J r Driehonderdduizend kilo verse vis tegen dertig duizend kilo haring Visserij-varia VSV was weer op dreef en kiopte !^lad!"eesfen Neptunus Sparta behaalde op het nippertje een gelijk spel tegen Stormvogels Dukel verslaat de Zeeuwse kampioen Beverwijk Velsen-Noord MAANDAG 26 JANUARI 1948 IJMUIDER COURANT WEEK-OOGST UIT HET WATER Met de cijfers in de week van 12-17 Januari mee, heeft IJmuiden sinds 17 Mei 1947 een totale aanvoer van i 25.700.437 kilo verse haring te verwer- ken gehad ,een cijfer, dat niet merk baar wordt beïnvloed door de aanvoer tijdens de genoemde week, welke 30.781 kilo bedroeg. Scheveningen boekte in totaal 5.797.449 kilo, Katwijk 304.400 kilo, Vlaardingen 1.917.073 en andere havens 42.205 kilo. Het totaal generaal voor Nederland werd dus 33.821.564 kilo verse haring volgens de cij- fers van de afdeling Visserijen van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voed- j selvoorziening. In totaal werden verder 237.930 kantjes maatjesharing in de diverse 1 havens aangevoerd, benevens 223.201j kantjes volle en 444.865 kantjes steurha- j ring. De ijle haring beliep 30.376 kantjes. IJmuiden neemt sinds vorig jaar Mei in deze soorten slechts 8.831 kantjes 'voor zijn rekening, waartegenover Scheveningen staat met een totaal van 481.766 kantjes. Verse vis In de week van 12 t.m. 17 Januari waren de Woensdag en de Donderdag „hoogtij dagen" in de verse vis: kwam er des Woensdags onder meer 52.000 kilo schelvis binnen, de dag daarop werd de hal ver blijd met 54.250 kilo. Het weektotaal van de schelvis werd daardoor 119.000 kilo; de verse vis beliep in totaal 320.250 kilo. De hoogste besomming werd deze week door de IJm. 6 „Norma Maria" in de wacht gesleept: voor de verse vis maakte zij f 14.268. .95 Royale geste van de „Rex"-directie De directrice van het Rex-theater heeft de bekende commissie voor ontspanning van ouden van dagen laten weten, dat zij bereid is, Velsen's oudjes een gratis film voorstelling aan te bieden. Woensdag de vierde Februari wordt nu des middags om drie uur de kleurenfilm „Een sprookje uit 1001 nacht" gedraaid. Atoomenergie voor vredesdoeleinden De ravage op Hiroshima en Nagasaki, veroorzaakt door twee atoombommen deed het oorlogsgeweld in Japan onmiddellijk verstommen. Atoomenergie gebruikt voor vredesdoeleinden opent een wereld van mogelijkheden. Hierover komt Woensdag in het Patro naatsgebouw de heer Kohnert spreken voor de leden van de personeelsvereniging van „Gas en Water". Na Pasen staat een cabaretavond op het programma, waarvan de nadere plannen in de pauze zullen worden besproken. „De gouden ring' Rector Kraakman, bondsadviseur van de K.A.B. behandelde Vrijdagavond voor een kleine groep belangstellenden van de K. A. B. kring IJmuiden, het derde punt van het winterprogram van de Kath. Arbeiders Beweging. Tevoren had de voorzitter van de kring, de heer P. Berber, gelegenheid gevonden op de aanwas in ledental, maar daarnaast op de weinige daadwerkelijke belangstelling,die er onder de leden be staat te wijzen. Rector Kraakman begon zijn interessante causerie met aan de hand van een on langs meegemaakt sterfgeval de kracht van de christelijke liefde, gesymboliseerd door de trouwring, te schetsen. Het ware geluk, aldus de spreker, wordt slechts gevonden door het gelukkig maken van de ander. Men wachte zich echter voor sleur. Er zijn verschillende omstan digheden, die het huwelijksleven moeilijk kunnen maken. De dagelijkse zorgen pro beren de mensen op een lager peil te bren gen. Met hand en tand dienen zij zich daartegen te verzetten. Steeds moet de offergedachte de basis zijn. Wanneer deze ontbreekt wordt het huwelijk een hel. Met enkele practische raadgevingen voor een zo goed mogelijk beoefenen van de christelijke liefde, besloot Rector Kraak man zijn uiteenzetting, waarvoor hij een aandachtig gehoor had gevonden. Ontwikkelingf,avond van het „Nut'' Het departement IJmuiden van het „Nut" heeft onlangs een enquête gehouden onder leden en belangstellenden, om te weten te komen welke, onderwerpen de interesse van het publiek hebben, met het doel serieavonden samen te stellen. Zoals meestal is ook hier van kracht: de meeste stemmen gelden en het merendeel van de leden kan tevreden zijn, zowel over de serie „ontwikkeling", als over de serie „wetenschappen". De 19e Februari wordt een lezing met lichtbeelden gehouden door de heer Van Eyk over de Hoogovens. De papierfabriek komt op 26 Februari aan de beurt, door een lezing met film van de heer C. Pels en tot slot houdt op 4 Maart de heer J. G. Kolkman een lezing over het Visserijbedrijf, die eveneens door een film wordt verduidelijkt. De serie wetenschappen omvat twee voordrachten van Dr. W. H. C. Tenhaeff uit Utrecht over parapsychologie en boven zintuiglijke waarneming. De serie voordrachten over muziek door Casper Höweler is door omstandigheden verschoven naar het najaar. DISTRIBUTIENIEUWS Bewoners van IJmuiden, Velsen-dorp en Driehuis, wier namen beginnen met de letters Bet tot en met Bos kunnen Dinsdag 27 Januari in het Patronaat nieuwe levens middelenkaarten halen. Schoenenbonnen voor hen wier T. D. nummer eindigt op 0, 54, 64, 74, 84 en 94, indien bon 612 van het inlegvel nog aan wezig is. Terugbetalen kolengeld Dinsdag 27 Januari zijn aan de beurt de letters Fe tot en met Go. De postkantoren aan de Houtmanstraat, Meervlietstraat, Santpoort-dorp en Sant poort-Station zijn geopend van 9-15 uur. Agenda voor Velsen en Umoidem MAANDAG 26 JANUARI. Thalia. 8 uur: „Muziek voor millioenen". Rex. 8 uur: „Ik ontmoette Ann John son." De Pont. 8 uur: „Kitty." DINSDAG 27 JANUARI. Bioscopen. 8 uur: Voorstellingen. Garnalen in tel. Met Frankrijk is een tweede contingent garnalen van 250 ton geaccordeerd. De firma Cambier uit Bres- kens gaat garnalen per speciale koelwagen naar de buitenlandse klanten brengen. Den Oever vooruit. In Den Oever wordt een nieuwe visafslag gebouwd, die f 71.000 moet kosten. Zes-en-zestig belang hebbenden tekenden. - Dank, IJmuiden! De IJmuidense afde ling van de Vakgroep Groothandel in vis heeft als dank voor haar September-col- lecte voor de NIWIN een hartelijke brief uit Lemah-Abang gekregen, waarin W. J. Andringa vertelt, dat de Kerstverrassing door de betrokken militairen in Indonesië hogelijk gewaardeerd is. De minister van Oorlog, luitenant-kolonel A. H. J. L. Fiévez bracht Vrijdagmiddag een bezoek aan de Stormschool te Bloe- mendaal. Bij het gebouw waren de offi cieren opgesteld, die aan de minister werden voorgesteld. 1 In verband met in De strijd in Beverwijk ging om het be houden van een kansje op het kampioen schap voor VSV en het blijven verkeren in de gevaarlijke zóne voor Neptunus. Neptunus beschikte over enige wapens en een er van was het soms te sterk door gevoerde enthousiasme. Ook werd in toe passing gebracht het zetten van buitenspel waarmee de gasten succes hadden. De wa pens konden bestreden worden. Een zeer vaardig VSV boekte na vele vergeefse pogingen het eerste resultaat uit een door De Vries genomen strafschop, welke door voor Neptunus wel zeer on gelukkige samenloop van omstandigheden moest worden toegekend (10). Het vervolg en het einde van de eerste helft was eentonig en van hetzelfde beeld. Daarbij trad doeman Landman actief op. Van der Lugt was onfortuinlijk en stelde zijn aanhang zeer teleur, evenals Van On- selen. Van Onselen herstelde zich in de tweede helft zeer goed, doch had daarvoor de hulp van Vrouwe Fortuna nodig bij het In verband met de voorbereiding van de stadsfeesten in Augustus is het goed, dat de adressen van de dagelijkse besturen van de sub-commissies bekend zijn. Handel en industrie: voorzitter J. G. Spruit, Meerstraat 118: secretaris J. B. D. Copens, Breestraat 116 (Is weer onder verdeeld in drie werkcommissie). Bloomen: B. J. Hilbers, voorzitter, Beeck- Evenals in Haarlem speelden ook nu i scheidsrechter zeker met een strafschop Stormvogels en Sparta een goede wedstrijd had moeten bestraffen, tegen elkaar. Er werd in een behoorlijk De doelpunten werden in de tweede helft tempo gespeeld en in het veld waren beide gescoord. Dat van Stormvogels maakte partijen aardig tegen elkaar opgewassen, met dien verstande, dat elke partij in een der beide wedstrijdhelften iets domineerde. - Kansen tot het maken van meer doel punten hebben beide elftallen gehad en we denken hierbij o.a. aan Luppens, die een kans kreeg om te watertanden, maar in plaats van de bal op de borst mee te nemen, met koppen trachttesucces te hebben. Deels door onoordeelkundig spel, deels doordat op het laatste nippertje een achterspeler de bal nog uit het doel wist te werken, bleef het aantal doelpunten tot twee beperkt. Voorts mag in dit verband niet onvermeld blijven, dat De Boer, die in deze ontmoeting als middenvoor niet slecht debuteerde toen hij de bal slechts voor het intrappen had, op unfaire wijze deze mooie kans werd ontnomen, wat de VOORWEDSTRIJDEN DAMKAMPIOENSCHAP Twee partijen in de tweede ronde van het damtournooi „Voorwedstrijd kam pioenschap van Nederland" werden Zater dagavond in Rotterdam gespeeld: een tref fen tussen de Noordhollandse kampioen1 Laros en de Zuidhollandse kampioen v. d. Staay. Wat niemand had verwacht, gebeurde: Laros leed een gedecideerde nederlaag. Na een Hollandse partij, kwam het spel met de 45ste zet in een variant van de Woldoubystelling. Op het juiste moment had Laros met een nadelige remise genoegen moeten nemen. Het was in de stand: wit, Laros: stukken op 25, 27, 28, 32, 33, 35, 37, 38, 39; zwart, v. d. Staay, stukken op 3, 11, 13, 16, 18, 19, 21, 23, 24. In de partij volgde: 28-22, 21-26, 33-28, 3-9, 38-33, 9-14, 39-34, 16-21 en wit gaf op. Door dit resultaat is Laros' kans voor het behalen van de kampioenstitel wel zeer verkleind. Hoe Dukel damde. Dukel toonde zich tegen Zeeland's kam pioen, Sinke, in zijn beste vorm. Op fraaie wijze wist de D.C.IJ.'er zijn tegenstander in het nauw te drijven, zodat deze op ver lies kwam te staan. Er ontstond echter toch een boeiend eindspel in de volgende cijfer- stand: wit Sinke: 45, 29, 28, 27, 19; zwart: 9, 12, 16, 17, 18, 20, 35. Dukel aan zet forceerde als volgt winst: 9-13, 19x8, 12x3, 28-23, 20-24, 23x21, 24-33. 21-17, 33-38, 17-12, 38-43, 12-7, 43-48 en wit gaf op. Doordat Sinke in de eerste ronde reeds van v. d. Staay verloor, heeft de Rotter dammer de leiding in het tournooi. De stand der deelnemers luidt: v. d. Staay 2 gesp., 4 pnt.; B. Dukel, 2 gesp., 3 pnt.; O. Doornbos, 1 gesp., 2 pnt.; H. On- nink, 1 gesp., 1 pnt.; P. Leythe, 1 gesp., 1 pnt.; Maertsdorff, 1 gesp., 2 pnt.; H. Laros, 2 gesp., 1 pnt.; A. Jurg, 1 gesp., 1 pnt.; J. Lammers, 1 gesp., 1 pnt.; Bandstra, 1 gesp., 0 pnt.; J. v. d. Heuvel, 1 gesp., 0 pnt.; J. Sinke, 2 gesp., 0 pnt. De Limburgse kampioen Ch. Timister moest zich uit het tournooi terugtrekken. Daarvoor speelt de heer Maertsdorff uit Maastricht, tweede aankomende in Lim burg, mee. Vanavond om 6 u. 15 zal over Hilversum 1 door de heer J. de Kluyver een voorbe schouwing over het tournooi worden gegeven. 3aarvergadering districts- bond Noordholland Een zeer belangrijke jaarvergadering werd Zaterdag in Alkmaar door de Districts Dambond Noordholland gehouden. Het hoofdbestuur werd als volgt samen gesteld: J. B. v. d. Steen, Amsterdam, voorzitter; N, Oud, Heemstede, wedstrijdleider; v. Ut- teren, Amsterdam, 2e secretaris; P. Beers, Noord-Scharwoude, penningmeester; Lei- brand, Den Helder, le secretaris. Aangenomen werd dat in het seizoen 1949-1950 de hoofdklasse-competitie in Van Opbergen uit een door Luppens gege ven voorzet, welke De Boer zeer tactisch liet lopen voor zijn in gunstiger positie staande clubgenoot. Tot di'ie minuten voor het einde behield Stormvogels deze voor sprong, vooral dank zij Goedhart, die onvermoeid scheen en vrijwel overal op dook, waar gevaar dreigde, en Piet Kraak, die déze middag heel wat werk kreeg te verzetten, doch er buitengewoon goed het oog in had. Ook Schuit en invaller Hemkes. speelden lang niet kwaad. Schoorl, die nog niet de oude was. gaf naar onze mening de middenvoor van Sparta te veel bewegings vrijheid, maar heeft toch menige aanval onderbroken. Drie minuten voor het einde haalde Den Boer, de gevaarlijkste man uit de Rotter damse voorhoede, de bal keurig om. Kraak stopte het leder nog, doch het kwam via het houtwerk bij een toestormende Spar taan die de bal maar voor het inkoppen had. Noordholland wordt teruggebracht op 10 clubs. Twee eerste klassen van 10 clubs elk zullen onder leiding van de algemene wedstrijdleider van het hoofdbestuur komen te staan. De tweede klasse-competities kunnen door districten als Kennemerland en Am sterdam zelf worden geregeld. Verder werd goedgekeurd dat de districtsbond Noordholland, de Nederlandse Dambond zal verzoeken, een belangrijke wijziging in de tournooien om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland aan te brengen. Besloten werd op tweede Paasdag in Haar lem een groot Nationaal damtournooi te organiseren. De jaarlijkse wedstrijd Amsterdams tien talRest van Noordholland werd vastge steld op Hemelsvaartdag en wel in Zaan dam. Voor het afhandelen van verschillende belangrijke punten werd een vervolgver- gadering in het vooruitzicht gesteld. Avond voor de T.B.C.-bestrijding De Wiljo-band heeft Zaterdagavond in het Patronaatsgebouw een uitvoering, ten bate van de Velsense vereniging voor t.b.c.- bestrijding, gegeven. Deze avond is een succes geworden: de zaal was tot in alle hoeken bezet. Met een kort woord opende de heer A. Rolloos de avond. Hij wees op de nood zakelijkheid der t.b.c.-bestrijding en wekte de toehoorders op om dit werk te steunen. Volgens was de daad aan de Wiljo-band en een cabaret-gezelschap om de aanwezi gen van hun talenten te laten genieten. Muziek, zang en vlotte sketches vormden het programma. Het langdurig applaus was het bewijs dat de aanwezigen het gebodene op prijs stelden. De artistieke leider W. F. van Rooyen Visser komt een woord van hulde toe over de goede verzorging en het vlot verloop van de avond. Dienstbode voorkwam diefstal Bij een bewoner van de Driehuizerkerk- weg te Velsen is gepoogd uit een achter de woning staande schuur een twetal rijwie len te ontvreemden. De dienstbode, die toevallig de achter deur opende, zag een man hard weglopen. De schuur werd vermoedelijk met een valse sleutel geopend en de rijwielen ston den klaar om meegenomen te worden. MARKTBERICHT Visaanvoer. 36 kisten tarbot en tong. 40 kisten wijting. 200 kisten schol. 100 kisten schar. 32 kisten kabeljauw. 10 kisten diver sen. Totaal 418 kisten. Besommingen. IJM 70, Zeehond f 3850. KW 17' f 814; KW 69 f 2596; KW 107 f 2350; UK 90 f 81. K. V. P.-VERGADERING. Woensdagavond houdt de Katholieke Volkspartij in het Patronaat een grote pro- pagandabijeenkomst, waar de partijvoor zitter, de heer W. J. Andriessen spreken zal over „In de branding". JEen dieren»complex „Wat wilt u hebben; een zebra, een tijger (uit voorraad leverbaar), deze leeuw of zijn wijfje, een aap, als u dat beter schikt, een was- of een bruine beer.tja, dan heb ik hier nog een walrus." Toch is het geen circus-directeur, die zijn levende have uitverkoopt, die hier aan het woord is. De dieren hebben bovendien hun gevaar lijke eigenschappen met hun leven reeds lang geleden verloren, hoe dreigend en schrikaanjagend hun koppen, die keurig zijn uitgestald op een canapé, ook kijken. De gelukkige bezitter van deze originele collectie is de heer L. Rietveld, een Haar lems assuradeur, die voor de tweede we reldoorlog een bezoek bracht aan Zuid- Afrika. Bij die gelegenheid schoot de heer Rietveld op een jachtpartij twee zebra's en de huiden van deze dieren voerde hij als trofee terug. Maar het lijkt wel of, als je een keer met ontzielde beesten begint, je er niet meer mee kunt ophouden, net als met postzegels, sigarenbandjes of lucifer doosjes. Vrienden en kennissen deden hun jachtbuit aan de heer Rietveld over, die alles keurig prepareerde en waar nodig een nieuwe kop construeerde. Zijn vrouw kwam op het lumineuze idee de „Artis" dienstbaar te maken aan Prins Carnaval. Een gedachte, die al dadelijk succes had. Want in het Limburgse Neder- derdë"dóëlpunt"van 'vSV, "nadat'tevoren «nglaan 60; secretaris A J. Martens, Vel- Sterk een fout van de Rotterdamse rechts- scrweg 4; pemimgmeester K. Human, achter met een doelpunt had bestraft. Het was en bleef een enthousiaste wed strijd. Meermalen had scheidsrechter Van der Kooy reden, om straf op te treden, meestal tegen de soms te fel en als slechte verliezers optredende Rotterdammers. Toen VSV eenmaal een voorsprong had behaald, kwam Neptunus opzetten. De situatie voor de IJmuidenaren werd zeer gevaarlijk. Van de Gevel zakte in de ver dediging af en in een cretiek ogenblik ver oorzaakte hij nog een vrije trap. Leen Vente plaatste de bal goed voor doel en De Kok verkleinde de achterstand. De Rotterdammers hadden weer een kans ge kregen, om de achterstand in te lopen. Zij voerden het spel echter te ver door. Lang- zamerhand kwam VSV weer opzetten. Na goed werk van Sterk plaatste deze de bal naar Van Onselen, die de eindstand op 41 bracht. Weggebruikers opgepast In de laatste tijd wordt door de politie een verscherpte controle gehouden op ver keersovertredingen. Nagenoeg elke dag worden verscheidene personen bekeurd omdat zij rijden zonder licht of bel en uit hoofde van andere over tredingen. Aan wielrijders wordt in ernstige over weging gegeven zorg te dragen, dat de rij wielen behoorlijk in orde zijn en de ver- keersvoorschriften worden opgevolgd. Geen behang, geen verf Mocht het met de bouw van de 25 wo ningen aan de Munnikenweg vlug gegaan zijn, het afwerken daarvan heeft nogal wat voeten in de aarde. Het is het gebrek aan onderdelen die deze stagnatie hoofdzakelijk veroorzaakt. Er is namelijk een groot tekort aan afslui ters en stopcontacten, zodat de electriciens niet verder kunnen. De betreffende in stanties kunnen nog steeds niet tot over eenkomst komen over de kleur van de verf en het behang, hetgeen tengevolge heeft, dat ook de schilders en behangers niet op kunnen schieten. De aannemer Koolman is er echter van overtuigd, dat de eerste vier woningen binnen twee a drie weken klaar zullen komen. Om de rest van deze wnoingen klaar te krijgen moet evenwel nog hard aangepakt worden, hetgeen het tekort aan arbeiders bijna onmogelijk maakt. weert schreven ze: „Stuur ons de hele col lectie maar. We hebben stad en land afge zocht naar échte dierenhuiden, maar heb ben ze nergens kunnen vinden". Zo zullen straks de stoffelijke omhulsels van wat eens rondsloop in Poolse bossen, in ge strekte pas over de Afrikaanse heuvels sprong, klauterde in de Sumatraanse klap pers of blazend de neusgaten boven het zilte nat verhief de Limburgse lachlust opwekken. En waarom niet? Een vermom ming is een onschuldig vermaak. Als het maar bij de maskerade blijft. D.B.V.O. kent huurbijslag toe Met het oog op de moeilijkheden, welke waren gerezen ten aanzien van de huur betaling van de woningen aan de Dekker straat in Beverwijk, deelt het gemeente bestuur mede, dat het D.B.V.O. aan de betrokkenen een bepaalde huurbijslag heeft toegekend, behoudens in enkele ge vallen, waarin de gezinsinkomsten vol doende geacht worden. Voorwaarde voor het toekennen van de huui'bijslag is echter, dat de volledigje huur betaald wordt. Aan de betrokkenen is voorts medegedeeld, dat in geval van niet-betaling der huur, de gemeente geen verdere hulp zal verlenen bij eventuele uitzetting op last van de kantonrechter. Hun zal dan geen andere woonruimte in het vooruitzicht gesteld worden. Programma H.O.V.-concert Woensdag 4 Februari zal het derde H. O. V.-concert in Beverwijk plaats hebben in het K.S.A.-gebouw, onder leiding van Kees Hartvelt. De volgende werken staan op het pro gramma: 1 De Italiaanse in Algiers (Ros sini); 2 Een kleine nachtmuziek (W. A. Mozart); 3 Vier delen uit de Arlesienne Suite (G. Bizet); 4 Twee Engelse melodieën (Ed. Grieg) en 5 Espagne (Chabrier). Voor ouders van militairen Woensdag zal om 8 uur in het K.S.A.- gebouw aan de Peperstraat een avond ge geven worden voor de ouders* van de mi litairen in Indonesië. Aalmoezenier P. Schoonebeek, die pas uit Indië is terug- gekeerd, zal dan van zijn bevindingen ver- tellen en verslag uitbrengen over de In- dië-reis, waarbij enige films zullen wor den vertoond. Ook de ouders van de jonge mannen, die nog naar Indië zullen gaan, zijn natuurlijk van harte welkom. Voor eon medaille In een brief gericht aan het tentoonstel lingscomité „Kennemerland" hebben Bur gemeester en Wethouders een bedrag van 25 beschikbaar gesteld tot aanschaffing van een kleine medaille voor de aanstaan de grote bloemententoonstelling. WEER EEN B.A.R.V.-REVUE. Het bestuur van de Beverwijkse Amu sement Vereniging heeft het plan opgevat om op 26 April nog een revue op te voe ren in het Kennemer-Theater. De heer A. Dors, die de revue „Vreugde" zelf schreef, heeft ook nu weer de tekst van de nieuwe revue verzorgd. Creutzberglaan 38. Groenten: voorzitter Jac. P. Nijssen, Kcrkweg 67, Santpoort; secretaris J. C. Muyen, Alkm.weg 145a; penningmeester D. Schipper, Noorderwijkweg 80. Historische optocht: voorzitter ir. K. L. Moens, Rustenburgerweg 28, Bloemendaal; secretaris P. v. d. Esch, Beecksanglaan 104. Volks- en Kinderfeesten: voorzitter H. A. J. v, d. Bcrgh, Moensplein 20; secretaris D. Ivoger, Vondellaan 104. Sport: J. A. ten Napel, Stationsweg 55 le Velsen; secretaris-penningmeester Th. Reynders, Akerendamlaan 10. Muziek, zang en toneel: voorzitter P. ^iege, Lijsterbeslaan 12; le secretaris J. da I Roos, Berkenlaan 32; 2e secretaris C. Ris, 1 Alkm. weg 124. Illuminatie en straatverlichting: voorzit ter R, J. Vos, Wijkermeerweg 98; le secre taris G. J. Appelman, Beecksanglaan 76; 2e secretaris J. Molenaar, Bagijnestraat 25. Winkelweek; voorzitter E. O. M. Buiten huis, Zeestraat 33; secretaris A. van Her wijnen. Kastanjestraat 11. Pers- en Propaganda: voorzitter C. F. van Dam, Vondellaan 85; le secretaris J. Burger Stumphiusstraat 17; 2e secretaris K. Thomas, Adrichemstraat 24. Pluimvee: voorzitter H. J. Vessies, Kie vitslaan 17 te IJmuiden-Oost; secretaris R. Akse, Torenstraat 49. VROUWENBOND. Op Donderdag 29 Januari houdt de af deling Beverwijk-Velsen van de Neder landse Christen Vrouwenbond een verga dering in het Verenigingsgebouw aan de Schans. De heer Buynen. directeur van het doof- stommeninstituut „Sarepta" zal die avond oen causerie houden over zijn werk aldaar. „PROBLEMEN DER ARBEIDERSJEUGD" Op 12 Februari zal de Katholieke Ar beiders Beweging, afdeling Beverwijk, wederom een avond beleggen voor de le den. Mevrouw C. Boudens-van Heel zal dan spreken over: „Katholieke gezinsge bruiken, speciaal voor de jongeren", waarna George de Vos, de talentvolle spre ker van de Kaj otters-avonden de „Pro blemen der Arbeidersjeugd" zal behan delen. T.O.V. HERDENKT 15 JARIG BESTAAN. De R.-K. Toneelvereniging „Tot Ons Vermaak" zal op 28 Januari aanstaande op feestelijke wijze het feit herdenken, dat zij voor 15 jaar werd opgericht. Dit derde lustrum zal gevierd worden in café „Schey- wijck" en het programma zal verzorgd worden door de leden zelf. Bij die gelegenheid zullen tevens de ju bilarissen gehuldigd worden. AANRIJDING OP EEN GEVAARLIJK PUNT. Het is en blijft een gevaarlijk punt, dat kruispunt van Zeeweg, Velserduinweg en Cederstraat. Zaterdag in de namiddag kwamen een personenauto en een vracht auto met elkaar in onzachte aanraking. Gelukkig kwamen de inzittenden van bei de wagens er met de schrik af en viel alleen materiële schade te betreuren. DE KENNEMER ONDERWIJZERS TONEELCLUB WEDEROM PARAAT. Nauwelijks liggen de opvoeringen van „Het Raadsel" achter ons, of de leden van de K.O.T. hebben al weer voorbereidingen getroffen om op de Nationale Feestdag met een passend stuk voor de schooljeugd voor de dag te komen. Men heeft het oog laten vallen op „De Deserteur", dat speelt tijdens de Franse overheersing. Ageoda voor Beverwijk MAANDAG 26 JANUARI 1948. Luxor-Theater. 7 en 9.15 uur: De 7e misdaad (18 jaar). Kennemer-Theater. 7 en 9.15 uur: In vrede leven (14 jaar). W. B.-Theater. 8 uur: Baby zonder ver gunning (18 jaar). Kennemer-Theater: Toneelvereniging „Havenkwartier" met: „Je hebt 't, of je hebt 't niet". Ver. gebouw, Populierenlaan. 8 uur: Soc. Dem. Jongeren: „De nieuwe koers" met „De zaak AD" van H. Bouber. Veiling Kennemerland. 8 uur: Voorlich tingsvergadering Plaatselijke Prijzencom missie met: „De burgerij en de prijzen". DINSDAG 21 JANUARI 1948. Raadhuis. 1112 uur: Spreekuur Wet houder Slachthuis, Gasbedrijf en Werklie den. Bioscopen als op Maandag 26 Januari, behalve het W. B.-Theater. K.S.A.-gebouw. 8 uur: St. Odilla Blin- denavond. Café Scheywijck (Boeweg). 8 uur: Ver gadering winkelierscombinatie „Plan West" FEUILLETON Mijnheer Melvil's wonderlijke fanfasie door W. H. Lane Crawford 26) „Er zullen er toch in ieder geval wel genoeg zijn om er vier uit te zoeken, zoals wij ze nodig hebben?" Michael was niet erg enthousiast. „Ik denk niet, dat mijnheer en mevrouw Gar land er veel voor zullen voelen hun kin deren voor een avond uit te lenen". „Maar dat zullen wij ze ook niet vra gen", maakte Christopher duidelijk. „Wij zullen de kinderen uitnodigen om hier wat te komen spelen en omdat het laat kan worden, zullen we aanbieden ze hier te laten overnachten. Betty zou met ze mee kunnen komen". Hij kreeg plotseling een ingeving: „Betty zou eigenlijk best het kindermeisje kunnen zijn". Michael schudde energiek het hoofd: „Ik wil niet, dat Betty hierin gemengd wordt". „We zullen een kindermeisje hebben, die dat doet". „O, dus we gaan de dingen doen, zoals het behoort". „Waar zul je de kinderen zo gauw van daan halen?" Henry keek Christopher spottend aan. „Natuurlijk, dat is de moeilijkheid", gat deze toe. „Ja, dat is de moeilijkheid", herhaalde Hij werd gesteund van een zijde, waar- Michael en hij klemde zijn lippen stijf op vandaan allerminst steun was te verwach- elkander. ten. „En dat wil ik ook niet", zei Henry „Maar tenslotte komt het er op neer nadrukkelijk, en hij sprong op. iemand te vragen ons voor een avond wat „Maar waarom niet? Betty is zo goed kinderen te lenen", bedacht Christopher als van de familie", zei Christopher ver- optimistisch. baasd. „Dat is alles", klaarde Michael op. j „Ik wil niet, dat haar iets verteld „Nu, Betty heeft een hoop broertjes en wordt", viel Henry driftig uit. „Ik wil niet zusjes, niet waar?" dat er iets aan wie dan ook wordt verteld". Michaels optimisme kreeg een' schok, j „Daar ben ik het geheel mee eens", zei „Ja, ze heeft er wel een paar", zei hij be- Michael. dachtzaam. I „Wat wil je dan?" kaatste Christopher vinnig terug. „Wil je, dat ze het in de krant lezen?" „Er mag niets verteld worden. Aan niemand", hield Henry koppig voet bij stuk. Christopher fronste zijn wenkbrauwen. Michaels verlegenheid en Henry's stijf koppigheid hadden zijn plan, dat volgens hem, een grote kans van slagen had, ver ijdeld. Henry bevond zich in een moeilijke situatie; hij kon niet verwachten zich te redden zonder enig risico te nemen. Maar het is moeilijk iemand te helpen, die niet geholpen wil worden. Christopher leunde achterover in zijn stoel, hij sloot zijn ogen en gunde zijn hersens enige rust. Hij was niet van plan Henry in zijn moeilijkheden in de steek te laten, dat zou hij nooit doen, want hij was er zich van bewust, dat hij Henry veel had te danken, maar voor het ogenblik had hij het opgegeven een oplos sing te vinden van het probleem. Het was dan ook ontmoedigend, dat ieder voorstel, dat hij bracht, onmiddellijk werd verwor pen, zelfs voor dat de mogelijkheden er van waren besproken. Maar juist toen zijn geest werkeloos was en hij niet de mnste moeite deed om zich te concentreren, kwam de inspiratie. Hij ging plotseling rechtop in zijn stoel zitten en riep opge wonden: „Maar natuurlijk! Hoe is het mogelijk, dat ik daaraan niet eerder heb gedacht!" Henry keek hem vragend aan. „De kinderen van je zuster!" HOOFDSTUK VIII. Familie gezocht. Henry, wiens rusteloosheid Tobias stoor de, zodat deze al twee maal een andere plaats op 't haardkleedje had moeten op zoeken, begroette Christophers geniale vondst niet met veel enthousiasme, maar Michaels gelaat klaarde op. „Dat is een schitterend idee!" roep hij uit. „Het lijkt mij inderdaad niet slecht", gaf Christopher bescheiden toe. „Het lost in één slag alle problemen op", zei de ander. ,Ja, er worden werkelijk enige proble- Goed jaar voor Personeelvereni- ging „De Plaatwellerij" De Personeelvereniging van „De Plaat wellerij" heeft met haar eerste jaarverga dering in het nieuwe schaftlokaal van het bedrijf kunnen vaststellëh dat zij een goeda plaats onder het personeel heeft ingeno men. De heer C. van Voorbergen, voorzitter, schetste de grote voldoening over het afge lopen jaar. temeer daar de vereniging „zonder financiën" is begonnen en thans „een stootje" kan hebben. Het ledental ia flink gegroeid en steeg van 114 tot 182, zijnde ongeveer vijfenzeventig procent van het gehele bedrijfspersoneel. Vervolgena releveerde de voorzitter wat de vereniging reeds heeft gepresteerd en noemde de ver schillende uitvoeringen, lezingen en excur sies, welke alle uitstekend zijn geslaagd. Er is verder contact gezocht met de personeel vereniging van het filiaal te Hoensbroek en zelfs bestaan er plannen om te komen tot een vacantie-uitwisseling onder de leden. Het éénjarig bestaan zal Zaterdag 7 Fe- men door opgelost", vond Christopher, die bruari in gebouw „Concordia" met voorzichtig was geworden. „Henry is hun oom en het is heel normaal, dat hij ze hier uitnodigt tijdens de Kerstdagen. Ze zijn ongeveer van de leeffijden, die wij nodig hebben, en zij zullen zeker op Henry lij ken, want ze zijn van zijn eigen vlees en bloed". „Ja, dat is zo!" Michael bleef zijn vriend met open mond aanstaren, zeer onder de indruk van zoveel genialiteit. (Wordt vervolgd). feestavond worden herdacht. Bij de bestuursverkiezing zag de heer A. de koning zich herkozen en in de plaats van de heer v. Eerden werd de heer S. Stammis benoemd. De bibliotheek zal bin nen afzienbare tijd gelegenheid geven lec tuur te betrekken. Vele mooie boeken zijn aangekocht. Het bibliotheekbestuur is op gedragen aan de heren P. Kramer, A. Kok, M. J. Lafeber en C. van Voorbergen. Als bibliothecaris zal de heer D. Koutstaal fun geren.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 3