Qeeftr Kerstcollecte De Bick Bar H. Borst FRUIT Aanbesteding KERSTBOOMEN Jeugddienst Autorijschool Reym Gerard van Praag Kledingbedrijf Drukker of Zetter Kitty fokt nooit fkort en Bond|g Alweer voorbij De radio geeifts Luidsprekers H. Borst 31 December?? Centrale Verwarming VAN OEFFEL - HAARLEM Belgisch WÏTLOF opent Oosterduinweg Kweekerij A. v. Egmond llmuider Wasscherij -1 Zuivere Bijenhoning Tooneelavond N KOOPT BIJ DE IJmuiden BIOSCOPEN THALIA. „Mijn hart klopt voor Belita". Een nieuwe ster, Belita, krijgt in deze rol prent gelegenheid, haar buitengewone gaven als balletdanseres, schoonrijdster en film- actrice ten volle te ontplooien. In Amerika zoowel als in Engeland heef!; men haar ten volle weten te waardeeren. Schitterende ijs- shows, klassieke balletten, waarin de meest ingewikkelde figuren door de danseres zoo danig worden uitgevoerd, dat men van „een verbluffend élan'' kan spreken, maken Belita tot een ster van de eerste grootte. James El lison is haar tegenspeler en vier der meest bekende bands luisteren het muzikale ge deelte met hun prestaties op. „Lady let's dance" is een film waarin het scenario eenigs- zins ondergeschikt is gemaakt aan vele be koorlijke revue- en dansscènes, doch die nochtans, misschien juist daarom, boeit. REX. „Prinses Tarakanova" met. Annie Vernay, Pierre R. Willm en vele anderen. Het stuk speelt in den tijd van Catharina, keizerin van Rusland en is, zooals gewoonlijk in Russisceh films het geval is, een spel van intrige, waarin ditmaal een 16-jarige de hoofdrol vervult. Een der grootste Europeesche producers. S. Nebenzahl, mag dit werk zijn jongste aan winst noemen. We noemen van zijn films: Mayerling, Het testament van dr. Mabuse en Westfront 1918. In Europa zal'geen tweede productieleider bestaan, die zooveel artistieke successen op zijn naam heeft. Annie Vernay maakt in haar rol van prinses Tarakanova haar debuut. Pierre Willm 'herinneren we ons uit „Het Balboekje". Suzy Prim vervult de rol van keizerin Ca tharina (in „Mayerling" zagen we haar in de creatie van Gravin 'Lariche). De hoofdplaatsen van handeling zijn Peters- burg en Venetië. Het grootste deel der paleis opnamen van laatstgenoemde plaats zijn origi- neele opnamen, dus geen studiowerk. SCHEEPVAART K. N. S. M, Kemphaan. 4 Dec. v La Pallice1 ji, A'dam. Roelf, 5 Dec, v. Hoek van Holland n. Antwerpen, Stentor, 4 Dec. van Amsterdam n. Krimpen a. d. Lek voor repar. Caribla, 5 Dec. te Amsterdam. Vimga, 6 Dec. te Rotterdam. Geras- simus Vergottis, 5 Dec. van Rotterdam naar Am-' sterdam. Orestes, 5 Dec. van Rotterdam naar Dublin. Odysseus, 5 Dec. van Oporto naar Lis sabon. Cotlica, 5 Dec. van Curasao naar La Guaira. Svolder, 5 Dec. te La Guaira. Hermes, 4 Dec. van Barranquilta naar Catagena. Aldeba- ran, 5 Dec. van Christobal naar Curasao. Arn hem, 5 Dec. van New Port naar Leixoes. Primo, 4 Dec. van La Guaira waarschijnlijk n. Curasao. My. Nederland. Singkep, 2 Dec. te Khorram Shahr. Madoera, 5 Dec. van Suez. Oceaan. Melampus, 30 Nov. te Batavia. Po- lydorus, 30 Nov. van Christobal naar New Orleans. Agatha, 29 Nov. van Hongkong te Balik Papan. Albert Cuyp, 30 Nov. van Havana naar Norfolk. Alda-bi, Bahia—Rotterdam, passeerde 5 Dec. St. Vincent (K.V.). Aldebaran. Corral—Holland, pas seerde 4 Des. Panamakan aal; Amstelstad, 5 Des. van Amsterdam l'e Antwerpen, vertrekt ver moedelijk 7 Dec. naar Londen, Ceroma, 29 Nov. van Mi.i-i.te Balik Papan. Olio, 2 Dee. van Mara- caibo te Curasao. Fort Rensselaer, 3 Dec. van Soerabaja naar Barfgkok. Hellenic, (Fa nam.), 5 Dec, van Rotterdam naar Oost-Azië. Hennes, 2 Dee. van Curasao te Barranquüla. Indrapoera, Java—Rotterdam, passeerde 5 Dec. om 23 uur Perim. Itlersum, Rotterdam—Buenos Aires, pas seerde 4 Dec.. Madeira. Lotos, 2 Dec. van Am sterdam te St. Thomas. Luna, 4 Dee. van Para maribo te Philadelphia. Madoera, Amsterdam Java. 4 Dec. te Port Said. Malvina, 1 Dec. van Haifa te A bad an. Manto, 29 Nov, van Aruba te Barry. Notos, 4 Dec. van New York te Mara- caibo. Ondina, 30 Nov. van Penang naar Bahrein. Orion (Griek), charter. 6 Dee. van Basrah te Rot terdam. Polydorus, San FranciscoNew York, 4 Dec. te New Orleans. Prinses Juliana. 20 Nov. van Demerara naar Niekerie. Rembrandt, 3 Dec. van Port kenvbla te Sydney. Saroena, 3 Dec. van Bombay naar Abadan. Singkep, 2 Dec. van Rotterdam te Koramshar, Slo ter dijk, 5 Dec. 21.30-uur van Batavia via Hamburg te Rotter dam. Straat Soenda, Singapore—Shanghai, 2 Dec. van Hongkong. Taarkan, 3 Dec. van New Orleans te New Yoik, Tasman, 5 Dec. van Bata via te Sydney. Tibia, 3 Dec. van Abadan naar Shanghai. Titus, 2 Dec, van New Orleans te Curasao. Van der Lijn, (K.P.M.), 2 Dec. van Sydney naar Batavia. Van Oudshoorn,. 1 Dec. van Penang naar Zaanstroom, 4 Dec. van Ant werpen te Reykjavik. Zonnewijk, Rotterdam- Sydney, 4 Dec. te Melbourne. Atlanticwind (char ter), 5 Dec, van St. Nazaire naar Rotterdam, vertrekt 11 Dec. van Rotterdam naar Australië. Delftdijk, 4 Dee. van. Los Angeles te San Fran cisco. Friesland, 4 Dee. van Singapore te Towns- ville. Jan Steen, Vancouver— Nederland, 2 Dec. te NeAv Orleans. Papenidrecht, 5 Dec. v. Bahrein te Singapore. Zaan, 5 Dec. van Sundsvall naar Rotterdam. Birmingham, 5 Dec. van Goole naar de Theems. Haskerland, 5 Dec. varv Rotterdam te Leith. Hast,, 5 Dec. van Le Havre te Rouen. HellevQetsluis," 5 Dec. van Hull naar Goole. Kaap Falga, 5 Dec. van Kopenhagen te Odense. Maartje, 5 Dec. van Lond'en naar Rotterdam. Orio.ri'. van Vilssingen naar Londen, 5 Dec. te Ostende als bijlegger. Rolf, 5 Dec. van I-Iorsens te Le Havre. Rose Marie, 6 Dee. van Antwerpen naar Kopenhagen. Zeehond, 5 Dec. van Oseare- hamn naar Frederikshamn. Zwerver, 6 Dec. van Londen naar Rotte'rdam. Angeja, l Dec. van Ant werpen te Dundee. Bota, RotterdamOporto, passeerde 4 Dec. Prawlepoint. Cavcade, 5 Dec. van Cork te Liverpool. Coeta, 1 Dec. van Faer- der te Strood. Confid, BlythDublin, passeerde 4 Dec. Lizard. De Ruyter, 4 Dec. van Elseneur te Stettin. Duurswald, 4 eDe. van Goole naar Southampton. Elizabeth, 5 Dec. van Goole te Londen. Fivel, Southampton—Middilestaro, pas seerde 3 Dec. Great Yarmouth. Hast I. 30 Nov, van S-t. Louis du Rhone te Marseille. Hoop op Zegen, 3 Dec. van Hamburg le Leith. Tank, 3 Dec. van Kiragslynn naar Hull. Libelie, Antwer penDuiblin, passeerde 5 Dec. Lizard. O-leum, 2 Dec. van. Midd-lesbro op de Tyne. Tromp, 5 Dec. van Middles'bro naar Odense. Sambre, 5 Dec. van Parijs naar Antwerpen, en Rotterdam. Twin, 3 Dec. van Immingham te Kingslynn. Vaderland, 4 Dec. van Gothenburg naar Stettin. Vida, 4 Dec. van Londen naar Delfzijl. Zijpe, 2 Dec. van Rochester naar Londen. Sleepbedrijf. De slbt. „Hudson" niet kraan vertrok 5 Dec. van Le Havre naar Gdynia. MARKTBERICHT VAN VRIJDAG Aangevoerd werden 800 kisten versche visch en 189 kisten versche haring: Besommingen: Versche haring KW 18 f2411. Kustvisschers: IJM 214 f 3680; IJM 23 1-2521; IJM 241 f40; IJM 202 f 10; IJM 21-1 f2. AFHALEN VAN BONKAARTEN Voor het afhalen van bonkaarten in het Pa tronaatsgebouw aan den Zeeweg zijn aan de beurt: Maandag 9 December de lettere W tot en mei Z. Dinsdag 10 Deeèmber begint de uitreiking te Santpoort met de letters A tot en met G. PREDIKBEURTEN IJMUIDEN. Nieuwe Kerk. Ned. Herv. Gemeente. 10.30 u.: ds. J. v. d. Berg, (H. Doop); 5.30 u.: ds. J. v. d. Wiel, van IJmui- den-Óost. Nieuwe Kerk. Geref. Geni. 8.45 u.: ds. S. E. Wesbonk; 3.30 u.: dezelfde (I-I. Avond maal), Christ. Gercf. Gem. 10 en 3.30 uur: ds. A. Zwiep, Oud-KaUi. Kerk. 10 u.: Ii. Dienst; 7 uur: Vesper. Leger des Heils. 10 uur: Heilig,ingssa- men komst; 7.-3-0 - uur: Verlossingssamen=-- komst. Leider' adj. Bergsma. IJMUIDEN-OOST. Goede Herderkerk, Ned. Herv. Gem. 10.30 uur: ds. J. v. d. Wiel; 7 uur: Jeugddienst, ds. J. v. d. Berg. Goede Herderkerk, Geref. Gem.. 8.45 u.: ds. *J. van Buuren-; 3 uur: dezelfde (H. Avondmaal). Vrije Evangelisatie. 3 uur: de heer Nieu- wenhuis uit Kampen. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10 uur:# ds. M. v. d. Voet en intrede ds. P. A. Tiche-' laar. Ned. Herv. Kapel. 5 uur: ds. C. de Ru. Geref. Kerk, Enschedelaan: 9.45 en 5 u.: ds. A. Verschoor. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: ds. Joh. Bronsgeest. VELSEN-NOORD. Clir. Geref. Kerk. (School Langeveldstraat)7 uur: ds. A. Zwiep. Geref. Kerk (Koningsweg). 10 eii.4.30 u.: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Kerk (School Langeveld straat). 7 uur: Os. Joh. Bronsgeest. j BEVERWIJK. Evang. Luth. Gem. 1,0 u.: ds. J. Ph. Haumersen. Sport in het kort COMPETITIES NEDERL. DAMBOND, Voor de hoofdklasse-competitie district Noordholland verloor de R.K. Damclub „St. Bavo" I (Heem stede) met 11—9 van de Ohir. Damvereeniging „Amsterdam" I. Het programma voor a.s. week luidt voor de hoofdklasse: 8 Dec. „Oostzaan"Haarlemsche Damclub: Damclub „IJmuiden"—Damclub „Wor- merveer-Wormer"; D.D.D. (Alkmaar)—Ooster kwartier (Haarlem), 11 Dec.: St. Bavo I (Heem stede)—Haarlemsche Damclub I; 12 Dec.: Joz. Blankenaar I (Amsteidam)„Oostzaan" I; 13 December: Da-mvereen. „Amsterdam" I Gezellig Samenzijn I (Amsterdam); 15 Dec. „IJmuiden" I—r„Zaandam" I. Voor de lste klasse competitie slaat op het programma: 12 Dec.: Beverwijksehe Damclub I Haarl. R.K. Damgénootschap I. AANBESTEDING WEGENBOUW. Burgemeester en "Wethouders van Vels.en zullen Vrijdag 27 December 1946, ten kantore van het bedrijf Openbare Werken, Stations weg, 1 te Velsen. aanbesteden het om- en aanleggen van wegen ten behoeve van wo ningbouw aan de Meerweidelaan en omgeving ten Oosten van den Wijkerstraatweg, te Velsen-Noord. Belangrijk voetbalprograuima oj) „inhaal-Zondag" De „inhaaidag" van den Kon. Ned. Voetbal bond bevat een uitgebreid programma en drie van de vier eerste klassers uit dit rayon hebben wedstrijden, welke van belang zijn. EDO trekt naar Sparta en moet winnen, om niet op de on derste plaats te komen. In Beverwijk zal Emma vermoedelijk het onderspit delven tegen VSV, dat daardoor gelijk met Ajax komt. Ook voorde Haarlemmers gaat de belangstelling' uit naar Stormvogels—Neptunus in het Noorder Sport park. Na he,t succes tegen Blauw Wit is een o veRvliinlng voor de IJm'id aen a'i-eh'-'naHRuTijik- niet uitgesloten., maar zij zullen het in ieder ge val niet gemakkelijk krijgen. De tweede klas A heeft geen achterstand, echter wel de afdeeling B. Volendam heeft een laaggelegen terrein en het is de vraag, of het veld morgen bespeelbaar is. Velsen is de tegen stander. I1BC krijgt bezoek van Watergraafs meer. Mogelijk wordt de eerete zege geboekt. - Van de derde klas C is vari. belang Ripperda— De Meteoor op het terrein aan den Schalkwij- fcervveg. Een Haarlemsche overwinning kan wor- 1den tegemoet gezien. TYBB zal in de derde klas A, district 2, de leiding behouden door in Leiden van Lugdunum te winnen. Verder-wórden vriendschappelijk gespeeld de wedstrijden ROHHaarlem (in de morgenuren) en HFC—VOC. BINNENLAND Om misverstand te voorkomen wordt èr de aandacht op gevestigd dat ook bij avond aan het door de CCD-ambtenaren gegeven stopteeken op eerste vordering moet worden voldaan. Dit leeken wordt dan gegeven door een verticaal op en neerbewogen rood licht, Voor den oorlog bestond er geen studie in dé psychologie, welke gebaseerd was' op het academisch statuut. Gedurende den oorlog is echter een besluit dienaangaande tot stand ge komen, dat echter na de bevrijding geschorst werd. Thans, is een Koninklijk Besluit verschenen, dat een wijziging van het academisch statuut inhoudt en deze materie geheel opnieuw heeft geregeld, zoodat de studenten hun studie kunnen voortzetten. Een 14-jarige jongen, die zich in R(jsw(jk te ver uit een tramwagen boog, kwam in aan raking met een naast de trambaan staanden paal, Hij viel uit de tram en werd door den bijwagen overreden. Korten tijd later is hij overleden. HAARLEM EN OMGEVING Een kleermaker te Haarlem is door den kan tonrechter veroordeeld tot f20 boete wegens overtreding van de bepalingen der Vestigings wet. Tevens werd bepaald, dat de kleermaker zijn bedrijf binnen zes weken móet sluiten. Wegens een dergelijke overtreding is de on-/ •middellike sluiting gelast van een electrotech- niSch bedrijf in Haarlemmermeer. In de gemeente Blöemendaal - zijn 300 aan vragen voor het consumentencrediet ingediend. Aan de technische hoogeschool te Delft is geslaagd voor het in'gènieursexamen. werktuig kundig ingenieur de heer J. Oudman te Haarlem. Sinterklaas is alweer voorbij gegaan. De verwachting, die ons hart kloppen deed, is werkelijkheid -geworden. De koek is ver deeld en wie de gard kreeg heeft een zalfje over de roode striemen gestreken. De pijn is voorbij. En de goede voornemens? Er waren menschen alleen op dezen avond. Zij hebben gedacht aan vroeger, en nooit zijn-zij eenzamer geweest. Zij heb ben, in hun gedachten, gezeten in een warme, gezellige kamer, met warme ge zellige menschen. Alles wat van hen zelf -was,- -was- op—dien avond vereenigd. Het' lachen was goed en eerlijk. De vreugde om de pakjes en de versjes ontstak een lichtje hi de oogen. Vroolijkheid verwarmde het hart. De herinnering maakt nóg eenzamer. Wie heeft aan de lieve, oude dames ge dacht op dezen avond? En aan menschen, die alleen - zoo vreeselijk alleen - uit In- die zijn teruggekeerd? Aan een man in zijn studeerkamer, die onder het licht van de lamp aandachtig een vrouwenportret heeft bekeken? Sinterklaas en Kerstmis en Oudjaar. Een goede, warme maand - December. Een zware, kodde, wreede maand - De cember. Zoo is het altijd geweest, zoolang de mensch over de aarde gaat. Door het licht en door de duisternis; door de seizoenen en de jaren. En zoo zal het altijd zijn. Maar dit jaar is bitterder geweest dan vele andere jaren, omdat de herinnering aan wat. is geweest voor velen bitterder is. Dit is een. gewone gedachte. Duizenden hebben erbij verwijld: bij vroeger en bij nu. Vroeger lag er sneeuw op de stad. De straten'lagen.eenzaam onder den strakken hemel. Achter de gordijnen waren warmte en licht. En wanneer een late wandelaar zijn weg naar huis ging, waren zijn stap pen. dof.en knerpend in de sneeuw. Een arrestee gleed door de stille stad. Sinterklaas bracht, cadeautjes rond. De bellen van het paardentuig zongen een klein lied, dat - in de herinnering - geen lied van dezen tijd meer is. Zoo dachten de lieve,, oude dames, de man in zijn studeerkamer en hij, die alleen uit Indië terugkeerde naar een vreemd- geworden land. Maar wie hü jong zijn hebben het heer lijk avondje met vreugde genoten. Vóór hen de koek en de leuke versjes. Voor'hen het kloppend hart. Zoo maakt d'e tijd zijn cirkelgang, van de vertrouwdheid en de warmte, naar waar het eenzaam en kil is, van de vreugde om alweer een pakje naar de stilte van een lief portret in het lamplicht. „Niks bijzonders" zeggen de menschen. „Zoo is het leven nu eenmaal". En zoo zal het leven blijven. Eeri verheugd jong meisje en een lieve oude dame. Een verliefde jongen en een man, alleen in zijn studeerkamer. Een maand vol warmte en een kil getij. De sneeuw komt terug. 19.00 Trio van der Pas, van de Vegt van daal. 19 30 Jong is ons harte. 19.45 Uitzendii - voor Nederlanders in Duitschland. 20-00 Nieuw/ 20.05 Weeroverzicht. 20.08 Dingen van den -•/ 20.20 En nuOké. 21.30 Socialistisch eomnv;-/ taar, 21.45 De Ramblers. 22.15 Jane Eyre, 22 ,ii) Conchita Martinez 23.00 Nieuws. 23.15 Hobby, hoek. 23.30—24.00 Nachtvoorstellmg „That night in Rio". HILVERSUM II, 415.5 M. en 218 M. 19.00- Nieuws. 19.15' Graniofoonmuziek. 19, Buffalo Bill, 20,00 Nieuws. 20,05 De gewone man zegt er het zijne van', 20,15 Wie weet hoe <ie 0 plaat heet?. 20.30 Lichtbaken, 21.00 En morgen is het Zondag. 22.00 Muzikale Tombola. 22.:,0 Lithurgische vereenlglng. 22.45 Avondgebed, 23,110 Nieuws. 23.15 Katholiek nieuws. 23.20 Maurice Maréchal, cello, 23.30—24.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. ZONDAG 8.00, 13.00, 13.00, 20.00, 23.00 Nieuws. 8.15 Gr.pl. 8.30 Henk Manders. 845 „Intermezzo". 9.1*5 Gees telijk leven. 9.30 Men vraagtwij draaien; 10.00 Zondagshalfuur. 10.30 Kerkdienst. 12.90 Volksherstel. 12.30 Zondagclub. 12.40 Mannenkoor. 33.15 Aeolian-sextel. 13.50 Spoorwegen spreken. 14.00 Rübenstein. 140.5 Dr. P. H. Ritter, 14.30 Sibe- lius-progr 15.30 Filmpraatje. 15.45 Negrospiri tuals. 16.15 Lichte muziek. 16.30 „Onze immo raliteit", 16.40 Nederlandsch damkampioenschap. 17.00 „Het eigen vers". 17.10 Gesprekken met luisteraars. 17.30 Oóme Keesje. 18.15 Sport. 18.30 Strij'dikr. progr. 19.00 Racholympus. 19.30' Cabaret 20.08 Actualiteiten. 20.15 Operetteconeert. 21,15 De Roode Pimpernel, hoorspel. Deel I. 22.25 Theater Plezier. 23.15 Skymasters. 23.45 Marek Weber, HILVERSUM II, 415.5 M. en 218 M. 8.00, 13.00, 19.30, 22.00 Nieuws. 8.15 Van. man tot man. 8.30 Kerkdienst'. 9.45 Hoogmis. 11.30 Trio. 12.00 Angelus. 12.03 Muziekkalender. 12.15 „Boeck- huys". 12,30 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer, 1345 Lunchconcert. 13.30 Apologie. 13.50 Viool recital. 14.00 „De Gooische Kring". 15.45 „Ad vent", een radio verbeelding. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Kerkdienst. 18.30 „St. Margarets Choir". 18.45 Fransche orgelmuziek. 19.15 „Kent gij uw Bijbel?" 19.15 Sport. 20.00 Biddend leger Neder land. 20.07 Gr.pl. 20:30 „De mensch-wordingh tooneelwijs uytgebeelt. 21.05 Nederlandsche com ponisten. 21.30 Piano. 22.45 Katholiek nieuws, 22.20 Actualiteiten. 22.35, Avondwij ding. 22.50 Cla- vecimbeJ. 23.00 „Ormenda". 23.30 Slótaccoord, En de stappen van een laten wandelaar klinken dof en knerpend in de stille straat. De strakke, zwarte nachthemel is voor de eeuwigheid. ÈLIA.S Bezettingsscliade in Indië 2255 millioen De Indische regeering heeft zeer vóorloopige schattingen doen verrichten va» de directe schade tijdens de Japansche bezetting toege bracht. Deze gegevens omvatten de directe herstel- kosten op basis der prijzen' van 1942 en dus noch de schade ontstaan door productieder- ving tijdens den oorlog, noch die veroorzaakt door abnormaal lage producties in de naaste toekomst. Voor den ondernemingslandbouw werd gevonden een bedrag van 680 millioen, voor den in'heemscihen verbouw van handels- gewassen 134 millioen, voor den mijnbouw 814 millioen, voor de industrie 140 millioen, voor de spoor- en tramwegen 172 millioen, voor het motprpark 85 millioen, voor de scheepvaart 150 millioen en voor de havens' 80 millioen. DANKBETUIGING. Mede namens mijn vrouw zeg ik hartelijk dank aan den heer LAGENDIJK, zijn per soneel, Bestuur Buurtvereeni- ging' D.S.S., Buren, Vrienden en Bekenden voor de betoon- 'de belangstelling, ondervon den bij ons 50-jarig huwelijks feest. H. v. EDEN en Echtg. Pres Steijnstr. 7rd,, IJmuiden Ondertrouwd A. M. VOS W. II. BOEKHOUT. Amsterdam Sumatrastraat 52 III. IJmuiden-O., Heidestraat 34. H. van Leeuwen en A. v. LeeuwenDe Jong geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter JANNY. IJmuiden, 4 December 1946. Edisonstraat 25. BOELHUIS Op Donderdag, den 12en December 1946, des v.m. ten 10 ure, zullen ten verzoeke van den heer L. H. van der Voort en ten overstaan van notaris Anten te Velsen, op het erf van het perceel Kwee kerslaan 3 te Santpoort, we gens opheffing van bedrijf, 111 het openbaar worden ver kocht: het Vee en de Veehoudery-Inventaris, behoord hebbende tot het bedrijf van mej. de wed. P. J. MaasNijenbuis, als koeien, paarden (w.o. een draver), hooi, maaimachine, wagens, tuigen, halsters, eggen, krui wagens, melkbussen, enz. Bezichtiging op den dag van den verkoop van 910 u. Betaling om contant geld. Nadere inlichtingen ten kantore van notaris Anten voornoemd, De Genestetlaan 11, Driehuis-Velsen. Wegens huwelijk der tegenw. hulp zoek ik voor ons kl. ge zin flink DAGMEISJE en huisnaaister. Laurillardlaa'n 19, Santpoort-Station. WERKSTER GEVR. voor 3 x p. w. schoonm. van fabrieks- kant. Aanm. Middenhaven straat 80. 3e klas HB.S.'er zoekt HULP BI.T HUISWERK. Adres: bur. van dit blad. HEEFT U KONIJNEN te slachten; wij doen het vooru. Willebrordstr. 8. IJmuiden-O. Echtpaar z. kinderen vraagt GED. VAN WONING. Br. L1023 Bur. v. d. blad. PENSION AANGEBODEN in i IJmuiden-O. Adres te ver bur. van dit blad. Voor Kennemerlaan 32 Te koop lief klein KEES HONDJE. Adres bui", v. d.-bl. PRACHT RADIO te koop m. aparte pick-up, salorikast. Bevr. Kennemerlaan 106. GODIN KACHELTJE aangeb. plaat en pijp. Vonk, Sme derij, Santpoort. TE KOOP: een. Httiskaxner- lamp; een .Kookkachel, prijs 35. P, Sint, Wüstelaan38, Santpoort. TE KOOP: 1 pr. br. Dames- sch., m. 42, z.g a.ri., met ingeb. steunzolen en spiegelzolen. I.Jmuiderstraatweg 28. Te koop: groote HONDEN- MAND. Waterlandw. 8, Drie huis. PR. HANDWAGEN té koop. Duinlustparkweg 30, Sant poort-station. POSTZEGELVERZAMELING te koop, ruim 2200 stuks, 50 Fazantenlaan 33, IJm.-Oost. Oudejaarsdag zult U zeggen eri natuurlijk is dat zoo! Doch -tevens moeten op dezen dag Uw boeken worden afgesloten en balans opgemaakt. Geeft dat werk in handen van ter zake kundige personen dus stelt U zich in verbinding met SWIER EN ZWEMMER WIJK AAN ZEIEëRWKG 106 - TEL. 4061 Balansen - Belastingen - Bedrijfsrapporten Jaaroverzicht - Assurantiën Het moderne snelverkeer eiisoht, dat U onder alle omstan digheden Uw auto door de dirukste punten laveert. Zeik er zijn van Uzelf" is hiervoor een van de belangrijkste facto ren, En deze zekerheid verkrijgt U als U zich bij een goede autorijschool laat onderrichten. Vastgestelde tarieven. U kunt thans weer inschrijven. MIDDENDORPSTRAAT 5 TELEFOON 8280 Uit voorraad leverbaar NIEUWE RIJWIELEN EN BANDEN Reparatie-hi.v ich bi ng. PRUIS Willem Barendszstraat 21 Tel. 5726 Gonnetstraat SO. Tel. 1S658: b.g.g. Tel. 176S8 35 cent per pond H. BORST KENNEMERLAAN 32 Buitengewone Verkooping van MEUBILAIRE EN ANDERE GOEDEREN oip Dinsdag 17 December aanvangende 1*0 uur in de groot© zaal vanCafé-Rest. De Griffioen te IJmuiden (O.) Frans NaereibiGutstraat hoek Trompstraat ten verzoeke van de Fam. V. KIJKDAG: Maandag 16 December van .10 tót 3 uur. Voor deze veiling is gelegenheid tot bijvoeging van, goede ren p,f meubelen. Inbreng kan geschieden iedere-n dag van 9 tot 4 uur. Voor afhalen van goederen tel. 24142'S. Deurwaarder J. C. Erbrinlk Veilingmeester J. P. G. Kok Hedenmiddag OOSTEKDUINWEG 31 U KOMT TOCH OOK /Miniiüi Blikgroenten zijn gemakkelijk maar Ingevroren Groenten zijn heerlijk Vraagt inlichtingen bij TELEiF. 4331 IvENNBMERLMX 32 A.s. DINSDAG wordt onze zaak VERPLAATST van den Zeeweg naar de Winkelgalarij Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn voornemens op VRIJDAG 27 DECEMBER 1946, des voorm. 11 uur, te,n kantore van het Bedrijf Openbare Werken, Stations weg 13 te Velsen, in het openbaar aan te besteden: Het omleggen en aanleggen van wegen c.a. ten behoeve van woningbouw aan de Meeirwesdenïaan en omgeving, ten Oos ten van den Wijkerstraatweg te Velsen- Noord. Bestek met 6 teekeningen zijn van 11 December 1940 af verkrijgbaar ten kantore van- voornoemd bedrijf ad 5 per stel. Franco per post na ontvangst vari dit bedrag per postwissel. LAMPEN, LAMPEKAPPEN Schemerlampjes, Zakbatterijen, Alle Electr. ver lichtingsartikelen, Stofzuigers. Rep. inrichting PRUIS - Willem Barendszstraat 21 - Tel. 5726 Handelaars, een pracht partij van- pl.m. 12.006 stuks van l'A tot '6 "nieter en pi.rii. S00 bos dennengroen, parijs billijk.' RIJKSWEG, LAREN, naast dc Deurenfabriek. Voor een belere waschbehandeling naar de SNELLI US STRAAT 39 TELEFOON 4371 Gevraagd: FLINKE MEISJES voor diverse afdeellngen. Vergoeding reisgeld Prettige werkkring. Wasscherij en Chemische Wasschery HOEK EN VAART Bloemendaalschestraatweg 17. Santpoort-St P." DE GRUTTER. ZN. N.V. vraagt voor Haarlem en Heemstede EENIGE FLINKE VERKOOPSTERS EN MAGAZIJNBEDIENDEN leeftijd 22 tot 2G .jaar. Peps, aanmelden cup Maandag 9 December van 2 tot 6 uur op ons kantoor Barteljioarisstraat. 40, I-Iaarlem. Welke prima vakman met ambitie voor het betere werk Wil als - werkzaam zijn in een drukkerij van middelbare grootte. Aantrekkelijke voorwaarden. Vast wenk. Prettige, zelf standige "werkkring. DRUKKERIJ GROENEWOUD KOKS, Zeeweg 374, Driehuis, Tel. 4S71, MINISTERIE VAN MARINE MINISTERIE VAN OORLOC Het A&nrileldirigöbüreau voor Ooripgsvrijwiiligers te Amsterdam houdt zitting tot het geven van in lichtingen en het inschrijven van gegadigden als Oorlogsvrijwilliger voor Land- en Luchtstrijd krachten en Beroepsmilitair voor Koninklijke Marine Vloot, Mariniers en Marine Luchtvaart dienst te IJMUIDEN, Hoofdbureau van Politie, eiken Woensdagavond van 79 uur. AUTOMATIEK FLltKS'i „F Bij „FLUKS" gegeten is goed ©n goed koop gegeten, Nergens beter, nergens goedkooper Groote Houtstraat 21 Haarlem Zoo juist ontvangen zonder bon H. BORST TEL. 4331 KEINNEMERLAAN 32 A.s. ZONDAGAVOND S DECEMBER 7 uur 's avonds in de Goede Herderkerk. Spreker: Ds. v. d. Berg Onderwerp: „Hoe zal ik U ontvangen." Het. Kerkkoor verleent zijn médewerking. Jongeren, wij verwachten juilke. BUURTVEREENIGING „WILLIBRGRB" Dinsdag* 10 December 's avonds' S uur in de zaal Flora, Zeeweg. Opvoering Van Ale Ameorik.. klucht in 3-bedrijven door de toon eeliv ere en iig'i ng „I-IET MASKER" Muzikale verzorging door de VIBROHEGO'S o. 1. v. Dolf Bro Opleiding pedicure - voetkunde - schoon, heidsspecialiste manicure sportmassage Aanvang' Jan. a.s. Inl. en prosp. HAARLEMSCHE KWEEKSCHOOL, Kl. Houtweg' 39, tel. 17377 Z Hb//ranc/e tfo//ar>dse huisvrouw /eren ran c/eZweedse? Hel aantal Zweedse gezinnen bedraagt'nog niet de helft van dat van Nederland. Toch is het aantal leden van de Coöperatie in Zweden ruim drie maal zo groot Het is dan ook niet toevallig, dat Zweden altijd een grote welvaart heeft gekend, j ook toen Nederland leed onder crisis en werkloos-1 heid. Coöperatie betekent stelselmatige productie en redelijke voorziening in ieders behoeften en is daardoor een machtig wapen tegen crisis werkloosheid. Daarom, doe als de Zweedse huis-1 vreuw, die zegt: BROOD-KRUIDENIERSWAREN ENZ. met milde hand voor de van het LEGER DES HEILS van 8-14 December a.s.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 4