Old Clothes Nu lelijdenisgescheÉ Haarlems industrieel van blaam gezuiverd de Jiouinq, OfficiëleopeningvanhetGemeentelijkSportpark De stoomtrawler van de toekomst? Visserij-varia 601 DONDERDAG 18 MAART 1948 IJMUIDER COURANT Liefhebberijen in Velsen IJ Ml De nuchtere sterveling van-alle- dag ziet in een kip slechts een kip. Dit wil zeggen hij beschouwt deze witte of bruine dame als de voort brengster van zijn wekelijks eitje en hij hoopt van harte, dat het nog eens een dagelijks eitje worden mag. Hoe die kip er verder uitziet, interesseert hem minder. Niet aldus denkt de pluimveelief hebber er over. Voor hem is de kip een Wyandotte, een Alcona of een Gronings meeuwtje en het ei is een puntei, een goed of een bebroed ei. Dat merkten we, toen we bij de voorzitter van de Kennemer Pluimvee Vereniging, de heer H. J. Vessies in de Kievitlaan binnenstapten en hem schuchter vroegen iets over „de kip" te willen vertellen. Onze gastheer is op een vervaarlijke manier losgebrand en het bleek alras, dat hij een pur-sang liefhebber is, die in de letterlijkste zin des woord „met de kippen op en af gaat": des ochtends om vijf uur kraait de trotse brons-kleurige Langshan- fcaan hem uit de veren en elke minuut vrije tijd wordt gespendeerd aan zijn hobby. Mevrouw Vessies is al even enthousiast als haar ega voor alles wat de naam „ras kip" verdient en zij heeft met toewijding en geduld onder meer een stevige toom Alcona's gefokt. Verder moeten we even in het bruin-eiken hangkast je kijken, waaruit de tentoonstellings-tropheeën van de familie Vessies ons tegemoet blinken in de vorm van bekers, medailles en pla quettes. Ja, de tropheeën van een hele familie. Want het is bij deze hobby niet de heer des huises, die het alleenrecht op de liefhebberij heeft: zelfs de kinderen leven mee in het wel en wee van de be weeglijke inhoud der ruime hokken, zoals het ons getoonde plaatje van een jonge man met vier krielkippen op hoofd en schouders, bewijst. „Het is een beste vereniging, meneer, die K.P.V. van ons" verklaart de voorzit ter trots, „zo gezellig, weet u". En we horen, hoe er een federatief landelijk or gaan van pluimvee-amateurs boven staat in de vorm van de Eaad van Beheer, we horen, dat er in Kennemerland 200 werk zame leden zijn en dat het allemaal goeie sportfokkers zijn. getuige de vele geslaagde tentoonstellingen van de K.P.V. en de prijzen, die de Kennemers daar en elders vandaan sleepten. Met de kammen allemaal naar links Maar onder het praten zijn we de tuin ingeslenterd. Daar staat de trots, de liefde eneen deel van de centjes van de heer Vessies. Rondom prijkt een serie ruime en opvallend zindelijke hokken zelf allemaal van afbraak-hout gemaakt! met een verzameling hoenders erin, die wat enige rassen betreft, zoals de goud bruine Buff-leghorns, hun weerga moei lijk zullen vinden in Nederland. Het glanzende stel komt er uit, fiks op de benen en helder-rood in de kam. „Ziet u wel, dat hun kammen allemaal dezelfde kant uit hangen?" Inderdaad: deze vier Buff's hebben allemaal de kam naar links; een hok verder toont een aantal collega's met de vlezige koptooi naar rechts hangend. Je zou haast lyrisch gaan worden van die Groninger meeuwtjes: een drietal „hondjes van kippen" met een prachtige tekening en een ferme stand. Of van de Langshans: die wel heel trotse reuzen op hun kordate poten, met hun weelde van bronzen dekveren Toch mankeert er wat aan die ene kip, een Langshan, waaraan de leek niets kan ontdekken. Volgens de eigenaar is haar broek te lichtDeze indiscretie wil zeggen, dat de veren in de omtrek van de benen en onder de staart niet op kleur zijn gekomen, zodat de Langshan, die deze fout vertoont, te zijner tijd in de pot gaat verdwijnen. Zo is er scherpe selectie onder de kip pen mogelijk: verkeerde exemplaren gaan er onherroepelijk uit, maar vraag niet welk een kennersoog het onderscheiden van fouten vereist. Om zulke fouten te voorkomen, voelt de heer Vessies er over het algemeen niet veel voor, bebroede eieren van andere sportfokkers over te nemen, omdat je nooit vooruit weet, wat er uit komt. Toch worden er natuurlijk wel eieren uitge wisseld onder de Nederlandse pluimvee- Voetbal in Velsen Worden Stormvogels 2 en VSV 2 kampioen? De kans daarop is inderdaad zeer groot. Wat VSV 2 betreft, dit elftal heeft het kam pioenschap geheel in eigen hand. Het be hoeft uit de drie wedstrijden, welke nog resten, ten hoogste vier punten te behalen en daarin slagen de'roodwitten ongetwijfeld, daar de tegenpartijen, UW 2, RCH 2 en DOS 2 o.i. niet tegen VSV 2 op kunnen. Stormvogels 2 heeft met nog twee wed strijden voor de boeg evenveel punten als Ajax 3, dat ook nog twee wedstrijden moet spelen. Wanneer Stormvogels echter Zondag a.s. op Alcmaria Victrix 2 minstens één puntje verovert, dan zijn ze reeds verzekerd van de tweede plaats envan het spelen van promotie-wedstrijden, want al wordt Ajax 3 kampioen, dan speelt het niet voor de promotie en komt nummer twee in aan merking. Het is dus vrijwel zeker, dat de reserve elftallen van Stormvogels en VSV elkaar voor een plaats in de Reserve eerste klas zullen bekampen. VSV 2 maakte een vergeefse reis. Zondag maakte VSV 2 een vergeefse reis naar Utrecht. Op het veld van DOS aange komen, bleek de aangewezen scheidsrechter niet present te zijn en hoewel wel andere arbiters aanwezig waren,wensten de Utrechte naren niet onder hun leiding te spelen, zodat VSV 2 de kostbare reis naar Utrecht vergeefs had gemaakt. Het Jan van Eck-tournooi. Op 15 en 22 Augustus a..s neemt Terras vogels weer deel aan het door WA te Am sterdam uitgeschreven Jan van Eek tournooi. Velsen 2 verloor met 21. Velsen 2 moest de strijd tegen Haarlem 3 met veel invallers aanbinden. Gelukkig ech ter was van de verdediging een hechte kern t.w. doelman Nijssen, Sneekes en Hirs aanwezig, zodat het de Haarlemmers niet gemakakelijk werd gemaakt, temeer daar de jeugdige invaller-rechtsachter zich ook lang niet slecht weerde. Haarlem nam ondanks het goede spel van Nijssen onder de lat de lei ding. maar Mayen maakte gelijk (11). Deze stand bleef tot betrekkelijk korte tijd voor het einde gehandhaafd en het zou ook de eindstand geworden zijn, als Hirs niet zo onfortuinlijk was geweest enige minuten voor 't einde de bal in eigen doel te trappen. liefhebbers, eieren die na vijf dagen broe- dens onder de schouwlamp komen, om aan te tonen, dat ze inderdaad een embryo in zich hebben. Kippen-eigenaardigheden Inmiddels is de familie Buff-leghorn buiten het hok aan de wandel gegaan. De sierlijke „heer gemaal" vindt een stukje afval, dat hij na keuring waardig acht, om door zijn dames verorberd te worden. Met een keelgeluidje roept hij zijn yrouwen bijeen en kijkt tevreden toe, hoe zij zich aan het onooglijke stukje gevonden voor werp tegoed doen. Als mevrouw kip volgens meneer haan op het nest moet, om te zorgen, dat er een ei komt, wordt deze wens door weer een ander geluid te kennen gegeven en op die manier heeft „de kip" een taal, die op den duur ook voor de mens verstaanbaar wordt. Althans voor de niens, die liefde, geduldige liefde koestert voor het dier. De heer Vessies is nog maar zeven jaar „in de sport". Anderen, zoals de heren H. Groen en H. L. Wisman, beiden in Velsen, lopen al ongeveer een kwart eeuw mee. Het zijn doorknede kenners van hoenders gewor den. Waaruit blijkt, dat in deze liefheb berij ontzaglijk veel meer schuilt, dan de buitenstaander vermoedt als hij een mooie kip ziet. Want na zeven of vijf-en-twintig jaar schijn je in de kippen nog niet uit gestudeerd te zijn. J. F. Beschuldigingen vervallen verklaard De achtste kamer van het Haarlemse Tribunaal heeft gisteren uitspraak ge daan hi de zaak tegen de industrieel P. C. A. de la P., wie collaboratie met de Duitsers was ten laste gelegd. Het tribunaal heeft alle beschuldigingen vervallen verklaard. Alleen achtte het bewezen, dat een bedrag van 200 aan Winterhulp was verstrekt en dat de industrieel lid is geweest van de Nederlands-Duitse Kuituurgemeenschap, doch zij overwoog, dat hiervoor bijzondere omstandigheden golden. Daax-om is er geen aanleiding maatregelen tegen hem te tref fen. De Haarlemse inzameling voer het Nationale Monument Opbrengst ruim 37.400 Het Haarlemse comité voor de verkoop van cm2. van het Midden Damterrein heeft zijn laatste vergadering gehouden. De re kening van de penningmeester is nog niet geheel afgesloten, maar wel is te zeggen dat de inzameling ruim 37.400 heeft op gebracht. Haarlem heeft in verhouding het beste resultaat van alle gemeenten in ons land behaald. Dit komt voor een groot deel door de geestdriftige medewerking die het comité gekregen heeft van de Haarlemse scholieren. Onze Voorjaarscollectie hoeden is gereed Zowel in Eden- als in sportmodel kunnen wij U een mooie sortering voorleggen. de betere merken, Staalmeester, Zephyr, enz. Herenmodes Kennemerlaan 24 Op Zaterdag 27 Maart des namiddags 4 uur zal de officiële opening plaats vinden van het Gemeentelijk Sportpark op „Scho nenberg". Alles zal in het werk gesteld worden om op deze dag gereed te zijn met de laatste werkzaamheden, teneinde de talrijke genodigden en honderden andere belangstellenden op waardige wijze te kunnen ontvangen. Weliswaar zullen de overdekte en on overdekte tribunes nog ontbreken de kleine overdekte tribune mag in verband met de te verwachten grote belangstelling geen naam hebben, maar toch zal er voor zitplaatsen gezorgd worden. Na deze officiële opening zal het hoofd terrein, dat, tussen haakjes van ideale af metingen zal zijn, n.l. 105 bij 70 meter, voor het eerst bespeeld worden door de eerste elftallen van V.S.V. en Stormvogels. Dat dit sportevenement zal trekken, ligt voor de hand. Zij nog vermeld, dat de opbrengst van deze ontmoeting gestort zal worden in het Ed- monton-fonds, waaruit straks zoveel mo gelijk de kosten van de sportuitwisseling Velsen-Edmonton bestreden zullen worden. De bekerwedstrijden worden in het Sportpark gespeeld. Naar wij vernemen, zijn Stormvogels en Onderlinge daincoinpetitie D.C.IJ. De onderlinge damcompetitie van D.C.IJ. werd deze week voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: PrinsJ. Waal 20, Van BeelenSwier Jr. 11, A. LigthartTh. Groen 20, v. d. BosW. Goos 02, Van GaagKoetsier 02, Pum SwierP. v. d. Velde 02, K. GroenPrins 20. J. SmitK. Groen 20, J. Broek v. d. Steen afgebr. G. PostmaJonker 11 M. Hühl—H. Leeuw 2—0, D. Ott—C. Kaan 11, Th. GroenH. Swier 02, J. van Stratenv. d. Bos 02. De verrassing in deze ronde was dat „Opa v. d. Bos" won van de hoofdklasse speler Van Straten. L. Koetsier moet nu nog één partij spe len tegen P. v. d. Velde. Wint Koetsier deze partij dan is deze speler kampioen der eerste klasse. Stormvogels tegen V.S.V. V.S.V. voornemens de komende bekerwed strijden in het Sportpark „Schoonenberg" te spelen. „De zwarte plak" Woensdag 31 Maart houdt de Bond van Oud-Illegale Werkers een belangrijke film avond, die toegankelijk is voor alle belang stellenden, in het Patronaat aan de Zee weg. In woord en beeld wordt het werk van het ondergronds verzet in de Peel op het doek gebracht. De moed van piloten en verzetsorganisatie, door velen met het leven betaald, wordt bekend gemaakt in Neder land boven de rivieren. „De zwarte plak" is de naam van deze film. Agenda voor Velsen en Mmiaiden DONDERDAG 18 MAART. Thalia, 8 uur: Huldiging Henriëtte Davids. VRIJDAG 19 MAART. Bioscopen 8 uur: Nieuw programma. Hoe hef kwam dat de „Perseus"aan de grond liep Zorgeloosheid De 29ste October van het vorige jaar liep de stoomtrawler IJm. 45, Perseus, eigen dom van de Maatschappij Praxis op de Zuid-Westpunt van de Haaks aan de grond. De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak hier van en kapitein T. Groen en J. Plokker, die als stuurman voer op de Perseus, hun ver klaringen laten afleggen. De reis van IJmuiden af wordt in geuren en kleuren verhaald, maar het blijkt dat nooit ofte nimmer de kompassen werden gecontro leerd en ook dat er geen twee man op wacht haddep gestaan, zodat van wetsovertreding sprake is. De inspecteur-generaal zal een onderzoek instellen naar de geschiktheid van de kapi tein, daar het duidelijk is dat niemand zich met de navigatie had belast. De koers die de kapitein had uitgezet was foutief, geen peilingen heeft hij laten verrichten en zelfs de kaart is niet geraadpleegd. De zitting wordt dan verdaagd tot Maan dag 20 Maart en de kapitein wordt ver boden in die tussentijd te gaan varen. Passie-Paasavond van de K.A.B. De Katholieke Arbeiders Beweging hield in het Oud-Katholieke Verenigingsgebouw een Passie-Paasavond waar lichtbeelden, gesproken tekst en declamatie elkaar af wisselden. De heer P. Berbée wijdde in zijn openings rede woorden aan de Bond zonder Naam. waar de naastenliefde wordt gepropageerd. Het verschil tussen Katholicisme en com munisme uiteenzetlende kwam spreker tot de conclusie dat het communisme de haat predikt. Wij allen hebben de dure plicht voor ons geloof op te komen, zei de heer Berbée, maar de even dure plicht er naar te leven. Spreker deed een beroep op de aan wezigen om 2 April de vlag uit te steken ter gelegenheid van het feest van de Bond zonder Naam, als openlijk teken van in stemming. De lichtbeelden gaven gedeelten weer uit de film Golgotha, waarbij het R.K. koor Cantemus Domino onder leiding van de heer H. van Kaam toepasselijke liederen zong en mejuffrouw Grimbergen het ge dicht Kruisiging van Willem Sluyter en Nacht op Golgotha van Gabriel Smit voor droeg. Het tweede deel van de serie licht beelden bestond uit verschillende gebruiken in de „Goede week" en aan het eind, bij de Paasviering zong het koor Haec Dies van Francken en declameerde de heer J. Hen driks Pasen van Gezelle en Paaslied van Gerard Wijdeveld. Een rondgang door Je ruzalem in beeld, bracht de aanwezigen naar de plaatsen van lijden en overwin ning. In een kort woord dankte de voorzitter voor de devote aandacht van de luisteren den. EXCELSIOR—STORMVOGELS UITGESTELD. De voor Zondag vastgestelde competitie wedstrijd Excelsior-Stormvogels is uit gesteld. "MARKTBERICHT Visaanvoer 17 Maart. 65 kisten tarbot en tong. 680 kisten schol. 110 kisten bot. 120 kisten schar. 1000 kisten kabeljauw. 560 kis ten wijting. 350 kisten schelvis. 135 kisten koolvis, 60 kisten poontjes, 50 kisten heek, 60 kisten makreel, 30 kisten kuit. 80 kisten di versen, totaal 3300 kisten. Besommingen: IJ 14 Isabel 5038, IJ 6 Nor- ma 16890, IJM 99 Batavia 17200. GG 334 5950, GG 348 5270. KW 50 3590. KW 53 870, KW 94 2280, IJM 229 620. IJM 79 2100, IJM 240 1040. HD 37 1630, UK il4 71. TX 32 694. Visprijzen: Heilbot 2.50-1.85, Tarbot I 1.60- 1.25, Gr. tong 2.25-2.05, Md. tong 2.45-2.25, KI. md. tong 2.50-2,30, KI. ton I 2.15-1.70 id H 1.60, id. IV 0.75, alles per 1 kg. Griet 52, Tar bot II 76, Tarbot III 66, Tarbot IV 63-60. Poontjes 17-5.70, Ham 47-39, Schartong 41- 16.50, Wolf 40-36, Tongschar 51, Hom 27, Gr. Schol 25.50-17.50, Md. schol 32-19, KI. schol 10-5.00, kl. schol dicht 10-7.50. Bot 21-7.00, Schar 22.50-17.10, Md. Kabel 39-37, Kl. Heek 17.00, alles per 50 kg. Kabeljauw 104-102, Koolvis 57, Leng 104-80 alles per 125 kg. 'W^r Ook in Engeland zocht men al geruime tijd naar het ideale model van een trawler, en een werf in Huil heeft modellen laten maken om dit ideaal eens nader te be kijken. Het schip, zoals ons plaatje aangeeft, moet volgens „Fishing News" 30 tot 32 man personeel tellen en het heeft bunkers voor een reis van 30 dagen. De visruimen krijgen een inhoud van 16.000 kubieke voet. Het is een aardige bijzonderheid, dat de IJmuider VEM-trawler „Thorina" dit model min of meer heeft helpen voorbereiden door zijn eveneens moderne uitrusting op velerlei gebied. TH ALS A (Het theater met de beste films) Van Vrijdag 19 t'm Donderdag 25 Maart elke avond 8 uur en Zondag 3 uur „HET LIED VAN BERNADETTE" met Jennifer Jones en Charles Bickford Franz Werfel's onsterfelijke roman brengt U op het witte doek een groots, aangrijpend drama; het verhaal van een eenvoudig meisje met een onwan kelbaar geloof (Toegang elke leeftijd) Kaartverkoop en plaatsbespreking op de dag der voorsteling van 11-12 uur aan het theater. Gewijzigde entreeprijzen: Balcon: f 1.50. Zaal f 1.10, f 0.70 en f 0.50 Kinderen beneden 16 jaar hebben in alle voorstellingen alléén toegang onder ouderlijk geleide. Het motorschip „Holland'" een tweede „Ouran Medan" Het vergaan van het motorschip „Holland" dat op 16 November 1947 is gezonken bij het Scharnhorstrif lijkt als twee druppels water op het angst wekkende verhaal over het spookschip de „Ouran Medan", die in de Stille Zuidzee ten onder ging. Dé „Holland" had een lading van 50 ton zwavelkoolstof, in 206 drums. De gezag voerder, die geen gegevens bezat omtrent de aard van de lading, heeft 186 drums in het ruim geladen, waar deze gevaarlijke stof slechts door een dun houten beschot was gescheiden van een lading stenen. Zwavelkoolstof mag ten enenmale niet benedendeks worden geborgen, dit is in strijd met het Schepenbesluit. Ruw weer heeft de lading in werking gebracht, waar door gas uit de vaten is ontsnapt er hing een verstikkende gaslucht over het gehele schip wat explosies en tenslotte brand heeft veroorzaakt, met het gevolg dat het schip is gezonken. Met de grootste moeite is een sloep te water gelaten, waarbij een matroos om het leven is gekomen. Een loodsboot heeft ten slotte de overige bemanning van boord gehaald. Het Directoraat-Generaal van de Scheepvaart, dat niet de Scheepvaart inspectie in kennis stelde van de aard van de lading en dus de opvarenden aan het grootste gevaar blootstelde, wordt voor deze ramp aansprakelijk gesteld. „Halftime" bij „I.E.V." De R.K. Sportvereniging „I.E.V." die de. laatste jaren met grote moeilijkheden te kampen heeft gehad, schijnt er nu zo lang zamerhand weer boven op te komen. Dit mag worden vastgesteld uit de ver schijning van het nieuwe en vooral ver nieuwde maandelijkse orgaan van „In Een heid Vooruit", dat de naam draagt „Half time". Dit blad, dat reeds vroeger bestond, maar door allerlei nare omstandigheden, het „leven" verloor, ziet er als eersteling keurig verzorgd uit en bevat in een aantal lezenswaardige artikelen een herhaalde opwekking aan alle belangstellenden om het verenigingsdevies niet alleen trouw te blijven, maar ook anderen daartoe op te wekken. De voorzitter de heer C. Duine- veld, schetst in een interessante beschou wing de grote waarde van goede sport. Ter gelegenheid van het twaalf en een halfjarig bestaan van I.E.V. is een actie gaande voor een jiieuwe clubvlag, zo lezen wij. De herdenking van dit feit vindt ker kelijk plaats op Zondag 18 April, waar voor verder nog andere feestelijkheden op het programma staan. I.E.V. heeft nog meer uitbreiding onder gaan door de oprichting van een afdeling kleutergymnastiek onder leiding van mej. R. Zwets. Alles getuigt in „Half-time" van een geest, die zó stimulerend „In Een heid Vooruit" goede diensten zal bewijzen. Geslaagde ouderavond van Da Costa-kleuterschool Het bestuur van de in September 1946 opgerichte Da Costa-kleuterschool heeft in het gymnastieklokaal der school een zeer geslaagde en nuttige contactavond met de ouders der leerlingen gehouden, welke op de gebruikelijke wijze door de heer L. J. v. d. Weerd, voorzitter, werd ingeleid. Het overzicht van de secretaris, de heer J. van Koeveringe, schetste het primitieve begin met geleende banken en geld, weinig leer middelen en nagenoeg geen speelgoed. In middels- zijn de banken verwisseld voor frisse tafeltjes en stoeltjes en heeft de school een keur van mooie leermiddelen. Het aantal leerlingen, dat slechts over een lokaal kan beschikken, steeg in ander half jaar van 23 tot 54, het hoogste aantal, dat de school kan herbergen. Hierdoor is een lange wachtlijst ontstaan. Voor uit breiding wordt naar een oplossing gezocht, waai'door de mogelijkheid niet uitgesloten is om door de toeneming van het leer- lingental in de bevolkte Da Costabuurt ook het getal leerkrachten te moeten opvoeren, thans bestaande uit het hoofd der school, mej. M. van Doorn en de kwekelinge mej. G. Helmus. Op keurige wijze was een tentoonstel- FEUILLETON Mijnheer Melvil's wonderlijke fantasie door W. H. Lane Crawford 71) „Dat is waar ook, Badger heeft zijn be trekking opgezegd". „Ach!" zei ze verwonderd. „En waar om eigenlijk?" „Hij wil niet blijven nu Henry er niet meer is". „Maar wat doet u nu?" „Iemand anders nemen vermoedelijk", zei hij luchtig. Gedurende enige minuten zeiden ze geen van beiden iets. „Toen toen u in uw slaapkamer kwam ze stotterde, haar stem was heel zacht en beefde een beetje. Hij keek op. „Hebt u het gezien?" „Gezien? Wat?" Haar wangen werden vuurrood, ze boog zich zo diep mogelijk over haar naaiwerk. „Ik liet het vallen", zei ze. „Ik liet het vallen, toen ik afstofte". „Wat liet je vallen?" Zij aarzelde, toen klonk het bijna onver staanbaar: „Het portret van de dame". Ze voegde er haastig aan toe: „Maar ik heb het weg genomen om het te laten maken". Hij hield zijn adem in en voelde het bloed naar zijn hoofd stijgen. Hij was in zijn kamer geweest zonder te merken, dat de foto van Cynthia er niet was. Dat was verwonderlijk, maar nog veel verwonde- lijker was, dat hij naar Selton was gegaan zonder die foto mee te nemen. Hij keek iedere avond naar dat portret voordat hij naar bed ging, hoe was het dus mogelijk, dat hij haar niet had gemist, zodra hij in Selton was aangekomen? Maar eigenlijk lag het antwoord toch wel voor de hand: hij was die eerste avond in Selton geheel in de war en daarna had hij Cynthia zelf ontmoet en had het origineel de plaats ingenomen van de foto. „Dat is de dame van wie u houdt, niet waar?" Het viel hem op hoe zacht zij sprak en hoe aarzelend. Hij keek haar aan. „Ja", zei hij toen, maar hij gaf er zich meteen rekenschap van, dat er iets zeer aarzelends in zijn. stem was en hij her haalde, met veel meer overtuiging nu: „Ja, van haar houd ik". Er was een zeer lange stilte. „U houdt erg veel van haar, niet waar?" vroeg zij zeer kalm. Hij antwoordde niet, zijn gedachten wa ren mijlen ver. „Het spijt me, dat ik het portret heb ge- broken". „Wat?" Hij kwam op de aarde terug. „O, dat hindert niet; trek je er maar niets van aan". Zij sprak niet meer, ze boog haar hoofd over haar werk, geheel in beslag genomen door haar taak. Plotseling en geheel on verwacht stond zij op, glimlachte flauw, wenste hem goede nacht en ging naar de deur. Paddy sprong van zijn stoel en ver dween met haar. Christopher keek naar de klok. Bunty was vroeger naar bed ge gaan dan gewoonlijk. Het was misschien wel begrijpelijk. Die kamer, waarin alles aan Henry herinnerde, was een verdrietige plaats voor een jong meisje om haar avon den in door te brengen. Hij had haar verteld, dat hij de dame van het portret beminde. .En dat was zo. hij had geen veranderlijke natuur zoals Michael en geen oppervlakkige natuur zo als, Henry. Hij was standvastig in zijn lief de. En toch was er iets als twijfel in hem, iets onzekers. Hij hield van Cynthia, maar zou het. verstandig zijn met haar te trou wen? Zou het niet beter zijn, indien zij vrienden bleven, zeer goede vrienden? Zou het huwelijk het mooie van hun wonder lijke roman niet bederven? Dat klonk cynisch en het was niet zijn bedoeling cy nisch te zijn. Maar hij had steeds vast ge houden aan zijn dromen en in die dromen was hij een jongen en Cynthia een meisje. Nu was hij een man van bijna dertig jaar en zij was een weduwe. En dan was er haar moeder! Die had bij haar gewoond, toen Cynthia getrouwd was met de nu overleden heer Bonnington en ze zou zeker weer bij haar willen wonen, als Cynthia hertrouwde. Christopher stak een sigaret op. Wat jammer, dat meisjes moeders hadden! Dat sommige meisjes sommige moeders had den, corrigeerde hij zichzelf en zuchtte diep. HOOFDSTUK XVIII. Licht en schaduw. Christopher stak de sleutel in het slot en opende de deur. Bunty was in de hal en wachtte op hem. „Mevrouw Thorley is hier", zei ze fluiste rend. Christopher had haar auto buiten ge zien, hij was voorbereid op dat nieuws. „Waar is ze?" „In de zitkamer. Ze drinkt thee". „O, kwam ze op de thee?" „Ze kwam om ongeveer vijf uur". Hij legde zijn hoed op een stoel en trok zijn handschoenen uit. „Heeft niemand haar verteld, dat ik niet thuis was?" „Ja wel, maar zij zei, dat ze zou wach ten". „Hm, nu ik denk. dat ik haar moet ont vangen". Bunty knikte. „Ik moet naar de kinde ren", zei ze en liep snel de trap op. (Wordt vervolgd). Daar ook last van de storm P trawler zal door het slechte weèr niaand ov Noorse kust meer dan een slechts 3000 stone. Bij .MoermanLi het helemaal „grijs" te zijn, Instructie. Een groep Britt» naar India om de mensen daar on te te brengen van de moderne?'^ methoden. Alweer mis. Voor 'net zesde eenvolgende seizoen is de harinev de Firth of Forth een complete mn? geweest. De boten, die het toch no="5 proberen, komen leeg terug. 5Ï%* Dank. In November liep een wood-trawler bij de Hebriden od sen; de bemanning werd er ond^ gevaarlijke omstandigheden JA door een andere trawler. De redde den dezer dagen in het openbaar!?! digd: een gouden sigarettenkoker Vr schipper en geld voor de bemanning Binnengesleept. De kustvaart 8 kreeg met het binnenhalen van h - het vistuig in de schroef. De kü<fa!! V.D. 60 bracht het scheepje behoud? nen. „Cornelis" bofte. De IJmuider u trawler „Cornelis" heeft Dinsdagfou land gemarkt. Het schip had vis w.o. zich een prachtige partij nsd bevond. Die dag trof de Cornelis 0 zonder daar er zeer weinig vis in gÜ aan de markt was. De trawler b-'-t ruim 30.000. Juist? Door de verschillende - groepen op visserijgebied wordt, in werking met de Nederlandse Visset een vakblad uitgegeven, dat aan re«w eisen voldoet en dus in de bestaands hoefte voorziet. Het ministerie van bil bouw, Visserij en Voedselvoorziening^ mede, dat de afdeling Visserijen vad departement binnenkort een maanftv het licht zal doen zien, dat aan alle dL^ belanghebbenden bij het visserijtó gratis zal worden toegezonden. j Ruime aaxxvoer van kabeljauw!!}. het succes van de twee trawlers Hr.-- 16.600 en Neptunus 27000 dieiedas at\t- een reis van de Moray Firth met vangst kabeljauw terugkeerden, zi- volgende trawlers naar deze ti vertrokken: Maria, Vios 4, Vios 5, ïQ Friesland, Knikker, Hornrif en fes Indien dus de trawlers succes hebbes -3 hun pogingen wordt een ruime aaniz' van kabeljauw verwacht. Uit de vaart. De stoomtrawler lm IJm. 89 is uit de vaart genomen voorra raties. Eerlijke vinder. Een loor in de vishal tijdens zijn wertol heden een portefeuille met inhoud t contanten en papieren. Een visknechtr: de portefeuille en een grote beloning v; zijn deel. KEURIG GEKLEED met de a.s. feestdagen? Wij nemen tot Maandagavond Dw ru- deren aan Chem. reiniging en perserij KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4» Is sneller is beter i ling van het kleuterwerk, bestaande c s vouw-, plak- en vlechtwerk gearranse t in het leslokaal. Een gezellig same:' j volgde. Het was de aanwezigen, ondanks he: uur, veel te vroeg geëindigd, wat volte-! i de het welslagen van deze contacts® die zeker voor herhaling vatbaar is, s vestigt Velsen's raadsagenda Driehuisbegraafphii ter tafel Behalve een aantal schoolgeldregelicffi zal de gemeenteraad van Velsen, dieas;- staande linsdag, des avonds omhalia" bijeenkomt, de vaststelling van de rooilijn voor het industrieterrein wijk" in behandeling nemen. Voorts kre er een voorstel tot herstel en verbeid aan de woning Waterlandsweg 16 ter tai en de aansluiting van het perceel Toto nerlaan 4 op het electrisch- en he; terleidingnet, waardoor de huur vaa - huis omhoog zal moeten, is eveneens as agendapunt. De aanwijzing van terreinen voor a algemene begi-aafplaats in Driehuis en* gemeentelijke deelneming in de „stichto, vheumabestrijding in de gemeenten\e£ Beverwijk en Heemskerk" maken J agenda vol. bij VAN DOR Race-circuit te Zandvoori mag niet worden voltooid Burgemeester mr. H. M. van Fet® heeft Dinsdagavond aan de Zandw^ gemeentei-aad medegedeeld, dat op van hogerhand de werkzaamheden aan- race-circuit sedert kort moesten W» stilgelegd. Tussen het gemeentebestuur het Rijk zijn besprekingen gaande o»0' beslissing, gezien de grote belangen voor Zand voort op het spel staan, ow' daan te makexx. Butlinkamp nog niet opgege™ Verder deelde burgemeester Van Ff- ma mede. dat de plannen voor een Ba kamp nog niet zijn opgegeven. Echter heeft men het oorsprong daarvoor bestemde terrein bij de CorK fabriek losgelaten. Met de promotors het kamp is principiële overeenstemt bereikt, dat een eventueel kamp °P plaats aan de zeereep zal verrijzen, I geen het gemeentebestuur verre ver»® Mr. Van Fenema zal de volgende met ir. Friedhoff en mr. Romkes een zoek aan het Butlinkamp te Clacton- sea brengen.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 6