De nieuwe bonnen Vele politieke misdadigers hebben nog iets achter de hand Roovers in uniform Sport m het Kort Tips en Tops Generaal Spoor naar Batavia teruggekeerd Prins Bemhard deed hem uitgeleide Gisteren is de legercommandant, li.- generaal S. H. Spoor, naar Batavia terug gekeerd. Prins Bernhard was op Valken burg aanwezig om den vertrekkenden legercommandant de hand te drukken. Voorts waren er It.-generaal mr. H. J. Kruis, lt.-generaal J. P. J. C. Wilson, lt.- ndmiraal C. E. L. Helfrich, de minister van Overzeesche Gebiedsdeelen, mr. J. A. Jonkman, de secretaris-generaal van het departement van Oorlog, L. C. Rietveld; de kolonels D. J. Asjes en C. Giebel, als mede de chef van den legervoorlichtings- d;enst Den Haag, It. N. D. van Goethem. Generaal Spoor verklaarde, dat zijn be zoek aan Nederland goede resultaten heeft gehad. Vele moeilijkheden zijn opgeruimd en wat de training betreft van de eerste divisie, die zeer binnenkort naar Indië zal vertrekken, zeide hij den indruk te hebben gekregen, dat in Neder'and inderdaad het uiterste is en wordt gedaan om deze troe pen goed voor te bereiden. Komen zij in Indië aan. dan zal er natuurlijk nog een en ander worden bijgeschaafd en in ieder geval zullen zij aan geen risico's worden bloot gesteld, voordat ook de laatste trai ningen geheel voltooid zijn. De generaal vond in dit verband aanleiding tot een enkel woord over de door Antara meege deelde buitmaking van een Nederlandsch krijgsplan. ..Natuurlijk is dit groote onzin", zeide de generaal. ..strijdende troepen heb ben geen documenten bij zich. die liefst herle krijgsplannen bevatten en bovendien Js het als gevonden gepubliceerde krijgs plan mij niet bkend. Als men het terrein ken; en onze posities op de kaart goed bekijkt, zal men direct zien. dat het plan belachelijk is." Om ongeveer kwart voor twaalf ging bet gezelschap naar het toestel. Nadat de generaal Spoor nog tijd had gevonden om van bijna alle aanwezigen persoonlijk af scheid te nemen startte de Mitchell-bom- meriwerper om twaalf uur precies. Gedurende het verblijf van den generaal Spoor in Nederland heeft Prins Bernhard met den Mitc'nell-bommenwerper, welke het snelheidsrecord op de route Indii Nederland heeft gevestigd door de reis in ongeveer 36 vlieguren te volbrengen, een uitstapje naar Engeland gemaakt. Bonkaarten La, Lb, Lc 608: A 77 melk 2 liter melk B 77, C 77 melk 3»/a liter melk. Bonkaarten Ld, Le 608: D 77. E 77 melk 6 liter melk Tabakskaarten: T 44 2 rantsoenen tabaksartikelen De bonnen voor tabak zijn reeds morgen geldig. Op de bonnen voor aardappelen, die nader zullen worden aangewezen, kan eerst met ingang van Maandag gekocht worden. Geen verf voor onderhoudswerk Volgens in de Staatscourant verschenen nieuwe voorschriften ter uitvoering van de verf- en verfgrondstoffenbeschikking is het verboden oliehoudende verfproduc ten (met uitzondering van plamuur, stop verf en oliehoudende siccatief) zonder ver gunning van het rijksbureau voor chemi sche producten te koopen, te verkoopen of te gebruiken, Ook iedere particulier heeft dus zulk een vergunning noodig. Het koo pen van oliehoudende verfproducten bij den detailhandel is zonder vergunning verboden. Deze rigoureuze maatregel is noodzake- I lijk geworden, omdat de grondstoffenvoor- ziening in de laatste maanden sterk achter uit is gegaan. Voor onderhoudswerk zal dan ook voorloopig geen verf beschikbaar zijn. De wederopbouw, de scheepvaart en andere vitale bedrijven zullen voorgaan. Voorts wordt het koopen en verkoopen van nitrocelluloselakken vrijgegeven, mits tegen factuur, waarvan ook de kooper een exemplaar moet bewaren Het gebruik van nitrocelluloselak is vrij. behalve voor de volgende doeleinden: speelgoed, huishou delijke gebruiksvoorwerpen, niel-metalen onderdeeien van verlichtingsartikelen, beelden en metselwerk, pleisterwerk, steen, beton, cement, asbestcement en dergelijke materialen. AGENDA DONDERDAG 22 AUGUSTUS Bioscopen. Rembrandt: Regenboog. Palace: Jan Ongeluk. Luxor: De Zigeunerprinses. Alle drie 2. 4.15, 7 en $.15 uur. Frans Hals: Drie rare snuiters, 2. 4.30. 7 en 9.15 uur. City: Een vrouw wist te veel. 2.15,-4.30. 7 en 9.15 u. VRIJDAG 23 Augustus. Gemeentelijke Concertzaal: Zesde Zomer- conceil. der I-I. O. V., aanvang 20.00 uur. H. K. B.: Openbare protestvergadering door Ned. Bond van Militairen. Bioscopen: Nieuw programma. Er is reeds voor een waarde van millioenen opgespoord Er wordt veel geklaagd over de "nooge kos ten. die de bijzondere rechtspleging met zich brengt. Een compensatie voor het vele geld. dat aan de bewaring en berechting der politieke misdadigers ten koste moet worden gelegd, wordt echter gevonden in het opsporen en ln beslag nemen van de bezit tingen. die deze lieden, als vrucht van hun politiek foute activiteit, hebben verworven. Hc-t Tribunaal besluit houdt m. dat het ver mogen van de veroordeelden geheel of ge deeltelijk kan worden verbeurd verklaard. Wil deze bepaling echter eenige uitwerking hebben, dat moet er worden gezorgd, dat er hangende de berechting geen eigendommen der arrestanten verdwijnen. Velen van hen hebber, gezorgd, dat zij na hun vrijlating nog iels achter de hand zouden hebben. Het zijn deze weggestopte eigendom men. waarnaar door verschillende organen gezocht wordt. Deze diensten zijn thans sa mengebracht ln den Centralen Vermogens opsporingsdienst. Ook de P.R.A.-agenten zullen, wanneer de omstandigheden er toe lelden, beslag leggen op dergelijke eigen dommen. Cp deze wijze weiden in den afgeloopen tijd zeer aanzienlijke bedragen opgespoord er in beslag genomen. Een boer had jarenlang zijn beste krachten gegeven aan het veilen en wegwerken van goederen, toebehoorende aan Joden en bui tenlanders. Hierbij heeft hij kans gezien een en ander ..achterover te drukken". Na veel speuren en vragen kwam men er achter waar hij het had verstopt en toen kwam voldoende voor den dag om er een klein wa renhuis mee te bevoorraden, afgezien van goud e:i zilver, benevens kostbare camera's, die men gewoonlijk in warenhuizen niet vindt. Alles bij elkaar bedroeg dit spaar potje eenige tonnen gouds. Van geheel anderen aard was de zaak van een collaborateur, die aan de Duiisehers enorme hoeveelheden camouflageverf heeft geleverd en daaraan zeer veel geld heeft ver diend. Aanvankelijk bleef dit geld onvind baar. Na veel speuren en ondervragen leidde het spoor naar familieleden van den betrok kene en tenslotte slaagde een rechercheur er in een trommel in beslag te nemen, waarin voor anderhalf millioen gulden (beurswaar de) aan Nederlanösehe aandeelen waren ge borgen. een buit. die later werd aangevuld me; nog een haif millioen. da; eveneens bij een relatie was ..ondergedoken". Weer een ander geval was dat van den Duitscher Differs, die gedurende den oorlog zeer actief werkzaam was om te zorgen dat de rijkscommissaris en zijn kornuiten behoor lijk in de levensmiddelen zaten. Het geld. dat hij hiermee en met het transporteeren van duizenden tonnen aan goederen naar Dultschland verdiende, had Lïffers voor een deel belegd in schilderijen, een verzameling van tegen het half miliioen. Na eindeloos vragen en reconstrueeren van de gangen van Lïffers in de bewogen bevrij dingsdagen. kwam uit, da; hij met een auto een groot gebouw m het midden van het land hart bezocht. Tenslotte kwam aan het licht, dat h:j daar ontvangen was door den stoker. Deze stoker wist bij de ondervraging eerst niets, maar viel later door de mand. Hij bracht de rechercheurs bij een deur, die zorgvuldig dichtgespijkerd was. Na veel moeite gelukte het de deur te openen daarachter was een wenteltrap. Onder de wenteltrap stond, netjes gerangschikt, een groot deel van de gezochte schilderijen. Een Iweede partijtje werd gevonden bij een vroe gere secretaresse, weer een ander in een huis, dat, via een schijn verkoop, bleek toe te be- hooren aan Lïffers. Een van de sensationeelste gevallen was dat van het leege huis in Den Haag, waarin de buren 's nachts geklop hoorden. Zij ver trouwden de zaak niet en waarschuwden eenige rechercheurs van de P. R. A., die een onderzoek Instelden. Zij vonden iemand, die bezig \vas de vloer op te breken, om daar onder verstopte zaken te voorschijn te bren gen. In het bewuste huis had namelijk een N. S. B.'er gewoond, die zijn „verdiensten" belegd had in ju weel en en deze onder de vloer verborgen had. Deze buit was fantastisch. Er was vrijwel geen artikel uit den Juwélierswinkel. dat met vertegenwoordigd was. De Radio geeft vanavond; HILVERSUM T. 301.5 M. 19.00. 20.00 en 22.00 Nieuws. NCRV 19.20 Met band en plaat20,08 Met Vrij en Blij naa Stanley James, orgel. 22.30 Boyd Neel'_ strand en hei. 21.05 Bij de beesten af21.35 strijkorkest (gr.). 23.30 Elisabeth Schumann zingt liederen van Schubert. HILVERSUM II. 415.5 M. 18.00, 20.00 en 23.00 Nieuws. AVRO 19.30 Mu zikale caprice. 20.15 Radio Philharmonisch orkest. 21.15 Een zonnige zomerdag. 21.35 Voordracht. 22.00 The Romancers. 22.45 Ver volg. 23.30 Orkest Piet van Dijk. Onbestelbare bagage van gerepatrieerden In een loods van het handels-entrepot te Amsterdam staan nog vele onbestelbare colü van gerepatrieerden: koffers, kisten, pakjes, kleedingstukken, reistasschen en voorwerpen van den meest uiteenloopen den aard. In vele gevallen zijn deze colli niet voor zien van de juiste adressen van de eige naars. De mogelijkheid bestaat, dat er ook bagage bij is van overleden personen of van personen, die nog in Indië zijn en niet naar Neder'and terugkeeren. Vermoedelijk bevindt er zich veel bagage bij, die als „gestolen" is opgegeven. Van het eerste in Januari j.l aangekomen schip, de „Nieuw Amsterdam", staan er bijv. nu nog 40 colli, waarmede de afdeeling bagage van den repatrïeeringsdienst geen raad weet. Van de 42 aangekomen schepen zijn er in totaal duizend colli niet bestelbaar. Aan gerepa trieerden, die bagage e.d. missen, wordt verzocht onder duidelijke omschrijving van het vermiste, zich schriftelijk in ver binding te stellen met den repatrieerings- diens; afdeeling bagage Paulus Potter straat 2 te Amsterdam. overvielen café te Hoorn Dinsdagavond om 11 uur is te Hoorn in het café van den heer S. de V. een brutale roofoverval gepleegd. Twee personen, waarvan de een als politie-agent en de ander als militair verkleed was, kwamen het café binnen en hielden de zes aan wezigen met revolvers in bedwang. De huiszoeking die een van hen daarop ver richtte, leverde hun vijf koffers met ma nufacturen op. Onder bedreiging met de revolvers werden de bezoekers en het per soneel van het café naar de keuken gedre ven. Een voor een moesten daarop de be zoekers naar voren komen om gefouilleerd te worden. Allen werden van hun porte feuilles beroofd. De dikste kwam uit de zak van den heer De V zelf. Hij moest zijn portefeuille met 3600 afstaan. Ouders en familieleden''van de door een Brjtsche militaire rechtbank te Haifa ter dood veroordeelde 18 leden van de terroris tische „stern-gang" hebben een beroep op dr. Weizman gedaan om pogingen in he'. werk te stellen de vonnissen gewijzigd te krijgen. Dr. Weizman is president van het Jewish Agency. Engelschc voetbalelftal tegen Schotland. Het Engelsche voetbalelftal, dat Zaterdag te Manchester tegen Schotland uitkomt, heeft nu reeds twee van zijn beste spelers verlo ren, Eawton en Carter. Twee der bekwaam ste voorhoedespelers kunnen door blessures niet uitkomen en de keuze-commissie heeft voor Lawton tot groote verrassing van een leder Lewis van Arsenal aangewezen De eenige reden hiervoor is mogelijk, dat Lewis zooiuist tijdens een oefenwedstrijd tegen he; reserveteam van Arsenal zes doelpunten ge maakt heeft. De invaller voor Carter is nog niet bekend gemaakt. Van der Voort wint in Amsterdam. In het Olympisch Stadion reden Woensdagavond eenige stayers, die dezer dagen in Zurich voor het wereldkampioenschap uitkomen. Van der Voort won de eerste rit over 40 k.m. en Pronk de tweede. Besson werd twee maal tweede. De Belg Michaux was bij vlagen on weerstaanbaar; in hel totaalklassemer.l werd hij vijfde. Een sprintwedstrijd voor amateurs won Van Gelder, voor Duijns en Buchly. Militair voetbalelftal. Na een matig ge speelden wedstrijd eindigde de wedstrijd Voorloopig Netl. Militair-elftal—PSV i— 1. De Vole wijekers verliest in Stockholm. Nadat de rust. me; 6—2 was ingegaan, verloor De Volewijckers met 8—2 van de Zweedsche club Djurgaarden. Na afloop merkte aanvoer der De Busser op „Na maaltijden, zooals wij in dit land krijgen, is het onmogelijk tot het beste spel te komen". Jubileum Damvereeniging DOS. Ter ge legenheid van het l2?-j jarig bestaan van DOS zal Zaterdag een eere-weastrijd worden gespeeld tussc^.en de Haar!. Damclub en Dam club Haarlem en 1ste 10-tal van DOS komt uit tegen Oosterkwartier 2 of HDC 3. De be slissingswedstrijd om den Pelikaanwisselbe- ker heeft het kwartet der Haarlemsohe Dam club met 53 van „Haarlem" gewonnen. Kol. van Lanschot militair golfkam- pioen. Op de Amsterdamsche golfclub is het eerste nationaal militair kampioenschap ver speeld over 72 holes medalplay, georgani seerd door de R A,O., dat kolonel W. C. J. M. van "Lanschot gewonnen heeft met een totaal van 313 (78 78 80 77)tweede werd kap. jhr. mr. W. H. den Beer Poortu- gael 325 en derdé kap. P. A. Cramerus 327. Een handicap medalplay over 72 holes won lc It. R. v. d. Heuvel (16) met het wel zeer lage netto totaal van 264. Staunton-lournooi Euwe remise tegen Lundin De zevende ronde van het schaaktournool ie Groningen eindigde gelijk die van den vorigen dag met een nederlaag voor de w:t- spelers: 15 (tegen 25). De partijen waren iets minder belangrijk dan Dinsdag. Uil de resultaten blijkt echter, dat in dezen wed strijd ook de hekkesluiters sterk genoeg !zijn om het te kunnen opnemen legen de favorie ten. Slechts Botwinnik heeft gewonnen, I- uwe, Denker en Smislof moesten genoegen nemen met remise, Stoltz heeft zelfs verlo ren. evenzoo Kotof. De temperamentvolle Najdorf danste van vreugde toen hij zijn zeer slecht staande partij tegen Flohr heeft gered. Botwinnik staat nu weer alleen aan den' tcfp. De uitslagen luiden: DenkerVidmar 'irVj; BoleslafskiejBotwinnik 01: O' Kelly Steïner 01; Bernstein—Smyslof ',jli; EuweLundin 'iStoltzSzabo 0l; Flohr— Najdorf hl-Tartakower—Guimard 10; Kotöv— Christoffel 0—1YanofskyKott- nauer 0—l. De stand ziet er als volgt uit: Botwinnik 6Mi pnt.; Euwe 6 pnt.; Denker, Smislof en Tartakower 5 pnt.: Stoltz en Flohr ieder 4'i pnt.: Najdorf 4 pnt.; Szabo en Kottnauer ieder 3',j pnt.; Kotov en Bern stein ieder 3 pnt.: Boleslafskiej, Yanofsky, Lundin en Christoffel ieder 2pnt.; O" Kelly 2 pnt.; Guimard, Vidmar en Steiner ieder 1'.- punt. De partij BoleslafskiejBotwinnik was Spaansch met een gesloten verdediging. Bot winnik manoeuvreerde eerst in den stijl van Tsjigarin. De partij stond ongeveer ge lijk. maai- toen wit de stelling op onjuiste manier ging openen geraakte hij in moei lijkheden. omdat zijn koningspion zwak werd en bovendien -zijn looper én paard op minder gelukkige velden kwamen te staan. Dit laat ste te baat nemend veroverde Botwinnik plotseling een stuk. Euwe—Lundin. damegambiet. Tarrasch- verdeöïging. Prager-vanant. Deze variant moge niet bepaald ongustig zijn voor zwart, ze wordt heden ten dage siechts spo radisch toegepast, omdat de meeste spelers weinig' voelen voor het laten isoleeren van den eigen damepion. De Zweedsche meesters denken er echter anders over en preferee- ren de Tarraseh-verdediging. Lundin ver kreeg er een behoorlijke sleliing mee; hij hield zijn tegenstander door alleilei dreigin gen op den koningsvleugel bezig en hand- haalde geruimen tijd het evenwicht. Ten slotte moest hij echter de dames ruilen, en in het eindspel ging zijn geïsoleerde pion te loor. Ongelijke loopers deden echter dit voordeel te niet. ZWEMMEN Nationaal zwemfeest H.P.C. Eenige kampioenen aan den stavL Voor het nationaal zwemfeest, dat de Heemsieedsche Poloclub Zondagmiddag ter gelegenheid van het dertig jarig be staan in de zwemvijver „Groenendaal" organiseert, hebben 145 zwemsters en zwemmers ingeschreven, waaronder eenige nationale kampioenen en dames en hoeren, die bij dé kampioenschappen prijzen heb ben gewonnen. De jeugdige M. Daatselaar zal ook aan den start verschijnen, echter in een nummer over korten afstand. In de 100 meter borstcrawl komt hij uit tegen Scheffer, Verzijl bergen, A. Kloots en J. Overeem. Nel van Vliet heelt ingeschre ven op de 100 m. schoolslag, met Willv Ha verlag en J. de Groot, HPC is er op voorbereid, als Nel van Vliet op de snelle Heemsteedsche baan een record wil ver beteren Het programma bevat elf num mers, waarbij een waterpolo wedstrijd HPCNereu.s en wedstrijden, voor de jeugd van de organiseerende vereen.iging. Gerard Peters wereldkampioen Over enkele dagen beginnen in Zurich de wereldkampioenschappen wielren nen, waaraan G-erard Peters, Cor Bijstel en Voorthig uit Haarlem zullen deelne men. Niet uitgesloten is liet, dat een stadgenoot wereldkampioen zal worden en wel Peters, die in de achtervolging uitkomt. Na hei behalen van het Ne derlandsch kampioenschap schreven wij, dat Peters den strijd in Zwitserland met vertrouwen tegemoet ziet. Volgens Joris van den Bergh in de N.R.C. zijn de kansen gestegen, aangezien de Ita liaan Fausto Coppi tengevolge van een overladen seizoen uit vorm zou zijn. Naar verluidt -heeft hij zioh op het num mer achtervolging teruggetrokken. Cop pi. de uurrecordhouder, werd als de grootste concurrent beschouwd. Voor de beslissende ritten komen de Deen Wi- berg. de Franschman Piel of Blanchet, de Italiaan Bizzi en Peters in aanmer king. De Haarlemmer heeft den Deen en de Franschen reeds ontmoet en van hen gewonnen. r in De bril van Sultan Sar vy 34. Het was spoedig dxiidelijk, wat er gedaan moest worden. De zaag kwam al door den binnenmuur heen. Wij moeien die zaag tot Stilstand brengen-, zei Hassan. Laten xve die kereltjes tot ïiiocs slaan", riep de Sirdarblij, dat er \?i?Je~?eni,en Viel' "Z-°?]'-eT no3 oude minaret liggen ailijd wel spijkers. ™assan voorzichtig. „Wij moe- Zij lagen in ieder geval in deze initia len pas slaan, wanneer zy geen groote ret. En met een stuk steen waren dezi overmacht meer hebben. Als we te vroeg gaan vechten, wordt de Sultan nooit bevrijd". „Ik heb het", zei Tops. „We slaan 'n paar stevige spijkers door die zaag. Dan zit ie werkelijk muur vast." En zoo gebeurde het. In een spijkers spoedig door de bewegende zaag geslagen. De zaag stokte. ..Dat is niet pluis", zei Halef. „Ik ben met spo ken opgegroeid; je moet minaretten niet omzagen", zei de ander, „het zijn de torens van Allah." De Grootvizier, die de zaag niet meer hoorde, kwam juist aanloopen om te hooren, Wat er aan dé hand was. BINNENLAND De minister van Economische Zaken heeft gisteren de thans geheel herstelde kraak installatie van de B. P. M. te Pernis in werking gesteld. Deze installatie kan 50.000 ton ruwe olie. per maand verwerken. Een aantal leden van de Nedeilandsche kolonie in Rheinberg (Dultschland) heeft in een verzoekschrift aan de Koningin om hulp verzocht, aangezien de kolonie honger lijdt. Leeuwarden heeft een delegatie uit Nor wich ontvangen. Het volgend jaar zullen sportbeoefenaars uit Norwich zich komen' meten met die irit" Leeuwarden. Ook op cul tureel en zakelijk ge bied wordt contact ge zocht. Na de lezingen wef- ke Jef Last in Zwister- land heeft gehouden, organiseerde een week blad een boekeninzame- ling voor Zeeland. Dui zenden boeken zullen thans ter beschikking van middelbare scholen worden gesteld. In kamp Duïndorp zijn door de iaalste ont ruiming 203 woningen vrijgekomen. Het !:=mp omval nu nog 1021 hui zen, 9 scholen en 2 kerken. Er is een prijsrege ling voor petten vast gesteld. Een gewone pet mag f4f5 kosten, de duurste f7.70. Wanneer men zelf stof et; voering levert, mag het maak loon niet meer dan i 3,50 bedragen. Haarlem en Omgeving Bij een inbraak in een perceel aan de Herfstlaan te Heem stede zijn twee Perzi sche tafelkleeden en twee Perzische vloer- kleeden gestolen. Taptoe van „St. Mi chael". Zondagavond a.s. zal in het wandel bosch „Groenendaal" te Heemstede de R.K. Har monie „St. Michaél" van 7—9 uur een concert ge ven. gevolgd door een groote taptoe, Als het weer nu medewerkt, zal het aan belangstelling niet ontbreken, omdat dit de eerste maal is, dat een taptoe te Heem stede gegeven wordt. Op 1 September zal de heer F. de Korte den dag herdenken waarop hij voor 40 jaar in dienst trad van den juwelier J. J. Driessen in de Ane- ga«g. Gerepatrieerden uit Indië, die nog geen aan vullende kleeding ont vingen. kunnen zich wenden tot het Advies bureau Nederland helpt Indië, Haarlem, Stad huis (ingang Zijlstraat). Voor het examen Hoofdakte te Haariem slaagden op 21 Augus tus: gedeelte B- Mej. J. Hermans, Amsterdam; C. H. Hijnen, Velsen; G, ,T. J. v. Paneren. Am sterdam; A. M. Ko- nincks. Badhoevedorp. Mej. J. J. Burmeis- ter uit Heemstede :s met ingang van 1 Octo ber benoemd tot onder wijzeres aan de open bare lagere school te Graft. Onze oud-stadgenoot Ds. H. Mulder die eme ritaat verkreeg zal Woensdag 4 September afscheid nemen als pre dikant van de Gerefor meerde Kerk van Am sterdam. in een gods dienstoefening te houden in de Keizersgrachtkerk. De Chr. Landbouw school te Hoofddorp be staat op 5 October 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan worden op Dinsdag 8 October fees telijke samenkomsten gehouden. De Nederlandsche Bond van Militairen houdt Vrijdag 23 Augus tus een. protestvergade ring tegen uitzending van dienstplichtigen naar Indonesië. De ver gadering wordt gehou den in de ..Haarlemsche - Kegel Bond". Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling A rhcidersontwikkeling ©rgainseert Zaterdag a.s. een excursie naar de Groote of St. Bavokerk met rondleiding en be klimming van den to ren. Verzameld wordt te 2.45 uur op de Oude Groenmarkt. De heer C. de Boer te Haarlem is na exa men bevorderd tot com mies bij de domein-in spectie; zijn standplaats blijft Haarlem.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2