Candidaatstelling Gemeenteraad IJMUIDEN Spoedig naar strand en Zuiderpier? Zooals wü eenigen tijd geleden reeds vermeldden, was de kans niet uitgeslo ten, dat nog dezen zomer een bezoek aan het Zuiderstrand en de Zuiderpier mogelijk zou ziin. Wij konden toen- me- dedeelen dat men bezig was een deel van het strand van de Zuiderpier tot 600 M. ten Z. daarvan zooveel mogelijk van mijnen te zuiveren. Naar wij thans vernemen, maakt dit zuiveringswerk flink voortgang. Het is echter een moei zaam werk, maar toch hopen de betrok ken autoriteiten spoedig aan den harte- wensch van heel IJmuiden: een vrij strand en een vrije pier, te kunnen vol doen. Scheepvaart 11 Juni aangekomen: Lïllie Mathies- sen van Omkoldsvik (voor de panier- fabriek), Normandia van Gothenburg, Meteor van Liverpool binnendoor n. Kopenhagen. 11 Juni vertrokken: Brajara naar Curasao, Titania naar Rotterdam, Uba- ri van Hoogovens naar Immingham. Mama naar Middelsbro, Sigrid Mathies- sen n. Antwerpen. Vischaanvoer in Ostende De vischaanvoer in Ostende bedroeg in de week van 31 Mei t.m. 6 Juni to taal 693.308 kg. De opbrengst hiervan was frs. 5.151.378.-. Oorlogsvergoeding voor Noorsche visschers De Noorsc-he visschers, die met htm schepen tijdens den oorlog naar Enge land overstaken, zullen een oorlogs vergoeding ontvangen. In totaal komen hiervoor 852 schepen in aanmerking. Enkele gingen bij het oversteken der Noordzee verloren, alle andere werden gevorderd, waarvan een deel bestemd was voor het Ministerie van Oorlogs transporten. De vergoedingen variee- ren van 400 tot 400.000 kronen. Een derde der schenen ging in dienst van Engeland verloren of werd verkocht; een derde is reeds aan de reeders te ruggegeven, terwijl de test wacht op een gelegenheid om huiswaarts te kun-, nen keeren. Belgie's deel van Duitsche handelsvloot Het grootste gedeelte der Duitsche handelsvloot is over 18 landen verdeeld. Aangezien Amerika een gedeelte van 't haar toegewezene niet heeft opgeëischt is het mogelijk geweest de andere lan den beter te bedeelen. Aan België werd in totaal 11.195 br. ton toegekend, ver deeld over de volgende eenheden: Adolf Binder," gebouwd in 1941, 3.515 ton: Ha- rald, 1921, 1.064 ton; Krusau, 1923, 1.352 ton; Taube, 1922, 964 ton; Thiiringen, 1936, 232 ton: Spree, 1938, 222 ton en Deutsche Werft 451, in aanbouw, 1.923 tón. Begrafenis H. B. Bontsema Onder zeer groote belangstelling had gisteren op de begraafplaats Westerveld de teraardebestelling plaats van den agent van politie H. B. Bontsema, die in Delft op zoo'n noodlottige wijze om het leven is gekomen. In de aula stond bij de baar, die bedekt was met kransen en bloemstukken, een eerewaeht van politiemannen opgesteld. Namens den burgemeester, de Politiesportvereeniging en als corpschef sprak commissaris J. P. Weyburg. Hij memoreerde hoe Bontse ma in hart en nieren politieman was en dat allen die hem gekend hebben, hem hebben leeren waardeeren als een opgewekt en hulpvaardig man. Verder spraken nog Mr. Engels, hoofd van de P.R.A. te Amsterdam: de heer R. Gies- berts. voorzitter der motorgroep „Ken- nemerland''; de heer A. Peek, voorzit ter der' Oranje- en Buurtvereeniging Driehuis en de broer van den overledene. Ds. G. F. Callenbach verrichtte de graf- li thurgie, waarna de vader van den overledene dankte voor het betoonde medeleven. Haringaanvoer Alhier ziin binnen van de harïngvis- scherij de KW 144 met 534 kantjes van 10 schepen en de KW 149 met 446 kantjes van 7 schepen. „De Jonge Kerk" De Classicale Commissie voor het werk onder de Jonge-Lidmaten organi seert een weekend voor afgevaa. elf den van de plaatselijke groepen in den ring Haarlem en Zaandam op 22 en 23 Juni a.s. in „Ons Huis", Dorpsplein Zand voort. Op deze conferentie wordt door dwn heer A. van Genderen (secr. v, d. Sub commissie) gesproken over de nieuwe plannen ten opzichte van het werk. ter wijl een nieuwe meithrfcle van werken van de discussie-kringen behandeld zal worden. Voor logies wordt gezorgd. Voor zoover er ruimte is. kunnen Jonge-Lidmaten al of niet aangesloten bij plaatselijke groepen, in Zandvoort en omgeving, dus degenen die geen lo gies behoeven, ook deelnemen. Inl, bij de secretaresse Mej. A. Zwan, Klooster straat 129, Haarlem-Noord. Marktbericht van Dinsdag De aanvoer bedroeg 159290 kg., waar onder 63740 kg. sehelvisch, 1955 kg. wolf, 1660 kg. rog en vleet, 28050 kg. kabeljauw, 2405 kg. koolvisch, 23000 kg. schol, 350Ó kg. poontjes, 2260 kg. hors- makreel, 4585 kg. tarbot en griet, 10560 kg. tong, 2615 kg. tongschar. De trawlers fcesomden f 48107. Verdere besommingenMotorloggers KW 89 f 2474 KW 52 f 2224, KW 162 f 3882, KW 227 f'2804, KW 173 f 3103, KW 166 f 3114. KW 59 f 3885, KW 159 f 7630, KW 104 f 1173. Kustvisschers: TX 29 f 984, UK 142 f 789, IJM. 299 f. 838, IJM 211 f 430, IJM 343 f 491, IJM 264 f 584, KW 21 f 1030, HD 18 f 4042. Binnengekomen schepen Binnengekomen schepen, 8 Juni, Ned. m.s. Eemsti'oom van Hull met stukg., ligpl. Han delskade, carg. Hol. Boot; Ned, m.s. Wilda van Rubeck, mei 300 ton machine-onderdee- len, ligpl. H.A.L. steiger, carg. Grüno; Ned. s.s. Vliestroom. ligpl. Handelskade, carg. Holl. Boot lading: 200 ton stukgoed: Ned. m.s. Fresclaio, lading: cellulose, carg. Wa- gensborg; Ned. m.s. Berkelslroom, ligpl. Handelskade, carg. Holl. Boot, lading: stuk goederen; Noorsche sjms. Naina, Middlesbro, lading wegenteer, carg. Turness, ligpl. H.A.L. steiger; Zweedsche s.s. Gefion van Sistad, lading stukgoederen, '.igpl, Zeeburgerkade. carg. y.C.K. 10 Juni. Engelseh m.s. Plover van Londen, lading: stukgoederen auto-onderdeelen, carg. General-Steam; Ned. m.s. Deoducé "an Ko penhagen met stukgoederen, ligpl. Surina- mekade, loods no. 5 carg. V.C K.; Zweedsche s.s. Tilania van Helslngborg. lading stukgoe deren, carg. V.C.K. ligpl. Handelskade; Ned. m.s. Meteoor van Liverpool, ligpl. IJmuiden; Amerikaansche s.s. Maidenersck voor Zaan dam, lading hout, carg, Darnoud; Ned. m.s. Nieuw-Waal Reicjavic, lading bevroren visch, ligpl. Handelskade, carg. Holl. Boot, Vertrokken, 8 Juni, Gelderland 3, naar Rotterdam; Noorsche s.s. Invicen naar Rot terdam; Zweedsche s.s. Dorden naar Malhue; Ned. s.s. Theseus naar Gothenburg; Ned. m.s. Kortenaér naar Abenraa. fl Juni: Ned. s.s. Brajara naar Curagao. VELSEN Enkhuizer-vaart met hindernissen J)e Van Hasselt liep aan den groii^l De Vereenigrng „Hoogoven-Staten" had voor den tweeden Pinksterdag een boottocht naar Enkhuizen georganiseerd, welke wel van zeer langen duur is ge worden. Er bestond voor dezen tocht uitermate groote'belangstelling; onge veer 1200 personen namen deel. In den vroegen Maandagmorgen werd afgeva ren van den steiger van de Alkmaar Packet met de „Van Hasselt" van den dienst Enkhuizen-Stavoren. Hoewel het weer geenszins aanlokke lijk was voor de reis over het IJselmeer bleek de vroohjkheid het al spoedig te winnen. De Harmonie „De Walskonin- gen" en een geluidsinstallatie aan boord droegen hiertoe veel bij. De heenreis verliep voorspoedig en om 12 uur kwam de boot te Enkhuizen aan, waar, op gewacht door bijna alle bewoners van het stadje een invasie van Hoogoven- menschen werd begroet. In Enkhuizen namen „De Walslconin- gen" deel aan een nationaal muziekcon cours en behaalden in de derde afdee- ling een eersten prijs. De visohclub „De IJzeren Voorn" ging wedstrijdvissehen in het vischwater van ,,'t Karpertje" en de kampioen der vierde klasse K.N.V.B., V.V.B. nam het op tegen West-Frisia en verloor deze ontmoeting met 41. Het was door deze massa boottocht- gasteni n het anders stille stadje zeer druk. Om 5 uur ging het weer huiswaarts, maar de terugreis tegen den stormwind in verliep niet zoo vlot als de heenreis. Vele gasten kregen bet te kwaad en waren aldra zeeziek. Bovendien kwam de „Van Hasselt" nog aan den grond en eerst na een paar uur kon toen wor den opgestoomd na ar de Oranjesluizen te Amsterdam, waar men om 12 uur 's nachts arriveerde. Eerst tusschen hall' twee en twee uur kwamen de rei zigers in Veisen aan. Agenda voor Velsen WOENSDAG 12 JUNI. Bioscoop de Pont: 8 uur: Meisjes ach ter tralies. Bij de gisteren gehouden candldaat- steihng oor den gemeenteraad werden 6 lijsten ingediend, die we hieronder vermelden. Ze bevatten de namen van 97 candidaten, waaronder 10 vrouwen. Van deze laatsten zullen ongetwijfeld eenigen gekozen worden, zoodat het vrouwelijke element, dat na hei bedan ken van mevrouw Barbiers-Seelemeyer uit den raad verdwenen is, weer in den raad terug komt. Alleen de lijsten van de Partij v. d. Vrijheid, de Communis ten en de Partij v. d. Arbeid bevatten de namen van vrouwelijke candidaten. De „oude S.D.A-P-" is zooals men ziet, niet met een lijst uitgekomen. Anti-Rev. Kïesvereeniging: 1 H. Hom burg, 2 A. Markerink, 3 J. Visser, 4 W. J. Willems, 5 H. J. Lips. 6 F. P. Ver meulen, 7 A. Meinema, 8 H. Zuidervaart. 9 W. Kramer, 10 H. Meijer, 11 G. Datema. Chr.-Historische Unie: 1 A. ten Broeke. 2 J. C. Aschoff. 3 Jaap Kolkman, 4 F. Walthuis, 5 W. C. M. Bakker, 6 K. Tijs- sen. 7 G. van den Boogaard, 8 C. Peere- boom, 9 G. van der Plas Gzn„ 10 C. H. Tolman. Partij v. d. Vrijheid: 1 B. A. Potjer, 2 J. K. A K. Gualthérïe van Weezel. 3 dr. A. J. Thiel-Bruyel, 4 H. Rutgers. 5 It. F. X. Rutten, 6 H. F. Calkoen-van Thienen, 7 Chr. Koot, 8 J. L. Uitzïnger. 9 P. Enks 10 F. Th, Bsandhoff. Communistische Partij „Nederland": 1 G. F. Schilling, 2 Th. Kruisman, 3 D. den Hollander, 4 A. W. tan Grotenhuis- van Beek, 5 C. Scheringa. 6 R. Kam- n.mga-Bos. 7 F. F. Allan. 8 R, v. Eijken, 9 J. de Graaf, -10 H. Deiman, 11 P. Zeeuw-van Buuren, 12 A. A. Kleve- Ilooijmans, 13 W. Buding, 14 F. J. van Rooijen, 15 W Ent, 16 C. de Groot, 17 A. Visser. 18 M. van Renswouw. - Partij v. d. Arbeid: 1 W. F. Visser, 2 A. J. van Leusen, 3 D. Verbaan, 4 N. W. van Nifterick, 5 E. Luikman. 6 H. de Boer, 7 R. Verbeek, 8 J. de Groot, 9 M. G. Werre geb. Anthonisse, 10 A. Lang- kemper. 11 H. Andrea, 12 C. de Jong, 13 W. Snoek-Oabel, 14 A. P. F. Bijtelaar, 15 H. P. Buts, 16 B. Ratsma, 17' W. D. Wiljouw, 13 K H. Marks, 19 C. van Lochem, 20 C. A. Bekkering, 21 A. M. Disselköter, 22 M. Migchelsen, 23 J. v. d. Harst-Ketz, 24 J. Wolfman. 25 G. Dekker, 28 2. J. S. Snelle, 27 M. E. Eve- lijn-Kenzen. 28 J. P. Juckers, 29 A. J. Bakker. 20 G Boersma, 31 D. Sterk. 32 J. F. W. Korting, 33 J. H. van Randt- wijk. 34 A. Tabernal. R.-K. Volkspartij: 1 J. Nuijens, 2 C. P. J. Maas. 2 M. C. Kortekaas, 4 J. van Leeuwen, 5 J. P. Nijssen, 6 F. J. A. Strij- bosch, 7 P. J. A. Molenkamp, 8 P. Kee, 9 K. Visser, IC C. B. Straatsburg. 11 F. P. Heeremans, 12 Jac. Beemster. 13 C. C. Hamers 14 H. N. 'J. Hom. Burgerlijke Stand Geboren: J. W. Siewertsen, d., Tromp straat .101, IJmuiden (O.); J. Riedijk, d., B. Rambonnetlaan 19, IJmuiden; H. v. d. Zwan, cl., B. Ensohedélaan 31, Sant poort; D. Woord, d„ Kanaalstraat 208, IJmuiden: B. v. Ontbergen, z.. Hoofdstr. 166. IJmuiden; L. W. A. Koekenbier, d., Trompstraat 166a. IJmuiden (O.); J. L. v. Wondenberg, d., Lorentzstraat 28, IJmuiden (O.); A. I. Riierse, d„ v. d. Vondeliaan 5d, Driehuis; J. de Wolf. d., Bèukenstraat 8, IJmuiden (O.): A. C- E. Hoorns, 2 d.. Torricellistraat 21, IJmui den; Chr. H. Vos. z., Kennemerlaan 162, IJmuiden; J. R. van Eerde, z., Haven kade 15, IJmuiden; J. H. M. v. d. Lin den, d„ Terrasweg 14, Santpoort. Geboren- M. Mossel, d„ J. P. Coen- straat 91, IJmuiden' (O.); J. H. Masten broek, d.. Rijksweg 315, Santpoort; C. Wilbie, z„ Abeelenstraat 14, IJmuiden (O.); C. de Pagter, z„ IJmuiderstraat- weg 55, IJmuiden (O.); A. L. van Gel der, d„ K. Wilhelminastraat 14, IJmui den; C. Schoorl, z„ Fr. Naereboutstraat 17, IJmuiden (O.); G. van Leeuwen, d.„ Tulpenstraat 17, IJmuiden (O.); B. Voerman, z., Rambonnetlaan 3a, IJmui den; J. Buis, d.. Marconistraat 32, IJmuiden; W. Maas. d„ Meeuwenlaan 55, IJmuiden (O.); J. A. v. Ewijk, d., Acaciasitraat 15, IJmuiden (O.); F. Stol- tenborgh, d„ Zeeweg 312, Driehuis; J. Hoekstra, z.. Rijksweg 482, Santpoort; J. W. v. d. Linden, z.. Wiistelaan 85, Santpoort; H. J. v. d. Meer, d„ Brede- roodscheweg 5. Santpoort; G, W. van Stein Callenfeïs, z„ Vinkenbaan 32, Santpoort R. A. Tol, d„ van Dalenlaan 24, Santpoort; J. A. A. Poncin, d„ Mo lenstraat 6, Santpoort. Ondertrouwd: J. van Wijk, Ooster duinweg 16. IJmuiden (O.) en T. Blom, Zaandam, D. Doniastra'at 109, t.a. Zaan dam, D. Doniastraat 109; G. C. Wilmink, de Ruyterstraat 64, IJmuiden (O.) en C. H. Giesberts, de Ruyterstraat 64, IJmuiden (O.), t.a. de Ruyterstraat 64, IJmuiden (O.); W. Prins, J. P. Coen'str. 1. IJmuiden en A. te Stralce, J. P. Coen- straat 1, IJmuiden, t.a. D. Souljé, Tuindersstr. 77, IJmuiden (O.) eri G. Scholder, Edisonstr. 37, IJmuiden, t.a. Tuindersstraat 77, IJmuiden (O.); P. J. Booij, Bakkerstraat 21, IJmuiden én C. M. Zwanenburg. - de Genesletlaan 10, Driehuis, t.a. Holdijklaan 92, Driehuis; J. van Os. Neptunusstr. 14. IJmuiden en J. C. Rens', Trompstraat 185, IJmuiden, t.a. W. Groemer, Harddraverslaan 32, Santpoort, en M. Witte, Harddravers laan 32, Santpoort, t a. Harddravers laan 32, Santpoort; W. t Hart. Tuin dersstraat 56, IJmuiden (O.) en M. H. P. Verloop, Tuindersstraat 103, IJmui den (O.), t. a. B. J. van der Kolk, Kanaaldijk 32, IJmuiden (O.) en Ch. A. Kleverlaan, Egmond-Binnen, Juliana- weg 437, t. a. H. W. Rijbroek, Haar lem, Korte Begijnenstraat 23, en L. Hil- lecamp, Hofdijklaan, Driehuis, t. a. Haarlem; I-I. Guilcema, Grijpskerk, Kom merzijl C 57 en A. H. de Jen, Kerkweg 9, Santpoort, t.. a. Kerkweg 9, Santpoort, G. Wezeman, Delfzijl, Uitwierder^eg 54 en N. Polderman, de Wetstraaat 26 rd.t IJmuiden. t. a. Frogerstraat 24. IJmui den; T. Vis. Pres. Steynstraat 13. IJmui den en H. C. van Herle, Wilhelmina- kade 88 zw. IJmuiden. t. a. Oranjestr. 41 rd., IJmuiden; A. J. M. Meesters, W. Barendszstr. 12, IJmuiden en A. J. Veuger, Pres. Steynstraat 47. IJmuiden, t. a. Gehuwd: P. J. Nijssen cn J. E. Zwa nenburg, Velserbroekstraat 11, Sant poort: G. Martens en A. M. J. Nijssen, Kon. Wilhelminakade 76 B. IJmuiden; C. M. Vermaat en C. van Egmond, Vin- kensfraat 18. Haarlem; I. Dronth en M. H. van der Horst, Uitwierderweg 32 e, Delfzijl; M. J. Twisk en M. A. Wage- mans, Zeeweg 322, IJmuiden (O-.); A. G. van der Meij en A. D. Haver, Ka naaldijk 227, IJmuiden; J. J. den Hartog en J. J. P. de Weerdt, Mathenesserlaan 370a. Rotterdam. Visscherij Scheveningen Van de haringvisscherij kwamen Dinsdag binnen de motorloggers-BCH 84 met 22 last pekelharing (vangst van 4 schepen) en SCH 314 met 32 last pekel haring (vangst van drie schepen). De pekelharing bracht Dinsdag f 120 eirijil van v.v.lJ., met ecu jengel ta .supportster, dat liet kampioenschap van tot f 178 per ton, naar kwaliteit en het de Zateidagmiddagconipctitie heelt behaald, aaotai stuks. Speeltuinvereeniging „Jong Holland" Zaterdagmiddag werd de speeltuin van „Jong Santpoort", gelegen achter het badhuis aan de Wüstelaan, ge opend. Deze opening geschiedde door Burgemeester Kwint. Alvorens hiertoe echter werd over- tegaan, heette de voorzitter van „Jong antpoort". de heer Jac Gordijn, de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bij zonder den burgemeester en afgevaar digden van vereenigingen; tevens dank te hij voor de ondervonden medewer king en steun. Burgemeester Kwint wees vervolgens op de samenwerking in dit deel der ge meente, welke reeds tot goede resul taten had geleid. Spr. had daaraan herinnerd bij de overdracht van de fraaie bank nabij het station, hij deed dat ook nu, nu door het initiatief van enkelen en de medewerking van velen deze speeltuin was tot stand gekomen voo}' de, in verschillende opzichten vaak zoo ontspoorde jeugd. De burgemeester bracht den dank van het gemeente bestuur over en sprak de hoop uit, dat de tuin aan ziin verwachtingen zou voldoen. Hiermede verklaarde hij den speeltuin voor geopend. Na den burgemeester werd nog het woord gevoerd door den heer Dubois, voorzitter van de Nederl. Unie van Speeltuinorganisaties (N.U.S.O.) Ook deze spreker sprak er zijn groote vreug de over uit, dat hier een speeltuin v/as tot stand gekomen. Hij wees er op, hoe moeilijk vaak de exploitatie van'zulk een tuin is en riep daarom krachtig den onmisbaren steun van de ouders in. Naar sprekers meening was het be stuur met het tot stand komen van de zen tuin er nog niet. Inderdaad is hij mooi gelegen, doch hij zal al spoedig blijken te klein te zijn. Ook dacht spreker aan -het tot stand komen van een clublokaal, waarin de jeugd op prettige wijze de winteravonden zou kunnen doorbrengen. De jeugd spoorde hij aan, vaak naar den speeltuin te ko men: „Maak het in dit opzicht „Opa Anderson", den opzichter maar lastig", zoo zei spr„ „maar voor.'t ove rige: doe, wat hij zegt!" Hierna verzorgde de bekende „Oom Piet" uit IJmuiden op zijn al evenzeer bekende wijze een poppenkastvoorstel ling, waarna de meisjes en jongens, die dat vóór de officieele opening óók al reeds gedaan hadden, de speelwerk- tuigen gingen probeeren. Zij nog vermeld, dat het fanfarekorps „Wilhelmina" en de geluidswagen van de firma Pieterse het muzikale gedeelte verzorgden.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 3