Meubelen! Yoor Bowl „E.K.A.B. Voor Allen" -D- flinke meisjes Haarlemse charitatieve instellingen gedupeerd Kort en Bondig Santpoort cfio£Cyiaoad~7lieuias 12 Verschillende Levertijd één week Foto- en Filmbedrijf Hollywood Steno-Typen INST. PONT J. P. Keuter Luidsprekers RUBBERSTEMPELS Jn. de Roos, Beverwijk LBehang. .1 Wildschut Nederland Voet de 7ledeiCand~!B(&y~!hMetr Een prima Overhemd ELZER'S herenmodehuis wmm NYLONS WOENSDAG 21 JANUARI 1948 fJMUIDER COURANT 61 Schade ruim 2000. Verleden week vermeldden wij, dat de politie te Winterswijk twee personen had gearresteerd, die ten nadele van enkele charitatieve verenigingen te Haarlem en Utrecht voor enkele duizenden guldens malversaties hadden gepleegd. De betrok kenen, Van H. en H. H., hadden voor deze verenigingen de Vincentius- en de Marthastichting en ook voor de ge meentelijke dienst van Sociale Zaken te Haarlem een aantal kinderen, die in de Achterhoek waren uitbesteed, onder toe zicht. De oplichting bestond hierin, dat zij hun opdrachtgevers verschillende aankopen van kleding en dergelijke voor de kinderen in rekening brachten en vele keren reiskosten declareerden. Tenslotte hebben de hoge sommen argwaan gewekt. In totaal zou het om een bedrag van vijf tot zesduizend gulden gaan, zoals wij bij nadere informatie vernamen. Voor de Haarlemse Vincentiusstichting en de Ge meentelijke dienst voor Sociale Zaken zou de schadepost ruim tweeduizend gulden bedragen. Oorspronkelijk was de vader van één der verdachten beiast met het toezicht. Deze was reeds veertig jaar tot ieders voldoening als zodanig werkzaam. In de zomer van het vorige jaar werd de heer Van H. echter ziek en nam de zoon, een levensverzeke ringagent van ongeveer veertig jaar, het werk over. Hoewel hij in goede doen was, heeft Van H. Jr. zich door een vriend laten verleiden tot misdrijf. Het is gebleken dat het tweetal niet alleen financieel fraudeer de, maar zich ook textielpunten toeeigen de, die voor de kledingverstrekking aan de kinderen gebruikt moesten worden. Zij hebben daarbij geprofiteerd van de omstan digheid, dat de verenigingen hun zetels ver van het arbeidsterrein hadden, zodat directe controle moeilijk uit te oefenen viel. Ter vergoeding van de schade hebben de gedupeerden beslag laten leggen op de be zittingen van de daders. Het is echter zeker, dat deze het grootste deel van de door hen verdiende" sommen er door gejaagd heb ben. SCHEEPVAART K. H. L. Entre Rios. 18 Jan. van Ham burg naar Buenos Aires «'thuisreis). K. N. S. M. Breda. 17 Jan. van Curaqao naar Barranquilla. Hestia, 17 Jan. van Bar- ranquilla naar Carthagena. Hydra, 18 Jan. v. Leixoes naar Lissabon. Orpheus, 18 Jan. van Tanger naar Gibraltar. Stentor, 18 Jan. Gi braltar gepasseerd van Rotterdam n. Algiers. Stuvvesant, 17 Jan. te Paramaribo v. Curasao naar Trinidad. Tiberius. 17 Jan. van Piraeus naar Catania. Draco, 1!) Jan. te Amsterdam van Kopenhagen. Ariadne, 20 Jan. te Am sterdam van Rotterdam. WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 19 Jan. van Dover naar Dakar. MIJ. NEDERLAND. Manoeran. 19 Jan. van East Londen naar Lorenzo Marquez. Poelau Laut, 19 Jan. van Batavia naar Sema- rang. Tawali, 18 Jan. van Belawan naar Hol land. Amsteldiep, 17 Jan. te Soerabaja van Semarang naar Balikpaoan. Ceram, 18 Jan. te Batavia van Aden. Rondo, 17 Jan. van Bangkok naar Singapore. OCEAAN. Aeneas. 17 Jan. van Singapore naar Port Said. Menestheus, 16 Jan. van Antwerpen naar Singapore. Tydeus, 16 Jan. van Gibraltar naar Londen. Phrontis, 16 Jan. te Balikpapan v. Soerabaja naar Amsterdam. Grote vaart. Agatha. 20 Jan. van Curagao te Maracaibo. Amstelland, 19 Jan. van Las Palmas naar Amsterdam. Balanipa, RotterdamBatavia, pass. 18 Jan. Gibraltar. Barendrecht, 19 Jan. van Geraldton naar Abadan. Bosehfontein, 19 Jan. van Amsterdam te Mombassa. Con- gostroom, 19 Jan. van Lobito naar Porto Am- boim. Gadila, 19 Jan. v. Suez naar Heysham. Japara, wordt 22 Jan. van Manilla te Los Angeles verwacht. Keilehaven, 19 Jan. nog te Owendo. Kota Inten, JavaRotterdam, pass. 19 Jan. 11 uur Point de Galle. Lekha ven. RotterdamMontevideo, pass. 19 Jan. Las Palmas. Lutterkerk, 19 Jan. van Bahrein te Karachi. Manoeran, 19 Jan. van East Londen naar Lorenzo Marquez. Noordam, 19 Jan. van Rotterdam te New York. Poelau Laut, 19 Jan. van Batavia naar Semarang. Samarinda, 18 Jan. v. Calcutta naar Pacific- kust. Volendam, wordt 24 Jan. v.m. van Java te Rotterdam verwacht. Willem Ruys, Java Rotterdam, pass. 19 Jan. 17 uur Gibraltar. Alphacca, 20 Jan. van Barcelona naar Ant werpen. Aludra, 20 Jan. van Genua te Port Said. Arnedijk, 17 Jan. te Corpus Christi en 19 Jan. te Port Necheu. Axeldijk, Rotterdam Mexico 19 Jan. te Bolivar Roads. Duive- land, 19 Jan. van Rotterdam te Leith. Hoog land, 18 Jan. van de Thames te Ltibeck. Ka- trina Luckenbach, vermoedelijk 20 Jan. van St. John (NF) naar Antwerpen en Rotter dam. Leerdam, 20 Jan. van Baltimore naar Norfolk in Chesapeakebaai. Loosdrecht, 20 Jan. van Genua te Port Said. Nieuw Amster dam, 20 Jan. des middags 12 uur op rede van Cowes en 21 Jan. v.m. te Rotterdam verwacht. Rotti, 20 Jan. nog te Rastanura. Triton, 20 Jan. van Port au Prince naar New York. Esso Den Haag, 20 Jan. van Aruba vertrok ken en wordt 30 Jan. in Rotterdam verwacht. Alkaid, 19 Jaan. van Bahia naar Rio de Ja neiro. Berkel (Vinke), RotterdamLandana, pass. 19 Jan. Ouessant. Lissekerk, 18 Jan. van Rotterdam te Calcutta. Prins Maurits, 18 Jan. van Jaffa te Tel Aviv. Sommelsdijk, Rotter-; damLissabonNew Orleans, pass. 18 Jan. Ouessant. Stad Maastricht. 19 Jan. van Rot terdam te Savona. Stad Schiedam. Calcutta Nederland, 19 Jan. te Madras. Stad Vlaardin- gen, RotterdamNorfolk, pass. 19 Jan. Start Point. Stentor, 20 Jan. van Rotterdam te Al giers verwacht. Kleine vaart. Alt S, 19 Jan. van Leixoes te Guernsey. Biervliet, 17 Jan. van Goole te Penzance. Brinda, 19 Jan. van Antwerpen naar Boston. Borneo, 19 Jan. van Falmouth naar Garston. Constant. 19 Jan. van Terneuzen te Niel. Cornelia B, 19 Jan. van Swansea te Londen. Depa, 19 Jan. van Hamburg te Garston. De Ruyter, 19 Jan. van Dublin naar Partington. Echo. 19 Jan. van Amsterdam te Dublin. Elisabeth (RKC), 18 Jan. van Oslo naar Am sterdam. Hast 1, 19 Jan. van New Castle naar Dublin. Mies, 20 Jan. van Hamburg naar Wis- mar. Orion, 19 Jan. van New Castle naar Gra- vesend. Ton S, 17 Jan. van Propriano te Tunis. Vaderland, 19 Jan. van Plymouth naar Par. Van Brakel, 19 Jan. van Fowey te Kq- penhagen. Wim (Vermaas), 20 Jan. van Lübeck te Delfzijl. Birmingham, 19 Jan. van de Thames te Blyth. Freja, 19 Jan. van Le Treport te Weston Point. Glashaven, 19 Jan. van Antwerpen te Kastrup. Hada, 19 Jan. v. Gothenburg naar Rotterdam. Koningshaven, 19 Jan. van Stockholm te Helsinki. Magrie- tha, 19 Jan. van Antwerpen te Tuborg. Nijen- burgh, 19 Jan. van Uddevalla te Caen. Erica, 19 Jan. van Manchester naar Londonderry. Zeehond, 19 Jan. van Hayle te Newport. Dinsdag 20 Januari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Ariadne van Rotterdam. TVro van Dublin. Rikke Skou van Esbjerg. Escaut van Parijs. Boskoop van Antwerpen. Arak v. Halmstad. Meliskerk van Rotterdam. Vertrokken zijn: Oelfa, Midija en Oemba naar Plymouth. Burita Bay naar Hampton Roads, Atair naar Gothenburg. Kurthboth n. Larwick, Fortuna naar Parr. Durward naar Rotterdam. Fauvette naar Londen. Faring n. Sunderland. Ritter Skau naar Esbjerg. Hal- monia naar Rotterdam. Spaarnestroom naar Huil. Eemstroom naar Londen. Hoogwatertijden. Woensdag 21 Januari: 10.43 23.21 uur. Donderdag 22 Januari: 11.52 uur. BINNENLAND Tot voorzitter van de Raad van Beheer van het onlangs opgerichte Nederlands Ver- keersinstituut is benoemd dr. ir. M. H. Dam me, oud-directeur-generaal van P.T.T. Het Nederlands Verkeersinstituut stelt zich ton doel de bevordering van de wetenschappe lijke studie van verkeers- en vervoersvraag stukken en het dienstbaar maken van deze studie aan de behoeften van de practijlc. Op 30 Januari zal in de Nieuwe Kerk te Delft het feit herdacht worden dat drie honderd jaar geleden de Vrede van Munster werd gesloten. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Dr. Jos. Gielen zal een herdenkingsrede uitspreken. De tegenwoordige bewoners van de vroegere verblijfplaats van de Duitse ex-kei- zer, huize Doorn, hadden extra brandstoffen ontvangen om de vele kostbaarheden in het kasteel, welke thans aan de Nederlandse staat behoren, tegen nadelige invloeden van het winterweer te beschermen. Dezer dagen bleek, dat in de museumruimten niet werd gestookt, doch dat de bewoners de brandstof fen privé gebruikten. Het aantal aangegeven radiotoestellen .n Nederland bedroeg op 1 Januari 939.252 tegen 927.031 op 1 December. Op 1 December waren er 489.823 aangeslotenen op het rijks- radiodistributienet tegen 488.095 op 1 No vember. Op 29 Januari zal in de Dierentuin te 's Gravenhage een bijeenkomst van de Euro pese Federalistische Beweging worden gehouden. Als sprekers zullen optreden de heren F. P. Fuykschot, secretaris van het Chr. Nationaal Vakverbond, mr. E. Sassen, vice-voorzitter van de Katholieke Volks partij, J. G. Suurhof, bestuurder van het N.V.V. en dr. H. Brugmans, voorzitter van het uitvoerend bureau van de „Union Européenne des Federalistes", de interna tionale organisatie, waarbij ook de Beweging van Europese Federalisten is aangesloten. Toen de vrouw van een politieman te Vaals in de keuken een vloerkleed met ben zine wilde schoonmaken, volgde er een he vige ontploffing. Een muur tussen keuken en slaapkamer werd weggeslagen. De vrouw kreeg zware brandwonden en is in zorg wekkende toestand naar een ziekenhuis ver voerd. In Heerlen is een auto, waarvan de be stuurder vermoedelijk plotseling voor voet gangers moest uitwijken, tegen een tram gebotst. De automobilist, de 29-jarige J. H. D. werd gedood. Zijn beide passagiers kregen ernstig letsel. Een voetganger werd zwaar gewond. Op 1 Januari waren In Nederland 142 montagewoningen gereed gekomen en 1698 montage-woningen in aanbouw/Van 1840 reeds gegunde montage-woningen was met de bouw nog niet begonnen. Plannen voor de bouw van 2304 dergelijke woningen zijn in voor bereiding. Teneinde verkaveling te voorkomen heeft het rijk de Gooise landgoederen „Oud Bussum" en „De Beek", beide deel uitmakend van het Bos van Bredius, gekocht. De totale oppervlakte is ongeveer 40 ha. Het ligt in de bedoeling beide landgoederen voor het pu bliek toegankelijk te stellen. Trygve Lie Donderdag in Nederland De secretaris-generaal der Verenigde Volken Trygve Lie en de adjunct-secre taris de heer A. Pelt zullen Donderdag avond per trein uit Brussel in Den Haag aankomen. Zondagavond vertrekken beide heren naar Praag. Sjalirir naar Amerika? Volgens het republikeinse blad „Merde- ka" heeft Sjahrir geen plannen om een eventuele kabinetspost te aanvaarden, doch zou hij voornemens zijn naar Amerika te vertrekken. Voorts wordt verklaard, dat Sjahrir slechts bereid is een kabinetspost te aanvaarden, indien zijn eigen partij (de Partai Socialis) hem het volle vertrouwen zou schenken en hem voor een functie zou voordragen. Kan dat uit? Een plaatselijke vereniging van vishan delaren heeft enige tijd geleden, naar de Visserij wereld vertelt, enige calculaties naar het directoraat-generaal van de prij zen gestuurd, met bijvoeging van de origi nele factuur over een kist „Harderwijkers" en honderd Engelse bokkingen. De kist Harderwijkers van 80 stuks kostte de handelaar' 5.85 plus 40 cent vracht, is dus 6.25. Hij verkocht 72 stuks voor 9 cent 6.48 en zes voor 5 cent 0.30. De resterende twee waren onverkoopbaar, zo dat het kistje 6.78 opbracht en de winst f 0.53 was oftewel 8y2 Daar moet dus omzetbelasting, papier, huur en licht van betaald worden. De honderd Engelse bok kingen werden gekocht voor 6.75 plus 40 cent vracht en brachten te lange leste f 8.56 op, zodat hier de winst 1.41 of 19M bedroeg. Brazilië, een land van grote mogelijkheden en van tegenstellingen Dinsdagavond vertelde Pater Way, die tal van jaren in Brazilië de missie gediend heeft, en nu met ziekte-verlof in ons land vertoeft, om, straks, in April weer naar Brazilië te vertrekken, tal van interessan te bijzonderheden over het grote Amazone gebied aan een geheel bezet „Zomerlust". Om zijn gehoor een denkbeeld van de grootte van dit stroomgebied te geven, vertelde spr., dat het ongeveer zo groot was als Europa minus Rusland. De rivier zelf is aan de mond 380 k.m. breed en zo goed bevaarbaar, dat grote zeeschepen haar honderden kilometers kunnen opva ren. De tegenstellingen zijn zeer groot in Brazilië: Er heerst ongelooflijke rijkdom, maar ook verschrikkelijke armoede. De woningtoestanden zijn vaak ten hemel schreiend en mede de oorzaak van het heersen van vele ziekten, vooral tubercu lose. Met behulp van lichtbeelden en de prachtige film „De Amazone ontwaakt" liet de spreker, die de kunst van vertellen uitnemend verstond, zien, welk een schit terend natuurschoon Brazilië bezit en welk een rijk bezit aan fauna het heeft. De rijkdom aan hout is schier onbe grensd. Er zijn alleen al 1000 verschillende palmsoorten. Henri Ford vestigde er een rubberplantage, Fordlandia geheten, die op elk, dus ook op sociaal gebied, een voor beeld mag heten. Als bijzonderheid ver telde spr., dat hij juist dezer dagen bericht had ontvangen, dat er al weer overproduc tie van rubber in Brazilië was. Tenslotte gaf Pater Way als zijn mening te kennen, dat Brazilië een land met grote mogelijkheden is, dat het zelfs in staat zou zijn de hele wereld van voedsel te voor zien, als de zaken maar modern werden aangepakt. Ondertrouwd: TINY LUIT en HENK MEIJER De huwelijksvoltrekking op nader te bepalen datum. IJmuiden-O., 20 Jan. 1948. Willebrordstraat 57. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij mijn 40-ja- rig jubileum bij het Staats- vissershavenbedrijf.. J. C. VISMAN en fam. Meeuwenlaan 51. Heden overleed plotseling mijn lieve man en zoon CHRISTIAAN JOHANNES BROUWER oud 41 jaar. P. BROUWER—BOEREE C. G. BROUWER—FLOTMAN 19 Januari 1948. Heerenveen, Lindelaan 9. Amsterdam, Vierheemskinderenstraat 39 huis. De crematie zal plaats hebben te Westerveld op Vrijdag 23 Januari a.s. na aankomst van trein 12.09 uur. De nieuwste Amerikaanse vinding thans in Holly wood. Door aankoop van een Electrical" Multiplexcamera stellen wij iedereen in staat om tegen een populaire prijs 12 verschillende foto's van zich te laten maken. Holly £ilm foto's £1.5.- gemonteerd in boekmapje. Het volgende brengen wij echter onder Uw aan dacht. Door de precaire materiaalpositie worden Holly- foto's genomen alleen op Woensdag en Zaterdag. Bespreken is noodzakelijk. Bij bespreken betaalt U 2.50, welk bedrag in mindering wordt gebracht van het totaalbedrag van 5. Hollyfilmfoto's worden voorlopig gemaakt van één persoon, dus geen familiefoto's. V ATELIER AFDELING Geheel afzonderlijk van de Hollyfoto's gaat ons atelier op dezelfde voet verder als vroeger, getrouw aan het devies „Hollywood is goed". 9 PASFOTO'S Voor liefhebbers van pasfoto's het volgende: Wij maken elke dag pasfoto's van 96 uur maar U gelieve rekening te houden met een week levertijd. Komt dus bijtijds, indien U pasfoto's nodig heeft voor rijbewijs, abonnement etc. Daar de regering de prijs op 1.— de zes stuks heeft bepaald, voelt U wel dat wij hiervan niet rijk worden, wij maken pasfoto's dan ook enkel en alleen om de mensen te helpen. REDRODUCTIE-AFDELING Wij reproduceren alle mogelijke soorten foto's. Zelfs van verbleekte of gehavende foto's maken wij weer duidelijke en gelijkende portretten. Mocht één van Uw dierbaren U ontvallen zijn en U wilt, gaarne een mooie foto bezitten, zo komt U dan eens praten. 0 DOCUMENTATIE. AFDELING Heeft U kostbare brieven, acten, polissen etc. en U wilt hiervan een natuurgetrouwe copie op zelfde grootte, zo wendt U zich dan tot ons. Uw zaak wordt discreet en met spoed afgehandeld, zo nodig in Uw bijzijn. FOTO'S BIJ U THUIS Zogewenst komen wij bij U thuis fotograferen. Het zij bij geboorte van een kleine'of een gouden brui loft. Of dé kleuters in hun eigen omgeving enz. «TROUWREPORTAGES Reeds meer dan 10 jaren maken wij huwelijks reportages voor het raadhuis te Velsen en vele ge lukkige en ongelukkige paren zijn daar op de stoep vereeuwigd. Bent U nog zo gelukkig ongetrouwd te zijn en met trouwplannen rond te lopen, bespreekt dan eens voor het maken van een fotoreportage. Ook voor het maken van meer uitgebreide repor tages bij huis en kerk enz. kunt U bij ons terecht. A AMATEUR AFDELING Alhoewel de deviezenpositie niet rooskleurig is krij gen wij toch van tijd tot tijd wel eens films en toe stellen binnen. Zo U nog niet in het bezit bent van een fototoestel laat U zich dan bij ons inschrijven, wij leveren dan zo snel mogelijk. Ouders wier zoon in Indië onder dienst is, kunnen wij thans uit beperkte voorraad aan een tropenvast fototoestel helpen. Voor industrieën en Medici etc. kunnen wij betere toestellen als Leica eniRollyflex e.d. bestellen op Urgentieverklaring. fFILMAFDELING Door de grote behoefte in IJmuiden aan een zaak die zich op smalfilm oriënteert, zijn wij overgegaan om een smalfilmafdelmg aan onze zaak te verbin den, welke zich uitstrekt tot de volgende werkzaam heden: Verhuur met of zonder bediening van 8 en 16 mm projectoren met screen. Het geven van bemiddeling bij het huren van films. Het geven van filmvoorstellingen hetzij met of zon der geluid. Het leveren van projectoren en filmopneemcame- ra's (deze leveringen alleen op Urgentieverldaring). Het verkopen en in voorraad houden der meest gangbare smalfilmartikelen en films, lampen etc. Het geven van service aan smalfilmklanten in de ruimste zin des woords, beschikbaarstellen van leer boeken uit smalfilmbiliotheék etc. Verder nemen wij orders aan op het vervaardigen van bedrijfsfilms voor reclamedoeleinden. Deze vorm van reclame is in Amerika zeer populair. Exporteurs ziet hier Uw kans. OOSTERDUINWEG 27 IJMUIDEN-OOST TELEFOON 5858 STENO aanv. 26 Jan. TYPEN aanv. elke week Oude Gracht 71 Haarlem ZOEKT U HUISHOUDELIJKE HULP? U krijgt eenmaal per week (misschien vaker) een flinke handige werkster als U een net, rustig jong echtpaar aan woonruimte m. kookgel. helpt. F. Erenst, Alex. Bell- straat 26, IJmuiden. Vulpen-verdriet Dat hoeft toch niet/ hulp »s daar. goed, ga u\fj Klaar/ BIJ Vulpenreparatieinrichting VELSERDUINPLEIN 5 IJmuiden. Tel. 5593. Meubelen, Zolderopruimin gen, Naaimachines, Antiek en Kunstvoorwerpen koopt IIAZEVOET, Koningstr. 48 Haarlem. Tel. 17308. WASVROUW gevr. gen. de was thuis te doen, zo nodig ook te verstellen. Pres. Steyn straat 9, LJmuiden. Wedn. 42 j. met 4 kinde ren resp. 14, 12, 8, 4 j., vaste positie, vraagt een flinke HUISHOUDSTER. Br. L 2104 bur. van dit blad. Gevr. nette KOSTGANGER met huiselijk verkeer op goede stand. Brieven L 2103 bur. v. d. blad. NAAISTER vraagt werk. IJmuiderstraatw. 102, IJm- Oost. B. z. a. nette HUISHOUD STER, lft. 43 j. met werkende dochter, liefst in omg. van IJm. Driehuis, Santp. Stat. Brieven L 2105 bur. v. d. bl. Jongedame, gedipl. LICHT ADMIN. £tjy- piste, .zoekt WERK. Brieven L 2102 bur. van dit blad. Dame met 4 jarig jongetje vraagt 2 KAMERS te huur met kookgelegenheid, liefst Driehuis. Brieven L 2106 bur. v. d. blad. RUILEN: woning in de Pres. Steynstraat voor woning in IJm. of IJm.O.- Adres te bevr. bur. van dit blad. Hei vraagi om Blondona Bruneita Ook de fijnste reep verwekt „zeepfilm", die Uw baar van zijn luister berooft. Voorkom ditl Was het steeds met het veilige Blondona/Brunetta. Dat houdt Uw haar gezond en schoon, en haar is mooi haar "blondona^ ■nnr blond haar 0 064— 54 EEN V INOLIA PRODUCT Begrafenisonderneming 1 BEGRAFENISSEN EN CREMATIES 1 Tarieven beneden die der Rijks-prijsbeheersing Laat u inschrijven in onze registers. Dit brengt geen onkosten. Met alle kenbaar gemaakte wensen wordt rekening gehouden. op elk gebied leverbaar, binnen enkele dagen. BERKENLAAN 32. Fa. H. INEKE Speciaalhuis in: KARPETTEN VLOERBEDEKKING TAFELKLEDEN MATTEN LOPERS, enz. SCHERMERSTRAAT 26 (bij de Zijlweg) Haarlem. Het meest gesorteerd. per rol. nie vanaf f 0.65 per rol. nieuw ste dessins. billijke be- hanglonen. iwnmriQiTPiarmGl Gepens. Adj. O. O. K. N. M. zoekt hem passende werkkring als magazijnmeester of lich te Administratie etc. Brieven IJ 496 bur. van dit blad. Zo juist ontvingen wij een pracht collectie Kinderwagens moderne uitvoering - kogellagers - div. kleuren enlage prijzen Zeer mooie Wandelwagens opklapbaar Prima laqué kinderledikanten div. kleuren met en zonder piek Kinderledikant- en wiegmatrasjes met kussen ENvraagt U eens naar ons bevattend een keur van luiermand-artikelen Als steeds staan wij voor U klaar. P.S. Zo even ontvingen wij een aantal zuiver wollen I herenonderpantalons en bijpassende hemden de ku is be he ge sle vc be pe Fr de ke TROMPSTRAAT 8-10. IJMUIDEN-OOST TELEF. N.V. 's-Gravenhaagse Begrafenis onderneming „Simplicitas" W. J. INNEMEE ZONEN Fil. HAARLEM Kinderhuisvest 29-33 (v.h. R. Smink) Telefoon 1.0.4.4.1 BEGRAFENIS CREMATIE Inschrijving in het „ARCHIEF" waarborgt regeling van beschreven wensen. Te koop gevr. goed onderh. KINDERWAGEN met dek- zeiltje. Esdoornstraat 23. WAT ER OOK AAN MANKEERT HOGELAND REPAREERT Alles op het gebied van wagens en autocarrosserieën NIEUWBOUW EN OMBOUW LEVERING VAN ONBREEKBARE CABINERUITEN Aanbevelend S. HOGELAND BREESAAPSTRAAT 13 - FROGERSTRAAT 26 - IJMUIDEN Kent U ons spaarsysteem? uni< MEEUWENLAAN 2 bij REX-THEATER maken wij voor U van Uw coupon stol KENNEMEBLAAN 121 GEVRAAGD voor alle afdelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. Aangelopen begin Januari WITTE KEESHOND. Tegen adv. kosten terug te beko men v. Linschotenstraat 7, IJmuiden. Te koop: BAKFIETS op n.we luchtbanden, prijs f 75. Ka naalstraat 196, IJmuiden. WERKFIETS aangeb. geheel compleet. J. P. Coenstraat 19, IJmuiden. Z. g. a. n. PETROLEUM KACHEL te koop. Bevragen Lagerstraat 5. Na 6 uur. Nieuwe uitgave ERRES RA DIO te koop. Na 19.30 uur. Rijksweg 468. Santpoort. Te koop: HERENFIETS z. banden. Duin en Kruidber- gerweg 79 (erf Kennemer- gaarde), Santpoort. TE KOOP: spinnewiel, kort bontjasje en gebruikte stof zuiger. Adres bur. v. d. blad. Te koop: mooi zwart JA PONNETJE, m. 40 f 20. Te zien na 6 uur. Stephensonstr. 68, IJmuiden-O. Lvi ge Bang Uw handschoenen uit te trekken? Dan kent U Diana, de verrukkelijke huid- en handlotion nog niet. Want Diana geeft afdoende bescherming tegen alle invloeden van het weer en van zeep en hard water. De heilzame werking van Diana berust niet alleen op de huidvoedende vitamine F; het bevat bovendien nog twee kostelijke ingrediënten, die een verzachtende en een beschermende werking hebben. Diana weer streeft die vijand van verzorgde handen: de afwas, mits ge het vóór en na gebruikt. Verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en goede parfumerie-zaken. HUID. El%l HAAIDLOTION N.V. Phacomij, Arasterdam. Tel. 33357 Ook deze REPAREREN wij even vlug en netjes als ander^ kousen OOSTERDUINWEG 25 Telefoon 4592 naar BORST keuze uil 8 soorten fruit KENNEMERLAAN 82 IEL 4531 IJMUIDEN; LAAT U INSCHRIJVEN ALS LID der Protestantse Begrafenis Vereniging Contributie voor het gehele gezin 50 ct. per Jaar. InL J. MEIJER (Aanspreker), Fazantenlaan 3, IJmuiden-O Tel. 4576

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4