Belasting herziening Avonturen Sport in het Kort Bij de Tweede Kamer is ingediend het aangekondigde wetsontwerp be lastingherziening 1946." Het wetsontwerp bevat bnjkens de toe lichting voorstellen tot aanzienlijke ver mindering van den belastingdruk op de ondernemingen. Deze vermindering zal ten goede komen aan het herstel en de ver dere ontplooiing van het bedrijfsleven. Voorgesteld wordt een verlaging van de Vennootschapsbelasting lot 25 over de boekjaren, die eindigen na 31 December 3944. De Vermogensbelasting voor licha men zal ingevolge het wetsvoorstel met ingang van 1945 aanzienlijk worden ver laagd van 5.per 1000.tot 0.50 per 1000.Voorgesteld wordt haar af tc schaffen met ingang van 1947. Voorts bevat het wetsontwerp de moge lijkheid. bedragen van de winst van alle vormen van onderneming (dus zoowel een .eigen zaak" als een N.V. enz.} in minde ring le brengen ter reserveering voor: ge lijkmatige verdeeling van kosten en las ten: assurantie eigen risico of het opvan gen van eventueele toekomstige verliezen. Met betrekking tot de rechten van suc- ëcessie, schenking en overgang houdt het wetsontwerp een voorstel tot verhooging in. Nieuw tarief inkomstenbelasting? Voorts wordt een nieuw progressief tarief --oor de inkomstenbelasting voorgesteld, waarbij met name in het tarief voor de lagere inlïomens tot uiting komt, dat vr rekening is ge il. aden met de stijging van de kosten voor levensonderhoud. Colt de omzetbelasting zal wijzigingen ondergaan. Op dit punt omvatten de voor stellen het invoeren van een weeldetarief van 25 voor sommige goederen en dien sten cn het verhoogen van het algemeene •a.ief met 1 Daarentegen zullen worden vrijgesteld van omzetbelasting leveringen door onder nemers-fabrikanten. andere dan leveringen aan particulieren, van noodzakelijke le vensbehoeften. Sommige van deze. zooals aardappelen, brood en melk, worden ook bij ren, ering door groot- en kleinhandela- v rij gesteld. Kampeeren Veilig Tehuis 1 De stichting „Veilig Tehuis", opgericht door vertegenwoordigers van de ministeries van O K. en W„ Binnenlandsche zaken en So ciale zaken, den A.N.W.B. en de Ned. Jeugd- guneenschap. beoogt alle kampeergelegen- heden, waar nachtverblijf wordt verstrekt, aan een onderzoek te onderwerpen. Voldoen zij aar. Ce eischen der stichting, dan ontvan gen zij een certificaat en een schild, die resp. in en bu:*-n het (bijbehoorende) gebouw wor den opgehangen. Om in deze erkende gelegenheden toegang te verkrijgen, is de kamptvjder verplicht in hel bezit te zijn van een kampkaart, die wordt afgegeven na Informatie bij de plaat selijke politie en dus zooiets is als een bewijs van goed zedelijk gedrag. De kaarten moe ten aangevraagd worden bij de Ned. Kam- peerkaarteneentrale, Parkstraat 18—20, Den ■Haag. waar ook het secretariaat van de stichting „Veilig Tehuis" tijdelijk gevestigd Is, of op een van de bijkantoren van den A. N. W. B. Centr. Werkcomité Vacantie Een Centraal Werkcomité Vacantie 1946 is opgericht, waarin de grootste toeristen-orga nisaties. werknemers- en werkgeversbonden, velschillende departementen met Nederlands Volksherstel en het Nationale Instituut zijn vertegenwoordigd. Het geef: de plaatselijke werkcomités welke inmiddels in tal van plaa' :en zijn opgericht aanwijzingen omtrent m< lij kneden tot vncantlebesteding en doet hun allerlei denkbeelden aan de hand, ten- t..ide de groote massa der yaeantiegangers ook dit Jaar een of meer prettige weken te verschaffen. Het comité !s gevestigd Paleis- straat 1, Den Haag. Be G.A.C. gaat verdwijnen Eert dag na de opening van de nieuwe Staten-Generaal. dus op 24 Juli 1946, zal de Groote Advies Commissie van de Illegaliteit (G.A.C.) ophouden te be- s an tijdens een plechtige slotzitting, zoo melde net weekblad van de stich tingen L.O. en L.K.P. „De Zwerver"'. Na rjcnoeinden datum zal niet meer kunnen worden gesproken van een „ad vies commissie van het voormalig ver zet in Nederland", maar alleen van een organisatie van oud-illegalen (G.O.I.W.) Er is besloten een „witboek" samen te steller., waarin de werkzaamheden van de G.A.C. zullen worden besproken. Repatrieering De Sibajak is op 6 Juni met 1341 repa- trleerenden aan boord uit Tandjong Priok vertrokken. Het schip wordt den 20sten in Suez verwacht. AGENDA WOENSDAG 12 JUNI. Concertgebouw: De Ramblers. 20 uur. Rem brandt: Waitz time. Palace: De verbluffende Mr. Williams. Luxor: De vrijheidsheld Deze drie: 14. 16.15. 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Het lied van de vrijheid, 14. 16.30, 19 en 21.15 uur. Alle bioscopen toegang 14 iaar, DONDERDAG 13 JUNI Groote Kerk: Concert, 20 uur, Stadsschouw burg: Spel met het Noodlot. 20 uur, llotel De Leeuwerik: Lezing mej. v d Vecht, 20 uur Zuiderkapel: Ds. B. E. J. Bik, 20 uur. Biosco pen: als Woensdag. De Radio geeft vanavond HILVERSUM I, 305.5 M. 18.00, 20.00, 23.00 UU1' Nieuws. VARA'17.3: De Ramblers. 18.15 Sweetness and Rhy:hni- RNtO 19.15 Over Slereofoilie. VARA 20.20 Vaudeville-otk. 21.00 Hoorspel. 21 45 Rad;o- Phllharm. Ork. 23.25 Orgel en viool HILVERSUM II. 415.5 M. 19.00, 20.00, 22.00 Nieuws. NCRV 18,00 Man- dolmata. 20.05 Utrechlsch Stedelijk Ork. 23.10 Avondconcert. De Residentie gaat bouwen Het „Bouwplan 1946" voorziet in den aanbouw van 12.500 nieuwe woningen in ons iand. Hiervan zijn 1000 voor den Haag uitgetrokken. Hoewel de bouwkosten hoog zullen zijn, hebben B. en W. van den Haag besloten, van de geboden gelegenheid te profiteeren. Ter financiering van deze plan nen zal een voorschot uit. de Rijks-geldmid delen gevraagd worden alsmede een jaar- lijksche bijdrage van 90 pet. in het te ver wachten 'exploitatie-verlies. De plannen voor den aanbouw van deze woningen ver- keeren in een vergevorderden staat en men heeft reeds de terreinen, waar zij zullen verrijzen, uitgezocht. De huizen zullen sterk vereenvoudigd worden uitgevoerd met een woonkamer .van ongeveer 20 vierkante me ter en twee of drie slaapkamers. Tevens ls rekening gehouden met groote en kleine ge zinnen. De totale kosten van het project worden geraamd op 11 millioen gulden. Het kort geding EVC-Staat De pleidooien met re- en dupliek in het kort geding, dat de E. V. C. tegen minister Drees en den Staat der Nederlanden aan hangig heeft gemaakt, zijn Dinsdag voor den president der Arrondjssements-Recht- bank in Den Haag gehouden. Voor de E, V. C. trad op mr. D. Barnies uit Amsterdam, die zeide dat de regeering door het oproepen van vrijwilligers en sol daten voor het werk in de havens is afge weken van het tot nu toe altijd door de overheid Ingenomen standpunt, dat zij bij conflicten tusschen arbeiders en werkgevers neutraal moest blijven. PI. concludeerde, dat door den minister van Sociale zaken ln strijd met art. 6 der arbeidsbemiddelingswei tijdens de havenstaking bemiddeling is en wordt verleend. Hij vorderde bij voorraad verbod aan den minister van Sociale zaken en andere organen van de gewraakte han delingen, Bovendien vorderde hij, dat de ge volgen van de onrechtmatige handeling on gedaan gemaakt zullen worden en de ar beiders alsnog steun zullen ontvangen, Mr. G. J, Scholten uit Den Haag. die op trad voor den Staat der Nederlanden en den minister van Sociale zaken, zeide dat de E. V. C. geen rechtspersoon is en daarom niet in rechten kan optreden tegen derden, Komende tot de zaak zelf zeide pl„ dat het hier thans gaat om de erkenning, dat bij conflicten de E. V. C. gehoord wordt. De sta king ls buitengewoon ernstig voor het ge heel? Nederlandsche volk. hetgeen door de tegenpartij erkend wo.rdt De voedselvoor ziening wordt- er ernstig door in gevaar ge bracht. Er staat teveel op. het spel, dan dat de regeering zich er niet mee zou bemoeien. Het lossen van de schepen is zoo. belangrijk, dat de regeering er vrijwilligers en solda ten voor oproept. Het groote algemeene be lang moet reden zijn voor een strikte Inter pretatie van do wet. Na re- en dupliek bepaalde de president de uitspraak op Maandag 17 Juni. 09 voor schoenreparatie Bon 09 van dé lederkaart is aangewezen voor het doen repareeren van schoenen met leder zolenmateriaal Bon 09 blijft geldïg'en kan ln combinatie met reeds aangewezen bonnen worden ge bruikt. LIJSTEN VAN NEDERLANDERS OP JAVA. Op onze bureaux in Haarlem en IJmuiden bevindt zich een lijst Van personen, die zich buiten de geallieerde gebieden op Java be vinden. Het is lijst F 13 van de Suikerfabriek te Solo, een kamp te B-od.ionegoro en een kamp ie Djocja alsmede verspreide kampen op Java. Provinciale Staten Op Woensdag 3 Juli komen de Prov. Staten van N. Holland in eerste gewone zitting bij een ter verkiezing van de leden der Ged. Staten en het lid der Staten, bedoeld in art. 89 d:er wet. Op Vrijdag 12 Juli wordt een zitting der Staten gehouden ter verkiezing van leden der Eerste Kamer. Daarna komen nog enkele benoemingen aan de orde. FAILLISSEMENTEN Door het verbindend worden der Uitdee- lingslijst is geëindigd het faillissement van: W. J. Romp, schilder, wonende te Bloemen- daal. Bloemendaalscheweg 62. Curator Mr. J. Deenik te Haarlem. ORGELBESPELING Het programma van de orgelbespeling ln de Groote of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 13 Juni 1946 's namiddags van 15— 16 uur door George Robert luidt: l. Passacaglia, G. Frescobaldi; 2. Toccata, G. Muffat; 3. Pastorale. J. S. Bach: 4, Zesde Sonate: Koraal Variaties, Fuga. Finale, Mendelssohn Bartholdy; 5. Andante con Moto. A. P. F. Boëly; 6. Hosannah!. Dubois. Opera-concert Vijf vast aan den Nederlandschen Omroep verbonden vocale solisten gaven Dinsdag avond een concert in de groote zaal van het Ggm. Concertgebouw, die slecht, bezet was en daardoor meer resonans had dan voor het behoorlijk verstaan van den color atuuizang van Leonie Smits in „Mignon" van Thomas, de geestige door .Frans de Geus uitnemend vertolkte bas-aria „Fünftausend Thaler" uit Lortzing's „Der Wildschütz" en de snel- tongige bravour Van den bariton George Spijkstra in de beroemde cavatin.e Uit Ros sini's „II Barbiere" wensche'lijk was. Het was een „populair" concert; geen wonder dus dat Verdi favoriet was en het haast onvermij delijke kwartet uit „Rigoletto" („op ver- :oek") 't besluit vormde. Maar ook Bizet was behoorlijk vertegenwoordigd, n.l. aoor de Habanera en een. duet uit „Carmen" en een duet uit „Les Pècheurs de Perles". Nel Mar- witz zong me: haar mooie altstem de Habanera zeer karakteristiek; Leonie Smits heeft voor de Mieaëia-partij wel den een- 'oud der voordracht, maar niet de warmte an het stemgeluid, die hiervoor passen. Haar coloratuurtechniek is zeer zuiver. De enor Arthur Hoogveld voldeed over 't ge- heêl wel; George Spijkstra's stem leèk me ■iets gesluierd; De Geus bleek een voortref felijke bas te zijn. In Fred Boshart hadden de solisten een fijnzinnigen, betrouwbaren, pianistisch uit nemend toègerusten begeleider, dien zij te- echt in' hun succes lieten deelen. K. DE JONG Het internationale Damtournooi De Haarlemsche (negende) ronde Zaterdagmiddag werd de voorlaatste ronde van den internationalen dam-zeskamp in „De Leeuwerik" te Haarlem gespeeld, Deze ronde was georganiseerd door de Damvereenigmg ..Oosterkwartier", die voor een voortreffelijke regeling had zorg gedragen. De partijen werden in de- groote zaal op demonstratieborden geanalyseerd door de meesters B. Dukei. P. J. van Dartelen en J. H. Vos. Men heeft kunnen genieten van een drietal bijzonder fraaie partijen en van Soo- zenburg's overwinning op onzen natïonalen kampioen Keiler, die in eindspel in remi sestand zich jammerlijk vergiste, van de overwinning van den Belgischen kampioen Vaessen op den Franschen kampioen Fank- hauser en van de fraaie remise-partij van onzen oud-wereldkampioen Springer tegen den wereldkampioen Gheslem. Op Tweeden Pinksterdag verloor Rooken- burg van Ghestem in Rotterdam. Keiler Fankhauser werd remise en Springer verloor van Vaessen, De eindstand is: 1. en 2. Ghestem en Roo- zen'ourg 14 pt.; 3. Keiler 12 pt.; 4. Springer 8 pt.; 5. en 6. Fankhauser en Vaessen 6 pt. Engelsch-Nederlanilsclie Sportorganisatie Te Utrecht is de Engelsch-Nederlandsche sportorganisatie opgericht. Het doel der organisatie is als overkoe- pelingsinstelling leiding te geven aan en contact te onderhouden met de plaatselijke comités tot sport- en cultuveele uitwisse ling tuss'chen Nederlandsche en Engelsche gemeenten. In het dagelijksch bestuur is jhr. L. J. Quarles van Ufford (Hilversum) voorzitter, kapt. J. L. Hendrix, Rijswijkscheweg 512 Den Haag, secretaris. De Haarlemsche wet houder van Onderwijs. de heer D. J. A. Geluk is ook ln het bestuur opgenomen. Het eere-lidmaatschap der vereeniging werd aangeboden aan de heeren A. Milhado en Lult. ter zee 1ste klasse L. van Dijk. die zulk een omvangrijk en verdienstelijk voor bereidend werk hebben verricht. Er zal worden getracht een internationa len voetbalwedstrijd te organiseeren, waar van de opbrengst de nieuw opgerichte ver eeniging ten goede zal komen. Ronde van Luxemburg begonnen De ronde van Luxemburg waaraan een Nederlandsche ploeg van vijf renners deel neemt. begon Dinsdag met de etappe Luxem burgDudelange, een ca. 183 K.M. metend- traject. Winnaar van deze etappe werd de Beig Schotte in den tijd van 5 uur 23 min en 12 sec. Een groep van acht renners, onder wie de 'oeide Nederlanders Vooren en Lam- brichts. die respectievelijk als vijfde en ze vende werden geklassificeerd, noteerde een zelfden tijd. De drie overige Nederlanders warden als volgt gerangschikt: 11. Seyen (tijd 5 uur. 27 min., 1 sec.), 14. Schellinger- houi en 16. Jansen. LADING VERZEKERD Haarlem heelt zijn verkeersvraag- stuk. Dat bleek eens te meer, toen een zware geweldenaar Van een truck, voorzien van een aanhangwagen met loeienden en buikenden inhoud, zich in één dier nauwe Haarlemsche straten probeerde te wringen, waarbij het ge- - vaarte spotte met de meest elemen taire wetten van het snelverkeer, door driekwart van het trottoir met zijn ballonhanden te overschrijden. Met een rood hoofd, waarin moed, beleid en trouw zich vermengden met een leelijk woord, zwoegde de chauf feur ten aanschouwe van een gansche menigte om het hem toevertrouwde ve hikel veilig in de smalle haven te lood sen. De koeien-vracht loeide en een straatjongen kweelde de tweede stem erbij. Boven de cabine prijkte een veel zeggend bordje: „Lading verzekerd", maar de bestuurder van de logge zes- wieler dacht niet aan de verzekering, nog minder aan de. lading. Slechts zijn figuur én zijn voorwielen hielden zijn aandacht gevangen. Met een zijkant tegen een krakende winkelpui eii een 'voorwiel op het verpletterde uiteinde van een regenpijp moest de stuurman bekennen „dattie klem zat". Goede raad werd allen kant het raampje binnengeslingerd, totdat de ongelukkige, het zwoegen moe, een verwensch-ing door het smalle straatje slingerde, die er waarlijk zijn mocht. De versnellingshefboom werd omge gooid en truck met tractor schoven langzaam achteruit, de drukke hoofd straat in, waar eerzame fietsjuffrou wen naar winkel portieken vluchtten. Daar kwam de „kast" tot stilstand. Misschien staat zij er nog. Al "loeiende. J. F. 151. Moeien we die trap heelemaal opklimmen'.'" zeurde Warreltje. die zijn beenen begon te voelen. „Nee", ani- icoordde Wug „je neemt een fiets en dan trap je net zoolang tot je boven bent." Maar Warrel tvas heelemaal niet in de stemming voor grapjes. „Zeg War. icat rochr het hier' merkte Wag op. En ja, een koude luchtstroom tooei door de hooge ruimte, een frissche wind. die de benauwde geuren van tropische bloe men en planten mei zich voerde. Waar kwam die wind vandaan? Warrie ont dekte het het eerst. Ongeveer twintig treden hoog zalen drie groote kokers, en een bloemblad, dat toevallig voorbij- dwarrelde, werd vóór één van de gaten opgenomen door de luchtstroom, zoodat het een eigenwijze buiteling hiaakle. De tien treden u'aren gauw bestegen, en Wag keek met een nieuwsgierig gezicht in den koker, die als een donkere tun nel voor hem lag. En toen kwam de groote schrik cn verbazing van de ou- derdaardsche tocht. Aan het einde van den tunnel stond een klein silhouetje niet een paar bezwerende armen le zwaaieneen bekend figuurtje met een puntmuts.... Het Scliaaktournooi e te Zaandam De resultaten van de achtste ronde van het schaaktournooi te Zaandam luiden: Meester klasse: MuhringKramer 01, SzaboWood StoltzChri stoffel 10. ListSoulian- beieff afgebr., EuweThomas 1—0. Ekström Znosko Borovski 10. Internationale reservegroep a: Vinken Been 10, Meijerv. Oosterwïjk Bruin 01, O' HanlonSmak I0, SchoonhovenHenne- berke 0—1, 'v. d. Berg -(Leiden)'—Scheltinga 1Vó, Schelfhout—van Steenis 1—0. Dames: Mej. Banntnkmej. Snjlt 1—0, mevr. Peeningmevr. Jonkers 1—0, mevr. van Schaik—mevr. Veen Va—Vz. De stand in de meest.ergroep is thans: 1. Euwe 6V2 uit 8; 2. Ekström 6 uit 8; 3. Stoltz 6 uit 8; 4. Szabo 6 uit 8; 5. Christoffel uit 8; 6. Kramer 3 uit 8; 7. Muhring 3 uit 8. List 2!a uit 6: 9. Wood 2Vi uit 7; 10. Znos ko Borovsky 2'a uit 8; 11. Thomas 2 uit 8; 12. Soultanbeieff VA uit.7. Lorentzschool wint de schoolkorfbalwedstrijden Dinsdagochtend werden in het Noorder sportpark te Haarlem de finales gespeeld van de schoolkorfbalwedstrijden, Evenais in de voorrondes heerschte er ook thans volop spanning. Zelfs strafworpen moesten uitein delijk de fcieslissing brengen; de resultaten waren: TetterodesohoolLorentzschool 11; Tet- terodesehSolTeylerschool 2—0; Lorentzschool Teylerschool 1—0. De Tetterodeschool en Lorentzschool ein digden beiden met 3 pnt.; bij het nemen van strafworpen won de Lorentzschool. H.V.G.B. won van Haarlem De op Dinsdagavond gespeelde polowed strijd van de le klasse bondscompetitie tus schen Haarlem 1 eri HVGB 1 1 heeren) is ln een 70 overwinning voor HVÓB 1 ge ëindigd. In de. eerste helft van den wedstrijd waar in het begin zeer slecht geplaatst werd, wist Hogeland (HVGB) eenige fouten van de Haarlem-achterhoede uit te buiten en den stand op 20 te brengen. Na de rust bleek HVGB verreweg de meerdere, zoowel wat plaatsen als wat zwemmen betrof. Vooral door het tactische opzwemmen van C. Koot en J. Hogeland werd de overwinning geconsolideerd. De Haarlem-spelers H, Smits en B. Dieperslbot wisten nog enkele malen eenig gevaar voor het HVGB-doel te veroorzaken. Ontactisch zwaar spel van enkele Haar lem-achterspelers werd bestraft met een strafworp. die door M. Driessen in een doel punt werd omgezet. A. Rol wist met een zeer mooi schot van de achterlijn af het laatste doelpunt te scpren. Fransche tennissers door Hoego-Slavië verslagen Op brillante wijze hebben de Joego-Slavi- sche spelers Mi tit en Puncec te Parijs den 2—1. achterstand, welken zij in de Europee- sche demifinale om den Daviscup op Frank rijk bezaten, in een 32 overwinning omgezet en hiermede Joego-Slavië ;n de finale ge plaatst. Nadat Mitic er in zijn partij' tegen den Franschman Bernard, dien hij met 63. 46, 36, 6—0, 63 versloeg, in geslaagd was Joego-Slavië bij den Daviscup geïnteresseerd houder., behaalde Puncec met *63, 36, 61. 7—9. 60 de overwinning op Yvon Petra, daarmede Frankrijk van verdere deelneming uitschakelend. WIELRENNEN, Tijdens de Zondag te Brugge gehouden wielerwedstrijden wist de Nederlandsche renner Arte Peters verschei dene successen te boeken. Hij won den sprint over 1 k.m. (1/10.4) en 3 k.m. (3'22.0) In een koppelwedstrijd over 2 uur werd hij met Syl- vère Maès tweede. Hetzelfde koppel eindig de met een ronde achterstand op Ramon Sercu in den 1 uurswedstrijd. ATHLETIEK. Op de nationale wed strijden te Enschede sprong Lamorée 3.75 M. polsstokhoog. Slijkhuis (AAC) liep de öOOO M. onbedreigd in 14 59.8, Weenink (Suomi) ein digde tweede in 16.40.0. Een goede prestatie leverden de dames van Brunhilde door de 4x100 meter in 52.6 scc. te winnen. Programma Kon. Ned. Korfbalband. Kampioenschap van Nederland: Rigtersblèek —Westerkwartier; Ons EibernestVada. Beslissingswedstrijd: OBZB—OKV (terrein Koog Zaandijk),. BINNENLAND Een ernstig ongeval kostte een landbouwgif uit Laren het leven. Bfj verleende een van rechts komende auto geen voorrang, toen hij het kruispunt Rijksweg—Hil- versumsche weg te La ren passeerde, met het gevolg dat hij werd aan gereden en met doode- lijke verwondingen in een Larensch ziekenhuis moest worden opgeno men. De Enkliuizer red dingboot moest Maan dagavond uitvaren ter assistentie van een jacht, dat op het Vrouwenzand aan den grond zat. Door motorpanne moest de boot terugkeeren en toen zij ten tweeden male was uitgevaren waren de opvarenden van het jacht al gered door de reddingbooten van Lem mer en Hindeloopen. De opperrabbijn van Palestina, Dr. I. Herzog, is Dinsdagavond in Am sterdam gearriveerd als gast van het opperrabbi naat ven Nederland. Dr. Herzog zal eenige dagen in de hoofdstad vertoe ven, Hedenavond hoopt hij een bijeenkomst in de Portugeesche syna goge ie leiden. Een voorïoopige Na- CiMirbescliermïngsraad is in het leven geroepen, die" den Minister van Onderwijs K. en W. van advies zal moeten die nen op het gebied van bescherming van de na tuur en van het land- schapsschoon. Er zal een desbetreffend wetsont werp worden yóorbe- reid. Mr. Claudius B. Webster, de Amerikaan- sche afgevaardigde van het Roode Kruis in Ne derland heeft Dinsdag afscheid van ons land genomen in een bijeen komst op het hoofd kwartier van het Neder landsche Roode Kruis te 's Gravenhage. Het postverkeer met Duitschland is thans, met vele beperkingen, weer mogelijk. Op de postkantoren hangt een lijst met de geldende bepalingen. Een Nederlandsche liunstweek zal van 13—21 Augustus plaats hebben. De daaraan voorafgaan de week zal gewijd worden aan het Belgisch -Nederlandsoh cultureel contact. BUITENLAND Drie vooraanstaan de Russiche journalisten hebben na een twee- maandsch bezoek aan de Ver. Staten een nauwe re samenwerking tus schen Amerika en Rus land bepleit. 89 procent der Ame- rikaansche gemeenten heeft een broodtekort, waardoor rantsoeneering van bloem bij den groot- liandel overwogen wordt. Eisenhower en sena tor Austin, de Ameri- kaansche Veiligheids raad-gedelegeerde. heb ben in redevoeringen aangedrongen op een sterker Amerikaansch leger om de UNO tot een verkende organisatie te maken. Twee groepen van honderd Engelsche meis jes zullen in Augustus in het kader van de Briisehe jeugduitzendin gen voor eenigen tijd naar Nederland komen. In Pcrzië zou een overeenkomst tusschen de Azerbeidsjanen en de regeering te Teheran zijn bereikt, die binnen enkele dagen geteekend zou worden. Haarlem en omstreken Voor het candi- daatsexamen theologie ls aan de utrechtsche Universiteit geslaagd de heer D. H. van Daalen te Haarlem. Het kinderkoor „Zanglust" geeft onder leiding van Jac. Zwaan Donderdagavond 8 uur in de Tuinzaal van het Gem. Concertgebouw een uitvoering, waaraan o.a, medewerken Tini Jaspers, sopraan en Lya Wit alt. - De Haarlemsche ge- mcentebegrooting is ter Inzage gelegd. Een concert in Groe- nendaal te Heemstede wordt Zondagmiddag van 35 uur gegeven door de Harmonie Eensgezindheid", onder leidirrg \an Reinier van 't Hof. „Ons Tooneel" te Zandvoort geeft op 13 en 14 Juni in Monopole een opvoering van „O kleuter, mijn kleuter". Na afloop bal.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2