WAARSCHUWING Explosies Luidsprekers boekhoudster Scheepsberichten IJMUIDEN. Aangekomen, 29 Juni: Vliestroom, stukgoed. 3D Juni: Albert Cuyp, stukgoed; Rijnstroom, stuk goed: Stork, stukgoed; Berkelstroom, stukgoed. Vertroldcen: Ring. 'ROTTERDAM. Aangekomen. 29 Juni: Marcel, ce ment; Helene Kulukundi. graan; Zuidland, props. Aangekomen op 30 Juni: Rose Marie, hout; Sulev, ledig; Knebworth, gerst; Acadia, ledig; Oranje Nassau, pass.; Nyenburgh, stukgoed; Bullfinch, stukgoed; Libra mijnhout; Dordrecht, olie; Borelli, dakspanten; Elisa beth, betonnen platen; Siste, ledig; Haskerland; aaito's; Corsica, stores; Servus, cement; Tula, stukgoed; Mel rose Abbey, stukgoed; Heide, gasolie; Belgian Coast, stukgoederen. ROTTERDAM. Vertrokken 29 Juni: LLnge, ballast; Zuyderburgh, kolen; Pinguin, ballast; Goldfrieh, bal last; Express, stukgoed; Veenenburgh, stukgoed; Sigrid Matthiessen, stukgoed. Als stukgoed: Middlesex Tra der, ballast; Oranjepolder, stukgoed; Olga Topic, kolen; Ilja Repen, ballast. ROTTERDAM. Vertrokken, 30 Juni: Kuznetsktrod, ledig. Stormvogels in Hoensbroek De tocht van Stormvogels naar Hoensbroek is voor de organ iseerende vereeniging een éclatant succes ge worden. De belangstelling voor deze ontmoeting was zóó groot, dat de accomodate van het eigen terrein deze niet verwerken kon, zoodat een beroep gedaan moest worden op een zustervereeniginig om haar ter rein af te staan, aan welk verzoek prompt voldaan werd. Een tweede succes boekte „ïïoensbroek" met het behaalde resultaat: 44. Zooals verwacht kon worden, speelden de Zuidelijken voor wat ze waard waren; vooral hun voorhoede zat vurig op den bal. De Storm- vogelsploeg zat waarschijnlijk de lange vermoeiende reis in de beeroen, althans zij speelde niet zoo goed als in haar laatste competitie-wedstrijden. Ook werd in de achterhoede het gemis van Haak gevoeld. Een en ander had tot gevolg, dat het reeds aardig naar het einde liep en Hoensbroek nog steeds de leiding had. Tenslotte wist Stormvogels echter toch nog een gelijk spel te behalen. „De Pacem" had succes De R.-K. Zangvereeniging „De Pacem", directeur de heer Th. Spook, heeft voor het eerst deelgenomen aan een zangooncours en behaalde in de derde afdeeling een eei-sten prijs met 324 punten. Voorts kreeg het koor een extra prijs voor het hoogste aantal punten. Eeuwfeest „De Tijd" Het R.-K. Dagblad „De Tijd" te Amsterdam bestond dezer dagen 100 jaar en dit eeuwfeest weid Zaterdag in de hoofdstad besloten met een plechtige Mis, opge dragen door J. C. W. van der Wiel, deken ran Haar lem. Op de in het Amstel-hotel gehouden receptie waren o.a. aanwezig mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem en dr. Beékenkamp als vertegenwoordiger der regeering, die de waaideering van de regeering overbracht voor de wijze, waarop „De Tijd" zijn cul- tureele taak heeft vervuld. Des avonds weid in den Stadsschouwburg door en voor het personeel een feestspel opgevoerd, ,,'t Kasteel van Aemstel". Dankbetuiging De Heer en Mevr. de Mayer- Waalberg zeggen, ook namens wederzijdsche ouders hartelijk dank voor de belangstelling bij bun huwelijk ondervonden. Wijk aan Zeeërweg 182. IJmuIden. Gevraagd, in klein gezin: Net meisje van 9-2 uur Zondags wij. goed loon en goede behand. Mevr. Gans, Bl'daalschestr.weg 147B Santpoort, dicht bij station. FUNK MEISJE voor de huishouding 3n I.l l.ltl1 '-vuitKOOrsTEÏt gevr. en voor direct een FL. WERKSTUK. Hoog loon. va- cantle en prettige werkkring. Joh. Meijer. Kleermakerij en Heerenmodes Tel. 4453. Ken- nemerlaan 36, IJmuiden, JONGEN GEVRAAGD om opgeleid te worden tot verfmaker, leeftijd 16-18 jaar Aanmelden van 9-12 en 2-5 u. Verffabr. ..RIGO", IJm.straat- weg 9. Woningruil Aangeb. 2e étage in den Haag, Zulderhoutkwartier f 25 p. m. voor huls of benedenhxiis in Gem. Velsen of ómgev. Brie ven aan C. F. Bos. Rijklof van Goenstvaat 23. Den Haag. Te koop gevraagd: RIANT WOONHUIS FLINKE WERKSTER b.z.a. voor Woensd. of Zat. Br. L. 623 RUILEN: j. sch. m. 35 voor m. sch. m. 38. v. Loon, IJmul- derstvaatweg 13B, IJm.-O. Te huur gevr.: KAMERTJE bij alleenw, vrouw door net pers. middelb. leeftijd. Brie ven L 621. RUILEN: wit linnen en bruin Jongens winterjasje v leeft. 2 a 3 j. voor keuken-loo- per of mat. Velserdulnweg 205 IJmuiden-Oost. TE RUILEN AGU-: 1 pr. nw. d. wandelsch. m. 39 voor wan del- of gekleede sch. m. 39 1/2 of 40. 1 pr. j, sch. m. 30 v. la ken, desnoods m. bijbetaling. Kerkweg 119, Santpoort. RUILEN: d. bl. dames Fal- conjas z. g. a. n. m. 44 v. h. re genjas m. 54 en wandelwagen tje i. g, st. v. opklapbed evt. m. bijbet. Ol. v. Noortstraat 2, IJmuiden. RUILEN: 1 pr. z\v. heeren schoenen nu 39-40 en 1 pr. zw. schoenen nu 40-41 (nieuw) _or 1 stel overgordijnen en ganglooper pl.m. 7 m. (gebr.) 4 konijnen. 3 m. oud voor keu kenmat (gebr.), 1 pr. leeren zeelaarzen voor 10 m. zeil (gebr.) Schoolstraat, c 9. IJm. TE KOOP: 2 pers. Engels ledikant m. spiraal en luidspr. Driehuizerkerkweg 142, halte spoor. Te koon aangeb. 12-els VLOERKLEED, wol. nieuw. Br L 622. Te koop aangeb.: 1 LEEREN KOFFER, in prima staat 52-30 cm. Napierdwarsstr. 8. IJm. Voor direct gevraagd ten kantore van de NX Make laars en Assurantiekantoor v/h D. TEER, Beverwijk in staat de boekhouding zelfstandig te voeren. Gelegenheid tot inwerking wordt gegeven. Uitvoerige soil, te richten aan kantoor Breestnaat 95, Prima Kruideniersbediende en Jongste Bediende gevra-ogd. Voor actieve krachten bestaat een goede kans later aangesteld te worden als filiaalhouder. Persoonlijk aanmelden Filiaal .ALBERT I-IEIJX, Drie huizerkerkweg, BRehuis. De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat de Minister van Oorlog de opruiming heeft bevolen van den SNELBOOTBUNKER aan de Haringhaven te IJmuiden en heeft bepaald op welke wijze en in welk tempo dit werk noodzakelijk moet worden verricht. De vernieling moet geschieden in vier phasen. De uitvoering van elke phase zal gepaard gaan met een zware explosie. De uitvoering van de eerste phase vindt plaats op WOENSDAG 3 JULI e.k., des n.m. 6 uur en van de tweede phase op MAANDAG 8 JULI e.k., eveneens des n.m. 6 uur. De tijdstippen der beide andere phases zullen nog nader worden bekend gemaakt. Ter voorbereiding van de tweede phase zullen nog enkele kleine explosies veroorzaakt worden. Ten einde elk gevaar voor leven uit te sluiten en beschadigingen aan eigendommen zooveel als in mijn vermogen ligt te voorkomen, heb ik bepaald, dat de volgende voorzorgsmaatregelen moeten worden na gekomen. 1e. Tijdens de 1e explosie op Woensdag 3 Juli, n.m. 6 uur, zullen alle bewoners van de geheèle Zuidzijde van de Visschershaven hun woningen moeten hebben verlaten en mag niemand zich meer in deze gevarenzone bevinden. Hetzelfde geldt voor de 2e explosie op Maandag 8 Juli, n.m. 6 uur, met dien verstande, dat dan het geheele gebied, gelegen ten Westen van de lijn, loopende gelijk aan de as van de Emmastraat en Keizer Wilhelmstraat (van Kanaalkant in Zuidelijke richting tot de Pres. Krugerstraat), ten Zuiden van de as van de President Krugerstraat, ten Westen van de as van het gedeelte Koningsplein (van de Pres. Krugerstraat tot Bloemstraat), van de Koningstraat, de Julianabrug en de Havenkade moet zijn verlaten. De politie zal op een stipte nakoming van dezen maatregel nauw lettend toezien. Alle ramen en buiten- en binnendeuren van woonhuizen, industrie gebouwen,pakhuizen,werkplaatsen e.d.in de gevarenzone,moeten voor het verlaten daarvan worden opengezet, terwijl de gas- en de waterleiding met de hoofdkraan moeten worden afgesloten. Ook in het overige gedeelte van IJmuiden, alsmede in IJmuiden- Oost, Driehuis en Velsen(dorp) moeten ramen en buiten, en bin nendeuren worden opengezet ter voorkoming Van glasschade en moet men van de ramen wegblijven. De politie zal de meest uitgebreide maatregelen treffen om dief stal tijdens de ontruiming van de gevarenzone te voorkomen. Men zij er voor gewaarschuwd, dat dit misdrijf ten strengste wordt ge straft. Het tijdstip, waarop een ieder de gevarenzone onverwijld moet verlaten, wordt door middel van de sirenes te IJmuiden aangekon digd. Dit ontruimingssein bestaat uit 10 langgerekte op en neer gaande tonen en zal plm. 5.25 uur n.m. worden gegeven. Tege lijkertijd zal op den bunker een roode vlag worden geheschen. Daarna zal plm. 5.55 uur n.m. een tweede signaal volgen, het waar schuwingssignaal, dat bestaat uit drie langgerekte op en neer gaande tonen en het onmiddellijk begin der explosie aankondigt. Ten teeken van het einde der explosie zal het signaal „Veilig" worden gegeven, bestaande uit één langgerekte aangehouden toon en zal de roode vlag worden ingehaald. Een ieder moet hierna terstond weder naar zijn woning terug- keeren. 5e. Deze seinen dienen mede als waarschuwing voor de scheepvaart om de havens niet binnen te varen, onverminderd de maatregelen door den Rijkshavenmeester te treffen. 6e. Tijdens de explosie moet al het personeel van de schepen in de Visschershaven benedendeks zijn. 7e. Kleine explosies ter voorbereiding van de 2e phase zullen telken male door middel van het waarschuwingssignaal van de sirenes worden aangekondigd en met het signaal „Veilig" worden be ëindigd. Terstond na het waarschuwingssignaal moeten alle ramen en deuren worden opengezet. Bovendien moet een ieder zich on middellijk van de straat verwijderen in het gebied aan de Zuid zijde van de Visschershaven. 2e. 3e. 4e. Met nadruk wordt er op gewezen, dat de overheid geen enkel risico kan nemen voor schade aan lijf of goed, ontstaan bij niet-opvolging dezer maatregelen. VELSEN, 1 Juli 1946. De Burgemeester van Velsen, M. M. KWINT Zieken, gebrekkigen en ouden van dagen, die zich bezwaarlijk kunnen verplaatsen en niet zelf voor vervoer uit de gevarenzone kunnen zorgdragen, kunnen zich daartoe wenden tot den Directeur van den Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst, Stationsweg 80, Velsen, vóór Woensdag 3 Juli e.k-, des middags 12 uur.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 4