Venco Uw merkemsegels! 10.000fu/d&t OAnptyz&i NE0PH0T0 16990 17696 Belastingconsultatie Bureau Actie voor federalistisch België Kort en Bondigi SPeel9oed uit Vroomshoop brengt deviezen in het laatje Luidsprekers dienstbode Orgel, Piano, Vleugel of Baby Piano U BELT Stofzuiger Hartendorp Accountantskantoor W. DE GROOT DINSDAG 24 FEBRUARI 1948 JJMUIDER COURANT Waals congres in Brussel Walen vormen kwijnende minderheid Onze correspondent te Brussel telefo neerde oiis gistermorgen: Ongeveer duizend personen hebben Za terdag en Zondag het vierde Waalse Con gres te Brussel bijgewoond. Er werd een resolutie aangenomen, waarin gewezen wordt op het feit dat tweederde van de Waalse Kamerleden van het Belgische par lement gewonnen zijn voor de hervorming van de Belgische staat op federalistische basis. Hoewel het parlement een daartoe strekkend wetsvoorstel niet eens in •over weging heeft genomen, moet de actie vol gens de Waalse leiders voortgezet worden „teneinde een vrij Wallonië te krijgen in een sterk verenigd België". De samenwer king tussen een federalistisch Wallonië en Vlaanderen zal een redelijker unie be tekenen dan de oude Belgische staat, al dus de Belgische minister Mérot, die het congres presideerde. Zondagmiddag kwam een Waalse pries ter. kapelaan in een Brusselse voorstad, aan het woord. Hij hield een hartstochte lijke rede, waarin hij de Vlamingen brand merkte als de verraders van de beide we reldoorlogen en hij had ook voor de Neder landers geen goed woord over. „Nederland zal", zo beweerde hij „de Benelux exploi teren om de Zeventien Provinciën van 1815 te herstellen. De Vlamingen zullen moeten kiezen tussen Franse wijn en Hollandse kaas". Het ziet er naar uit, dat de Belgische geestelijke overheid strenge sancties zal treffen tegen deze priester. Een Waals Kamerlid wercj heftig uitgefloten toen hij beweerde dat het federalisme geen oplos sing brengt voor de typische kwaal van dé steeds toenemende ontvolking van het Waalse land. „In 1980", zo verklaarde een Luiks hoogleraar „zullen er twee maal zoveel Vlamingen als Walen zijn". De resultaten van de volkstelling zul len een herziening van het aantal kamer zetels nodig maken. Op de 207 zetels komen er dan 107 toe aan de Vlamingen, 69 aan de Walen en 31 aan de Brusselaren. Deze laatste zullen zeker niet de weg van het separatisme opgaan. Tweeduizend spoorwagons voor Nederland Het geall. bestuur in Duitsland maakt be kend, dat het 2000 goederenwagons aan Nederlai#! en 1.727 goederenwagons aan Polen heeft overgedragen. Het zal voorts 6.360 wagons aan Frankrijk, en 1.050 goe derenwagons aan Griekenland verkopen. Polen en Nederland hebben in totaal 2.335.000 dollars betaald voor de door hen ontvangen goederenwagons, welke'oor spronkelijk 6 millioen dollar hebben ge kost. De persafdeling van de Nederlandse Spoorwegen deelt mede, dat de 2000 wa gons reeds geruime tijd geleden zijn ge leverd, zodat het wagenpark -thans geen uitbreiding heeft ondergaah. Prof. ir. W. Schermerhorn sprak over de Indische kwestie Prof. ir. W. Schermerhorn heeft in Leeuwarden voor het gewest Friesland van de Partij van de Arbeid gesproken over de Indonesische kwestie. Hij zeide onder andere, dat hem vaak de vraag was gesteld, waarom Nederland niet onmiddel lijk na de bevrijding het gezag in Indïë beeft hersteld. Het antwoord luidde: omdat prof. Gerbrandy een accoord getroffen had met de geallieerden, dat bepaalde, dat In donesië onder militair bevel zou blijven van de geallieerden. De neutraliteitspolitiek .van Engeland was nuttiger voor de republiek dan voor ons, zeide prof. Schermerhorn. De politiek van de huidige regering is een poging om het Indische volk niet voor de tweede maal te becu.egen. Nederland en Indonesië zul len beide zoveel souvereiniteit overhouden, als ze aan de nieuwe unie overdragen, aan welks hoofd de Koningin staat. Op cultu reel- en economisch gebied hebben zij ge meenschappelijke belangen. Spreker zeide voor de toekomst gema tigd optimistisch gestemd te zijn. De souve reiniteit, waarmee zoveel en zo vaak wordt geschermd, is volgens prof. Schermerhorn een verouderd negentiende eeuws begrip. De Nederlandse Vrouw 1898-1948 Chr. Vrouwenbonden zien van medewerking af Het hoofdbestuur van de Nederlandse Chr. Vrouwenbond deelt met instemming van de hoofdbesturen van de Bond van Gereformeerde Vrouwenverenigingen in Nederland, de Bond van Christen-Boerin nen in Nederland, de Bond van Gerefor meerde Vrouwenverenigingen Art. 31, de Bond van Meisjes verenigingen op Gerefor meerde grondslag, de Bond van Hervorm de Meisjes verenigingen op Gereformeerde grondslag, en de Bond van Chr. Gerefor meerde Meisjesverenigingen in Nederland mede, dat het zijn medewerking zal ont houden aan de werkzaamheden van de Stichting Tentoonstelling de Nederlandse Vrouw 18981948, welke georganiseerd wordt ter gelegenheid van het regerings jubileum van de Koningin, omdat de stich ting gemeend heeft te moeten besluiten de tentoonstelling op Zondag geopend te hou den. De bonden zien zich door dit besluit van de stichting genoodzaakt haar leden en afdelingen te adviseren zich te onthouden van enige medewerking, ook plaatselijke Letterkundigen protesteren tegen verbod van „J. P. Coen" De Vereniging van Letterkundigen heeft een motie gericht aan de burgemeester van Amsterdam. In deze motie wordt ge zegd „dat door een misplaatste actie de voorbereidende opvoering van Slauwer- hoff's „Jan Pieterszoon Coen" op de Boe kenweekavond van de commissie tot pro paganda van het Nederlandse Boek in een actuele politieke sfeer is betrokken, dat door het verbieden van dit stuk de ware porté en de ware oogmerken van de boe kenweekcommissie zijn opgeofferd aan een willekeurige politieke uitleg, dat grove misvatting in het onverhoedse en niet ge motiveerde verbod in feite haar officiële bekroning vindt en bovenal, dat de vrij heid van het litteraire en culturele leven in ons land hierdoor wordt aangetast". De Vereniging van Letterkundigen protes teert met algemene stemmen principieel en met klem tegen het uitgevaardigde Verbod. De Belgische romancier Charles Plisvier stelde voor een memorandum aan de UNO te zenden en de Waalse verdrukking naar het voorbeeld van de Ierse en Tsjechische tragedies internationaal bekend te maken, onder meer door oprichting van Waalse bureaux te Parijs, Londen en zelfs Den Haag. Het congres verliep over het algemeen vrij onopgemerkt. Er was geen politie en er kwamen geen incidenten voor. Ongastvrije brievenbus Een brievenbus kan in de kou een on aangename tocht-veroorzaker worden en moeder de vrouw is er dan bij vorst meestal ook als de kippen bij, om deze opening met kranten of doeken dicht te metselen. Maar de post, die zich overi gens de beweegredenen van zijn klanten opperbest voorstellen kan, moet maar zien, dat hij zijn brieven in de verstopte bus wurmt en de krantenbezorger staat voor het probleem, om het laatste nieuws öf door het sleutelgat öf hele maal niet af te leveren. Aangezien de kranten gelukkig piet meer door het sleutelgat kunnen en nademaal ook de post voor onoplosbare vragen komt te staan, zouden kouwelijke Velsenaren tot wederzijds genoegen alleen maar een van boven vastgeprikte en dus verder losse krant of lap voor het tochtgat kun nen hangen. Zowel post als krantenman zullen dankbaar gestemd worden door zoveel hulp. Jonge industrie verschaft werk aan honderd arbeiders HAARLEM EN OMGEVING Ds. J. Kramer te Nieuw Buinen heeft bedankt voor het beroep als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Aalsmeer. Voor het beroep als predikant bij de Ned. nerv. Gem. te Lisse heeft bedankt Ds. A. Sonneveld te Térheijde. Wegens ziekte van de sopraanzangeres Jigwalda van Ittersum zal het concert, dat zij zou geven in het Gem. Concertgebouw te Haarlem niet doorgaan. In plaats van Jiswal- da van Ittersum zal de pianist Willy Meeu- wisse op 26 Februari een pianorecital geven met werken van Haydn, Mozart, Schubert, Debussy, Satie, Flothuis, Bartok en Meeu- wisse. Benoemd is tot onderwijzer aan 'dé Chr. Opleidingsschool „de Noorderschool", Velser- straat 55, de heer H. Kok te Duivendrecht. Een der wegen in de Industriewijk in de Waarderpolder hebben B. en W. van Haarlem de naam van Ir. Lelyweg gegeven. Uitspraak in Lunapark-proces in Egypte Contracten met Ali Hassan zijn verbroken verklaard De ïpchtbank te Cairo heeft uitspraak gedaan in het „Lunapark-proces". De Ne derlandse Lunapark-exploitanten, 'die in Maart van het vorige jaar naar Egypte waren vertrokken, procedeerden tegen de impressario Ali Hassan wegens het niet nakomen van contractuele verplichtingen. Ali Hassan daarentegen had beslag laten Magnesium-metaal wordt door zuren niet leggen op de Lunapark-installaties en eiste aangetast, doch ter voorkoming van cor- van de Nederlandse exploitanten schade- rosie moeten alle producten op een be- vergoeding. paalde manier van een beschermende laag De rechtbank heeft thans beslist, dat het of van een verflaag worden voorzien. In contract tussen de Nederlanders en Ali Nederland worden magnesium-buizen bij Hassan is verroken en dat geen van devervaardiging van kinderwagens ge- partijen schadevergoeding zal kunnen bruikt. Voorts verwerkt men hier reeds op bescheiden schaal magnesiumplaat. ARGENTINIë SLAAT ZIJN VLEUGELS In Amerika wordt magnesium uit zeewater gewonnen De winning van magnesium geschiedt in Amerika uit zeewater en uit ondergrondse zout-waterlagen. Uit grote hoeveelheden zeewater wordt langs chemische weg mag nesium-chloride afgescheiden. Uit deze stof scheidt men langs electrolytische weg magnesium af. Uit een kubieke meter zeewater wordt ongeveer 600 gram mag nesium gewonnen. Het aldus gewonnen metaal, dat twee derde van het gewicht van aluminium heeft, smelt bij 650 graden Celsius. Men ka'n dit metaal, dat in vloei bare toestand even gemakkelijk als water stroomt, uitstekend voor de meest inge wikkelde gietvormen gebruiken. Voor legering gebruikt men doorgaans man gaan en aluminium in kleine hoeveelheden. De alliages bezitten een grote sterkte en zijn doorgaans bijna vier maal zo licht als staal. Voor het bewerken van magnesium zijn bepaalde voorzorgen nodig, omdat het metaal in poeder-, schilfer- of spaander toestand een h'oge mate van brandbaarheid bezit. Het gerede product, dat reeds op grote schaal in de vliegtuigbouw wordt ge bruikt voor motoronderdelen, deuren, zit plaatsen en benzinetanks is onbrandbaar. Het grootste deel van de Nederlandse Lu napark-exploitanten zal nu zijn materiaal van het terrein van Ali Hassan aan de Nijl weghalen. Men hoopt nu spoedig in Cairo op een ander terrein onder leiding van een andere impressario een nieuw Lunapark te openen. Voorts ligt het in de bedoeling in 1949 een Lunapark in te richten bij de wereldtentoonstelling te Cairo. Groter winstmarge voor kruideniers Gevulde repen kosten nu 11 cent De resultaten van een sedert geruime tijd ingesteld onderzoek naar de positie van het kruideniersbedrijf hebben de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening aanleiding gegeven een marge verhoging voor enkele artikelen toe te staan.. Deze margeverhoging, welke twee cent per 100 gram bedraagt, zal gelden voor biscuits, fabriekmatig bereide koekjes, gevulde chocolade-stukjes, gevulde cho colade-repen, bonbons en suikerwerken. Voor chocoladeproducten heeft deze regeling reeds haar beslag, gekregen. De prijs van een gevulde reep komt thans op 11 cent. De margeverhoging mag niet worden toegepast op pure chocoladeproducten waarvoor uitzonderingsprijzen zijn vast gesteld. Overwogen wordt, of de marge nog ten gunste van de kruidenier bij enig ander product kan worden verhoogd. Bevroren aardappelen zijn nog bruikbaar In vele# gezinnen is men tot de onple zierige ontdekking gekomen,.dat de win tervoorraad aardappelen bevroren is. Vaak zijn de z.g. „bevroren" aardappe len niet werkelijk bevroren. De zoete smaak kan reeds ontstaan bij het bewa ren op een temepratuur van omstreeks 5 graden boven het vriespunt. Wanneer deze aardappelen een tijdlang in een verwarmd vertrek worden bewaard, verdwijnt de zoete smaak weer. Soms kan dit echter wel 2 a 4 weken duren. Moet men er in middels toch van eten, dan kan men de aardappelen het best verwerken in stamp potten met een zoete smaak, bijvoorbeeld stamppot van uien, rode kool, bieten of zoete appeltjes. Ook kan men er met uien, en wortelen hutspot van maken. Wanneer aardappelen werkelijk bevro ren zijn, zijn ze keihard. Bij ontdooien worden zij dan zeer slap en bederven spoedig. Men moet ze daarom op een koele plaats bewaren en zoveel mogelijk ge bruiken, voor de dooi invalt. Daar deze keiharde aardappelen niet te schillen zijn, moeten ze voor het gebruik goed schoon geboend worden en met weinig water ge kookt. Wanneer ze gaar zijn, kan men ze pellen. IJmuiden-Oost Aanrijding in de tunnel Vanmorgen om kwart voor negen kwa men in de tunnel de vrachtauto's van de firma Vte IJmuiden en die van een was serij met elkaar in botsing. De wasserij auto werd aan de achterzijde openge scheurd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. SCHEEPVAART IJMUIDEN Binnengekomen vissersschepen. tt,, TT. 23 Februari 1948 IJM 73. Utrecht, rederij De Vem, 10 Febr. vertrokken, vis. IJM 25, Flamingo, rederij Marezaten, 10 Febr., vertrokken, vis. IJM 49, Petten, rederij Petten, 10 Febr. vertrokken, vis. IJM 97, Bruinvis, rederij Marezaten, 10 Febr. vertrokken, Engeland geweest. IJM 103, Dolfijn, rederij Marezaten, 10 Febr. vertrokken, Engeland geweest. Uit de kringen van de Italiaanse lucht macht verneemt United Press, dat de Ar gentijnse regering een contract heeft af gesloten met de Italiaanse Fiatfabrieken te Turijn voor de onmiddellijke levering -van 65 militaire vliegtuigen en vijf ver keersvliegtuigen. „Wat een aardig eendje.zegt een Franse dame tegen de verkoper op een speelgoedafdeling van een groot waren huis in Parijs en enige uren daarna heeft haar peuter het grootste plezier met z'n nieuwe speelgerei. Waar dat mooie veelkleurige houten eendje gemaakt is? Dat interesseert moeder en kind niet, doch wel.de Nederlandse schatkist, want dat leuke eendje heeft er toe bijgedragen, dat minister Lieftiricks deviezenpot wat bijgevuld werd. Het speelgoed is na melijk in Nederland vervaardigd en wel in Vroomshoop, waar dagelijks uit dikke boomstammen velerlei' soorten blokkendozen, zeilscheepjes, auto'tjes en dierenfiguurtjes voor de kinderen worden gemaakt. Niet alleen Frankrijk koopt in Vroomshoop veel speelgoed, ook België, Zwitserland en Suriname betrekken vrij grote partijen. Binnen kort kan waarschijnlijk oók aan Ame rika, Afrika en Engeland afgeleverd worden. In Vroomshoop vliegen aan de lopende band honderden blokkendozen, speelgoed beestjes en zeilschepen per dag de deur uit. De speelgoedindustrie in Vroomshoop be-Jy staat nog niet lang. Eerst eind 1938 werd de grondslag gelegd voor het thans zo wel varend bedrijf. Een grote afnemer van speelgoed in ons land zat met de handen in het haar, toen hij in Duitsland en Tsjeeho- Slowakije waar vóór de oorlog het mees te speelgoed vandaan kwam niets meer machtig kon worden. Vier ondernemende Noordzeevis van Urk naar Brussel Onder grote belangstelling van autori teiten en bevolking is de eerste vrachtauto met door de Urkers gevangen ,Noordzeevis van Urk naar Brussel vertrokkep. Dit be tekent voor Urk een belangrijke vooruit gang, aangezien voortaan alle Urkers rechtstreeks van de Noordzee naar Urk kunnen varen en niet meer behoeven aan te leggen in een der Noordzeehavens om hun vis, te lossen. De burgemeester van Urk bevindt zich momenteel in Duitsland om te trachten contracten af te sluiten voor de levering van Noordzee- en IJsselmeer- vis. Als dit gelukt, wordt de oude toestand van voor de afsluiting der Zuiderzee her steld, daar toen de bij Urk gevangen haring rechtstreeks naar Duitsland werd getrans porteerd. (Naar aanleiding van dit bericht kunnen wij mededelen, dat de prijs in België fran co Nederland 12 per 50 kg. voor schol bedraagt. Voor de schol welke naar Bel gië ging lag de prijs in Nederland 30 per 50 kg. De tongprijs is in België iets lager voor de grote tong en overigens ongeveer gelijk aan die in Nederland). mannen in Vroómshoop maakten van deze gelegenheid gebruik. Zij boden aan speel goed voor hem te produceren. Met hulp van het gemeentebestuur van Den Ham, dat reeds geruime tijd zoekende was naar een goede werkgelegenheid voor haar werkloze veenarbeiders, en het Economische Tech nologisch Instituut in Overijssel kwamen de plannen spoedig tot uitvoering. Er wer den houten fabrieksloodsen gebouwd en in Duitsland de modernste machines aange kocht. Een moeilijkheid was het gebrek aan .geschoold personeel. De twaalf schrijnwer kers en veenarbeiders, die in dienst werden genomen, moesten eerst worden geschoold. Het bedrijf kreeg de wind in de zeilerr toen de speelgoedindustrie in Duitsland en Tsjecho-Slowakije geheel uitviel. Momen teel is er een flink fabriekscomplex ont staan, waar ruim honderd arbeiders werk zaam zijn. Per dag worden nu circa duizend stuks speelgoed gemaakt. Binnenkort zal men met de vervaardiging van speelgoed uit plastic beginnen. Al het speelgoed wordt geverfd met bijzondere verfsoorten. Door een spe ciaal procédé is het niet mogelijk, dat de verf door de kinderen van het speelgoed wordt afgekrabd of afgebeten. De prijzen zijn ten opzichte van het buitenlandse speelgoed eerder lager dan hoger. De schaarste aan hout geeft natuurlijk op het ogenblik wel enige moeilijkheden, vooral omdat de prijs van het hout nogal aan de hoge kant is. Henri de Greeve sprak over de Stille Omgang De grote zaal van hotel „Vreeburg" te Bloe- mendaal was Maandagavond vrijwel tot de laatste plaats bezet, toen Pater Henri de Greeve het podium betrad, tot het geven van een korte, doch kernachtige uiteenzetting over het doel van de Stille Omgang. Alvorens Henri de Greeve met zijn causerie begon, werd hem voor het vele en goede werk dat hij verricht, een fruitmand aangeboden. Spr. was van mening, dat velen aan de Omgang deelnemen uit zucht naar avontuur en sensatie. Indien men zich aan deze stem ming overgeeft, zal men slechts huiswaarts keren met de gedachte, dat deze manifestatie is tegen gevallen. De Stille Omgang is een manifestatie zon der reclame en zonder spandoeken met mooie leuzen, aldus spr.. Deze Stille Omgang krijgt pas zin. zo be toogde Henri de Greeve, wanneer het een ware bede-tocht wordt, waarop men biddend contact met het verleden en ook met de toe komst legt. In de regel is een gebed egoistisch. zo meende spr., doch men dient op deze tocht in de eerste plaats met God contact te maken. Wanneer men dit alles zó volvoert, zal men rijker en als een ander mens huiswaarts keren. NED. HERVORMDE KERK. Ds. A. Sonneveld te Terheide (Z.H.) heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Her vormde Gemeente te Lisse. Schaatsen rijden De Koning won de dti, nummers in Aalsmeer De Koning uit Purmerend boekt» meer een drievoudige overwinn eerste deze winter in Nederland - langebaanwedstrijd op de schaats Bijna 90 deelnemers hadden De uitslagen luiden: 500 meter 1. De Koning (Pnm, sec.; 2. Van Hoorn (WomervÏÏ w? 3. H. Vermeulen (Ter Aar) 516 1^' Vermeulen (Breukelen) 52 sec - (Breukelen) 52 sec.; 6. Buven iiJ U 7. Jo v. d. Hoorn (Ter Aar); 8. Van (Poortugaal). °er$i 1500 meter: 1. De Koning 2 min u, 2. Buy en 2 min. 46.8 sec.; 3. SM- min 47 8 sec.; 4. H. Vermeulen sec.; 5. Jan v. d. Hoorn 2 min. 3000 meter: 1. De Koni'nïl mK, .Buyen 5 min. 49.1 sec.; 3. B. Vering min. 1.2 sec.; 4. Muts 5 min. 2.7 Olsthoorn 6 mm. 4.2 sec.; 6. H 7. Pannekoek (Aalsmeer). Totaalklassement: 1. De Koninr ut 2. Buyen 165.98 p.; 3. H. Vermeulen L 4. Heus 169.99 p.; 5. Muts 170.18 n-l," d. Hoorn 170.67 p. p''&£ Noordhollands tiental Het vertegenwoordigend tiental Noordhollandse Schaakbond, dat von in de Bondencompetitie Z0'n Uj(i.' figuur sloeg, heeft ook gisteren Z toond, een belangrijke rol te zullen Met grote cijfers werd de ploeE t Leidse Schaakbond geslagen, k De uitlag luidt: NHSB—Leidse S£$ H. Bouwmeester—W Schuss l-fi- n d. Velde—D. Posthuma 1—0; S. Muu'rlk Barkema 0-1; A. Slob-J. KanSerft Zoontjes—A. Koevoet Mj—A. Groeit -C. Brunt 1—0; J. Wijker-N. Cok Kaan—F. Telenga 1—0; C. Hovineh-S) Wijk 1-0; N. v. d. Lijn-C. Kuilman!; Keurkorpsen 'K.T.K, Binnenkort wordt een begin gemail de oefening van de nieuwe keurkerri-- de Kennemer Turnkring onder leidfc- de heren J. Bruns voor de turnsters»" Huuten voor de turners. De staan uit: Dames: J. v. Zanten—Schaap en tensv. Leeuwen (BGV), A. Dorhl-r Nol en W. RietveldWolzak (TVS) Feber (Concordia), M. Michel—Verk-v" J. Bruinzeel (SSH), A. Hoogland (Tur'- B), A. v. d. Vliet, R, Hameetman enTtv? (Turnlust H.) Heren: Jac. Los en S. Klees (TurnliM! B. Stoute, S. v. Looij en H. Hentenaar lï- lust H.), A. J. J. Castens, W. J. deWolH Luiting en F. W. Guit (Bato), en A v'ü (GVH). U Korfballers bereiden zichvsi De keuzecommissie van de KNKB le nadat de selectiewedstrijden in Amste-i Den Haag en Arnhem zijn gehouden, schema opgesteld voor de training®: Op 13 Maart zal te Amsterdam, Den Eindhoven en Enschedé een 24-tal (sters) worden geoefend, waaruit een kern gekozen zal worden .voor dek- oefeningsdagen voor de internationals strijden tegen België en Engeland. Inki is bericht ontvangen, dat op tweede Pits dag te Sheffield de wedstrijd EngelanJ-J- derland B zal worden gespeeld. In te 12-tal zullen alleen spelers(sters) ui! Oosten, Noorden en Zuiden worden c; steld. Aan de training te Amsterdam o.a. deelnemen de speler J. Starink e Oostérkwartier en W. Vink van S;c Vereent. Heden overleed na een korte ongesteldheid, onze lieve zorgzame Vrouw, Moeder, Groot- en Over grootmoeder EIJTJE VAN VEEN geb. VERMEULEN in de ouderdam van 81 jaar. Hoorn: H. van Veen J utf aas: IJ. van Veen. E. A. van Veen- Hamel Klein- en Achterklein- kinderen Hoorn, 21 Febr. 1948. Keern 21. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 25 Febr. a.s. op de Alg. Begraafplaats te Hoorn, des nam. 2 uur. Heden overleed plotseling onze geliefde Broeder H. H. KING in leven Directeur der firma E. E. Sharp Sons 34 Sherbrooke Avenue off Cottingham Road Hull (England) Den Haag: G. H. King IJmuiden: J. T. H. King Hull (England) A. D. King P. King IJmuiden, 20 Febr. 1948. WÓNINGRUIL. Moderne woning Beverwijk ruilen v. grotere woning, geschikt v. dubbelbewoning in Velsen, Drieh., IJiri.-O. Grote Hout weg 126, Beverwijk. VERLOREN: gaande v. Lu- meystr. n. bushalte Velser- duinplein portemonnaie m. inhoud.'Ter. te bez. de Lu- meystr. 3 IJm.-O. GRATIS AF TE HALEN: jong hondje bij Loendersloot Driehuizerkerkweg 20. VERLOREN in Pr. Kruger- straat portemonnaie met inh. Terug te bez. Pr. Kruger- straat 71, IJm. ALLEEN VENCO MAAKT HAGELSLAG Venco heeft jaren ge leden die héérlijke Hagelslag met anijs- smaak uitgevonden en Venco is nóg de enige, die de echte Hagelslag maakt. Wilt U er zeker van zijn, dat U de echte Venco Hagelslag krijgt, let dan op het bekende blauwe pakje met het meisje! i dat proef Je zó VAN VOORNVEID AMSTERDAM VAN GELDER ZONEN N.V., KONINKLIJKE PAPIER FABRIEKEN te VELSEN vragen vooV„ direct: A. ENIGE GEROUTINEERDE METSELAARS max. leeftijd 26 jaar; B. EEN GEROUTINEERDE TIMMERMAN max. leeftijd 26 jaar; C. EEN AANKOMENDE TIMMERMAN D. EEN AANTAL ARBEIDERS VOOR DE PAPIERFABRIEK max. leeftijd 25 jaar. Aanmeldingen persoonlijk op Vrijdag 27 Februari a.s. tussen 912 en 1417 uur bij de achterportier aan de Corverslaan te Velsen-Noord. VERMIST sinds Woensdag rode kater, witte voetjes. Meisje zeer aan gehecht. In licht. of ter. bez. J. P. Coen- straat 135. Huwelijk Nette Heer, vaste positie, 35 j. zoekt kost en inwoning bij beslist nette weduwe 30-40 j., 1 a 2 kinderen geen be zwaar. P.G. Brieven met foto welke beslist geretourneerd worden IJ 522 bur. van dit blad. Voor direct gevraagd: flinke nette behoorlijk loon. Verhoog, 'Zeeweg 345, IJmuideh-Oost. 'Jet br&HjL. MOEDER? Tandheelkundige Inrichting W. SWAAP 99 Grote Houtstraat 99 Haarlem. Tel. 13728 Gehele Kunstgebitten f 75.- Volledige behandeling In begrepen, Spr.uren van de Tandarts dagelijks van 1-2 uur en volgens af spr Avohdspr. uren: Maandag Woensdag, Vrijdag 5—8. Ruim 30-jarige ervaring BOEKHOUDINGEN BELASTINGEN ADMINISTRATIES O. Bakkelo Bloemendaalsestraatweg 147 Santpoort (Station). Telef. 8957 Kengetal K 2560. STUUR UITERLIJK MORGEN (Ze móéten op 26 Februari in ons bezit zijn!) Plak de zegels in rijen van 10 op papier, stuur ze vóór 26 Februari in gesloten couvert naar: STICHTING 1940-1945 Fontijnlaan 9 - Haarlem Zet links op de enveloppe het merk, dat U instuurt en het aantal zegels. Op de achterkant: Uw naam en adres. Doe een goede daad. Sluit vrij willig een bedrag aan postzegels klein of groot bij Uw in zending. Het komt ten goede aan de Nationale Monumenten- Commissie. De prijs, die GEBR. DIK beschikbaar stelt, heeft betrekking op de „VESTING'-z^eï- De extra-prijzen van de firma's AKRU en GEBRS. TEN HOEVE, n.l. K.L.M.-vluchtea™ beschikbaar gesteld voor de binnenlandse lijnen. Te koop gevraagd: Brieven no. 120. Kunstzinnig portret SCHOTERWEG 92 Telefoon 21941 en wij komen direct uw halen. Electro Technisch Bedrijf KENNEMERSTRAAT 21 SPAARNE 3 en KRUIDBERGER WEG 51, Santpoorl 2 één pers. LEDIKANTEN met spiraal c& koop. Burg. Enschedélatn 4, Santpoort. Zeeweg 187 - Dmuiden-O. - Tel BOEKHOUDINGEN EN ADMINISTRATIE Inrichten - Controleren - Bijhouden m.m.v. G. H HUYGEN en H. Ph. JUNGEN Lid Algemene Vereniging van Accountantskantora Nederlands College van Belastingconsulerften Voor PllECOLim golf de permanent zonder toestel, stroom en warffltó MAISOTS ATS1SY ZEEWEG 2G3 - IJMUIDEN-OOST - TELEFOON B-W 2 minuten van bus en treinhalte.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4