmeegsche sportliefhebbers Walton Weybridge. De En- gelschen brengen in September een tegen bezoek. ATHLETIEK. Op Hemelvaartsdag worden op de Sintelbaan te Amsterdam internatio nale athleüekwedstrjjden gehouden. BINNENLAND Een groote luister- wedstrijd ten bate van Nederlandsch Volksher stel zal ZaLerdag 1 Juni onder den titel „Man over boord" om 21.30 over de beide Hilver- sumsche zenders worden uitgezonden. Koos Koen verzorgt den wedstrijd en er is een groot aantal begeerlijke prijzen uit geloofd. Van de oogst 1945 zijn in totaal ruim 133.000.000 kg. pootaard- appelen uitgevoerd (In de jaren 1937—38 en '39 bedroeg het gemiddelde jaarlïjksche uitvoercij- fer 150.000.000 kg). Een dagelük'sche luchtlijn op Bazel zal met ingang van 1 Juli door de ICLM gevlogen worden. Een inwoner van Gilze (Br.) heeft een nieuw sproeiapparaat geconstrueerd ter be strijding van den colo radokever. De Pinksterprijs, een instelling van - Am sterdamsche poëzie- minnaars is Maandag aan den dichter Gerard Achterberg uitgereikt door Bertus Aafjes. Een nationaal con cours voor harmonie- en fanfarecorpsen zal op Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag te Ouderkerk aan den Am- stel gehouden worden, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de plaatselijke ttvuziekver- eeniging „Crescendo". Een aantal Jeeps zal ter beschikking wor den gesteld van den landbouw. Daar het hier een proefneming betreft, is dit aantal zeer beperkt. 18.000 Nederland sche tulpen bloeien in den botanischen tuin van New York als een kleurige manifestatie van Nederlands dank aan de Vereenigde Sta ten. Er zijn in totaal 750.000 tulpen aan Ame rika geschonken. De resteerende 732.000 bloe men prijken op kerk hoven en in parken. Een bewoner van Texel, die tijdens den Russen-opstand in April 1945 uit angst zijn bu ren verried aan de Duit sehers wérd door den Bijzonderen Raad van Cassatie tot 1 jaar ge vangenisstraf veroor deeld. Twintig jaar gevan genisstraf is geëischt voor het Mil. Gerechts hof te Batavia tegen den collaborateur Din- kelaar. Haarlem en Omgeving De heer A. Cassee, weth. van soc. zaker. en ondewijs der gem. Bioemendaal is verhin derd 31 Mei a.s. spreek uur te houden. De arbeiderstoo- neelvereeniging „Her man Heüermans" geeft cabaretavonden op Woensdag 5 en Donder dag 6 Juni in het Gem. Concertgebouw te Haar lem. Lou Bandy treedt op met een keur al tisten. De R.K. Volkspartij te Hillcgom hield Maan dagavond een spoedver gadering, door leden aangevraagd, waarin be sloten werd de stem ming voor de groslijst eenigszans te vereen voudigen. De heer H. Strijker, Joh. ae Breukstr. 46, vakwerkman le kl. bij den Rijkstelefoondienst, is Donderdag 30 Mei 25 jaren in dienst. De Tooneelgroep „Comedia" geef', a.s. Donderdag in den Stads schouwburg te Haarlem de première van „Spel met het Noodlot" Night must fall van Emlyn Williams onder Regie van Cor Hermus. In deze voorstelling zal tevens het 12Vi-jarigë tooneeljubilèum van Kp van Dijk worden her dacht. Maandagavond 3 Juni zullen de „Jeugdballet- ten" onder ieiding van Leny v. d. Reevan Trieht, met medewer king van het Openlucht- ballet, een dansavond geven in den Stads schouwburg te Haarlem. Maandag werd op de Botermarkt uit de tasch van een bezoek ster een portemonnaie met f 40 gerold. Daar deze diefstallen langza merhand traditie gewor den zijn, waarschuwt de politie met klem tegen zakken- en tassehenrol- lers op drukbezochte plaatsen.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2