Paardenvleesch BISCHOFF 2)e Jmq's IJmuiden Santpoort Kort en Bondig Opring-FiïleF^ Luidsprekers „Brillenhuis" Firma M. C. Hoole Winkeliers Vereeniging Groot IJmuiden R.K. Middenstands Bond afd. Velsen energiek persoon Politie Sportvereeiiiging viert tweede lustrum In het hoofdbureau van Politie werd door bovengenoemde vereeniging een buitenge wone ledenvergadering gehouden, waarbij men plannen ter tafel bracht betreffende het tweede lustrum in Mei 1947. De voor zitter, inspecteur P, H. Lansaat, gaf een overzicht van de verschillende plannen. Men heeft gedacht aan een voetbaltournooi, onderlinge zwemwedstrijden, een bridge drive en wandeltochten. De gedachtenwis- seling die hierna ontstond was zeer geani- aneerd. Het resultaat was, dat met de orga nisatie der verschillende feestelijkheden werden belast de elftalcommissie, de wan del- en een feestcommissie (laatstgenoem de voor het organiseeren van een feest avond). Reeds eerder maakten we melding van enkele voetbaluitslagen. We noemen thans eenige cijfers, waaruit blijkt dat het eerste elftal in vorm ïs. Velsen 1-Hilversum 1 5-0; Alkmaar-Vel- sen 1 0-14; Velsen 2-Hilversum 2 2-3; Vel sen 2-Zaandam 0-3. Voor 26 November staat aangegeven Bus- Sum-Velsen 1 (scheidsrechter Jongerden); op dien dag komt Velsen 2 uit tegen Haar lem 2 (scheidsrechter van der Schilden). JHR. DR. J. C. MOLLERUS VOOR DEN R.K. MIDDENSTANDSBOND. De afdeeling Velsen van den R.K. Midden standsbond heeft jhr. dr. J. C. Mollerus uit- genoodigd tot het houden van een lezing op Vrijdag 22 November in Café De Griffioen aan de Trompstraat. Het belooft een zeer interssante avond te worden. Men rekent er dan ook op dat alle leden met hun dames aanwezig zullen zijn. Degenen, die zich alsnog opgeven als lid, worden eveneens in de gelegenheid gesteld te komen. UITSLAG VERKOOPING WOONHUIZEN. De verkooping van vier woonhuizen J. P. Coenstraat 83 tot en met 89, had tot resultaat dat op de woningen de hoogst toelaatbare prijs van het Prijzenbureau werd geboden, n.l. 5850 per stuk. Na loting werden de per- ceelen als volgt toegewezen: Perceel J. P. Coenstraat 83 aan den heer W Homburg, IJmuiden; J. P. Coenstraat 85 aan den heer J. v. d. Meulen, IJmuiden; J. P. Coenstraat87 aan de heeren P. G. Boon, H. B. Boon en J. Schouten, allen te IJmuiden, elk voor 1/3 deel; J. P. Coenstraat 89 aan den heer J. Kramer te IJmuiden. VAKGROEP SCHOENHERSTELLERS. Bovengenoemde vakgroep had in de Grif fioen een feestavond belegd, waarvan de leiding berustte bij den heer Lou Marti, die zelf de rol vervulde van muzikaal excentriek. Verder werkten mede Tonny van Swol als humorist, Jan Davids en het duo Les Visero's, acrobaten, pe aanwezigen hebben terdege van dit alles genoten en de commissie, die dit feest voorbereidde, kan terugzien op een alles zins geslaagden avond. UITREIKING SCHOENENBONNEN. De inwoners van Velsen-Noord, die in aan merking komen voor een schoenenbon, kun nen deze halen op Donderdag 21 November in gebouw Concordia tusschen 912 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: G. M. van Eeken—Meijer, z., Schuitstraat 12, Santpoort; C. G EriksNol, z., Feithlaan 7, Driehuis; M. E. HillegeDolle d., Da Costalaan 1, Driehuis; N. BusZééuw, d., Trompstraat 187, IJmuiden-O. C. Leijen van der Duijn Schouten, d., Da Costalaan 23, Driehuis; R. van WolferenHoek, d., Lager straat 9, IJmuiden-O. Th. de Weers—Sprok- holt, d., Conradstraat 7, IJmuiden; M. Stoker Gravemaker, z., Vlierstraat 44, IJmuiden-O. E. P. Cleeren—Baart, z., Elzenstraat 44, IJmui- den-Oost. Overleden: P. de Bruijn, 1 j., dochter van P. de Bruijn, EveTtsenstraat 14, IJmuiden-O. 150 gram per rantsoen Biefstuk Rosbief Lappen Gehakt S3 ct. p. jk.g. 7Sct.p.|k.g. 70 ct. p. j k.g. SS ct. p. |k.g. bij onderstaande adressen: A. RES J. NIEROP-GROOT SLAGERIJ BESSE B. NIEROP-GROOT Om het damkampioenschap van Nederland Krijgt Ligthart een kans? Met spanning ziet men in IJmuiden uit naar de verrichtingen der beide D.C.IJ.'ers in het tournooi om het damkampioenschap van Nederland. A.s. Zaterdag en Zondag wordt het programma afgewerkt met het spelen der 7e en 8e ronde. Dan spelen tegen elkander: 7e ronde: J. MetzP. Roozenburg, J. H. Vos—Van Dijk, KeilerStaay, Verhoe ven—W. Roozenburg, A. Ligthart—W. Huis man, B. Dukel—P Beers. Met deze ronde krijgt Ligthart zijn kans. Huisman en de D.C.IJ.'er staan beiden op 8 punten. Ligthart moet dus winnen, daar wij moeten aannemen dat Keiler tegen v. Staay een winstpartij zal boeken en ook P. Roozen burg, zoowel als Van Dijk winstkansen heb ben. Ook Dukel moet zijn kans waarnemen om te winnen tegen Beers voor de zesde plaats. In de achtste ronde spelen tegen elkander: P. RoozenburgP Beers, W. HuismanB. Dukel, W.RoozenburgA. Ligthart, v. d. StaayVerhoeven, Van DijkKeller, J. Metz J. H. Vos. De belangrijkste partij is die tusschen Van Dijk en Keiler. Wij' geven Keller in deze partij de beste kansen om te winnen. Ligthart krijgt in deze ronde zijn kans om tegen W. Roozenburg zijn voorsprong te ver- grooten. Zal het hem gelukken na deze twee ronden de leiding te nemen? Dukel heeft een moeilijke opgaaf tegen W Huisman. Een uitslag durven wij niet te: voor- spéllen. In elk geval zullen deze twee ronden ons een stap dichter bij de beslissing bren gen- welke spelers, nog met drie ronden te spelen, de ernstigste Candida ten zijn voor den titel. Rest nog te vermelden, dat D C. IJ, één partij te spelen krijgt in haar clubgebouw aan den Wijk aan Zeeërweg, Café Royal, n.l. van de laatste ronde, welke om principieele redenen van Van Dijk vooruit gespeeld wordt. Deze partij is tegen B Duikel. Zij wordt Zater dag 14 December 3 uur gespeeld. De zevende en achtste ronde worden te Amsterdam gespeeld in gebouw Piccadilly, Fransche Laan, nabij Artis. Menschen achter prikkeldraad Waar eens het Duitsche kamp was Zooals men weet, zijn eenig'e weken ge leden de huizen, die het kamp der Duit sche krijgsgevangenen vormden vrijge geven. Het is natuurlijk onnoodig te zeg gen, dat de toestand waarin zich de hui zen thans bevinden, haast onbeschrijflijk is. Ze zijn op een grondige wijze uitge woond. Tientallen gezinnen zitten natuurlijk te springen om een woning en het is dan ook niet te verwonderen, dat een klein aantal nu reeds bewoond is. Naar wij vernamen hebben alle woningen reeds een huurder, maar voordat de laatste woning weer be woond is, zal er nog heel veel gerepareerd moeten worden. Een groote handicap voor de „voortrek kers" is de prikkeldraadversperring. De enkelingen, die er reeds een woning" heb ben betrokken, wonen achter een meer dan mans-hooge versperring en kunnen slechts langs een enkelen vrijgemaaktën toegang hun woning bereiken. Dat geeft natuurlijk allerlei moeilijk heden en het is te vreezen, dat het nog geruimen tijd zal duren, voordat de ver sperring wordt opgeruimd, want thans doet zij dienst om ongewenschte bezoekers te weren. Verschillende woningen zijn reeds onderhanden genomen, er ligt veel materieel in deze woningen opgeslagen en dus is een behoorlijke afsluiting alleszins op haar plaats. En om die reden zal het prikkeldraad voorloopig wel niet verwij derd worden. Aan den ingang van wat eens het Duitsche kamp was is thans een politiepost gevestigd. SCHEEPVAART 19 November aangekomen: Höwting van Urea. rica van St. Nazaire (Hoogovens). John Mc Donough van Newport News. Jellicoe Sean van Hampton Roads. Omen van Gothenburg. Göthia van Antwerpen. Spica van Wesèrmündë. Harp- ti'.ie Combe van Londen. 19 November vertrokken: Met te Skou naar Kolbing. Palma naar Liverpool. Vittoria Veneto naar R'dam. Patria naar Londen. Delft naar Antwerpen. Helder naar R'dam. SCHEEPVAART K. N. S. M.: Deo Duce, 18 Nov te Kopenhagen. Runa. lfi Nov. te Trinidad, Titus. 18 Nov van New Orleans.. Jupiter 14 Nov. te New York Notos. 16 Nov. te New York. Bessa, 18 Nov. van Curasao. Aruba. 18 Nov. van Rio de Janeiro Dundy, 18 Nov. van Alexandrie. Rita, 18 Nov. van Alexandrië. .Teno, 13 Nov. te Ismir. Maatschappij „Nederland": Tawali. 13 Nov te Batavia. Singkep, 15 Nov. te Massawa. Java. 18 Nov. te Aalborg. Jan Li evens, 15 Nov, van Las Palmas. Philips Wouwerman, 15 Nov., te Batavia. Drenthe, 17 Nov,, van Mozambique. Salawatl. 18 Nov. te Genua, Tegelberg, 17 Nov. van Bombay. Oceaan: Santos 14 Nov. van Gibraltar. Holland Afrika LUn: Randfontein, 16 Nov. van Beira. Kedoe, 18 Nov. van East London. Kon. Holl. Lloyd: Hilversum. 26 Nov. te Am sterdam verwacht. Aart van der Neer, 2 Nov. te Amsterdam verwacht. Alkaid, 19 Nov. van Buenos Aires te Rotter dam. Cleq.dora, van Bowling naar Abadan, 16 Nov. bij Tail of Bank. Douro, 14 Nov. van Guaya quil naar Cristobal. Edam, 17 Nov. van Antwer pen te Londen. Ena, 18 Nov. van Port Said te Falmouth. Frans Hals, van Victoria (b.c.) naar Rotterdam 16 Nov. te New Orleans. Jupiter, 14 Nov, van Trinidad te New York. Kota Baroe, 14 Nov. van Batavia naar Macassar. Larenberg, 18 Nov. van Karachi naar Australië. Malvina, HaifaBahrein, 7 Nov. van Suez. Marpessa, Port SaidAbadan, 15 Nov. van Suez, Mirza, 16 Nov, van Abadan naar Shanghai. Mijdrecht, Buenos Aires—Rotterdam, 16 Nov. van St. Vincent. Saidja, 15 Nov. van Manilla te Cebu. Schelde (slbt), 15 Nov. te Londen (van Vlissingen). Socrates, 15 Nov. van Montevideo naar Curasao. Tegelberg, BataviaAmsterdam (via Southamp ton, 17 Nov. van Bombay. Van der Velde. Am sterdamBatavia, passeerde 16 Nov. Dover. Algenib, 17 Nov. van Santos te Rio de Janeiro. Alkaid, Buenos AiresRotterdam, passeerde 17 Nov. Ouessant en wordt 19 Nov. te R'dam ver wacht. Biervliet, 17 Nov. van Gothenburg te Dordrecht. Rembrandt. 17 Nov. van Sydney te Brisbane. Singkep. RotterdamPerzische Golf, 17 Nov. van Massowah. Aldabi, 18 Nov, van Mon tevideo naar Rio de Janeiro. Berkel, 16 Nov. van Rotterdam te Cardiff. Klipfontein, 18 Nov. 21 uur passeerde Ouessant (BataviaR'dam), Mar- geca, Rotterdam—'Casablanca, passeerde 17 Nov. Ouessant. Noesaniwi, BataviaRotterdam, pas seerde 18 Nov. 12 uur Perlm. Sandetnburgh, 17 Nov. van Casablanca naar Londen. Stad Maas sluis, 16 Nov. van Valparaiso naar Talcahuano. Tonari, 17 Nov. van Batavia naar Madras. Back- huysen, 13 Nov. van Abadan naar Massowah. Kleine vaart: Afiena, BarryPortsmouth, passeerde 14 Nov. Lizard. Borneo, Guernsey-Dublin, 15 Nov. te Mount's Bay. Coen, 15 Nov. van Kingslynn te New Castle. De Ruyter, 18 Nov. van Em den te Grangemouth. Fiducian, 19 Nov. van Middelhar- nis naar Londen. Fivel, 15 Nov. te Mount's Bay (DublinHayle). Glory, 16 Nov. van Norrkoping naar Rotterdam, Hasti, 14 Nov. van Tunis naar Girgenti. Jaiba, 12 Nov. van Gothenburg naar -Fur.. Kuwi. 16 Nov. van Londen te Middlesbro. Mudo, 15 Nov. van de Tyna naar Muron, Rouen —Manchester, 17 Nov. bij Tor Bay geankerd. Olse. 17 Nov. van Rotterdam te Kingslynn. Prins Bernhard, 13 Nov. van Dundee naar Kingslynn. Sambre, 18 Nov. van Rouen naar Antwerpen en Rotterdam. Scheldt (Muller), 17 Nov. van Rot terdam te Middlesbro. Sparta, 15 Nov. van De Tyne naar Waterfort. Union. Preston naar passeerde 15 Nov. Lizard. Van Gelder, 18 Nov. Londen te Malmö. Westland, 16 Nov. van Swan sea te Londen. Wim, 18 Nov. van Einden te Boness, Zijpe, 15 Nov. van Chatham te Londen. Hast 4, 18 Nov. van Aalborg naar Le Havre. Nottingham, 17 Nov. van Harlingen te Goole. Omlandia, 18 Nov. van Rouen te Lissabon. Va derland. 18 Nov. vaar Middlesbro te Gent. Virgo, 18 Nov. van Antwerpen te Oporto. Zeehond, 18 Nov. van Bergen te Drontheim. Leuvehaven, 16 Nov. van Gothenburg naar Rotterdam. „VELSER WINKELIERS EN MIDDENSTANDS CENTRALE". Deze vereeniging, die den geheelen mid denstand der gemeente Velsen omvat, heeft thans haar bestuur als volgt samen gesteld: voorzitter de heer C. de Jong, winkeliersvereeniging Groot IJmuiden; tweede voorzitter de heer Van Leeuwen, namens de afd. Velsen van den R.K. Mid denstandsbond; secretaris de heer Sanders van de Winkeliersvereeniging „Wijkeroog"; penningmeester de heer Glas van „Sant poort", terwijl als leden zitting hebben de heeren J. Loendersloot van „Groot IJmui den", H. Meyer van „Santpoort", Wansink, „R.K. Middenstandsbond" en Winkel, win keliersvereeniging „Wijkeroog". V.V.U.-Nieuws Als men de presaties van WIJ nagaat komt men tot de conclusie dat het lang geen slecht figuur slaat. WIJ I behaalde de derde overwinning in successie en is daardoor beland in de bovenste gelederen der afdeeling. SSVU uit Utrecht moest Za terdagmiddag het onderspit delven en met een nederlaag van 31 naar de Domstad terugkeeren. Het spelpeil was niet direct van hoog gehalte en de WIJ-ers behoefden zich niet bizonder in te spannen om dit resul taat te bereiken. De wedstrijd was ongeveer een kwartier oud, toen SSVU een fout der achterhoede afstrafte en den stand op 10 bracht, waarna Wapenaar gelijk maakte. Na de pauze kwam WIJ beter opzetten, waardoor het Post en Hoek gelukte den stand op 31 te brengen, met welken stand het einde kwam. De stand der leidende ploegen in deze afdeelingen is thans IJselmeervogels 8 5 3 13 2614 WGA 7 5 1 1 11 23—12 IJmuiden 8 4 2 2 10 26;17 Het tweede elftal speelde een goeden wedstrijd tegen VEW I. Met de rust was de stand 20 voor WIJ 2. Na de rust wist daarna door een strafschop voor een veel te zwaar gestrafte overtreding gelijk te maken. VERDACHTE UIT „V. N."-ZAAK VOOR ANDER VERRAAD GEVONNIST. De 40-jarige „Vrij Nederland"-verrader J. C. M uit Haarlem, is Dinsdag voor een ander verraad, n.l. dat, waarvan de verzekerings agent J. N. B., uit Haarlem, de dupe werd, door het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam tot een R.W.I.-straf van zeven jaar met aftrek van voorarrest veroordeeld. Hij werd voorts voor het leven ontzet uit alle openbare rechten en de beide kiesrechten. Kampioenschap handboogclub De einduitslag van de competitie 1946 van de handboogschutterij „Vooruitgang Zij Ons Stre ven" luidt als volgt: Eerste einduitslag: l. chr. Smit (kampioen) 36 partijen, 1851 punten, 51 gem,; 2. M. v. d Berg Spart., 1809 pnt., 50 geip.; 3. A. J. Voogt 36 part 1783 pnt., 49 gem.; 4. J. v. d. Berg 28 part 1376 pnt., 49 gem.: 5. F. J. Verhappen 36 part1748 pnt., 48 gem,; 6. H. M. Janssen 36 part., 1671 pnt., 46 gem. Tweede afdeeling: 1. j. Janssen (kampioen) 33 partpen. 1460 punten, 44 gem.; 2. w. Immers 36 PjW "R pnt., 42 gem.; 3. J. wicherink 36 part., 1499 pnt.. 41 gem.; 4. H. Droffelaar 36 part., 1233 pnt., 34 gem.; 5. Joh. v. Eeken 36 part. 1220 pnt., 33 gem.; 6. N. Handgraaf 36 part., 1192 pnt., 33 gem.; 7. J. Klauwers 27 part., 1006 pnt., 27 gem,; 8. H. Voogt 36 part., 795 pnt., 22 gem. Zondag a.s. vindt de prijsuitreiking plaats, 's Middags om 2 uur wordt er een onderlïngen wedstrijd om prijzen gehouden. Tevens vindt dan de jaarlijksche ontmoeting plaats tusschen den keizer en den koning der vereeniging, resp. de heeren Chr. Smit en M. v. d. Berg,, voor den winnaar heeft de heer F. M. v. Vliet een beker beschikbaar gesteld. De heer H. M. Janssen won den jaar-rozenprijs beschikbaar gesteld door den heer P Schoorl met 94 rozen. UITREIKING SCHOENENBONNEN. De inwoners van Santpoort, die in aanmer king kömën voor een schoenenbon, kunnen deze halen op Donderdag 21 November in een lokaal van het Badhuis aan de Wüstelaan tusschen 9—12 uur. v Agenda voor Velsen en IJmuiden WOENSDAG 20 NOVEMBER. - Bioscoop De Pont: „Vrijheidsheld", 8 uur, Rex Theater: „Mijn misdaden", 8 uur. Thalia: Palvu: „Het paard van Troje", 8 u. St. Fideliusgebouw: Operaconcert, 8 uur. DONDERDAG 21 NOVEMBER. Flora, Zeeweg: Film „Op leven en dood", 7 en 9 uur. V. BINNENLAND Te Leiden is, 71 jaar oud, overleden prof dr. W. J. Kiihlcr, oud-hoogleeraar aan het Doops" gezind Seminarie en aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Aangezien herhaaldelijk bemiddeling voor verstrekking van kerstkaarsjes van het rijks bureau voor chemische producten wordt inge roepen wordt er de aandacht op gevestigd dat kerstkaarsjes sinds 3 April van dit jaar vrij van distributie zijn. De beschikbare hoeveelheid is echter beperkt. Doordat een as brak, zwenkte in Den Haag een vuilnisauto plotseling naar links, waardoor een 51-jarige wielrijder tusschen de auto en een muur bekneld geraakte en gedood werd. Een grossier in galanterieën te Zwolle, die groote hoeveelheden goederen van vooroorlog- sche kwaliteit had achtergehouden, is veroor deeld tot f 1 boete. De opbrengst der in beslag genomen goederen, f 91.225 werd verbeurd ver klaard. De ex-opperwachtmeester der Staatspolitie J. M. te Leeuwarden, die in 1940 toetrad tot de SS en als lid van een vuurpeloton inwoners van Dokkum en Leeuwarden had doodgeschoten, is ter dood veroordeeld. Tot hoogleeraar in het privaatrecht en ar. beidsrecht aan de Vrije Universiteit te Amster dam is benoemd dr. w. F. de Gaay Fortman te 's Gravenhage, thans administrateur aan het departement van Sociale Zaken. De spoorbrug bij Keipen over het kanaal WessenNederweert. is Maandag weer in gebruik genomen. De Duitschers hadden haar in Sep tember 1944 opgeblazen. Voorloopig kan alleen enkel spoor gebruikt worden. Voor het eerst sedert 1939 zullen Nederland- sche boomkweekerijproducten aan Engelsche kweekerijen worden geleverd. Deze zendingen vertegenwoordigen een waarde van 150.000 poni sterling Het cacao-bureau deelt mede dat de prijs van reepen chocolade, gevuld of ongevuld, ge handhaafd blijft op acht cent. Voor stukjes cho colade van edelcacao (gevuld en ongevuld) volgt een nadere prijsvaststelling. Met het Indië-vliegtuïg arriveerde op Schip, hol F. C. baron van Aerssen Beyeren van Vos hol, Nederiandsch gezant in Canberra (Australië). Hij zal met de regeering onze betrekkingen tot Australië bespreken en 7 December naar Austra lië terugkeeren. Wegens de bodemgesteldheid van het vlieg, veld Eelde moet de KLM-luchtdienst op Gronin gen met ingang van 20 November a.s. tot. nader order worden gestaakt. Met ingang van Maandag wordt de dienstregeling op de lijn Amsterdam- Leeuwarden gewijzigd. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 20 NOVEMBER Stadsschouwburg: „De Nar" (R.K. Tooneelver Alb. Thym). 20 uur. Concertzaal: Opera- eii Operetteconcert (Pro Musica), 20 uur. Gebouw Vryz. Herv., Jacobstraat 6: „Een Bijbelsche stad herrijst" (lezing Prof. Dr. J. Simons voor Cul tureel Contact), Remonstrantsc-he Kerk: Dr. L D. Terlaak Poot, 20 uur. Leger des Heilsj Schagchelstraat 26: „Twee dagen met God", 15 en 19.30 uur. Luxor: De man met het ijzeren mas ker 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Frans Hals: De blauwe Sluier 14.00, 16.30, 19.00 en 21.15 uur, Rembrandt: Grijze Oogen 14.00, 16.15, 19.00 en 2115 uur. Palace: Zeebonken 14.00. 16.15, 19.00 en 2l'.l5 uur. City: North of Shanghai 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Spaarne: „Verloren in de Wildernis" 14.30, 19.00 en 21.15 uur. DONDERDAG 21 NOVEMBER Concertzaal: Jiu-Jitsu en Judo-demonstraties (Nauwelaerts d'é Agé) 20 uur. Begijnhofkapel: Haarlem's Trio, 20 uur. Gem. Concertzaal: Ween- sche walsen (Kinder- en Mannenkoor). Zuider kapel, Zuiderstraat 15: „Reformatie" (Ds. B. E, J. Bik). Leger des Heils, Stadsschouwburg en Bioscopen: als Woensdag. De radio geeft vanavond; HILVERSUM I, 301.5 M. 18.00 20.00 23.00 Nieuws. 18.30 Strijdkr.progr. i9.00 Patricia Rossborough. 19.15 Sociale Verze kering. 19.30: Ir. G. Knös. 20.05 Weerpraatje. 20.30 Omroeporkest. 21.10 „Escapade'-' (hoorspel). 22.05 Carlo Carcossola. 22.30 Heropvoeding der m'ensch- heid. 23.15 Pianomuziek. 23.25 Boyd Bachman, HILVERSUM II, 415.5 M. 19.00, 20.00, 22.00 Nieuws. 18;00 Orkestwerken. 18.30 Kris kras door Nederland 19.15 Nieuws uit Indië. 19.30 Engelsche les. 20.05 Handel. 21.50 Gr. pl. 22.15 Actueel geluid. 23.00 Pianomuziek. 23.10 Orgel. 23.30 Avondconcert. Heden nam de Heer tot Zich na een kortstondige ongesteldheid, in Zijn eeuwige heerlijkheid, mijn lieve zorgzame Zuster AAFJE VAN DER SCHINKEL Wed. van Hermanus Medik in den ouderdom van ruim 77 jaren. G. van der Schinkel Ede, 17 Nov. 1946. -Boschrand 7. De teraardebestelling zal plaats vinden op de alge- meene begraafplaats te Eg- mond a. Zee op Donderdag 21 Nov. a.s. te 2 u. n.m. Goede WOBlitlg op mooien stand in Oud- IJmulden (ong. f 30 p. m.) aangeboden in ruil voor wo ning te Haarlem of omg. Brie ven onder nr. 624 Boekhandel Erasmus Santpoort. Interieur-Matrassen zorgen voor een goede nachtrust door het spe ciale veerend binnen werk. Binnenkort is een beperkt aan tal leverbaar. A 2 pers. 3 dig. m. kapok kussens en uiterst solide overtrek f 145. BESTEL DIRECT Driehuizerkerkweg 94. ^\|ELSEN-DRIEHUIS NET MEISJE b. z. a. voor d. en n. in IJmuiden. Inl. bij Annie Voogt, Kanaalstr. 256, Telef. 5109. DEGELIJK KOSTHUIS, aan geboden, met ruime slaapk., v. waschtafel. Br. L982 Bür. van dit Blad,. Te koop. gevr. goed CORSET, liefst met stevige buikband- Julianakade 13rood, IJmuiden BRUINE MANTEL te koop aangeb., in g. st., leeft. 15 16 j., 30. B. Kleve, Helm straat 14, IJmuiden. TE KOOP: 1 eikenh. spiegel, 1-pers. spiraal, 1 nikkel stel op blad, 1 electr. waterketel tje, 1 doosje met 6 zilv. thee lepeltjes. Ruilen z.g.am. kin- dersch. m. 2628 Adres: Ca- senibrootstr. 6, IJmuiden-O. JONGENSTRUI te koop, v.o. kwaliteit, leeft. pijn. 11 jaar. Tulpenstraat 25, Santp.-dorp. Twee 1-pers. vaste WASCH- BAKKEN te koop, electr. scheerapparaat, m. winter mantel, lft. 1516 j. en gr. keukentafel. Bloemstraat 66, IJmuiden. Te koop 2 paar DAMES SCHOENEN m. 38. Adres: J. P. Coenstraat 115, IJmuiden. TE KOOP: jongensjasje met muts, lft. 2 j. of ruilen voor leeft. 4 j. en m. manteltje lft. 10 j. te koop of te ruilen voor jongensjasje lft. 4 jaar. v. d. Helststraat 22, IJmuiden. 2 DAMESHOEDEN te koop, 1 blauw velours, 1 blauw vilt. Na 5 uur: Rembrandtlaan 27, IJmuiden. Te koop porceleinen KINDER SERVIES, gr. maat, iets fijns. Creutzberglaan 53, Beverwijk Te koop pracht kruisvos- BONT, als nieuw, 40. Creutz berglaan 53, Beverwijk. ELZEK'S Heren [„WKMl'RI.AAN lal MAAKT UW HOED WEER ALS NIEUW! levert weer alsof er nooit een wereldoorlog- woedde KWALITEIT VAKWERK SNEL zooals vanouds AMSTERDAM'S 1STE KLAS SPECIAALZAAK iederen DINSDAG in IJmuiden van 105 uur KENNEMERLAAN 42 want met praten alleen helpen we onze menschen in Indië niet. Daarom niet praten. 150.000 Kerstpakketten zendt de NIWIN naar onze landgenooten in Indië. Kunt U straks Uw eigen Kerstfeest vieren met de blijde gedachte, dat U door Uw bijdrage een handdruk-over-zee zond Niet straks, niet morgen en ook niet later, maar NU. Stort Uw bijdrage op giro 511000 of zend een postwissel aan de NIWIN, Dr. Kuyperstr.1 a, Den Haag. Ook uit geblokkeerde gelden kunt U Uw steun geven aan de NIWIN. Bank:Ned.Han- del-Mij. N.V, Heerengracht, Den Haag. NIET PRATEN MAAR DOEN! Nationale Inspanning Welzijnsverzorging Indië Te koop een pr. Oldfinish BOEKENKAST, z.g.a.n. Adres Frans Naereboutstraat 22, te IJmuiden-Oost. Te koop een nieuwe dubbele BREUKBAND, nooit gebruikt Berkenstraat 7, IJmuiden-O. Te koop 1 paar n. br. lage HEERENSCHOENEN, m. 42, sportmodel. Eksterlaan 33. RUILEN: nw. Jongensjas 19 j. voor heeren jas, en te koop: fiets m. 1 Cussiband. J. P. Coenstraat 133, IJmuiden. RUILEN: 1 pr. voetbalseh., m, 39 voer m. 41. Te koop: 1 pr. h, j.sch., m. 39, 2 speel goed-auto's en jongensjasje, leeft. 12 j. Tuinderstraat 94, IJmuiden-Oost. Ruilen: een nieuwe JAPON m. 4446 voor 48, of te koop. Vlierstraat 8. NET KOSTHUIS aangeb. v. 1 of 2 vrienden. Br. L981 Bur van dit Blad. TE KOOP: 2 meisjesmantels, leeft. 6 a 7 j. en 2 j,; en 2 jurkjes, 4 j., 1 rok en blouse, 2 dameshoeden (Amerik.) Burg. Rambonnetlaan 24 (na 4 uur.) TE KOOP: H. winterjas, gr. model, o. kw,; 1 kamerspiegel 15, 1 kapstok 3.50. Tevens breiwerk gevr. Adres: Bur. van dit Blad. RUILEN: 2 nw. Dunlop Bui tenbanden voor Heerencost. Rambonnetlaan 34, IJmuiden. DROSTE'S CACAO EN CHOC. PABR. N.V. te Haarlem va-aagt voor directe indiensttreding nette Vrouwen en Meisjes Aanm. bij de Sociale afdeeling aan de fabriek van 10 uur en van 12 uur (behalve Donderdagmiddags). Reiskosten bij aanmelding worden vergoed. Gevraagd: FLINKE MEISJES voor diverse afdeelingen. Vergoeding reisgeld. Prettige wei-kla-ing. Wasscherij en Chemische Wasscherij HOEK EN VAART Bloemendaajlsehestraatweg 17, Santpoort-St. Speciale St. Nicolaas-recfame natuurlijk bij Henk Broekhuizen de Rijpstraat 5 Voor verlichtingsartikelen het beste en goedkoopste adres. Ziet onze etalage Let op kwaliteit en prijs S. O. S. Weet U, dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor Uw OUDE HUISHOUD- ofINDUSTRIE NAAIMACHINE Merk of defect geen bezwaar. TELEFOON 32787 RIJKSSTRAATWEG 250, HAARLEM-N. Telefoon of briefkaart en,,,, wij komen. N.V. PHILIPS' GLOEILAMPENFABRIEKEN EINDHOVEN vraagt voor spoedige, indiensttreding: A. Secretaresse's, B. Steno-typistes in de moderne talen, C. Steno-typistes in de Neder- landsche taal Brieven met uitvoerige gegevens, o.m. vermeldende leeftijd, opleiding, behaalde diploma's, vorige werk kringen enz. te richten tot de afdeeling Personeel- zaken, Willemstraat 20 te Eindhoven, onder motto „Secretaresse", resp. „Stenotypiste B of C". Bovengenoemde vereewigingen roepen hun leden en Dames cup voor een zeer interessante lezing oip Vrijdag 22 Nov. '46 des avonds S uur in Café de Griffioen, Trompstraat. Als spreker is uitgenoodigd de Wel edZ eergel. Heer Jlir. Dr. J. C. Mollerus. opgeven als lid kunnen ook dezen. Adressen voor opgave: LOENDERSLOOT, Meeuwenlaan 2, IJmuiden-Oost GROENEWOUD, Zeeweg 374, Driehuis. Bouwkunde, Werktuig bouwkunde, Waterbouw kunde, Electrotechniek, Chemische Techniek, Zuiveltechniek, Nederl. Handelscorrespondentie, Boekhouden, Radio. ARNHEM Vraag gratis prospectus, D-A-14 GEMEENTE VELSEN Burgemeester en Wethouders roepen, voor spoedige in diensttreding, sollicitanten op ter vervulling van de be trekking van TOEZICHTHOUDSTER op arbeidscontract bij de gemeentelijke schoonmaaltafdeelingen, en belast met het toezicht opde werkzaamheden bij 'het schoonhouden van de gemeentelijke gebouwen (scholen en kantoren). Sollicitaties, gericht aan Burgemeester en Wethouders, in- te zenden aan den Burgemeester (afd. Personeelszaken) uiterlijk 23 Novemlber a.s. Handelsbedrijf" te IJmuiden zoekt met aanleg voor den handel, Vereisoh't: Vlotte verschijning en omgangsvormen, goed con\ in Engelsch en Holl. Na gebleken geschiktheid zeer goede vooruitzichten, Bi'ieven met verlangd salaris ouder no. IJ 272 Bur. v. d. bl. N.V. 's-Gravenhaagsehe Begral'enis- onderneming „Simplicitas" W. INNEMEE ZONEN Fil. HAARLEM Kinderbnisvcst 29-33 (v.h. R. Smink) Telefoon 1,0.4.4.1. BEGRAFENIS CREMATIE Inschrijving tn het „ARCHIEF" waarborgt regeling volgens beschreven wènsehen Naar bed, naar bed, zei Duimelot. We moeten nog eten, zei Likkepot. Ik ga 't wel halen, zei Langelot. Haal HONIG'Spudding, zei Ringeling. Die smaakt toch 't beste, zei 't kleine ding!

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 4