%e&kwten~ JxMQZItS J Als nieuw de Jenq's CORSETTEN ^Behang! Voor Bowl 1 flinke meisjes prima Stofzuigers! Steno-Typen Boekh.Talen Middenst. INST. PONT RUBBERSTEMPELS Jn. de Roos, Beverwijk Luidsprekers nette meisjes flinke strijksters Een prima Overhemd ËLZER'S HERENMODEHUIS EEN KEURMEESTER overal speciaal-optiek Wildschut'5 rit WOENSDAG 14 JANUARI 1948 IJ MUIDER COURANT 4 Waclilgelregeling voor distributie-ambtenaren Naar het A.N.P. verneemt, is thans vooi distributie-ambtenaren, zowel van het Cen traal Distributie-kantoor als van de plaat selijke distributiediensten, een nieuwe wachtgeldregeling opgesteld. In deze rege ling wordt er onderscheid gemaakt tussen kostwinners en niet-kostwinners. De eerste categorie ambtenaren krijgt na het ontslag een uitkering gedurende het tijdvak gelijk aan een zesde deel van hun diensttijd, maar voor ten hoogste twee jaar. De eerste twee maanden ontvangen zij het volle salaris, de twee maanden hierop volgend 85 procent, en de volgende acht maanden 70 procent. De rest van de wachttijd krijgen zij een uitkering van 60 procent van hun salaris. Niet kostwinners krijgen een uitkering gedurende een twaalfde deel van hun diensttijd, doch voor ten hoogste één jaar. Zij ontvangen hun volle salaris gedurende één maand. De volgende maand krijgen zij 85 procent, dan nog gedurende 4 maanden 70 procent en de rest 60 procent. Voor beide groepen geldt als voorwaarde, dat zij tenminste drie jaar in dienst van de distributiedienst zijn geweest. Deze rege ling geldt alleen voor personen, die geen pensioen ontvangen. De ontslagen ambtenaren zijn verplicht binnen een week na de dag waarop het ontslag is aangezegd, een verklaring over te leggen aan het hoofd van de distributie- dienst waaruit blijkt, dat zij bij het Gewes telijk Arbeidsbureau zijn ingeschreven als werkzoekenden. Mocht de nieuwe regeling voor een betrokkene ongunstiger zijn dan de oude, dan zal voor hem de oude regeling van toepassing blijven. De regeling treedt in werking met terugwerkende kracht van 1 Juli 1947 af. Lisse toont weer een bloemenpracht Het is een zware opgave, om midden Januari een bloemententoonstelling te houden, want over het algemeen is er, vlak na Kerstmis, niet veel te exposeren. Die indruk krijgt men echter niet, wan neer men de tweede tentoonstelling van ..Bloemlust" in het HBG-gebouw te Lisse bezoekt. Al is het aantal inzendingen niet zo groot als tijdens de Kersttentoonstelling, dit wordt rijkelijk goed gemaakt door het vele, dat ter opluistering is ingezonden. Dit is wellicht voor de vakman minder in teressant, maar wel voor de gewone bloe menliefhebber. Wat echter werd ingezon den is van uitstekende kwaliteit en ge niet bijzondere aandacht. Bijzonder fraai is ditmaal weer een stand, waarin de firma Koper te Benne- broek, die de aanleg van deze tentoonstel ling ook thans voor haar rekening ge nomen heeft, aantoont wat met bolbloe- men bij het opmaken van manden en schalen is te bereiken. Verder heeft het Proefstation voor Bloembollencultuur te Lisse een smaakvolle inzending tulpen, die ïjiet nalaten zal de aandacht van vakman en leek te trekken. Het Rijkslandbouw proefstation toont resultaten van koelbe- handeling. De tentoonstelling is tot en met Zaterdag a s. geopend. Bekroningen Wisselbeker Hyacinten: G. van der Mey en Zonen, Lisse. Wisselbeker Tulpen: Jacques Tol Jr., Sint-Panera's. Eervolle vermelding: inzending Tulpen Gebr. Van Zanten, Hillegom. Certificaat TT: Golden Show Jacques Tol Jr., Sint-Pancras. Certi ficaat Nare. Ine Bermuda van A. Waraaar en Co., Sassenheim. SCHEEPVAART Vinke en Co. Aalsum 12 Jan. Vlissingen gepass., van Tencriffe naar Antw. Britsum 12 Jan. van Amsterdam te Baltimore. Laren- berg 12 Jan. Kaap FinisteiTe gepass., van Bahia Blanca naar A'dam. Rossum 9 Jan. van Trinidad te Paramaribo. K.N.S.M. Aspen 12 Jan. van Gibraltar naar Barcelona. Deo Duce 12 Jan. te Amstei-dam van Kopenhagen. Juno 13 Jan. te Amsterdam van Lissabon. Tiberius 10 Jan. te Izmii-, Van Istanboel naar Piraeus. Dundee 12 Jan. te Lissabon van Gibraltar naar Holland. Aspen 11 Jan. van Tanger naar Gibraltar. Bree Helle 11 Jan. van Lissabon naar Amsterdam. Svolder 10 Jan. van Vigo naar Gibraltar. Helena 10 Jan. te Curacao van Cristobal naar Trinidad. Hermes 11 Jan. te Curacao van Puerto Cabello naar Baranquilla. Hestia 10 Jan. te Punta Gardon van Aruba naar Fuik baai. Haarlem 9 Jan. van Huacho naar Cris tobal. Breda 11 Jan. te Curagao van La Ochilla naar Baranquilla. Socrates 10 Jan. van Rio de Janeiro naar Recife. Martini 12 Jan. te Lissabon van Antwerpen naar Lei- xoes. Draco 12 Jan. van Amsterdam te Ko penhagen naar Amsterdam. K.P.M. Bala Nipa 11 Jan. van Weymouth Bay (van Rotterdam naar Batavia). Nederland. Johan van Oldenbarnevelt 8 Jan. te Batavia van Amsterdam. Mapia 8 Jan. te Colombo van Batavia naar Amsterdam. Lawak 8 Jan. te Seattle van Vancouver naar Portland. Poelau Laut 10 Jan. te Batavia. Tabian 12 Jan. van Port Said naar Amster- dam. Talisse 12 Jan. te Mobile naar Cuba. Oost Afrika Lijnen. Bloemfontein 11 Jan. van Kaapstad naar Port Elisabeth. Emanci pator 11 Jan. te Durban van Oost Afrika n. Zuid Afrika. Alphacca 12 Jan. te Genua van Marseille naar Barcelona. Oranjefontein 11 Jan. te Amsterdam van Antwerpen. Langlee Scott 11 Jan. te Lourenco Marques van Dur ban naar Dar es Salaam. K.H.L. Salland (uitreis) 11 Jan. te Santos. GROTE VAART. Aalsum, West-Afrika—Antwerpen, pass. 12 Jan. Sandettiebank. Aldabi, 12 Jan. van Bue nos Aires te Rotterdam. Alwaki, 12 Jan. van Buenos Aires te Rotterdam. Amsteldijk, New OrleansLonden, pass. 12 Jan. Scillies. An- nenkerk, Rotterdam—Sydney, pass, 12 Jan. Straat van Messina. Antonia, 12 Jan. van Ba tavia naar Pladjoe. Arkeldij'k, 12 Jan van Rot terdam te New York verw. Blommersdijk, RotterdamNew York, pass. 12 Jan Bishop Rock. Boschfontein, 12 Jan. van Port Soedan naar Mombassa. Coryda, 12 Jan. van Haifa te Piraeus Duivendijk, RotterdamVancouver, 12 Jan. op 250 mijl Zuidwest Ouessant. Hele na, 12 Jan. van Curacao naar Trinidad. Hel bergen, RotterdamSavona, pass. 12 Jan. Kaap St. Vincent. Kota Agoeng, 31 Jan. van Soerabaya te Pladjoe verw. Kota Baroe, ver moedelijk 15 Jan. van Batavia naar Rotter dam. Limburg, 12 Jan. van Portland Or naar Los Angeles. Loosdrecht, Rotterdam—Basra, 11 Jan. te Genua Molenkerk, Rotterdam Japan, 12 Jan. nog te Singapore. Muiderkerk, 12 Jan. van Karachi te Bombay. Mijdrecht, 13 Jan. van Curagao te Kaapstad verwacht. Ossendrecht, RotterdamSfax, 12 Jan. 25 mijl Nrd.-West van Cape la Hague. Prins Frederik Hendrik, 12 Jan. van Beyrouth bij Tel Aviv geankerd. Prins Willem van Oranje, 121 van Huil naar Antwerpen Roepat, 12 Jan. van Colombo te Singapore. Rondo, 12 Jan. van Saigon naar Lemsahmuk (Siam). Samuel Jacob, 12 Jan. van Soembawa te Koepang. Sarangan. 13 Jan. van Bahrein te Kuwait. IJtrecht, 12 Jan. van San Francisco naar Los Angeles, Willem Ruys, JavaRotterdam, pass. 12 Jan. 13 uur Perim. Zeeman, 121 van Banjoewangi naar Soerabaya. Zuikerkruis, 12 Jan 8 uur "van Rotterdam te Batavia. Dinsdag 13 Januari voeren de haven van IJmuidcn binnen: Othello van Hull, Juno van Lissabon, Sel- ma Dan van Cardiff. Vertrokken: Capitaine A. Guillevic naar Antwerpen Hoogwatertyden Woensdag 14 Januari: 5.4317.54 uur. Donderdag 15 Januari: 6.1718.27 uur. BINNENLAND De „Society of Automobile Engineers" in Amerika zal op ruime schaal hulp verle nen aan de Nederlandse Algemene Verladers- en Eigenvervoerdersoi'ganisatie E. V. O. De ervaring en de gegevens van dit instituut van Amerikaanse automobielconstructeurs ingenieurs zullen voor ons land beschikbaar komen. Met 9 tegen 5 stemmen heeft de Zwijn- drechtse gemeenteraad besloten Gedeputeer de Staten te verzoeken geen medewerking te verlenen aan annexatie van Zwijndrccht door Dordrecht. Op 23 Januari zal voor het eerst sedert 1940 een tabaksinschrijving worden gehouden in het beursgebouw te Rotterdam Aan deze inschrijving zal op normale wijze zowel door de Nederlandse handel en de Nederlandse fabrikanten, als door buitenlanders kunnen worden deelgenomen. Het aanbod omvat •uim 6000 pakken Java Besoeki tabak. In de jaren der bezetting zijn in het Huis van Bewaring te Arnhem honderden Nederlanders door de SS gevangen gezet. Zij zijn de correcte, hulpvaardige, vriende lijke en bemoedigende houding van het over grote deel van het gevangenispersoneel niet vergeten en willen thans van hun dankbaar heid en waardering doen blijken. Er heeft zich een comité gevormd dat een reünie wil organiseren voor allen, die tot de oud-polr- tieke gevangenen in het Huis van Bewaring te Arnhem gerekend mogen worden. Secre- tarïs is de heer F. M. Verduyn, Karthuizer- straat 23* Arnhem. In Liessel (gemeente Deurne) waai den dezer dagen enige palen van het elec- trische net om. Een landbouwer, die in de vroege ochtend met paard en wagen uitreed, zag de op de weg liggende draden niet. Het paard raakte de draden en werd op slag ge dood. De Geleense politie arresteerde twee distributie-ambtenaren, die in het bezit wa ren van stamkaarten, afkomstig van overle denen en van personen die naar het buiten land waren vertrokken. Deze stamkaarten gebruikten zij reeds twee jaar lang om zich distributiebescheiden toe te eigenen. Op enkele sportterreinen te Amsterdam zullen proeven worden genomen met vlam- erpers ter bestrijding van de onkruid vorming. Op 19 Januari zullen op het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning te 's-Gravenhage besprekingen worden gevoerd tussen delegaties van België, Luxem burg, Frankrijk, Italië, Engeland, Ierland, de Engelse en Amerikaanse zone van Duitsland en Denemarken over het nemen van collec tieve maatregelen voor de bestrijding van de Coloradokever. De conferentie wordt gehou den op initiatief van de Engelse regering. Als het regent moeten de ambtenaren in de socx-etarie te Fijnaart vluchten naar de raadszaal of een paraplu boven hun bureau monteren. Het gemeentehuis heeft zoveel van de oorlog te lijden gehad, dat het in desolate toestand verkeert. De archieven lopen gevaar verloren te gaan. De gemeenteraad heeft thans besloten het gebouw te laten restaure ren en uit te breiden. Dit werk zal een be drag vorderen van f 79.000. De senaat van de rijksuniversiteit te Utrecht heeft het ere-doctoraat in de facul teit der letteren en wijsbegeerte verleend aan de Zuid-Afrikaanse dichter, criticus en essayist N. P. van Wijk Louw, lector aan de universiteit van Kaapstad. In Clinge (Zeeland) zal een nieuwe in dustrie gevestigd worden. Van de grote hoe veelheden houtafval der klompenmakersbe- drijven zullen bouwplaten vervaardigd wor den. Door menging van cement en houtafval verkrijgt men een isolerend en onbrandbaar product. HAARLEM EN OMGEVING Te Overveen is met 25 leden een afde ling opgericht van de Mannenvereniging „In dienst der kerk". De Spaanse danseres Mariemma, die voor haar tournée naar Zuid- en Noord- Amerika nog enige afscheidsvoorstellingeï) in Nederland zal geven, komt op 3 Februari in Haarlem in de Stadsschouwburg. Mariem ma wordt begeleid door de Spaanse pianist Enrique Luzuriaga en de guitarist Jesus Ruiz. De toneelvereniging „Heemstede West" geeft op Donderdag 15 Januari in hotel „De Leeuwerik" te Haarlem een opvoering van het toneelstuk „Een partijtje poker". Prof. dr. A. W. Groenman, em. predi kant der Ned. Herv. kerk en oud-buitenge woon hoogleraar aan de Gem. Universiteit te Amsterdam, thans wonende te Overveen, herdacht de dag waarop hij vóór 40 jaar het pi-edikambt in de Ned.Herv. kerk aanvaard de. Hij diende de gemeenten te Obdam en Zaandijk en was leeraar Hebreeuws aan het gymnasium te Alkmaar en hfet Lyceum te Zaandam. Ook aan de Amsterdamse univer siteit doceerde hij Hebreeuws. Tot lid van het hoofdbestuur der Kon. Nederl. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde is benoemd de heer W. Beunder te Bloe- mendaal. Voor de Haarlemse Weer- en Sterrc: kundige Kring zal Dinsdagavond 20 Januari in het R.K. Lyceum spreken de heer Ernst Crone. voorzitter der Kweekschool voor'de Zeevaart te Amsterdam, over „De historische ontwikkeling van de stuurmanskunst". Nieuwe Europese conferentie begin Februari verwacht Beverwijk Onder één dak" Voor een overvolle zaal heeft de toneel groep „Het Masker", een afdeling van de Katholieke Arbeidersbeweging, Dinsdag avond voor de leden het toneelstuk „Onder één Dak" opgevoei-d, een spel in drie be drijven van Jan Fabricius. In dit toneel stuk krijgt het publiek een impressie uit het volle leven. Zeer goed werd de rol van de heer B. Hogeboom vertolkt, waarnaast ook de heer H. Noordermeer als de oude boer enige fijne staaltjes van toneelspel te zien gaf. De heer T. ten Braak heette de aanwe zigen by de opening van de avond welkom, waarna de heer W. Niesten nog een kort woord spx-ak over de „Gezinszorg" en vooral de jonge meisjes aanspoorde de grote gezinnen te gaan helpen. Gezelschap Bouber geeft toneelavond Op Vrijdag 23 en Maandag 26 Januari zal het toneelstuk „De zaak A.D." met als ondertitel „Een probleem van onze tijd", van Hans Tiemeyer, op de planken ge bracht worden door het gezelschap van Herman Bouber. Duitsland wil ter walvisvaart De handelskamers van een aantal Duitse havensteden hebben in een memorandum opnieuw een opheffing bepleit van het ver bod van deelname van Duitsland aan de walvisvaart. Bij de uiterst slechte vetpo- sitie, waarin Duitsland thans leeft, wordt hier de afsnijding van de mogelijkheid om door het uitzenden van walvisvaax-ders nieuwé vetbronnen aan te box-en niet al leen uiterst smartelijk, doch ook onrecht vaardig geacht. Regelmatig komen vrijwel alle vooraanstaande economische publi caties op dit vraagstuk terug. Volgens een onlangs door het Düssel- dorfer „Handelsblatt" opgestelde bereke ning zou de uitzending van een enkel moe derschip, waarvoor men het ixaar Engeland gebx-achte wrak van hqt vxoegere K.D.F.- schip „Robert Ley" zou willen terugkopen, bij een productie van 20.000 ton traan een deviezen besparing van bijna 7 millioen dol lar opleveren. Wanneer Duitsland drie moederschepexx zou kunnen uitrusten, zou de productie volgens deze berekening vol doende zijn om het vetx-antsoen voor de 45 millioen bewoners der gecombineerde zones te verhogen van 150 gram tot 400 gram per vier weken. Letterkundige prys voor Suarès. De grote prijs voor letterkunde van de stad Pa rijs ter waarde van frs. 100.000 is toegekend aan André Suarès voor zijn boek: „La nef dans la cité". Zaterdag 17 Januari hopen onze geliefde Ouders D. VAN SANTEN H. VAN SANTEN- ARTHOFER hutf 12Yz jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog vele jaren van vreugde en voorspoed mogen genieten is de wens van hun liefheb bende kinderen Elsje en Hedy Santpoort, Kerkweg 35. Volgens de Daily Telegx-aph zal de eerst volgende bijeenkomst van de zestien Mar shall-landen waarschijnlijk in de eerste week van Februari plaats hebben. Er wor den momenteel in Londen Frans-Bi-itse besprekingen over gevoerd. Voornaamste doel van de bespi-eking is de technische uitwerking van het principe besluit tot opnieuw bijeenroepen van het comité voor Europese economische samen werking. Men verwacht, dat uitnodigingen van de Franse en Bi'itse regeringen aan de andere veertien landen het resultaat van de bespreking zullen zijn. De vertegenwoor digers van Benelux en de Scandinavische landen werden reeds omtx-ent hun bereid- heid tot het deelnemen aan een nieuwe conferentie van zestien gepolst. Opening marinehospitaal heeft nog even de tijd Het marine-hospitaal, dat in „Duinrust" te Overveen gevestigd is, zal zeer modex-n uit gerust worden. Er komt een complete Rönt- geninstallatie met een Röntgen-specialist aan het hoofd en een laboratorium met een laboratoriumspecialist. De Röntgenkamer en de electrische keuken zijn er echter oorzaak van geworden, dat de officiële opening van het hospitaal belang rijk vertraagd is. Het bleek dat de laagspan- ningskabel van het eletrische net onvoldoen de capaciteit had. Daarom is het P.E.N. thans bezig met de bouw van een nieuw hoog spanningshuisje. Op het ogenblik zijn twee poliklinieken in bedrijf: die van de keel-, neus- en oorarts en die van de psychiater. In de loop van deze maand komen die van de oog- en tandarts daar nog bij. De volgende maand hoopt men dan enige zalen te kunnen openen. In totaal kunnen in het hospitaal 176 patiënten wox-den opge nomen. De officiële opening, die met grote fees telijkheden gepaard zal gaan en waarbij talrijke marine-autoriteiten worden uitge nodigd, zal eerst als het gehele gebouw in orde is en dat kan nog. wel even duren plaats hebben. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN Aan de markt te Scheveningen kwam he denmorgen de haring-trawler Sch. 120 met 400 kisten verse haring. Heden overleed onze ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader en Zwager, MARINUS MACDANIëL in de leeftijd van 66 jaar. Boskoop: M. P. Macdaniël-Boer Driehuis-Velsen: J. Macdaniël W. Macdaniël-Vis en kinderen Batavia: A. M. de Blouw- Macdaniël E. H. de Blouw. Boskoop: P. C. Boer Boskoop, 12 Jan. 1948. Burg. Colijnstr. 143. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 15 Jan. a.s. nam. tussen 2 en 3 uur. Hartelijk dank voor de bui tengewoon grote belangstel ling bij ons 12y2 jarig huwe lijksfeest ondervonden. P. J. J. v. d. TOORN M. v. d. TOORN-BIJL Schoolstraat 1. STENO aanv. 19 Jan. TYPEN aanv. elke week gecomb. dage. 4 mnd. avondc. 6 mnd. IBoekh. begin. 23 Jan. Boekh. gevord. 16 Middenstand 21 Engels, Nederl. 22 Spaans, Frans 21 Oude Gracht 71 Haarlem Dir. G. W. VAN GOOR Leraar Boekhouden M.O. M. D. A. Arends Vrouwenarts AFWEZIG van 16 t/m. 29 Jan. 1948. Te koop gevr. ruime burgerwoning, liefst in IJm.-O. of Driehuis Direct te aanvaarden. Voor tegenwoordige bewoner huis beschikbaar in Velsen-dorp. Brieven IJ 495, bur. van dit blad. BEBOST terrein van 2 tot 4 H.A. ge zocht, omgeving Haarlem. R. van der Loo, Leidseweg 78, Utrecht. op elk gebied leverbaar, binnen enkele dagen. BERKENLAAN 32. Gevr. NETTE JUFFROUW van Chr. G. in klein gezin van 2 pers. die-genegen is de huish. waar te nemen. Con ditie mondeling te regelen. Brieven nr. 211 Boekhandel Erasmus Santpoort. NET MEISJE gevr. v. halve dagen, Vrijdags de gehele dag. Kompasstr. 33, IJm. Voor direct gevr. DIENST MEISJE voor d. en n. Sta tionsweg 63, Velsen. Net meisje zag zich gaarne geplaatst als LEERLING VERKOOPSTER, liefst ma nufacturen, 16 j. Br. L 2089 bur. v. d. blad. 2 nette meisjes bieden zich aan als 2de en LEERLING KAPSTER. Br. L 2090 bur. van dit blad. B. z. a. MEISJE voor dag en nacht omg. Santpoort. Br. L 2088 bur. v. d. Blad. B. z. a. nette NAAISTER v. het maken en vermaken van jap. en kindex-kl., patr. naar maat. Adres bur. v. d. blad. NET KOSTHUIS gevr. met huiselijk verkeer, liefst Sant poort Station. Br. L 2036 bur. Bekijkt U deze week even onze etalages mef in div. artikelen Als steeds slaagt men het beste en koopt men het voordeligst bij TROMPSTRAAT 8-tO, IJMUIDEN.OOST TELEF 553? KINDERVRIENDEN. Jonge vrouw zoektNvoor haar en haar zoontje onderdak, bij mensen die overdag de zorg van het kind op zich willen nemen, daar zij door omst.h. overd. haar wex-kz.h. moet verrichten. Brieven L 2087 bur. van dit blad. JONG HONDJE 4 m. oud, gratis afh. Berkenstr. 5 IJm.- Oost. Zoek geraakt: KRUIWAGEN m. naam, omg. de Genestet- laan. Kind zeer verdrietig, gaarne terug Spieghellaan 23, Driehuis. Aangeb. GEM. KAMER met pension f 100 p. m. Brieven 210 Boekhandel Erasmus, Santpoort. Te koop: KINDERWAGEN, goed onderstel f 15. Taber, P. Steynstr. 7 R. Te koop: i. g. st. z., H. WIN TERJAS (bl.) fl. maat. Tuin- dersstr. 66, IJmuiden-O. Te koop: 1 bl. H. COSTUUM m. 54, Velserduinweg 322. TE KOOP: postzegelverza meling en 10 postduiven. De Ruijterstraat 55. Te koop: 4 nieuwe WOLLEN DEKENS. J. v. Heemskerk- straat 30, IJm. TE KOOP: 1 pr. werksch. m. 43, rijbroek, jongensmaat en 2 grijze linnen broeken. Wijk aan Zeeërweg 23, IJm. Te koop: 1 JONGENSJAS 1. 12 j., Ahornstr. 31. Te koop: 1 p. z. g. a. n. D. SPORTSCH. m. 41. Napier- dwarsstr. 5, IJm. Na 5 uur. Te koop: SNELWEGER. Kennemerlaan 147, IJm.-O. TE KOOP AANGEB.: 1 zw. wollen damesmantel m. 42, in zeer g. st. 3 leuke dames jap. 1 petr. kachel merk B.E.S. Adres: Höfdijklaan 20. Te koop: z. g. a. n. JONGENS PLUSFOURS PAK, leeft. 11 j. Gevr. petroleumstellen en wasstellen. Adres bur. v. d. blad. Te koop: gekl. COSTUUM (zw. jas, gestr. bx-oek) enkele malen gedragen. Adres bur. van dit blad. TE KOOP: 1 h. fiets met nw. banden, 1 leren damesjas, bruin, 3 p. nw. lederen sch. zw. m. 42, 2 battle dresses, 1 nw. ketelpak. Adres Dirk. Hartoghdw.str. 18. - IJm. Te koop: 1 p. leren MEIS JESLAARZEN, z. g. a, n. m. 37. Fazantenlaan 2. C. VAN DER MEER voor kruidenierswaren die U huishoudgeld doet besparen. KENNEMERLAAN 151 - TELEFOON 5386 Dagelijks verkrijgbaar onze WINTERZON DIEPVRIES GROENTEN EN FRUIT uit onze Amerikaanse diepvries conservator. GEVRAAGD voor alle afdelingen Prettige werkkring, reisgei- wordt vergoed Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse straatweg 17, Santpoort-Station. Bekwame en aankomende NAAISTERS gevraagd waarvan één ixi staat is de leiding van atelier 8 personen op zich te nemen. Mevrouw VAN GAMEREN, Stationsweg 1, telefoon 5157. IJMUIDER WASSERIJ, SNELLIUSSTRAAT 39, IJMUIDEN gevraagd voor alle afdelingen en in de leeftijd van ?5-18 jaar gevraagd voor diverse voorkomende werkzaam heden in tuin en schuur. Aanmelden tussen 1.30 uur Rijks weg 297, ANTON NITSSEN EN ZONEN, Bloembollenbedrijf Santpoort. maken wij voor van üw coudod stol KENNEMERLAAN 121 HUID EN H/NIUD IOTION beschermt de huid tegen alle weersinvloeden HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt voor haar constructiebureau o met M.T.S.-diploma Werktuigbouwkunde en kennis van moderne talen. Gegadigden moeten practijk bezitten op het gebied van machinebouw, las-, constructie- en gietwerk en in staat zijn dergelijk werk in de be treffende fabrieken te beoordelen. Tevens moeten zij goed op de hoogte zijn met het construeren van algemeen voorkomend machinewerk. Sollicitaties mei uitvoerige beschrijving van levensloop en opleiding, vergezeld van een recente pastoto en onder vermelding van ons nummer HD 52, worden binnen S dagen na plaatsing dezer advertentie ingewacht bij de Sociale Atdeling Princenhof. f A Per begin Februari aanvang van nieuwe cursussen M.O. BOEKHOUDEN STAATS PRAKTIJKDIPLOMA PRAKT. DIPL. BOEKHOUDEN Inl., prosp., aanm. dagelijks aan de lesgebouwen vaa 9-5 uur en 's avonds na telefonische afspraak Enige geslaagdencljfers: In de oorlogsjaren '40-'45, 91 voor M.Oj, 166 voor S.P.D., 553 voor Praktijkdiploma; na de hervatting sinds de bevrijding 34 voor M.O;, 89 voor S.P.D., 210 voor het Praktijkdiploma •k DEN HAAG - SWEELINCKPLEIN 46, TEL. 33.67.85 ROTTERDAM - HEEMRAADSSINGEL 111. TEL. 30.898 HAARLEM - FRANS HALSPLEIN 9, TEL. 16372 EXAMENOPIEIDING HUGAS, LGERSMA, POTGIESER Onze psychotechnische dienst onderzoekt de cendidaien voor deze opleiding en geeft hun gemotiveerd advies. uni< Meeuwenlaan 2, IJmuiden Oost, Tel. 4810 WORDT UW LEDEREN KLEDING geverfd, gerepareerd door C. L. W. VAN DER DUIN SCHOENHERSTELBEDRIJF ZEEWEG 13 IJMUIDEN-(O-) In welk deel onzer gemeente men ook ziet: Voorlopig Dinsdags 105 uur KENNEMERLAAN 42 naar BORST keuze uit 8 soorten fruit KENNEMERLAAN 32 IEL 4331 IJMUIDEN Voor een beter genre corset prefereert Iedere vrouw een CELESTE corset met of zonder buikband Origi nele sluitingen Levertijd 3 4 weken, bij bestelling 6 pnt. inleveren Inlichtingen bij onze corsetière Mej. M. DE VOS, KL Houtstr. 56, Haarlem en bij onze corsetière Mevr. TH. SCHELLEV1S, Groeneweg 15, IJmuiden-Oost. elke Dinsdag- en Donderdagmiddag van 2-5 uur Fa. C. DE WILDE. Weteringschans 197. Amsterdam Gevestigd sinds 1932 Telefoon 31485 LAAT U INSCHRIJVEN ALS LID der Protestantse Begrafenis Vereniging. Contributie voor het gehele gezin 50 ct. per jaar. Inl. J MEIJER (Aanspreker). Fazantenlaan 3. IJmuiden-O- Tel. 4576 Voor koper, lood, zink Betaalt de Jiuqietf flink Trompstraat 35 IJmuiden.Oosl Tel. 4273 Fa. H. INEKE Speciaalhuis in: KARPETTEN VLOERBEDEKKING TAFELKLEDEN MATTEN LOPERS, enz. SCHERMERSTRAAT 26 (bij de Zijlweg) Haarlem. Het meest gesorteerd. vanaf f 0.65 per rol, nieuw ste dessins. billijke be- hanglonen. IWOniMGIMDICMTIhCM

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4