3- Albert Hiijn Coöperatie^ thalia OLIEBOLLEN prima kruideniersbediende De Pont Waarom moet Oud-IJmuiden fabrieksterrein worden? fkort en Bondigj matten klopper Luidsprekers flink dienstmeisje net meisje 1947 p.f. de Jongr oftewel „Brille" •S88>® 15 voor 1 gulden SLUITERS Trompstr. 27 Ln Verhoef, KOOPT BIJ DE I MARIE LOUISE Land Zonder Wet HOOGOVEN-STATEN Onmisbare woonwijk voor de werkers van het havenkwartier Het plan voor den wederopbouw bestemt geheel oud-IJmuiden tusschen het spoor wegemplacement en liet Noordzcekanaal tot fabrieksterrein. Dit beteekent, in theorie althans, dat alle woningen, die er nog in dit deel onzer havenplaats staan, in de toe komst zullen moeten verdwijnen en de bewoners daarvan elders een goed heenkomen zullen moeten zoeken. Het kan niet worden ontkend, dat het wederopbouw-plan van. onze gemeente grootsch van opzet is. Het opent vele nieu we perspectieven, zoowel ten aanzien van het stratenplan als van -het stichten van moderne woonwijken met gebouwen van allerlei aard, die onmisbaar zijn in een jonge, snel groeiende stad. We hebben in ons blad uitvoerige be schouwingen aan het plan gewijd en wan neer we dit nog eens aansnijden is het thans niet om weer het goede daarvan naar voren te brengen, maar om een kri tische beschouwing te wijden aan het feit, dat wij in den aanhef van dit epistel noemden, het bestemrpen van oud-IJmui den tot fabrieksterrein. Onze meening ten aanzien van deze ra dicale wijziging der structuur van onze havenplaats kan in een paar woorden wor- dai vervat: wij achten haar om redenen van practischen aard onjuist en wij kun nen ons niet onttrekken aan de gedachte dat,- wanneer de makers van het plan IJmuidenaren waren geweest, zij met iets anders naar voren zouden zijn gekomen. Hoe is dit idee in cie hoofden der heeren Dudok, van Tijen en Maaskant gerijpt? Is het wellicht een voortbouwen op de veron derstelling, dat een deel van de oudste woonwijken van IJmuiden zal worden be stemd voor den bouw van een haven met manning oproept: Kom, we moeten varen! Maar er zijn nog zooveel andere catego rieën: loodsen, rijksambtenaren, sluisper- soneel; en dan de werkers van de Vis- schershaven, de visschers, vischlossers en vischknechts. Nog dagelijks ondervinden tal van be drijven en diensten de nadeelige gevolgen der evacuatie, waardoor nog velen ver van hun werk wonen. Zij allen hunkeren er naar, om weer naar oud-IJmuiden terug te keeren. Men informeere eens bij den Rijks- radiodienst naar het ongemak, dat deze dienst ondervindt, doordat vele ambtena ren op veel te grooten afstand van hun werkterrein wonen. Dit. zelfde bezwaar geldt in niet mindere mate voor de hierbo ven genoemde categorieën, doordat er zoo- velen zijn, die ongeregelde werktijden hebben en wier werkverdeeling daardoor niet met die van fabrieksarbeiders, onder wijze^, gemeente-ambtenaren enz. verge leken kan worden. De ontwerpers»van het plan voor den wederopbouw hebben met deze bijzondere omstandigheden geen rekening gehouden, wellicht doordat zij deze niet kenden. Zij hebben .de puinhoopen van IJmuiden ge zien en gedacht, dat het opbouwen van IJmuiden als woon centrum op groote moeilijkheden zou stuiten. Dit is ongetwijfeld waar, maar dit be de daarbij behoorende aanlegsteigers? Zijn zwaar lijkt ons wel te overwinnen. Bom- uitgegaan van de grondgedachte, dat de men en sloopers hebben vele nauwe en terreinen bij deze haven beter bestemd" kunnen worden tot fabrieksterrein dan tot terrein voor woningbouw? Indien dit zoo is, dan zou bet niet on mogelijk kunnen zijn; dat deze grondge dachten onjuist zijn, aangezien het thans vrywel vast staat, dat er in oud-IJmuiden geen haven komt en dus ook het gunstig aan een open water gelegen fabriekster rein" nooit ofte nimmer werkelijkheid wordt. Trouwens, elders in onze gemeente is fabrieksterrein genoeg. Iu de eerste plaats zijn daar de gronden aan de Zuidzijde van de Visschershaven; dan hebben we de in het wederopbouw- plan geprojecteerde terreinen aan het Noordzeekanaal en wanneer dit nog niet voldoende mocht zijn beschikt de gemeen te aan de Zij kanalen B en C over fabrieks terreinen, groot genoeg om er fabrieken te stjchten, waar vele duizenden arbeiders te werk gesteld zouden kunnen worden. Het plan, om van" oud-IJmuiden een fa brieksstad te maken berust dus niet op het i'eit, dat men dezen grond noodig heeft om de behoefte aan industrieterreinen op te vangen. Er is een betere bestemming. Waar men -dezen grond dan wel voor noodig heeft? Er is een betere bestemming: er zouden huizen op gebouwd kunnen worden voor de werkers van het havenkwartier. Een havenbedrijf als dat van IJmuiden telt honderden werkers voor wie het een eerste vereischte is, dat zij dielit bij hun werk, dat wil zeggen, bij de haven wonen. Denken we in de eerste plaats aan het personeel der sleepbooten. Deze liggen vele uren van den dag werkeloos aan den stei ger: het grootste deel der bemanning is thuis. Dan komt er een boot binnen, die een sleepboot vraagt. Een 'oogenblik later loeit de sirene van de sleepboot, die de be- onoogelijke straten vernield en in de plaats daarvan zou een nieuw stadsdeel kunnen verrijzen, waar wellicht een dui zendtal gezinnen gehuisvest zou kunnen worden. En de winkels, die men in het in dustriegebouw heeft gedacht, behoeven dan niet op klanten te wachten uit de woonwijken „over de brug". Het plan, van geheel oud-IJmuiden fa brieksterrein te maken, zou trouwens pas na verloop van vele jaren verwezenlijkt kunnen worden, daar de nog beschikbare woningen de eerste decennia niet gemist kunnen worden. Want vóórdat een einde is gekomen aan den woningnood in onze gemeente zullen er eenige duizenden wo ningen gebouwd moeten worden. S. B. Kerstmisviering in Velsen In den vroegen morgen van den eersten Kerstdag heeft het Gereformeerde Evangeli satiekoor Velsen-Beverwijk onder lefding van den heer Huib Slings de viering van Kerstmis ingeluid. Op verschillende plaatsen in Velsen-Noord klonken de plechtige gezangen en melodieën aan het Geboortefeest gevrijd. JHR. MOLLERUS BIJ „WIJKEROOG". Het bestuur van de Winkeliersver een iging Wijkeroog" heeft den leden met hun dames uitgenoodigd voor een filmavond, welke Maandag 6 Januari in de koffiekamer van bioscoop „De Pont" zal worden gehouden. Jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel te Haarlem, is bereid gevonden te vertellen van zijn reis per Zep pelin heen en terug naar Brazilië (Zuid- Amerika) met vertooning van een film van deze reis. Agenda voor Velsen en IJmuiden VRIJDAG 27 DECEMBER. Thalia:*7 en 9.15 u.: Marie-Louise. Rex: 8 u.: Place de la Concorde. De Pont: 8 u.: Land zonder wet. Aanvragen oin hinderwet vergunningen Ter gemeente-secretarie (IVe afdeeling) lig gen ter inzake verzoeken met bijlagen van: Mevr. M. B. van Essen, Stationsweg no. 68 te Velsen, om vergunning tot het uitbreiden der ijzer- en metaalgieterij door het bijplaat sen van ene zandmengmachine, een draai bank, een cirkelzaag en een lintzaag, respec tievelijk aangedreven door oen electro-mqfor van 7Vz, I, 2V2 en P.K. in de per'ceelen Haringkade no. 32 te IJmuideh; de N.V. Machinefabriek „IJmuiden", le Industriedwarsstraat no. 4 te IJmuiden. om vergunning tot het uitbreiden der machine fabriek door het bijplaatsen van een draai bank, aangedreven door een electro-motor van 10 P.K., in de perceelen le Industrie dwarsstraat no. 4 te IJmuiden; de Slagers Patroons Vereeniging te IJmui- den-Oost, om vergunning tot het opriohten van een» slachtplaats, waarin geplaatst zal worden een kookketel met gasverwarming, in het perceel Casembrootstraat no. 41 te IJmui- den-Oost: het Aannemersbedrijf Riezenkamp, Wijker- straatweg no. 2 te Velsen-Noord, om vergun ning tot hfct oprichten van een inrichting voor machinale houtbewerking, waarin geplaatst zullen worden een cirkelzaag, een schaafbank een boormachine en 2 electro-motoren, res pectievelijk van 4 en P.K., in het perceel Wijkerstraatweg no. 2 te Velsen-Noord; de Standard Amerikaansche Petroleum Compagnie N.V. te 's-Gravenhage, om ver gunning .tot het oprichten van een benzine pomp-installatie. bestaande uit een onder- grondsche benzine-bewaarplaats met een in houd van 6000 liter met een daaraan verbon den benzinepomp, aangedreven.door een elec tro-motor van 1/3 P.K. vóór het perceel IJmuiderstraatweg no. 33 rd. hoek Frans Nae- reboutstraat te IJmuiden-Oost. Op Vrijdag 3 Januari 1947. des voormiddags te elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen en deze mondeling en schrifte lijk toe te lichten. Begin van brand bij de papierfabriek Dinsdagmorgen even voor half twaalf werd £c brandweer van de papierfabriek gealar- meerd voor een begin van brand in één der eellulosefabricken. Een uitlaatleiding in deze fabriek, welke was bekleed, had door lasch- werkzaamheden in de nabijheifl vlam gevat. Op het alarm kon direct tot blussching met eigen middelen worden overgegaan. Hierdoor bleef de schade tot een minimum beperkt. „Driekoningen'' Een handjevol mensehen in de groote zaal van het Palronaatsgebouw heeft genoten van hetgeen het looneelgezelschap -pns Leken spel" uit Bussum bracht in het schoone Kerst spel „Driekoningen". Namen van de spelers zijn onbekend, doch dit was geen bezwaar. Waar de bedoeling van het stuk is de werkelijke Liefde, het welbe hagen in alle menschen, tot in dieven en moordenaars en roovers toe, uit te beelden, daar zouden namen van menschen slechts storend en remmend werken. De Cultureele Actie voor den R.K. Midden stand heeft wederom een hoogstaand pro gramma gebracht. Dat men zooiets in IJmui den niet naar waarde weet te schatten, ligt niet aan deze actie. We vragen ons af. of de oorlog alle gevoel voor schoonheid en inner lijke groei heeft vernietigd, speciaal in onze gemeente. HOOGOVE^-STATEN NIEUWJAAR. De vereeniging „Hoogoven-Staten" organi seert op 2 en 3 Januari a.s. een tweetal spe ciale avonden, die ten doel hebben traditie te worden en een echte afspiegeling van den Hoogoven-Staten-geest te zijn. Opgevoerd wordt de kinderoperette „De Sneeuwkoningin"; Thomasvaer en Pieternel komen met hun Nieuwjaarsrijm en er zijn volksdansen. VISSCHER.IJ BERICHT SCHEVENINGEN Van de Noordzee-haringvisscherij kwam in Seheveningen binden de motorlogger SCH 332 met 5 last haring. Alle haringschepen van de Noordzee zijn nu binnen. Van de Kanaalvisscheri.i kwam binnen SCH 140 met 23 last haring. Van de Seheveningsclie vloot vlsschen. nu nog 5 schepen in het Kanaal. Voorts kwamen aan de markt drie kustvis- schers met 17 kisten sardien. De noteering hiervan was hedenmorgen f7 lot f20 per kist. Partij van den Arbeid hield kerstvergadering De afdeeling IJmuiden van de Partij van den Arbeid hield gistermorgen een Kerst- vergadering in Flora. Dóór verhindering wegens ziekte van den heer J. v. d. Kieft trad als spreker op de heer J. de Kadt uit Amsterdam. De voorzitter der afdeeling, de heer L. van Hameien sprak een kort openings woord, waarin hij het doel der vergade ring uiteenzette. De heer de Kadt herinnerde er aan, dat de mannen van de oude socialistische be weging veel behoefte hadden aan poëzie en al was dit geen verheven poëzie, toch waren er liederen rijk van inhoud. „Wij zijn geboren in armoeland" was een van die liederen, waaraan spreker thans zoo vaak moet denken omdat de wereld, West-Europa, Nederland, in zoovele op zichten een armoeland is geworden. Maar in anderen zin dan vroeger, want toen was de wereld alleen een armoeland voor de arbeiders. Dat soort armoeland b'estaat niet meer, m^ar er is wat anders. De heele Euro- peesche wereld, waarop ons bestaan berust is aan het einde van den laatsten oorlog een armoeland geworden. Alleen al door het feit, dat de winter wat streng was werd het heele economische leven bedreigd, want we hebben geen i-eserves meer; we leven van de hand in den tand. Dat is de toestand waarin de door den ooiriog gesla gen wereld verkeert. En dan is het in ons land nog niet eens het ergste. „Wanneer we naar Oost-Europa kijken" 7.00 ver volgde spreker, „waar de strijd jaren lang gewoed heeft, waar het heele productie apparaat met den grond gelijk gemaakt is, waar millioenen omgekomen zijn, wanneer we kijken naar Duitschland dat nu een puinhoop geworden is, weten wc, dat we dat het in Nederland nog niet het ergste is. We weten, dat de wederopbouw in ons land, ondanks de fouten, verder is dan in vele andere landen. Hoe komt het, dat we in armoeland wonen, terwijl we bij de ont wikkeling van de wetenschap en de tech niek in welvaart zouden kunnen levep? Amerika heeft zijn productie opgevoerd tot een hoogte als nooit te voren. Vandaar uit had de opbouw van Europa ter hand ge nomen kunnen worden. Het is de tragedie van dezen tijd, dat, hoewel dit mogelijk is, een politiek van kortzichtigheid er op uit is, de productie te behouden voor een klein deel van de bevolking waardoor de rijk dommen daar zich ophoopen. De Ameri kaansche politiek laat niet alleen de rest van de' wereld aan haar lot over, maar zij vergroot de moeilijkheden door allerlei maafregelen uit te voeren of in te trekken. Van de politiek van Roosevelt, die de wereld van Amerika uit wilde Opbouwen, is. niets terecht gekomen. De politiek is thans als je niet zvv^ar kunt betalen, Sluit ik mijn deur,' en mijii kas, zoo zeide spreker. Van een snellen opbóuw van Europa, van een nieuwe wel- vaai-t is door deze Amerikaansche politiek niets terecht gekomen. De vrede, dien wij bereid hebben is daai'door een voortdurend verontruste vrede. Maar ondanks alles krijgen we den in druk, volgens den heer v. d. Kieft, dat we een periode van rust tegemoet gaan, door dat de politiek van de twee groote groe pen, die na den oorlog zijn over gebleven, de Angelsaksische en Rusland gekomen is tot een zeker evenwicht. We hebben een adempauze gekregen en die moeten we probeeren zoo te gebruiken, dat aan het einde daarvan de krachten zich zoo ont wikkelen kunnen dat de vrede behouden kan worden. Om dat te bereiken, is ver sterking van het democratisch socialisme noodig. aldus spreker. Alleen het democra tisch socialisme kan een uitweg in den chaos brengen. Er moet een bastion komen van progressieve krachten en het is de taak V.S.V. trekt naar Ajax Voor Zondag is sléchts een klein inhaal programma vastgesteld, maar desniettegen staande komen de IJmuidensche eerste klas- sers in actie. Jammer genoeg echter spelen ze een uitwedstrijd. V.S.V. trekt naar Ajax. Is 't spelen van een wedstrijd tegen deze Amsterdamsche club voor de meeste clubs al een attractie op zich zelf, in dit geval gaat er voor de tegen partij nog een extra bekoring van uit. om dat zij óók nog aanspraak op de bovenste plaats maakt en omdat zij uit deze ontmoeting minstens één winstpunt moet behalen, wil zij niet te ver bij de huidige leiders ten achter komen. En hoe staan nu V.S.V 's kansen? Naar on ze meening starten de roodwitten niet al bij voorbaht als verliezers. Hun aanval toonde zich tot dusver zelfs een tikje productiever dan die van Ajax. Daar staat echter tegen over, dat de verdediging der Amsterdammers iets hechter is enAjax zich op eigen ter rein dermate goed thuis gevoelt, dat het daar nog geen enkel verliespunt boekte. Al met al evenwel achten wij V.S.V. best in staat op één winstpunt beslag te leggen. Stormvogels ontmoet, „veld en weer die nende" Xerxes. 'Wie de laatste weken den naam Xerxes hoorde noemen, dacht aan de 91 zege der Rotterdammers op Blauw Wit. Het was inderdaad kranig werk van Wilkes c.s., maar in verband met het „incident-Van Raalte" mag er toch niet al te groote waarde aan gehecht worden en moet het vo'or Storm vogels allerminst een reden zijn met looden schoenen naar de Rotte-stad te trekken, vooral ook mede daarom niet, omdat de blauw-witten in hun laatste wedstrijden tegen Blauw Wit en Neptunus ervaren hebben, dat zij toch nog wel wat in hun mars hebben en met name hun verdediging in staat is een goede partij te vertolken. Ook de Vogels ach ten wij sterk genoeg, om op één winstpunt beslag te leggen. De tweede klas-clubs uit ons rayon zijn voor de competitie vrij en van dc 3e klassers komt slechts DEM in actie. De Wijkers krij gen QSC op'bezoek en dit beteekent, dat een spannende wedstrijd kan verwacht worden, die ongetwijfeld de groote belangstelling waard zal blijken te zijn. In ingewijde voet balkringen zullen de Wormerveersche papie ren natuurlijk wel het hoogst genoteerd staan, doch wij achten DEM best in staat roet in het Zaansche eten te gooien, waarbij Kin- heim dan als lachende derde zou kunnen fungeeren. Een andere spannende wedstrijd 'belooft naar onze meening ook die tusschen VVE^en EHS te worden. De clubs behooren toch tot de kampioens-pretendenten en beseffen dus ten volle het gewicht van deze ontmoeting. Wij houden het op een verdeeling der punten. Voor net overige komen nog twee Ken.ie- mers-elftaüen in actie. Kennemers II maakt tegen ADW II wel een kansje op beide pun ten. Kennemers III daarentegen kon aan Spartaan IV de handen wei eens vol hebben. XerxesStormvogels. Stormvogels komt als volgt uit: Kraak; Van Vliet. Snoeks: Goed hart, Schoorl. Hoogendijk; Meyer Aland. Van Daalen. De Boei'. Van Opbergen KERSTSPEL. Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een kerstspel opgevoerd, hetgeen op de tal rijke aanwezigen ondanks het late aan- vangsuur (11 uur) was het kerkgebouw geheel gevuld een diepen indruk maakte FANCY-FAIR. Op 28 en 29 December a.s. wordt in „Zomer- lust" ten bate van het R.K. Jeugdwerk een fancy-fair gehouden, waarop tal van attrac ties aanwezig zullen zijn. Agenda voor Haarlem VRIJDAG 27 DECEMBER Concertzaal: Nationale Indiëavond. 20 uur. Rembran'dt: Er komt een vriend vanavond: 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Cinema Palace: Het rooöe teeken 14.00. 16.15, 19.00 en 21.1.7 uur. Luxor: Hands across rhe border: 14.00. 16.15. 19.00 en 21.15 uur, Frans Hals: Symphdfiie Pastorale 14.00. 16.30, 19.00 en 21.15 uur. City: Het gebeulde m Napels: 14.15. 16.30, 19.00 en 2i,l5 uur. Spaarne: De koning der prairie: 14.30. 19.00 en 21.15 uur. van onze beweging, dat bastion te verde digen en te versterken." Drie dames luisterden met voortreffe lijke piano- en vioolmuziek, en zang den morgen op. BINNENLAND Prins Bernhard moet wegens een lichten griepaanval het bed houden. Het was niet noo» dig, medisehen bijstand in te roepen. Er wordt gewaarschuwd tegen het clan destien koopen van zoogenaamde bakolie, welke uit geel gekleurde vloeibare paraffine bestaat. Het gebruik van deze „olie" voor bakdoeleinden is schadelijk voor de gezondheid. Paardenvleesch zal niet zonder,bon verkrijg baar worden gesteld. Het Leidsche tribunaal heeft de beschuldi gingen tegen den vroegeren gemeentesecretaris van Leiden mr. dr. C. E. van S. vervallen ver klaard. Het op 10 Mei 1940 bij de Tweede Kamer in gediende wetsontwerp inzake het voortduren van den staat van beleg is ingetrokken. Op het vliegveld Ypenburg is de eerste lucht taxi in gebruik genomen. Het tribunaal te Hilversum heeft S. v. d. B„ die onder den naam Dirk van Heel voor de radio causerieën voor boeren hield, drie jabr interneering opgelegd. De gewezen dirigent van den Nederland- sclien Omroep, Pierre R., die na 7 maanden in terneering in Mei j.l. in vrijheid was gesteld, zal op grond van de uitspraak van het Hilversum- sche tribunaal nog 1 jaar *en 5 maanden in^gen kamp moeten doorbrengen. De Staatscourant van 24 December bevat de volgende prijsbeschikkingen: lederwaren, vaste brandstoffen locomijn, groothandel vaste brand stoffen, kleinhandel vaste brandstoffen, gas- cokës. bunkerkolen voor de zeevisscherij en bun_ kerkolen voor gebruik op binnenwateren. Voorts is opgènomen een regeiing van een gegaran deerd minimuminkomen voor handelsreizigers. HAARLEM EN OMGEVING In verband met de koude zal de eerstvol gende padvindevswijdingdienst op 29 December niet in de Bavo, doch in de Kloppersingelkerk worden gehouden en wel van 19—20 uur. Vertegenwoordiger ging in Duifschen dienst „In Augustus 1941 vrijwillige, dienstneming bij de Waffen SS. in Juni van 1943 bij de Duitsche oorlogsmarine". Deze aanklacht hoorde een 42-jarige ver tegenwoordiger uit Aerdenhout. R. P. B.. zich voorlezen door den advocaat-fiscaal bij het Biizofldei' Gerechtshof te Amsterdam, mr. B. J Besier. Met een uitvoerige verklaring trachtte de verdachte zich te'rechtvaardigen: hij zou een Oostenrijksche vrouw hebben getrouwd, die in den oorlog graag naar haar vaderland wil de; de eenige mogelijkheid om voor haar deze hartewenseh te" vervullen, zou dienstneming bij de SS geweest zijn. Verdachte teekende,- maar werd volgens hem in Duitschland afge keurd. Op de vragen van den president, of hij een uniform kreeg, antwoordde de han delsreiziger in het verdachtenbankje, dat Rij „een groen colbertje, zoo'n driljasje" had moeten aantrekken. De leden van het Hof wezen verdachte meermalen op verschillen tusschen zijn ver klaringen bij de P.R.A. en die voor hei Hof. Verdachte verleide voorts van zijn connecties met de illegaliteit op het Haarlemsche distri butiekantoor en van den uiterst korten tijd, dier. hij in Duitsche opleidingscentra had door ggbracht. „U hebt zoowat alles afgewerkt, wat er aan Duitsche instanties te vinden was" kreeg hij echter te hooren. toen bekend wérd, dat ook de O.T. hem onder haar rangen had gezien. Een discussie tusschen het. Hof en den ver dachte besloot het verhoor,'waarna de advo caat-fiscaal er een eind aan maakte met de opmerking „de verhalen worden steeds krom mer" Twee-en-een-half jaar Rijkswerkinrichting en levenslange ontzetting uil de kiesrechten en het recht om bij de gewapende macht te dienen en ambten te bekleeden. luidde ten slotte de eisch van den advocaat-fiscaal. Uit spraak op 7 Januari 1M7. TE KOOP GEVRAAGD: BALKHOUT 'A. GRAUWELMAN, Ceder straat 38, IJmuiden-Oost. Voor een echte van f 1.95 tuen naai de Tfyoqet Trompstraat 66 ZOO JUIST ONTVANGEN eenige prima Hcerenjassen, 2- rlj Heercncostumes, eenige Pantalons, bij liet van ouds- bekende en goedkoopste adres KLEIN MAAR DAPPER. Th Anegang 10, thans MIDDENWEG 123, H.-M tegenover Katholieke School. Tel 22282, gesloten huis. Wij brengen als voorheen steeds het nieuwste en het beste voor zeer lage pryzen. VERLOREN: Zaterdagavond. 9 uur, schoudertasch met inh., gaande v. Station IJm.O, naar de Cederstr. Tegen goe de bel. s.v.p. terugbez. bij: Spuls, Cedertstraat 50, IJm.O. WIE RUILT een nw Manch. pak, m. 54, v. Colb.costuum m. 52, zoo noodig met bijbet. Tevens 1 p. nw. voor-oorl. schaatsen, merk Minkema. Sneek, met riemen, te koop. Adres: Willemsbeekweg 94. TE KOOP: nw. haard. d.bl. kinderwagen, kinderled, (nw/) wieg, huisorgel. Dwarsweg 2 Velsen Na 6 uur. H.- EN DAMESFIETS le koop in 7.. g. st., 7., banden. Esdh- ■doornstraat 19, IJm.-O. Voor direct gevr.: een boven de 20 jaar, voor heele dagen, wasch buitenshuis. Loon t 17.50 p. week. Bakkerij Verwer, De la Reystraat 1, IJmuiden. M. Overdorp, Tusschenbeeks weg 7, IJmuiden-Oost, vraagt een voor halve dagen. wenscht U veel geluk, weinig wee Het is weer al wat 't oog aanziet De long's speciaal optiek. Dinsdags van tien tot vijven we zullen gaarne in Uw gunst vejblijven 42, Kennemerlaan, Wij leveren; U is voldaan. Neem éen maand de proef Kwaliteit geeft den doorslag! AH produceert in eigen fabrieken en kan daar door de schaal naar den kant van de kwaliteit laten doorslaan. Een goede raad: neem eens een mkand de proef... en U bent een goede ervaring rijker! UW KRUIDENIER Spoedig gevraagd: Voor vakman hoog loon. Te vervoegen: D. KAT, Velsen-N., Wijkwsbraatweg G2. Kaatje ben je boven Ja Mevrouw. Wil je wat beloven? Ja Mevrouw. Maak een HONIG'S soepje en daarna. Een HONIG'S custard-vla! OUDEJAARSAVOND met GEBAK en TAARTEN (75 gr. boter, 75 gr. suiker) TAN SLUITERS Beperkte aanbieding Intl. 50 gr. boter of vet, 400 giybroodbonnen. Duor uitbreiding van het personeel kunnen wij Uw costuum, jas of mantel in korten tijd KEEREN REPAREEREN AI het keer- en reparatiewerk thans gebracht, is binnen een maand klaar. Wij wenschen U een voorspoedig 1947. BrederoodscJteweg K2, Santpoort, S min. van het station. Opleiding pedicure - voetkunde - schoon, heidsspecialiste manicure 'sportmassage Aanvang Jan. a.s. Inl. en prosp. HAARLEMSCHE KWEEKSCHOOL. KI. noutweg 39, tel; 17377 Gevraagd bekwame JAPON- EN COSTUUMSTRIJKSTERS en LEERLING-STRIJKSTERS Reisgeld wordt vergoed. Prettige werkkring. Wa&scherij en Chem. Wasscherij I-IOEK EN VAART, Bloemen&aaJschestraatwég 17, Siuntpoort-Sftatloii. Duizenden gu/dens - gaan door de handen van e/ke huisvrouw' Alle boodschappen, die een vrouw In de loop der |arer. doet vertegenwoordigen samen een enorm bedrag. Een deel van dit kapitaal gaai nu voor U verloren Maar all U lid wordt van een verbruikscoöperatie komt Uw huishoudgeld U tot de laatste cent tpn goede. De coöpe raties exploiteren fabrieken, die uitsluitend ten bate van de ledèn werken. De coöperatieve winkels zijn het eigendom van alle leden Wie bij de coöperatie koopt, die koopt 'n haar eigen winkel Daarom xegt de huisvrouw, die nadenkt: BROOD-KRUIDENIERSWAREN-ENZ. INSTITUUT „ERASMUS" Florastraat 13 (bij Florapark) Haarlem. Telefoon 19953 Avond Gymnasium en H.B.S. Dagschool opl. Gymn. en H.B.S. Individueel onderwijs Spreekuur Dir. dagelijks behalve 's Zaterdags 1 \h2^ u. (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) Vertoont van Vrijdag 27 Dee. t/m Donderdag 2 Januari De Zwitsersche wereldsucces-film met de 14-jarige JOSIANE Dü pers /schrijft: Een eenvoudige, maar aangrijpende geschiedenis, goed doorleefd en van diepe menschelijkheid. (Ciné frangaise). Een meesterwerk van schoonheid en emotie, een film, die liet menschenhart doet-triller:. (Journal de Genève). Voorstellingen: dagelijks 7 en 9.15 uur. /.omlag en Nieuwjaarsdag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. 31 Dee. (Oudejaarsavond) GEEN voorstelling. BIOSCOOP Vanaf heden t/m Nieuwjaarsdag: VICTOR MC LAGLEN in: liet \vas een strafkolonie, een oord voor ge- doemdenMaar met kérels uit één stuk, die wisten wat vechten was. Toegang aJIc leeftijden. Aanvang der voorstellingen S uur. Zondag en Nieuw jaarsdag 2.30 cn 5 uur. Rijwielstalling aanwezig. Oudejaarsavond GEEN voorstellingen. Een alleraardigste traditie, die U helpt vormen. Een gezellig vlot programma met: Een kinderoRerette „De Sneeuwkoningin" Nieuwjaarwensch 1947 „Thomasvaer en Pieternel" VOLKSDANS - FINALE wenscht elkaar een gelukkig Nieuwjaar, op Donder dag 2 en Vrijdag 3 Januari Aanvang 7.30 uur, Kaarten a 75 ct. 27, 2S. 30, 31 Dec. van 2 tot 4.30 u. Statenhuis, Velserweg 12 en aan de zaal. Lidmaat schapskaarten meenemen. Donderdag 2 Januari 2 uur Kindervoorstelling „De Sneeuwkoningin99 Kaarten h 25 ct. Statenhuis Velserweg 12 on aan ae zaal.

IJmuider Courant | 1946 | | pagina 4