Kantoorlokalen te huur •mi, volslagen slagersbediende Nederland poetst weer met Pastol Luidsprekers eenige flinke werksters „Het Handelshuis" IJMUID EN Aan versche haring geen gebrek Prijs liep terug tot 70 cent per kist! Het zal wel niet. eerder gebeurd zijn, dat zulk een hoeveelheid versche haring in IJmuiden werd aangevoerd als van daag het geval was. Met 11 a 12000 kisten, aangevoerd door acht trawlers, is weer een nieuw record gevestigd. Er kwam echter ook nog een na-oor- logsch record dat voor reeders en opva renden minder prettig is, namelijk een laagterecord van den prijs. Zooals men weet begon reeds Vrijdag j.l. een hevige prijsdaling. Deze zette zich Zaterdag voort en kwam vandaag tot staan bij een prijs van 70 cent per kist van 50 KG. Deze prijs gold echter voor de mindere kwaliteit. Voor de betere soorten werd nog tot f 7 per kist betaald. Door gebrek aan arbeidskrachten kon nauwelijks de helft van den aanvoer ge lost worden. De komende dagen wordt nog veel haring verwacht, daar er nog eenige trawlers met groote vangsten thuis varende zijn. Oude treinhaltes weer in gebruik Nog een week en dan is het uit met de treïnmisère tusschen Haarlem, en Uitgeest, en Haarlem en IJmuiden. Dan worden reizigers in andere deelen des lands „ge lukkig" gemaakt met de voor-historische rijtuigen, waarvan we hier in Kennemer- land nu wel genoeg hebben; dan snorren we electrisch over de rails, even veilig en vlug als voorheen, maar minder voor- deeiig. want zoo haast opgemerkt zijn de spoorkaartjes, of beter gezegd de treinritten aardig duurder geworden. Er wordt nog hard gewerkt op de lijn, zeifis op Zondag. Gisteren zagen we ten minste eenige arbeiders, die op de Julia- nabrug en aan het station IJmuiden bezig waren met het aanbrengen van veilig- heidsschermen. op plaatsen waar de elec- trisehe draden gevaar zouden kunnen opleveren. Voorloopig zal een uurdienst gereden worden, zoowel naar IJmuiden als naar Uitgeest, hetgeen beteekent. dat er tus schen Haarlem en VelsenIJmuiden Oost een half uurdienst is. Alhoewel het nog niet is zooals het eens was en zooals we het gaarne weer zouden hebben, mogen >ve tevreden zijn. Een aanzienlijke verbetering is ook, dat de halten Julianakade, Casembrootstraat en Zeeweg weer in gebruik genomen zul len worden. Dit beteekent niet alleen een gemak voor de omwonenden dezeF halten, maar ook een verlichting van den auto busdienst, die vooral op de spitsuren dik wijls overbelast is. Het reizen per auto bus wordt dus ook door de electrificatie gunstig beïnvloed. Arbeider omgekomen op Walserij Oost der Hoogovens Zaterdagavond om ongeveer 20.30 uur is op de afdeeling Walserij-Oost van de Hoog ovens te Velsen bij het stapelen van ;platen een doodélijk ongeluk geschied. Doordat een partij heete platen, die juist door de lcraan waren neergelegd, ging glijden, ge raakte de 35-jarige gehuwde kraanarbeider Van der Mark uit Haarlem, beklemd tus schen twee stapels. Hoewel de getroffene spoedig kon worden bevrijd, overleed hij aan de bekomen brandwonden. SCHEVENINGSCH VISSCHERIJNIEUWS. Van de haringvisscherij kwamen Zater dag en Zondag binnen de molorloggers Sch, 132 met 32 last, Sch. 30, 26 last !en 400 kisten versche visch, Sch. 302 met 34 last, Sch. 14 met 39 last, Sch. 242 met 34 last, Sch. 73 met 36 last, Sch. 64 met 36 last, Sch, 254 met 34 last, Sch. 333 met 46 last, Sch. 443 met 34 last, Sch. 159 met 33 last, Sch. 233 met 35 last. Sch. 107 met 600 kis ten versche visch, Sch. 141 met 27 last, Sch 310 met 33 last, Sch. 339 met 34 last. Voorts kwamen aan de markt de haring- treilers Sch. 120 met 1200 kisten versche haring. De noteering van de versche haring was hpdepmorgen 6.40 tot 7.70 per stuk naar kwaliteit. De vangstberichten van hedenmorgen luiden: Sch. 23 10 last, thuis stoomende. Sch. 53 10 last. thuis stoomende. Sch. 189 met 100 kantjes uit 75 netten, Sch 274 met 70 kantjes. Sch. 305 met 75 kantjes uit de halve vleet. Sch. 78 met 70 kantjes, Sch. 8 thuis stoomende. SCHEEPS BEWEGINGEN Laatste positie Nederlantlsche schepen: Actief. 27 van Kopenhagen te Odense: Alba tros. 27 van Antwerpen naar Huil: Biervliet, 27 van Middlesbro te Kopenhagen: Borelli. Soderh. jmA'dam. 26 Cuxhaven gepasseerd: Brinda. 28 v. Antwerpen n. Queensborough; Coryda. 21 van Curacao naar Buenos Aires: Democraat, 26 van Rotterdam te Londen: De Ruyter, 27 van Kopenhagen te Borga; Dina, Grangemouth—Kopenhagen, pass. 24 St. Abb's Head; Doorman, 24 van Dakar naar Marseille: Edam. 24 van Charleston n New Orleans; Erinna. 23 van Suez naar Fa- nara: Express. 27 van Rotterdam te Londen: Fidueiam. 25 van Goole te Great Yarmouth; Fort Oranje. 25 van Venetië te New York: Frans van Mieris. 23 van Houston naar Lon den; Gaasterland, 27 van Leith naar Kings- lynn: Hast 4. 23 van Kotka te Kopenhagen voor reparatie: Ino, 23 Curagao te Kingston (Jamaica); Jaarstroom, Hongkong—Liverpool, passeerde 25 Lissabon; Java. 27 van Emden te Boness; Jupiter, 24 van Curacao te New Orleans; Katwijk, 27 van Norresundby te Geffie; Margeca, 27 van Kotka te Helsinki; Mr. Harm Smeenge. 27 van Liverpool te Fremington; Mr. Linthorst Iloman. 27 van Lissabon naar Rotterdam; Notos, 23 van Tri nidad naar New "York; Oleum. 27 van Hor- sens te Londen; Papendrecht, Rotterdam Bahrein, Passeerde 27 Gibraltar; Pericles, 25 van Curacao naar Baranquilia; Pygmalion. 25 van New York naar Curaco; Rolf, 27 van Havre te Antwerpen; Rosa Marie, 27 van Grangemouth te Holbaek; Sandenburgh. 27 van Antwerpen naar Portugal; Socrates, 24 van Guayaquil te Valparaiso; Stad Maassluis, 23 van Antwerpen naar Hampton Roads; Stad Schiedam. 27 van Rotterdam te Ham burg; Tabinta, 25 van Batavia naar Tarakan; Titus, 23 van Curacao naar New York; Va derland. 27 van Kopenhagen naar Monsteras; Virgo. 27 van Rottei-dam te Figueira; West- plein, 27 van Vera Cruz te Tampico; Zwer ver, 27 van Hull naar Thistad. Sleepbedrijf: De slbt. „Ebro" met bagger molen „Rupel" vertrok 27 van Delfzijl naar Rotterdam. Neurenberg telt vijftig gevangenen méér Amerikaansche troepen hebben alle toegangswegen tot Neurenberg Zater dagavond afgezet. Volgens radio Mün- chen hebben de Amerikaansche autori teiten scherpschutters opgesteld buiten de gevangenis, waar de nazi-leiders zijn gedetineerd. Wanneer Dinsdagmiddag aan liet, ein de van het vonnis de straffen aan de in- dividueele beschuldigden zullen worden opgelegd, zullen zij niet zooals tijdens het gelieele proces, tezamen in de be klaagdenbank zitten. Zij zullen in volg orde van de acte van beschuldiging worden binnengebracht om op dezelfde plaats die zij steeds hebben ingenomen hun vonnis te liooren vellen. Onmiddel lijk daarna zullen zij weer worden weg geleid. Een voor een zullen zij zoo hun straf vernemen. Er zijn op dezen vooravond van de oordeelsdagen 58 menschen in Neuren berg, die den inhoud van het tweehon- derdvijftig pagina's omvattende vonnis kennen. Acht hunner zijn de rechters en hun plaatsvervangers. De vijftig an deren zijn vertalers, stenografen en ty pisten. die den tekst hebben opgeno men, vertaald en vermenigvuldigd. Voor dat. zij hun vertrouwenswerk be gonnen. zijn ze door president Lawrence beëedigd en hebben zii een verklaring geteekend. waarin zii er in toestemden, van laatstleden Donderdag 26 Septem ber af tot na het vonnis onder strenge bewaking afgezonderd van de buiten wereld te leven. Vele autoriteiten uit het buitenland, die bii het vonnis zullen tegenwoordig ziin. arriveerden in Neurenberg, o.a. de Nederlandscne minister van Justitie. Om tien uur vanmorgen is de zitting van het hof te Neurenberg in tegen woordigheid van alle beschuldigden en hunne verdedigers begonnen. De dag zal worden besteed aan het voorlezen van de omvangrijke motiyeering van de morgen bekend te niaken vonnis sen. De spanning, in de rechtzaal was heden tot een hoogtepunt gestegen. Op de gezichten der beklaagden was een uiterste nervositeit te lezen. Oorzaak van vliegtuigongelukken ontdekt Volgens de Daily Express hebben Brit- sche onderzoekers de oorzaak ontdekt van talrijke ongevallen, die onlangs met ver keersvliegtuigen hebben plaats gehad. Volgens de onderzoekers zijn de vlieg tuigongevallen veroorzaakt door ontplof fing van gassen, afkomstig van overver hitte smeerolie. De heer Poole heeft in zijn laboratorium aangetoond, dat een kleine hoeveelheid olie in een gesloten biscuit trommel na verhitting tot explosie kan geraken. Om dit gevaar tegen te gaan heeft de heer Poole een apparaat vervaar- digd, dat in feite een verbeterde uitgave is van de indertijd door hem voor R.A.F.- vliegtuigen en tankschepen der marine geconstrueerde benzine-opsporingsmeter. Dit toestel begint reeds te functionneeren, lang voordat het critische punt bereikt is, zoodat de piloot alle tijd heeft om te landen. Atoombom-zending naar Europa Volgens een bericht in de „New York Post" heeft B.vrnes, de Amerikaansche minister van Buitenlandsclie Zaken, zich op het laatste moment verzet tegen een plan, om tijdens de diplomatieke crisis tusschen Amerika en Joego-Slavië vier groepen bommenwerpers, beladen met atoombommen, naar Europa te zen den. Het Amerikaansche ministerie van Buitenlandsche Zaken weigerde com mentaar te leveren op het bericht, dat afkomstig is van "een correspondent, die eerder in deze week had verklaard, dat superforten, bemand met personeel, ge oefend in het bombardeeren met atoom bommen binnenkort naar bases in Alas ka en op de Aleoeten zullen worden gezonden. Het bericht van heden schrijft het plan om atoombommen naar Europa te zenden als een „stok achter de deur" en de correspondent zegt dat het „juist aan het licht gekomen is, en zeker ook thans niet officieel bevestigd zal wor den". NET PERSOON adm. g. onderlegd, nog eenige dagen vrij hebbende- wensclit deze productief te maken door het bijh. v. administraties, in ning kwitanties of dergel. Br. no. IJ 238. De LESSEN voor M.O. en S.P.D. BOEKHOUDEN zijn hervat. Dr. GEVERS, Dr. Handelsw. en Staatsw. Harddraverslaan 43, Santpoort-Station. Nu nog alleen in doos jes verkrijgbaar en... ir. beperkte OQFICIEELE PUBLICATIE GROENTEN EN FRUIT Aan alle kleinhandelaren in de volgende gemeenten is van 6 September t.m. 28 Sep tember ongelimiteerd alle soorten fruit ver strekt. Tevens wordt berloht dat 4 en 5 Oc tober bananen zullen worden verdeeld door Beverwijk. Beverwijk. Velsen, Heemskerk. Assendelft. Uitgeest, Limmen, Worm er, Wormerveer. Castricum en Westzaan. Goed WANDELWAGEN TJE en 1 pers. led. gevr. event. ruiling., Jac. van Heemskerkstraat 10 R. RUILEN nw. wollen de ken z.g.a.n. voor, stofzuiger desn. met bijbéU Te koop gevr. 1 pers. Eng. ledik. Bak kerstraat 33, IJni. RUILEN: een paar z.g.a.n. blauwe damesschoenen, m. 3{ voor sportsch. m, 39, P. C Hooftlaan 87, Driehuis. Net meisje zoèlet NETTE VRIENDIN Ift. 17-18 j.. L 842 bur. v. d blad. WONINGRUIL te Urn om®, Fr. Naerebo-utstr. voor huis D. Hartoghstr. of omg. of Alex. Bellstr. of omg. Adr. te bevr. bur. v. d. blad. Op goeden stand in Santp. voll. PENSION agb. in kl. ambten.gezin. Br. no. 139 Visser, Terrasweg 15. Santp. RUILEN nw. H. polshorlo ge voor zw. haardkachel des gew. m. bijbet. E. v. Buuren, IJmuiderstr.weg 130, IJm. O. Te koop of ruilen voor binnen- en buitenbanden 28 x l'/2, 1 dikke gr. m. POOL- JAS, jongensbroek lft. 12 j., gummi regenjas. L. Kok; Rembrandtlaan 23, IJm. O. OLIEJAS gr. m. te koop. Adres bur. v d. blad. Diverse TIMMERGEREED SCHAPPEN te koop. Meeu wenlaan 31, IJm. O. TE KOOP'z.g.a.n. d. bl wintermantel m. capuchon m. 38-40. Pres. Steynstraat 19, IJm. Te koop KINDERLEDI- KANTJE en kamerscherm. Kennemerlaan 149. Te koop beste II. WIN TERJAS f 25, 1 pr. H. sch. m. 42 f 15 v. Hooff. Burg. Rambonnetlaan 54, IJm. De KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE HOOGOVENS EN STAALFABRIEKEN N.V. te IJmuiden zoekt voor h-et schoonhouden van haar kantoren Gegadigden worden verzocht zich persoonlijk te melden bij den Huishoud el ijken Dienst. Gevraagd: FLINKE MEISJES voor diverse af deelingen. Vergoeding reisgeld. Prettige werkkring. Wasschef»?j en Chemische Wasscherij HOEK EN VAART Bloemendaalschestraatweg 17, Santpoort-St. De KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE HOOGOVENS EN STAALFABRIEKEN N.V. te IJmuiden vraagt EENIGE CONSTRUCTEURS o! TEEKENAARS in het bezit van het diploma M.T.S. Werktuig bouwkunde of daaraan geiijilc te stellen oip-leiding;. Gegadigden moeten bekend zijn met het eonstrueeren van jnachines en apparaten voor de algemeene machine bouw en transportinrichtingen. Tevens moeten zij eenige bekendheid bezitten met pijp leidingen en eenvoudig constructie- en plaatwerk. Brieven met uitvoerige beschrijving levensloop en op leiding worden, binnen 8 dagen na -plaatsing dezer ad vertentie ingewacht bij de Sociale Afdeeling Biijenhoeve. Gevraagd zoo spoedig miogelijk een SLAGERIJ SCHIPPER, Santpoort-Station. Bil-o emendaalschest-raat weg 6-3 Zuidzijde Viasohershaven, IJmuiden-. Brieven IJ 239 Bureau van dit blad. Koopt alles en overal o.a. Compl. ameublementen, zolder-opruimingen, net ge dragen kleeding enz enz. J. VISSER BURG. RAMBONNETLAAN 2d Er moet regelmatig en met toe' tending voor onze landgenooten in indië gezorgd worden. Laat ons beginnen met het Kerstpakket. ,,Geen liefdadigheid. maar een handdruk, die zal bettekenen: Wij bier tn Nederland ttjn trolicb op hen en we zullen, ondanks den aft tand. het Kent feest tarnen vieren." (Z. Esc. de Min. Prei. Dr. Beel 150.000 Kerstpakketten worden gereed gemaakt. Terwille van den spoed, die betracht moet worden, stelt het Nederlandsche Roode Kruis eenheidspakketten samen niet een verzorgden inhoud. In October vertrekt de boot, die ze mee moet nemen - het wordt dus kort dag. Verwachtwordt.dat iedereen in Nederland een bijdrage voor deze Kerst pakketten geeft, want pas dan zullen deze pakketten ook een morcclcn steun voor onze landgenooten in Indië zijn. la Nederland denkeu ze aan oiih...< dat moet iedere Nederlandsehe man of vrouw in Indië voelen. Dat zullen ze voelen, wanneer wijjhun binnen kort kunnen vertellen, hoeveel duizenden daadwerkelijk achter de NIW1N staan. Stel hen niet teleur help de NI WIN actie naar vermogen - het is een nationale daad. Het.gaat goed met de NIWEN. Tezamen met de op dit gebied reeds werkzame orga nisaties worden thans plannen uitgewerkt om zoo snel mogelijk méér lectuur, méér artisten. méér films, méér muziek, mééf sportartikelen naar "onze militairen, en burgers in Indië te zenden. Er zijn bergen wérk te verzetten, maar met het groote doel voor oogen zal dat best lukken. Van U wordt gevraagd te toonen. dat U instemt met het werk van de NI WIN. de organisatie, die aan onze landgenooten. in Indië daadwerkelijk zal bewijzen, dat'héél Neder land met hun zorgen en moeilijkheden meeleeft. Vormt „NIIVLN. korneu" Schaar U met Uw gezin. Uw collega's. Uw medewer kers. Uw vereeniging achter het streven van de NI WIN. Praat met hen over onze landgenooten in Indie. ver diep U met hen in de zorgen en moeilijkheden, die zij - mede ter wille van ons allen - daar te verwerken hebben. Doe dat niet één keer. maar regelmatig, dan wordt de band. die ons allen bindt sterker en-meer zichtbaar. Zamel in Uw „kern" bijdragen in, stel het uitgangetje van de kaartpot. van de kcgelclub of wat d3ii ook. uit tot betere tijden en geef nu de inhoud yoor de welzïjnsverzorging van onze menschen in Indie. A'le correspondentie uitsluitend aan: Centraal bureau Rijnstraat 10, Oen Haag GIRO 5HOOO ff Nationale Inspanning Weizijnsverzorging lndië& TE KOOP meisjesmantel INw. SCHRIJFMACHINE en kort jasje, lft. 10-12 j. te koop. Adres te bevr. bur. Wijk aan Zeeërweg 52. I v. d. blad.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 8