Luidsprekers KONINKLIJKE MARINE beroepspersoneel MORGEI HEROPENING IJMUIDEN Stormvogels—D.F.C. 2—0 Deze wedstrijd had Zaterdagavond heel' wat voetballiefhebbers naar het Noorder Sportpark getrokken. Jammer, dat zij het zoo bijzonder slecht'getroffen hebben,want de tweede helft werd in een steeds erger wordenden stortregen en in een dusdani ge duisternis gespeeld, dat èn toeschou wers èn spelers de grootste moeite had den den bal te volgen. Stormvogels heeft de ontmoeting met 2O gewonnen, maar dat daarmee de par tij. welke het beste spel vertoond had, de punten kreeg, zouden wij niet graag dur ven beweren. DFC heeft ongetwijfeld het beste voetbal vertoond. Haar voorhoede demonstreerde een vlot, aantrekkelijk combmatïespel. dat wij heel wat hooger aansloegen, dan dat van den Stormvogels- aanval. in welke linie het tempo gedrukt werd door onvoldoende baltechniek en met den gladden bal en met het dito veld was dit een eerste vereisc'nte en slecht „plaatsen" van den bal. Na de rust toonde het Stormvogels-quintet in dezen eenige beterschap en toen kwamen ook de twee doelpunten tot stand. Bij DFC viel vooral het intelligente spel van rechtsbinnen Van Velsen op, en ook Mijnders deed, vooral vóór de rust, toen Goedhart hem nog al eens te veel vrijheid gunde, handige dingen. Dat DFC ondanks haar goede aanvalsspel en ondanks het feit dat het in de IJmuider defensie niet altijd boterde vooral Schippers en Van Ge- mert speelden stukken beneden hun gewo nen vorm vond zijn oorzaak in het feit, dat op het beslissende moment de door zetter en (of) de schutter ontbrak. En van deze schutterscapaciteiten kregen we juist in de eerste minuten van den wedstrijd zoo'n hoogen dunk, want toen werd Kraak met een paar gloeiende schoten op de proef gesteld, welke hij, het dient gezegd, schitterend doorstond. Met de rust was de stand nog 00 en vooral de Stormvogels mochten met het oog op het vertoonde spel, met dezen stand tevreden zijn, hoewel anderzijds erkend moet worden, dat De Boer een tweetal kansen had gehad om van te watertanden Overduidelijk bleek echter ook nu weer de zwakke zijde van den IJmuider links binnen: Gebrek aan schutterscapaciteiten' I.i de tweede helft speelde Stormvogels beter dan daarvoor, maar bleef DFC het meest in den aanval In den regel bracht men het echter niet verder dan Haak en Schippers. Een kwartier voor het einde wist Van Pel Lits, die overigens een prima partij speelde, te verschalken, om daarna van dichtbij den DFC-doelman te passee- ren. En toen kort daarna Hermans via een DFC'er den bal in zijn bezit kreeg, was het pleit beslecht (20). Velsen 2Kennemers 3 12 De kampioer en van de Reserve 3e klasse D deden gisteren al heel weinig kampioen achtig door met 21 van het toch heusch niet zoo sterke Kennemers 3 te verliezen. Deze stand was reeds met de rust ver kregen Toen kreeg Velsen den halven storm in den rug en algemeen werd aan genomen dat Kaldenbach c.s. hun achter stand nog wel zouden inloopen. De Wij kers. die bij een eventueele overwinning zich ten opzichte van de onderste plaats veilig konden stelden, speelden en ver dedigden zich echter voor wat ze waard waren en slaagden er in den 21 rust stand tot het einde ongewijzigd te houden. Geïnterneerden uit liet binnenland naar Batavia Een woordvoerder van het Britsche leger heeft verklaard, dat de evacuatie der Japanneezen uit Java den 15en Juni zou worden beëindigd. Uit Midden-Java moeten nog 15 000 Ja panneezen worden vervoerd, hetgeen zal geschieden met Japansche schepen. In de niet door de geallieerden gecontroleerde gebieden van West-Java bevinden zich nog 16.000 Japanneezen, waarvan er thans 1000 bezig zijn zich een weg te banen in de richting van Buitenzorg. Met betrekking tot de geallieerde ge vangenen in Indonesische kampen zeide de woordvoerder, dat de overeenkomst, welke op dit punt op 1 April met Soe- karno is tot stand gekomen, nog niet van kracht was geworden. Op Sumatra be vinden zich naar schattink nog ongeveer 24.000 Japanneezen. Zaterdagmiddag heeft een officieele Britsche woordvoerder medegedeeld, dat volgens de toezegging der republikeinen aan het Britsche hoofdkwartier, de eerste geïnterneerden, die uit het binnenland per trein zullen worden geëvacueerd, heden te Batavia zullen arriveeren. Het totale aantal geïnterneerden, dat nog geëvacueerd moet worden, bedraagt 28.000. EEN FLINKE SLAG. 0000 opgeplakte vieeschbonnen, een aantal zilveren schalen. 200 gulden, een kistje siga ren, 3 pakken suiker, 5 kilo koffie. 6 buiten banden. 5 blikken cornedbeef, 3 blikken ge hakt. een tafellaken, 2 zakken aardappelmeel en de distributiebescheiden van 6 personen vormden de bult bij" een nachtelijken dief- 3|ta\ln de wonl,l£ van een slager te Roosen- De nieuwe dienstregeling Met ingang van vandaag zijn opnieuw tal van belangrijke uitbreidingen en ver beteringen in den treinenloop aange bracht. Door de electrifïcatie van de Gooilijnen is stoommateriaal vrijgekomen voor een belangrijke uitbreiding van de verbinding AmsterdamAlkmaar. Beverwijk en Uit geest konden door middel van een 2-uur dienst HaarlemUitgeest worden ver bonden. De trein naar Zandvoort rijdt weer. Door verhooging van de rijsnelheid op het traject. AmsterdamRotterdam Zwijndrecht wordt een tijdwinst van 10 minuten verkregen, terwijl op Zon- en feestdagen tusschen AmsterdamDen HaagRotterdam nieuw ingelegde treinen zullen rijden. Kranige redding Vrijdagmiddag geraakte een 4-jarig knaapje spelenderwijs te water in de Delft ter hoogte van het veerpontje, dat de verbinding vormt tusschen het station j Bloemendaal en Haarlem-Noord sedert het houten bruggetje door de Duitschers afgebroken werd. De veerman Z. een "in Bloemendaal geëvacueerde inwoner van IJmuiden bedacht zich geen oogenblïk. Hij sprong gekleed te water en slaagde er in het knaapje behouden op het droge te brengen. Nachtelijk intermezzo voor Venraij In het Luxortheater werd in den nacht van Zaterdag op Zondag een voorstelling ge geven van de film ..Intermezzo", waarvan de opbrengst bestemd was voor het zwaar- getroffen Venray. De belangstelling voor deze exclusieve voorstelling was dermate, dat rond duizend gulden aan de hulpactie Venray kon worden overgedragen. Een in teressant voorprogramma, waarin enkele zeer-geslaagde teekenfilms de aandacht vroegen, leidde het hoofdnummer ln, dat een driehoeksprobleem in een wel zeer na vrante dramatiseering doch met een wel overwogen tendenz tot onderwerp had, Les lie Howard als de musicus, die het inter mezzo van zijn leven doormaakt en tenslot te terugkeert in de veilige haven, heeft een aanvaardbare uitbeelding gegeven van de gemoedsbewegingen die het groote avontuur en de groote vergissing opriepen bij den man. die ais kunstenaar een oogenblik zijn groote gevoeligheden de overhand laat. In- grid Bergman was zijn tegenspeelster, die haar groote dramatische gaven tenvolle kon ontplooien en die door den regisseur op vaardige wijze in het milieu werd geplaatst, zoodat een rolprent ontstond die. behoudens enkele kleine inzinkingen, een boeiende en evenwichtige taal sprak. I-Iet slot. dat het herstel der verhoudingen en de overwin ning der redelijkheid niet nadrukkelijk ge noeg in het licht stelde doch niettemin een voldoeninggevende apoth.eose vormde, werd een afdoend tegenwicht tegen de ietwat speelsche wijze, waarop het gevaarlijke in termezzo aanvankelijk werd opgebouwd. Intermezzo" is een geslaagde, gave film. die gunstig afsteekt bij andere producten die zich op het zelfde gladde ijs waagden. Filmfestival in Haarlem Zondagmogen werd in Haarlem in het Rembrandt Theater de reeks filmvoor stellingen, ter gelegenheid van het 50- iarig bestaan der cinematografie en in het kader van de actie „De kunst gaat door het vrije land" geopend. Het pro gramma vermeldde twee werken, als eer ste een documentaire van Willy Mullens over de geschiedenis der filmkunst en daarbij aansluitend de rolprent uit onze kinderjaren „Het jochie" met. Charley Chaplin en Jackie Coogan. Was de eerste film een liefdevol samengestelde beelden reeks van de eerste schuchtere schreden op het witte doek af tot de technisch- volmaakte producten der moderne in dustrie, waaruit voor den filmliefhebber behalve veel vermakelijks ontelbare les sen te trekken waren; in „The Kid" werd het verwende publiek teruggeduwd in de twintiger jaren, toen de Film nog stom en de dramatiek nog zwaar was. Het verhaal van het vondelingetje en zijn armeluis ..vader" is te bekend om hier gereleveerd te worden. Niettegenstaande de prae-hisiorische opvattingen was ook nu de sublieme tragiek-uitbeelding van Chaplin die van de eeuwige kleine lach en de stille traan, weldadig aan doende na de snorkende kunstwerken, die thans uit Hollywood over ons worden uitgestort. Intrede Ds. A. 3. van Rhijn Ds. A. J. van Rhijn van Vlaardingen is Zondagochtend als predikant van de Ned. Herv. Gemeente van Haarlem bevestigd door zijn zwager ds. Drost van Kaoelle. Des avonds deed de nieuwe predikant zijn intrede met een predicatie naar aan leiding van Efese 4 vers 10. Onder de aan wezigen waren de burgemeester van Haar lem en mevr. Reinalda. en dr. E. Emmen. de secretaris van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. Aan het einde der predicatie richtte ds. Van Rhijn zich tot den burgemeester van Haarlem, den wensch uitdrukkende, dat er goede samen werking tusschen Overheid en Kerk moge zijn en tot dr. Emmen, alsmede tot de vele aanwezige leden van de gemeente van Vlaardingen, in welke gemeente spreker 6 jaar met groote liefde had gearbeid en waar een hechte band was ontstaan. Dan volgden nog toespraken tot de ambts broeders en onderscheidene kerkelijke colleges. Beide diensten hadden plaats in de Groote of St. Bavokerk. Os. H. E. Beker met emeritaat Ds. H. E. Beker, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van Haarlem, zal met in gang van einde September om redenen van gezondheid eervol emeritaat aanvra gen. Ds. Beker, Uie thans de oudste in dienstjaren van de Ned. Herv. predikan ten te dezer stede is, heeft in 1926 zijn in trede als predikant alhier gedaan. Ds. G. W. van Deth' Directeur der ver. ,,Kindei"zor<r" Voor de vereeniging „Kinderzorg" in de classis Haarlem der Ned. Herv. Kerk was het Zondag een belangrijke dag. Ds. G. W. van Deth, dié directeur van „Kinderzorg" is geworden, werd bevestigd en deed zijn intrede als buitengewoon predikant van de Ned. Herv. Gemeente van Bloemendaal ten behoeve van de vereeniging „Kinder zorg" in de classis Haarlem. Voor den dienst, die werd gehouden in het kerkgebouw der Gemeente van Bloe mendaal, was groote belangstelling. Er waren o.a. vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Bloemendaal. Ds. J. C. van Dijk. de eerste bevestiger, zeide in het inleidend woord dat de ge meente meer en meer haar verantwoor delijkheid moet gaan beseffen voor het werk van „Kinderzorg", zoo richtte hij zich tot Ds. van Deth, Op zijn nieuwen weg gaf spr. Ds. van Deth mede het woord uit Lucas 11 vers 9 en 10 „God make u een goeden herder van Zijn lammeren". Ds. G. A. Barger van Heemstede, de praeses van het Classicaal Bestuur, merkte op, dat het werk van Ds. Van Deth omvat 50 predikantsplaatsen en meer dan 30 gemeenten; mede 1000 kin deren van politiek gedetineerden vragen zijn zorg. Zijn taak zal zijn de leiding op zich te nemen van het werk van „kinderzorg" en het contact tusschen dit werk en de gemeenten te bevorderen. Ds. Van Deth verbond zich aan de ge meente met een predikatie, waarbij hij als tekst had genomen Johannes 5 vers 7. Het verwaarloosde en misdeelde kind moet om Christus wil erbarming ge schieden. Na de predikatie volgden nog toespra ken van Mr. F. D. J. Theyse, als verte genwoordiger van het Provinciaal Kerk bestuur en van den voorzitter van de Vereeniging „Kinderzorg", den heer H. van de Bunt. Met distributie-artikelen geknoeid Door den Prijscontroledienst te Haarlem, werden A. G. en M. L. aangehouden. Deze heeren maakten er een gewoonte van om tegen te hooge prijzen distributie-artikelen van de hand te doen. Bij huiszoeking trof men o m. aan: 60 paar schoenen, horloges, knotten wol en handschoenen. Beiden zijn in verzekerde bewaring ge steld. De N.Z.H. Nieuwe autobussen. De N.Z.H. krijgt binnenkort een aantal nieuwe autobussen van de Ned. Spoor wegen. De Chaussonbussen zijn voor 41 passagiers. Zij zijn dan de grootste die de N.Z.H. heeft. Beulen gevonnist Zes leden van den staf van het con centratie-kamp Natzweiler, die be-" schuldigd waren van het levend ver-:, branden van vier Britsche vrouwelijke parachutisten, die neergelaten waren voor het verleenen van steun aan de* Fransche verzetsbeweging, zijn door een militaire rechtbank te WuppertaL schuldig bevonden. De kampdokter Werner Rhode werd veroordeeld tot den dood door de strop, de kampcom mandant tot levenslange gevangenis straf. N.V. Scheepsherstelinrichting „BOQY CO", IJmuiden. Met medeweten van het Nederlandsch Beheersinsti tuut zal een Buitengewone Vergadering van Aandeel houders worden gehouden op Vrijdag 7 Juni as. ten 10 ure v.m. in Hotel Brinkman te Haarlem. Op vertoon hunner aandeelen hebben houders recht van toegang tot deze vergadering De ter vergadering te behandelen onderwerpen liggen voor aandeelhouders ter inzage ten kantore der vennootschap te IJmuiden. Dankbetuiging Aan al onze familie en vrien den, inzonderheid Bestuur en leden van den Centralen Bond van Transportarbei ders afa. IJmuiden, betuigen wij onzen hartelijken dank >r de vele blijken van be langstelling ons betoond bij ons 35 jarig huwelijksfeest, T. GROEN M. GROEN—DEKKER W. Barendszstraat 14, IJmuiden. Voor direct gevraagd DAGMEISJE of HULP in de HUISHOUDING d. GAAG, Burg. Rambon- netlaan 12, IJmuiden. WERKVROUW gevraagd 3-12 uur. Adres te vern.j bur. v. d. blad. - Watersportver. vraagt in wonend BOOTSMAN, voor- loopig bereid eenige keeren per week te komen. Br. L 535 bur. v. d. blad. B.z.a. flinke J. WERK STER. Donderdag f 5. Br. L 561 bur. v. d. blad. NET MEISJE, 19 j. b.z.a. voor 1 of 2 dagen p. w. J. Smit, P. Heinstr. 39, IJm. O. 2 VROUWEN vragen werk thuis, geen naaiwerk. Br. L 559 bur. v. d. blad. RUILEN woning IJm. O. f 5.25 p. w. voor woning IJm. O., mag ook duurder zijn. Br. L 560 bur. blad- lp. z.g.a.n. hooge werk- sch. m. 42 RUIL v. m. 43 hooge of lage. Na 5 uur. Elzenstr. 12. RUILEN 1 pr. nw. br. D. sch. m. 39 voor 1 pr. nw sportsch. m. 38. H. Groen, Casembrootplein 55, IJm. O. na 7 uur. Zonnig mooi huis in IJm.i O. RUILEN voor huis in Alex. Bellstr. of omg., moet ook retjes zijn. Adres bur. v. d. blad. Wegens vertrek naar el ders zoek ik voor mijn kost- vrouw een nette PLAATS VERVANGER, prima kost huis. Rembrandtlaan 35. IJm. O. TE KOOP plankdragers, oliebak (zink), winkellam pen, ijskast, eierstolp, laden- kast, lange rollen voor gor-| dijnen, spiegelglas, glazen deksels, glasplaten, groot graniet blad voor toonbank enz. Te zien en bevr. Hoofd- str. 222, Santpoort. Bij N.V. IJSFABRIEK EN KOELHUIS IJSVRIE9 co IJmuiden lean direct geplaatst wonden een STEHO-TYFÏSXE bekend met administratieve werkzaamheden, woonplaats bij voorkeur IJmuiden of omgeving. Brieven met inlichtingen omtrent vorige werkkring en referenties aan het kantoor. Kanaalstraat 20, IJmuiden. Bij de Koninklijke Marine kan vanaf 17 Juni-1946 geplaatst worden ó.a. uit de volgende burger- groepen. 1. Machinist ter koopvaardij (einddiploma tna- chinistenschool diploma V.D. of A.). 2. Instrumentmakers, fijnbankwerkersi radio monteurs, electromonteurs, electro-technisoh bankwerkers, machinebankwerkers. 3. Jongelui met 3-j. H-B.S. of M.U.L.O.-opleiding. 4. Kellners, matrozen etc Leeftijdsgrens 17 t/m 24 jaar. Burgerlijke staat: ongehuwd. Duur verbintenis: .6 jaar, met een proeftijd van 1 jaar (ingaande op den datum van plaatsing in eerste militaire vorming). Voor bepaalde technische vakken kan voor alsnog, personeel aangenomen worden als oorlogsvrijwil liger met 3 jarige verbandacte. Leeftijdsgrens hiervoor is 25 t/m 28 jaar. Voor den Gronddienst der Marine Luchtvaart Dienst komen voorloopig- alleen een bepaald aan tal gegadigden in aanmerking, die in het bezit zijn van een diploma als machinebankwerker met 2-jarige practïjkervaring. Reflectanten dienen zich te wenden tot het dichtstbijzijnde Aanmeldingsbureau voor Oorlogs- vrijwiM'igers. De Bureaux in Noord-Holland zijn gevestigd te den Helder, Haarlem. Alkmaar, Amsterdam (Honthorststraat 20) en Amsterdam (Dam 4). van de inschrijving op de 37. GROOTBOEKSCHULD 1946 Morgen 4 Juni wordt de mogelijkheid in te schrijven op de 3% Grootboekschuld 1946 OPNIEUW OPENGESTELD. Ingeschreven kan worden met vrij èn met geblokkeerd geld op dezelfde voorwaarden en met dezelfde voordeelen als bij de vorige inschrijving. Toen werd reeds 1 milliard ge stort. Nu op naar het 2e milliard I De inschrijving kan van 4 Juni tot en met 14 Juni plaats vinden bii de effectenkantoren, handelsbanken, 8p:tar> banken, boerenleenbanken, giro- en postkantoren. Uit voerig prospectus bij deie instellingen verkrijgbaar PUBLICATIE VAN HET MINISTERIE VAN FINANCIËN TE KOOP marine bi. wol len stof v. mantel of H.- costuum f 75, ruilen H.-pan- talon v, twee 2-pers. lakens. TJmuiderstraatweg 184, van 8 tot 1 uur. Te koop donker br. kort MEISJES JASJE, 1ft. 12-13 j. Velserduinweg 197A. Te koop 2-pers. ZEIL- KANO en d. fiets mass, ban den. B. Rambonnetlaan 119, IJmuiden. Weerbericht Geidig tot Dinsdagavond. Aanvankelijk nog tijdelijk krachtige wind tusschen Z. W. en w„ met plaatselijke regenbuien. Morgen hier en d3ar nog een enkele ver spreide bui bij wisselende Bewolking. Matige r.aar Z.W. of W. terugloopende wind. Stijging van temperatuur.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 4