3- Verrassende nederlaag van 2-1 voorVSV bezem de Wee Derde Wiiterlezing Het Handelshuis" J. VISSER maakt wat smaakt! De uitslag moge dan voor V.S.V. een te- gebied ten val gebracht, doch bij herha- leürstelling geweest zijn, doch gelet op liet ling-na 7 minuten werd eerst een stra li spel, heeft Emma verdiend de punten mee schop toegekend. Groeneveld benutte deze naar Dordrecht genomen. De elftallen (01). Een vrijen trap van Rem kon Pels doelpuntten tweemaal opgcede wijze, doch niet voldoende stoppen, zoodat Rem nog één doelpunt van Balvers werd afgekeurd en een kans kreeg, doch over schoot. Bij een dit in een periode, waarin V.S.V. het spel zeer vluggen DEM-aanval kopte Slbtema- beheerschte. j ker na 15 minuten over, waarna Raayma- Meestal gaf Emma den toon aan zoowel j kérs aan de andere zijde een prachtige in tempo, techniek als tactiek. Geen obgen- i kans hoog over schoot. Nadat Tervoort blik verslapte de aandacht van den rechts- nog eens juist over de lat trapte, liet half Smith voor den gevaarlijken Sterk en Druyven 6 min. voor het einde bij een deze werd daardoor practisch uïtgeseha- DEM-aanval van rechts den bal vallen en keld. Eenmaal slechts liet Smith zich pas- seeren en kort daarop ontstond het eerste doelpunt van V.S.V. Van Onselen schoot den aangegeven bal onhoudbaar voor doel man Van der Koogh in. De stand werd daardoor gelijk- Tevoren had Emma de leiding genomen. Een scherp ingeschoten bal stopte Akkerman, doch. F. van der Gyp ving het leer nog op, zette voor en onge hinderd kopte Ockenburg in. In het algemeen trok het goede veld werk der spelers van Emma de aandacht. In tegenstelling met dat van V.S.V. was bij Emma het plaatsen zeer goed verzorgd, Ook het enthousiasme was grooter. Be- hctlve den reeds genoemden Smith, trok het spel van den linkshalf Roubos zeer de aandacht. Hij schakelde Van der Lugt uit en voedde .zijn voorhoede bovendien nog prima. Ook Van Onselen kreeg geen gele genheid zijn productiviteit te bewijzen en de kéeren, dat hij in vrije positie kwam, waren te tellen. Van beslissing bleek na de hervatting het tweede doelpunt van Emma, waarbij Ockenburg Van de Gevel nogmaals ver raste toen eerstgenoemde een voor het IJmuidensche doel geplaatsten bal tege moet ging en goed inkopte. We] probeerde V.S.V. van alles om den achterstand teniet te doen en het einde werd er zeer spannend door- Een goed .door Balvers genomen hoekschop leverde niets op en zoo ging hét ook met schoten van De Vries en Sterk. Ondanks dit naderde het eind onherroepelijk en V.S.V. zag zich een fraaie kans op de bovenste pléats ont gaan. Velsen bleef steken in (le Volendamsche modder Is het kleine Volendamsche terrein in den regel voor de meeste clubs al een han dicap, in nog meerdere mate is dit het ge val, wanneer de bodem de gevallen -hoe veelheid water niet heeft kunnen voerwer ken en het terrein meer van een modder poel dan van een voetbalveld heeft. Velsen heeft dit dezen middag aan den lijve on dervonden, want zonder bepaald slecht Appel scoorde tusschen de beenen van den doelman door (11). Een laatste Kinheim- aanval had succes door De Boer, die Prins- sen in staat stelde een moment voor het einde met een strak hard schot Pels vlak langs den paal te passeeren (12). A.S.R^V.V.B. 3—5 De Breesapers hebben opnieuw bewezen met hun nieuwe aanvalslinie succes te kunnen boeken, want op het' zeer zwaar bespeelbare terrein in de hoofdstad, zijn zij er in geslaagd een 21 achterstand om te zetten in een goede overwinning. Beide ploegen toonden ondanks de omstandig heden vrij behoorlijk voetbal, In de eerste helft domineerde ASR, doch de tweede helft was geheel voor WB, waarin de gastheeren slechts enkele goede uitvallen deden. Michel miste een zaolit rollertje van den linksbinnen (10), maar Ooster veen maakte gelijk (11). 10 minuten voor de rust schoot de ASR-middenvoor onhoudbaar in (21). Na de hervatting waren de Breesapers overwegend in de meerderheid en door een fraaien harden kopbal van De Wolf werd het 22. Van Loon omspeelde drie tegenstanders met succes (23), waarna deze nog eens scoorde uit een voorzet van rechts (24). Een aanval van links stelde De Wolf in staat er 10 minuten voor het einde 25 van te male en, waarna de thuisclub Michel nog eens passeerde (35). Onvoorzichtigheid kost jongen een hand Ontploffing aan de Brouwerskade De leerling-meubelmaker C. J. v. d. W., een 15-jarige ambachtsscjjolier. wonende Brouwerskade no. 45 te Haarlem, vond eenige maanden geleden in de duinen bij Kraantje Xek een buisje, waaraan zich een veer en een afschroefbaar dopje be vonden. Hij nam het voorwerp mee naar huis en bewaarde het op zijn kamer en toen hij er Zondagavond omstreeks 11 uur, voor het slapen gaan, nog even aan peu terde, sloeg het buisje met een hevigen knal uit elkaar met liet gevolg, dat v. d. W.'s Imkerhand bijna geheel werd afge rukt. Verder liep hij verwondingen op aan borst en rechterschouder. De jongen liep met de bloedende hand naar dokter M. C. Hilbrink aan den Zijlweg, die hem eerste hulp verleende. Later moest de hand in de Subsidie aan N.I.W.I.N. van ruim 5 millioen gulden Over het aan de N.I.W.I.N. verleende -sub sidie deelt de regeering aan de Tweede Ka mer mede, dat de "gelegenheid voor ontspan ning voor militairen en burgers in Indië nog veel te wenschen laat. De regeering acht het haar plicht om alle beschikbare krachten te verzamelen, opdat dit op doeltreffende wijze lot ontplooiing komt. Overheid en particulie ren zullen hierin nauw moeten samenwerken. De regeering ziet het als de taak van de rijks overheid om. behalve hét aanschaffen van het benoodigde materiaal, en de uitzending van artisten, de coördinatie van de door overheid en particulieren op dit gebied getoonde acti viteit. op zich te nemen Aan de Staten-Generaal zal binnenkort een wetsontwerp worden aangeboden, waarin de fin'ancieele aansprakelijkheid van .het rijk ten opzichte van de stichting centraal bureau N.I.W.I.N. wordt geregeld. Het. bedrag van het subsidie kan als volgt worden gespecificeerd: benoodigdheden voor muziek en zang 540,258, radiotoestellen, gramofoons en platen 381 750, tooneelrequi- sieten 174.250, sportartikelen 1.092.508, be noodigdheden voor film- én fotoafdeeling 730.198, diversen 213.655, uitzending artis ten en orkesten 500.000, vertooning van I.E.V. I GAAT OP „WATERVLIET'' SPELEN De R.K. Sportvereeniging „I.E.V.", wel ke dit seizoen de beschikking kreeg over een speelveld in Rooswijk en hierdoor .uit een impasse geraakte, is door uitbreiding van het aantal elftallen opnieuw in ge drang gekomen. Het betreffende terrein heeft ook slechts één voetbalveld én derhalve konden de lagere elftallen bij een thuiswedstrijd van I. E. V. I niet op eigen terrein terecht, hetgeen voor I.E.V. en den K. N. V. B. veel moeilijkhe den opleverde. Met ingang van a.s. Èon- dag tegen S.C.A. krijgt I.E.V I nu de be- De Britsche ambassadeur in NederlandSir Neville Bland, heeft in Amsterdam een tentoonstelling „Engeland bouwt aan zijn toekomst" geopend. Bij de genoodigden be vonden zich de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk en de Canadeesche ambassadeur Pierre Dupuy. - Sir Neville Bland en de burgemeester van Amsterdam, mr. Am. J. d'Ailly, bekijken de tentoon stelling, welke een indruk geeft van 'de wijze waarop Engeland zich herstelt van de slagen, die het tijdens den oorlog werden toegebracht. Mariastichting worden geamputeerd. Men j films 506.525, publiciteit 850.000, heruit- SCHEEPVAART gespeeld te hebben meer dan eens vie- schikking over het VV.B.-terrein op Wa len zelfs nog knappe staaltjes voetbal te bewonderen was het meer dan slechte terrein toch direct oorzaak, dat zware fi guren als Ba kleum en Ninaber zich moei lijker konden bewegen dan gewoonlijk, waarbij nog kan gevoegd worden, dat het kleine terrein dezen spelers ook een tekort aan bewegingsvrijheid schonk, iets, dat zij juist zoo noodig hebben. Wanneer men weet, dat genoemde spelers in den regel voor de doelpunten moeten zorgen, dan is de „nul" van Velsen afdoende verklaard, hoewel er eerlijkheidshalve nog aan dient te worden toegevoegd, dat ook de goede doelman van Volendam in dit verband dient genoemd-te worden. Vooral voor de rust toen Velsep het beste van het spel had, heeft hij zich uitstekend geweerd. Met de rust was de stand nog 00. Na de hervatting was Volendam meer in den aanval, doch de Santpoortsclie verdedi ging, waarin het spel van Nijssen en Meyer opviel, en ook Maarschalk en Wijker goed werk verrichtten, hield aanvankelijk stand, tot Volendam een gelukkig doelpunt maakte. (10). Deze stand bleef ongewij zigd tot betrekkelijk kort voor het .einde, toen Demrners na een misverstand met Ku3rpers uit een hoekschop werd gepas seerd. (20). Na goed werk van den besten Volendammer-aanvaller, linksbui ten Koning, brachten de wijdbroeken den stand zelfs op 30. D.E.M.—Kinheim 1—2 Deze wedstrijd werd op het laatste oogenblik door een fraai doelpunt van Prinssen beslist. Beide partijen waren vol ledig en over en weer werd een vlug veld- spel vertoond, waarbij Kinheim aanvan kelijk sterker en dan ook meerendeels ver opgedrongen was. DEM stelde daar enkele gevaarlijke vleugelaanvallen tegenover, maar eten als voor de bezoekers bleek de verdediging met Kuyei' aan het hoofd niets toe te geven. Voor beide clubs was het jammer dat de gemoederen door enkele ongestrafte onbehoorlijkheden, direct in de tweede helft verhit geraakten en de tot dan toe vrij goed leidende arbiter Ostra Kuyer (DEM) en Verhoofstad (Kinheim) uit het veld stuurde, zoodat toen twee tientallen tegenover elkander stonden. In de eerste -helft miste Kinheim enkele goed opgezette aanvallen bij mooi open spel. Aan den anderen kant miste Slotemake-r de kans van den dag. Rust 00. Na de her vatting werd Voorhoof stad in het beruchte Natuurbescherming Provinciale verordening Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan de Provinciale Staten een wij ziging van de Bodemverlagings-, Duin- en Plassenverordening voorgesteld. Daarbij is rekening gehouden met de belangen van den landbouw, de waterwinning, het land schapschool!, de ruimtelijke ordening, de historie en andere bijzondere waarden. Belanghebbenden zijn in de gelegenheid gesteld de ontwerp-verordening te bestu- deeren. Met hun wenschen is zooveel mo gelijk rekening gehouden. B. en W. van Bloemendaal deelen mede het gewenscht te vinden, dat de gemeentelijke verorde ning (waarin o.m. wordt verboden ter reinen geheel of gedeeltelijk af te graven, welke uit een oogpunt van natuurschoon van belang zijn en uit dien hoofde op een lijst zijn geplaatst) haar geldigheid zou be houden. Het college betoogde, dat de ge meentelijke autoriteiten binnen haar ge bied veel eerder op de hoogte zullen zijn van een voorgenomen werk, dat tot schen ding van het natuurschoon leidt, dan het Provinciaal bestuur. Ged. Staten meenen evenwel, d.at naast de provinciale verorde ning voor een gemeentelijke verorde ning geen plaats is. Wanneer een gemeen tebestuur op de hoogte is van voorgeno men werken, die tot schending van het natuurschoon kunnen leiden, ligt het ove- tervliet voor de thuiswedstrijden. H.O.S.C.-Nieuws In Bloemendaal speelde het vijfde tiental van H.O.S.C. tegen Bloemendaal IV en won met o'/s4Va. Door dezen uitslag zijn de kam pioenskansen aanmerkelijk gestagen. De ge detailleerde uitslag was: J. v. BeemH. Spuls 10, C. BolwidtA. Burggraaf 0—1, M. Lan- serH. v. La aren 10, C. WoudaJ. Hoog- zaad 1—0, A. Sleeuw—J. Ringers 0—1, L. Els- kamp—P. Scheurkogel 01, A. ZurendonkF, Huisman O-L-l, D. VerkerkG. Offerhaus 10, P. v. RixelJ. Sibum 01, J. Kruisselbrink K, de Boer. Va. Successen voor Strawberries Zondag was een zeer goede dag voor de Velsenarén. In de morgenuren won zoowel het reserve- als het derde dames-elftal met flinke cijfers. B.D.H.C. VI en F.A.H.C. III moesten met respectievelijk 90 en 71 in de Strawberries de meerdere erkennen. Ook het vierde dames-elftal boekte succes tegen Hic met 21. In de middaguren nam het eerste heeren- elftaj revanche op H.B.S. door met 50 te winnen. De binnenspelers J. Brunink en De Haan waren er dit keer goed in en namen ieder twee doelpunten voor hu-n rekening. Niet minder goed speelde het tweede heeren elftal tegen H.B.S. II. Door een overwinnint van 30 deelt het nu met H.B.S. de boven ste plaats. Het derde heeren-elftal verloor met 41 van Eechtrop en Strawberries IV behaalde een 100-overwinning. Tafeltennis „Hotac" De tafeltennisclub „Hotac" boekte de afgeloopen week met haar beide teams goede resultaten. Het eerste team, J. Wee- nin-k, J. Dekker, J. Kuilman, dat dit jaar voor het eerst in de 2e klasse uitkomt, versloeg TOG 5 met 64 en GTTC I met niet minder dan 100 en staat nu op de tweede plaats, Het tweede team, M. A-bbas, J. Bongers, N: de Waard,.won gemakkelijk met 82 van „Te Zaanen" en staat, ook op de 2e plaats met 3 punten uit 2 wedstrijden. Voor a.s. Dinsdag is vastgesteld de wed strijd: Hotac IITog Niet I; het eerste team heeft vrij af. ST. NICÖLAAS BIJ „WATERVLIET" EN „SCHULPEN" De Buurtvereenigingen „Watervliet" en „Schulpen" hebben Vrijdag en Zaterdag hun St. Nicolaasfeesten voor de kinderen van de leden in het clubgebouw van „Kin dervreugd" gegeven. Bij „Watervliet" ver welkomde de heer W. Nieuwenhuis, voor zitter, en bij „Schulpen", welke twee bij eenkomsten had, respectievelijk de heeren J. de Dood en C. Voorbergen den bisschop en zijn knecht. Bij beide vereenigingen 'ontbraken de tractaties niet. „Watervliet" gaf Sint gelegenheid goed te beloonen en kwaad te berispen, evenals ook bij „Schul pen" het geval was. Eerstgenoemde ver- eeniging liet eenige leuke films vertoonen en „Schulpen" had als amusement voor een goochelaar gezorgd en in de tweede bijeen komst het programma nog met accordeon- en gitaarmuziek aangevuld. NOG EEN LAAT SINTERKLAAS BEZOEK Zooals ieder jaar gebruikelijk is zal ook nu voor de jongste kinderen van het per soneel der Papierfabriek Van Gelde» Zo nen een feestmiddag worden gehouden. Dit feest, dat Woensdag 18 December in Con cordia plaats vindt, kan beschouwd wor den als een verlaat St. Nicolaasfeest en is toegankelijk voor kinderen van 5 tot en met 10 jaar. EEN MASKERADE VOOR „WATERVLIET" Koninklijke Shell. Adinda, 28 Nov. te Singa pore, tiaanxa Manilla. Agatha 29 Nev. te Bal-ik Papan. A-Idegouda. 31 Mei '46 te Singapore ge arriveerd voor reparatie, Aletta, 9 Nov. '45 te Cardiff gearriveerd voor reparatie. Anlonia, 30 Nov. van Hongkong naar Singapore. Armil-la, 3 Aug. '-hi te Sunderland gearriveerd voor repa ratie, Rackhuysen, 5 Dec. ie A.badam, daarn; Aden Port Soeda n. Corona a29 Nov. 'te Baltic Papan, daarna Tarakan, Singapore. Cjjtula, 28 Nov. van Glasgow naar Port Arthur. Clave-lla, 10 eDc. te Abadan verwacht, daarna Bombay lossen en dokken. Cleodora, 2 Dec. te Curasao, daarna Turku, Helsinki. Gorilla 7 Dec. te Bahrein verwacht, daarna Suez, Jeddah. Coryd-a, 2 Dec. van Rotterdam naar Cardon, Aruba. Ena, 21 Nev. van Falmomlx naar Curacao. E-rirana. Nov. van Aden naar Abad-an, daarna Hongkong, Rtrema, 15 April '46 te Amsterdam gearriveerd voor reparatie. Gadila, 30 Nov. van Aden naar Abadan. Gouldia, l Dec. te Curagao gearriveerd. Meimes, 29 Aug. '46 te Hongkong gearriveerd reparatie. Macoma, 1 Dec. te Curasao, daarna Lissabon. Curasao, Macuba, 12 Dec. te Dubla-n verwacht daarna Gulf Port. Malvina, 2 Dec. te Abadan, daarna u. K. Marpessa, 1 Dec. Bahrein naar Singapore. Mirza 16 Nov. van Abadan naai1 Shanghai. Murona, 4 Dec. te Barry, daarna Curasao. Emala, 16 Febr. '46 te Antwer pen gearriveerd voor reparatie, On-dina, 12 Dec. l.e Bahrein verwacht, daarna Holland. Ovula, 21 Dec. van Abadan naar Hongkong, Pau-la, 7 Oct. '46 te Hongkong voor dokken. Perna, 30 Nov. van Aba-dan naar Shanghai. Sa-idrja, 3 Dec, te Shanghai. Sgroena, 30 Nov. te Bombay, daarna Abadan. Sunetta, 5 D-ec. te Barry, daarna Rot terdam voor -dokken. Tari-a, 24 Nov. van Abadan naar Auckland. Ti-bia, 3 Dec. te Abadan, daarna Shanghai. Mij „Nederland".' Merwede van Corun-na n-aar Tanamo. Poelau Lau-t. 5-Dec. van Manilla naar Ned. Indië. John. van Oldenbarnevelt, 5 Dec. van Mombassa naar Napels. -Rondo pas- >ert 5 Dec. Gibraltar op weg naar Ned. Indië. K. N. S. M. Theseus van Gibraltar op weg naar Amsterdam passeerde 6 Dec. Kaap Fini- sterre. Roelf, 6 Dec. te Antwerpen. Stal, 6 Dec. te Newport. Federico, 5 Dec. te Genua. Ven-us, 6 Dec. van Ista-nboel naar Bourgas. Tyro, 7 Dec. te Amsterdam. Van Ostade, 6 Dec. van Trinidad naar Guan-la. Marita. 6 Dec. van Antwerpen naai' Newport. Tjipondok, 6 Dec. van Port au Prince naar Puerto Plata. Axy Scheffer, 6 Dec. te Oporto. Euterpe, 6 Dec. te Oporto. Orpheus, 6 Dec. te Sevilla. Iris, 6 Dec." van Alicanté naar Cadiz. Ornen, 6 Dec. van Passage n. Bordeaux. Helder, 6 Dee. le Malta. K. P. M. Bolssevain, 6 Dec. in Suez aange komen op weg naar Port Said. v. d. Lijn, 2 Dec. Sydney naar Batavia vertrokken. Tegelberg, 6 Dec. tiiuisr. te Napels. 7 Dee. n. Southampton. Blommersdijk, 6 Dec. van Loncffen naar- Rot terdam, wordt 7 Dec. om 14 uur aan den Hoek Holland verwacht. Brastagi, 6 Dec. van De Buurtvereeniging „Watervliet" geeft haar leden Woensdag in het Kennemer Theater te Beverwijk een non-stop pro gramma „Maskerade" in twee bedrijven j en 15, tafereelen, waarvan de regie en al- rigens op den weg dit ten spoedigste ter 1 geheele leiding berusten bij Will v. d. Berg, kennis te brengen van de Provincie. I terwijl de muzikale leiding in handen is -Wat de. ontzanding van terrein ten be- van B. Kuhfus, die tevens met The Veluo's hoeve van de kalkzandsteenfabrieken be treft, vinden Ged. Staten het aan te be velen, dat de beoordeeling der toélaat- baarheid in het vervolg zal berusten bij het Provinciaal bestuur;' De verordening zal geen „desastreuze gevolgen" hebben. voor de muzikale omlijsting zorgt. De ar rangementen zijn van Frans Vester. Er zijn vijftien medespelenden, die deze Maske rade in revuevorm voor het voetlicht brengen. De heer A, Dors zal de balleiding hebben. New Orleans te Kaapstad. Galilea (charter, Mul ler), wordt 11 Dec. van Rio de Janeiro te Ant werpen verwacht. Katwijk, 6 Dec. van Lissabon te Hu-el-va. Margeea, 6 Dec. van 'Falmouth naar Casablanca. Noor-dam, 7 Dec. van Rotterdam n. New York. Albatros, 6 Dee. van Antwerpen te Londen. Biervliet, 6 Dee. van Den Helder en Emden te Mtd'd-les-bro. Birmingham, 6 Dec. van Goole op de Theems. Haskerlan-d, 6 Dec. van Leith naar Blyth.- Houtman, 6 Dec. van Antwer pen te New Castle. Kaap Fa-lga, 6 Dec. van Odense naar Rotterdam. Nettie, 5 Dec. van Rot terdam te Emden. Orion, 7 Dec. van Ostende n. Londen. Prima, 3 Dec. van Porto Empedocle naar Genua. Seaham, 6 Dec. vaai de Theems te H-arlingen. Virgo, 6 Dec. van Antwerpen naar Montrose. Westlaan, 2 Dec. van Rotterdam te Ostende. Zwei-vei-, 7 Dec. van Londen naar Rot terdam. Alcyone, 5 Dec. van Antwerpen te Cork. Coen, 4 Dee. van Preston naar Gent. Corsica, 3 Dee. van Maddei-harnis te Boston (L.). Diana V, 4 Dec. van Belfast naar Exmouth. Dina, 3 Dec. van Antwerpen te Goole. Eban, 4 Dec. Van Kiixgslynn te Goole. Fivel, 4 Dec. v. Southampton te Middlesbro. Hae-t 3, 5 Dec. op de Tyne van Rotterdam, Helena, 3 Deet van Dover naar New port (Mon), Import, 6 Dec. van Rotterdam via Antwerpen te Jersey. Lark, 3 Dec. van Kings lynn te Grimsby. Nieuwaal, 6 Dec. van Antwer pen naar Londen. Noordstad, 4 Dec. van Rotter dam. te Lop-den. Oleum, 4 Dec. van de Tyne naar Londen. Presto, van Boston (L), passeerde 4 Dec. Great Yarmouth naar het, Noorden. Ton S, Swan seaGenua, 5 Dee. bij Mumbles voor anker. Vliestroom, 4 Dec. van Amsterdam te Fowey. Voorwaarts, AmsterdamPar, passeerde 4"Dec. Needless. Westland, Antwerpen—Schotland, pas seerde 4 Dec. Dungeness. Willem Barendsz, 5 Dec. van Sfax naar St.' Louis du Rhone. Zij-pe, 4 Dec. van Londen naar de Tees Sleepbedrijf. De slbt „Zwarte Zee" met Zweedsch s.s. „Atair" 7 Dec. van Falmouth te Newport (Mon). VISSCHERIJBER.ICHT SCHEVENINGEN. Te Schevenm-gen kwamen van de haringvis- sekerij binnen de motofloggers: SCH 262 met 17 last 500 kisten versche haring; SCH 132 met 500 kis(en versche haring; SCH 23 met 700 kisten 'versche haring; SCH 70 met 300 lcislen versche haring: SCH 130 met 30 last haring; SCH 84 met 30 last haring; SCH 57 met 20 last haring; SCH 365 met 20 last en 300 kisten versche haring; SCH 75 met 20 last haring. Voorts kwam aan de markt een kustvïsscher met 25 kisten versche visch. De vangstberichten van Zaterdagmiddag luidden: SCH 53 15 kant jes; SCH 332 met 110 kantjes; SCH 233 met 75 kantjes; SCH 78 met 27 kantjes; SCH 274'met 120 kantjes; SCH 314 met 50 kantjes; SCH 110 Vrij dag 90 kantjes, Zaterdag 85 kantjes; SCH 325 met 35 kantjes (39 last aan boord)SCH 159 met 102 kantjes; SCH 274 ving 1 last haring; de rest moest nog halen. De Kana - Ivïsschers gaan vandaag naar zee. WEER WERK VOOR „MABEG". De N.V. Industrieele Mij. „Mabeg" te Utrecht, kreeg jn '25 opdracht, een riolee- ringsplan voor de gemeente te ontwerpen en werd in 1935, in verband met de ge wijzigde uitbreidingsplannen belast met het maken van de noodige wijzigingen van het plan van 1925. Thans stellen B. en W. den raad voor, genoemde maatschappij wederom te be lasten met het opmaken van een nieuw plan. De herziening van het rioleerings- plan 1936 is noodig wegens de wederop- bouwplannen. Verwacht wordt, dat het Rijk het ge bruikelijke subsidie zal toekennen. PERSONALIA. De sluiskn echt en M, Hokke, B. Boom en J. Luitjes zijn, te rekenen van 1 November j.l. af, bevorderd tot ha ven wachter. Inwijding Kapel O. L. Vrouwe van Fatima I-Iet was Zondag voor de Katholieken - IJmuiden-Oost een blijde dag. Op feestelijke wijze is een gelofte ingelost. In een plechtig Lof werd in de kerk aan den Willemsbeek- weg de kapel van O. L. Vrouwe van Fatinia ingewijd. De predicatie, die een inleiding was tot de wijding, werd gehouden naar aanleiding van Joh. 19 27, Ecce, Mater. Tuam. De prediker begon mét een korte explicatie omtrent het ontstaan en den bouw van de devotiekapel. Toen tijdens de be^tting de kust door den vijand werd versterkt en men dacht dat door oorlogsgeweld IJmuiden zou worden weggevaagd, hebben eenige geloovi- gen de gelofte afgelegd, dat zij een Maria- deyotiekapel zouden bouwen, wanneer aan deze plaats de gruwelen zouden voorbijgaan. Een groot gedeelte van de woningen is met den grond gelijk gemaakt, doch niet door oorlogs geweld. Daarom hebben deze pa rochianen hun gelofte gestand gedaan. De wijze waarop deze kapel tot stand kwam is het meest bewonderenswaardig. Vaklieden hebben kosteloos hun \Tijen tijd gegeven, het materiaal is gedeeltelijk geschonken, ander deels door milde gaven van parochianen ge kocht, een kunstenaar beeldde de verschijning van O: L. Vr. uit. Dit eendrachtig samenwer ken getuigt van een groote liefde en ver trouwen. Maria de Fatima is gekozen omdat in den oorlog' '14'18 Maria in het Portugeesche dorpje zou zijn verschenen aan drie kinderen, met de belofte het plaatsje te zullen sparen, wanneer deze drie boete deden voor de zon den van de wereld. De plechtige inwijding geschiedde door den J-IoogEerw. Pater Provinciaal. Het mannen- en jongenskoor-onder leiding van Ad. Blürn luisterden de feestelijkheid op met ontróe renden zang. Na afloop bezichtigde burgemeester mr. M. M. Kwint, in gezelschap van den loco-rsecre- taris, den heer. W. Dhr. .Suwerink. de nieuwe kapel, waarin tevens zijn aangebracht twaalf marmeren gedenkplaten .met de namen van die parochianen die, direct of indirect, door oorlogshandelingen zijn overleden. BINNENLAND Luitenant-admiraal C. E. L. Helfrlch heeft in „De Burcht" te Leiden een marineten toonstel ling'geopend: Morgenavond om kwart voor acht spreekt de heer L. Neh-er ddreeteur-gen-eraal der P.T.T. over Hilversum. I over verhooging der arbeids productiviteit. Drs. H. Talma, raadadviseur bü het depar tement van Financiën zal optreden als vertegen woordiger van den minister van Financiën te Batavia. Alle in Nederland gevestigde Oostenrijkers moeten bij hun „Heimatgemeinden" in Oosten rijk verklaringen aanvragen, waaruit blijkt, da-t zij daar op 13 Maart 1938. ingeschreven waren. Op grond van deze verklaringen zullen dooi* de Oostenrijksche legatie Van Meerkerkestraat 6, Den Haag, nationaliteitsbewijzen worden uit gereikt. In Nederland bevinden zich nog eenige hon derden Dultsche krijgsgevangenen, die te werk gesteld zijn bij het opruimen van mijnen. Zij zullen voor October 1947 naar Duitschlan-d terug- keeren. Voor het eerst na de bevrijding bereikte de productie der Nederlandsche mijnen een dag- gemiddelde, dat boven de 34.000 ton lag. De gouverneur van' Curasao, dr. P.- Kasteel, is Zaterdag per K.L.M. vliegtuig naar New York vertrokken, vanwaar hij naar Curasao zal te- rugkeerén. Dr. Kasteel heeft hier te lande be sprekingen met de regeering gevoerd. Baron F. C. van Aerssen Beyeren van Voshol, Nederlandsch gezant té Canberra, die een bezoek aan Nederland heeft gebracht, keert morgen per vliegtuig via Rotterdam naar Australië terug. Op het Buitenhof in Den Haag ontspoorde een train en reed op een groepje wachtenden bij een' halte in. Een dame kwam onder den wagen en werd vrij ernstig gewond. De „Twente" van de K.L.M. is gisteren voor een speciale post- en vrachtvlucht van Schiphol naar Batavia vertrokken. Het toestel nam geen passagiers mee. Een tentoonstelling van Zwitsersche kunst, welke tot 29 December duurt, is geopend in het gebouw van den Rottérdamschen Kunstkring. De Algemeene Kunstzijde Unie verwacht in i 1947 weer de vooi-oorlogsche productie te berei ken. Zij zal dan voor f50 millioen exporleeren. Sedert eenige weken word-t ook een product 'ervaardigd, dat katoen als canvas voor auto banden" kan vervangen. De sclxlpbrug bij Hedel zal in den komenden nacht van 24 tot 5 uur voor alle verkeer geslo ten zijn. De Engelsche vice-consul te Amsterdam, mr, Stanley William Simpson is op 46-jarigen leef tijd overleden. Hij was in 1928 in deze functie •benoemd. Een drijvende tentoonstelling is door het Nederlandsche Roode. Kruis .in samenwerking met het „Indisch Instituut" ingericht op de „Ottawa" van de HollandVel uwe Lijn over het inheemsche leven in Indië. De „Ottawa" is van plan een tournee van drie maanden door ons 1-and- te maken. „Britain goes ahead" is de titel van een andere tentoonstelling, die vandaag in een Am- sterdamsch modemagazijn wordt geopend. Ge- organiseerd door de Engelsche „Press and Information Service" van de Britsche ambassa de wil zij een Overzicht geven van de pogingen, die de Engelsche industrie aanwendt, om de zes „verloren oorlogsjaren" in te halen. De Nederlandsche Maatschappij voor de Walvischvaart N.V. gaat Sver tot de uitgifte van 3500 gewone aandeelen van f 1000 nominale waar de, tot den koers van 103 ten volle deelende ln de winst van het eerste boekjaar. HAARLEM EN OMGEVING „Kleur en glorie onzer tropen" is de titel Oan de film, welke Dinsdagavond onder auspi ciën vah de vereenig ing „Nederland helpt Ind-ië" in het R.K.. .Vereenigingsgebouw aan den Hee ren. weg te. Heemstede zal worden vertoond. deelde ons mee, dat de toestand-van den jongeman redelijk wel te noemen is. Aangaande de toedracht van de nood lottige ontploffing' wordt vermoed, dat de ze zich niet tijdens de manipulaties met het buisje voordeed, maar dat de jonge man het gevaarlijke voorwerp reeds uit handen had gelegd. Volgens zijn eigen zeg gen., had hij het gevonden voorwerp van daag bij de politie willen brengen. Hoewel ongelukken als dit den laatsten tijd niet meer zoo veelvuldig voorkomen als in den afgeloopen zomer en lente, blijft voortdurende voorzichtigheid met onbekende vondsten geboden. Boven staand ongeval leert, dat een gevonden projectiel, hoe onschuldig het er ook uit mag zien, te allen tijde naar de politie moet worden gebracht, MARKTBERICHT VAN ZATERDAG. Aangevoerd werden 400 kisten versche visch Besommingen: Motorloggers: IJM52 f 680,, IJM 204 f3490, KW28 f4952, KW162 f5382, K.W7-0 f6789, KW84 f 2400; kustvisschers: TJM241 f28, IJM318 f 319, IJM202 f 17. zen-ding van Nederlandsche radioprogramma's 10.000. kosten centraal bureau N.I.W.I.N. ,51.000, transportkosten 112.000, in totaal 5.162.144. Aangezien verschillende benoodigdheden niet in Nederland verkrijgbaar zijn, zullen met de aanschaffing daarvan in het buiten land deviezen zijn gemoeid. Van de op het ontwerp-oorlogsbegrooting voor 1946 voor het R.A.O.-werk uitgetrokken gelden zal een millioen gulden ongebruikt blijven, welk bedrag als gedeeltelijke com pensatie kan dienen voor de thans aange vraagde credieten. Op de begrooting voor 1947 wordt voor bet recreatïewerk onder de militairen in Indië 3.221.100 geraamd, namelijk voor uitzending artisten 1,155 600, films 200.000, publiciteit en radio-uitzendingen 1.700.000, kosten van heruitzending van Nederlandsche radiopro gramma's 15.500 'en kosten centraal bureau N.I.W.I.N, 150.000. SIDKY PASJA VRAAGT ONTSLAG. Keuter meldt uit Cairo: Zondagavond is te Cairo officieel medegedeeld, dat Ismail Sidky Pasja, de Egyptische minister-president, zijn ontslagaanvrage had ingediend, doch dat koning Faroek het -ontslag nog niet 'had aan vaard. Hiermede vervullen wij den droeven plicht U kennis te geven van het plotselinge overlijden, door een noodflottig on geval, nog voorzien van de I-I. 1-1. Sacramenten der stervenden,in het Zieken huis St. Joh. de Deo te Haarlem, van onzen dier baren Broer, Zwa.ger en' Oom HENDRIKUS OLIVIER in den leeftijd van 57' jaren. Uit a-ller pa,am L. J. OLI-VIER IJ-m-uid-en (Oost) Piet Heinstraat 44 6 Dec. 1946 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Dinsdag 10 Dec. 194 6 des v.m. te 9 uur in de Parochiekerk van de H. La-urentius v. Brind-igf, waarna d-e Begrafenis op het- R.K. Kerkhof te Driehuis. Hiermede vervullen wij den .droeven .plicht U kennis te geven van het pil o teel-i nge overlijden, door een noodlottig on geval, nog voorzien van d.e H.H. Sacramenten d-er stervenden, in liet Zieken huis St. Joh-, d-e Deo te Haarlem, va-n onzen lie ven' Neef HEN I) UI KUS OLIVIER in den 1-eeiftijd van 57 jaren. Uit aller naam G. W. UNTIED Frans N-aie-re-boutstr. 2S IJmuiden-Oost 6 Dec: 1946 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Dinsdag 10 Dec. 1946 des v.nx. te 9 uur in de Parochiekerk van de H. La-urentius v. Brind-isi, waarna d-e Begrafenis op het R.K. Kerkhof te Driehuis. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te" geven van het plotseling overlijden van onzen lieven man. Vader, Grootvader en Over grootvader d-en heer J. HER WEI J ER in d-en leeftijd van S9 jaar. Uit alil-er naam B. Herweijer- Do lstr a A. I), d-e Be-er- Herweij er Amsterdam, 6 Dec. 1946 Amstel 51. De begrafenis vindt plaats Dinsdag 10 Deer 11 uu-r o,p de Nieuwe begraaf plaats te Amsterdam. t Heden overleed onver wachts onze geliefde en zorgzame Moeder. Behuwd- Groot- en Overgrootmoe der GRIETJE HALI F. wed. van Gerrlt Stanx, in den ouderdom van rxiim 80 jaar, Uit aller naara: Jac, vaix den Bogaard IJmuiden-Oost, 7 Dec, 1946 Trompstraat 31 De H. Dienst te harer uit vaart wordt gehouden in de Oud-Kath Kerk, Kon. Wil- helminakade Dinsdag a.s. des morgens 10 uur, ge volgd door de beaarding, waarna de teraardebestel- lixxg öp de Westerbegraaf plaats ongeveer 10.30 uur. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor direct gevraagd we gens ziekte-omstandigheden een NET DIENSTMEISJE niet beneden de 20 jaar, voor heele dagen. Wasch buitenshuis. Zondhgs vrij. Loon 17.50 per week bij Mevr. J. VERW IÜR, Ban-ket- ba/tokerij de la Reijstraat 1. Voor een echte naai Trompstraat 66 Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden VELSEN-IJMÜIDEN-OOST op Dinsdag' 10 Dec. a.s. des avonds 8 uur iii de Nijver heidsschool, Spreker: Ds. A, R. DE JONG, Haarlem. On derwerp: En xxog hebben wij vertrouwen in Christus. Gaat U naar Ball? Of gaaf U trouwen? heeft een schitterende JAPON voor U, te huur of te koop. Kou-pt uitsluitend net ge-dragen Jcleectiiig. Alles uit een- betere 2-de hand. BURG. RAMBOXNETLAAN 20 TJMUrDEN Tl f Wonderlijk heerlijke gerechten van H-O en K Wat een verrassing! Van het vermaarde H-O en Quaker haver mout kunt U ook tal van andere smakelijke gerechten klaarmaken. Bréng meer afwisseling in hét menu, het beteekent voor uw gezin een prettige variatie en het verhoogt de eetlust. En altijd blijft ermee gepaard gaan de voedzame kracht van het ongeëvenaarde H-O en Quaker product. Vraag in het belang van uw gezin steeds naar -een origineel pak H-O of Quaker havermout Klaar in eea paar minuten; liet bespaart U gas en stroom Neer lands populaire zuinige ontbijt! Vieeschwaren serven - jams groentencon- tafelzuren.,

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 4