Moeilijkheden bij uitvarende trawlers Tekort aan kleeding doet zich gelden Het beele Nederlandsche volk lijdt aan gebrek aan textiel; in het bijzonder geldt dit voor die beroepen, waarin veel van de kleeding wordt geëischt, waar onder wel in de eerste plaats de vis- sehers behooren en wanneer daarin niet spoedig wordt voorzien, kan een ernstige stagnatie in het bedrijf niet uitblijven. Reeds nu worden vooral de kleine traw lers meermalen opgehouden, door dat het den opvarenden aan werkkleeding ontbreekt. Men kan begrijpen dat bij de toestanden aan boord, vooral nu de win ter voor de deur staat, warme kleeren voor den visscherman onmisbaar zijn. Er ziin wel mogelijkheden voor het verkrijgen van extra textielpunten. V oetbalo verzicht Stormvogels krijgt Zondag DFC op be zoek. de club, waarop het vorige seizoen drie winstpunten werden behaald Ook nu kunnen de Vogels best een paar winstpun ten gebruiken, maar of de Dordtenaren daartoe wederom hun medewerking wil len verleenen? We gelooven, dat ditmaal meer de eigen kracht dan de zwakheid van de tegenpartij zulks zal moeten be werkstelligen en of de IJmuidensche ploeg en in 't bijzonder de voorhoede, die kracht bezit, is voor ons een vraag. Voor Zondag is de voorhoede wederom gewijzigd. Zal deze „nieuwe samenstelling" productiever zijn? VSV gaat bij ADO op bezoek. Het vurige jaar leed VSV tegen deze club 2 sprekende nederlagen, n.l. 41 en 72. reden vol doende. om thans te trachten een ander resultaat te bewerken. De kans daarop lijkt ons vrij groot, in de eerste plaats, omdat de roodhemden heel wat beter op dreef zijn dan het vorige seizoen en voorts, omdat ADO tot dusverre nog geen enkele overwinning behaald heeft. De VSV'ers hoeden zich echter voor onderschatting van de tegenpartij! Dit is altijd gevaarlijk ende vier door ADO geleden neder lagen waren nu niet direct „sprekend" Velsens terrein zal Zondag a.s. onge twijfeld door veel voetballiefhebbers om zoomd worden. immers dan komt „de groote Koogsche" op bezoek, de club,welke met 10 punten uit 5 wedstrijden fier aan het hoofd harer afdeeling gaat. Dit „on geslagen zijn"-record van de Koogers te breken, zal ongetwijfeld een te zware op gave voor Bakkum c.s blijken te zijn. Maar een gelijk spel zouden we van de roodbroeken ook al een flinke prestatie vinden. De Kennemers, die Zondag j.l. tegen HVC zoo'n zware nederlaag leden, hebben een vrijen dag, teneinde eens over hun misstap te kunnen nadenken. Het was jammer, dat Kinheim Zondag j.l. tegen Purmersteyn zoo'n stevige neder laag leed. want daardoor heeft de voor Zondag a.s. vastgestelde ontmoeting Kin heimQSC wel eenigszins aan belangrijk heid ingeboet. De kans bestaat echter ook. dat de Kinheimers deze gelegenheid aan pakken om In één slag het verloren ter rein te herwinnen. Dat zij daarin zullen slagen gelooven wij niet Daarvoor staar, de QSC'ers te stevig in hun voetbalschoe nen. Terrasvogels ontmoet in Zaandam VVZ. De Vogels boekten in hun uitwedstrijden nog geen enkel winstpunt,je en de VVZ'ers ondergingen op hun eigen terrein nog niet het bittere van de nederlaag. Zijn de Vogels vo'ornemens aan deze regelmaat tot hun eigen voordeel een einde te maken? DEM ontvangt NEA. de club met een behoorlijke verdediging, doch met een on productieve voorhoede. Wij houden het op DEM. Waar het met Beverwijk heen moet, weten we niet: Nu werd den vorlgen Zondag weer van IW verloren en nog wel met 61. Veel hoop. dat net Zondag a.s. tegen Zandvoortmeeuwen beter zal gaan. hebben we niet! De 4e klassers uit Velsen-Noord boekten Zondag j.l, geen enkel winstpunt. Vooral 1EV maakte het tegen Onze Gezellen slecht! En VVB heeft blijkbaar geen idee om haar kampioenschap te prolongeeren Tn haar volgende ontmoeting moet IEV het opnemen tegen EHS, dat evenals WE en Vliegende Vogels wel zin in het kam pioenschap schijnt te hebben. WB geven we tegen SCA wel kans op beide punten. VSV II gaat bij Blauw Wit III op bezoek en keert zeker niet met leege handen huis waarts. Stormvogels II geven we tegen Ajax III kans op beide punten. Velsen II moet van WFC IV kunnen winnen, evenals de Kennemers-reserves van ADW II. Den 3e-elftallers der Kenne mers geven we tegen Oranje Zwart II eveneens een kansje op de twee punten. Opstellingen. Stormvogels—DFC: Stormvogels komt. uit met: Kraak; Schippers, Schoorl; Goed hart. Van Gemert, Hermans; Van Dalen, Snoeks Jr.. Snoeks Sr., De Boer. Groet. ADOVSV: V.S.V. vertrekt met: Akker man; v. d. Gevel, Voet; Schaper, De Vries, Van Eerden; v. d. Lugt, Kunst. Van On- eelen. Balvers. Sterk. VelsenKFC: Velsen ontvangt „de groote Koogsche" in de volgende opstel ling: Demmers; Tromp, Kuypers; Maar schalk, Nijssen. Wijker; Prinsen, Hirsch, j Bakkum. v. d. Pol. Ninaber. Stormvogels IIAjax III: Stormvogels beschikt over de volgende combinatie: Rechsteiner; Aland, Schriemer; Zwemmer. Glas, Hoogendijk; Meyer, Mors, Ketting, Opbergen, v. d. Kuyl. maar door verschillende omstandighe den is niet alles steeds te leveren. Naar wij vernemen heeft de heer D. Verbaan, voorzitter van den Centralen Bond van Transportarbeiders alhier, al het mogelijke gedaan om verbetering van de „kleedingpositie" der zeevis- schers te verkrijgen. Hij heeft deze zaak met de ministers van Verkeer en Ener gie. van Sociale Zaken en van Economi sche Zaken besproken, heeft tal van be zoeken gebracht aan verschillende se cretarissen-generaal en hoofd-ambte- naren en ook. in samenwerking met den heer W. G. Meijboom. secretaris der Reedersvereenigïng. al het moge lijke gedaan om tot een oplossing van dit zeer urgente vraagstuk te komen. Ook schriftelijk is den minister op den ernst van den toestand gewezen en meermalen heeft de heer Verbaan ge waarschuwd voor hetgeen thans plaats heeft. Nog Donderdagmorgen heeft hij minister Drees hierover getelefoneerd, zoodat gezegd kan worden, dat van de zijde van den Centralen Bond alles is gedaan om verdere moeilijkheden te voorkomen. Hoogoven-arbeiders door gas bedwelmd In den afgeloopen nacht geraakte een onderdeel van de installatie van een der hoogovens defect, waardoor gas ontsnapte. Tengevolge hiervan werden zeven arbei ders min of meer bedwelmd. Zij zijn naar het Roode Kruis Ziekenhuiste Beverwijk overgebracht, waar werden opgenomen de 23-jarige ongehuwde arbeider H, M Bee- re, de 31-jarige gehuwde arbeider P Wor tel en de 25-jarige gehuwde arbeider J. de Graaff. De overigen konden direct of wel na eenige uren in observatie te zijn ge houden, naar huis worden gezonden. Bij informatie vernamen wij dat de toestand der patiënten gunstig is. DE OMZET IN DEN RIJKS- VISCHAF5LAG. De omzet in den Rijksvischafslag in de maand October 1946 bedroeg 1.921.155, waardoor het totaal in 1946 kwam op 17.482.699. In September 1946 bedroeg de omzet 2.178.785. DE SCHEEPVAART IN OCTOBER. Gedurende de maand October werden door de Noordzeesluizen binnenkomende geschut bestemd voor: Amsterdam 165 zeeschepen, Papierfa briek Velsen (met cellulose) 13; Papier-1 fabriek Velsen (met hout) I; Rijksbinnen haven Hoogovens (om te laden) 1; Buiten haven Hoogovens (uit zee met erts. kolen enz.) 5; van Amsterdam (bijladen) 6; uit zee (ijzer laden) 7: van de Papierfabriek (laden) 1, Uitgaande werden geschut: van Am sterdam 174, van Velsen 14, van Amster dam (via Velsen of IJmuiden) 2. Geschut als bijlegger binnenkomend 7 en uitgaande 6 zeeschepen. BINNENGEKOMEN HARINGSCHEPEN KW 45 450 kantjes. KW 16 160 kantjes en 500 kisten, KW 33 300 kantjes en 400 kisten. KW 5 486 kantjes en 150 kisten. KW 22 506 kantjes, KW 50 420 kantjes en 300 kisten, KW 14 559 kantjes en 280 kisten; KW 97 403 kant jes en 250 kisten, KW 129 387 kantjes en 400 kisten. KW 25 354 kantjes en 700 kisten. KW 39 4O0 kantjes en 600 kisten. KW 138 561 kant jes en 280 kisten, KW 73 340 kantjes en 800 kisten. KW 6 561 kantjes, KW 29 565 kantjes, KW 161 500 kisten en 1Ö0 kantjes. IJM 268 470 kantjes en 120 kisten, SCH 4 600 k, ver- sche, KW 03 400 k. versche, KW 67 360 k. versche, KW 123 500 k. versche, KW 56 700 k. versche, KW 144 700 k. versche, SCH 53 800 k, versche. Totaal 9940 kantjes. S CH EEPSBE WEGINGEN K. H. L.: Waterland wordt 3 Nov. 's mor gens te Amsterdam verwacht. K. N. S. M.: Stal 30 Oct. van Sfax naar Algiers; Wilda 31 Oct. te Amsterdam; Juno 31 Oct. te Vamagusta; Rolf 31 Oct. te Ant werpen; Noordwiik 31 Oct. van Trinidad n. Paramaribo; Arnhem 30 Oct. van Paramaribo naar Holland; Tyro 31 Oct. te Bordeaux; Fre- derico 31 Oct. van Haifa naar Beirouth; Nandy 31 Oct. van Gibraltar naar Holland; FLnga 31 Oct. te Istanboel; Omen 31 Oct. van Gothenburg naar Amsterdam; Hercules 31 Oct. van Alexandrië naar Jaffa; Venus 31 Oct. te Rotterdam; Evangelinepark 31 Oct, van Rotterdam naar Lissabon; Dundee 31 Oct. van Rotterdam naar Gibraltar. Maatschappij „Nederland": Tarakan pass. 23 Oct. Gibraltar. Stoomvaartmü „Oceaan": Melantus 26 Oct. te Batavia aangekomen: Alcinous 25 Oct. van Port Swettenham vertrokken. Capella, AntwerpenWicklow (Ierland), passeerde 30 Oct. Dungeness; Etoen Haëzer. 30 Oct. van Blyth naar Chatham; Eemstroom 30 Oct. van Bristol te Fowey; Helvetia, Fre- mingtonRotterdam, 31 Oct. te Falmouth; Liberty 30 Oct. vra Great Yarmouth te Midd- lesbro; Muron 30 Oct. van Liverpool te East- hem; Unitas, 31 Oct. van Portsmouth te Teignmouth; Vliestroom 20 Oct, van Amster dam te Manchester; Wilpo 20 Oct. van Bar celona naar Bastia. Boissevain 31 Oct. te Batavia; Cleodora 29 Oct, van Abadan te Suez; Drenthe, Houston Calcutta, 29 Oct. van Tafelbaai; Fort Orange 30 Oct. van Baltimore te New York; Klip fontein, BataviaRotterdam, passeerde 31 Oct. 16.30 Point de Galle; Limburg 30 Oct. van Vancouver naar New Orleans, alwaar 14 Nov. verwacht; Nieuw Holland. Amsterdam Java, passeerde 30 Oct. Dover; Pericles. ValparaisoWest Indie, 28 Oct. te San An tonio; Slad Haarlem, Rotterdam—Savona, passeerde 30 Oct. Gibraltar; Tabinta 31 Oct. van Batavia naar Brisbane. Walvischjagers Marthe W. Vinke, 29 Oct. van Amsterdam te Southampton. AANVOER VAN PAPIERHOUT. Voor de papierfabriek arriveerde van Abö met: een )ading van 750 vadem pa pierhout het Deensehe s.s. Wn. T, H. Mailing, 1 VELSEN Ongeval op den Wijkerstraatweg Vrijdagmiddag reden op den Wijker straatweg achterelkaar twee met paarden bespannen wagens. Toen de achterste, een wagen van de fa. N., den voorsten wilde passeeren, werd hij aangereden door een met groenten beladen auto. Deze raakte de uit-stekende lading van den wagen der firma N. waardoor eenige kratten, ge vuld met potten levensmiddelen, alsmede de 15-jarige P. W. die op deze kratten zat van den wagen vielen. De knaap werd aan een der beenen gewond en werd, nadat dr. Fierstra hem verbonden had, naar zijn woning overgebracht. Een aantal pot ten viel in scherven. Jaarfeest Buurtvereeniging Schulpen" In bioscoop „De Pont" werd het eerste jaarfeest van de Buurtvereeniging „Schul pen"' gehouden. Hiervoor was een zeer gevarieerd programma samengesteld. De heer P. Kee, voorzitter, zeide in zijn opening te hopen, dat nog vele jaar feesten zouden volgen. „Schulpen" heeft haar bestaansrecht bewezen, ook op soci aal terrein en daarom wekte hij alle leden op eiken bewoner van de buurtschap voor „Schulpen" te winnen. Het programma werd geopend door Johny Rovo, die met een praatje, een liedje en een voordracht, daarin bijgestaan door Wiesje Koolhoven, de vroolijke noot bracht. Een zeer be schaafd gezelschap vormden de Liberty Stars, die in fijne harmonie en rhythme liedjes bij de gitaar en verscheidene dansen uitvoerden en daarmede veel succes oogstten. De virtuoze accordeonmuziek van het bekende Beverwijksche duo „De Bellini's" veroverde de zaal. Door leden van de gymnastiekvereniging S.S.H. wer den op komische wijze onder onbedaar lijk gelach oefeningen uitgevoerd, doch het met groot élan vertoonde brugwerk kreeg herhaaldelijk een verdiend applaus. Een groep dames had met een rhythmische dans eveneens succes. Tot slot trad nog op het Beverwijksche Hawaiian-ensemble Kuys met electrische gitaar. „Schulpen" kan op een geslaagden avond terugzien. De heer P. de long plotseling overleden In den nacht van Woensdag op Don derdag is te zijnen huize overleden de heer P. de Jong. penningmeester van het Selskip „Fryske Trou". Het tragische van dit sterfgeval is, dat de 80-jarige op de eerste tooneeluitvoe- ring, welke Fryske Trou in dit seizoen gaf en waarvoor hij zooveel werk had ver zet, ongesteld werd. Nauwelijks was het scherm voor het eerste bedrijf omhoog gegaan, of de heer De Jong kreeg een zwaren hartaanval, waarop spoedig de dood volgde. „Fryske Trou", waarvan de overledene de oprichter en ondanks zijn hoogen leeftijd nog altijd de mentor was verliest in hem een toegewijd bestuurslid, die niet gemakkelijk te vervangen zal zijn. De teraardebestelling heeft plaats op Maandag 4 November des middags 2 uur op de Westerbegraafplaats. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De onlange opgerichte afdeeling Velsen van de Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt. Woens dag 6 November a.s. een vergadering in de Koffiekamer van Westerveld. De heer C. Post van Haarlem zal een causerie houden over besdragende heesters. Agenda voor Velsen en IJmuiden ZATERDAG 2 NOVEMBER. Bioscoop De Pont: „Het recht van den sterkste". 8 uur. Thalia Theater: „De Slag om Arnhem", 7 en 9.15 uur. Rex Theater: „De nacht heeft oogen", 7 en 9 uur. ZONDAG 3 NOVEMBER. Bioscoop De Pont: „Het recht van den sterkste". 2.30, 5 cn 8 uur. Thalia Theater: „De Slag om Arnhem" 2.30, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex Theater: „De nacht heeft oogen", 3, 7 en 9 uur. Drie jubilarisseri bij de papierfabriek Niet minder dan drie jubilarissen her dachten deze week hun viif-en-twintig- jarig dienstverband bij Van Gelder Zo nen N.V. Koninklijke Papierfabrieken. De heer W. de Ruyter was Woensdag de eerste, die als naar gewoonte door de directie werd gehuldigd. Daar deze als eerste wikkelaar werkzaam is bij papiermachine no. 18 waren hierbij te genwoordig de heeren ir. T. F. Hubrecht en W. J. Willems, resp. bedrijfsingenieur en chef van de papierfabriek. Donder dag war en het de heeren G. v. d. Velde, werkzaam als eerste reparatieman ia de ellulosefabriek en P. Bergwerf, proe- venmaker bij P.M. 18. De huldiging op het directiekantoor bleef ook nu niet achterwege en behalve de bedrijfsleiding van de papierfabriek waren de heeren ir. J. M. de Muinck Keizer en A. Koene, resp. bedrijfsingenieur en chef der cel- lulosefabriek hiervan getuige. In alle gevallen werden de jubilarissen toege sproken door den heer ir. A. J. Allan, die met eenige hartelijke woorden de gebruikelijke enveloppe overhandigde. De jubilarissen van de afdeeling pa pierfabriek ondergingen daarna nog een huldiging door het personeel bij monde I van ir. Hubrecht, waarbij beiden een I bloemenmand kregen aangeboden. De heer v. d. Velde werd. in tegen woordigheid van ziin eehtgenoote en zoon. in het schaftlokaal van de hout- kapperii namens het personeel nog toe gesproken door de heeren L. Eckhard en J. H. Tekamp. Zij lieten dit verge zeld gaan van een enveloppe, terwijl mevr. v. d. Velde bloemen ontving. SANTPOORT Damclub „Stabiel" Onze plaatselijke damclub „Stabiel" is ingedeeld in de le klasse van den Nederl. Dambond. De eerste competitiewedstrijd wordt Maandag a.s. in het clublokaal „Spaarnfoerg" gespeeld. HET TERRASVOGELS-ELFTAL. Terrasvogels komt morgen met het volgende elftal uit: Douma; De Ruyter, Röbken; Zaal, De Jonge Jr., Dortmunt; Van Vliet, De Melker, Kraak, De Jonge Sr., Meyer. TOONEELUITVOERING. Onder leiding van den heer Hünsche heeft de tooneelvereeniging „Jan van Dommelen" in studie genomen „En de menschen zeggenMen hoopt op 9, 10 en 16 November a.s. een opvoering te geven. Snel bouwen Huizen in eenige maanden klaar! Een week geleden schreven wij in een artikel over Montagewoningen, dat de bouw van een behoorlijke baksteenen woning in het algemeen een termijn van 6 maanden eischt. Maar het kan in bijzondere gevallen vlugger. Men schrijft ons: Te Heemskerk werd door de N.V. Bouw bedrijf „Jobo 1" op 15 Mei 1946 vergunning gevraagd voor den bouw van twee wo ningen aan de Kerklaan te Heemskerk, onder architectuur van den heer W. H. Neuteboom te Heemskerk. Doordat de volle medewerking verkregen werd van het gemeentebestuur, het bureau Weder opbouw te Beverwijk en de Inspectie voor de Volkshuisvesting en het Streekbureau te Haarlem, werd op 18 Juni bouwvergun ning verkregen en kon op 20 Juni de eer ste spade in den grond worden gestoken. Op 24 Juli kwamen de woningen onder de kap. waarna zij op resp 3! Augustus en 26 September opgeleverd en bewoond werden. Haarlemsch NIWIN-comité geïnstalleerd Vrijdagmiddag werd ten stadhuize dooi den burgemeester van Haarlem, de heer M. A- Reinalda, een plaatselijk comité van actie voor de „N.I.W.I.N." geïnstalleerd. In een toespraak "wees de burgemeester op de 'Schoone taak, die dit comité in onze stad te wachten staat, een functie, die het con tact tusschen de militairen en geïsoleerde burgers in Indië eenerzijds en de achter gebleven gezinnen anderzijds moet ver stevigen Het nieuwe comité wordt ge- presideert door den heer E. Lefebvre. het secretariaat neemt mej. B E. Harmens waar. Kennismaking Werkman 61 Jaar zoekt ken nismaking met nette vrouw of met weduwe, kinderen geen bezwaar. Brieven IJ 264 bur. van dit blad. Practisch Autobennis voor iedereen. U leert hoe de auto en zijn onderdeelen in elkaar zitten. Geen droge motortheorie, maar een voor ieder begrij pelijke schriftelijke cursus. Verschaft U aangename win teravonden en geeft U zeker heid in technische situaties. Voor landbouwers speciale curus Landbouvvtractoren. Voor schippers en watersport liefhebbers speciale cursus Scheepsmotoren. Lesgeld f 1.25 p. w. Vr. gratis pros pectus Bur. P. A. K. Jacob Mansstraat 83, A'dara-W. De koude komt Geef uw kind Sanostot het levertraanproduct. Verkrijgbaar bij: Joh. van Reeuwijk Drogisterij, Verf- en Glasharidel Willemsbeekweg 22, Tel. 5327 De Ochtendpost is vanaf beden niet meer te koop in mijn kiosk. Wel koffie, koek en limonade Bel. aanbevelend L. WINTER, Consumptie Kiosk Driéhuls. Kennemer Schrijfkamer Telefoon K 2510-4189 Duinvlietstraat 128 Velsen-Noord voor: Type- en Stencilwerk, Club- bladen en Jaarverslagen Lichtdrukken en fotocopieën Voor Schoorsteenvegen Schoonmaakbedrijf Nieuw Leven PLATAN'ENSTRAAT 17 DE RUYTEBSTRAAT 93. Telef. 5319. Sport - Kiekeboe - Succes TJjdsch. en Boekverzendbedrijf. SEIïVAAS, VeJserdulmveg 205,

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 7