„Er werd iets groots verricht" Oorzaken van het oproer in Duindorp Sport in het Kort maar er ontbreekt nog veel in de getroffen gebieden Prinses doet beroep op ons volk H.K.H. Pnnses Juliana heeft Maandagavond in haar kwaliteit van presidente van Ned. Volksherstel, over beide renders een toe spraak gehouden onder het motto „Volk in nood". Or Prinses zelde: ..De actie, die in de komende veertien da gen zal worden gevoerd voor het door Ne derlands Volksherstel in het leven geroepen fonds Noodgebieden, geeft mij een welkome aanleiding om uiting te geven aan de gevoe lens, die hij mij gewekt zijn door de kennis making met die declen van ons volk, die het zwaarste door den oorlog getroffen zijn. Vóór alles wil ik hier getuigen van mijn groote bewondering voor den moed en ener gie. waarmede de bewoners van de noodge- bieden uit puin en chaos, weer hun leven aan het opbouwen zijn onder onzegbaar moeilijke omstandigheden. Mier is n meest primitieve middelen, met een onbe grensd vermogen om uit niets iets te maken en met ware volharding door de bevolking iets groots verricht. Dit is voor ons geheeie land van enorm belang en verdient meer aandacht en waardeering. dan er tot nu toe vaak aan gegeven is. Het spreekt vanzelf, dat dit niet mogelijk zou zijn geweest zonder de zeer krachtige regeerlngsmaatregelen, terwijl ook de willige hulp uit binnen- en buitenland van niet te onderschatten belang is geweest. Ik wil hier echter slechts wijzen op de geest kracht en het uithoudingsvermogen, die de bewoners van de noodgebieden zelf hebben getoond. Het Is bijzonder leerzaam eens een kijkje te nemen ln de kippenhokken, schuurtjes en bunkers, waarin ook nu nog duizenden van onze landgenooten leven zonder veel lucht of daglicht, zonder electriciteit waterleiding of gas. zonder comfort en desondanks (of misschien juist daardoor?) tevredener dan menig beter bedeelde. Deze menschen. die zoovee! verloren hebben zijn ook niet veel- eisehend meer en nemen het leven eenvou diger dan anderen. Probeer: u zich eens voor te stellen, hoe u zich zoudt gevoelen als u met uw gezin van vader, moeder en vier kinderen moest leven in een kippenhok met een gemiddelde hoog te van 1.60 M„ en een uwer was ernstig ziek. zonder voldoende verpleegd te kunnen wor den. Kunt u zich in denken in het leed van de vrouw, die door het oorlogsgeweld haar man verloor, en bij terugkomst in haar dorp vrijwel niets meer terugvond van haar ruime woonhuis en floreerenden winkel? En toch heeft ook dit gezin den moed niet opgegeven, ook al moeten de moeder en haar vier zoons en dochters van 16—22 jaar samen in een varkensstal slapen, die zoo vochtig is, dat zij allen aan rheumatlek zijn gaan lijden. Dit alles cn nog ontstellend veel meer ellende beslaat- op dit oogenblik in ons land. De materiaalproblemen voor mde ^oning- voorzienlng kunnen slechls langzamerhand worden opgelost door de regeering. die doet wat ln haar vermogen ligt. Het particulier initiatief heeft niet de taak en ook niet "de mogelijkheid de bewoners van bunkers, kip penhokken en te kleine noodwoningen weel een normale huisvesting te geven. Maar het kan er wel zeer veel toe bijdragen hun moei lijke levensomstandigheden te verzachten. Ik denk hierbij bijv. aan de gezinszorg, de wijkverpleging, de kleuterzorg, vacantiezorg voor huismoeders en kinderuitzemjing, die door vrijwillige organisaties worden' behar tigd en in de noodgebieden tot de grootst mogelijke activiteit moeten worden gebracht. Daarnaast is het van het allergrootste be lang, dal het eigen vereenigingsleven plaatse weer tot volle ontplooiing komt en afwisseling en fleur brengt in het grauwe bestaan. Hiervoor is veel geld noodig dat door de berooide bevolking in de noodgebie den niet kan worden opgebracht, maar door de rest van Nederland moet worden ver schaft. Wij Nederlanders mogen deze plicht ten opzichte van onze getroffen landgenooten niet afschuiven op het buitenland. Ons volk is thans weer zoover gekomen, dat het zich zelf kan en moet helpen en niet op hulp van buitenaf mag blijven rekenen. Hiertoe dwin gen de nog grootere nood in andere bevrijde landen en ons nationale zelfrespect. Luisteraars, ik doe een dringend be roep op u, te beseffen, dat wij als Ne derlanders verantwoordelijk zijn voor onze getroffen landgenooten in alle groote en kleine noodgebieden en vraag u dit in de komende weken daadwerkelijk te toonen. Autominimers-manie moet worden tegengegaan Den la afeten tijd heeft men kunnen constateeven dat in verschillende dee- len van ons land een ware manie is ontstaan om aan de verkeerswegen autonummers te noteeren. De lijsten soms fantastische aantallen van deze nummers bevattende worden dan toegezonden aan den Kon. Ned. Toeris tenbond A.N.W.B. en aan de K.N.A.C. in de veronderstelling, dat daarvoor ge schenken worden beschikbaar gesteld. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. deelen mede. dat door hen nooit dergelijke vol komen doellooze „wedstrijden" zijn ge organiseerd en de oorsprong van deze geruchten volkomen een mysterie moet worden geacht. Daar in vele gevallen het verkeer belemmerd wordt en de kinderen zelf ernstig gevaar loopen bij deze zonderlinge liefhebberij doen beide bonden een klemmend beroep op ouders en opvoeders deze zinlooze bezigheid tegen te gaan. Gedetineerden: „wij zijn wanhopig Leiding: pas gearriveerde vreemde elementen Schoenen in Duitschland.... en schoenen in Nederland Onder den titel „blijven wij toezien?" wordt in het vakblad „Schoen en Leder" een artikel gepubliceerd, waarin d< schrijver er bij de Nederlandsche regee ring op aandringt, dat deze stappen onder neemt, opdat de Nederlandsche schoen industrie haar machines, die nog steeds in Duitschland zijn, terugkrijgt. Uit het artikel ciieeren wij het volgen de: „The Allied Control Council heeft voor Duitschland voor het jaar 19-19 113.000.000 paar schoenen toegestaan voor een raamd inwonerscijfer van 66.500.000 per sonen: dat wil zeggen 1.7 paar per per soon per jaar. De schrijver voegt hieraan toe: „Wan neer Duitschland toegestaan wordt paar schoenen per inwoner te maken, dan moet wel bewezen zijn. dat er een ma chinepark en materiaal aanwezig zijn voor dit p-oductie-program. De uitvoering hiervan geschiedt met behulp van ónze gestolen machines. Dit geschiedt met grondstoffen die óns ont breken. Voor het Nederlandsche volk kan nog niet één paar schoenen per fnwoner gefabriceerd worden. De schrijver vraagt: zich af of hier" geen oplossing voor te vinden is en wijst er met nadruk op, dat. hel terugvorderen van particuliere machines in Duitschland en het. geldt hier niet uitsluitend de leder- en schoenindustrie uiterst urgent is, willen wij voorkomen, dat onze machi nes, eenmaal bij de Duitsche industrie ingeschakeld, voor goed verloren zijn. Mij. Financiering Nationaal Herstel Uitgifte preferente aandeden. In den loop der volgende week zal de uitgifte worden aangekondigd van f 25.000.000 preferente aandeden B der „Maatschappij tot financiering van hét Nationaal Herstel" N.V. De koers van uitgifte zal bedragen 100*3/4«/<i. De aan- deelen zijn dividendgerechtigd van 15 Juli 194(5 al'. De Staat der Nederlanden garandeert het dividend der aandeden B op basis van 3yz% 's jaars. De kampleiding van het gedetineerden- kamp „Duindorp" is bezig met een uit gebreid onderzoek naar de beweegrede nen, welke geleid hebben tot de onge regeldheden van Zondagavond. Aanvankelijk werd gemeend dat over plaatsing van enkele gedetineerden uit andere kampen, die daar volgens hun zeggen meer bewegingsvrijheid hadden dan in Duindorp. een aanleiding vormde tot de opstandigheid. Uit het ihans af genomen verhoor blijkt, aldus deelde men het ANP mede, dat ook andere motieven een rol speelden. Zoo komt uit een verhoor, dar de com mandant van de buitenbewaking een ge detineerde afnam, naar voren, dat de ongeregeldheden niet een uiting waren an ontevredenheid tegen de buïtenbewa- king, en ook niet tegen de binnenbewa king. „Wij hebben", aldus deze gedeti neerde, geen klachten over de be handeling, maar wij zijn wanhopig. Velen van ons zitten hier al veertien maanden, zonder verhoord te zijn, terwijl verscheidene leiders, die ons indertijd hebben voorgelicht, er met enkele jaren gevangenisstraf afkomen. Wij hebben deze relletje veroorzaakt alleen om de buitenwereld te laten weten, dat wij hier nog zitten" „Men moet het zich kunnen voorstel len hoe ondraaglijk het is. gescheiden te zijn van vrouw en kinderen, zonder uit zicht", zoo vervolgde de pl.v. comman dant hieraan toe. Officieel rapport. Van officieele zijde wordt nog het vol gende medegedeeld: Uit de eerste uitgebrachte rapporten blijkt, dat de ongeregeldheden, die Zon dagavond in het kamp voorkwamen, ver oorzaakt werden door eendge pas Dit een ander kamp naar Duindorp overge brachte gedetineerden, die vroeger ge noten vrijheden ook hier trachtten af te dwingen. Des avonds omstreeks 19 uur ontstond er een joelende stemming in het kamp, welke zich vooral uitte tegen de buiten bewaking. Pogingen van den commandant van het betrokken deel van het kamp om de gemoederen tot rust te brengen, leken aanvankelijk succes te hebben, doch korten tijd later bleek het onmogeiijk de oproerige elementen in bedwang te houden, zoodat men er om 19.15 uur toe overging het alarmsein te geven. Om 19.30 uur was alles weer rustig en werd het alarm opgeheven. Éen formeele opstand. Vijf minuten later brak plotseling weer onrust uit, doordat, als gevolg van het schieten door de buitenbewa king, gedetineerden in het genoemde deel van het kamp formeel in op stand kwamen. Groot alarm werd gegeven en de binnenbewaking van het kampgedeelte moest zich terug trekken, doordat het dienst- en ad ministratielokaal van dit personeel door de gedetineerden vernield en zelfs in brand gestoken werd. Onmiddellijk werden militairen ge alarmeerd, die het kamp bezetten. Op de gedetineerden, die zich buiten de huizen vertoonden, werd geschoten, waarbij een doode en drie gewonden vielen. De brand weer bedwong net vuur. Maandagochtend was het in da: deel van het kamp, waar de ongeregeldheden waren voorgekomen, rustig: doch thans toonden gedetineerden in een ander deel zich onrustig. Sommigen weigerden op het appèl te verschijnen. Kort na het appèl werd het in het geheeie kamp on rustig en ontstonden er hier en daar samenscholingen, zoodat wederom een bezetting van het kamp door militairen noodig geacht werd. Omstreeks 8.00 werd groot alarm gegeven. Eenige gedetineer den weigerden wederom de huizen binnen te gaan, zoodat weer met de wapens moest worden opgetreden. Daarbij werd één gedetineerde gedood en een gewond. Na het middagappèl is geleidelijk aan het normale werk hervat. Verdere onge regeldheden hebben zich niet voorgedaan. Staking op Schiphol ten einde Op een Maandag gehouden vergadering van de bij de staking op Schiphol betrokken le den van de bedrijfsgroep Bouwvak der E. V. C. adviseerde de voorzitter, het voorstel van den wnd. burgemeester van Amsterdam aanvaarden en het werk te hervatten. Van de n 400 aanwezigen stemden slechts 7 tegen. Hiermede behoort de staking op Schiphol officieel tol het verleden. Hedenochtend werden de werkzaamheden hervat. Wijziging Ziektewet? De Minister van Sociale Zaken heeft bij de Tweede Kamer ingediend een wetsontwerp, inhoudende eenige wijzigingen van de Ziek tewet. Met toetrekking tot verkorte werkweek premieberekening wordt in de Memorie i Toelichting het volgende opgemerkt: In verschillende ondernemingen wordt thans een verkorte werkweek toegepast, waardoor op de eerste vijf werkdagen der week her normale aantal arbeidsuren wordt gewerkt en de Zaterdag vrij is. Het is rede lijk, dat. waar bij ziekte over den Zaterdag ziekengeld wordt uitgekeerd, die dag voor de premieberekening als arbeidsdag wordt beschouwd. AGENDA DINSDAG 18 JUNI Stadsschouwburg: Papa is verloofd, 20 uur. Gem. Concertgebouw: Heiligerlee, 20 uur. Rembrandt: Tooneelbrigade (a. 1.). Palace: De moordenaar kreeg 's avonds angst (18 j_). Luxor: Intermezzo (14 j.). Deze drie 14.00, 16.15. 19.00 en 21.15. Frans Hals: Burcht der Stilte (18 j.) 14.00. 16.30. 19 en 21.15 uur. WOENSDAG 19 JUNI Bioscopen: als Dinsdag. 156. De wanden van den tunnel waren zoo glad, en zoo recht, dat Wag, toen hij de rand losliet om een steuntje te zoe ken, rrroeffnaar beneden gleed met Warrie achter zich aan. Met een sneltreinvaart schoten ze de diepte en de duisternis in, het onbekende tege moet. Warrie werd er duizelig van en zijn broekje werd er warm van, zóó hard ging het. Ook Wag voelde zich al les behalveop zijn gemak, en hij riep Warrel toe: „Als dat maar goed af loopt!" Warrie wilde nog terug- schreeuwen. „Heb ik het niet ge zegdtoen ze met z'n beiden met een plof tot stilstand kwamen. Wag en Warrel waren er een beetje verdoofd van. zoo onzacht hadden ze kennis ge maakt met de harde rotsen. Maar toen de sterretjes uit hun oogen wegtrokken keken ze eens om zich heen en merk ten, dat ze op dezelfde trap zaten, die ze een kwartier geleden vóór zich had den gezien, dezelfde trap, die zoo'n heel eind in de hoogte liep. Maar nu waren ze er midden op en boven en tonder hen strekte hij zich eindeloos uitzonder uitzicht en zonder leven Gymnastiek in <le Sportweelt Evenals voor den oorlog zullen de gym nastiekverenigingen tijdens de Sportweek uitvoeringen geven op de openbare pleinen in onze stad. De verdeeling hiervoor is als volgt: Vrijdag 5 Juli: R.K. Turnkring Haarlem, demonstratie in het Frederikspsrk; Turnlust op het De Ruyterplein: Concoidia aan de Pa- vil joensiaanBato aan de Zaanenlaan: Kracht en Vriendschap aan den Schotersingel en T.v. Santpoort op het Dietsveld. Maandag 8 Juli: R.K. Turnkring Haarlem, demonstratie aan de Zaanenlaan: Turnlust aan de Paviljoenslaan; Concordia op het Veenbergplein: Bato in den speeltuin aan de Godfried van Bouillonstraat, Kracht en Vriendschap op het Schouwtjesplein en de Cultureele Sportbond aan het De Ruyter- plein. Hieruit blijkt dus dat de demonstraties ovei dej>eheele stad verdeeld zijn. De gym- nastieki^reenigingen hebben er voor gezorgd dat aantrekkelijke en gevarieerde program ma's worden uitgevoerd. De demonstraties tvorden gehouden van 1921 uur. MILITAIRE SPORT. Vorige maand werd tijdens een te Frankfurt am Main gehouden intergeallieerd sportcongres van militaire afgevaardigden uit alle geallieerde landen de ..Allied Forces Sports Council" gevormd. Op dit congres werd een internationaal sport programma voor het jaar 1946 vastgesteld. Het zal onzen voetballers in militairen dienst interesseeren. dat waarschijnlijk reeds binnenkort een voetbalwedstrijd België—Ne derland en daarna een returnmatch in ons tand gehouden zullen worden, waarvoor van Nederlandsche zijde de namen van een aantal prominente spelers verzameld zijn. Het Ne derlandsche militaire elftal zal na het spelen kele districtswedstrijden worden sa mengesteld. Het ziet er wel naar uit, dat een sterk team opgesteld zal kunnen worden. Alles zal in het werk gesteld worden om zoowel met landmacht, marine als lucht strijdkrachten aan de internationale ontmoe tingen met een sterke afvaardiging deel te nemen. PROGRAMMA HAARL. KORFBALBOND. Eerste klasse: Aurora 2—Watervliet 2. 2 uur. Tweede klasse: THB 3Nieuw Flora 2, 11 uur. KORFBAL. Om het landskampioenschap: Ons FibernestWesterkwartier. ZWEMMEN. Het Zweedsche waterpolo- :am zal op 9 Juli een bezoek aan Haarlem brengen. De Deensehe zwemsters Fritzi Na- thansen en Karen Harupp komen mede. SCHAKEN. Nadat Vrijdag het groote iternationale schaaktournooi le Zaandam besloten werd, ving gisteren in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Zaandam de internationale zeskamp aan. De Tsjech Kottnauer, die voor het vorige tournooi had ingeschreven, doch door visummoeilijkheden 2 dagen te laat aankwam en daardoor moest worden uitgeschakeld, krijgt door dezen zes kamp toch nog gelegenheid zijn krachten met zijn rivalen te meten. De andere deelne mers in den zeskamp zijn de Hongaar Szabo, de Zweed Stoltz en de Nederlanders Corl- lever. Van Tol en Sandifort. De resultaten van den eersten dag luiden: Kottnauer—Szabo 01; Sandifort—Stoltz 01; Van TolCortlever afgebr. VOETBAL. Woensdagmiddag zal te Hil versum een wedstrijd gespeeld worden tus- schen twee elftallen van den Ned. Politie Sportbond. Na afloop zal het Nederlandsch politie-elfta! worden gekozen. De samenstel ling der elftallen is: A: Kraak (Stormv.); Van Dam (Nyenrode) en Top (Be Q.); Huybrecht (BW). Kammeier (Be Q.) en Woltjes (Veendam); Baarns (UW), v. d. Vegt (HBS), v. Onselen (VSV), Heyster (Hermes) en Ninaber (Velsen). B: Brits (HVC); Rampen (UW) en Giesbers (Eindh,): Tits (Zeeb.), Wilbrink (Brabantia) en v. d. Bom (Huizen): Koster (Go Ah.), Bre men (Maurlts). Prinssen (Unitas), Van Eist (Theole) en Hartman (Haarlem), VOETBAL. Fenijenoord heeft met 40 van Curasao verloren. De jubileerende ver- eeniging Curasao legde met deze overwin ning beslag op de eerste plaats. De eind stand in het tournooi op Curacao is: 1. Cu racao. 8 pt.: 2. Feijenoord. 6 pi.; 3. Aruba; 4. Columbia: 5. Suriname. KANOSPORT. In den landenwedstrijd NederlandBelgië, te houden op 30 Juni in Helmond, starten voor Nederland o.a. de vol gende Haarlemmers: W. F. v. d. Kroft (HKV), A. J. A. Bosse (HKV). Tj. Kuperus (HKV), G. v. d. Putten (Trekvogels). H. Mica (Trekvogels), mej. A. de Waal Malefijt (Trekvogels), mevr. v. d. AnkerDoedens (Trekvogels). TWEE JUBILARISSEN. 4 Juni was het 25 jaar geleden, dat de heeren A. v. d. Aart en II, Scheen tot bestuursleden van den voor- maligen Haarl. Voetbal Bond (thans Afdee- ling Haarlem van den KNVB) werden ge kozen, Het ligt ln de bedoeling om door middel van een receptie zoowel de vereenigingen, officials als particulieren in de gelegenheid te stellen de jubilarissen te complimenteeren. De datum voor deze receptie zal nog nader worden bekend gemaakt. Uit het Afdeelings- bestuur is een commissie benoemd, bestaan de uit de heeren H. W. v. Tuinhout, Ch. Boerée en P. C. Langeveld, welke plannen uitwerkt. ATHLETIEK. De Fin Hietanen verbetefr de het wereldrecord 25 K.M. snelwandelen en bracht dit op 1/20'58.8. WIELRENNEN. De ronde van Weert voor beroepsrenners en onafhankelijken over 100 K,M. werd gewonnen door den Hagenaar C. v. d, Star. 2 Joossen. 3 A. Vooren. 4 P. Evers 5 S. Bijl, G Lakeman. De Radio geeft vanavond HILVERSUM I. 301.5 M. RNIO 7.01), 8.00. 13.00. 18.00. 20.00. 23.00 Nieuws. AVRO 17.00 Gerard Hengeveld speeit. voor de jeugd. 17.30 Dansorkest. RNIO 17.45 Het Rijk Qvervee. 13.15 Dansorkest. RNIO 18.30 Voor de Ned. Stnjdkr. AVRO 19.00 En nu naar bed. 19.05 De waarheid over Java. 19.20 Zang recital Noëmi Perugea. RNIO 19.45 Opkomst lichting 1945. 20.08 AVROs Bonte Dinsdag- avondtrein. 21.30 Luisterspel. 22.00 „Contact". 22.15 Buitenl. overz. 22.30 „Contact". 23.43 Gram. muziek. HILVERSUM II. 115.5 M. RNIO 7.00. H.00, 13,00. 19.00, 20.00, 22.00 Nieuws. KRO 17.00 Strijkkwartetten van Mozart. 17.30 Liederen. 18.00 Hawaiïan-muz. 18.15 Kath. nieuws. 18.30 Vervolg muz. 18.50 's Avonds als ik slapen ga. 10.15 Toezicht op pol, delin quenten, 19.30 Zang, 19.45 Voor de arbeiders jeugd, 20.05 Te Deum. 20,35 Rontgen'kwartel'. 21.00 Film. 21.15 Dansorkest. 21.40 Vacanlie- problemen. 22.15 Liturg, denst. 22.30 Nina Dolce 22,45 Opvoedkundige causerie. 23.00 ,Nina Dolce. 23.15 Ons slotaccoord. BINNENLAND Een ontploffing ont stond door onbekende oorzaak op een motor bootje, dat op de Kaag voer. Drie van de vier inzittenden werden ge wond. Het bezoek van rechter Jackson. de Amerikaansche aankla ger in Neurenberg, aan ons land is opnieuw uit gesteld. Een gedcnktceken voor wülen gen. Snijders is in tegenwoordigheid van tal van hooge mili taire autoriteiten in 'net Ned. Legermuseum te Leiden onthuld. Valsehe 50-dollarbil- jetten had een zeeman, te Amsterdam in zijn be zit. De man. die ze hem in handen had gespeeld, werd door de Amster- damsche politie gearres teerd. De vervaardiging van de biljetten dateert vermoedelijk uit den be zettingstijd. Ter dood veroor deeld werd de Hllver- sumsche verrader Gan- zevles, die als SD-spion $5ude deportatie van 68 Jto- '^^den bewerkstelligde. Hij lqreeg geen recht van cassatie. Een handgranaat werd geworpen door een nachtelijken onbekende in een slagerswinkel te Rotterdam. De ontplof fing veroorzaakte ge ringe schade. Vermoede lijk zijn politieke mo tieven in het spel. De nieuwbenoemde burgemeester van Lei den, jhr. M. F. H. van Kinschot, is Maandag in een buitengewone zitting van den Leid- schen gemeenteraad ge ïnstalleerd. Een internationaal scheepvaartcongres met deelnemers uit 18 lan den wordt van 1825 Juni te Amsterdam ge houden. BUITENLAND Wetsontwerpen die voorzien in Amerikaan sche hulD bij de hervor ming van het Chinee- sche leger zijn in het Amerikaansche Congres ingediend. In de week der Londensche V-parade zijn 90 millioen men schen door de Londen sche vervoersdiensten getransporteerd. Een tornado in De troit (V.S.) heeft twintig menschen gedood en groote sehade veroor zaakt. In Italië hebben de onlusten rondom het re ferendum twintig doo- den geëischt. Voor het. eerst na oorlog zijn Nederland sche bijen, ten getale van 2li millioen, naar Engeland geëxporteerd. Teheran heeft een gouverneur-generaal voo gouverneur-generaal voor Azerbeidsjan be noemd. Het is dr. Vid, die door Fisjevari als zoodanig werd voorge dragen. Bonte middag voor invaliden. Tijdens een bonten middag, die de afdeeling Haarlem van Nederlandschen Invali- denbond haar leden aan bood in gebouw Rosen- haghe werden de aanwe zigen vergast op een vlot programma, ver zorgd door den confé rencier J. Eisema en eenige solisten. Het Roode Kruis ver leende zijn medewerking, bij het vervoer en 7^0 wel de zaalhouder als de medewerkers stonden, hun tijd belangeloos af om een aantal Haarlem- sclie invaliden een pret- tlgen middag te bezor gen. Haarlem en Omgeving Een concert in het Bloemeiidaalschc Bosch geeft de Chr. Muziek- ver. Sursum te Bloemen- daal. dir. J. A. Meng, Donderdagavond a s. Candidaat J. Wier- sema te Heemstede heeft een beroep ontvangen als predikant bij de Ge reformeerde Kerk te An- del en te Boxum. De operette „Die Czardasfurstïn" wordt op 24 en 25 Juni door een groot koor met orkest o.l.v. Joh. van 't Vlie en onder regie van Ely Huyboom in den Haar- lemschen Stadsschouw burg ten tooneele ge bracht, De baten komen ten goede aan de oor logsslachtoffers uit de Meidagen van 1940, die in „Unicum" verpleegd worden.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2