r en Tops Sport in het Kort Protest tegen schoenen-verkoop Het Neöerlandsch Verbond van Gerepa- trieerden heeft in een telegram aan den minister van Economische Zaken, zoowel als aan het Centraal Distributiekantoor, geprotesteerd tegen den vrijen verkoop van Amerikaansehe schoenen, zonder dat eerst de ex-gedeporteerden geholpen zijn- Genoemde bond verzoekt alsnog eerst de gerepatrieerde ex-gedeporteerden te wi- len helpen. De Indische gerepatrieerden zouden wel voorrang hebben genoten. Uit met het fruit te Rotterdam Te Rotterdam hebben de fruithandelaren besloten zich aan te sluiten bij de sta kende venters en geen fruit meer te laden, onder het motto: „Wij strijden voor een vrijen handel, er is voldoende fruit." Dc Rotterdamsche fruitventers. die dooi de distributie van den verkoop werden uit gesloten, hebben hun misnoegen hierover niet onder stoelen of banken gestoken en er zijn zelfs provocaties op de groenten- markt voorgekomen. De reactie in Haarlem. Een en ander heeft zijn terugslag in onze stad gehad. Naar men ons van de zijde der grossiers-combinatie mededeelde, dreigen de Haarlemsche venters met staking. Zij nemen de hun toegewezen partijen vrijge geven fruit niet op. De geregelde Haarlemsche kleinhandel is het over het algemeen echter niet eens met de in' Rotterdam gevoerde actie. Philips decentraliseert f De zooveelsle fraude Ditmaal bij den distribnticdicnst te Enschedé Op het distributiekantoor te Enschede een vrij omvangrijke fraude met bon- aarten ontdekt, in verband waarmede drie ambtenaren en twee vrouwelijke em ployés in arrest zijn gesteld. Drie hunner zijn ter beschikking gesteld van den Offi cier van Justitie te Almelo. De 19-jarige mej. D. de V.\ bekende, dat zij reeds in den bezettingstijd geregeld over extra inlegvellen beschikte. Dit waren restanten van hetgeen aan onderduikers werd verstrekt. Na de bevrijding heeft zij van deze extraatjes geen afstand willen doen en de fraude werd bijna op denzelf den voet voortgezet. Ook de andere ambtenaren, die thans zijn gearresteerd, beschikten geregeld over aantallen bonkaarten. Doodstraf uitgesproken tegen iel der van de bloedploeg De Drenlsche kamer van het Bijzonder Gerechtshof te Leeuwarden veroordeelde Donderdag te Assen den beton- en grond werker G. H. S., den Arnsleraamschen leider van de tijdens de bezetting berucht geworden ..bloedploeg'7, die Drente en speciaal Norg en omgeving heeft geterro riseerd, conform der. eisch tot de dood straf. zonder recht van cassatie. G. S. S., ios arbeider. \V. J. G. K., tim merman en de Chauffeur H. de K.. allen te Amsterdam, werden eveneens tot de doodstraf veroordeeld. Hun werd het recht var. cassatie verleend. De 20-jarige HB.S 'er C. de R. te Alk maar. die ook tot de bende had behoord, kreeg een voorwaardelijke gevangenisstraf van éèn jaar, met drie jaar proeftijd, onder toeziehtstelling en ontzetting uit beide kies rechten voor den lijd van 10 jaar. De eisch luidde 35 jaar gevangenisstraf. f Eerlang herstel van rechten voor politieke delinquenten Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat de minister van justitie niet of niet langer ge ïnterneerde personen, aan wie door het tri bunaal de bijzondere maatregel van ont zetting van rechten is opgelegd, of die door of vanwege den procureur-fiscaal bij het bijzonder gerechtshof voorwaardelijk buiten vervolging zijn gesteld en daarbij van rechts wege uit rechten zijn ontzet, op hun ver zoek geheel of gedeeltelijk in deze rechten kan herstellen. Herstel in rechten kan in het algemeen slechts geschieden, indien: ten minste vijf jaren verstreken zijn se dert het ingaan van de ontzetting van rechten; gebleken is. dat de verzoeker zich gedu rende dezen termijn nis een goed Nederlan der gedragen heeft en de verwachting be staat, dat hij dit ook in de toekomst zal doen; de verzoeker niet tevens bij rechterlijke uitspraak van de rechten, waarin herstel verzocht wordt, is ontzet Bij de beslissing op het verzoek tot her stel in rechten zal mede worden gelet op den ernst der gedragingen, ter zake waar van de verzoeker van rechten is ontzet. In dien een verzoek tot herstel in rechten door den minister is afgewezen, wordt in het al gemeen een hernieuwd verzoek tot herstel in rechten siechts in behandeling genomen, indien op den datum van indiening van het hernieuwde verzoek ten minste twee jaren verstreken zijn. sedert het vorige verzoek is afgewezen. Vele dossiers verdwenen Wat militairen op hebben Biiikens een beschikking van den minis ter van oorlog zijn er wijzigingen ge bracht in het voorloopig kledingvoor schrift voor de Koninklijke Landmacht. De hoofdbedekkingen voor de Konink lijke Landmacht worden voor wat het veldtenue betreft gedragen als volgt: Cavalerie zwarte baret; Koninklijke Marechaussee donker blauwe baret; scho len voor reserve-officieren, de leerlin gen nègre-bruine. baret, het overige per soneel als het wapen, dienstvak enz., waartoe het behoort; parachutisten (al leen het als zoodanig afgerichte personeel) wijnroode baret; commandotroepen ..(al leen het als zoodanig afgerichte personeel) groene baret; overige wapens, dienstvak ken, enz. khaki baret. Voor het dagelijksch tenue is. voorge schreven de platte pet of baret, zooals hiervoor aangegeven. Staunton-tournooi Het Nederlandsche beheersinstituut heeft aan de N.V. Philips het gebouw der vroe gere tricotage-fabriek „Sitfard" te Sïtlard toegewezen. Te zijner tijd zal het gebruikt worden voor uitbreiding van het aldaar reeds bestaande bedrijfs-onderdeel. waar radiobuizen worden vervaardigd. Voorts heeft de N.V. Philips de voormalige textiel fabriek N.V. Elias te Roermond gehuurd, teneinde daar een afdeeling van de appa- ratenfabriek te vestigen. Een nachtvorstin verleent audiëntie l>e Victoria Regia Moeit. Op het spiegelende water, waarin gou den Vïschjes spelen om de dikke stengels. <1 rit ft de smettHooze komncir» der bloamen aen -ucnidoop ie ondergaan. V tJneiM.iooze hon.ngm oer oipemeu j phoJ wel weer voor bezoekers open- temidden van de enorme beschuttende gest<,]£ r„ dog „omen er ïemiddelc XX bladeren. Kort is haar r:ik: siechts twee I bezoekers. De toestellen zijn evenwel nog nachten, en in dezen tijd geeft zij audiën- J .v.ie noodig voor de vaste dienster., aar. k'.e;- tie aan al degenen, die haar pracht be- ne rondvluchten kar, nog me: gedacht wor- wonderen willen. Gisteravond was ze nog den. Maar de bezoekers worden getroost - - - - i met de verzekering, dat zij het volgende jaar weer eer. klein pleziertochtje zullen kunnen maken, want dar. hoopt de K.L.M. daarvoor machines beschikbaar te hebben fïet wordt ook door bezoekers betreurd, dat zij niet in staat gesteld worden een vlieg machine van binnen ie bekijken. De K.L.M. vu', het volgend jaar ir. die leemte voorzien. Dar. wordt daarvoor een speciaal toestel bestemd. Het volgend jaar weer rondvluchten Het volgend jaar kunnen wij weer vliegen. Dat wil zeggen wij gewone mensenen. die geen K.L.M.'er zijn en ook niet in staat zijn van een der vele luchtlijnen gébruik te ma ken. In den vooroorlogschen tijd stelde de K.L.M bezoekers van de luchthaven Schip hol in staat kleine rondvluchten te maken. Meestal werd dan over Amsterdam en Haar lem en omgeving gevlogen. In 1835 kon men de kleurenweelde van ..de Flora" ir. Heem stede van de lucht uit bewonderen. Deze rondvluchten kostten slechts enkele rijks daalders. zoodat duizenden in staat waren blank a'.s.een onwezenlijke waterlelie een tropische wereld, van morgen vouwde ze heur kleed dicht om vanavond als nieuw te verschijnen: dan met een purpe ren gewaad. Ze is omgeven door hofdames, die hun vorstin in pracht naar de kroon steken: in het bassin van den Amsterdamsciien Hortus Botanicus drijft, even majesteitelijk als de Victoria Regia, een viertal bloemen van de Nijl-Waterlelie: rose en teer, een gr-oolc aster gelijk. Lang moet men antichambreeren om hare majesteit te mogen bezien, want vele zijn haar gasten en de belooning is vorste lijk. Tusscnen.de twee meter grooie, drij vende schotels, die een menschengewicht kunnen torsen, komt twee korte nach ten in een lang jaar de bloem boven water Zoon Victoria Regia is éénjarig en groei; binnen enkele maanden uit tot de verbijs terende omvang van ettelijke vierkante meiers bladgroen. Maar het schoonst is de trotsche bloem, .Weer dan 200.000 A.N.W.B.-ers Het ledental van den Kon. Ned. toeris tenbond ANWB heeft de 200.00C over schreden. Opgericht op 1 Juli 1883 en zich gesta dig ontwikkelend, telde de ANWB in Mei 1940. toen Nederland in den oorlog werd betrokken ongeveer honderdduizend leden. In nauwelijks zes jaar tijd is dit leden tal verdubbeld. Bleven tijdens de som bere bezettingsjaren de Nederlanders den nationalen toeristenbond trouw en vloei- waann de geheele overdaao var. de tro- i jn deze jaren tallooze nieuwe leder, piscne flora lukt te zyn samengetrokken. toe n 2eer groote vooruitgang boekte gisteren en vandaag in den Amsteroam- de ANWB na de bevrijding, een aanwas, se n Hortus- die tenslotte culmineerde in meer dar. "T\ T) 1" J duizend nieuwe leden, per week. Ruim De I\aai0 geert vanavond', j 160.000 leden bezat de bond op 1 Januari 1946 zoodat in iets meer dan 8 maanden veertigduizend nieuwe leden werden inge schreven. Agenda voor Haarlem VRIJDAG 6 SEPTEMBER Concertgebouw: Achtste Zomerconcert. 20 uur Rembrandt: Verloren Paradijs (14 jaar). Palace: De onzichtbare spion (14 j.). Luxor: Het boek der wildernis (14 j.). Deze drie 14.00 16.15. 10 en 21.15 uur. Frans Halst Mayerling 14, IC.30. 19 en 21.15 uur. City Theater: Leven in de brouwerij (14 i.), 14.1S. 16.30, 39 en 21.15 uur. ZATERDAG 7 SEPTEMBER Muziekzaal Brinkmann: Koos Tigges (gui taar). Schouwburg: Hei vrije tooneei. „Ar senicum en oude kant", 20 uur. Bioscopen: als Vrijdag. - HILVERSUM I. 301 M. 19-00. 20.00. 22.00 Nieuws. 19.15 Russische mu ziek, 20.05 Weeroverzicht. 20.03 Stichtsch da mesorkest. 21.00 Minister Drees over de col lecte voor Vacantic-kinde: kolonies. 21.15 Bal lade in g kl. terts van Brahms. 21.20 Aan Paal 16, een klankbeeld over Rotterdam. 21.45 Reportage over het Montessori-onder- "Wijs, 22.15 Katholiek Nieuws. 22.35 Splendora. 23.15 Staunton-tournooi. 23.20 Slotaccoord. HILVERSUM: n, 415 M. 20.00. 23.00 Nieuws. 19.00 Denk om de bocht. 19.15 Dep. uitzending. 19.30 Causerie door Baron de Vos van Steenwijk. 20.05 Cantate aio. 137 Bach. 20.30 „Humanisme". 21.00 Als H'sum I. 21.15 Dingen van den dag. 21.30 Men vraagt, wij draaien. 22.00 Drs. L. de Jong. 22.15 Jazz-uitzending. 22.40 Ds. E, D. Spelberg. 23.15 Gr.pl. EEN ZONRBRI/TNGE ZAAK. Naar aanleiding van in de pers versche nen berichten met betrekking tot de dos siers van het Bureau Nationale Veiligheid deelt de Regeeringsvoorlichtingsdienst het volgende mede: „Met ingang van 1 Augustus j.l. werd de heer W. E. Sanders bij het Bureau Natio nale Veiligheid ontslagen. Spoedig bleek, dat zeer vele dossiers en andere documenten uit de administratie van dit bureau verdwenen waren. De heer Sanders bood den minister-president aan deze stukken terug te bezorgen. Toen deze teruggave op 2 September j.l. zou plaats hebben en de heer Sanders, met honder den dossiers en duizenden kaarten betref fende verdachte personen, zich bij het kabinet van den minister-president ver voegde, bleken verscheidene stukken als nog te ontbreken. Bovendien was bekend geworden, dat de heer Sanders eenige dagen tevoren op dracht had gegeven aan een particulieren fotograaf, om groot e hoeveelheden proces sen-verbaal betreffende door het B.N.V. gehoorde verdachten te fotografeeren. Aangezien ce fotograaf de mededeeling, dat hier sprake was van een opdracht van het rijk. niet vertrouwde, waarschuwde hij de betreffende instanties en kon de afgifte van de film aan den heeT Sanders, die zich reeds in het atelier van den foto graaf bevond, om het bestelde in ontvangst te nemen, worden voorkomen. Den fotograaf was medegedeeld, dat er groote haast was bij de aflevering, aange zien deze fotocopieën met een vliegtuig naar het buitenland zouden worden ge zonden. De minister-president vond in dit. alles aanleiding om politie en justitie in de zaak te kennen, welke nog bezig zijn met het verhoor van den heer Sanders. Aangezien deze zich vrijwillig hiervoor ter beschik king heeft gesteld, is er van arrestatie geen sprake geweest. Na het verhoor, hetwelk op 2 September door den Officier van Justitie is afgeno men. werden den volgenden dag weer groote hoeveelheden nieuwe stukken, wel ke aan het B.N.V. toebehooren, door den heer Sanders ingeleverd. Het justitieel onderzoek zal dienen te worden afgewacht." UITSPRAKEN VAN DE HAARLEMSCHE RECHTBANK. Donderdagochtend deed de Haarlemsche rechtbank uitspraak. De volgende straffen werden opgelegd: S. B. M. te Beverwijk 1 jaar: J. L. te Zaandam 8 maanden; J. H. te Wormerveer 8 maanden, waarvan 4 voorwaardelijk; A. de L. te Wormerveer; idem, K. A. T. te Krommenie idem; de G. te Zwolle 1 jaar; J. T. G. te Bever wijk wegens oplichting, 2 jaar; M. H. te Haarlem 1 jaar; W. H. v. d. H., voor dief stal en inbraak, 2 jaar; J. L. te Haarlem wegens inbraak, 2 jaar; J. W te Haarlem. S maanden, waarvan de helft voorwaar delijk. Alle vonnissen met aftrek van den tijd. in preventieve hechtenis doorge bracht. in De bril van .Sultan Sar 47. „Het wordt nu langzamerhand tijd", aldus zei de Sirdar met zijn graf stem, „dat er spaanders gaan vliegen". „Als je zoo graag spaanders ziet", ant woordde Hassan, laten wij dan een paar dozijn hoornen omhakken. Wij hebben kano's noodig om den groot vizier en zijn bende aan te vallenDat was iets voor den Sirdar. Van de bijlen me Tips, behalve de geweren, nog in de minaret had gevonden, nam hij de zwaarste en sloeg hem in een boom dat de grond dreunde. Met Tops samen nam hij den boom, waaraan de Sultan was geketend, voor zijn rekening. Zijn slagen kwamen zoo vreeselijk aandat- de boom het dadelijk opgaf en krakend neerstortte. Spoedig weerklonk het bosch van de bijlslagen. De Sultan was te zwaar om zoomaar op een boomstam ie gaan zitten. Daarom maakte men voor hem een werkelijke kano. waarin hij precies paste. Zijn Majesteit be reidde zich al met fonkelende oogen op den komenden slag voor door zijn ge weldige kromzwaarden tegen elkaar te scherpen. „De heer Sultan schijnt ten oorlog te willen trekken", zei een der hovelingen. „En hoe!" brulde Sultan Sar. Botwinnik heeft weer de leiding Nadat de partij tusschen Euwe en Tarta- kower bij de sluiting van de avondzitting afgebroken was, is kort daarop de partij remise gegeven. (57 zetten). Botwinnik won van Guimard en is weer met een halve punt voorsprong aan den kop komen te staan. De belangstelling voor deze twee partijen was enorm en werd nog versterkt door het feit, dat er op de andere borden niet veel gebeurde. Behalve Botwinnik hebben slechts Najdorf en Bemstein gewonnen, en de eenige remisepartij met een belangwekkend ver loop is juist die tusschen Euwe en Tart a Lo wer geweest. Euwe bereikte tegen Tartakower een guns- :ig eindspel. Hij beschikte over het looper- paar en een overwicht in het centrum. Toen hij echter het looperpaar opgaf ten einde een vrijpion te forceeren, bereikte Tartakower door fijne verdediging een torensindspel met gelijke kansen. Een minder nauwkeurige zet van zwart stelde Euwe nogmaals in staat een opwindende winstpoging te doen. maar succes bleef uit. Zwart moest weliswaar zijn toren offeren, maar redde het spel door zelf met een vrijpion op te rukken. De uitslagen van de 18de ronde luiden: Vidmar—Lundin remise; Smislof—Szabo re mise; Steiner verliest van Najdorf; Botwin nik wint van Guimard; DenkerOhristoffel remise; BoleslafskiejKottnauer remise; O' KellyYanofsky remise; Bemstein wint van Kotov: EuweTartakower remise; Stoltz Flohr remise. De stand ziet er als volgt uit: Botwinnik 14Vi punt; Euwe 14 pnt.: Smislof ll'/j pnt. en 1 afgebroken partij; Szabo lOjf: pnt.; Flohr en Najdorf 10 pnt. en 1 afgebroken partij voor ieder; Stoltz en Lundin ieder 10 pnt.: Denker en Kottnauer ieder 9 pnt.; Tar takower 8',-j pnt. en 2 afgebroken partijen; Kotov 8'i pnt. en l afgebroken partij; Boles lafskiej 3 pnt. en 2 afgebroken partijen; Yanofsky 0 pnt.; Guimard 6',-i pnt.; Steiner en Vidmar ieder 6 pnt.; Bernstein 5] j pnt. en 2 afgebroken partijen; Chnstoffel 5 pnt. en O' Kelly 4',-j pnt. Heden. Vrijdag, worden de afgebroken par tijen voortgezel en morgen volgt de laatste ronde. De tegenstander van Euwe is Konov. Deze is een kleine gezette man, nog kleiner dan Flohr. .jjjj.,is ^33 -jaar oud, drager van de Lenïnordè voor burgers, de hoogste onder scheiding welke in Sovjet Rusland bestaat. Hij is ingenieur en heeft belangrijke uitvin dingen gedaan. Voor den eersten keer speelt hij t'nans tegen Euwe. Botwinnik ontmoet Najdorf, Olympische Spelen Tn de vergadering van hel. Internationaal Olympisch Comité is als opvolger van de in de oorlogsjaren overleden graaf de Baillet Latour tot voorzitter gekozen Sigfrid Ed- ström. De Olympische winterspelen zullen in Februari 1948 in St. Montz ge-houden wor den en de zomerspelen in Engeland. Voor 1952 zijn vele gegadigden. Verzoeken zijn in gekomen vele gegadigden. Verzoeken zijn in- Athene. Helsinki, Stockholm, Miniapolis en Detroit. C. N. IV. O.-BONDSMARSCH TE HAAR LEM. Op Zaterdag 21 September hoopt de Chr. Neri. Wandelsport Organisatie haar jaarlijksche Bondsmarsch te organiseeren over afstanden van 20 en 25 K.M. Als mid delpunt werd Haarlem gekozen. De voorbe reidende werkzaamheden zijn opgedragen aan de Chr. W. S. V. „D.T.O." De start vindt plaats om halfdrie van Restaurant „Munniks" op de Groote Markt. PREDIKANT PROF. RUGBY SPELER. De predikant D. L. Evans in Yorkshire, vroeger een bekend speler in een amateurrugbyploeg heeft zich laten inschrijven in een club van beroepsspelers. ENGELAND—NEDERLAND IN HUDDERS- FIELD. Bij het bestuur van den KNVB is bericht ingekomen, dat de voetbalwedstrijd Engeland—Nederland op 27 November in Huddersfield gespeeld zal worden. OM DEN VAN DER AARTBEKER. De jaarlijksohe wedstrijden voor juniores van de afdeeling Haarlem van den Kon. Ned. Voetbalbond om den Van der Aartbeker zul len. op 15 en 22 September in Heemstede worden geho.uden. Negen en twintig elftallen nemen deei. E-r worden vijf groepen ge vormd. De winnaars komen op 22 September in eer. halve competitie tegenover elkaar. SCHEIDSRECHTERCOMMISSIE AFDEE LING HAARLEM KNVB. De heer N. J. Twisterling, die een groot aantal jaren het secretariaat der scheidsrechtercommissie van den Haarlemsehen Voetbalbond heeft waar genomen, heeft zijn functie neergelegd, doch. blijft lid der commissie. Als secretaris zal optreden de heer G. W. de Korte. TO URNOOIEN VAN „SCHOTEN". Zon dag a.s. organiseert Schoten een „Bevrij- dingstournooi" voor juniores, waaraan deel nemen Onze Gezellen, Zand voor (meeuwen, TI.TBB, RCH (bekerhouders) en twee elftal len van Schoten. De adspiranten van TIJBB, EDO. RCH, EHS en Schoten zullen elkaar op 21 en 28 Sepiember ontmoeten in een strijd om den David Vierhoutwisselbeker". OOSTERKWARTIER—ROIIDA-DAG. A.S. Zondag houdt de korfbalclub Oosterkwartier een wedstrijddag tegen Rohda uit Amster dam. 's Morgens ontmoeten de lagere 12-tal- len elkaar, en 's middags spelen Oosterkwar tier I en n tegen Rohda I en n. IICE WILLIAMS BLIJFT WERELDKAM PIOEN. De neger Ike Williams heeft in Cardiff den titel van wereldkampioen boksen lichtgewicht tegen Ronnie James verdedigd; hij won in de negende ronde de partij doos knock out. BINNENLAND Donderdagmiddag om half vier arriveerde op Schiphol de laatste der eerste 100.000 binnen- landsche luchtreizigers. Het was mej. G. J. Brinkcate uit Elsener- hoek (gem. Markelo), die met de PH-TBL uit Twenthe arriveerde. Zaterdag van 19.45— 20.00 uur verzorgt Radio Hilversum ter gelegen heid van den internatio nalen jeugdherbergdag een uitzending uit de jeugdherberg te Blari- cum. Om 23.30 verzorgt de BBC een dergelijke uitzending uit de Schot- sche jeugdherberg te Loch Lomond, waar de internationale conferen tie gehouden wordt. Apeldoornsche siga renwinkeliers hebben uit protest tegen het ver deelsysteem van het Rijksbureau voor tabak e. d., besloten, uitslui tend sigaren te verkoo- pen. Een 59-jarige ploeg baas van de Ned. Spoor wegen werd op het em placement Naarden-Bus- sum door een trein ge grepen en gedood. BUITENLAND De Normandie als oud roest. President Truman heeft bekend gemaakt, dat de ..Nor- mandie" als „surplus" zal worden verkocht. „Als oud roest", zoo voegde een zegsman van de maritieme commissie hieraan toe. Haarlem en Omgeving Op 4 October hoopt de heer M. L. v. d. Brink, chef van de afdeelingen Rotogravure en Gom- merij van de N.V. Joh. Enschede en Zonen zijn 25-jarig jubile te vieren. De aangekondigde geldinzameling van den Centralen Raad voor Kinderuitzending zal niet op 7 September, maar op 21 September worden gehouden. De Gereformeerde Kerk van Haarlem heeft ontvangen een legaat van f 3000 voor de Kerk en een van f1000 voor de diaconie uit de nala tenschap van mevrouw Van den Eijkhof. Een 56-jarige in woonster van Amster dam had een bezoek aan familie te Hillegom ge bracht. Op weg naar de tram werd zij onwel. Eert automobilist nam haar een eind mee, doch zag zich genoodzaakt, onderweg medische hulp in te roepen. De dokter constateerde dat zij was overleden. Zeven jongens te Hillegom bombardeerden een auto met steenen, waarbij 'n ruit sneuvel de. Zeven jongens wer den door de politie ge grepen en zeven vaders zullen de schade moeten betalen. De heer H. R. van Noort, arts te Zaandam, is benoemd tot lid van den Voogdijraad te Haarlem. Prof. G. N. Clark, hoogleeraar in de nieu we geschiedenis te Cam bridge en een autoriteit op het gebied van de Nederlandsche geschie denis, zal een 14- daassoh voordvachlen- tournee door ons land metken, waarbij ook Haarlem aan de beurt komt. De heer A. van Ge luk, wethouder der ge meente Bloemendaal zal Zaterdag van 910 uur in het bureau publieke werken te Overveen zijn spreekuur houden. De heer F. P. Th. Rohling, wethouder van de gemeente Bloemen daal zal Zaterdag van 910 uur ten raad'nuize te Overveen zijn spreek uur houden. Donderdagavond Iaat hebben onbekenden zich toegang verschaft tot een woning aan de Ter- natestraat door aan een touwtje, dat via de brievenbus te bereiken was, te trekken. In de gang ontmoetten zij ech ter een jongen van zes tien Jaar. Na dezen een klap in het gezicht te hebben gegeven, verdwe nen zij. De chauffeur Van K. is aangehouden, ver dacht van diefstal van een rijwielband uit een werkplaats aan het Plein. De zwijntjesjagers hebben Donderdag hun slag geslagen; bij de po litie kwamen zes aan* giften binnen.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2