niet scheiden3 IJMUIDEN Passagierslijst m.s. „Kola Inten" De passagierslijst van het m.s. „Kota Intern' ligt voor belanghebbenden op ons kantoor Kennemerlaan 154 ter inzage. Aanvoer zeevisch in Ostende De aanvoer van versche zeevisch in Ostende bedroeg in de week van 24 t.m. 29 Mei totaal 572.379 K.G. De opbrengst hiervan was frs. 3.343.674. Jaarvergadering „In Veilige Haven" In de laatstgehouden jaarvergadering van de Speelluinvereeniging „In Veilige Haven" werden behandeld de verslagen van secretaris en penningmeesteres, die, zooals steeds, goed verzorgd waren en een goed overzicht gaven niet alleen van wat verloren ging, maar ook van wat behouden bleef. De voorzitter, de heer S. Kluft, zag zich genoodzaakt te bedanken. Door de evacua tie moest hij de gemeente verlaten en hij lean nu geen toestemming bekomen, zich hier te vestigen. Het heengaan van den heer Kluft is voor de vereeniging een groot verlies; op hartelijke wijze werd. afscheid van hem genomen, waarbij hem het eerevoorzitterschap werd aangeboden. Thans zal als voorzitter fungeeren de heer H. Kwast, Willemsbeekweg 94, IJmui- den-Oost. Ook de heer P. Reek, beter be kend als „Oom Piet" heeft als bestuurslid bedankt in verband met zijn benoeming tot opzichter van den speeltuin. De open gekomen functies worden ingenomen door de heeren G. C. de Gelder en T. Post, bei den te IJmuiden-Oost. Plannen zijn in behandeling voor een te houden tuinfeest. staat voor een catastrophe Uit nadere berichten uit België blijkt, dat het land zoo overvoerd wordt met visch uit Denemarken en Zweden, dat het eigen vissch er ij bedrij f voor "n catastrophe staat tengevolge van de groote daling 'der vischprijzen. Hoe ernstig deze is, blijkt uit het marktbericht van Ostende van j.l. Woensdag. De aanvoer bedroeg dien dag 161.000 K.G.. welke hoeveelheid visch slechts 700.000 fr. opbracht, of 4 37 fr. per Kilo. Dien dag bracht de schol 16.50 fr. op; schelvisch daalde tot 1 fr. "kabeljauw tot 2.40 fr., wijting tot 2 fr. enz. Er wa dien dag schepen binnen met bijna 20.000 K.G. visch (500 manden) die slechts 70.000 a 80.000 fr. (ongeveer 3500) besomden De visschers dreigen nu de visscherij te zullen staken, omdat hun bedrijf niet meer loonend is. Afhalen schoenenbonnen De inwoners van IJmuiden, Velsen(dorp) en Driehuis, die in aanmerking komen voor een' schoenenbon, kunnen dezen af halen op Woensdag 5 Juni in het kantoor van de Distributiedienst aan den P. J. Troelstraweg, indien hun naam begint met de letters -R t.m. Z. De ketel was weer lek De stoomtrawler Katwijk II KW 134 keerde drie weken geleden terug uit En geland met een lekken ketel. De ketel werd flink onder handen genomen en Maandag ging de trawler weer naar zee. Het schip was nog maar een uur buiten gaats of de ketel bleek weer (of nog) lek te zijn. Er zat niets anders op dan terug- keeren en opnieuw in reparatie te gaan. Oude bekenden spoedig weer naar zee Een viertal oude bekenden vertrekt spoedig weer naar zee. Daar is in de eer ste plaats de Reiger. Deze trawler heeft tijdens de bezetting dienst gedaan als lucht afweerboot bij de Duitsche marine. Deze week gaat. de Reiger weer naar zee. Ook de Gloria schiet al aardig op en ook op de Geziena wordt hard gewerkt, om het schip zoo spoedig mogelijk in de vaart te brengen Verder is de Prinses Beatrix, die ongeveer 5 maanden in Amsterdam heeft gelegen, in de Visschershaven terug gekeerd, om deze week weer naar zee te gaan. DM. 204 had motorpech De logger IJM 204. de eenige IJmuider trawllogger, was Vrijdag j.l., na geduren de den- oorlog in dienst der Duitsche ma rine te zijn geweest, voor het eerst na de bevrijding weer gaan varen. Na eenige trekken te hebben gedaan kwam de logger Zaterdag weer in de haven terug, omdat de motor niet in orde bleek te zijn. SCH 141 had motorschade De motorlogger Sch. 141, die j.l. Zater dag van IJmuiden naar zee was vertrok ken, werd Maandagavond alhier met mo torschade binnengesleept door de sleep boot Stentor. Scheepvaart 2 Juni aangekomen: Friso van Karlsbad naar Zaandam, Empire Daffodil van Lon den, Quintin van Grangemouth, Zeearend (zeiljacht) van de Noordzee, Rapid van Southampton (Oostel. Binnenhaven). 2 Juni vertrokken: Kelliela n. Abadan. 3 Juni aangekomen: Bart van Gothen burg. 3 Juni vertrokken: Nerma Lau n. Rouaan De Hoop weer naar de visscherij Het hospitaal-kerkschip „De Hoop", dat in de handen der Duitsche roovers was gevallen, doch weer teruggevonden werd, is Maandag van IJmuiden naar de vis scherij vertrokken. Trawlers naar Engeland De stoomtrawler Utrecht IJM 73 heeft een reis naar Engeland gemaakt en be- somde daar 22.000. De trawler kon in de Engelsche haven slechts kolen krijgen voor een reis naar IJmuiden en kon dus niet van Engeland uit gaan visschen. De Utrecht kwam inmiddels hier binnen en zou heden weer naar zee vertrekken. De Oostzee, die ook in Engeland is ge weest, besomde daar 11.000. Deze traw ler trof een slechte markt. Haringvisscherij Alhier kwamen binnen van de haring visscherij de KW44 met 634 kantjes pekel haring van 7 schepen en de KW 2 met 552 kantjes van 5 schepen. Marktbericht van Maandag De aanvoer bedroeg 83722 K.G., waar onder 37430 K.G. schelvisch, 7750 K.G. kabeljauw, 33965 K.G. schol, 1825 K.G. wij ting, 1580 K.G. schar, 1225 K.G. poontjes, 1455 K.G. tarbot en griet, 4490 K.G. tong, 1625 K.G. roode poon, enz. De trawlers besomden 16984. Verdere besommingen: motorloggers: KW33 f2369. KW173 f 2854: kustvisschers: KW21 f 1389. KW210 f 1569, KW77 f 1750. KW228 f 1413. KW203 f 1667. IJM221 f 780, IJM215 f530. UK41 f 1680, ÜK51 f 1855, BR20 f 524, BR27 f 136, BRIO f 131. VELSEN Burgerlijke Stand Geboren: J. C. Oldenburg, d., Esch- doornstraat 4, IJm. O.; Johs. Bronsgeest, z., Driehuizerkerkweg 7, Velsen: G. A. Hartog, z., Kerkweg 82, Santpoort; W. P. Rigter, d., Tuindersstraat 30, IJmuiden- Oost; J. Wijker, z., Snelliusstraat 20, IJm., F. Majoor, de Wetstraac 10, IJmuiden; J. Rosier, d., Tusschenbeeksweg 3 rd., IJm. O.; A. F. v. d. Oever, d., Beukenstr. 3G, IJm. O.; C. Rozemeijer, z., Eendrachtstr. 22, Velsen-N.; H. v. d. Steen, d., J. van Heemskerkstraat 34, IJmuiden; A. C. J. v. d. Meer, d„ Corverslaan 82 Velsen-N.; Th. v. d. Werf, d-, J. P Cremerlaan 53, Santpoort; H. Gialtema, z., Leeuwerik laan 1, IJm. O.; A. Smit, d., J. P. Coen- straat 115, IJm.; G. A. Venema, z., Eiken straat 9, IJm. O.; J. Dekker, d., Alex. Bellstraet 9, IJm. O.; A. van Zonderen, z., Marconistraat 30, IJm.; J. O. van Op bergen, z., Alex. Belldwarsstraat 2, IJm.; F. P. B. Baner, z., Kennemerlaan 123, IJm.; P. Coenen, z., WijkerStraatweg 196, Velsen-N.; W. Duvalois, z., Hagelinger- weg 93. Santpoort. Overleden: A. Zeylemaker, 79 j., weduwe v. P. Ree, Trompstraat 209, IJm. O.; W. Duyn, 60 j., echtg. v. M. Willems, Genie- weg 42, Velsen: L. C. Smit, 76 j., weduw naar v. M. J. Serné, Hoofdstr. 202. Sant poort; H. Min, 77 j., echtg. v. P. Schelle- vis. Wijk aan Zeeërweg 176, IJm O. Ondertrouwd: J. C. de Mayer, Zeeweg 371, IJm. O. en J. M. E. Waalberg, IJmui- derstraatweg 184, IJm. O., t.a. Wijk aan Zeeërweg 182, IJmuiden; J Jansen, Willemsbeekweg 38, IJm. O- en A. Hiem- stra, Willemsbeekweg 38, IJm. O.; L. J. van der Aar, Bennebroek, Binnenweg 43 en C. M. Schoorl, Hagel ingerweg 62, Santpoort, t.a. Bennebroek, Binnenweg 17: C. J. Kuijn, Wormer, Eendrachtstraat 11 en M. Groen, Willemsbeekweg 76, IJm het nltiatsje Sin in YooKoslavië Ls een groote gebeurtenis. Dan trek ken «le vrouwen en mannen in liuii traditioneele costuiims ter markt, om waren te koonen of te verknopen. Een viertal inwoonsters, voor wie liet woord ..textiel- sciiaarsehto" nog een onbekend begrip is. (P) 99 En bleven daarom nog wat bijetkaar Als je gedurende vele maanden ge lukkig, tevreden, ja zelfs voldaan, met elkaar geleefd 'en gewerkt hebt is het scheiden moeilijk. Maar dit belette de vischhandelaren van de Vakgroep Groot handel jl. Zaterdagmiddag niet, den band die hen zoolang verbonden heeft, te vei-breken. Op den Zaterdag volgde als gewoon lijk een Zondag, dag om rustig den ge nomen stap te overpeinzen, de voordee- len en de nadeelen daarvan op de weeg schaal te leggen. En hoe langer ze er over nadachten des te meer kwamen ze tot de ontdekking dat de scheiding hen "zwaar viel en ze gaarne weer den door- geknipten band zouden willen aaneen hechten. En zoo was de atmosfeer in de visch- hal Maandagmorgen zwaar geladen. Er was veel visch: twee trawlers en een 30-tal loggers en kotters, alle met flin ke vangsten lagen aan den kant. Maar lang niet alle schepen hadden gelost, van de loggers slechts een tweetal. Men voorzag moeilijkheden. Toen het tijd was om met de verdee ling te beginnen, lieten de mannen van de Vakgroep verstek gaan. Ze waren niet op hun post bij de vischze ver gaderden onder het motto „zullen we scheiden of niet?" En ze scheidden niet; nog niet ten minste. Na ampele discussies kwam men overeen, de samenwerking nog veertien dagen te handhaven. „Dan zullen we wel weer zien", was het algemeene standpunt. En vol moed togen ze weer aan den arbeid. Er moest flink aangepakt wor den, want door het vergaderen was het laat geworden. Maar flink aanpakken is iets waar men in de vischhal niet te gen op ziet. Franco-levering belemmert de spreiding. Gedurende eenigen tijd is de winst marge voor den groothandel vastgesteld op 8 cent per Kilo, hetgeen beteekent, dat de bruto-winst op een kist visch van 50 K.G. vier gulden bedraagt. Maar in deze marge zijn ook de vrachtkosten begrepen, wani de groothandel moet de visch franco plaats van bestemming le veren. Het gevolg hiervan is, dat de winst op een kist visch, gezonden naar Den Bosch, Tilburg of Eindhoven veel geringer is dan op een kist visch naar Haarlem, Amsterdam of andere nabij gelegen stad, ja het zelfs kan gebeuren, dt er ternauwernood winst overblijft of de vrachtkosten hooger zijn dan de ge- heele winstmarge. Aangezien ook de groothandel in IJmuiden geen handel drijft op phïlan- tropischen grondslag, behoeft het geen betoog dat de steden, die te ver liggen om nog kans op eenige winst te geven, geen visch krijgen en de aanvoer van IJmuiden grootendeels in de omgeving geplaatst wordt. Van een behoorlijke spreiding is bij de huidige regeling dus geen spraken. In Brabant, Limburg enz. waar veel visch geplaatst zou kunnen worden, krijgt men heel weinig. Het schijnt heel moeilijk te zijn om voor de coördinatie van den vischhandel een systeem te vinden, dat de algemeene voldoening verwerft en dat op een prac- tische wijze het geheele land kan be voorraden. O.; C. van der Weteringh, Ophemert Zenne Wijne Z8 en A. P. Zijl J. P. Coen- straat 117, IJm. O.; S. Visser, de Lumeij- straat 40, IJm. O. en A. Klinge. de Lu- meijstraat 40, IJm. O., t.a. Zaandam R. L. Takstraat 25. Getrouwd: F. H. Cramer en A E Fre- rieksen, Schoutenstr. 32, Den Haag; C. H. Palm en J. F. Kommer, Aeaciastraat 8, IJm. O.; B, Bleijendaal en R. C Bink horst, Kerkweg 29, Heemskerk; M Hirs en P. Heeremans, Lijsterstraat 50. Haar lem; H. Heeremans en J. M. H. Langen- dijk, Hagelingerweg 168, Santooor:: P. Dekker en Chr. ten Have. de Ruijterstraat 48, IJm.; J. Bakker en L. J. van Breugel, Beecksanghlaan 4, Beverwijk; J de Beurs en A. de Haas, Aenemonenstraat 32, Den Helder. Agenda voor Velsen DINSDAG 4 JUNI. Bioscoop De Pont: 8 uur: De rebellen van La Santa. Thalia Theater: 7 en 9 uur: Zuid2ee- idylle. WOENSDAG 5 JUNI. Bioscoop De Pont; zie Dinsdag. BEVERWIJK Bakkers hielden tentoonstelling De bakkersteratoonstelling, die Vrijdag en Zaterdag j.l. werd gehouden, kan in alle opzichten geslaagd genoemd worden. Alle inzenders hadden hun beste beentje voorgezet en de tentoonstelling maakte dan ook een goeden indruk. De voorzit ter van de Bakkersschool, de heer Smit, gaf zijn voldoening te kennen over het behaalde resultaat. Verder voerden nog het woord de heer Sijbrands. namens de Landelijke leiding voor Voedings en Ge notmiddelen, de heer Scheringa. namens de E.V.C., afdeeling IJmuiden. De jury stond voor een moeilijke taak, doch tenslotte werd de volgende beslissing genomen: Patroons: Klasse A Brood: le pr. P. Ewijk, Driehuis; 2e pr. Boots; 3e pr. Cas- telein. Santpoort. Gezellen: brood B- le pr. H Timmer, ■'ezel „Aurora"; 2e pr. R. Rill, gezel Aurora"; 3e pr. J. van Leeuwen, gezel Aurora". Leerlingen: Brood C, verplichl: Ie pr. t Drijver, gezel „Aurora"'; 2e pr. Kou- •venbord. gezel v. d. Glind; 3e pr. J. Ne- ierlof, gezel „Aurora". Beschuit, vrije klasse; le pr. H. Tim mer, gezel „Aurora"; 2e pr. „Aurora", 'Jmuiden-Oost; 3e pr. Nijman, gezel Ursum". Luxe broodjes A. Patroons: le pr. „Au- ••ova", IJmuiden-Oost; 3e pr. Zeegers, Santpoort. Luxe broodjes B, gezellen: Eere-prijzen: 'e pr, J. Guit. gezel „Winkel"; 2e pr. P. Commandeur, gezel „Aurora"; 3e pr. H. Timmer, gezel „Aurora". Luxe broodjes C: leerlingen: le pr. Dee- "enaor Jr.: 3e pr. L. L. de Jong, gezel Deegenaar". Sierbrood B. gezellen: le pr. K. Haas noot, gezel „Winkel": 2e pr. W. Verschoor "ezel „Aurora"; 3e pr. J. Guit, gezel Win kel". Sierwerk C: leerlingen: le pr J. Drij ver, gezel „Aurora"; 2e pr. P. Blom, ge zel „Aurora"; 3e pr. Kouwenoord. gezel v. d Glind. Sierwerk, banket A: 3e pr. J. Wilderom. Taarten A, Patroons: 2e pr. Zeegers, Santpoort; 3e pr. J. Wilderom. IJmuiden. Taarten B. gezellen, Eereprijs en le pr. Ringers, gezel „Tijdgeest"; 2e pr. J. Ne- derlof, gezel „Aurora" en N. Amsing, ge zel „De Goede"; 3e pr. W. Verschoor, ge zel „Aurora". Taarten C. leerlingen: le pr. J. Drij ver. gezel „Aurora"; 2e pr. P. Bom, gezel „Aurora". Petit Fours A: le prijs Blok gezel Gor ter Boterkoek A: 2e pr. W. Verschoor, ge zel „Aurora". Gebak: 2e pr. W. Verschoor, gezel „Au rora". SANTPOORT Chr. Dongerenclub „Samuel" Donderdagavond 6 Juni a.s. houdt de Chr. Jongerenclub „Samuel" een open baren clubavond in het gebouw der Ned. Herv. Kapel. Het programma vermeldt o.a. declama- tei, tooneel enz. Verder verleent de mond orgelclub haar medewerking. Afhalen schoenenbonnen Alle bewoners van Santpoort, die in aanmerking komen voor een schoenen bon. kunnen dezen halen op Donderdag 6 Juni in het Badhuis aan de Wüstelaan. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 3 Juni 1946 BEVALLEN: 29 Mei, T. Tiekslra—Hoog st een c!.: 30 Mei. C. Geutskens—Prop. z.; 1 Juni, C. M. A. Schuttevan Oeveren. cl.: J. van der Wijder.Boone, d.; J. W. Schmid— Uithoven, z.: A, C. LuijkxBoks, z.\ G, J. Mekenkemp—Roet. z.; J. IJ. Zegwaard—Kien- jet d.; A. M. Voetelink—Bakker, z.: H Slot —Plu, z.; T. Hoogendijk—Fortgens. d.: 2 Juni, S Krijnen—Voorvelt, d.; J. C. Kabel—van der Ham. z.: J. F. van den Haak—Leveld. z.; J. Kaal—Bruins, z.; A. van Roon—van Dijk, d.; M. Hollander—Weijers, d.; N. Govers— van Barneveld, z.; C. P. van Leerdam—van Rooij, z.; M. A. Hanskamp—van Hoof. d.; E. F. Krom—Antonisse, z.; A. H. Klaver—Hes- seling, z.: H. Weber—Jacobs, z.; 3 Juni, H. Visser—Hessels, d.; M. C. E. Lucieervan Doorn, z.; M. G. H. Kos—Soen d. OVERLEDEN: 1 Juni, G. M. Spoor, 36 j., Maerten van Heemskerkstraat. ONDERTROUWD: 3 Juni, C. J. C. W. La- gerweij en J. J, Backer. GEHUWD: 3 Juni, P. F. de Bordes en M. E. Leupen,

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3