AsprO AsprO 1. c. Met dank Lampekappen Schafstal! HAAN Heropening Velsen Luidsprekers Dienstbode WlÉBlOlfiisjB „lüinco" Eet Fijne Kaas Eet „Kaasiiuïs" Kaas Dat 's Fijne Kaas Kennemerlaan 100 om 1 uur gesloten „Echte Geschenken" B. WfSKER, Wijk aan Zeeërweg 45 Wij hebben 't Sporthuas Voor Uw Sint Nicolaas geschenken 'c*e* I. Overzier ELZEl'S Bakkerij „de Tijdgeest" H. Fiege Zn. Zij zijn er weer GEVADl Oprichting Kerkkoor voor de Gereformeerde Kerk Donderdagmiddag werd im de Marnix- school een vergadering belegd, die ten doel had tot oprichting te komen van ëen kerkkoor ten dienste van de Gereformeer de Kerken in deze gemeente. De avond stond onder leiding van ds. J. van Buuren, die wees op de noodzakelijk heid van een kerkkoor voor de Gerefor meerde Gemeente. Hij verzocht alle aan wezigen propaganda voor dit doel te ma ken. Daar de opkomst niet groot was, werd een bestuur gekozen van slechts drie personen: ds. J. van Buuren (voorzitter), de heer J. Smit en mevr. Jaspers. Dinsdag 26 November komt men weer bij elkaar, dan wordt een grootere belang stelling verwacht. Op die vergadering zal dan tevens de beoneming van een dirigent worden behandeld. De stichting van speeltuinen Vier buurtvereenigingen vergaderden In een deze week gehouden vergadering van de vier buurtvereenigingen van Vel- sen-Noord werden besprekingen gehouden over het organiseeren van feestelijkheden naar aanleiding van de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gein. De voorzitter, de heer P. Kee, deed eenige mededeelingen over een onderhoud, dat hij had met wethouder A. J. van Leu- sen over de stichting van een centralen speeltuin in de omgeving der halte Hoog ovens. In de eerste jaren zal hiervan wel niets kunnen komen, maar de mogelijkheid zal worden overwogen, de plantsoenen op Schulpen, Watervliet en in de Da Costa- buurt tijdelijk op bescheiden schaal als speelplaats in te richten. GELDIGHEIDSDUUR KOFFIE-, SUIKER EN THEE-BONNEN. De distributiedienst heeft op onze desbe treffende informatie medegedeeld, dat de bonnen 477, 486 en 487 voor suiker, 478 voor koffie en 47—9 voor thee slechts geldig zijn tot en met Zaterdag 23 November. Strawberries-Nieuws Wederom moet er Zondag een program ma afgewerkt worden. Het eerste heeren elftal ontmoet de leiders van de afdeeling, Amsterdam II. Dit wordt wellicht de zwaarste wedstrijd van het seizoen. Even wel kan er zeker gewonnen worden, als er met enthousiasme gespeeld wordt. De uitwedstrijd werd met 21 verloren, Ook de dames krijgen tegenstandsters op bezoek, die niet onderschat mogen wor den, n.l. de dames van HBS. Een kleine overwinning voor onze plaatsgenooten ligt in de lijn der verwachtingen. Het reserve dameselftal kan van Eeeh- trup winnen, maar het derde dameselftal zal het tegen Alliance III zwaar te ver duren krijgen. Verder spelen het 3e en 4e heerenelftal op eigen terrein tegen respectievelijk Al liance en F.A.H.C. PERSONALIA. De heer J. P. Eriks uit Driehuis is door de arrondissements-rechtbank te Haarlem beëedigd als tolk-vertaler in de Duitsche taal. Santpoort „Santpoorts Bloei" en de film Zooals bekend mag worden veronder steld, bestond hier destijds een commissie, welke cultureele filmvoorstellingen ver zorgde. In de oorlogsjaren staakte deze commissie haar werkzaamheden. Toen ze na de bevrijding geen teekenen van leven meer gaf, ook niet toen „Santpoorts Bloei" de leden der commissie eens polste, nam deze vereenigïng, die te allen tijde en over al de belangen van onze plaats behartigt, het initiatief aan zich. Aanvankelijk waren vele moeilijkheden te overwinnen, maar dank zij de groote activiteit in dezen van den penningmeester van „Santpoorts Bloei" den heer F. Dol, gepaard aan de medewer king van de Jeugdhuis-direetie, kwamen toch de voorstellingen tot stand. Wij vroegen nu den heer Dol, of hij alle moeiten en zorgen, welke hij zich getroost had - en feitelijk nóg getroost - beloond achtte. En dit bleek niet ten volle het geval te zijn, want nog geen enkele maal was de zaak tot den laatsten stoel toe bezet ge weest. „En daar had ik toch vast op gere kend", vervolgde hij, „vooral wanneer ik bedenk, dat in de steden de menschen vaak in de rij staan om een toegangsbiljet te bemachtigen". De heer Dol bleef echter de hoop koesteren, dat deze kleine teleurstel ling weldra tot het verleden zou behooren, want geregeld melden zich nog nieuwe „vaste bezoekers" aan, „en", zoo eindigde hij, „wij zullen er naar blijven streven steeds goede films te brengen. En dat zal z'n uitwerking niet missen". KERKERAAD NED. HERV. GEMEENTE. De kerkeraad van de Ned. Herv. Ge meente is uitgebreid met een 4-tal leden, t.w. de heeren Aschoff, v. Eyck, Peere boom en De Hond. De heer Bijtelaar werd als ouderling herkozen. In een vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Bankert, werd de heer Göbel gekozen. Door diens verkiezing tot ouderling was automatisch een vacature als diaken ont staan. Als zoodanig werd de heer H. Schip per aangewezen. SCHEEPVAART Vinke en Co.: Loppersum, 25 Nov. van Mon treal naar Sorel, K. N. S. M.: Rita, 18 Nov. van Port Said naar Jaffa. Jan 20 Nov. van Rotterdam. Lotos, 19 Nov. van Madeira naar St. Thomas. Boskoop. 19 Nov. van Curacao naar BarranqulllaAldebaran, 16 Nov. van Arica naar Mollende. Cottica, 20 Nov. te Paramaribo. Lima, 20 Nov. te Paramaribo. Hermes, 19 Nov. te Curacao. Delft, 20 Nov. te Antwerpen. Stal, 20 Nov. te Amsterdam. Mfi. Nederland: Oranje. 20 Nov, van Colombo naar Amsterdam. Salawati, 20 Nov. van Suez n'.aar Ned. Tndië. Johan van Odenbarnevelt16 Nov. van Port Swetteniham. Holl. Afr. Lijn: Kedoe. 20 Nov. te Durban aangekomen, Congostroom, 20 Nov. vertrokken naar Rotterdam. M(j Oceaan: Alcinous, 19 Nov. Gibraltar ge passeerd op weg naar Liverpool. Agatha, 18 Nov. van Singapore te Hongkong. Alcinous, BataviaLiverpool, passeerde 19 Nov. Gibraltar. Baralt, 17 Nov. van Maracatbo te Cu rasao. Bloemfontein, 19 Nov. te Batavia, Dar es Salam, Napels. Southampton en Rotterdam. Boskoop, Amsterdam—Chili, 19 Nov. van Cu racao. Congostroom AmsterdamWest Afrika, 21 'Nov. te Rotterdam. Delft (ex Fort Nassau), Amsterdam—Chili, 20 Nov. te Antwerpen. Doros, 17 Nov. van Curasao-naar Guanfa, Flevo, 18 Nov, van Curasao naar Maracaibo. Frans Hals, Vic toria (b.e.)—Rotterdam, 9 Nov. van New Orleans. Gadila, 18 Nov. van Rotterdam te Abadan. Hal lee (Noor), 16 Nov. van Rotterdam te New York. Iris, 9 Nov. van Amsterdam te Oporto. Johan van Oldenbarneveldt, BataviaAmster dam, 16 Nov. van Port Swetlenham. Kota Inten, Rotterdam—Batavia, 20 Nov. 14.20 te Southamp ton, Lareniberg. Rotterdam—Australië, 20 Nov. te Bombay. Grion (Griek), Basra—Rotterdam, 20 Nov. van Bizerta. Pieter de Hoogh, Br. Indië— Rotterdam, passeerde 21 Nov. Perim, Saidja, 17 Nov. van Manilla naar Tarakan. Singkep, Rot terdam—Calcutta, 19 Nov. te Aden. St. Maarten, 17 Nov, van Curasao naar Puerto Plata. Sunetta, Abadan—Land's End v.o., 18 Nov. te Aden. Tara kan, Ï9 Nov" van New York naar Newport News. Tiberius, 18 Nov. van New Orleans te Curasao. Ellie, ;Marthe en Rene W. Vinke (walvischla- gers), 19 Nov. te Dakar. Volendam, 20 Nov, van Batavia naar Bombay. Westplein, Rotterdam- Perzische Golf, 21 Nov. van Antwerpen, Zaan- stroom, 21 Nov van Amsterdam te Rotterdam. Zuyderburgh, RotterdamGuelva, passeerde 17 Nov. Wight. Dulvendljk, 21 Nov. van Rotter dam via Antwerpen naar de Pacifickust, Itter- sum. 20 Nov. van Rotterdam naar Antwerpen. Katwijk, van Rotterdam naar Rouen. Lissabon en Huelva, vandaar terug naar Nederland 20 Nov. te Antwerpen. Noordam, 20 Nov. van New York naar Rotterdam. Papendrecht, 17 Nov. van Singapore te Abadan. vertrekt 20 Nov. Stad Haar lem,- 21 Nov. van Huelva te Amsterdam. Stad Maastricht, 20 Nov. van Colombo naar Madras. Weltevreden, pass. 21 Nov. om 9.30 Kaap Lizard (New YorkAntwerpen en Rotterdam), Afiena, 16 Nov, van Portsmouth te Southampton. Alk, 18 Nov. van Great Yarmotuh naar Barendsz, 20 Nov. van Helsinki naar Docksta. Bernina. 21 Nov. van Kopenhagen naar Malmö. Borneo, 17 Nov. van Guernsey te Dublin. Borarlf. 14 Nov. van Follonica te Marseille. Brem, 20 Nov. van Norrkoping t.e Gefle. Coen, van de Tyne naar Waterford, passeerde 19 Nov. Beaehy Head, Da Costa, 16 Nov. van Middlesbro te Kingslynn, De Ruyter, 20 Nov. van Grangemouth naar Midd lesbro. Diana V, 18 Nov. van Caen op de Tyne. Elisabeth, (Vermaas), 21 Nov. van Londen ie Lek- kerkerk. Gouwe. 20 Nov. van Mo te Domsjö, Grüno, 18 Nov. van Middelharnis te Londen. June. 20 Nov. van Rotterdam te Emden. Mary, van Dover naar passeerde 18 Nov. Dungeness. Mies, 20 Nov. van Kopenhagen naar Stettin. Nezo. 18 Nov. van Delfzijl te Exeter. Notting ham, 21 Nov. van Goole te Harliingen. Prins Bernhard, 16 Nov. van Dundee te Kingslynn. Progress, 17 Nov. van Antwerpen te Goole. Rolf, 21 Nov. van Le Havre naar Kopenhagen,. Rose Marie, 20 Nov. van Antwerpen te Kopen hagen. Tempo, 17 Nov. van Delfzijl te Goole, Tuko, 16 Nov. van Grangemouth naar Kopen hagen. Urmajo, 20 Nov. van Zaandam te Emden. Vaderland, 20 Nov. van Antwerpen naar de Tyne. Van Gelder, 20 Nov. van Malmö naar Gothen burg. Vesta, 17 Nov. van Middlesbro le Kings lynn. Virgo, 20 Nov. van Oporto naar Lissabon. Walenburgh, 20 Nov. van Stockholm maar Hel sinki en Kotka. Wea, 16 Nov. van Kingslynn naar Grimsby. Westland, 18 Nov. van Londen naar Antwerpen. Wilda, 14 Nov. van Jersey te Guern sey. Zaan, 20 Nov. van Rotterdam te Stockholm. Zuid'land, 20 Nov. van Antwerpen te Milford Haven. Zijpe, 20 van Londen naar Middlesbro. VIS S CHERIJBERICHT Te Scheveningen was heden geen aanvoer van versohe visch uit zee. Van de haringvisschérij kwamen binnen de motorloggersSCH 284 met 27 last haring, SCH 297 met 39 last en 300 kisten versche haring, SCH 45 met 600 kisten versche haring, SCH 23 met 800 kisten versche haring, SCH 314 met 26 last en 80 kisten versche haring, SCH 118 met 38 last haring. Hedenmorgen waren er geen vangstberichten, daar de schepen nog moesten halen. Tot hoogleeraar in de staathuishoudkunde en het agrarisch recht aan de Landbouwhooge- school te Wageninigen 'is benoemd mr. c. H. F. Polak. Engelsche persstemmen over Cheribon Het liberale Engelsche blad de „News Chronicle" heeft, naast een groot artikel van zijn diplomatieken correspondent, nog een hoofdartikel aan de in Indonesië tot stand gekomen overeenkomst gewijd. Het i blad schrijft, dat door de overeenkomst de lucht in het Verre Oosten aanmerkelijk is opgeklaard. Hij wijst er verder op dat de overeenkomst nog door de Nederlandsche regeering en het Nederlandsche parlement moet worden goedgekeurd en zegt, dat de eerste reactie in Nederland er een was van „groote verbazing", aangezien „de overeenkomst veel verder gaat, dan iemand bij het begin der onderhandelingen had verwacht". De correspondent gaat verder: „zoowel in Den Haag als in Bata via zijn nog belangrijke disputen te wach ten. Voor den oorlog was Nederlandsch- Indië een kolome van den ouden stejnpel. Thans, na 18 maanden onderhandelen, zal een groot gedeelte (dat verreweg het rijk ste is) volledige onafhankelijkheid ver krijgen. Zeer waarschijnlijk zullen de ex tremen aan beide zijden zelfs thans nog tegenwerpingen maken, maar het is waar schijnlijk, dat dit een oplossing door de ge matigden eerder zal helpen dan beletten". De Times schrijft over de overeenkomst die tusschen Nederland en Indonesië is tot stand gekomen: „De verwachting, dat een voorloopige politieke overeenstemming kooi worden bereikt, voordat de Britsche troe pen uit Indonesië zouden worden terugge trokken, is in vervulling gegaan. Britsche en Britsch-Indisohe troepen hebben het bereiken van een voorloopige overeen komst mogelijk gemaakt en dr. Van Mook heeft hun daarom grooten dank gebracht voor hun onmisbare diensten". Het blad geeft verder een overzicht van de punten van de overeenkomst en zegt over de po sitie van de Kroon, dat zij niet alleen een hoogste schakel vormt tusschen de beide partijen, maar dat zij bovendien, zonder de autonomie van de samenstellende dee- len in den weg te staan, de gezamenlijke autoriteit in de oogen der wereld zal ver- grooten. Toch zal de overeenkomst van Cheribon voor bepaalde groepen in Ne derland een schok zijn en het is daarom zonder twijfel wijs beleid van de Neder landsche regeering om een oordeel op te schorten, totdat de commissarissen-gene raal zijn teruggekeerd". „Een zekere keer Wilhelm" Bij de discussie in het Lagerhuis over de kwestie Degrelle, uitgelokt door het, Labourlid Francis Noel Baker zoon van den minister verklaarde onderminister Mayhew dat de Britsche regeering zeer verontwaardigd was over de houding der Spaansche regeering. „Wij hebben onze pogingen om Degrelle op het spoor te ko men nog niet opgegeven", zoo zeide de onderminister. Noel Baker vroeg de re geering hoe zij dacht, verder pressie uit te oefenen op de Spaansche regeering om de uitlevering van dezen Quisling te ver krijgen, daar aangenomen kan worden dat Degrelle zich nog steeds in Spanje be vindt. „Wij houden ons nog steeds met deze kwestie bezig", zeide de onderminis ter. Volgens United Press veroorzaakte af gevaardigde Wilson Harris hilariteit, toen hij zeide: „Wil de minister zoo goed zijn zich te herinneren, dat zich in 1918 een soortgelijk incident heeft voorgedaan, toen een zekere heer, Wilhelm genaamd, naar Nedérland trok en daar achterbleef?" De Unesco hoopt nog op deelneming van Rusland Leon Blum, de leider der Fransche socialis ten, is gistermiddag tot permanenten eersten voorzitter van de algemeene vregadering der Unesco benoemd. De secretaris-generaal van de voorbereiden de commissie van de Unesco, dr. Julian Huxley, zeide, dat de deelneming van de Sovjet-Unie (die niet vertegenwoordigd is in de Unesco) wederzijdsch voordeel zou bieden om de verzoening van de botsende ideologieën welke de wereld thans dreigen te verdeelen, te vergemakkelijken. Hij betreurde het, dat er nog steeds Euro- peesche landen niet aan het werk van de Unesco deelnemen. De commissie voor de geloofsbrieven heeft de geloofsbrieven van 39 staten aanvaard en vijf andere" staten Bolivia, Chili, Panama, Haiti en Paraguay werden voorloopig toe gelaten. 24 landen, die de documenten van ratificatie van het Handvest der Unesco heb ben ingediend, hadden, aldus werd besloten, het recht om te stemmen, terwijl vier andere, die op het punt stonden dit te doen, even eens dit recht verkregen. Een Joegoslavische delegatie van zes man, die als waarnemers de conferentie der Unesco zullen bijwonen, is te Parijs aangekomen. Met groote vreugde en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter JOHANNA. Wij noemen haar Hanneke. W v. d. SCHEUR G. D. v. d. SCHEUR— KEMKER Leiderdorp, 20 Nov. 1946. Zijllaan 9. Heden ontsliep zacht en kalm, in de Pr. Hendrik stichting te Egmond a.Zee onze geliefde zorgzame Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader HENDRIK VAN STRIEN, Wedn. van Cornelia Meijer eerder Wedn. van Cornelia de Man, in den ouderdom van bijna 85 jaar. L. Zwart—v. Strien Jac, Zwart P. v, Strien T. v. Strien—v. d- Put Wed. D.Breur-v. Strien M. Zwartv Strien J. Zwart C. Korf—v. Strien A. Korf C. Veldmanv. Strien H. Veldman L. v. Strien M. v. StrienDekker Kleinkinderen en Achterkleinkinderen Egmond a.Zee, 20 Nov. '46 Prins Hendrikstichting De overledene staat op gebaard in de rouwkamer der Pr. Hendrikstichting te Egmond aan Zee. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 23 Nov. a.s., des nam. 3.45 u. op de Westerbegraafplaats te IJmuiden. Vertrek Kei zer Wilhelmstr. 13, 3.20 u. namiddag. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven dat na een geduldig gedragen lijden, voorzien van het H. Sacra ment van de Zalving der Zieleen, in het Anthonius Ziekenhuis is overleden onze beste Vader, Behuwd en Grootvader ARIE GROEN, Weduwn. van Lena Wijker in den ouderdom van 66 jaar. J. Groen W. Groen—Wijker L. Groen L Groen—Lammers A. v. d. PlasGroen P. van der Plas en Kleinkinderen IJmuiden, 21 Nov. 1946. D Hartoghstraat 44. De H. Dienst te zijner uit vaart wordt gehouden in de Oud-Kath. Kerk aan de Kon. Wilhelminakade Maandag 25 Nov. des mor gens half elf, gevolgd door de Beaarding. waarna de teraardebestelling op de Westerbegraafplaats te on geveer 12 uur. aan sollicitanten, be richten wij dat in de vacature is voorzien. N.V. Melkinrichting „Velsen".. Rex Theater, IJmuiden-O. vr. voor direct nette OUVREUSE Aanmelden van 912 uur. KAMER met voll. pension aangeb. aan net heer, b.b.h.h., met of z. h. verk., in kl. gezin Rijksweg, Santpoort(dorp) Br. no. 627 Boekh. Erasmus, Sant poort. TE HUUR GEVR. door echtp. z. kinderen, vrije etage of zit- en slaapk. met vrije keuken of kookgel. Liefst ongem. op netten st., in Velsen of omg. Br. L988 bur. v. d. blad. ST. NICOLAAS- en Zw. Piet- costuum te huur bij N. C. Mentink, Driehuizerkerkweg Dames- en .heerenkapper. Tel. 4250. WIE heeft mijn muisgrijze poes omtrek Meeuwenl.Fa- zantenl. gevonden? Tegen bel. terug bez. Meeuwenlaan 49. RUILEN: mod. wandelwagen tje met voetenzak o. kw., v. divan of iets derg. Adres Bur, van dit blad. SLAAPKAMERTJE te huur aangeboden. Adres te vern. Bur. van dit blad. RUILEN: dames-sportschoe nen Forma Natura, m. 40 v. idem 39. IJmuiderstraatweg 64 WIE HEEFT een kinderledi kant op te knappen; verf aan wezig. Br. L983 Bur. v. d. B'l. Aangeb. ongem. ZIT-SLAAP- KAMER voor liefst alleenw. dame. Br. L987 bur. v. d. blad HEERENRIJWIEL te koop gevr., compl., in g. st. Gleu- wink. Burg. Rambonnetlaan 3 IJmuiden. Te koop gevr. g. JONGENS JAS, leeft. 10 jaar. De Ruij- terstraat 161, IJmuiden-O. TE KOOP aangeb. een beste geit, een vuurduveltje, 2 Keulsche potten, enz. Ceder- straat 36, IJmuiden-O. TE KOOP haardfauteultje en 3 clubjes met salontafeltje, te ruilen voor radiotoestel; des avonds tusschen 6—7 u. Nep- tunusstraat 22rd., IJmuiden. TE KOOP: 1 p. zw. d.schoe- nen, m. 39, 12. De Ruyter- straat 48, IJmuiden. KOFFERRADIO te koop, 3 x U.K.G. voor alle netspannin gen en batterijvoeding. Tuin dershofje 3, IJmuiden-O. Dankbetuiging Familieleden, Administratie en Collega's IJmuider Cou-1 rant, Buren, Buurt- en Too- I neelclub „Alex. Bell", Reis- ver. „Ons Genoegen", de j Abonnés uit mijn wijk en verder allen die blijk hebben j gegeven van hun belangstel- ling bij onze 45-jarige echt- verbintenis, zoodat de 14e Nov. 1946 voor ons een onver getelijke datum is geworden betuigen wij langs dezen weg onzen oprechten dank. J. C. HOFMANN E. H. HOFMANN— DE BUSSER Alex. Bellstraat 54, IJmuiden. TE KOOP: D wintermantel, m. 44; h.costuum m. 4850, 2 p. d.schoenen 38Va en 38, resp. nieuw en z.g.a.n.; 1 nw. deken uitst. werkschoenen, 1 p zw. laarzen m. 7V2, 1 p. bruine laarzen m. 7V™, beide leger model, nw., 1 p. naturel laar zen met rubberzolen, m. 8Vs, nw. Wijk aan Zeeërweg 188. ZW. DAMESMANTEL, m. 4 en bruin rokje en d.sch m. te koop. Rambonnetlaan 3 IJmuiden. TE KOOP: gr. m. d.winter- mantel en m.jurken. Leeuwe riklaan 32, IJmuiden-O. 3 HONDJES te koop, 7 w. oud klein soort. De Genestetlaan 5, Driehuis. Te koop een stel 2-p STROO- MATRASSEN, z.g a.n. Schip- broekerweg 9, Santpoort. Te koop een oude en jonge gekr. JACHTSPANIEL. Tul penstraat 23, Santpoort-dorp. JONGE KIPPEN (Red Isl.) te koop, tegen den leg. Te bevr. Willebrordstraat 8, IJm.-O. Te koop aangeb. i. g. st. z. GUITAAR. Bloemendaalsche- straatweg 147b, Santpoort St. POP met stoel aangeboden. Jac. Catslaan 15, Driehu'is. Na 3.30 uur. TE KOOP: handwagen en 3 jonge honden. Adres: De Ruy- terstraat 53, IJmuiden-O. Gevraagd in Tandarts-gezin Voor de a.s. St. Nicolaas- in Westen des lands drukte flink voor d. en n. Goed kunnende koken, werkster aanwezig. Brieven onder no. Y274 bur. van dit blad. GEVRAAGD. Aanmelden: Zaterdagmorgen, WINCO, Kennemerlaan 127, IJmtiiden. H. WINTERJAS te koop, z. g. a. n. Wijk aan Zeeërweg no. 176. Te koop z.g.a.n. zware zw. ZIJDEN JAPON m. applicatie werk, m. 4244, wegens te klein. Zeeweg 361, Driehuis. TE KOOP: winterjas, plusf. pak, - lft. 15 j„ cres-schoenen m. 39, werksch. m. 41. Hof- dijklaan 45, Driehuis. Een VOGEL- VOEDERHUISJE zou dat iets wezen voor Moeder? BEUNDER'S Zaad handel Kleine Houtstr. 41, Haarlem. Tel. 18920 KENNEMERLAAN 127 IJMUIDEN RECLAME WEEK Prima Kammen 0.30 Pistool met doppen van 0.75 voor 0.50 Kaarten met houten dieren met 16 beestjes van 3.70 voor 1.50 Popjes voor poppenkamer van 1.35 voor 0.75 2 pannetjes v. kinderen, 1 melkkoker en 1 steelpan van 3.75 voor 2. Winkeltjes van Sinkel van 1.60 voor 0.90 Houten Booten, kunnen ook rijden, van 1.50 voor 0.45 Kindertaschjes linnen van 1.25 voor 0.25 Speren met schuif van 1.25 voor 0.50 Tollen „paddestoelen" van 0.45 voor 0.14 Rollen St. Nicolaas plakband van 0.20 voor 0.10 Kinderstof blikjes van 0.50 voor 0.20 Racketauto's van 0.80 voor 0.35 Groote Kinderpoppen van 7 50 voor 3.95 Kinderpoppen van 2.25 voor 1.25 Groote Kleurboeken van 0.75 voor 0.45 Kinderspelen Roodkapje met de Wolf van 1.80 voor 0.50 Verfdoozen van 1.voor 0.20 Pakjes gekl. Kastranden van 0 20 voor 0.10 Cactusgieters, gekleurd van 1.50 voor 0.85 Scheerspiegels van 3.85 voor 2.70 Opvouwb. Broodtrommeltjes. gekleurd van 2 25 voor 1-70 Damespoederdoozen, iets moois van 4.95 voor 2.25 Stofdoekmandjes van 3.25 voor 2. Kaarten met leer zoolbeslag en spijkertjes v 0.35 voor 0 10 Groote partij LEESBOEKEN. KLEURBOEKEN, enz. enz. Telefoon 5162 Zaterdagmorgen 9 uur begint de verkoop. WEGENS STERFGEVAL is onze zaak op ZATERDAG 23 NOVEMBER a.s. fa. Randwijk KENNEMERLAAN 38 IJMUIDEN. VOOR ST. NICOLAAS Metalen AUTOPED met prima rubberbanden a 17.50 'T SPORXHUIS KENNEMERLAAN 137 IJMUIDEN. Tel. 4071. Cadeau BROER vindt U bij: DE JAGER Ruim gesorteerd in TROMPSTRAAT 66 Tel. 5557 St. Nicolaas Cadeaux Geweldige sorteering in STAANDE SCHEMERLAMPEN LEESLAMPEN met pracht kappen KRONEN, GANGLANTARENS, WAND- VERLICHTING enz. enz. DE ZAAK MET DE GROOTSTE SORTEERING Komt zien en overtuigt U Het meest bekende adres LAMPEKAPPEN-ATELIER nog mooie VERLICHTÏNGS-Artikelen Wacht niet tot den laatsten dag. HENK BROEKHUIZEN, De Rijnstraat 5. Degene die Donderdagavond een transportfiets voor Slagerij C. 1. Eggeraat Kennemerlaan 50 heeft weggenomen, wordt in zijn eigen belang aangeraden deze fiets terug te bezorgen, daar hij herkend is. Zoo niet dan volgt aangifte bij de politie. Sint Nicolaas aanbieding Sportriemen Kofferriemen Padvinderriemcn Houdenriemen Kindertuigjes Scliooltasschen Fletstasschen Schoudertasschen K i udertasschen Boodschappentasschen KENNEMERLAAN 137 IJMUIDEN - TEL. 4071 Speciale St. Nicolaas Reclame Geeft een mooi en blijvend geschenk. 2ÖNBEK INLEVERING Weer ontvangen een pracht sorteering gramofoon- platen, w.o. Decca, Kristal, Odeon, His Master's Voice enz. De populairste opnamen op Jazz- en klassiek gebied. Ook beschikken wij nog over enkele Piok-Uip instal laties in gepolitoerde kasten geheel compleet. - BELANGRIJKE PRIJSVERLAGING! Pick Up (Kristal) compleet met toonann én snoer verscli. modellen, prima van toon, slechts 15.50 Guitaren Spaanseh miodel) v.a75. Jaaz-gruitaren v.a90 Nog vooi-r. enkele gebruikte mandolines v.a. 15. Verder een groote sorteering BLADMUZIEK en ALBUMS voor St. Nicolaas. Koopt dus Uw nuttig en blijvend cadeau bij Muziekhandel „Nat Gonella" TROMPSTRAAT 121 - IJMUIDEN-OOST Natuurlijk naar DROGISTERIJ V/h N. S. Bus BLOEMSTRAAT 12 - IJMUIDEN - TEL. 4064 Aardige sorteering EAU DE COLOGNE - PARFUM - BRILLANTINE, POEDERS, enz. Complete Meublleering Barteljorisstr. 39-41 Tel. 10250 Opgericht 1833 Groote sorteering KLEIN MEUBELEN VOETZAKKEN enz. Zoo sijn se het Iie{S<! Ze eten dan ook dagers e eten oau H-0 of QUAKER'- Alles aan hen bekoort! Wat een weelde, wat een rijkdom! Het licht verteerbaar H-O en Quaker haver mout is onmisbaar om die aantrek kelijke gezondheid van uw kinderen te waarborgen. Geef ze iederen dag soo'n smakelijk bord H-O of Quaker en vergeet vooral ook U zelf niet! Vraag in het belang van uw gezin steeds naar een origineel pak H-O of Quaker havermout Klaar paar minuten: betbespaartU gas en stroom Van de WIJN- en BIERHANDEL Zoolang d-e voorraad strekt verkoopen waj voor deze gelegenheid aan een ieder een FLESCH PRIMA WIJN. Vender verkrijgbaar: Kersen op sap, Appelemnost, Limonade oude kwaliteit tegen inlevering van 500 giram suiker, VOLOP AMSTEL BIEREN, LICHT en DONKER Aanbevelend WIJK AAN ZEEëRWEG 47 Aan personen beneden 16 jaar wordt niet verkocht KENNEMERLAAN 121 MAAKT EN REPAREERT UW OVERHEMD ATTENTIE ATTENTIE TELEF. 5730 - TROMPSTRAAT 94 Vanaf heden Gebakjes op inlevering 1 ons suiiker, 1 ons boter - 10 stuks 8 CENT PER STUK Heerlijke koekjes 90 cent per pond Fijn gekruide speculaas 75 cent per pond Kano's en rondjes 8 cent per stuk Groote sorteering CHOC. EN SUIKERWEKEN St. Nieolaasartikelen zoo lang de voorraad strekt (ook letters, maar beperkt). Beleefd aanbevelend Neerlands populaire, zuinige ontbijt Gevraagd: FLINKE MEISJES voor diverse afdeelingen. Vergoeding reisgeld. Prettige werkkring, Wasseherij en Chemische Wasscherij HOEK EN VAART Bloemendaalschestraatweg 17, Santpoort-St. De nieuwste GEVADl WASCHMACH1NES met oliebad onder aandrijving. Onverwoestbaar sterk. Ontvangen do nieuwe GEVADl STOFZUIGERS, AlUe soorten onderdeelen. Reparatie-inrichting1. IJMUIDERSTRAATWEG 02 Dit is Koop het! Probeer het! Voor den oorlog reeds bewees *ASPRO' zijn bestaansrecht in Groot-Brittannië. Frankrijk en België Gedurende den oorlog vond de Geallieerde soldaat 'ASPRO' in alle ziekenhuizen en Naafï-cantines En nu.,., IS hier! "ASPRO" wordt verkocht door alle apothekers en drogisten in zijn hygiënische verpakking, die zijn zuiverheid en krachtdadige uitwerking waarborgt. Probeer zelf eens 'ASPRO*! U zult verbaasd staan over de snelheid en grondigheid, waarmee het 03. verdrijft; VERKOUDHEID. NERVOSITEIT MIGRAINE, RHEUMATISCHE PIJNEN GRIEP, PUNLIJKE MENSTRUATIE

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 4