RADIO-KOU pas op 30 gescfa Ouvreuse NE0PH0T0 Radio apparaat Positie-Corsetten E.E.K. De„Proiïnus"kreeg Duitse bommen Schipper Wijker bleef Masaryks begrafenis Kort en Bondig 1 Huwelijk Luidsprekers Costuumstoffen Papiernood! Papierafval DINSDAG 16 MAART 1948 IJMUIDER COURANT SOBER RELAAS VAN EEN RAMP Nieuwe trawler draagt de naam „Klaas Wijker Uit de scheepsverklaring over het ver gaan van de stoomtrawler „Protinus", die op 18 Maart 1940 ten prooi viel aan het oorlogsgeweld, hebben wij de volgende ver klaringen genomen, zoals ze zijn afgelegd door enige geredde schepelingen en zoals ze tesamen het aangrijpende verhaal vor men van de ramp. die in de voorjaarsdagen van het eerste volle oorlogsjaar bemanning, schip en rederij „De Daad" in IJmuiden troffen: „De stuurman van de stoomtrawler „Pro- tinus" (IJmuiden 85), thuishorend in IJmuiden, die wegens vérmissing van de gezagvoerder Klaas Wijker de wens te ken nen heeft gegeven de vereiste verklaring te doen opmaken, verklaarde: Dat zij Maandag 18 Maart 1940 van IJmuiden zijn vertrokken naar de visgron den in de Noordzee: dat zij Dinsdag 19 Maart na het schaften op ongeveer 50° 40' N.B. op de Noordzijde van de middelrof waren en daar het trawlnet uitzetten; dat zij daar in de buurt zijn blijven vissen tot 20 Maart in de namiddag omstreeks 6 uur, toen de stuurman een geweldig lawaai hoorde, dat deed denken aan een bom, die uit een vliegmachine werd geworpen; dat hij zag, dat de brug en de hut van de kapi tein geheel in elkaar lagen en dat een ware verwoesting aan dek was aangericht; dat hij met de anderen dadelijk daarop naar de reddingsboot is gesneld en zij die gezamen lijk over boord hebben gekregen; dat zij alle tien, dus behalve de kapitein en ma troos Simon Buis, in de reddingsboot plaats namen en nog enige tijd in de buurt hebben rondgedreven om te zien, wat er met de trawler zou gebeuren; dat het inmiddels donker was geworden en zij hun koers vin dende op de stand van de maan, in Ooste lijke richting zijn geroeid; dat zij toen heb ben vastgesteld, dat vermist waren, de ka pitein Wijker en matroos Simon Buis; dat hij, stuurman, uitdrukkelijk wenst te ver klaren, dat de stoomtrawler „Protinus" IJmuiden 85 van de volgende nationaliteits kenmerken was voorzien: op de boeg van het schip, zowel aan stuur- als aan bak boord was de Hollandse vlag geschilderd, op gelijke wijze was de brug rondom met de kleuren van de Hollandse vlag beschil derd, alsook aan de bovenzijde van de brug, en op het bazaanzeil was het woord „Hol land" geschilderd, en een nog nieuwe Hol landse vlag was gehesen in het knikstag: bovendien bevonden zich boven de machinekamer aan dek witte letters, vor mende het woord „Holland", die overdag zeer goed zichtbaar waren en 's nachts ver- 1 licht werden; dat het zicht gedurende de aanval ongeveer 3 a 4 mijlen was en ér geen laaghangende wolken waren; dat hij, stuurman, met de in de reddingboot over geblevenen Maandag 25 Maart werd opge pikt door een Britse onderzeeboot, de „Uni ty", waar zij allemaal gastvrij werden op genomen. De Swastika Een machinist verklaarde: „dat hij op op de dag van de aanval zich aan dek bevond en een vliegtuig van stuurboordzijde, loodrecht op dp lcoersrich- ting van het schip zag vliegen, dat hij op de onderzijde van iedere vleugel van dat vliegtuig een cirkel met daarin een kruis zag geschilderd en op het vertikale deel van de staart de zwarte swastika, dat hij voordat dit vliegtuig boven het achterschip was, zag, dat er uit het vliegtuig met een mitrailleur werd geschoten, dat hij even wel geen aanslagen van de schoten waar nam: dat hij zag, dat daarna het vliegtuig spoedig terugkeerde en opnieuw een run over het schip maakte; dat bij deze ge legenheid een aantal bommen uit het vlieg tuig werden gegooid, welke op pl.m. 20 meter van het schip in zee vielen aan stuurboordzijde; dat daarop nog drie soortgelijke aanvallen volgden, waarop het vliegtuig bij de laatste aanval zeer laag vloog en bijna de top van de mast raakte en een aantal bommen liet vallen, waar van enkele ditmaal raak waren en het schip ter hoogte van de brug troffen; dat het vliegtuig daarna is weggevlogen; dat het schip tijdens deze aanvallen niet van koers is veranderd, terwijl ook de trawl niet is gekapt, dat voorzover hij, machinist, heeft kunnen vaststellen, het vliegtuig een ééndekker-landvliegtuig was". Onmiddellijk na het vergaan van de stoomtrawler „Protinus" waarbij de gezag voerder Klaas Wijker het leven verloor, heeft het bestuur van de N.V. Visserij Maatschappij „De Daad" het besluit geno men om de vervangende trawler van de „Protinus" de naam te geven van de ge bleven schipper van de „Protinus". Na toestemming van de weduwe Wijker en haar kinderen heeft de N.V. Visserij Maatschappij „De Daad" de door haar aangekochte en onlangs in de IJmuider vissershaven aangekomen stoomtrawler de naam „Klaas Wijker" gegeven. Oud-schipper van de reddingsboot viert zijn 40-jarig huwelijksfeest Vrijdag 26 Maart is een bijzondere dag voor het echtpaar Th. Dropman en F. DropmanKaan; dan is het name lijk 40 jaar geleden dat zij in het hu welijksbootje traden. De heer Dropman werd 27 December 1872 in Alkmaar geboren, maar kwam op jeugdige leeftijd reeds naar IJmuiden, zodat hij de opening van de eerste sluis mee maakte en dus de opening van het Noord zeekanaal. Toen de tijd gekomen was dat hij „aan de slag" moest gaan, werd hij vletterman en kwam bij de bekende „koperen ploeg", waar hij nog steeds deel van uitmaakt. Ook buiten IJmuiden heeft de heer Dropman bekendheid verworven, want niet minder dan 35 jaar heeft hij zijn krachten aan de Noord-Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij gegeven, zelfs 21 jaar als schipper van de reddingboot. Zijn eerste succes als redder behaalde hij op 27 Maart 1897 toen hij bij een schipbreuk twaalf man binnen haalde. Mevrouw Dropman heeft steeds trouw haar man, zij het dan ook indirect, ter zijde gestaan. Het zal dit echtpaar zeker niet aan belangstelling ontbreken. Motie van de Nederlandse Journalistenkring „De Nederlandse Vrouw 1898-1948" Contact-commissie samengesteld Het is werkelijk verrassend te vernemen hoe de voorbereidingen voor de grote ten toonstelling in de Houtrusthallen te Den Haag, waar men het leven en werken der Nederlandse Vrouw gedurende de vijftig jaren van Harer Majesteits regering ziet uitgebeeld, vorderen. Even dreigde er een kink in de kabel te komen, toen de Chris tenvrouwenbonden zich verplicht voelden te ageren tegen het openstellen van de ten toonstelling op Zondag, maar dr. H. K. E. Gravemeyer, voorzitter van het Interker kelijk Overleg adviseerde de deuren eerst te openen na kerktijd, hetgeen door het hoofdbestuur dadelijk werd aanvaard. Het bleek echter dat ook dit niet in goede aarde viel, zodat men thans besloten heeft des Zondags de Houtrustdeuren gesloten te houden. De Velsense actie Inmiddels gaat de actie in Velsen rustig \ferder en is de contactcommissie een dezer dagen in vergadering bijeen gekomen om de plannen te bespreken. In deze commissie, die onder presidium staat van mevrouw H. A. Kwint-Wiersum en waarvan mevrouw C. Anten-Butzelaar secretaresse is, hebben zitting de dames Dólleman-van Eibergen Santhagen, W. Snoek-Gabel, Van der Does-Fikke, Rets- van der Harst. Mevrouw Kwint zette op deze vergade ring uiteen dat het de bedoeling is zoveel mogelijk stands te gebruiken voor „de vrouw". De ruimte, die in deze geweldige hallen overblijft, wordt benut om in dustrieën ten toon te stellen, doch slechts die takken die verwant zijn aan de vrouwe lijke beroepen, zoals de glasindustrie, men denke aan Leerdam, die zeer zeker elke vrouw zal interesseren. De gehele tentoon stelling wordt door vrouwen op touw gezet en uitgevoerd, behalveen dit is een teer punt, zo deelde men ons mede, de hulp van architect Henri Pieck, daar er nog geen vrouwelijke architect is gevonden, die een Uitvoerbaar ontwerp heeft kunnen maken. Tijdens de Zaterdag te Amsterdam ge houden algemene vergadering van de Ne derlandse Journalistenkring is de volgende motie met grote meerderheid van stemmen aangenomen: „De Nederlandse Journalistenkring spreekt sr zijn scherpste afkeuring over uit, dat Tsjechoslo waakse journalisten op grond van hun niet-communistische instelling uit hun betrekkingen werden gestoten en dat him wordt belet hun journalistieke arbeid uit te oefenen. De Nederlandse Journalistenkring doet een beroep op de internationale organisatie van journalisten om zo spoedig mogelijk stelling te nemen tegen deze onmiskenbare aanslag op de persvrijheid". SCHEEPVAART K.N.S.M. Breda 12 Maart te Curagao van Cristobal naar Antwerpen. Hestia 13 Maart van Antwerpen naar Lissabon. Orpheus 12 Maart van Algiers naar Malaga. Pericles 10 Maart te Santos van Montevideo naar Rio de Janeiro. Nederland. Groote Beer 12 Maart van Port Said naar Amsterdam. Johan de Wit 13 Maart te Suez naar Amsterdam. Grote vaart: Aardijlc 12 Maart van New York te Rotterdam. Alderamin 13 Maart van Kuweit naar Khorramshar. Alette 12 Maart van Ambon te Pladjoe. Antonia 7 Maart van Port Swettenham naar Seoengei Gerong. Bali 13 Maart van Makassar naar Balik Papan. Congostroom 13 Maart van Bordeaux naar Dakar. Cronenburgh 12 Maart van Stockholm naar Abo. Galilea 11 Maart van Dakar naar Nantes. Hedel, Hali fax-Rotterdam, 13 Maart op 180 mijl Zd. van Capo Race. Hestia 13 Maart van Ant werpen naar Lissabon. Lievevrouwekerk 12 Maart van Aden naar Suez. Lissekerk, Cal cutta-Rotterdam, pass. 12 Maart Gibraltar. Lutterkerk, Bombay-Rotterdam, 12 Maart te Antwerpen. Stad Arnhem 13 Maart van Huelva te Amsterdam. Trajanus 11 Maart van Haifa naar Istamboul. Triport (charter V.N.S.), Rotterdam-Calcutta, 13 Maart van Port Said. Averdijk, Havanna-Londen, zal vermoedelijk 16 Maart 8.30 uur Dungeness passeren. Abbedijk, Rotterdam-New York, pass. 12 Maart 23 uur Vlissingen inkomend. Leerdam, 11 Maart van Norfolk te Balti more. Nieuw Amsterdam, wordt 14 Maart v.m. van Rotterdam te New York verwacht. Kleine vaart: Actinia 12 Maart van Mary- port te Exmouth. Anak 12 Maart van Lon den naar Amsterdam. Bardal 12 Maart van Bilbao te Oporto. Escaut, 12 Maart van Am sterdam naar Parijs. Elisabeth (Vermaas) 12 Maart van Huil naar Antwerpen. Gaas- terland 12 Maart van Leith naar Rotter dam. Glashaven 12 Maart van Kopenhagen te Malmö. Hasti 13 Maart van Londen te Grimsby. Heemskerk 12 Maart van Nyko- bing (Falster) naar Wismar. Houtman 12 Maart van Esbjerg naar Emden? June 10 Maart van Kingslynn naar Milfordhaven. Maartje 12 Maart van Newport te Dungar- van. Mulan 13 Maart van Rotterdam te Huil. Nassauhaven, Antwerpen-Middel- fahrt, 12 Maart pass. Holtenau. Nettie 12 Maart van Esbjerg naar Rotterdam. Rapid 12 Maart van Rotterdam te IJmuiden. Rose Marie 12 Maart van Bremen naar Belfast. Wim 12 Maart van Harlingen te Norden ham. Audacia 12 Maart van Waterford n. Fiddown. Goote 11 Maart van Bremen te Stettin. Mercurius 12 Maart van Stanlow naar Shellhaven. Njord 12 Maart van Li verpool te Parington, Ibis 13 Maart van Blyth te Crith. Palma 13 Maart van Aar- hus naar Frederikstad. Taurus 12 Maart van Londen naar Rotterdam. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN. 15 Maart binnengekomen: IJM 71, Bloemendaal, rederij Bloemendaal, 2 Maart vertrokken, vis. IJM 70, Zeehond, rederij Marezaten, 6 Maart vertrokken, vis. Vertrokken trawlers op 15 Maart: IJM 77, Poolzee, rederij Poolzee. IJM 25, Flamingo, rederij Marezaten. IJM 54, Limburgia. IJM 37, Gloria, rederij De Vem. IJM 94, Zwarte Zee. rederij Rode Zee. IJM 45, Perseus, rederij Praxis. KW 134, Katwijk II. Maandag 15 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Vliestroom van Huil, Ska- raborg van Stockholm (voor Papierfabriek), Chelwood van Immingham. Bucklaw van Grangemouth, Aptity van Rotterdam. Vertrokken zijn: Skaraborg naar Antwer pen, Boreiiï naar Emden, Vega naar Rotter dam. Gottwald voert propaganda Zaterdagmiddag is het stoffelijk over schot van Jan Masaryk ter aaide besteld. Bij de plechtigheid in het Pantheon van het Nationaal Museum te Praag, welke aan de begrafenis vooraf ging, was president Benesj tegenwoordig. De communistische minister-president, Clement Gottwald, hield hier een herdenkingsrede. „Ik kan getuigen, dat Masaryk zich van het begin van de crisis af duidelijk van de uitlokkers ervan gedistancieerd heeft en dat Masaryk ge heel en al instemde met de nieuwe rege ring". Gottwald herhaalde de beschuldiging dat de verwijten uit het Westen de gevoe lige Masaryk er toe gebracht zouden heb ben zich het leven te benemen. Het stoffelijk overschot van Masaryk was in tegenwoordigheid van zijn zuster Alice en zijn nicht mevrouw Lipova in een houten kist gelegd en uit het Czernin-paleis naar het Pantheon gebracht, waar honder den kransen en een massa bloemen waren bezorgd. Op de katafalk was een krans van president Benesj gelegd. De kist was bedekt met de nationale vlag. In het met zwart en vlaggen gedrapeerde Pantheon hielden soldaten, oud-strijders en sokols de wacht. Na de plechtigheid nam president Benesj, die er bedrukt uitzag, afscheid van de familie. Mevrouw Benesj omhelsde Alice Masaryk. Daarna vertrok de stoet van het Pantheon naar het Czernin-paleis. Van het Czernin-paleis, het departement van Buitenlandse Zaken, af werd het stof felijk overschot per auto overgebracht naar het kerkhof van het dorp Lany, onder ge leide van familieleden en enige officiële genodigden. Korfbal Oosterkwartier bleef ook in de laatste wedstrijd ongeslagen Oosterkwartier is ook in de laatste wed strijd tegen Groen Geel ongeslagen geble ven, doch dit heeft heel wat van de Haar lemmers gevergd. Vóór de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op en dank zij de familie Poelgeest kon met 22 worden gedraald. Na de rust opende Kuvener de score (32), het werd 33, daarna door Luikel 34, en wederom gelijk 4-4. In de laatste minuten sleepten de Haarlemmers de overwinning uit het vuur, toen mevr. PoelgeestHandgraaf en P. Molenkamp doelpuntten (46). De tijd was toen te kort voor Groen Geel om in te halen en het werd 56. Voor de bekerwedstrijden werd Ooster kwartier 2Victoria 2 uitgesteld. Aurora II won in deze bekerronde met 32 van DTV 3 en Aurora I moest zich met een 66 spel tegen Amstelodunum 2 tevreden stel len. Ook Sport Vereent 2 verloor zijn eer ste wedstrijd met 42 van Amstelodunum. Tenslotte behaalde Watervliet een benauw de 21 overwinning op Nieuw Flora. De overige uitslagen luiden: Eerste klasse: A'dam ZuidKoog Zaan dijk 48, Westerk war tierRohda 86, A W—SVK 2—11. Luto—Blauw Wit 4—6. Tweede klasse B: BEP—ZKV 0—3. Tweede klasse C: Westerkwartier 2Ar chipel 2 s.n.o., SVK 2—DTV 2 3—6. Derde klasse B: RodaVictoria 31. In de Haarlemse Korfbalbond zijn ge speeld: Eerste klasse: Haarlem 1Ooster- kwartier 3 33. Tweede klasse A: A. Ready 2N. Flora 2 22; B: Oosterkwartier 4 SV 3 23. Derde klasse: N. Flora 3Oos terkwartier 5 24, Oosthoek 2Watervliet 4 2—10. Adspiranten: Eerste klasse: A. Ready a Oosterkwartier a 14. Tweede klasse: Wa tervliet bAurora b 51; DVS aOoster kwartier b 30. Derde klasse: SV a Aurora e 50 (regl.). BINNENLAND Dc economsïche politierechter te Almelo heeft de uitspraak in de zaak tegen de Twentse textielfabrikanten Van H. en G. W. W. aangehouden. Op 8 Maart was tegen hen respectievelijk f8.000 boete plus 4 weken voorwaardelijke hechtenis en f3000 plus 3 weken voorwaardelijke hechtenis geëist wegens overtreding van loonvoorschriften. Als getuige zal nog worden gehoord prof. mr. A. C. Josephus Jitta,oud-lid van het Collge van Rijksbemiddelaars. Donderdag zal de Zweedse journalist Nils Sandberg, uit Stockholm op Schiphol aankomen. Gedurende de hongerwinter ver zorgde de heer Sandberg in opdracht van het Zweeds-Nederlandse hulpcomité, de propa- ganda-actie voor ons land. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de Zaan- damse boekhouder L. M., die deel uitmaakte van executiepelotons. Bij terechtstellingen in Hoorn, Haarlem, Zaandam en Amsterdam, waaraan hij deelnam, werden zestig Neder landers doodgeschoten. Het Bijzondere Ge rechtshof te Amsterdam had M. tot de dood straf veroordeeld. De Bijzondere Raad van Cassatie verwierp het beroep van verdachte. Het provinciaal bestuur van Utrecht heeft twee poppen in Spakenburger kleder dracht doen vervaardigen, die als geschenk worden aangeboden aan het „Netherlands museum" in Holland (Michigan). De cos- tuums zijn vervaardigd van de door de thans nog in Spakenburg gedragen stoffen en de aankleding is nauwkeurig in overeenkomst met de werkelijkheid. De leiders en bestuursleden van de Landstormcommissies in het gewest „De stelling van Amsterdam" hebben in een mo tie de wens uitgesproken dat de regering de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, als insti tuut in zijn geheel, zal inschakelen bij de versterking van haar machtsapparaat. Drie kostbare honden, die met hun meesters een wandeling door het bos op de St. Pietersberg maakten, werden vergiftigd door het eten van een stuk vlees, waarop blijkens een onderzoek strychnine gesmeerd was. Men vermoedt, dat smokkelaars dit vergif hebben uitgestrooid om speurhonden, waarvan de grenskommiezen zich thans be dienen, onschadelijk te maken. Ter voorkoming van teleurstelling deelt de grensbewaking in Zeeland mede, dat aan Nederlandse onderdanen, buiten Zeeuws Vlaanderen woonachtig, geen passen voor grensverkeer met België en verblijf aldaar worden afgegeven. HAARLEM EN OMGEVING Zaterdag 20 en Zondag 21 Maart zal het ABC-cabaret onder leiding van Corrv Vonk en Wim Kan voorstellingen geven van het nieuwste idee van Wim Kan „Salto Mortale" (De comedie van de variété). Medewerken den zijn Corry Vonk. Wim Kan, Adrienne Canivez, Leo de Hartogh, Lva Sten, Ber Engelen, Teddy Schaak en Cor Lemaire. Aan de medewerkenden worden hoge eisen ge steld. daar op het programma staan draad lopen. parterre-acrobatiek en fietsrijden. Voor het examen stuurman ter Koop vaardij zijn te 's-Gravenhage geslaagd de heren A. Hoenderdos, Haarlem en A. Gras, Bloemendaal. Voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Haarlem, spreekt Donderdagmiddag in de Begijnhofkapel dr. J. H. Groenewegen uit Amersfoort over de Matthaus Passion. Voor de Vereniging Haerlem wordt een voordracht met lichtbeelden gehouden op Woensdagavond 24 Maart in de tentoonstel lingszaal van het Frans Halsmuseum door de heer H. P. Baard over: „Hals' Schuttersmaal tijd van 1616 als hoogtepunt in het genre van het Hollandse groepsportret". Hoogwatertijden Dinsdag 16 Maart: 7.0019.20 uur. Woensdag 17 Maart: 7.4020.04 uur. De zaak Plekker Naar wij vernemen is de kans vrijwel uitgesloten, dat de gewezen burgemeester van Haarlem, S. L. A. Plekker, Woensdag op de zitting van de eerste kamer van het Haarlemse Tribunaal, waar zijn zaak zal behandeld worden, zal verschijnen. Het Tribunaal zal 's ochtends enige ge tuigen in openbare zitting horen, nl. de heer G. M. Nieuwenhuis, schrijver van het gemeente-verslag over de bezettingsjaren, de gemeente-ambtenaren F. van Egmond, B. Cornet en H. J. van Leuven en de di recteur van de Haarlemse distributiedienst, de heer A. van Driel. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de leden van het Tribunaal zich vervolgens naar het huis van de beschuldigde bege ven teneinde hem te horen. Dit deel van de behandeling zal evenwel niet openbaar zijn. Mr. L. V. Hoog heeft zich met de verde diging van Plekker belast. Minister In 't Veld spreekt met Zeeuwse burgemeesters De nieuwe minister van Volkshuisvesting en Wederopbouw, mr. dr. J. in 't Veld, heeft een bezoek aan Zeeland gebracht. Met de burgemeesters van Walcheren besprak hij de problemen van wederopbouw. Het bouw volume, dat nu weer op 70 pet is gebracht, kon de burgemeesters niet h1 B drongen erop aan, dat het teW^>J f gen op korte termijn wordt in**"®» na kan worden overgegaan tot verdeling van het beschikbare T over het gehele land. ""Hm Minister In 't Veld kon de»» volkomen billijken. Het wn„-V04 achtte hij een nationaal vraassh?1^ een vraagstuk van de getrkff doch dit probleem is bijzondo r- 1 te lossen. Hij achtte het uitgJJ'^' bouwvolume dit jaar zal woi-h- - Eén mogelijkheid blijft e?£ t' namelijk wanneer het Marshall i^l aangenomen. De minister wild»?- ling van het bouwvolume vasth M het principe der verdelende «SN heid. Het woningtekort in ZepkY* ger dan in Brabant, Limburg fa De minister verklaarde verder ri j ven erop is gericht de invloed en gemeentebesturen bij de w»Hf;I- vergroten en dat hij voorstaat decentralisatie. aet if Agenda voor HaJ V Gem. Concertgebouw: C 0 V Passion, 7 30 uur. Nassauplêin ging lezing mej. E, Schamhart r*r ding", 8 uur. Rembrandt: FripdJ! 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: Wr.tS •15,7.00 e -n", ig 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „De vr»u genis", alle leeft., 2.30, 7.00 en 9uN Hals: „Verlaten", 18 j„ 2.30, 7.00,3 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur.'j,,SI der Zuidzee", 18 j., 2.00, 4.15, 700rH City: „Muizen en mannen"' Mevr. Suzanne G. is 42 jaar. Zij bekent er 36. Maar zi| >y( Een vaste huid blijft jong en aantrekkelijk Zowel in het gevoels- en huwelijksleven, als in zaken, hehandelt men U naar de leeftijd die op Uw gelaat te le$en staal, en. niet volgens Uw geboorteacte. Onder deze noodzakelijkheid, jonger te schijnen dan men is, vinden duizende-vrouwen baat bij Kidex, de wetenschappelijke huidspanknür voor gelaat en hals/ met Naxolithe-Agèratine basis. Gebruik, al naar ge lang de toestand van Uw huid, drie keer per week of meer, trivalente melk Ridexvoor de dagelijkse verzor ging, crème Ridex (normale huid) of cold cream Ridex (droge huid) De natuurlijke spanwerking van Ridex maakt de ontwikkeling van de pannicule adipeuxma tras der opperhuid, normaal. Een uur na de eerste Ridex toepassing fiel U reeds een wezenlijk resultaat. Gelaat en hals krijgen opeens die fluweelachtige, doorschijnende finesse, die verleidelijke vastheid, wel ke men bij het jonge meisje bewondert. U wordt hoe langer hoe knapper, want de trivalente werking van Ridex is onmiddellijk en toenemend. Na een maand ontdekt U tot Uw vreugde, dat de rtdules verdwenen zijn eD dat die diepe rimpel drie vierde is verminderd. Uw nieu we charme opent alle deuren. Alle harten ook. Zéker van Uw schoonheid, behoeft U het succes en het geluk slechts te grijpen. Maar niets komt vanzelf. Begin Uw gelaat en hals vandaag nog met Ridex te verzorgen. SOLANGE MARYETT de bekende Parijse schoonheidsiptió heeft een voorlichtende brief mi Nederlandse Vriendin geidrt.»" Iedere vrouw In wier leven een man een id k moet deze brief gelezen hebben.Ucr-^ de vertaling franco, mei de GRATISS; Zend de Bon direct. Aan het Naxolithe Laboratorium njir Zegenstraat 64, Rottordam Gelieve mij te zenden, gratis, zondff vorplichting mijnerzijds, con proef ftidfi mot goill. brochure en 'de voorlicht» »ji e brief van Solange Moryett. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter ADRIANA WILHELMINA C. Kraay. E. H. Kraay- v. d. Eykhof. IJmuiden, 15 Maart 1948. W. Barendszstraat 22. Voor de zeer vele blijken van belangstelling en meeleven ons betoond bij het plotseling overlijden van onze lieve Man en Vader, de Heer WILLEM VOOGT, betuigen wij onze oprechte dank in 't bijzonder Directie en personeel van de V.E.M. en de Heer J. Kolkman. Wed. J. C. Voogt- de Vlugt en kinderen. De Lumeystraat 17, IJmuiden-Oost. 2 nette jongelui zoeken ken nismaking met 2 nette meis jes, 24 a 25 jaar. Brieven m. foto op erewoord retour. Br. IJ 542 bur. v. d. blad. in het Thalia Theater gevr., voor de avonduren en Zon dags. Aanm. hedenavond v. 7.30—8 uur aan het theater. Wegens huwelijk van het tegenwoordige, voor zo spoe dig mogelijk een net eerlijk DAGMEISJE gevraagd. Lft. 18-20 j. Werktijden van 8.30- 15.30. Persoonlijke aanmel ding tuss. 15 en 16 uur. Mevr. C. Schram, Hoofdstr. 21, Santpoort. Een nette BEDIENDE WINKELJUFFROUW gevr. 20 jaar. W. van Amerongen, Bloemendaalsestraatweg 139, Santpoort-Station. Gevonden op station Velsen 1 pr. HERENHANDSCHOE NEN. Terug te bekomen bij J. Annes, Stephensonplein 13, IJmuiden. Kunstzinnig portret SCHOTERWEG 92 Telefoon 21941 NU de Tijd voor Piantaardappelen Alle soorten Vroege en Late goedgekeurde Plantaardap pelen van zware kleigrond. Van ouds het adres: W. ARISZ HAGELINGERWEG 140 Aardappelenliandel. Tel. 8740. Tandheelkundige Inrichting W. SWAAP 99 Grote Houtstraat 99 Haarlem. Tel 13728 Gehele Kunstgebitten f 75.- Volledige behandeling ln begrepen Spr uren van de Tandarts dagelijks van 1-2 uur en volgens af spr Avondspr uren: Maand as Woensdag Vrijdag 58 NET KOSTHUIS aangeb. Adres bur. van dit blad. WONINGRUIL. Mooie zon nige woning voor- 'en ach terkamer, gang, keuken, v. en achtertuin, boven 2 slaap kamers met overloop. Alles prima in verf en behang, huur f 4.50. Voor woning f 5 a f 5.50 te IJmuiden-O. Br. L 2295 bur. v. d. blad. AUTORIJSCHOOL K. Offen berg, gedipl. A. N. W. B. in structeur, Inl. en opgave v. praktijk en/of theorieles bij J. Broersen, Oosterduinweg 56, IJmuiden-O. TROUWLUSTIGEN. Zwaar old finish ameublement, pri ma bekleding met pracht dressoir en grote uitschuif- tafel iets moois totaal f 550. Te zien Badliuïsstr. 32 r, Haarlem. Te koop: grijze HERENJAS in g. st. normale maat, zon der punten. Van Tuyllweg 29, Velsen. 2 orig. Engelse TENNIS RACKETS te koop agb. met spanners. Wilhelminakade 90 Te koop: een RADIO, Mega- tron, een klein gebrek Fro- gerstr. 34. Na 4 uur. Te koop wegens te klein ge kocht 1 paar bruine MEIS- .TESSCHOENTJES (nieuw) zonder bon. Wijk a. Zeeër- weg 68, IJmuiden-Oost. Te koop: zwart HERENCOS- TUUM, m. 48. prachtige kw. stof f 68. Adres bur. v. d. bl. RUBBERFABRIEK „HOLLANDIA", Velsen-Noord, vraagt FLINKE MEISJES Prettige werkkring, vergoeding van reiskosten. Aanmelden dagelijks van 36 uur, kantoor Doodweg L 24-28 Velsen-Noord. Puntvrij MAG. „L1NTRIKO" - TELEFOON 4682 KON. WILHELMINAKADE 2, IJMUIDEN ,MAISON ANNY VOOR DE PAASDAGEN eerst nog even naar Voor Permanent (Wella en Indola) Watergolf Onduleren Manieure Gezichtsmassage PHECOLINE GOLF de permanent zonder toestel, stroom of warmte M AI SON ANNY DAMES- EN HERENKAPSALONS ZEEWEG 263 - IJMUIDEN-OOST - TELEFOON ft fi 7 2 minuten van bus en trein-halte. Zag U reeds onze nieuwe collectie GROTE HOUTSTRAAT 156 TELEFOON 16176 Gevraagd een net dagmeisje, Geheel zelfstandig kunnende werken, Loon 17.50 per week. E AKKER IJ „DE HOOP", Zeeweg 18. Gevraagd flink zelfstandig dagmeisje beslist boven de 20 jaar. BAKKERIJ v. d. VEEN, Zeeweg 17, IJmuiden-Ooet. Zou ieder die zich bij ons voor een heeft laten inschrijven en er nog belang] bij heeft op de lijst te blijven staan zot vriendelijk willen zijn ons dit d018 maamd nog even te doen weten? Bij voorbaat dankend E. 3. KOOI Oosterduinplein 84 - Tel. 4264 - ITmuiden Wij vragen te koop alle soorten van elke industrie. j Wij laten alle ARCHIEVEN van welke aard ook, dö* pap vermalen. J Haarlems Grootste Inkoophuis van alle soorten W Bericht of beit U op FA. W. F. CLAUS - TEL. 11436 BAKENESSERGRACHT 45—51, HAARLEM

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4