Sport in het Kort en Tops f Effecten- en I Geldmarkt Nieuwe inflatieverschijnselen Canadeesche dollar in prijs verhoogd eri mei Amerikaansche gelijkgesteld Onevenredige toeneming v.d. geldsomloop Wij zijn er de laatste dagen en weken weer aan herinnerd, dat het verbroken evenwicht, tusschen geld en goederen, een der meest funeste gevolgen van den oor log, ondanks de maatregelen, welke door de regeeringen zijn genomen, niet gemak kelijk is te herstellen. De uit dat ver broken evenwicht voortvloeiende on-1 zekerheid ten aanzien van de ontwikke ling van prijzen en loonen, is sinds den oorlog weliswaar voortdurend blijven bestaan, maar treedt thans hier en daar weer scherper aan den dag. Van den chaotischen toestand, welke in Hongarije bestaat, waar het bedrijfsleven vrijwel geheel tot stilstand is gekomen doordien de vliegende inflatie de vaststelling van prijzen onmogelijk heeft gemaakt, zullen we maar zwijgen. Ook echter in die lan den, waar van meer geordende economi sche verhoudingen gesproken mag worden, blijkt de natuur sterker te zijn dan de leer. Het vacuum, dat in de V.S. ont staan is door het veto van Truman over de gewijzigde wet op de prijsbeheersching heeft voor tal van artikelen tot een scher pe prijsstijging geleid, met name voor enkele voedingsmiddelen als vleesch, boter en melk, welke in enkele dagen tijds 3 a 5 et. per pond stegen, terwijl bijv. ook de huren plotseling 40 a 50% werden verhoogd. Het indexcijfer voor den groot handel, dat op 27 Juni nog 286 bedroeg, was op 5 Juli reeds tot 309 gestegen en is daarmee ongetwijfeld nog niet tot staan geltomen. Het spreekt wel vanzelf dat deze excessieve prijsstijging voor het bedrijfsleven nieuwe onzekerheid schept en stagnatie teweeg brengt, omdat bij de opioopende prijzen voor de grondstoffen, een veilige basis voor de prijs-calculatie ontbreekt, Weliswaar wordt de Office of Price Administration, naar het zich laat aanzien, voor geruimen tijd verlengd, maar of het mogelijk zal zijn de wijzers van de klok terug te draaien en de recente prijsstijging ongedaan te maken, valt te betwijfelen. De eerste reactie in het buitenland op dit tegelijk verrassend en teleurstellend prijsverloop is het besluit van de Cana deesche regeering tot verhoogimg van den koers van den Canadeeschen dollar, welke tot dusver met 90 Amerikaansche dollar centen kon worden betaald, maar nu met den Amerikaanschen-dollar is gelijkgesteld Dit wil dus zeggen dat Canada voor zijn invoer uit de V S. bij gelijkblijvende prij zen minder dollars behoeft te betalen en op deze wijze dus compensatie zoekt tegen de prijsstijging. Omgekeerd zullen de goe deren, welke uit Canada worden uitge voerd, voortaan duurder moeten worden betaald, hetgeen voor vele landen, ook voor het onze, weer een nadeel beteekent, dat zich in hoogere verkoopprijzen zal illustreeren, De internationale handel, welke zich den laatsten tijd allengs weer begon te ontwikkelen, zal door deze prijs beweging in de V. S. en de valutamaat- xegelen in Canada ongetwijfeld worden gestagneerd en de regeeringen, die meen den dat zij het probleem van prijzen en loonen onder de knie hadden, staan weer voor nieuwe en groote moeilijkheden. „Maritieme visie" een noodzakelijkheid (Van onzen Haagschen redacteur) Aan boord van H.M.'s onder commando van kapitein ter zee De Booy staand vliegdekschep Karei Doorman viel de vo rige week aan een aantal vertegenwoordi gers van de pers een gulle, hartelijke ontvangst ten deel. Ook in geestelijk op zicht lieten de mannen van de vloot niet na het hunne te doen. om de journalisten het besef bij te brengen, hoe welkom hun aanwezigheid in hun midden was. Zoo greep de bevelhebber der zeestrijdkraeh- len luitenant-admiraal Hellfrich de ge legenheid aan om in een warm betoog, waarmee hij onder meer hulde bracht aan wat onze marine in den afgeloopen wereldoorlog had gepresteerd, de groote waarde van een maritieme macht uiteen te zetten. In het bijzonder vestigde hij de aandacht er op dat de taak van de Nederlandsche vloot, die men met frissche kracht thans wil gaan opbouwen, tweeër lei zal moeten zijn.; onze belangen ter overal op de aardbol beschermen levens een waardige bijdrage leveren öe verzamelde zeemachten der Vereenigde Volkeren. De kern van zijn uiteenzetting kwam hierop neer, dat de nieuwe mari tieme visie, welke men moet bezitten, vereischt dat men oog heeft voor het feit dat de wijde oceanen niet alleen na tuurlijke seheidingsvlakken, maar ook bindmiddel tusschen de natiën zijn In de uiteenzetting van kap. luit. ter zee Kroese, sous-chef van den marinestaf, d:e ons nog een en ander vertelde over het vlootplan, kwam insgelijks naar voren de laak die voor onze vloot in internatio naal verband te verrichten zou zijn Daarop is dan ook het geheele plan ont worpen. Wij kregen den indruk dat deze inleider dusdanig overvloeide van geest drift voor wat: er zijns inziens komen moet dat hij wat lichtvaardig heenliep over den invdoel dien eventueel de atoombom nog zal kunnen uitoefenen. Het is begrijpelijk d>at de mannen van het vak licht door een dergelijke geestdrift worden beheerscht en dat zij niets liever zouden zien, dan dat ook geheel ons volk meer dan dusver een goed besef zal hebben van de groote beteekenis voor ons land in het interna tionaal bestel van een zoo duidelijk mo gelijke maritieme kracht. Ook in ons land ontkomen we daaraan niet. Ook zonder de hierboven genoemde gebeurtenissen, zou van een geconsoli deerde verhouding tusschen geld en goede ren in ons land niet gesproken kunnen worden, thans is dat minder dan ooit het geval. Men kan, zooals dit op het congres van het N.V.V. is geschied, wel op prijs verlaging aandringen om loonsverhooging te voorkomen, maar hoe ter wereld zal het mogelijk zijn de prijzen te verlagen als in het buitenland de prijzen der grondstoffen voortdurend stijgen en de wisselkoersen worden verhoogd. In dit verband zou het interessant zijn te vernemen wat de nieu we regeering in haar regeermgsverklaring met de aangekondigde constructieve loon en prijspolitiek bedoelt. Het. feit ligt er toe dat er in verhouding tot den goederen- nood nog steeds te weinig geproduceerd wordt en daardoor ook na de geLdsanee- ring het evenwicht, tusschen geld en goe deren telkens weer wordt verbroken. We zien dat Ln Engeland, waar de opvragin gen bij de spaarbanken de inlagen verre overtreffen, we zien dat ook in ons land, waar hetzelfde verschijnsel blijft veront rusten, evenals de toeneming der bank- biljettentirculatie gedurende de laatste weken. Film-uitwisseling N ederlandTsjeeboslowaltije. Tusschen de geheel genationaliseerde Tsjechische filmindustrie, die een pro ductie-capaciteit van 50 groote films per jaar heeflt, en de Nederlandsche onder neming Meteor-film is een overeenkomst tot stand gekomen, ter vertooning van de nieuwste Tsjechische films, waaronder groote kleurenfilms, in de Nederlandsche bioscopen. Voorts zal eerstdaags een overeenkomst tot stand komen voor de vertooning van korte Nederlandsche films in de Tsjechi sche bioscopen (1400 theaters). Taxi's te Haarlem? Overleg met de Verkeersinspeetie. Er zijn bij het Haarlemsche gemeentebe stuur eendge aanvragen binnen gekomen met taxis te mogen rijden. Het is de bedoeling over deze aangelegenheid met de Rijksverkeersinspectie overleg te ple gen, maar wij kregen den indruk, dat er een redelijke kans is, dat Haarlem zich binnenkort weer zal kunnen verheugen in het bezit van deze voertuigen. De taxis zullen voorloopig alleen op het Stationsplein een standplaats krijgen. Winkelsluiting te Bloemendaal Naar aanleiding van een gehouden enquête onder de winkeliers stellen B. en W. van Bloemendaal voor sluiting der winkels voor te schrijven van 12,30 tot 13.30 :s middags en op Donderdag na 13 uur. Uitgezonderd zijn apotheken, koffie huizen, hotels en ijswinkel6. L. C. Muntz 80 jaar De ouderen onder de Haarlemsche mu ziekliefhebbers zullen zich ongetwijfeld den naam L. C. Muntz herinneren. Hij blies gedurende 31 jaren eerst de tweede en latex de eerste trompet in het orkest van de HOV. Donderdag, den 18en Juli zal de heer Muntz zijn 80sten verjaardag vieren. De oud-trompettist heeft reeds onder vele dirigenten zijn geluid laten klinken, ojn. onder de kapelmeesters Gerharz, Van Beinum, Adam en Schuur man. Al heeft öe HOV thans den heer Muntz niet meer onder haar medewerkers, zijn "interesse voor het muziekleven in onze stad is onverflauwd en men kan hem meermalen op de concerten van „zijn1 vereeniging zien. Weerbericht Geldig tot Woensdagavond. Nog buiïg. Wisselende bewolking met plaatselijk re genbuien, hier en daar met onweer. Meest matige wind tusschen Zuid-West en Noord-West, Weinig verandering van temperatuur. AGENDA Heemstcedsch Sportpark: Circus Mikkenie- Strassburger, 20 uur, Rembrandt: Barnabé. Palace: Spook te koop. Luxor: Doodloopen- de straat, alle drie 14. 16.15. 19 en 21.15 uur. Frans Hals: Alibi, 14, 16.30, 19 en 21,15 uur. Woensdag 17 Juli Bioscopen als Dinsdag Om Instorting te voorkomen Als gevolg van. den bouw vain den naeu- wen vleugel van het Stadhuis te Haarlem in 1939, is eenige schade ontstaan aan het gebouw van de Stads-Bibliotheek en Lees zaal. De fundeering van den centrale- verwarmingskelder onder den nieuwen vleugel van het Stadhuis ligt op belang rijk grootere diepte dan die van het aan deze ruimte grenzende gedeelte van de Stads-Bibliotheek. Door een niet te voor komen zetting van het gebouw is eenige schade ontstaan aan muren en gewelven, in de kamer van den directeur, de boeken- snijkamer e.a. Ter voorkoming van ongelukken door instorting is het gewenscht spoedig eenige herstelwerkzaamheden, waarvan de kos ten op 1500 geraaimd zijn, te doen uit- B. en W. vragen daarvoor aan den raad een erediet. Sovjet-Unie Medt burgerschap aan Wit- Rnssen, De Sovjet-Russische ambassadeur in Pargs, Bogomolof, heeft bekend gemaakt, dat de Sovjet-Unie het burgerschap wil verleenen aan' de uitgeweken Wit-Rnssen, die sinds hun vlucht na de revolutie in Frankrijk verblijven. Onder de 30 a 40 duizend Wit-Russïsche emagré's in Frankrijk, wien door den Sovjet-Russischen ambassadeur Bogo molof het burgerschap van de Sovjet-Unie is aangeboden, zijn er velen, die onder de generaals Denikin en Wrangel op het einde van den eersten wereldoorlog tegen de Bolsjewisten hebben gevochten, en die zich thans afvragen, of Stalin hen nu zal accepteeren zonder hen te laten boeten. Verder zijn er, die Fransche vrouwen getrouwd hebben en in het onzekere ver- keeren, of zij eventueel hun vrouw zullen mogen meenemen naar- de Sovjet-Unie. Van de Wit-Russische emigré's verdie nen velen in Parijs hun. brood als taxi chauffeur, musicus, kellner of tolk, ter wijl een aantal voormalige kozakken met hun Fransche familie bijna de geheele bevolking van een plaatsje bij de Spaan- sche grens uitmaken. Het is nog niet bekend, hoevelen van het aanbod van Bogomolof gebruik zullen maken. De kogel voor Mickailowitsj De motiveering van het doodvonnis tegen Generaal Michailowitsj. dat wijl gisteren in het kort meldden, iuidde: De oprichting van de Tsjetnik-guerilla-orga- nisaitie, genaamd het „Joegoslavische bin- nenlandsche leger", voorts: gebruik van deze organisatie om den Joegoslavischen vrijheidsstrijd te belemmeren, het plegen van tallooze oorlogsmisdaden, het per soonlijk aanvoeren der Tsjetniks tegen de partisanen. collaboratie met Duitschers en Italianen sinds 1941, samenwerking met de Servische nationaal-soeialistische re geering Neditch, en tenslotte: geweldda den en andere maatregelen tot uitroeiing van de communisten. Michailowitsj heeft volgens de aan klacht een georganiseerde terreur uitge oefend, waarbij dorpen plat wei-den ge brand, vrouwen, kinderen en grijsaards werden afgeslacht, veldhospitalen met ge wonde partisanen in brand werden ge stoken en duizenden Mohammedanen wer den omgebracht. Volgens een radiobericht uit New-York krijgt Michailowitsj den kogel. Schaken voor Putten's Jeugd Iedereen weet hoe zwaar het dorp Putten tengevolge van het wreeöe geweid van den Duitschen bezetter is getroffen. De nood is groot, zeer groot, en allerwegen worden po gingen in het werk gesteld dezen nood te lenigen. Ook de Puttensche Schaakvereeni- ging tracht hiertoe een steentje bij te dra gen. Onder het motto.: „Schakers, helpt Putten's jeugd!" wordt een massale eorres- pondentiewedstrijd georganiseerd. De leider van de schaakcorrespondéntie-afdeeling van eten K.N.S.B., de heer J. zaagman, heeft hiervoor een plan ontworpen, waarbij ons land in 9 districten is verdeeld. Ieder district zal door 50 (bij grootere deelname, meer) schakers vertegenwoordigd worden. Iedere deelnemer speelt 1 partij tegen een tegen stander uit de andere rayons, totaal dus 8 partijen. Voor hen, die de meeste punten be halen, zijn fraaie prijzen beschikbaar ge steld. De kansen voor sterke, zoowel als minder sterke spelers zijn daarbij gelijk. De wedstrijd zal l September beginnen. Voor het district Noord-Holland kan men zich tot 31 Juli a.s. opgeven bij den heer W. J. Saejs. Heemsteedsche Dreef 35, Heemstede. Het inschrijfgeld moet minstens 1.50 be dragen en vóór 15 Aug. gestort worden op postgiro 260073 t. n. v. R. Idema, Putten (Geld). De K.N.S.B. heeft er bij uitzondering in toegestemd, dat aan dezen wedstrijd ook nlet-leden. van den Bond mogen deelnemen. Haarlemsche Damclub Onder zeer groote belangstelling hield de Haarlemsche Damclub in Restaurant. Mun- niks haar 39ste algemeene jaarvergadering. De notulen der vorige ledenvergadering werden onveranderd en onder dank goedge keurd. Het jaarverslag van den lsten secre taris. den heer P. H. Meure, legde getuige nis af van een zeer actief en opgewekt club leven. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer J. H. Meure, bleek, dat de financieele toestand van de vereeniging uit muntend is en het Jubileumfonds er zeer goed voor staat. De kascommisise stelde bij monde van den heer J, B. Sluiter Jr. voor den penningmeester algeheele décharge te verleenen voor het door hem gevoerd be heer, waar-mede de vergadering onder ap plaus instemde, Bij de bestuursverkiezingen, vonden op voorstel van het bestuur enkele mutaties plaats, waardoor het bestuur thans als volgt is samengesteld: 1ste voorz.: J. Wp van Dartelen; 2de voorz. J. H. Meure; 1ste seer. P. H. Meure (Overtonweg 20); 2de'secr. A. Smit; penningm. J. Otter; 1ste comm.- bibliothecaris Ph. G. Amelung Jr.; 2de com missaris van materiaal H. L. Philippo. Be sloten werd het moyenne voor promotie te bepalen op 1,35 en voor degradatie op 0.75. Na afloop van de wedstrijden 1946-47 zal een derde klasse worden ingesteld. Bij de rond vraag werden nog verschillende zaken van huishoudelïjken aard afgedaan, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een op wekking aan het hoofdklasse-team, dat Maandag op tournee gaat om Limburgs dam- veste te bestormen, om den naam der ver eeniging in Limburg hoog te houden. T.Y.B.B. blijft derde-klasser In de eerste helft van dezen op 't terrein van Alcmaria Victrix te Alkmaar gespeel- den wedstrijd waren de Haarlemmers vrij wel voortdurend in de meerderheid mede dank zij betere technische kwaliteiten. Toch namen de D.T.S.'ers reeds spoedig na den aanvang de leiding toen Metten den bal niet binnen zijn bereik kon krij gen en de Oudkarspelsche rechtsbuiten van dichtbij kon inschieten. Na dit voor de geel-zwarten zoo onfortuinlijke begin kwamen zij door meer beheerscht spel sterk in den aanval en de 21 voorsprong met de rust beide doelpunten gescoord door van Berk el waren slechts een matige belooning voor het dikwijls zeer goede aanvalsspel der Haarlemmers. Na de thee bleek dat D.T.S. zich nog lang niet gewonnen gaf; met een geweldig enthousiasme wierpen zij zich in den strijd en de TYBB-verdediging werd dik wijls voor heete vuren geplaatst. 13 mi nuten voot het einde gelukte het ten slotte D.T.S. met een fraai sdhot gelijk te maken en er ontstond toen een enthou siaste strijd om de leiding, die wederom door toedoen van Van Berk el vier mi nuten voor het einde werd beslist in het voordeel der geel-zwarten, toen hij een goede pass van Van Riel op fraaie wijze benutte. Onder groot enthousiasme van de T.Y.B.B.-supporters liet scheidsrech ter v. d. Kooy, die uitstekend leidde, daarna inrukken; door dezen uitslag blijft T.Y.B.B. behouden voor de 3e klasse. WIELRENNEN. De jeugdige Amster dammer Harmans werd kampioen van Ne derland 1946 op den langen afstandvoor amateurs (50 km in 1/07/21.6). Peters uit Heem stede en Voorting uit Haarlem werden resp. tweede en vijfde. DAMMEN, Door een 12-8 overwinning op „Het Oosten" (Amsterdam), welke ver eeniging in de hoofdklasse-competitie 1945- 1946 op de laatste plaats eindigde, promo veerde de Damvereeniging D.D/D, (Alkmaar) naar de hoofdklasse van den Nederl. Dam- bond. TENNIS, Te Varberg in Zweden zijn de partijen van den eindstrijd in de Europee- sche zóne voor den Davis-beker tusschen Zweden en Joego-Slavië begonnen. Pallada si. Bergelin (Zw.) 6-2 6-3 6-3; Mitic had het moeilijker tegen Johansson (Zw.); hij won in vijf sets: 4-6, 1-6, 6-1, 6-2, 6-0. Donald Budge, die eenige jaren voor den oorlog zoo'n opgang maakte als amateur kampioen (hij zou verreweg de beste speler zijn, die ooit een tennisbaan betreden heeft) verloor in New York met 2-6 3-6 1-6 van Bobby Riggs, waardoor deze laatste profes sional-kampioen van de Ver. staten werd. Rinkel en Wilton wonnen in, den eind strijd te Birmingham van het Zuid-Amerl- kaansche dubbel Morea en Hammersley met 4-6 6-8 6-0 7-5 9-7, Rinkel zegevierde voorts in den eindstrijd gemengd- dubbelspel met Jean Quertier over Kho Sin Kie en Jedrze- jowska met 6-3 6-1. De Radio geeft vanavond: HILVERSUM I, 301 M. 19.00 20.00 22.00 Nieuws KRO: IS.15 Ensemble Ormenda, 19.30 Voor de jeugd. 19.45 „Woningnood en woningbouw". 20.15 Radio-Philharm. Orkest. 21.15 Luister spel. 21.45 Radlo-quintet, 22.30 „Splendora". 22.45 Filmkwartier, 23.00 Juan Petro. HILVERSUM n 415 m. 18.00 2<I.OO 23.00 Nieuws AVRO: 19.00 Opera-muziek. 19.30 Zang, piano fluit en cello. 20.05 Gevar. progr. 21.00 Repor tage. 21.20 Pierre Palla. 21.35 „Contact", 23.15 Reportage. 23.30 Palais de Dance. JLips in De bril van Sultan Sar vy 3. Spoedig vlogen de planken van de kist in het rond. Tips en Tops graaiden diep in de houtwol en in ontelbare proppen papier. Toen er wat ruimte was vrijgekomen, gingen de beren in de kist slaan en gooiden de proppen papier het raam uit. „De kamer moet ordelijk blijven", zei Tips. Het is een grap", zei Topsdie nu wel bedrukt keek. Een ongepaste dan toch'j zei Tips. De afzen der van die kist kan op een aardige ■verrassing van mij rekenen.' Ik zal hem...." Maar toen bedacht Tivs dat hij den afzender niet kende. Tenslotte vonden ze toch iets. Het was een klein Perzisch kleedje dat er heel erg oud uitzag. „Ze hadden wel iets nieuwers kunnen geven dan zoo'n tweede- handschje", zei Tips, toen hij het kleedje neerlegde. „Veel geschreeuw en veel houtwol en daarmee^ basta. Als het nu nog een vliegend kleedje ivas.„De mandie ons dit kleedje zondmoei er toch een bedoeling mee hebben gehad", zei Tops. En hij ging nog eens goed in de kist zoeken, of er niet een brief bij was. De zaak De Vilder is bij uitspraak van den Bijz. Raad van Cassatie tè 's-Gravenhage ver® wezen naar het Bijz. Gerechtshof te Leeu warden ter nieuwe be handeling en afdoening. Een handschrift van P. C. Hooft is ontdekt in de Universiteitsbi bliotheek te Amster dam. Het bevat „Vergi- lius eerste boeck van Aenaeas int rymeloss" en zal door A. A. M. Stols te 's-Gravenhage worden uitgegeven. Een groep Ameri kaansche tandartsen be zoekt ons land om hun Nederlandsohe colle ga's op de hoogte te stellen van wat de Ame rikaansche tandheel kunde in de afgeloopen jaren heeft gepresteerd. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft de doodstraf bekrachtigd van een beruchten SD- handlanger uit Tilburg, Gerrits, en het dood vonnis van.' den SS-man Bonthuis uit Enschedé gewijzigd in levenslang. 300 mariniers zijn Maandag met de „Johan de Witt" naar Indië vertrokken. Een staking is ont staan onder de Rotter- damsche kleinhandela ren in aardappelen, als gevolg van een verhoo ging van regeeringswe- ge van den inkoopsprijs van aardappelen. Hoeden-alcohol, die zijn echtgenoote, een modiste, werd toegewe zen, misbruikte een 68- jarige Rotterdammer voor het vervaardigen van „oude jenever". Tal van koopers van dit product, dat tegen hoo- ge prijzen in den zwar ten handel ging, zijn in de afgeloopen maan den ziek geworden. De fabrikant is thans ge arresteerd. Door messteek ge dood. Twee mannen te Helmond kregen ruzie als gevolg van een mee- ningsversehil over de prestaties van een voet balclub. Met de woor den „Vertel nu nog eens wat over de club" trok een van hen een mes en stak den .ander dood. De dader is voortvluch tig, Haarlem en omgeving De Hotelcïub Haar lem, die pas is opge richt, geeft 18 Ju!' een veerne aan de Raaks, Met(- v.' c. Tineke Frieser en het orkest van Harry Ver- beke. Aan de uitvoering is ook een Jazz-concours verbonden. Ds. A. de Ruiter, predikant bij de Gere formeerde Kerk van Oude en Nieuwe Bildzljl heeft het beroep naar Zandvoort aangenomen. Onze stadgenoot de heer M. P. Sillevis pro moveerde tot doctor in de Wis- en Natuurkun de aan de Universiteit te Amsterdam. Aan de Rijksuni versiteit te Utrecht is geslaagd voor het doc toraal examen paedago- giek: mej. Chr. Cramer te Hillegom. Te Aerdenhout zal op Woensdag 17 Juli in de Vondelschool te 15.30 uur gelegenheid be staan tot kostelooze in enting en herinenting tegen pokken. Kunstmoeder ver oorzaakt brand. Een bloembollenhandelaar in de Van Zeggelenstraat te Haarlem was ln het bezit van een zooge naamde .kunstmoeder", die met petroleum ge stookt werd. Het appa raat vatte Maandagmid dag vlam en 20 kuikens verbrandden. De brand weer greep met 2 stra len in, maar kon niet verhinderen, dat het vuur in de schuur en het kantoor van de fir ma aanzienlijke schade aanrichtte, die slechts gedeeltelijk door de ver zekering gedekt wordt. In Bennebrock be staan plannen tot op richting van een kin derspeeltuin. Onder groote be langstelling heeft de heer S. P. Visser, orga nist aan de Ned. Herv. Kerk te Hillegom, zijn 25-jarig jubileum als organist gevierd. De collecten voor het Fonds Noodgebie- den en het Prins Bern- hard fonds brachten te Hillegom resp. f 533.40 en -t 467.68 op. Wethouder D. J. A„ Geluk houdt inplaats van morgen (Woensdag) Donderdagmiddag van 14-15 uur spreekuur.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2