Stormvogels was onfortuinlijk: en verloor met 1-0 van D.H.C, VELSEN Zuster Van der Pijl jubileert^ Op 10 October zal het 25 jaar geleden zijn dat zuster A. v. d. Pijl, kraamverpleeg ster alhier, aan haar eerste patlente lyiar gewaardeerde zorgen besteedde. Zuster Van der Pijl ontving haar op leiding te Haarlem, de eerste baby die zij mocht verzorgen, werd in Beverwijk ge boren. Daarna heeft zij afwisselend ge werkt in Noordholland, Zuidholland, Utrecht en Overijsel. Overal genoot zij een groote populariteit. In 1934 vestigde zij zich voorgoed in Velsen. In de 25 jaren waarin zij als kraamver pleegster werkzaam is geweest, hielp zij 695 babies ter wereld komen; een réunie van al deze van 0 tot 25-jarigen ter ge legenheid van dit zilveren jubileum zou dus heel wat kinderen, jonge mannen en vrouwen bij elkaar kunnen zien, Zuster v. d. Pijl recipieert. op den dag van haar jubileum van half drie tot 5 uur, Driehuizerkerkweg 49. Burgerlijke Stand Geboren: S. VingerljngNotenboom, d., Rijksweg 346. Santpoort; H. PelSomsen, z., Noorderdorpstr. 17, Santpoort; G. J. GlasDeudekom, z., Planciusstr. 7, IJmui- den-O. B. C OhmRoos, z.. Rijksweg 331, Santpoort; A. MantjeBiersma, d., Bin nenst r. 11, Velsen-N. A. C. Bakker— Steeneveld, d., N. Schulpweg 1. Velsen-N. A. L. MaagdelijnSchaap, z., Alex. Bell- straat 23, IJmuiden; G. van Donselaar Kasimier, z., v. Nidekstr. 4, Velsen-N. A. KetKarstens, z., Kanaalstr. 220, IJmuiden Overleden: C. de Koning, 42 j., echtg. v. B. Tijl, Hoofdstr. 45, Santpoort; F. Boon- stra, 64 j., echtg. van M. Vcldema, Kerke- rinklaan 0, Santpoort; J. M Coovens, 83 j., wedn van D. Propsma, IJmuiderstr.wcg 79, IJmuiden; A. van Veen 2 mnd., doch ter van A. van Veen, Tuindersstraat 66, IJmuiden-Oost. Ondertrouwd: P. Knijff, Boeroestr. 24, Vlaardingen en N. L. Waardenburg, Bloe- mendaalsehestraatweg 145a, Santpoort; toek. adres: Conernicuslaan 74. 's-Graven- hage. P. van CSnbergen, Meidoornstr. 9, IJmuiden-O en A. Besse, Rozenhagenstr. 16. Haarlem. Toek. adres: Eschdoqrnstr. 35. IJmuiden-O. C. Geus, W. A. Fultonstr. 75. Jutphaas en W. G. Brouwer, Ger. Doustr. 37. IJmuicen-O K. H. van Baarsel. Burg. Enschedélaan 36. Santpoort en W. Nouw- land, Minahassastr. 22, Haarlem. Toek. adres: idem. C. Jacques. Rijksstraatweg 86. Haarlem en M. Tromp, Rijksweg 310. Sant poort. Toek. adres: idem. J. de Boer. te Eibergen. B 58a en H. Tijtsma, Eendracht- straat 20, Velsen-N Toek. adres: Eibergen. B 58a. S. B. Molenaar. Torenlaan 14, Bus- sum en C. M. Heeremans. Driehuizerkerk weg 50. Driehuis. Toek. adres: Graaf Flo- rislaan 24. Bussum. W. Vrolijk. Bakkerstr. 34, IJmuiden en C. J. F Koelemeijer, Lin- denlaan 7. Heemstede. Toek. adres: Napier dwarsstr. 3. IJmuiden. J- v. d. Wal. Plata- nenstr, 7. IJmuiden-O. en C. Melz. idem Toek. adres: idem. J. C. Eriks. Marnixlaan 16, Santpoort en H. A*. Schregardus. Hva- clnthenstraat 61. Santpoort. Toek. adres: idem. J. v. Beilen, Piet Heinstr. 66. IJmui den-O. en A. Dardijnskaja, idem. Toek, adres: Zuiderdorpslraat 6, Velsen. Getrouwd: F. C, WichmannA. Sche pers. Leeuweriklaan 34, TJmuiden-O. J. JongejanC. 't Hart, Cypressenstr 23, IJmuiden-O. A. G. ClazingA. J. Barne- veld. Doodweg 27a, Velsen-N L. IrikM. de Wit, Westerstr 1. Velsen-N. P. de Vries J, Wagemans, Zuiderdorpstr. 5, Velsen. I-. v. d. PuttenC. T. v. d. Bronk, Bloe- mendaalsehestr.weg 71. Santpoort: W. KingmaD. Korf. Boeweg 13a, Beverwijk. H. de WitC Souljé. Acacinstr. 38, IJmui den-O. N. van PelE. M. J. van Gameren, Hoogstr. 97. Den Helder C. K. DonzeA. G, C v. d Boogaard. Vareniusstr 23, ÏJmui- den-O. L. v. d. Gaag—G. Zwiers. Cen- trumstr. 10. Velsen-N. B. v. d Vossen—J. Paardekoper. Meidoornstr. 11. I.Jmuiden-O. H. Kops—W. den Dikken. Tuindersstr. 105, IJmuiden-O. J. KeurG. J Pieksma, J v. Heemskerkstr.. IJmuiden-O. C. L v. Goe- themA. Kooistra. Popelstr. 12. IJmuiden- Oost. Agenda voor Velsen en ömuiden MAANDAG 30 SEPTEMBER. Thalia Theater: „Hei geheim van Mr. Wong", 7 en 9.15 uur. Rex Theater: „De Gebochelde" 8 uur. Bioscoop de Pont: „De Zigeunerprinses" 8 uur. DINSDAG 1 OCTOBER. Bioscopen Maandag. Jubileum bij de Hoogovens De heer H. Biesheuvel, werkzaam bij de Bouwafdeeling van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfa brieken N.V. te IJmuiden. herdacht het feit, dat hij 25 jaren geleden bij de Hoogovens kwam. De gebruikelijke enveloppe werd hem door den voorzitter der directie Ir. A. H Ingen Housz overhandigd. De bedrijfsdirecteur Ir. F. W. E. Spies overhandigde den jubilaris het gedenk bord en het getuigschrift der maat schappij en roemde in zijn -toespraak in het bijzonder zijn kameraadschappelijk gevoel en zelfstandigheid. De heer P. J. J. Collard. chef bij de Bouwafdeeling. voerde namens die al- deeling het woord en deed zijn woor den van het geschenk der collega's ver gezeld gaan. De heer J. Negrijn trad op als tolk van de loodgieterswerkplaats, die den jubilaris een „speciale" kolenkit meen de te moeten aanbieden. Namens den chef der Bouwafdeeling, Ir. A. J. van Walraven, die op het laat ste oogenblik naar elders was geroepen, bracht de bouwkundige de heer Joh. de Haan, de hartelijke gelukwenschen over. Tot slof kwam de heer Jan Koper op het podium, die een eigen vers voor droeg, met een refrein, dat door alle aanwezigen werd meegezongen. POLITIEKE ACTIVITEIT VAN VREEMDELINGEN. De Commissaris van Politie vestigt er de aandacht op, dat een der voorwaarden voor korter of langer verblijf van vreem delingen in ons land deze is, dat zij zich volkomen onthouden van elke propagan distische beïnvloeding van de Nederland sche politieke of sociale sfeer, o.a. door woord of geschrift, pers of radio, tenzij te voren ontheffing van dit verbod is ver leend. Dit uitzonderingsgeval is b.v. denk baar bij wetenschappelijke voordracht. De vreemdeling, die van het bovenstaande verbod afwijkt, stelt zich blöot aan uit wijzing. Uitreiking nieuwe bonkaarten De uitreiking van nieuwe bonkaarten aan inwoners van IJmuiden, Driehuis en Velsen (dorp) begon heden in het Patro naatsgebouw met de letters A tot en met BI. Dinsdag zijn aan de beurt de letters Bim tot en met C. Ned. Herv. Mannenvereeniging opgericht In het gymnastieklokaal van de Chr. school voor Volksonderwijs aan de Van Langeveldstraat werd een bijeenkomst ge houden om te komen tot oprichting van een Ned. Hervormde Mannenvereeniging. Ds. Johs. Bronsgeest opende deze ver gadering, waarop de heer Chr. G. Holling, voorzitter van het schoolbestuur, de plan nen uiteenzette, welke in voorbereidin: zijn om tot stichting van een kerkgebouw in Velsen-Noord te geraken. Deze plannen moeten natuurlijk verband blijven houden met den wederopbouw, zoodat ze nog' in een beginstadium verkeeren. De heer A. Geerlofs hield vervolgens een inleidinf over de taak en de werkwijze van de op te richten Mannenvereeniging, tot oprich ting waarvan vervolgens besloten werd Het bestuur zal beslaan uit de heeren W. B. Kleiwegt, voorzitter; ir. Voet, J. Bos. H. v. d. Laan en A. Koene. Kinderfeest van de papier fabriek Zaterdagmiddag vond in gebouw Con covdia 't kinderfeest van de Papierfabriek plaats ter gelegenheid van haar gouden jubileum. Het ruime gebouw was geheel gevuld met kinderen van 7 tot 14 jaar, toen de heer J. Smit. plaatselijk directeur, de bijeenkomst opende en de kinderschare vertelde van het 50-jarig bestaan van de Velser fabriek. Hierna was het woord aan het gezelschap Borano, .dat zich op uit stekende wijze kwijt*e van zijn taak om de kinderen te vermaken De grappen o.a. van den humoristischen Borano, hadden veel succes, maar ook de goocheltoeren vonden bewondering. Vier uur is de kinderschare beziggehouden on zoo werd dit ..gouden" kinderfeest, mede door een lawine van tractatics in allerlei vorm en de uitsteken de organisatie van de feestcommissie, een prettige herinnering. SANTPOORT STRAWBERRIES-NIEUWS. Het vorige weekeind leverde successen op maar dezen keer was het omgekeerd. Het eerste dames-elftal verloor zijn uit wedstrijd tegen Kampong met 21 De rust ging in met een voorsprong van 10 voor de Utrechtsche dames. Nadat eerst de stand op 2—0 gebracht was. maakte mej. GrSper het verdiende tegenpunt. Met een beetje geluk had de uitslag ook an dersom kunnen zijn. De juiste samenstel ling schijnt hier nog niet gevonden te zijn. De heeren verloren in Amsterdam tegen het tweede elftal van deze vereeniging met dezelfde cijfers. De tegenpartij speel de inderdaad beter, was sterker in het plaatsen. Toen de scheidsrechter eerst een doel punt voor Amsterdam afgekeurd had, moest hij 10 min. later er een toekennen voor de Amsterdammers Even na de rust maakte Strawberries gelijk. Niet lang daarna kende de scheidsrechter een doel punt toe, dat volgens de Velsenaren niet juist was. De laatste minuten verstreken onder groote spanning met een Am- 6terdamseh overwicht INBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij den heer G. op den Ila- gelingerweg. Vermist werden o.a. een nieuwe regenjas, distributie-bescheiden en een heerenrijwiel. StormvogelsD.H.C. 0 Doordat Schooii niet van de partij was, stond Snoeks op de rechtsbackplaats en deze speler, die den laatster, tijd zeer sterk is vooruitgegaan, deed het ook op deze plaats lang niet kwaad. Op de links buitenplaats debuteerde Groet en deze jeugdige speler deed absoluut goede din gen. Vooral in den beginne vlotte het goed tusschen hem en De Boer; jammer daarom, dat laatstgenoemde in de tweede helft zoo afzakte. Ook Meyer was dezen middag.niet zoo goed 00 dreef. In de middenlinie debuteerde Aptroot zeker niet onverdienstelijk. Zijn „plaat sen" van den bal is echter nog voor zeer veel verbetering vatbaar. DHC moet het in dit seizoen zonder linksbinnen Ditmars stellen. Daardoor is de eenarmige Vollenbregt van den vleugel naar de binnenplaats verhuisd, waar hij ongetwijfeld enkele knappe staaltjes voet bal liet zien, maar waar zijn spel toch niet zooveel,effect sorteert. In den DHC-. aanval moest het nu in hoofdzaak van den actieven midvoor Dijkman komen. Deze nam clan ook het eenige doelpunt van den wedstrijd een kwartier na rust voor zijn rekening. Het ontstond, doordat Kraak, die overigens den geheelen mid dag kranig werk leverde door harde scho ten van Dijkman en N-ieuwpoort prachtig te stoppen, na een voorzet van linies den bal niet klemvast kon krijgen, waarna ihet Dijkman weinig moeite kostte te doelpunten. De Stormvogels zijn zeker evenveel in den aanval geweest als DHC. Voor de rust vonden we clie IJmuider-aanvallen gevaarlijker dan daarna waarschijnlijk als gevolg van het feit, dat mid-half Dit mars in de 2de helft meer en met suc ces als stopperspil ging optreden. En toch hebben de blauw-witten ook na de rust een aantal behoorlijke kansen ge had, o.a. Ketting één met alleen voor den doelman voor zich Hij schoot echter jam merlijk naast het doel. Zoo heeft Stormvogels dan haar eerste nederlaag te pakken, doch reden tot on gerustheid is er o.i. zeker niet. Stormvogels 2Blauw Wit 3 71 Zouden de Stormvogels-reserves kam pioensplannen hebben? Het begint er op te lijken, want na eerst RCH 2 geklopt te hebben, moest thans BI, Wit 3 er met niet minder dan 71 aan gelooven. De voorhoede, die geheel uit spelers be stond, die al eens in het le elftal uitkwa men, t.w. v. d. Kuyl, Opbergen, Van Pel, De Boer, Roelofs, toonde zich dezen mid dag zeer schotvaardig, zoodat het op een gegeven moment 60 stond. Van Pel en De Boer namen ieder 3 doelpunten voor hun rekening, v. d. Kuyl één. Zij nog vermeld, dat BI. Wit een penalty onbenut liet en de Stormvogels-rechfcs- achter Aland zich als een betrouwbare verdediger ontpopte. TerrasvogelsQ.S.C. 07 De Vogels hebben tegen QSC een zware nederlaag geleden. Was dit eensdeels te wijten aan het feit, dat bij Terrasvogels niets en bij QSC veel gelukte, aan den anderen kant dient gezegd, dat het spel der Wormerveerders technisch en tactisch veel hooger diende te worden aangesla gen dan dat der Santpoorters. De QSC-ers bleken aanhangers van het stopperspil- systeem en voerden dat keurig uit. zoo dat de voorhoede van Terrasvogels voor moeilijke problemen werd geplaatst, welke De Jonge c.s. maar zelden ver mochten op te lossen. De Wormerveersche voorhoede speelde een vlot combinatie-spel. waarbij midvoor en vleugelspelers uitblonken. Na 7 mi nuten spelen wa< Douma r%eds tweemaal gepasseerd. Dreigde toen reeds een déblacle. tenslotte viel het nog mee, dat het met de rust nog „maar" 30 stond, waarbij nog moet worden aangeteekend, dat Röbken een penalty miste. Na de hervatting dachten we aanvan kelijk, dat Terrasvogels nog zou op halen, doch toen Dordmunt moest wor den vervangen, werd het Santpoortsche vonnis definitief voltrekken. Met 70 ze gevierde het kranige QSC-elftal. D.W.V.—Velsen 4—1 Na den wedstrijd VelsenZ.V.V. schre ven we o.m., dat we er nog niet geheel zeker van waren. ondanks de flinke overwinning op de Zaankanters dat het slopperspil-systeem voor Velsen „het" sy steem zou zijn en we zouden zeggen, dat de ontmoeting tegen D.W.V. ons in die onzekerheid gesterkt heeft In ieder geval hebben de Velsenaren reeds in hun twee de ontmoeting ervaren, dat er clubs zijn, die raad met dit systeem weten. Meer dan eens wist de kranige D.W.V -voorhoede stopperspil Nijssen te ontwijken en ook het feit. dat doelman Demmers zeer veel werk kreeg te verrichten veel meer dan zijn collega in 't D.W V.-doel wijst' er op, dat de D.W V.-aanval zich niet door het stop- perspil-systeem liet intimideeren. Met de rust was de stand 21. Alles was dus toen nog mogelijk, maar het scheen wel. of de Velsenaren hun enthousiasme hadden thuis gelaten. In ieder geval waren de D.W V.'ers vrijwel steeds eerder bij den bal. Tromp had, mede door het niet op dreef zijn van Maarschalk de handen vol aan den uitstekenden linksbuiten van D.W.V. Klaas Ooms. Deze nam op keurige wijze 2 doelpunten voor zijn rekening. Mogelijk had Velsen. dat al vrij spoedig na den aanvang door Prinsen de leiding had genomen, maar, zooals reeds gezegd, met de rust met 21 achter stond de kan sen nog kunnen doen keeren. door na de rust van tactiek te veranderen, opdat in het middenveld, waarin thans alleen D. W.V.'ers schenen te opereeren, ook „geel- blauw" vertegenwoordigd zou zijn. Nu men dat niet deed, werd de Velsen-aanval, waarin Bakkum en Ninaber niet veel uit richtten, op non-actief gezet en moest doel man Demmers steeds in actie komen, wat hem zeer goed afging. Aan de 41 neder laag had hij zeker geen schuld. Kinheim speelde gelijk In afwijking van het rooster speelde Kinheim op verzoek van Always Forward uit Hoorn dezen Zondag thuis en moest lijdelijk toezien, dat de Hoornsche bezoe kers viak voor het einde gelijk maakten. Het spel was matig met een steeds sterker en aanvallend Kinheim. Echter ontbrak een schutter in den aanval, hoewel de doelman der gasten op dreef was. Na vijf minuten schoot Rem den bal hard tegen den paal uit een vrijen trap. Een prachtige kopbal van Beuk tipte de doelman nog juist over. De Hoornsche ploeg verdedigde goed met enkele mooie, vlugge uitvallen. Kinheim was sterk in den aanval, maar het wilde niet lukken. Na 25 minuten stopte de doelman een hard schot van v. d. Wateren keurig. Even daarna dacht men een doel punt te zien, maar buitenspel verhin derde dat. Na de hervatting ontstond een zelfde spclbeeld. Tien minuten was ge speeld'toen Versteeg met een schitterend 'schot succes had (10). De gasten kwamen nu meer opzetten, Vijf minuten voor het einde kreeg Druyven het moeilijk. Eén keer redde hij, iets later een buitenspel- doelpunt. dat geannuleerd werd. Vlak voor het einde scoorde Always Forward den ge lijkmaker (11). I.E.V.—V.V.B. 0—5 In Rcoswijk werd de plaatselijke ont moeting een groote zege voor de Breesa- pers, die een zeer hoog tempo inzetten en behielden. Daartegenover stond het vrij wel „waardelooze" spel van den linker vleugel van I.E.V. De thuisclub maakte een zeer slechten indruk. Ondanks hard zwoegen van enkele individueele spelers werd de ontmoeting voor de gastheeren een volkomen débacle. I.E.V. compleet en V.V.B met twee invallers bleken een ge heel verschillend systeem te huldigen. De aanval der gasten was zeer productief, ook al door de onbetrouwbare I.E.V.-verdedi- ging. I.E.V. leidde den eersten aanval in, doch het tempo van V.V.B was te hoog. De Breesapers speelden een zeer goede partij, hetgeen in de eerste helft in twee doelpunten werd uitgedrukt (02). Na de hervatting kwamen de gastheeren er iets beter in. doch doelpunten bleven uit. V.V. B. scoorde nog driemaal en het werd 05. Voetbaluitslagen Stormvogels Jun.—Schoten Junioren 120 Stormvogels III—E.D.O, III 2—2 Stormvogels Jun.V.S.V. Jun14 T.Y.B.B. III—Terrasvogels II2—1 Terrasvogels IIIVelsen IV 41 Terrasvogels Adsp.V.V.B Adsp. 32 Soldaat door granaatexplosie gewond Zondagmiddag was een soldaat van het fort, W. P. genaamd, in de stelling van een tegenover de semaphore opge steld kanon gegaan. Hij zag daar een granaat en raapte die op om het projec tiel eens nader te bekijken. Hij liet de granaat vallen, die met een hevige knal uit elkaar sprong. P. werd ernstig ge wond. Hij wist zich nog uit de stelling omhoog te werken, omdat hij verdere explosies vreesde. Zijn kameraden, die de explosie natuurlijk hadden gehoord, vonden hem met een stuk geslagen lin ker onderbeen en met het rechterbeen door de scherven bloedend verwond. Men riep de hulp in van het Roode Kruis en spoedig was de heer Bakker aanwezig, die den gewonden soldaat de eerste hulp verleende. Deze werd daarop naar den wal gebracht en met een zie kenauto van de Marine naar het Anto- nïus-ziekenhuis vervoerd. Marktbericht van Zaterdag Aangevoerd werden 5000 kisten haring tOO kisten andere visch. Prijs versche haring f 7f 1.60. Gemid delde prijs f 5.40 per 50 KG, De haring- trawlers besomden f 16120, de vischtraw- lers f 16568. Verdere besommingen: ver- sche haring: KW 159 Jav'a f 7459. KW I 129 Bali f 241. KW 139 f 2952 Kustvisscherij: IJM 310 f 88. IJM 250 f 505. IJM 239 f 186, T.TM 52 f 3461. IJM 207 f 287. IJM 215 f 24. IJM 237 f 283. IJM 241 f 57.9, IJM 213 f 672, IJM 343 f 115, IJM 249 f 933. IJM 231 f 11: IJM 202 f 337, IJM 318 f 184. KW 190 f 117, KW 125 f 218. KW 34 f 163, KW 160 f 297, KW 190 f 960, KW 199 f 151, UK 191 f 1581. UK 143 f 861. UK 53 f 1226. UK 174 252. UK 119 f 263, WR 116 f 341, HD 291 f 319, HD 77 77 f 141. TX 29 f 3659, VD 60 f 721. Aanvoer van drijfnetharinq -Alhier kwamen binnen van de drijfnet- vïsscherij de KW 22 met 538 kantjes. KW 97 met 555 kantjes. KW 47 met 657 kant jes. KW 86 met 575 kantjes, KW 161 met 500 kantjes. KW 167 met 710 kantjes, KW 130 met 717 kantjes, KW 32 met 475 kantjes Versche haring werd door de loggers nic-t meer aangevoerd, wegens de sterke prijsdaling, waarvan de schepen op zee reeds bericht hadden gekregen. Alle ge vangen haring werd in de tonnen gedaan, hetzij gekaakt, hetzij gesteurd.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 6