De nieuwe bonnen Een Raar Geval Sport in het Kort Tips en Tops Voor de tweede helft van de 8ste periode 1946 van 21 Juli tot en met 3 Aug. zijn de volgende bonnen geldig verklaard: Bonkaarten K B 608: Reserve B 87 1 ei Bonkaarten La, Lb, Lc 608: A 71 melk 2 liter melk B 71, C 71 melk 3'/s liter melk 394 aardappelen 3 K.G. aardappelen Bonkaarten Ld, Le C08: D 71, E 71 melk 6 liter melk 894 aardappelen 1 K.G. aardappelen Tabakakaartcn: T 40 2 rantsoenen tabaks artikelen Deze bonr.en kunnen reeds morgen wor den gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waar op eerst met ingang van Maandag 29 Juli mag worden gekocht. Bij deelneming aan maaltijden van de Centrale Keuken moet aldaar de aardap pelbon 394 worden ingeleverd. Groote Advies Commissie der illegaliteit ontbonden Zij zal rapport uitbrengen over haar activiteit Nu een gekozen volksvertegenwoordi ging haar taak begint, heeft de Groote Adviescommissie der illegaliteit in een plechtige slotzitting te Amsterdam haar werkzaamheid geëindigd. In tegenwoordig heid van Prins Bernhard, den minister president dr. L. J. M. Beel en minister W. Drees, prof. ir. W. Schermerhorn en gene raal H. Koot, die het commando voerde over de Binnenlandsche Strijdkrachten, sprak de voorzitter van de G.A.C., dr. J. J. Bxutel de la Rivière een rede uit. Na hulde te hebben gebracht aan de nagedachtenis van prof. P. Scholten, prof. J. Oranje, pater Bleys en mr. F. Nieuwenhuis gaf hij een uitvoerig overzicht van de organi satie der illegaliteit tijdens en na de be zetting en over de werkzaamheden van de commissie, waarbij hij herinnerde aan de teleurstellingen, welke werden ondervon den toen meermalen bleek, dat niet alies de vormen kreeg welke men zich had voorgesteld en de regeering weinig of geen aandacht a-honk aan de adviezen welke de commissie haar gaf. De commissie zal een rapport uitbrengen over haar activi teit en daarin ook uiteenzetten, wat zij als haar erfenis beschouwt. Dr. L. J. M. Beel constateerde, dat in de ■wijze, waarop de voorzitter de teleurstel lingen en grieven had geuit, toch de er kenning lag, dat tenslotte de verantwoor delijkheid bij de regeering ligt, die ook omstandigheden in aanmerking moet ne men. welke niet bij allen bekend zijn. De minister-president zegde toe, ernstig ken nis te zullen nemen van het rapport en zooveel in zijn vermogen ligt met de daar. in vervatte wensclien rekening te zullen houden. De idealen van het verzet zullen ook in deze regeering worden voortgedragen. Nadat Prins Bernhard en minister Beel, daartoe door drukke bezigheden elders genoopt, de zitting'hadden verlaten, maak te prof. ir. W. Schermerhorn nog enkele opmerkingen. De oud-premier zag in deze liquidatie de begrafenis van een verschij ningsvorm die aan den tijd was gebonden. Hierna sloot dr. Brutel de la Rivière deze slotzitting en maakte daarmee een eind aan het bestaan van de Groote Advies Commissie der Illegaliteit, die zooals hij zeide haar geest nog zal laten gel den. hetgeen in resultaten zichtbaar zal zijn. COÖPERATIE „DE EENDRACHT". Tn de Woensdagavond gehouden algemeene ledenvergadering der Coöperatieve Ver- bruiksvereeniging ..De Eendracht" is het jaarverslag goedgekeurd en werd het bestuur decharge verleend over het gehouden beheer. Daar het bestuur eenige maanden geleden in zijn geheel is herkozen, vond de vergade ring goed dat ditmaal geen bestuursverkie zing plaats had. De aflredende leden van de Commissie van Advies werden herkozen; in een vacature werd gekozen als lid der com missie de heer C. A. Schagen. Nieuwe lijsten ter inzage De nieuwe lijsten van geïnterneerden op Java, die ua.j- Geallieerd gebied zijn ge- evacueerd. liggen op onze bureaux Groote Houtstraat 93 en Soendaplein 37 voor be langhebbenden ter inzage. Contactcommissie Federalisme In Den Haag is de constitueerende ver gadering gehouden van de Contactcom missie Federalisme. In deze commissie, welke ten doel heeft alle krachten te ver eenigen, welke voor een wereld-regeering en een wereldfederatie werken, hebben om. zitting genomen ds. J. B. Th. Hu- genholtz, voorzitter van de Algemeene Nederlandsche Vredesactie als voorzitter en ir. G. B. KnÖs te Hilversum, vertegen woordiger van den Wereld-federatiebond, als secretaris. De contactcommissie heeft besloten de Nederlandsche Beweging voor Weretld-federatie in October te vertegen woordigen op het internationale congres te Luxemburg. Tijdstip van aftreding Eerste Kamerleden In de gistermiddag gehouden vergade ring der Eerste Kamer is door loting het «tijdstip van aftreding der leden bepaald. De leden, die gekozen zijn in groep 1 (Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg) en in groep 3 (Noord-Holland en Friesland) zullen aftreden in 1949, die van de groepen 2 (Gelderland, Overijssel, Groningen en Drente) en 4 (Zuid-Holland) in 1952. N.S.B.-ers uit de West naar ons land onderweg De laatste 13 op Curagao geïnterneerde Nederlandsche nationaal^socialisten zijtrt Dinsdag j.l. met de „Boissevain" naar Nederland vertrokken. Het schip had te Paramaribo reeds 135 nationaal-socialis- ten aan boord genomen. Slechts 30 Duit- sehe geïnterneerden blijven achter in het interneeringskamp op Bonaire. Koudenfaorn geheel ontruimd Het bewaringskamp aan den Kouden- horn te Haarlem is thans geheel ontruimd, zoo deelt men ons van de zijde van het Directoraat-generaal voor de Bijzondere Rechtspleging mede. Het zal een dezer da gen aan het ministerie van Oorlog wor den overgedragen, waarmee het officieel opgehouden zal hebben een bewarings kamp te zijn. De commandant en de adjunct-comman dant van het kamp Koudenhorn zijn thans in het kamp Duinrust in functie. De commandant van Duinrust, die nu geen kamp meer onder zijn beheer heeft, is met vacantie. Met de voltooiing van de inrich ting van de forten om Haarlem en Am sterdam als bewaringskampen wordt ge stadig voortgang gemaakt. EXAMENS Hoofdakte. Voor het volledig examen hoofdakte L. O. zijn te Haarlem geslaagd: M. J. W. Witmond. Amsterdam: J. A. Haanen. Amsterdam: J. Rijswijk. Hoorn; G. C. M. Somers, Benne- broek. Voor gedeelte A: C. de Barbanson. Volen- dam. Voor gedeelte B; G. J. Carriere, Leiden en M. Hortulanus, Amsterdam. Hoeveel kost een Gulden? Op 17 Augustus één kwartje Het is allerminst een kwestie van deva luatie. wanneer men op 17 Augustus een Hollandsche gulden voor een kwartje zal kunnen koopen. Integendeel, de waar de van deze guldens zou men nog hooger kunnen aanslaan dan die van onze munt- biljetjes, daar er een dosis onvervalsehte naastenliefde en een goede hoeveelheid dankbaarheid in zijn verdisconteerd. Deze goedkoope guldens zijn bovendien van chocolade en zullen door het Roode Kruis in een landelijke actie worden verkocht, tesamen met een speldje, teneinde de kas middelen van deze weldadige organisatie eenigszins op te voeren en tegelijk om het werk van het Roode Kruis nog eens gron dig in het middelpunt der algemeene be langstelling te plaatsen. Deze chocolade-guldens-collecte is een onderdeel van een groote ledenwerf-actie, die zich over 15, 16 en 17 Augustus zal uit strekken en die tot doel heeft, het aantal leden over Nederland, dat thans 600.000 leden bedraagt, op te voeren tot 1.000.000. Onder het motto: Hoeveel nieuwe leden komen in Augustus uit de bus? zal een groote landelijke wedstrijd worden geor ganiseerd. waarover wij binnenkort nadere details zullen kunnen pubiiceeren. Op het oogenblik is voor Haarlem het brandende punt: De organisatie van de guldens-col lecte. De afdeeling Haarlem van het Roode Kruis heeft groote plannen, die een goed succes beloven wanneer zij de mede werking krijgt van de Haarlemsche bur gerij, vooral van de jeugd, wier hulp bij dergelijke gelegenheden onontbeerlijk is. Het Roode Kruis heeft in de afgeloopen oorlogs- en vredesjaren een zware taak ge had. Dnizendcn en duizenden zijn gehol pen en gesteund thans moet het Roode Kruis geholpen worden. Er zpn honderden collectanten noodig wie eenigszins in dc gelegenheid is. losse op 1" Augustus zijn eereschuld tot dankbaarheid aan het Roode Kruis in en stelle zich beschikbaar als gulden-verkooper of -verkoopster. Men kan zich aanmelden bij den administrateur van de afdeeling Haarlem, Paviljoenslaan 3, telefoon 21458. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 301.5 M. 7.00 8.0O, 13.00, 19.00. 20.00, 22.00 Nieuws 10.45 Zangduetten. 20 03 Radio Philh. Orkest. (21.10 Vervolg). 23.00 Avondconcert. HILVERSUM n, 415.5 M. 7.00 8.00. 13.00. 18.00, 20.00, 23.00 Nieuws. 18.15 Bing Crosby. 19.34 Cabaret 20.15 Metro- pole-ork. 21.15 Cavalcade der sterren. I Kurhaus-concert. Wielrennen Van Vliefs kampioenschap Dat onze sprintkampioen Arie van Vliet Zondag het lange baankampioenschap over 50 K M. zonder gangmaking heeft gewonnen blijft een raar geval. Het wordt nog raarder doordat ook de tweede en de vierde plaats door sprinters werden bezet. Bij snelheids wedstrijden in andere takken van sport zou zooiets moeilijk denkbaar zijn. Onze hard- •loopers op de 100 M. vormen voor Slijkhuis geen bedreiging op de 5000. Evenmin hoeft Slijkhuis een poging op de 100 M. te wagen. Zuilen nu straks de lange afsïands-renners een poging gaan doen om Van Vliet. Derksen en Remkes in de sprint te verslaan en daar- lee hun revanche nemen? Veel kans hebben Het ervaren publiek van de wielerbanen heeft dat 50 K.M.-kampioenschan blijkbaar niet erg gewaardeerd. Het was een saaie ver tooning tot het verrassende slot. Ook ging het niet hard genoeg. Natuurlijk niet. want anders hadden de sprinters het baantempo niet tot het eind kunnen volgen en toen nog energie genoeg over hebben om in hun snelsten rush een reeks renners voorbij te schieten en een korte baan-triomf op de lange baan te behalen. Waren de stayers ver geten dat de sprinters zoo snel spurten kunnen? Hoe vreemd. HAARLEMSCHE DAMMERS IN' LIMBURG. Op uitnoodiging van den Limburgschen Dambond heeft de Haarlemsche Damclub ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan van den bond een tournooi door Limburg ge maakt. De resultaten waren: Schuivers (Maastricht)—HDC 812; Maastrichtsch tien talHDC 7—13; „De juiste zet". Hoensbroek -HDC 7—13; Kerkrade— HDC G—14; „Onder Ons" (Heerlen)—HDC 614; Mijnstreek-tien tal—HDC 10—10. ..Van Gorselen"-scliaakbekcr. Tn den eindstrijd om den „Van Gorselen"beker zijn gespeeld: Marwitz—Spinhoven remise: Hol man—Van der Velde 01; KrooneFylstra l0; Blom—Van der Velde 01; Van Kampen Holman 1—0. DE KAAGWEEK. Prachtig zeilweer heeft de Kaagweek begunstigd. Spanning was er op den laatsten dag. omdat de beslissing moest vallen voor de hoofdprijzen. Heiaar. ontbrak die factor in den strijd der regen bogen van Holland en Friesland. Bergsma voerde het peloton aan. maar op dezen Hol lander volgden a! spoedig niet minder dan vier Friezen: Vrolijk. Van der Zijpp. v. a Wey en Couperus (Hendriks raakte achterop door het breken van een school) en dat was ruim voldoende voor een sprekende over winning. De eenzijdige kamp leverde de Friezen 33 punten tegen Holland slechts 22.1 p. Van de 11 maal hebben de Friezen nu 8 maal gewonnen -in den kampwedstrijd voor regenbogen. In de open race der regenbogen had Vro lijk spoedig de leiding en hij won onbedreigd, doch werd uitgesloten. Tweede en uiteinde lijk dus winnaar werd de Fries: v. d. Zijpp. In de groote groep der sharpies verloor Nauta op onverwachte wijze zijn prachtige kans op den hoofdprijs, doordat hij zich ge dwongen zag den strijd te staken. Dudok van Heel. die tweede lag. won nu onbedreigd en sleepte daarmede tevens den wisselprijs in de wacht. TOUR DE FRANCE. De tweede etappe van de Tour de France. DigneBrancon. is gewonnen door den Franschman Vietto in 8 uur 10 min. 2 sec. Deze neemt met 14 uur 11 min. 4 sec. de eerste plaats in het algemeen klassement in. gevolgd door Baito 14 uur 17 min. 56 sec. Zwemclub „Haarlem na3r België. A.s. weekend is de Zwemclub „Haarlem" de gast van de Gentsche zwemvereeniging. Alvorens naar Gent te gaan, zal Vrijdagavond een polowedstrijd tegen de sterkste ploeg van Zeeland gespeeld worden, n.l. de Bruinvisch te Sas van Gent. De Nederlandsche zwem sters Wil Haverlag, Nel v. Vliet beiden Rob ben, Hanny Tevmeulen (HDZ) en Bep v. Schaik (Meeuwen), maken de tour mede. HPC WINT VAN RZC MET 5—4. In een enerveeienden strijd heeft HPC den water- polowedstrijd van RZC gewonnen en met nog twee thuiswedstrijden voor de boeg zullen de Heemstedenaren zich in de hoofdklas handhaven. De Geest gaf HPC een voor sprong van 20. waarna middenvoor Van Driel tegenscoorde. De Geest maakte er voor rust 31 van. Een spannende strijd volgde, waarin Kloots en Prager doelpuntten. De uit slag werd 5S voor de thuisclub, die nog bezoc-k knjgt van SVH en UZSC. De Heem stedenaren bezetten de vijfde van de zeven plaatsen. KORFBALCLUB „ANIMO READY". In de jaarvergadering van de korfbalclub ..Animo Ready" is de heer J. Sterk tot voor zitter gekozen en als bestuursleden werden aangewezen de heeren J. P. Kruger. Th. Tuynder, A. J. Snellens en D. ter Haak. De vergadering benoemde den afgetreden voor zitter. den heer W. Kuyper tot lid van ver dienste. Ook Russische schaakmeesters naar Groningen He: secretariaat van het werelaschaaktour- nooi te Groningen heeft bericht ontvangen dat vijf ii zes Russische grootmeesters zullen deelnemen aan dit tournooi. Warm weer tijdens de Vierdaagsche Aantal uitvallers viel mee. Ofschoon het parcours, door Maas en Waal naar Druten en Wychen niet het zwaarst is, heeft deze tweede dag van de Vierdaagsche door het onverwacht warme weer een ware inspanning voor de duizendzn wandelaars beteekend. Reeds in de morgenuren waren veel achterblijvers, zoodat de indruk werd gewekt, dat op een flink aantal uitvallers moest worden gerekend, vooral m.e,t het oog op de vele nieuwelingen, welke dén tocht meemaken. In den loop van den dag bleek echter ai ras. dat ook de jongeren voldoende waren getraind om de proeve van dezen dag ir. de gloeiend heete zon te kunnen doorstaan. Hoewel de verwachting was. dat 2 a 3 zouden uitvallen, bleek dit aantal bij de slui ting van de loketten slechts 36 te bedragen. De mogelijkheid bestaat evenwel, dat de reactie zich den volgenden dag zal doen gelden. In een onderhoud met der. leider, den heer D. P. van Wageningen uit Rotterdam bleek ons, dat de indruk van de leiding is, dat de voorbereiding en physiek der duizenden deelnemers veel beter is, dan aanvankeiijk werd verwacht. Men is er zeker van, dat het aantal deelnemers nog veel grooter zóu zijn geweest, indien niet gebrek aan schoeisel en sokken een bestemmering had gevormd. Regeling voor den oogst van granen en peulvruchten Bij het vaststellen van de regelingen voor granen, zaden en peulvruchten voor het seizoen 19461947 was de overheid ge noodzaakt rekening te houden met de hui dige onzekere werekigraanpositie. Ten einde de huidige rantsoeneering ten be hoeve "van mensch en dier te handhaven, zal naast de binnenlandsche productie nog 6070 van de totale behoefte aan brood granen en nog 500.000 tot 600 000 ton voe- dtrgraan moeten worden geïmporteerd. Het was derhalve noodzakelijk een rege ling te treffen ten aanzien van de granen van den bïnneniandschen oogst, dat deze granen in de eerste plaats terecht komen op die plaatsten, waar zij het meest noodig zijn. Er dienden voorts maatregelen te worden genomen, opdat de prijzen niet in onbeperkte mate zouden kunnen oploopen. De telers zullen dan ook niet in onbe perkte mate over de door hen geteelde producten mogen beschikken. Tarwe zal geheel voor menschelijke consumptie be stemd moeten worden. Van rogge zal een bepaalde hoeveelheid gereserveerd worden voor roggebrood- en koekfabricage. Bo vendien zal rekening moeten worden ge houden met de mogelijkheid, dat rogge in de broodmelange opgenomen wordt. Be paalde hoeveelheden en kwaliteiten gerst en haver, groene erwten en schokkers zijn bestemd voor grutterswarenfabricage e.a. industrieele doeleinden. Daar het voederen van tarwe aan het vee in het geheel niet Is toegestaan, worden voor dit doel be paalde hoeveelheden rogge, haver, gerst en peulvruchten vrijgegeven. Voor tarwe, gerst: groene erwten, schok kers en zaden wordt dorschcontrole inge steld. Een teler wordt geacht niet aan zijn verplichtingen te hebben voldaan, indien de opbrengst beneden het streekgemiddel- de blijft. Van rogge en haver daarentegen behoeft alleen een van te voren bepaalde hoeveelheid per H.A. te worden geleverd, waarbii Tekening wordt gehouden met het opbrengslvermogen van den grond. Gooi geen ou<l papier weg! De directeur van het Rijksbureau voor Panier, de heer J. ter Steege. heeft in een radiotoespraak nogmaals een beroep ge daan op het publiek, om oud papier niet in den vuilnisbak te gooien, maar het te ver zamelen. opdat het op geregelde tijden door een handelaar in lompen, metalen, oud pa pier e.d. kan worden weggehaald Er ls per maand 5000 ton oud papier noodig om de huidige papierproductie zonder invoer uit het buitenland in stand te houden. Scheepslading aardappelen bedorven Te 'Waalwijk arriveerde dezer dagen een schip met 48000 Kg. nieuwe aardappelen. Toen vier dagen later tot lossing werd over gegaan. bleek het grootste deel van de zen ding ziek te zijn. De aardappelen zijn daar op voor consumptie afgekeurd. AGENDA DONDERDAG 25 JULI Groote Kerk: Die Schöpfung door Scho- te-ns Gem. Koor, HOV en solisten .19.30 uur. Rembrandt: Onsterfelijke liefde: Palace: Place de la Concorde; Luxor: 52nd Street; deze drie 14.00. 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: Gibraltar. 14.00. 16.30. 19.00 en 21.15 uur. City, Gr. Markt: Het Chineesche Landhuis, 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Stormvogels-terrein IJmuiden: Lunapark. VRIJDAG 26 JULI. Bioscopen: Nieuwe programma's. in De bril van Sultan Sar 11. Tips en Tops zonden zeker jam merlijk zijn omgekomen door het zwaarddat de Oosterling met zooveel vuur zwaaideals de man niet plotse ling had moeten niezen. Dit deed hij zoo krachtig, dat Tips en Tops overeind sprongen. De Oosterling zag, dat hem het juiste oogenblik voor een kleine dubbele moord was ontgaan en han delde ernaar. Zijn geweldige krom zwaard hield hij beleefd achter zijn rug om niet een minder netten indruk te maken op zijn gasten. Hij maakte een buiging. Wellicht is het mij vergund mij even voor te stellen? Ik ben Joes- soef Ali Hadsji. Te Mekka was ik reeds als jongeling." „Wij waren als jonge lingen te Hageraamr, zei Tops, niet zoo erg onder den indruk van deze mede- deeling. „Hij is tè beleefd om het goed te bedoelen", zei Tips snel tegen zijn broer. Tops knikte. BINNENLAND De minister van Oorlog, luitenant-kolo nel A. H. J. L. Fievez, is overspannen en moet rust houden zijn toe stand is niet ernstig. De Amerikaansche oorlogsschepen, welke een bezoek aan Amster dam en Rotterdam bren gen, zijn Zaterdag en Zondag van haiftwee tot half vijf te bezichtigen. Door het ontijdig ontploffen van een hand granaat is te Bussum de 25-jarige onderoffi cier G. uit Amsterdam gedood. De Italiaanschc mi nister Pie tra Nenni is vandaag op Schiphol aangekomen voor een kort bezoek aan ons land. Een landbouwer te Schaesberg loste een ge weerschot op jongens, die in zijn boomgaard fruit stalen. De 19-jarige H. werd getroffen en overleed later. De meubeldistribu- tiebeschikking 1943 is in getrokken. HonderdvUftig ar beiders van ce N V. Raaymaakers Textielfa briek te Gemert zijn in staking gegaan nadat veertien van hun colle ga's, die geweigerd had den twee weefgetouwen tegelijk in plaats van één te bedienen, waren ontslagen. Het koopen en ver- koopen van klompen van de derde soort is thans vrij. De bekende Breda- schc stadsbeiaardier Jac. Maassen is, terwijl hij het orgel in de St. Jo- sephkerk bespeelde, plotseling overleden. U. L. Honnerlr.ge Grete. oud-Eurgemeester van Schiedam, thans te Breda wonend, wordt 10 Augustus 100 jaar. S. de Graaff, oud- minister van Koloniën, te Rhenen wonend, zal 24 Augustus zijn 85sten verjaardag vieren. Hieronymus van Al phen, een der eerste Ne derlandsche dichters die zich aan natuurpoëzie wijdde, werd 0 Aug. 1746 geboren. Weldra is dat dus 200 jaar geleden. Haarlem en Omgeving De Vereeniging „Bosch en Vaart" zal Donderdag I Augustus een boottocht houden voor de kinderen in dat kwartier, naar Monni kendam en Marken. Voor de openlucht- uitvoering door de Haar lemsche mannen-, ge mengde- en kinderko ren op 7 Augustus voor het Paviljoen zijn nog een aantal kinderstem men noodig. Jongens en meisjes kunnen zich aanmelden op Vrijdag 26 -Juli in Gebouw Cul- tura in de Jansstraat 83; voor den leeftijd tot 11 jaar van half vijf tot half zes, boven 11 jaar van kwart voor zes tot 2even uur. De Arbeiöersmuziek vereeniging „ExcelsioT" gaat Zondag 28 Juli naar het concours, ge organiseerd door „Kunstkring Spaarn- dam" te spaamdam en neemt deel. zoowel aan den marsch- als den concertwedstrijd. Het echtpaar Van der Made, Roosveld- straat 63, viert op 8 Augustus zijn gouden huwelijksfeest. De heer W. van der Made is fietsenbe waker bij het - postkantoor. Een tentoonstelling van uitgaven en illustra ties van de Camera Obscura van Hildebrand zal 27 Juli in den kunst handel Leffelaar aan de Groote Markt te Haar lem worden geopend. Dr. P. H. Schroder zal een inleidend woord spreken. Een loterij wordt ge organiseerd door het comité ..Eereschuld en Dankbaarheid" ten bate van de nagelaten be trekkingen der gesneu velde militairen sinds 1940. De verkoop der lo ten, waarop o.a. twee B.M. jachten en een ra diotoestel ter beschik king zijn gesteld, begint volgende week Woens dag bij V. en D. te Haarlem. De stafmuziek van I-R.I. luistert de opening op. Het Chr. Motet en Madrigaalkoor, directeur de heer A. Bak, geeft een kerkconcert in de Kloppersingelkerk op Donderdag 1 Augustus. Solisten zijn Tiny Jas pers, sopraan, het Man- nenkwartet Euphonia en de heer J. Meilof, organist,

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2