Engelsche jeugd bezoekt Velsen Korf en Bondig Commissie van ontvangst samengesteld Ónder auspiciën, van de World Friend ship Association zullen van 2 tot en m.et 16 Augustus 75 Engelsche jongelieden van 14 tot 18 jaar een vacantie in de gemeente Velsen doorbrengen. Teneinde deze bevriende jeugdigen een waardige ontvangst te bereiden, en hen in hun vacantie'ijl bij de verschillende be- zienswaardight-cien van onze gemeente van juists voorlichting te dienen, is op initiatief van burgemeester mr. M. M. Kwint een commissie gevormd, waarin personen zitting hebben die deel uitma ken van verschillende instellingen en be drijven. Deze commissie bestaat uit de hoeren: <lrs. B. Kleefstra, docent aan de R H B.E-; J. de Meza. directeur B'jensland Mellona te Santpoort; J. Seyf'eri, Rijkshavenmees ter te IJmuiden; J A. Andriesma; P. J. Verwayen, directeur Gemeentelijke Vis- echerijschool te IJmuider.; C. de Jong, voorzitter Winke'.iersvereeniging Groot IJmuiden: A. Wiedemeyer, directeur openbare ULO te IJmuiden-Oost: H. Hor- beek, leeraar ULO school li; G. F, Smak man,. gemeen te-ambt.maai C. Pels. chef de bureau Papierfabriek Van Gelder Zo nen N.V.; A. Scberer van de Kon Ne-d. Hoogovens en Staalfabrieken; en G. Mey- boom secretaris van de Reedersvereeni- ging IJmuiden. Om de- jeugdige vreemdelingen zooveel mogelijk mm de gemeente Velsen en het Hollandsch natuurschoon, alsmede van de karakter:-tiek van de Hollandsche dorpen en steden te lakten zien is een speciaal excursie-programma samengesteld. Hieronder vallen natuurlijk een bezoek aan- Marken en Volendam per boot, een tocht naar Amsterdam en de kaasmarkt te Alkmaar, wat betreft uitstapjes buiten de gemeentegrenzen. Onze gemeente vraagt echter ook de nooöige aandacht door haar groote be drijven en waterwerken. Zoo zullen be zoeken worden gebracht aan de sluis- Voelbalwedstrijdem voor Zondag KcnnemersLeerdam. De Beverwijk ens hebben de kans, welke hun Zondag j.l. geboden werd om hun 1 weede-k'.a sse-sch ap veilig te stellen, niet aangegrepen. Zij verloren n.l. met 10 van Allen Weerbaar. Het mocht een geluk voor hen heeten, dat hun geduchte con current BFC dienzelfden dag vrij onver wacht van Leerdam met 21 verloor, zoo- dat de Wijkers hun voorsprong van een punt nog behielden en met nog één wed strijd voor den boeg de allerbeste kansen hebben. De Bussumsche club, welke kans ziet de derby BFCAllen Weerbaar te winnen, bezit 7 punten. De Kcnnemers hebben er momenteel reeds 6. Hieruit volgt, dat de Kcnnemers bij een overwinning van een der Bussumsche clubs ook persé moet win nen om het 2e klasse-schap veilig te stel len. doch dat bij een Bussumsch gelijk spel de Wijker club ook met een gelijk spel reeds gered i6. T.Y.B.B.Terrasvogels. Met één punt uit' twee wedstrijden staat DTS er niet best voor. De eenige kans van de Oudkarspelaars om geen degradatie wedstrijden behoeven te spelen, is hierin gelegen, dat Terrasvogels morgen van TY BB verliest, want dan zouden de Sant poorters óók maar één winstpunt hebben en een beslissingswedstrijd r.oodig zijn. Maar zoover zal het o.i. niet komen, waant we achten de Vogels best in staat aan TYBB, dat zelf reeds binnen"' is. een puntje te ontfutselen. De wedstrijd wordt Zondagavond om 7 uur op het terrein van EDO te Haarlem gespeeld. Toelatingsexamen R.H.B.S. Geslaagd voor het toelatingsexamen voor de le klas der R. H.B.S. te Velsen zijn; M. J. Viietstra, J. van Ladesieyn. J. de Eoer, C. P. Heeren. H. R. de Quartel. P. Bennink. J. C. Krabbendam. T. Hofman, J. C. Kruiten, A. Vos, W. H. Darphom. J. R. van de Velde, A. Meybom, W. C. Struikenkamp, M. M. Bom, P. de Waard, W. van Offenbeek. Sj. Doevendams, E. Rcodenberg, H. E. Fossen. I. Timmer, W- G. Maartense, E. Romunde, E. P. Ryken, C. Heemskerk. W. J. Hoefakker. W. F. Schen.nstra, C. P. Donken, J. Groen. H. C. Roggeveen, M. Visser, C. L. Boevink, M. C. G. Kok, H. Laus, H. Loendersioot. J. F. de Haas. D. Schermer, H. Mulder. R. Meents, M. D. Jager, L. Kramer, J. M. P. J. Verstegen, W. Muller, N. B. Nieuwkoop, G R. A. Scheurnagel, C. L. Jagt. J. J. de Haan. G, H. Bonekamp. J. J. Rotgans, D. J. de Vries. J. W. Stekelenburg. J. H. de Boer, F. Lubbers, R. Riemersma, R. S. A. Rooijmans, D. van Woensel, R. E, de Haas, R. Kop, A. J. J. Poppe, C. C. Poppe, h! Pelgrim, J. de Waard, W. Dalmever. Geslaagd voor toelating tot 2e klas: E. J. J. Bakker. Tot de 3e klas: C. Blaauboer. A. A. v. d. Mooien, W. Smit en J. A. Gans. Tot de 4e klas: G. P. len Broeke. Overplaatsing van vrouwelijke gedetineerden De vrouwelijke gedetineerden uit het Bcwaringskamp in Oud-IJmuiden zijn "Woensdag en Donderdag overgebracht naar Castricum, waar zij ondergebracht zijn in het Provinciaal Ziekenhuis, dat als bewaringskamp is ingericht. In het kamp in Oud-IJmuiden zijn nu vrouwelijke gedetineerden ondergebracht, afkomstig uit Duin-rust in Overveen. Het kampcommando is ongewijzigd gebleven. werken en haveninstallaties, de Vischhai- len, de Ijsfabrieken, de Hoogovens er Papierfabrieken, de Ruïne van Breaerode, de Bijeastand Mellona, de landgoederen Schoonenberg en Velserbeek en het na tuurbad Velserend. Een zeer gevuld programma dus, waar door de Éngelsclie vrienden ongetwijfeld een goeden indruk van „Holland" zullen krijgen. Een zonnetje zal echter onont beerlijk zijn. Het zweet van de IJmuider Sluis De opening van de Noordersluis is een groot festijn geworden en het is goed, nog even een blik terug te werpen. Niet op de toespraken en de öfficieele plechtigheid, maar eerder op de kleine dingen, die niet direct in de kranten komen. Toen de Van der Wijck de „Oranje" te gemoet voer waren de dekken gevuld met honderden „genoodLgden". Persfotografen bij bosjes, en een r-adioceporter, die ijverig aan zijn microfoon morrelde; vertegen woordigers van de buitenlandsche pers en vele hooge persoonlijkheden. Maar al deze menschen hadden niet mijn aandacht, toen net gToote moment naderde, waarop de ..Oranje" als eerste schip in de grootste sluis ter wereld geschut zou worden, nadat de Duitschers er hun verzengenden adem over hadden laten gaan. De mannen met de eenvoudige pakken, die langs de reeling van de Van dei' Wijck stonden op dat moment, ook uit hun oogen straalde de trots. Zij waren het die met hun handen de sluiskolk hadden hersteld, die met hun zweet herbouwden, wat de .bezetters vernielden. Er zijn wel eens harde woorden geval len bij het groote werk, daar in IJmuiden, maar de wetenschap dat al deze mannen werkten voor dat eene groote doel en dien eenen grooten dag. maakte hun zwoegen tot een spanning, een onbuigzaamheid, die Qpnderdag bekroond werd door de woor den van den ingenieur Harmsen, waarmee de sluisdeur, die den toegang tot het hart van het land opende, voor den boeg va-n ds Oranje wegschoof. Daarom was het zoo goed, tusschen de heeren in stemmige zwarte pakken de kleedij van de eenvoudige werkers te zien en daarom schoot ons hart even vol, toen het Wilhelmus langzaam wegstierf, want voor her. werd het óók gespeeld. De in genieurs. zij hebben hun becijferingen, en hun plannen gemaakt, zy waren de her sens van het groote werk, hun namen werden genoemd en met recht. Maar juist, omdat de namen van de mannen aan het houweel en aan de betonmolen onbekend zullen blijven, wil ik ze hiermee betrekken in de hulde, die dat geheele leger toe komt, dat taaie leger van werkers in hun besmeurde overalls. Hun werken was niet vergeefsch. Nederland is weer een groote stap dichterbij zijn herstel. J. F. Jaarvergadering „Stormvogels" Onder leiding van den heer G. j. Bre merkamp hield die voetbal vereenigin-g „Stormvogels" Vrijdagavond haar jaar vergadering. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van het afgeloo- pen jaar. De heer C. Wijmer bracht het jaarverslag uit, waarin hij in het bijzonder het behoud in de eerste klas in herinne ring bracht. Uit het financieel verslag bleek, dat de toestand der kas niet al te pessimistisch is. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren C. Wijmer, secretaris; Joh. Mar tens Jr.. tweede voorzitter en R. Nieborg, commissaris, werden bij acclamatie herko zen. Besproken werd het „onder dak bren gen" der elftallen in het komende seizoen. Het eerste elftal zal weer gebruik maken van het terrein van E.D.O. te Haarlem. Gehoopt werd, dat in het seizoen 1947'48 weer gebruik gemaakt kan worden, van het oude terrein in IJmuiden. Plannen werden gemaakt over het vormen van een trainingsfonds. J. Thijsse is uitgenoodigd de oefeningen te Leiden, welke op 2 Aug. in IJmuiden beginnen. Het bleek, dat de supportersvereniging schijndood is en verwacht kan worden, dat zij spoedig haar werkzaamheden zal kunnen hervatten. Het blee-k. dat er groote belangstelling bestaat voor den Zevenkampdag van de afd. Haar lem. welke in Augustus te Heemstede ge houden zal worden. Als trainer zal de h'eer P. Duinker optreden. In zijn slotwoord wekte de voorzitter den leden op het be stuur krachtig te steunen en te zorgen, dat er ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan enkele kampioenschappen behaald zullen worden. H.O.S.C.-Nieuws De uitslagen van de Woensdag gehouden wedstrijden van de achtkampen luiden: W. SteemanJ. A. Stal 1O, BeentjesG. L. de Haas 10. VeldheerWiersma 1—9, Steenbergen—Plugboer O1. Wuims—Moov -SlingsB. Stals afgebr., Verhagen —Kroon 1O, BurggraafA. Kistemaker afgebr.. SpulsVergunst O1. Veriaak Êcheurkoge! 10. ir. DerksPeekei 10. A. A. Schelvisv. Niekerken 01, Bosv. d. Does 10. L. VerschoorLuster 10. HuismanS. Kistemaker 1—0, B. Visser Ringers 10, A. SchelvisStrijker 10, WolthuizenPrins 01, ZeilstraJ. Ver schoor 01, DeelderAarsen 10, Buc'ni v. d. Starre 01. Klinkenbergv. d. Laan 10. De BoerStreefiand 01, v. d. Laan —v. Solkema 1—0. Zondagsdienst artsen Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maan dagmorgen. 8 uur hebben dienst dó artsen A. A. Oosterwijk en R. Rutten. Soldaat ernstig gewond Ongeluk op den „Kmidberg-"' Op een wachtpost op de „Kruidberg" is een ongeluk gebeurd, waarbij een soldaat zoo ernstig aan zijn arm gewond werd, dat dit lichaamsdeel geamputeerd moest wor den. De toestand van den patient is rede lijk. Omtrent de oorzaak van het ongeluk kon men ons, in verband met het onder zoek, nog geen nadere inlichtingen ver- sti ekken. Zondagsdienst apotheken Zondag 21 Juli is geopend de IJmuider Apotheek aan de Kennemerlaan. BIOSCOPEN De Pont. De vervaardigers van het vervoig-filnvverhaal „Het eiland dies doods" hebben zich ongetwijfeld afge vraagd. hoe zij de meeste sensatie in het minst aantal meters konden com- primeeren. Dat zij geslaagd zijn, zal de toeschouwer van het tweede deel „De ontmaskering van den Tijgenhaai" moe ten toegeven, daarbij de artisticiteit van dergelijke films op nul waardeeremd. Televisie-apparaten en magneettoe stellen helpen een bende misdadigers de marine den voet dwars te zetten bij den aanleg van een vliegveld, ergens cp een eiland, ergens in de tropen. Een stel -wakkere knapen van de zeemacht gaat den Tijgerhaai, achter welken naam zich de geheimzinnige leider ver schuilt, te lijf en natuurlijk zegeviert de deugd over de misdaad, nadat aller lei penibele situaties met ongelooflijke vlotheid en de noodige kogelregens op gelost zijn. Ondanks zichzelf zal men af en toé in den lach schieten bij het aanschouwen van de blauwe-ocgen mentaliteit, die deze sterk verouderde rolprent kenmerkt. Voor wie echter dweept met thrillers van hêt modernere Wild-West type is er maar een oplossing: ga een paar uur genieten in „De Pont". Thalia-theater: De naam Peter Lorre roept herinneringen op aan eerste klas sensatiefilms. Doch de Engelschen hebben in deze andere opvattingen dan de Ame rikanen. Als men dan bovendien nog weet, dat de regie in handen is van den be kenden regisseur Hitchcock, dan is het duidelijk dat dit product boven de middel maat uitgaat. Het is een spïonnagefilm zonder goedkoope effecten. De goede in houd is in een behoorlijken vorm gegoten. Binnengekomen haringlogger In. de Visschershaven is binnengekomen de KW 32 met 430 kantjes haring. V.Z.V.-Nieuws Een onvolledig eerste dameszevental van V.Z.V. speelde tegen ..De Waterlelies" uit Zaandam. De dames hebben echter toch kans gezien een overwinning te behalen. Twee listige boogjes van mej. Huysman en een hard schot van mej. Buding brach ten den stand op 30. Aan den anderen bant werd uit een doelworsteling het eenige tegenpunt van de "Waterlelies ge maakt. Donderdagavond is, in tegenstelling met de verwachtingen slechts één wedstrijd gespeeld. Door onvoorziene omstandig heden hoefden de dames niet te water. Om half negen begon de wedstrijd V.Z.V. D.J.K. Reeds in da eerste minuut slaagde P. Duinker er in, een schot van C. Vis- man dat vlak bij hem op het water tipte, prachtig door te slaan (10). Nog vóór de rust maakte D.J.K. door keurig opzwem- men en listig plaatsen gelijk. Tevoren had doelman J. Wevers reeds zijn goeden vorm laten zien, door enkele zeer harde schoten van de D.J.K.'ers schitterend te stoppen. Toen de tweede helft reeds vijf minuten oud was, zwom C. Visman op en schoot op het doel, toen iedereen verwachtte, dat hij plaatsen zou. De verraste keeper had geen kijk op den bal (2—1). Beide zeventallen behielden hun kans op het kampioenschap. VELSEN Suomi-leden naar Hengelo en Den Haag Van de Hoogoven Athletiekyereeniging „Suomi" zullen Zondag a.s. een aantal leden deelnemen aan wedstrijden te Hen gelo (O.) en Den Haag. Bij de wedstrijden in Twente zullen uitkomen op de 1500 M. A-klasse J. A. A. de Rooae en op den 3000 M.-afstand A-klasse Joop Weenink: mej. A. N. Palmen zal de dames vertegen woordigen op de 100 M. B-klasse. Aan de B-klasse kampioenschappen te Den Haag zullen deelnemen: 100 M. en 200 M.: N. Adelaar en N. G. de Graaf; 400 M.: J. v. d. Wel en 800 M. R. Hoff manns. Inenting tegen pokken Er bestaat Dinsdag 23 Juli gelegenheid om kinderen beneden de twee jaar koste loos te doen inenten tegen pokken. Het is echter wel gewensebt om eerst den huisarts hierover te raadplegen. Men dient het trouwboekje der ouders, of het geboortebewijs van het kind mede ie brengen. Voor Santpoort bestaat de gelegenheid tot inenting van 13.3014.00 uur in het bureau v. d. Geneeskundigen Dienst, Wüs- telaan 73; voor Velsen: 14.3015.00 uur. Maria Corneüa-fröbelschool in de Een- drachtstraat en voor Velsen en IJmuiden van 15.3016.00 op het bureau van den Geneeskundigen Dienst, Stationsweg 80, te Velsen. Op Dinsdag 30 Juli kan men de bewij zen van de inenting op dezelfde tijden afhalen. Partij van den Arbeid Uitgaande van de Vrouwengroep af- deeling Velsen-Noord van de Partij van den Arbeid wordt Maandagavond, 22 Juli in het ontspanningslokaal van de Java- Deurenfabriek een openbare vergadering gehouden, waarin alle vrouwen we'kom zijn. Ais spreekster treedt op mevr. Van Hulstde Waal met ais onderwerp: Ge meenteraadsverkiezing en opvoeding der jeugd. Het gesproken woord wordt aangevuld met zang. H.B.S.-vereeniging gaf feestavond De VeLser HBS-vcreeniging gaf in ge bouw „Concordia" een feestavond voor haar leden en het doceerend personeel met hun respectievelijke echtgenooten, welke als altijd volkomen slaagde. De avond was in hoofdzaak belegd om afscheid te nemen van de leerlingen, welke het einddiploma behaalden, en tevens als afsluiting van het schooljaar 1946. In zijn openingswoord zeide de heer Van der Wateren, voorzitter, dat deze avond het karakter van een gezellig „entre-nous" zou dragen en dus geen grootseh feest mocht worden verwacht. Het welverzorgde programma was vóór de pauze in handen van de leerlingen, die veel succes oogstten met de voordracht van het muzikaal begeleide alphabet, waarbij geestige opmerkingen over de do centen danig de lachspieren beroerden. Na de pauze werd het programma ver zorgd door het amateur cabaret „De Ronde Boogaard" uit Beverwijk, dat met krontjong, gitaar, schetsen, virtuositeit op de mondharmonica en enkele volksdansen veel bijval kreeg. De heer ir. J. A. Spruit, directeur der R.H.B.S. stak zijn loftuitingen aan het bestuur niet onder stoelen of banken, doch verklaarde zelfs, dat de avond de verwachtingen had overtroffen. Hij wenschte zijn leerlingen een pretiigen vacantietijd toe, welk wensch wetleckee- rig door de leerlingen het doceerend per soneel gold. Tot slot was er een geanimeerd bal onder leiding va'n den heer A. Dors uit Beverwijk, dat tot ver na het midder nachtelijk uur werd gerekt. Burgerlijke stand Velsen Getrouwd: H. H. Hoogendoorn en K. van Slooten. Fr. Henöriklaan 84. Zeist; J. Wennips en C. van Veen. Esclnioorn- straat 26, IJmuiden O.: J. J- Eliveld en C. Smoor, Gen. de Wetstraat 75rood, Haarlem: A. Matena en M. Ars, Hoofdstr. 103, Santpoort; G. Wienen en. T. de Waard, P. Heinstraat 72, IJmuiden O.; R. Zoet en M. J. Schipper, Corverslaan 105, Velsen N.; H. J. Muskee en A. Mod derman, Bloenid. str. weg 149a. Santpoort; B. R. van de Ree en M. de Boer. Korle- naerstraar I, IJmuiden O.: H. L.- Geels en F. S. de Beer, Ned. Indië. Ondertrouwd: A. H. Moerkerken, 2e Torricellistraat 3. IJmuiden en H. de Groot, Molenstraat 12, Santpoort; A. Jor- daan, Planciusstraat 63, IJmuiden O. en D. van Eijb. Planciusstraat 63, IJmuiden O., t.a. Planciusstraat 63, IJmuiden O.; J. J. Minkels, Den HeLdea*. Fazantenstr. 72 en M. C. Voets, de Ruijterstraat 91, IJmuiden O.; t.a. de Ruijterstraat 91, IJmuiden O.; J. Kramer Huijgensstraat 41, IJmuiden en M. G. Swart. Haarlem, Barbarossastraat 16; La. Huijgensstrast 41, IJmuiden: C. A. Valkhof. Ridderkerk, KI. Katerstraat 16 en H. van Vark. Vel- serduinweg 171. IJmuider, O la. Snel- liusstraat 2, IJmuiden; G. Th. Duijn, Hoofistraat 59, Santpoort en W. P. Stet, Velserduinweg 330, IJmuiden O.: t.a. Vel- serduinweg 330, IJmuiden O.: H. L. Geels, Kon, Wilhelminakade 74, IJmuiden en F. S. de Beer, Londen; J. J. Sehoorl, Een- drachtstraat 1, Velsen N. en J. Luiken, Heidestraat 41, IJmuiden O. Geboren: J. Bergwerf, d., P. C. Hooft- Iaan 54, Driehuis; P. G. Maas. Hoofdstraat 51, Santpoort; A. J. Web'oe. z.. Evertsen.- straat 20, IJmuiden Oost; C. A. D. Peri- sutti. d. Hagelingerweg 28b. Santpoort; G. J. Hoenderdos, d.. Hageiingerweg 120, Santpoort: H. D. Duijs, d., P. J. Troelstra- weg 8, IJmuiden-Oost; J. Schoenmaker, z.. v. Dalenlaan 31, Santpoort; F. M. v. d. Klooster, d., Alex, Bel.Istra.at 34, IJmui den; P. Th. de Rooij, d Kaotanjestraa.t 4, IJmuiden-Oost: J. J. Vreeswijk, z., Ko ningin Wilhelminakade 85. IJmuiden: D. v. Beelen, Bakkerstraat 18. IJmuiden; W. de Vroome. z. Trompstraat 121, IJmuiden Oost; J. H. Goëbel, d„ Duinlustpnrkwe-g 59, Santpoort: D. v. <L Plas, d.. Fazan ten-laan 8. IJmuiden Oost;C. v. d. -Plas. z., J. T. Cremerlaan 37, Santpoort; J. Koom. d., Willemsbeekweg 108, IJmuiden-Oost; P. Poelstra, d.. Stephenson plein 9. IJmui den; G A. Goedhart, d., Eikenstraat 21, IJmuiden-Oost; D. Visser, d., Schaepman- Iaan 19, Santpoort; H. v. Rijn, z., Le Mairestraat 10. IJmuiden-Oo>lW. van Heüst. d., Planciusstraat 21. IJmuiden O.; J. Heijens, z., Wijkermeerpolder 2Velsen Noord. Overleden: D. Koomen. 60 echt. v. W. J. Wouterse, Hagelingerweg 68a. Sant poort: H. M. Deutseher, 52 i echtg. v. Th. C. Hardgraaf. Kerkweg 38. Santpoort) C. Smit. 73 i.. echtg. v. P, J. P.ö'nm, Gr. Hout- of,Koningsweg 2, Velsen-Noord; J. Nol. 75 j.. wechiwnaar van D. Grapendaal, Hoofdstraat 226, vSantpoort. Agenda voor Velsen ZATERDAG 20 JULI. Bioscoop De Pont. 8 uur: Het eiland des doods. Thalia Theater. 7 en. 9 uur: De geheime agent. ZONDAG 21 JULI. Bioscoop De Pont. 2.30, 5 en 8 uur: zie Zaterdag. Thalia Theater: 2.30 Kinöermatinee; 4.30, 7 en 9 uur: Zie Zaterdag. BINNENLAND Een distributie- fraude is te Breda ont dekt; een ambtenaar hield enveloppen met oppiakvelïen achter en verkocht op deze wijze groote hoeveelheden sui ker- en boterbonnen aan Bredasche winkeliers. Er werden drie arresta ties verricht. De spoorwegreeher- che lijkt de diefstallen bij de Nederlandsche Spoorwegen onder den duim te krijgen. Dezer dagen werden 21 man ingerekend, die pakjes hadden gestolen. De troonrede, die de Koningin bij de opening van de Staten-Generaal op 23 Juli zal houden, wordt tusschen 12,45 en 13,30 uur over de beide Hilversumsche zenders uitgezonden. Lippenstiften, loti ons. crèmes en andere cosmetica zijn met in gang van. 11 Juli aan nieuwe prijsvoorsehrif- ten gebonden die echter niet zoo streng zijn als de voorheen geldende. BUITENLAND Volgens een verkla ring van den Chinee- schen communistenleider generaal Tsjoe en Lai, woedt op het oogenblik In China op vier fron ten een burgeroorlog op groote schaal, met meer dan een millioen man aan Kwomïntang-troe- pen jn het offensief, Haarlem en omgeving Ds. C. H. Brandt te Haarlem komt voor op het drietal voor predi kant bij de Ev. Luther- sche Kerk te Doetin- chem. Schotens Chr. Gem. Koor zal op Don derdag 25 Jul: irt de Groote of St. Bavo Kerk te Haarlem een Zomer- uilvoering geven. Eerste uitvoering van ..Weder Opstanding" van A. Kenswil, en „Die Schöp- fung" van Jos. Haydn. Solisten zijn: Ankie Wiclcevoort Crommelïn. sopraan; Han Le Fèvre, tenor en Luc. Loumaa, bas. Begeleiding Haari. Orkest Ver.; het geheel onder leiding van Jac. Zwaan. In het Btoemen- daalsche Bosch wordt Woensdagavond 24 Juli een concert gegeven door de muziekvereeni- ging Euphonia. De heer G. Nutbey hulpprediker bij de Ned. Herv. gemeente te Bloemendaal, ontving een beroep naar Bigge- kerke. Op den Kruisweg in Hoofddorp stak de 84-jarige weduwe B. achter een autobus den rijweg over. toen op hetzelfde oogenblik een motorrijder naderde. Niettegenstaande de laatste sterk remde was een aanrijding onver mijdelijk. In zorgwek- kenden toestand werd het slachtoffer naar het St. Elisabethsgasthuis te Haarlem vervoerd, waar zij eenigen tijd later is overleden. Tc Heemstede is in gebroken in een kruide nierswinkel. De daders namen een groot aantal distributiebonnen en een geldkist mede. Pater H. J. Lyckla- ma van de Congregrntie van Mill Kill, zal Zon dag in de St. Martinus- kerk te Hiliegom zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Plebaan Filbry te Haariem is benoemd tot proost van het kapittel te Haarlem als opvolger van mgr. H. Taskln. Ds. J. J. van den Berg van Vlijmen, die het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente van IJmuiden heeft aan genomen, zal Zondag 18 Augustus in den och tenddienst worden be vestigd door Ds. J. A. Peters van Beverwijk en des middags zijn in trede doen. Ds. G. A. Hoekstra te Bedum heeft bedankt voor het beroep naar de Gereformeerde Kerk (Onderh. art. 3i K.O.) te IJmuiden. Dr. W. Hoven is be noemd tot adjunct-com missaris voor de Groote Oost en Borneo. De geldigheidsduur van de voor eer. ei aan gewezen bon B 82 reser ve is tot en met 27 Juli verlengd. De heer J. P. P. Bun te Haarlem slaagde te Utrecht voor het exa men Engelsch L.O.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2