Stormvogels won net 1-0 van D.O.S. D.O.S.Stormvogels 01 Mooi spel kregen de talrijke bezoekers in dezen wedstrijd niet te zien, maar wel genoten ze van een maximum aan span ning: Tot de laatste minuut was de uitslag onzeker. In de eerste helft ging de strijd vrij ge lijk op en neer. Mogelijk was reeds toen DOS een tikje in de meerderheid, maar daar tegenover staat, dat Stormvogels de beste kansen kreeg. Het schieten der Stormvogels-voorhoede was echter zwak, Meyer zag zelfs kans vóór open doel den bal nog in het zijnel te plaatsen zoodat slechts één de» kansen door Van Dalen 8 minuten na den aanvang benut werd. Door de grootere schotvaardigheid en doortastendheid van de voorhoede van DOS èn dóór het feit, dat het in de Storm vogels-achterhoede niet altijd boterde vooral ter linkerzijde, waar Aptroot zijn vleugelman niet „hield" en Schoorl een paar maal mistrapte kreeg Kraak het heel wat drukker dan zijn collega Van Baggem. De IJmuider crack had er echter heel goed het oog in en stopte schoten van v. d. Valk en Baljet en een kopbal Van v. d. Bogert op werkelijk schitterende wijze. Met de rust leidde Stormvogels nog steeds met 10. Na de hervatting kreeg de Stormvogels defensie het onmiddellijk zwaar te verant woorden. Snoeks Sr. en Schoorl waren nu echter niet te passeeren en ook Goedhart en Van Gemert waren groote struikelblok ken. Ondanks hun goede werk en dat van het achtertrio dreigde het Stormvogels- doel tot tweemaal toe doorboord te wor den, doch even zooveel malen kopten Schoorl en Aptroot den bal uit het doel De -Stormvogels-voorhoede. waarin Meyer. De Boer en Groet niet in hun bes ten vorm speelden wat was het plaat sen van De Boer slecht! en Snoeks Jr., dJe niet onaardig begonnen was na rust al spoedig „op" was. bracht slechts zoo nu en dan de noodige opluchting. Meyer en Snoeks Jr. kregen een tweetal kansen om de overwinning veilig te stellen, doch ze accepteerden ze niet. V.S.V. boekt de eerste nederlaag Zooals in de eerste helft is gespeeld, is voetbal toch een kijkspel bij uitnemend heid. Er werd een techniek vertoond, welke bewondering afdwong. Daarbij kwam dat in een zeer hoog tempo ge speeld werd en fraai positiespel vertoond werd, waarbij de Schiedammers het spel doorgaans kort hielden. Vooral C. van der Tuin speelde teveel op eigen houtje. VSV hield de aanvallen voortdurend open en zij waren iets gevaarlijker. Uit een pass van Van der Tuin gaf mid denvoor Molenaar Hermes de leiding Dit inspireerde VSV om het tempo op te voeren. Daarbij kregen de spelers eenige goede kansen. Uit een daarvan doelpuntte Van Onselen. De anders zoo productieve Velsensche middenvoor miste evenwel daarna eenige kansen en hierdoor moest VSV zich bij de rust met een 11 stand tevreden stellen. De tweede helft begon met een. offen sief op het doel van Hermes, doch door voortreffelijk spel, vooral van linksachter Tettelaar, bleef 6ucces uit. Geleidelijk werkte Hermes zich los en kwam in den aanval. Schieten was bij de gasten ook al geen sterk punt en gevoegd bij het feit, dat De Vries in topvorm speelde, was er in dit opzicht weinig gevaar te duchten. C. van der Tuin kreeg eens den bal toe gespeeld en doelpuntte onhoudbaar voor Akkerman (12). De kracht van Hermes was de halflinie, welke iederen aanval opving en de voor hoede dien steun gaf. welken Schaaper en vooral Van Eerde de Velsensche voor hoede onthielden. Laatstgenoemde moest den zwak spelenden Voet te veel as- sisteeeren. VSV wijzigde zijn opstelling door Spaans die er na de hervatting niet veel van terecht bracht, op de spilplaats te zetten terwijl De Vries diens plaats als rechtsbinnen innam. Het leverde evenwel geen resultaat op en mede doordat de achterhoede der Schiedammers op dreef was, moest VSV zijn eerste nederlaag van dit seizoen noteeren» T.O.G. II—Stormvogels II 4—4. Stormvogels heeft het tegen TOG II niet tot een overwinning kunnen brengen. Een fout van Rechsteiner leverde den Amster dammers. die een stevig spelletje speel den al spoedig een doelpunt op Wel werd deze achterstand weer ingeloopen, maar in de tweede helft had TOG II toch weer een 43 voorsprong Het schieten dei- voorhoede van Stormvogels liet nog al te wenschen over en daarom was het maar goed, dat den blauw-witten twee straf schoppen werden toegekend, waaruit rechts-achter Alffnd twee doelpunten wist te maken. Velsen II—Z.F.C. IV 5—3. Velsen II begon buitengewoon goed. Het overspeelde ZFC geheel en in korten tijd hadden de Velsenaren eer. voorsprong van 30. Toen vonden zij het welletjes en meenden op verkregen lauweren te kun nen rusten. ZFC maakte hiervan gebruik en wist den achterstand tot 32 in te loopen. Gelukkig zag Velsen nog bijtijds het ge vaar in. De Vrome c.s. legden er een schepje op en wisten voor een veiligen 52 voorsprong te zorgen. Tenslotte maakte ZFC haar derde doelpunt. I.E.V.T.H.B. 0—0. De eenige voetbalontmoeting van de clubs uit Velsen-Noord, welke door het ontbreken van voetbalschoenen bij I.E.V. ook op de nominatie stond uitgesteld te worden, is in een puntloos spel geëindigd. De partijen wogen tegen elkaar op en de onderlinge verhoudingen waren van dien aard, dat geluk doelpunten had moeten brengen. Het geheel had een normaal ver loop, waarbij de voorhoeden schotvaardig heid misten of de spelers niet doortastend genoeg waren, om succes te hebben. Twee jubilea bij de Hoogovens In twee afdeelingen van de Konink lijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. hadden huldigingen plaats ter gelegenheid van zilveren ambtsjubilea, en wel in de electrotech- nische afdeeling, waar de heer A. Ver schoor, kraandrijver aan de Buitenha ven, naar het versierde podium werd geleid, en bij de afdeeling Hoogovens, waar de hoofdopzichter, de heer W. Ma- rinus, het middelpunt van de feest vreugde in het, voor deze gelegenheid tot feestzaal omgetooverde schaftlokaal, vormde. Beide jubilarissen werden vooraf door den voorzitter der directie, Ir. A. H. Ingen Housz, onder aanbie ding van de gebruikelijke enveloppe ge luk gewenscht. Ir. T. Michielsen, chef van de E.T.A., sprak den heer Verschoor en zijn echt- genoote toe en overhandigde hem het gedenkbord en hei Vereerend Getuig- serrift van de Maatschappij. Ir. I. v. Ees hieldeen gevoelvolle toespraak, waarin hij ook den onlangs, ten gevolge van een ongeval, overleden medewerker van de ETA, den heer Schröduer her dacht. Hij wekte de aanwezigen op om met alle gezamenlijke inspanning te trachten ongevallen te voorkomen erj. hij meende, dat een dergelijke afspraak voor den jubilaris op dezen dag even eens een belangrijk geschenk zal zijn. Aan het slot van zijn rede overhandigde de heer v. Ees het cadeau van de afdee ling, waarna de heer J. P. van Heyst, hoofdopzichter, persoonlijke herinne ringen ophaalde en het Album met de namen der schenkers overreikte. De heer Verschoor dankte ontroerd. In het schaftlokaal van Hoogovens voerde allereerst de bedrijfsdirecteur Ir. F. W. E. Spies het woord, hij ging het werk na dat door den heer Marinus is verricht. Het was hem een bijzonder ge noegen de gevoelens van allen, die bij de maatschappij werken, ten aanzien van den jubilaris te vertolken. Hij over handigde het Gedenkbord en het Ver eerend Getuigschrift der Maatschap™». De chef van de afdeeling Hoogovens, Ir. P. W. Rijkeboer, was de. volgende spreker, die met een hartelijke toespraak een der geschenken der afdeeling gaf. Vervolgens sprak de heer Van Wie- ringen, collega van den jubilaris, over al de jaren, die zij samen aan het be drijf hebben gewerkt. Zijn. woorden werden eveneens door cadeaux verge zeld. De heer J. van der Aa trad als woordvoerder van de werkers aan de Buitenhaven op en schonk den jubila ris een aantal boekwerken. Nadat de heer Marinus voor de hem gebrachte hulde op geestige wijze had bedankt, bleef men nog geruïmen tijd bijeen. Japanners ter walvischvaart Japansche reeders hebben van gene raal Mac Arthur vergunning gekregen, een walvischvloot uit te rusten, be staande uit twee fabrieksschepen, 12 jagers en 7 vrachtschepen voor een reis van 6000 mijl in Zuidpool-wateren. Noorwegen, Australië en Nieuw-Zee- land hebben reeds geprotesteerd. Ook Canada gaat er niet mee accöord, vooral omdat de Japanners zich gewoonlijk niet aan de overeenkomst hielden, voor al niet ten aanzien van de vastgestelde minimum-maat der dieren. MARKTBERICHT VAN ZATERDAG. De aanvoer bedroeg 3900 kisten versche haring en 2000 kisten andere visch, De haringtrawlers besomden f 27.398, de vischtrawlers f 1800. Verdere besommingen: Versche haring: IJM 107 Johanna f 5599, KW 64 f 1754, KW 162 f 5445, KW 83 f 3761, SCH 4 f 7977. Kustvisschers IJM 221 f 1993, IJM 202 f 102, IJM 343 f 39. IJM 318 f 142. IJM 262 f 123, IJM 310 f 57. IJM 241 f 133. IJM 213 f 292, IJM 237 f 62. IJM 215 f 55. IJM 207 f 42. IJM 207 f 42, IJM 250 f 174, IJM 251 f 1861-KW 165 f 37, KW 160 f 115, KW 34 f 210. KW 135 f 57. KW 199 f 195, KW 210 f 1386, KW 53 f 2348, KW 108 f 295, HD 291 f 110, HD 37 3819. HD 26 f 1362, ZA 21 f 19, EH 20 f 160, WR 116 f 159, TX 29 f 249.1, VD 60 f 358, UK 41 f 1343, UK 202 f 3222, UK 94 f 83, UK 163 f 76, UK 47 f 76, UK 9 f 128, UK 93 f 14, UK 7 f 95, UK 215 f 62, UK161 f 125. UK 52 f 1319. UK 184 f 80, UK 87 f 36. Marktprijzen: Wijting 143.70, idem dicht 73.30, schar II 10, bot 1815. mid delschol 3430. kl. mid. schol 34, kleine schol III 15, schar I 22, tarbot II 5148, tarbot III 45. tarbot IV 27—26, versche haring 16.505.50, alles per 50 kg Tarbot I 1.20—0.94. gr. tong 1.60—1.50, mid. tong 1.621.42. kl. mid. tong 1.54 1.42, kl. tong I 1.22. kl. tong II 0.86—0.80, kl. tong III 1.540.42, alles per kg. HET SCHILDERSVAK OP DE NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL. Naar aanleiding van ons artikel over de Nijverheidsschool wijst men er ons op. dat. de indruk zou kunnen zijn ge wekt. als zou voor de schildersafdeeling aan deze school geen belangstelling be staan. Dit is niet juist. Integendeel, deze afdeeling breidt zich, mede dank zij het werk van den leeraar den heer Bresser, nog steeds uit. De „Van Riemsdijk" naar Amsterdam Het m.s. Van Riemsdijk is, nadat er opnieuw een hoeveelheid water was uitgepompt, Zaterdag naar Amsterdam gesleept en in de oude Houthaven vast gelegd. Aangezien het schip op zijn nieuwe ligplaats opnieuw neiging vertoonde om slagzij te maken, heeft men Zondagmor gen weer de hulp van de pompen moe ten inroepen. Na de haring de makreel Na een reis van 11 dagen kwam Za terdagmiddag van de visscherij terug de stoomtrawler Prinses Beatrix IJM 117. Deze trawler was, nadat de haring- prijzen zoo belangrijk waren gedaald, naar de Noord gestoomd voor de vis scherij op makreel. Het is een succes volle reis geworden; de vangst bestond uit 1500 manden visch, waarvan 820 manden makreel, verder 300 manden haring en een flinke hoeveelheid schel- vïsch enz. Voor de rookerijen is deze aanvoer van makreel een buitenkansje, nu door den achteruitgang van de kwaliteit der haring, deze visch voor hun bedrijf min der geschikt is geworden. Commandant en opvarenden van de „Van Galen" onderscheiden De Koningin heeft den vice-admiraal A. S. Pinke, commandant der Zeemacht in Nederlandsch-Indië, begiftigd met den Bronzen Leeuw. Vice-admiraal Pinke heeft deze onder scheiding ontvangen, wegens: „Het be drijven van bijzonder moedige en beleid volle daden in den strijd tegenover den vijand, door op 10 Mei 1940 in den rang van kapitein-luitenant ter zee, als com mandant van onze torpedoboot „Van Galen" door den Nieuwen Waterweg, in gevolge ontvangen bevelen, op te stoomen naar Rotterdam en deel te nemen aan de actie tegen het vliegveld „Waalhaven" Hoewel bij nadering van Rotterdam ge noemde torpedobootjager herhaaldelijk door vijandelijke vliegtuigen met bommen van geringe hoogte werd aangevallen, heeft hij de operatie doorgezet, totdat het schip lek en buiten gevecht raakte. Hij heeft daarna te land met zijn beman ning deelgenomen aan de verdediging van Rotterdam". Van de opvarenden van Hr. Ms. „Van Galen", die in 1940 onder de bevelen van den kapitein-luitenant ter zee Pinke dien den zijn de volgende officieren en onder officieren onderscheiden: Het Bronzen Kruis: de eervol ontslagen luitenant ter zee der 2e klasse E. H. Laviro (voor de derde maal); de luitenant ter zee der 2e klasse J. C. A. Siliacus, dienende bij de marine-kazerne te Den Helder: de ma joor-machinist P. P. Neefjes, dienende op Hr. Ms. „Evertsen". Het kruis van Verdienste: de sergeant machinist J. Roose, dienende op Hr. Ms. „Willem van der Zwaan"; de sergeant machinist P. Boor dienende op Hr.» Ms. „Ileemiskerck"; de korporaal-machinist A. Koopman dienende op Hr. Ms. „Piet Hein". SCHEEPSBERICHTEN. Haven IJmuiden, Aangekomen 11 October: Eng. ms. Dur- ward van Leith, met stukgoed, ligplaats Zeeburgerkade, carg. V.C.K. Ned. s.s. Ben kalis. van Hamburg, om bij te laden, lig plaats Sumatrakade, carg. Mij. Nederland. Ned. s-s. Lestris, van Burea. met cellulose, ligplaats Papierfabriek Velsen, carg. N.B.K. Aangekomen 12 October: Zweedsche m.s. Dorothea, van Munksund, met hout, lig plaats Minervahaven, Vinke en Co.; Eng. m.s. Ninella, van Curagao, met lading olie, ligplaats Zeeburgerkade, carg Ruys en Co. Ned. m.s. Patria, van Londen, met stuk goed, ligplaats Handelskade, carg. Holl. Boot. Vertrokken 11 October: Starkenborgh, naar Manchester; Lustïana naar Rotter dam; Heble naar Antwerpen; Marpesia naar Embden; Narwal naar Delfzijl; Kwiek naar Antwerpen; Wilda naar Aarhuus. K.N.S.M.: Iris 11 Oct. te Antwerpen; Caribia 11 Oct. te Kopenhagen; Wilba 11 Oct. van Amsterdam naar Aru; Hermes 10 Oct. te Alexandrië; Orpheus 11 Oct. van Rotter dam naar Figo; Arïe Scheffer, 11 Oct. van Oporto; Kemphaan 11 Oct. van Oporto naar Holland; Titus. 9 Oct. van New York naar West-Indië; Notos 10 Oct. van New York naar West-Indië; Bacchus 10, Oct. te New York. HollandAfrika Lijn: Phaeax 11 Oct. te East-Londen; Oranje fontein 11 Oct. te Antwerpen: Randfontein 10 Oct. te Mombassa; Nijkerk 10 Oct. van Djedah naar Port Soudan; Amstelkerk 11 Oct. van Victoria naar Loande. Mij. Nederland: Merwede 7 Oct. van Batavia: Tabinta 7 Oct. van Batavia; Jan Li evens 8 Oct. te Bome; Manoera 7 Oct. te Beira; Benkalis 12 Oct. te Amsterdam; Joh. v Oldenbar- neveld 11 Oct. Gibraltar gepasseerd. Kon. Holl. Lloyd: Aert van der Neer 10 Oct. uitreis, aan gekomen te Buenos Aires. Sleepbedrijf: Slbt. Zwarte Zee met droogdok, vertrok 12 Oct. van Kiel naar Stockholm; Slpbt. Witte Zee met twee landingsvaartuigen, van Appledore naar Rio de Janeiro, be vond zich 11 Oct. 15 gr 43 N. en 18 gr. 00 W. Slbt.. Hudson, van Appledore naar Rio de Janeiro, bevond zich 11 Oct. 9 gr. 21 min. Z. en 31 gr. 03 min. W. Slbt. Poolzee van Milfordhaven naar Rio de Janeiro, bevond zich 11 Oct. 3 gr. 36 min. Z. en 28 gr. 18 min. W. Slbt. Ganges met het be schadigde s.s. Tulane vertrok 11 Oct. van Brunsbuttel naar Oslo. Drukke KanaaTvisscherlj verwacht Er wordt in den komenden winter een drukke Kanaalvisscherij verwacht en vermoed wordt, dat de vangst vroeg zal beginnen en overvloedig zal zijn. Ver moedelijk zullen 500 Belgische en een nog grooter aantal Fransche visschers- vaartuigen aan de visscherij op ijle ha ring deelnemen. Wat het aantal Fran sche vaartuigen betreft, kan worden ge meld, dat tot dusver zijn ingediend on geveer 250 aanvragen van de Atlanti sche Oceaanhavens, ongeveer 200 van Boulogne en omliggende havens en on geveer 11-0 van Duinkerken en omge ving. terwijl voorts 50 Belgische sche- Fen een verzoek tot aanvoer in een ransche haven (Duinkerken) hebben ingediend. Celluloid kan niet mica vervangen! De kachels en haarden worden weer voor den dag gehaald. Maar velen be hoeven een nieuw micaplaatje, want in den oorlog was er geen mica te verkrij gen. En ook nu is het nog schaarsch en wanneer het al te verkrijgen is, peper duur. Dan nemen we maar het plaatje van het deurslot dat is toch ook mica! Mis, dat is celluloid en we hoorden al, dat eenige ingezetenen, die hun deur plaatje in kachel of haard hadden ver werkt, hebben ondervonden, dat die deurplaatjes, niet als mica onbrandbaar zijn. Men zij dus gewaarschuwd. VELSEN Van Gelder Zonen verwacht de eerste houtboot De eerste houtboot voor de Papier fabriek Van Gelder Zonen N.V. wordt (nadat gedurende zes jaar geen hout uit vreemde landen is aangevoerd) Dinsdag verwacht. Dit bericht is voor allen, die met de papierfabricage te maken hebben, on getwijfeld zeer belangrijk, maar uiter aard voor het bedrijf in onze plaats wel van zeer groot belang. Het was, dank zij een vooruitzienden blik, mogelijk dat het bedrijf na 10 Mei 1940 voorloopig nog uit een vrij aanzienlijken voorraad overzeesch hout kon putten, aangevoerd in bijzonder groote kwantums in de jaren 1938 en 1939. Maar waar afgaat en niet bijkomt, vermindert, want de voorraad werd slechts met kleine hoeveelheden in- landsch hout aangevuld. Toen kwam er stroo en daarvan werd papier gemaakt en zelfs met succes, en ook nu nog wordt hieruit cellulose ge kookt. Na de bevrijding zorgden zeeschepen voor aanvoer van Scandinavische hout- stof en cellulose, welke veel tot verhoo ging van de productie bijdroegen. Thans echter komt er weer hout, al is het een zeeboot van middelmatige grootte, maar het is bekend, dat deze vrij spoedig door een tweede wordt gevolgd. In elk geval beteekent deze eerste houtboot na den oorlog weer een heel groote stap in de goede richting van den wderopbouw en daarom zal het schip zeker met vreugde worden begroet. Burgerlijke Stand Geboren: A. M. Lampersde Reus, Hofdijklaan 22, Driehuis; C. Demmers Lips, d., Zeeweg 243, IJmuiden O,; G. M. HoltGroot, z., Kortenaerstraat 10, IJmuiden O.: W. H. M. WijmanVuist, z., Bloemstraat 53, IJmuiden; V. F. E. Post Bornhauser, z., 2e Torricellistraat 15-, IJmuiden; J. FonteijneSint, z. en d., Leeuweriklaan 46, IJmuiden; M. Otter Winter, d., Hyacinthenstraat 20, Santpoort. Overleden: K. F. Bierenbroodspot, 66 j., echtg. van B. Euwalda, Ger. Doustraat 39, IJmuiden O.; P. van Dorp, 2 jaar, zoon v. J. P. van Dorp, Tuindersstraat 107, IJmui den O.; J. Keus, 65 j., echtg. van A. Wes- - terduin, W. Barendszstraat 6, IJmuiden. Getrouwd: W. Vrolijk en C. J. F, Koe- lemeijer, Napierdwarsstr. 3, IJmuiden; C. Jacques en M. Trordp, Rijksweg 310, Santpoort; P. J, van'den Berg en C. Prins, Pr. Steijnstraat 44 rd., IJmuiden; P. van Ombergen en A. Besse, Eschdoorn- straat 35, IJmuiden Oost; J. van der Wal en C. Metz, Platanenstraat 7, IJmuiden Oost; C. Stulp en B. K. Kloosterhuis, Wijk aan Zeeërweg 150, IJmuiden Oost. SANTPOORT Strawberries-Nieuws In de morgenuren boekten het tweede en derde heeren-elftal alsmede het reserve dames-elftal een overwinning. Ook het vijfde heeren-elftal legde op de punten beslag. Nadat eerst in het bijzijn van eenige autoriteiten de voorzitter met een korte toespraak de nieuwe velden door het hijschen der clubvlag officieel in ge bruik genomen had, bond het eérste hee ren-elftal den strijd aan tegen BMHC II. Direct waren de Velsenaren in den aanval en na 10 minuten spelen doelpuntte Otto met een prachtig doelpunt voor Straw berries. Kort daarna verhoogde Minder- houd den voorsprong. Door goed samen spel passeerde Maters tenslotte nog twee maal de Bloemendaaische verdediging. Na de rust zakte het tempo en BMHC maakte van de gelegenheid gebruik een tegenpunt te scoren. Zooals verwacht moesten de dames met 50 in Amersfoort de meerdere erkennen. Nog steeds Is het moeilijk tot een goede opstelling te komen. Mej. Poel blonk in de Velsensche achterhoede uit. AFHALEN VAN DISTRIBUTIE KAARTEN. Voor het afhalen van distributiekaar ten zijn aan de beurt: Dinsdag 15 Octo ber de letters A tot en met G en Woens dag 16 October de letters li tot en met L.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 6