Herstel van Duitschland's economie een levenskwestie voor ons land Sport in het Kort Tips en Tops Minister Mansholt bespreekt de toekomst van den landbouw De minister van Landbouw. Visscherij ien Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, heeft gisteren bij de opening van de landbouwtentoonstelling in Scha- gen een rede gehouden, waarin hij enkele belangrijke gezichtspunten tot uiting bracht met betrekking tot de toekomstige ontwikkeling van den Nederlandschen Land- en tuinbouw. Aangekondigd werd dat het ministerie bezig is met de voor bereiding van een plan, dat op korten termijn wil voorzien in een zoo snel mo gelijke aanpassing van den Nederland schen landbouw aan de sinds den oorlog gewijzigde omstandigheden en op lange- ren termijn wil trachten te bereiken, dat onze landbouw een zoodanige basis ver krijgt, dat met het buitenland kan worden geconcurreerd Ten aanzien van de export-mogelijk heden zeide de minister, dat zich in het buitenland groote verschuivingen hebben voltrokken, waardoor de vroegere afzet gebieden voor Nederland verloren zijn gegaan. Daarnaast is cr het groote probleem van midden-Europa. Van den opbouw van het economische leven in Duitschland is onze welvaart afhankelijk. De minister ging zoover, dat hij sprak van een kwestie van zijn of niet zyn. Niet zelden wordt te optimistisch gedacht over de mogelijk heden van onzen landbouw en men hoort weieens zeggen, dat de regcerïng moeilijk heden veroorzaakt door maatregelen te handhaven, die zij kon laten vallen. Men moet echter bedenken dat de zwaarste tijden nog komen. Als concrete voorbeelden noemde spre ker de veelevering en de beperking van den varkensstapel. De groote moeilijk heden daarbij spruiten voort uit de vol komen onoverzichtelijke graanpositie. Niettegenstaande de ongunstig schijnen de omstandigheden meent de minister dat een goede toekomst kan zijn weggelegd. Het centrale probleem is daarbij de ver laging van den kostprijs. Het is zeer moei lijk dit op korten termijn te regelen. Men zou spreken van een 25-jarenplan. Hoe eerder echter er mee begonnen wordt hoe beter. Op het oogenblik wordt een plan Over huurverhooging is nog niets beslist Onze Haagsche correspondent meldt, dat een in enkele bladen verschenen be richt. als zou de regeering in Maart 1947 een verhooging van 20 procent van alle woninghuren willen laten ingaan, voor barig is. Op dit oogenblik is er door den ministerraad nog geen enkele beslissing genomen in deze aangelegenheid. Of en wanneer en tot welke huurverhooging het eventueel zal komen, staat nog niet vast. We! bestaat de mogelijkheid dat men over deze kwestie binnenkort meer zal hooren, wellicht in een door den minister-presi dent. dr. Beel te houden radiorede. De veronderstelling dat dit heden, Vrijdag, reeds zou geschieden, is niet juist. Generaal Kruis waarschuwt tegen desertie. In een tweemaal uitgezonden radio rede heeft luitenant-generaal mr. H. J. Kruis, chef van den generalen staf de troepen toegesproken, welke naar Indië vertrekken. Hij zeide o.a. dat de volksvertegenwoordiging achter de be slissing der regeering staat, om troepen naar Indië te zenden teneinde daar orde en rust te herstellen en niet om een ko lonialen oorlog te ontketenen, zooals in onwaarachtige leuzen wordt beweerd. Daar bij het einde van het ontsche pingsverlof eenige militairen niet zijn teruggekeerd, waarschuwde generaal Kruis zeer ernstig tegen desertie. De achtergeblevenen spelen met hun eigen belang en met huxi toekomst. Op het plegen van desertie staan zeer ernstige straffen. Men mag dit risico niet lo'o- pen alleen om een hopelooze poging om zich te onttrekken aan hetgeen hun plicht als Nederlander en als soldaat hun voorschrijft. De betrokkenen ont- loopen hun straf niet en zullen toch naar Indië gaan. ontworpen dat uiteenvalt in twee deelen: n.l. een plan op korten termijn, omvat- ende o.a. beter werkmethoden, rassen- keuze, betere productie, beter onderwijs, mechanisatie en rationalisatie en een plan op langeren terrmijn. omvattende een ruil- verkavelingspolitiek. Het buitenland is ons soms in beide opzichten ver vooruit. Zoo wordt in Denemarken een wet aangeboden waardoor men hoopt te bereiken dat er over 15 jaar geen enkel bedrijf meer is an minder dan 10 HA. Onze regeering zal zich met kracht aan. dit werk moeten wijden. Daarnaast zal Nederland zich moeten plaatsen achter de internationale oedsel- en landbouworganisatie. Hoogleeraren benoemd Benoemd is tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht mr. T. J. Dor- hout Mees, thans raadsheer bij het ge rechtshof t<e Amsterdam. Aan dr. J. Boeke is op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als gewoon hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht met dankbetuiging voor de belangrijke, ook in moeilijke omstandigheden, aan den lande bewezen diensten. Benoemd is tot gewoon hocgleeraar in de faculteit der geneeskunde aan de Rijks universiteit te Utrecht dr. H Berkelbach van der Sprenkel, thans conservator aan deze universiteit. Wegens het bereiken van den leeftijd van 70 jaar, is eervol ontslag y erleend als gewoon hoogleeraar aan de RQksuniversï- teit te Groningen aan dr. J. L. B. Engel hard. Tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de verloskunde en de leer der vrouwen ziekten is benoemd dr. R Remmelts, thans hoogleeraar aan de nooduniversiteit te Batavia. Tot gewoon hoogleeraar aan de Techni sche Hoogeschool te Delft, is benoemd de heer R. Roelofs, thans lector aan deze hoogeschool. Voorts is ingetrokken de be noeming van prof. dr. A. J. Rutgers als gewoon hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Groningen. Tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan die univer siteit is benoemd dr. J. J. Hermans, thans scheikundige bij het Centraal Instituut voor Celluloseonderzoek te Utrecht. Gesprek per plaat voor militairen in Indië De in Indië verblijvende militairen ont vangen regelmatig brieven van hun fa milie-leden, zoodat het contact blijft bé- staan. Prettig is het natuurlijk voor hen, die ver weg zijn, ook eens de stem van hun ouders, vrouw of kinderen te hoo ren. Die gelegenheid bestaat ook. want in ons lanj3 worden gramofoonplaten opge nomen, waarop gesprekken zijn vastge legd In eenige gemeenten zijn dergelijke platen reeds gemaakt en dezer dagen is Haarlem aan de beurt. Vanmorgen is men ten huize van mevrouw Drijver, Dr. Dirk Bakkerlaan 86 te Bloemendaal be gonnen met het vastleggen van gesprek ken voor militairen, wier familieleden in Haarlem en omgeving wonen. Via het de partement van oorlog had men de adres sen vernomen, doch zij, die niet op de hoogte zijn en hun zoon of man een ge sprek willen toezenden", kunnen zich tot bovengenoemd adres wenden. Het maken van platen is een uitstekende gedachte, welke de band tusschen Nederland en In dië verstevigt. Agenda voor Haarlem VRIJDAG 20 SEPTEMBER De Leeuwerik: Theosophische voordracht. 20 uur. Spoorzicht: „Spreken in het open baar", 20 uur. Nuts gebouw: Actueele vraag stukken, voordracht door Dr. E. v. Raaite, 20 uur; Brinkmann: „Levenslot en Levens keuze". 20 uur, Stadsschouwburg: De weg naar de hel, 20 uur. Rembrandt: Theater- Plezier: Dat is het toppunt. 14,30 en 20 uur. Palace: De twee zusters Kleh (18 j.). Luxer: Het intieme leven van Hendrik VIII (18 j Deze twee: 14.00, 18.15, 10.00 -en 21.16 uur. Frans Hals: Kampioen op sokken (14 j.) 14 00, 16.30, 19.00 en 21.16 uur. City Theater: Variété: (18 j.) 14.15, 16,30, 19.00 en 21.15 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Stadsschouwburg: „Het vrije tooneel": Ar senicum en oude kant, 20 uur. Rembrandt en bioscopen: als Vrijdag. Agenda voor Dmuiden. Thalia: „Pastor Hall", 7 en 9.15 uur. Bioscoop De Pont: „De zuster van zijn huisknecht", 8 uur. Rex Theater: „Contrabande", 8 uur. Rcpatrieeringsschepen. De ontscheping van repatrieerenden, die vandaag met het motorschip „Oranje" in Rotterdam aankomen, zal morgenochtend geschieden. Als de passagiers van boord zijn, vaart de „Oranje" naar Amsterdam, waar de bagage zal worden gelost. Op 24 September wordt de „Nieuw Holland" in Amsterdam verwacht. Daarna volgen de „Kota Baroe" op 1 October, de „Volen- dam" op 5 October en de „Sibajak" op 20 October. Conducteur der N.Z.H. gedood bij ongeluk in Voorburg Op den Parkweg te Voorburg is een on geluk gebeurd, dat aan den 60-jarigen conducteur der N.Z.H., J. V., wonende aldaar, het leven heeft gekost. Terwijl hij op de treeplank van een rijdende tram stond, wilde hij met een sleutel een der balcondeuren openen. Hij kwam in aanraking met een mast van de bovenleiding en werd van de tram ge slingerd, juist toen op de andere baan een sneldienst naar Leiden naderde. V. werd overreden en op slag gedood. Gezinsuitgaven overtreffen de inkomsten He* Centraal Bureau voor de Statistiek heeft eenige cijfers gepubliceerd uit de huishoudrekeningen van 148 gezinnen in eenige middelgroote en kleine steden ge durende het 2e kwartaal 1946. Uit deze cijfers blijkt, dat de uitgaven het door de gezinnen opgegeven inkomen in belang- rijke mate overtreffen. Dit is in het alge meen mogelijk, doordat verscheidene ge zinnen spaargelden opnemen, welke zij meerendeels voor het aanschaffen van duurzame verbruiksgoederen besteden. Tengevolge van den seizoensinvloed ste gen ten opzichte van het le kwartaal de uitgaven voor groenten en vruchten aan zienlijk. De ruimere distributietoewijzin gen veroorzaakten een stijging der uit gaven voor vleesch, melk en kaas. Ander zijds werd minder uitgegeven voor ver warming en verlichting. De hoogere in komensgroepen gaven bovendien meer ui.t voor ontspanning en uitstapjes. REVANCHE SCHULTE EN PETERS. Dinsdag a.s. worden in het Olympisch Sta dion wielerwedstrijden gehouden en het hoofdnummer is een achtervolgingswedstrijd tusschen Peters en Schulte. De wereldkam pioen der amateurs Plattner rijdt tegen Eijster en Hijzelendoorn. Dan staat er een stayerswedstrijd met Nederlandsche renners op het programma. DRIE NIEUWE RECORDS VOOR VAL- LERY. Voor de derde maal deze week heeft de Fransche zwemmer Georges Vaiiery een Europeesch record verbeterd door te Marseille de 100 M rugslag te zwemmen in 1 min. 5.2 sec., waarmede hij zijn record, dat hij dezer dagen te Troyes terugbracht tot 1 min. 6.2 sec. dus met 1 seconde verbeterde. De Radio geeft vanavond; VRIJDAG 20 SEPTEMBER. Hilversum I, 301.5 SI.: 19.00 20.00 en 22.00 Nieuws; 19.15 Gramofoonmuziek; 20.08 Zang spel; 21.15 80 Verkenners en Gidsen uit het Gooi bijeen; 21.45 Gramofoonmuziek; 22.35 Serenata Notturno; 22.45 Tango-orkest Juan Petro; 23.15 Operetten Potpourri's (Gr.) Hilversum II, 415.5 AI.: 18.00, 20.00 en 23.00 Nieuws; 20.05 Hélène Ludolph, sopraan. Simon C. Jansen, orgel en het Amstendamsch Strijkkwartet; 21.00 Koninklijk, Militaire Ka pel; 21.30 Men vraagt22.15 Jazz-uitzen- ding; 22.40 Avondwijding door Ds. E. D. Spel berg; 23.15 Muziek van W. A. Mozart (Gr.) SANTPOORT HULPPREDIKER BIJ DE NED. HERVORMDE GEMMENTE. Bij de Ned. Hervormde gemeente is tot hulpprediker benoemd d.s. G. A. Tiche laar, gerepatrieerde predikant uit Indië. De benoemde zal in functie blijven, tot dat een predikant beroepen is. BLOEMENDAAL MIJNEXPLOSIES. De laatste dagen werden de inwoners van Bloemendaal en O verveen verrast -door zware explosies. Soms vijfmaal achtereen, met vaste tusschenpooeen. Ook Donderdagmiddag had den explosies plaats. Het waren mijnen door den storm aangespoeld. De explosies waren zoo hevig, dat de bewoners der huizen bang waren voor bet springen van ruiten. Juist dezer dagen heeft de burgemeester' een publicatie afgek-ondigd inzake het opruimen der mijnen. Daarin wordt gezegd, dat men nog altijd moet oppassen voor mijnen in de duinen «n wordt er op gewezen, dat het op ruimen der mijnen geschiedt van net Zuiden naar het Noorden en dat er nog een jaar mede gemoeid zal zijn, alvorens alle mijnen aan de Noordzeekust zullen zijn opgeruimd. in De bril van ^Sultan Sar^ 59. Zoo onopvallend mogelijk zwommen nu allen naar het rietboschje. waar het water zoo ondiep was dat de Sultan er juist kon staanHier doken Tips en Tops als eersten onder. „Vanavond heb ik weer vasten bodem onder mijn voe- terv't juichte Hassan3 vanavond wordl er weer gedanst van-heb-ik-jou-daar!" Maar zoover was het nog niet. Eerst moest een aanval op een overmachtigen vijand nog gelukken. Tips'' uitvinding werkte wonderbaarlijk. „Je haalt onder water nog gemakkelijker adem dan an ders er boven"t dacht de schrandere beer. De Sirdar had inmiddels allen van een „duikiiet" voorzien en met een gemeenschappelijk: „Een twee drie daar-gaat-ie-dan" verdween het ge- heele gezelschap onder de oppervlakte. De richting der vijandelijke booten had men vooraf goed bepaald ÏJMU1DEN Sterk tiental van D.C.IJ. voor de hoofdklasse Aangezien de hoofdklasse-competitie van den Nederlandschen Dambond spoedig zal beginnen, heeft D.C.IJ. haar tiental voor deze competitie samengesteld. Het tiental, dat verleden jaar al eer. goed resultaat in de competitie bereikte. is ditmaal belang rijk versterkt, door het toetreden tot D.C. IJ. van den heer H. Buis. Het nieuwe lid H. Krikke, eveneens een sterk speler, ie in het tweede tiensal opgenomen. Het tiental is ais volgt samengesteld: 1. A. Ligthart. 2. H. Laros. 3. C. Suiik, 4. B. Dukei. 5. J. J. Mertens, 6. T. Postma. 7. H. Buis, 8. J. Dixhoorn. 9. H. de Boer. 10. D. Verbaan. Reserves: H. Krikke. G. Postma, F. Dukel, J. van Straten, L. Koetsier en J. Smit. Het tweede tiental, dat uitkomt in de eerste klasse der Haarlemsche competitie, is samengesteid als volgt: I. F. Dukei. 2. H. Krikke, 3. G. Postma. 4. J. van Straten, 5. Schol, 6. Kramer, 7. L. Koetsier, 8. J. Smit, 9. J. Nanne, IC. D. Ott. Fransche trawler te water gelaten. Op de bekende scheepswerf van de firma John Lewis Sons, te Aberdeen, is te water gelaten, "net derde schip van de zes trawlers, welke op deze werf voor Fran sche rekening in aanbouw zijn. Deze trawler, de „Poitou' welke geheel volgens Fransche ontwerpen wordt ge bouwd, heeft een lengte van 125 voet, is van een modern type en werd van, de nieuwste hulpmiddelen voorzien. Monsieur M. Francois E. Maru. presi dent van de Association Rochélaise de Pêche a Vapeur", die bij de tewaterlating tegenwoordig was, deelde o.a. mede, dat de „Poitou" in de plaats komt van een trawler van denzelfden naam, welke 2 jaar geleden bij een gevecht om de vrijheid van Frankrijk, ten onderging. S CH EEPSBEWEGINGEN Admiraal de Ruyter, 36 var. Guernsey te Passages; At oor, ie van Rotterdam te Rio de Janerio: Bacchus, 33 van New York te Cu rasao: Bemina 17 van Kopenhagen naar Malmö; Beta, is van Par te Runcorn: Bras- tagi, JavaNew York en Montreal, 37 6 uur te Suez: Cistuln. 13 van Aifedan naar Singa pore; Democraat, Amsterdam—Norwich. 18 te Great Yarmouth; Frederik, 37 van Rot terdam te Londen; Cover 1 Fhnck, 14 van Port Elisabeth; Haskerland, 38 van Londen te Blyth; Henriëtte 262, 17 van Irvine te In- vernas: Indrapoera, BataviaRotterdam. 17 pess. Finisierre; Jobshaver.. Cardiff—Portu- geesehe Congo. 17 te St. Vincent; Kaap Falga, 18 van Antwerpen nas- Malmö; Kei- borgen. RotterdamGenua. pass. 17 Gibral tar: Klipfontein, Amsterdam—Batavia pass. 17 PeriinMa coma. wordt 20 van Las Fiedra? te Rotterdam verv.?,lr. Harm. Smeenge. 17 van Le Treport naar Runcom: Nassauhaven, 16 van Kotka naar Helsfrfgïörs: "Xato, 17 var, Setubal naar Rotjetö^»;, Nleiuyaai, 16 van Reykjavik naar Amsterdam: Nocröwijk, Ca sablancaPero:s. pass. 17 Finisterre: Notos, 14 van La Guaira naar Quanta: Omiandia, 18 van Helsing'oorg te Vesteras: Orion (Griek) gecharterd. Rotte:dam—Perzische Golf, 17 v. Djeddah: Pericles, 14 var. Valparaiso te La Guaira: Spica. 17 var. Varisala naar Bergk- vara; Stad Maastricht, Rotterdam—Bombay, 18 van Antwerpen; Taurus. 17 van Antwerpen op de Theems: Terborch. 17 van Basra'n -e Karachi; Themisto. RotterdamMadras, 37 van Suez; Tons, 17 van Uucifcaupuuiki te Antwerpen: Trompen burgh. :t. van Rotter dam te Boröeau: Urmajo. 17 van Emden te Goole; Vaderland. 17 van Kopenhagen naar Struer: Veener.burgh. 37 var. Miödiesbro naar Rotterdam; Voiendam. var. Brisbane naar Rotterdam. 38 te Aden en 22 te Suez venv.; Wim. 17 van Hudiksval naar Rotterdam: Zee hond. 17 van Kopenhagen te Landskrona; Zonnewijk. van Rotterdam r,aar Australië, 37 te Napws; Zwerver. 37 van Antwerpen n. Huil. Sleepbedrijf: slbt. Schelde. 17 op weg van Engeland naar Rio de Janeiro, met 2 lan dingsvaartuigen, 33'56 n 14'26 w.: Slbt. Hud son, 17 op weg van Er.geïanö naar Rio de Janeiro met 2 landingsvaartuigen, 33"59 n W39 W. Trawler met Dieselmotor De Engelsche trawler ..M.iford Marquis" die met een Dieselmotor is uitgerust, is van zijn eerste reis, welke een groot suc- ces heeft opgeleverd, in Engeland terug gekeerd. Gedurende deze 15-daagsebe reis, waar bij een afstand van nie; minder dan 1200 mijl werd afgelegd, en waarbij gemiddeld 2 ton olie per dag werd gebruikt, werden 700 „kits" visch gevangen. De schipper Mr. Alber; Saunders is zeer ingenomen met dit vaartuig en met het goede resultaat, dat er gedurende deze eer ste reis is behaald. Groote trawler voor IJsland De stoomtrawler „Helgafell", welke bij de firma Cochrane Sons, te Seloy te water is gelaten, is de tweede trawler, welke op de werf van deze firma voor de regeering van IJsland werd gebouwd. Het schip heeft een lengte van 175 voet, een breedte van 30 voet en is 16 voet diep. Het vaartuig wordt geheel naar de eischen des tijds ingericht en uitgerust, en alle hulpwerktuigen aan boord worden electrisch gedreven Het viscljruim wordt geheel geisoieeró. en er is ook een installatie aan boord voor het verkrij gen van olie uit de levers. De equipage bestaat uit 38 man. KINHEIM-MEUWS. Door vertrek naar elders van de heeren E. Diepgrond en H. Groeneveld is wijzi ging gekomen in de elftalcommissie van de V.V. „Kinheim". De vacaiures werden aangevuld door de heeren C. Boot en O. Kuilenburg. De vriendschapeelijke wedstrijd, welken het eerste Kinheim-elftal met enkele invallere tegen OVVO te Amster dam speelde is in een 63 nederlaag voor de Velenaren geëindigd. Een bericht dat de minister-president, dr. Beel, naar Indie zou gaan, om zich persoon lijk van den toestand op de hoogte te stellen, is officieel tegengesproken. In Duitschland is de D-uitscher P. R. ges:- resteerö. die onlangs, samen met eer. reecs aangehouden Nederlan- e der. bij Nieuwenhagen twee smokkelaars ver moord en van hun smok kelwaar beroofd heeft. Een man, die zich uitgaf als reiziger van eer. textielfirma te Hei- mond heef! in verschei dene plaatsen bij zieken huizen. pensions en kloosters textielpunten losgekregen onder belof te da: c.aarop binnen enkele dagen textiel goe deren zouden wonder, geleverd. Tot dusverre heeft niemand iets ont vangen. Op 23 September. 18 en 25 October zal de K. L. M. proefvluchten, naar Zuid-Amerika uitvoeren. De voorzitter van het Britsehe instituut voor stedenbouwdie ons land heeft bezocht, bepleit thans de stich ting in Engeland van een opbouwfonds voor Arnhem, De reddingboot. In- sulin.de, die 14 Septem ber op een zandbank 'Dij Schiermonnikoog was vastgeloopen. is bij stormtij vlot gekomen en naar Oostmahom ge varen. Binnen twee maan den. welke tijd nooöig is om de specerijen te malen en den handel te bevoorraden, zal voor alle personen ouder dan 21 jaar een bon worden aangewezen. waarop naar keuze 25 gram po- per of noormv.scaat ge kocht kan worden. oost-Zeeuwsch Vlaanderen neef: giste ren en vandaag zijn be vrijding herdacht. Een detachement Polen van de derde Poo3sche divi sie was uit de Eritscne bezettingszone in Buitschlanri naar Axel gekomen, om de berder;- kingspiechtigheden bij te wonen. De Algemeene Ne derlandsche Chr. AmC' tenaarsbonri. de Chr. Bond var. Belastingamb tenaren. de Nederlanc- sche Bond van Prot. Christelijk Post-, Tele graaf- en Telefoonper soneel en de Nederland sche Chr. Bonc van Per soneel in Publieken Diens; worder. op 16 Oc tober a.s. samengesmol ten tot een groote orga nisatie. die den naam za; dragen van Nederlana- scbe Chr. Bond van Overheidspersoneel. Bij Kon. Besluit is een monnmenttnra;:d ingesteld, welke in de plaats treedt van de rijkscommissie voor oe on onurnèn tebzorg Haarlem en Omgeving De heer G. J. van Bruten, monteur. Over- tonsiraat 65 te Haar lem, hoopt 24 Septem ber den dag te herdeiv- ken. dat hij voor 40 .U-ar in dienst trad van N.V. Gebr. Stork Go's Fa briek van Hijscnwerk- tuigen te Hengelo, sedert 1 Augustus 1&32 Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. te Haarlem. De Rerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Bloemendaal heeft een commissie1 benoemd, om de predikanten te advi- seeren over de herzie ning der liturgie. Ook de organisten zullen, in de commissie zitting hebben. Ds. J. van Wijn gaarden -tilt Bennebroek hoopt Zondag 20 Octo ber afscheid te nemen var. zijn gemeente om op 3 November 2ijn intrede te doen ais predikant bij de Gereformeerde Kerk van Grootegast. Tot koster van de Noord Schotcrkerk is door den kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Haarlem benoemd de heer W. Koster. De tooneelverccni- ging „Nut en Genoegen" te Heemstede organi- seert bij -gelegenheid van het 25-)ang bestaan een feestavond in het Sportparkrestaurant, op Zaterdag 21 September. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan var. de Briöge-ciub ..Haarlem-Noord" wordt Zondag a.s. van 31 tot 13 uur eer. receptie ge houden m hotel „De Leeuwerik" en des avonds volgt een caba ret-avond in hetzelfde gebouw,

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 2