Overhemden Hoeden r „Waterloo Bridge" Met Levasler Aan de zwier naar Antwerpen en Brussel NEOPHOTO Thans voorkeur voor de duinen bezuiden Westerveld Wm opgemerkt, „HEI LIED VAN BERNADETTE" Kennemers kan zich in veiligheid stellen Hex Hheatet Luidsprekers Gevraagd f2500.- VRIJDAG 19 MAART 1948 IJMUIDER COURANT de nieuwe begraafplaats „jaar van 1946 betuigde de B hcl a van Velsen zijn instemming temee»lera®° "bouwplannen en daarmee «.el de Je noe vage ideeën omtrent werden tjw» algemene begraafplaats een een leWesterveld" in Driehuis ten Westen va commissie voor de ge- goedgekeütd. van de provinciale mtentelilke P dienst van Noordholland pljnoWiee™ bezwaren tegen de plaats meef.Swelrerirhof, voornamelijk om- van. he'meu J dat het te stichten terrein est me" v0I'rzou vormen voor de een bdemmermg cht gen rem zal bliiken ieZ de verwerving van het duin- l' door de overheid". B. en W. het er mee eens. g vond een nieuwe begraaf- sten «13£k, dat deze zaak voorbe en verband met de vergadering van reidt m hierover: pinsdagavo gebieden met elkaar danS. dat het eerste (dus rtï van Westerveld) bestaat uit u,„Lrd en bebost duinterrein; het gt,Ctfiefzuidon van Westerveld is on- Eton vlak. °P het laatste terrein za W®. ...n begraven veel economischer n vlak Op het laatste terrein zal van begraven veel economischer ie in ziin aangezien op vlak terrein de (velden zo doeltreffend mogelijk benut n worden". Deze argumenten gel- aün!1;n tegengestelde richting voor het be- S heuvelachtige stuk grond, zodat r W er aanleiding in hebben gevon- .venals genoemde commissie aan de den, 6VC Ulorlr\T-v7olA rln unnr- !s ten Zuiden van Westerveld de voor- spronkelijk geprojecteerde plaats niet bin dend is, omdat zij geen wezenlijk bestand deel van het opbouwplan uitmaakt, maar veel eerder als een aanduiding ter ver krijging van een goed inzicht over de aan passing van „opbouw" en „uitbreiding" aan elkaar gold. Daar de nieuwe begraafplaats onder de uitbreidingsplannen valt (welke nog steeds op herziening wachten, omdat het op- bouwplan nog niet in Den Haag is goed gekeurd) en ook omdat zoals boven is uiteengezet B. en W. meer voelen voor een begraafplaats ten Zuiden dan ten Westen van Westerveld, stelt het college voor het eerstgenoemde terrein voor de nieuwe begraafplaats aan te wijzen. Hoe de zaken staan op de „ambachtsschool" Op de ledenvergadering van de Vereni ging voor Nijverheidsonderwijs in Kenne- merland, die in de Nijverheidsschool aan het Tiberiusplein werd gehouden, is de stand van zaken van het onderwijs in Vel sen besproken. Het blijkt dat op 31 December 1947 de school werd bezocht door 360 leerlingen, waarvan 90 de cursussen voor machine bankwerker volgen, 99 voor motorrijtuig en rijwielhersteller, 103 voor electro-tech- niek en 68 voor timmeren; 141 leerlingen wonen buiten de gemeente Velsen. Op 26 Juli 1947 werden in een bijeen komst van bestuur, directeur en leraren diploma's uitgereikt aan 111 leerlingen, THALIA (liet theater mei de beste films) Van Vrijdag 19 t/m Donderdag 25 Maart elke avond 8 uur en Zondag 3 uur Kaartverkoop en plaatsbespreking op de dag der voorsteling van 11-12 uur aan het theater. Gewijzigde entreeprijzen: Balcon: f 1.50, Zaal f 1.10, f 0.70 en f 0-50 Kinderen beneden 16 jaar hebben in alle voorstellingen alléén toegang onder ouderlijk geleide. Voet ba lo verziek t „HET LIED VAN BERNADETTE" wordt voor de gemeente Velsen uitsluitend vertoond in het THALIA THEATER. zitter P. Bais, die 28 jaar een bestuurs functie had vervuld, kwam er enige ver andering in de gelederen. Het huidige be stuur is als volgt samengesteld: ir. M. van der Lee, voorzitter: ir. G. van Hemert, secretaris; J. P. Rijken, penningmeester. Leden zijn de heren: C. Bink, G. S. K. Blaauw, H. H. Meyer, J. D. B. Olie, ir. H. H. Telders. Gedelegeerden voor de gemeente Velsen zijn de heren J. Nuyens en R. Verbeek. Velsen-Noord Coöperatie „De Eendracht" bijeen Het bestuur van de Coöperatie „De Een- aan 25 jongens kon geen brevet worden dacht" heeft Donderdagavond de leden overhandigd. Van de 111 geslaagden waren in het clubgebouw „Kindervreugd" in een A. baron van Ittersum overleden 0, zijn woning aan de Van Tuyllweg is Woensdagavond plotseling overle den de heer W. A. Baron van Ittersum. De heer Van Ittersum, die de leeftijd van 42 jaar bereikte, was, na vooraf reeds eerder enige malen als. M.T.S.'er bij Van Gelder Zonen N.V. Papierfabriek werk zaam te zijn geweest, sedert ongeveer acht tien jaren in dienst van dit bedrijf, de laatste jaren als chef van de afdeling houtstoffabriek. Vandaag weer normaal pontverkeer De ponten in Velsen, die de enige ver binding voor snelverkeer en voetgangers vormen met het noordelijk deel van Noordholland hebben al heel wat on- vnendelijke woorden over het dek horen waaien. Vooral in de laatste weken, toen terzake van noodzakelijke reparaties aan de havens een deel van de ponten uit de roulatie werd genomen. Tijd is geld en wanneer vijf weken lang slechts twee van de drie ponten kunnen varen, gaat er heel wat geld verloren. Gelukkig is daar met ingang van van daag een eind aan gekomen. Omstreeks 1940 werden de nieuwe ha vens in gebruik genomen en als men re kent dat elke pont gemiddeld 3 a 4 keer per uur de haven in en uit vaart, waarbij komt dat de harde wind vaak de pont uit de koers drijft, zodat botsingen tegen de palen en het andere houtwerk niet uitblij ven, dan is het niet te verwonderen dat de slijtage zodanig was geworden dat veel moest worden vernieuwd. De zware ijsgang van de vorige winter had de steigers danig beschadigd, zodat ook hier herstel broodnodig was. Juist op Vrijdag, wanneer de groente handelaren in lange rijen met hun voer tuigen van de Beverwijkse veiling komen, is echter het leed geleden en zijn aan weerszijden de twee havens weer bruik- De Zweedse woningen Naar wij vernemen is er in Den Haag overeenstemming bereikt met de aannemers over de bouw van een aan tal Zweedse woningen in Velsen. Het wachten is nu nog op de toestemming, om tot gunning over te gaan. HUMANISTISCHE BIJEENKOMST Zondagochtend 21 Maart spreekt voor het Humanistisch Verbond, gemeenschap Velsen, de heer P. Barbiers over het on derwerp: Plezier in het werk en levens beschouwing. De bijeenkomst heeft plaats in een der lokaliteiten van de rijks H.B.S. V. V. IJ.-NIEUWS. Zaterdag speelt IJmuiden om de K.N.V. B,-beker tegen Robaver uit Amsterdam, een sterke tegenstander, die niet onderschat moet worden. IJmuiden dient deze wed strijd te winnen, om in de volgende ronde geplaatst te worden. Het vierde elftal trekt naar Kennemer- er 25 machine-bankwerker; 43 motorrijtuig en rijwielhersteller, 29 electriciens en 14 timmerlieden. De prijzen, die beschikbaar waren ge steld door de Stichting „Dick van Leeu wenfonds" kwamen in het bezit van G. van Son in de afdeling machine-bankwerken; P. Keuter, afdeling motorrijtuig- en rijwiel hersteller; A. Bruning, afdeling electro- techniek en S. Bakker, timmeren. 59 leer lingen hebben om de een of andere reden tussentijds de school verlaten. Mutaties bij het personeel. De heer IT. J. Zeeman kon wegens ziekte zijn werkzaamheden eerst op 1 Maart 1947 hervatten. Daar zijn gezondheidstoestand nog te wensen overliet, heeft hij herkeu ring aangevraagd, wat tot resultaat had, dat hem' per 16 Februari 1948 eervol ont slag werd verleend. De heer K. B. Meyerhoff, die de vakken natuurkunde, werktuigkunde en vakteke nen onderwees, werd benoemd tot directeur van de Nijverheidsschool te Apeldoorn, in zijn plaats is gekomen de heer A. Mak. De leraar Lichamelijke oefeningen, de heer J. P. Duinker aanvaardde een functie buiten het onderwijs, zijn lessen worden door de leeraren onderling waargenomen. Nijverheidsavondschool. Bij de avondlessen kwam personeelsver- andering door het vertrek van de heer Meyerhoff, die ook hier vervangen werd door de heer Mak en cle heer J. M. Milatz kreeg zijn eervol ontslag wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Deze avondcursussen verheugden zich in de belangstelling van 199 leerlingen, ver deeld over vijf klassen. Met grote voldoe ning kon worden geconstateerd, dat het onderwijs met veel ijver en belangstelling op de dag- zowel als de avondschool, wordt gevolgd. Dit blijkt uit het feit, dat enkele leerlingen aan het eind van 1947 voor een tussentijdse bevordering in aanmerking konden komen. Ook het gedrag van de leerlingen was over het algemeen bevredigend. Dit was, wat de avondcursus betreft, wel te ver wachten, zo werd er opgemerkt, omdat zij, die na het volbrengen van een dagtaak des avonds nog een school voor verdere ont wikkeling wensen te bezoeken, tot de „betere categorie" gerekend mogen wor den. Juist deze jongelui zullen een rugge- graat kunnen vormen voor de geestelijke wederopbouw van ons volk, zo werd de al gemene beschouwing besloten. Bestuursfuncties. Ten slotte werden de aftredende bestuurs leden ir. G. van Hemert en J. P. Rijken beiden herkozen. Door het overlijden in 1947 van de voor buitengewone vergadering bijeengeroepen in verband met het aangaan van een geld lening. De heer A. G. Keuter, voorzitter, deelde in zijn opening mede, dat deze vergadering was voortgevloeid uit het besluit op de vorige ledenbijeenkomst genomen, waarbij kon worden overgegaan tot aankoop van het woon- en winkelhuis aan de Dr. Schuit straat 26 te Beverwijk. Na lezing van de notulen werd de voor gestelde geldlening ter sprake gebracht. Aanvankelijk had men zich voorgesteld de koopsom van het betreffende pand, onge veer 25.000 uit eigen, doch geblokkeerde middelen, te kunnen voldoen. Dit is echter niet mogelijk gebleken, tengevolge waar van het bestuur voorstelde een hypothe caire geldlening aan te gaan tot een bedrag van 20.000 tegen een rente van 3y2%- De vergadering kon zich na ampele be spreking met dit bestuursvoorstel ver enigen en hechtte daaraan haar goedkeu ring. Tenslotte was er nog een rondvraag, die geen belangrijke punten behelsde. Watervliet tegen Haarlems twaalftal Het adspiranten twaalftal Watervliet a gaat Zaterdag met goede voornemens be zield naar Animo Ready te Haarlem. Voor Zondagmorgen is een oefenwedstrijd vast gesteld tussen een A en B ploeg van „Watervlieters", om daaruit de onderlinge krachten te kunnen afmeten. Een evenement wordt de middagwed strijd van Watervliet tegen het voorlopige IT.k.B.-twaalftal, waarin ook enige groen gelen zijn ondergebracht. Het eerste telt ook enige jonge krachten, die kans maken in 't twaalital van de Haarlemse Korfbal- bond een plaats te krijgen. Na afloop wordt het definitieve H.K.B.- twaalftal samengesteld, dat 29 Maart te Amsterdam zal mededingen in de wed strijden om het A.K.B.-schild. Watervliet I komt uit met de dames M. v. d. Kieft, T. Gieze, C. Broeksma, W. Jan sen. D. Dubbelman, N. N., en de heren B. de Heer, J. Wals, F. Möhlman, S. de Vries, M. Visser en J. Broeksma. Agenda voor Velsen en IJmuiden VRIJDAG 19 MAART. Thalia, 8 uur: „Het lied van Bernadette". Rex, 8 uur: „Waterloo-bridge". De Pont, 8 uur: „Lichtelijk geschift". ZATERDAG 20 MAART. Thalia, 7 en 9.15 uur: „Het lied van Bernadette". Rex. 7 en 9 uur: „Waterloo bridge". De Pont, 8 uur: „Lichtelijk geschift". De IJmuidense eerste klassers zouden Zondag a.s. beide in het veld gekomen zijn, als er geen' kink in de kabel geko men was. VSV kon op het terrein van het Beverwijkse Sportpark niet terecht, omdat daarop de wedstrijd KennemersCoal moest worden gespeeld, terwijl Excelsior Stormvogels niet doorging, omdat de IJmuider blauw-witten al geruime tijd geleden aan het jubilerende Baarn beloofd hadden aldaar een wedstrijd tegen 't Gooi te komen spelen. Alzo geen eerste klasse voetbal, maar wel de belangrijke ontmoeting Kennemers Coal. De Wij kers leverden de vorige week uitstekend werk door VUC met 42 te kloppen en wie dat kan, kan meer, is o.i. ook in staat om Coal te verslaan, mede omdat de Rotterdamse club definitief bui ten gevaar is. Als de roodzwarten er in derdaad in slagen van Coal te winnen, dan is het Zondagavond feest in Beverwijk, want dan betekent zulks, dat de Kenne mers er inderdaad in geslaagd is, nog op het laatste nippertje de dans te ontsprin gen. Bij een gelijk spel of een nederlaag dient nog te worden afgewacht, hoe VIOS het er in zijn laatste ontmoeting tegen DCV afbrengt. DEM besloot het competitie-seizoen met een nederlaag van 43 tegen GVO. Het icon gelukkig geen kwaad meer, want de Germaan is aangewezen om degradatie wedstrijden te spelen. In de 4e klas leed IEV een sprekende nederlaag tegen WB en daar OFC en CSV de laatste tijd nog al eens een puntje ver overden, komen de IEV'ers lelijk in de knel te zitten, temeer daar de laatste wedstrijd, die hun nog rest, een verre van gemak kelijke is, nl. tegen het sterke Assendelft. Deze wedstrijd wordt Zondag a.s. ge speeld. Wij hebben weinig hoop op een Velsense overwinning. WB trekt naar USVU. Dit is een wed strijd, die weinig meer om het lijf heeft en waaruit door WB minstens één punt gehaald kan worden. Stormvogels II zal trachten in Alkmaar een overwinning op Alcmaria Victrix II te behalen. Dat zal niet gemakkelijk zijn, want Alcmaria Victrix heeft nog een kans je op de bovenste plaats en zal dit onge twijfeld trachten uit te buiten. VSV zet eveneens de eindspurt naar de bovenste plaats in en wel met de thuis wedstrijd tegen UW 2. In Utrecht ver speelde VSV destijds een puntje (44), maar zover zullen de roodwitten het dit maal wel niet laten komen. VSV 3 heeft in CNF 2 een gemakkelijke tegenpartij en wint natuurlijk, terwijl Kennemers 3 er Rodi 2 wel onder zal hou den. Voor Kennemers 2 verwachten we tegen QSC 2 een nederlaag. Velsen 2 kan op Volewijckers 4 een kleine overwinning behalen. V oetbalopstellingen. Stormvogels't Gooi. In de vriend schappelijke wedstrijd, welke Stormvogels Zondag a.s. in Baarn tegen 't Gooi speelt, komen de blauwwitten als volgt uit: Ore. Tricoline CERVO BORSALINO MOORES Kraak; Schuit, Van Dongen; Goedhart, Schoorl, v. d. Kuyl; Luppens, Meyer, Broekhuizen, de Boer, van Opbergen. Alcmaria Victrix 2Stormvogels 2. Stormvogels komt uit met: Rechsteiner, v. d. Oever. Schriemer: Mors. Zwemmer, Glas; van der Linde, Hoogendijk, Meinsma, Verbeek, Broek. IEVAssendelft. IEV komt uit met: M. v. d. Bos; TI. Zonneveld en J. v. d. Zon; N. Zoutman, P. v. d. Berghe en J. v. d. Vlies; J. Wittebrood, A. Stokman, J. Scha- vemaker, W. Michel en C. Valk. USVU—WB. WB vertrekt met de vol gende spelers naar USVU: C. v. Veelen; R. Meyer en J. Duineveld; G. v. d. Veldt, J. Wormsbecher en C. Hoen; D. Aafjes, H. Verswijveren, G. Arisz, P. Vlietstra en N. Michel. Strawberries speelt zijn eerste promotiewedstrijd De herhaaldelijk uitgestelde wedstrijd HBSStrawberries zal a.s. Zondag ge speeld worden. Spelen de Strawberries- dames met het zelfde vuur als tegen 't Gooi, dan eindigt deze vriendschappelijke ont moeting in een overwinning voor de be zoeksters. De reserve-dames trekken naar Bever wijk om Eechtrop te ontmoeten. Voor beide ploegen staat er niets meer op het spel en er zal dus waarschijnlijk van een aantrekkelijke wedstrijd genoten kunnen worden. Een plotselinge programma wijziging brengt de heren tegen Kampong uit Utrecht in het veld. Er komen hier twee enthousiast spelende elftallen tegenover elkaar te staan, waarbij de kansen van de Velsenaren mogelijk iets hoger aangeslagen moeten worden. Het tweede elftal speelt eveneens 2ïjn eerste promotiewedstrijd. Te Werve be schikt over een sterk elftal en heeft voor deze ontmoeting de beste papieren. De wedstrijd Ijsvogels IIStrawberries III heeft voor de eindstand weinig be tekenis meer. De bezoekers zullen echter hun uiterste best doen de beide puntjes in de wacht te slepen. Bij Amsterdam VII Strawberries IV valt het moeilijk een voor spelling te doen; het zal er geheel van af hangen, of de elftallen volledig in het veld verschijnen. De heren van het eerste elftal reizen in de volgende opstelling naar Utrecht: Doel: D. Hollmann. Achter: P. Minderhoud en J. Ferment. Midden: J. Dalhuysen, J. Brunink en A. Kost. Voor: J. Otto. K. Bekker, C. Maters, H. Brunink en P. Steyn. Vanaf heden t/m Woensdag 24 Maart brengen wij de prachtfilm fabr. Laitwböch Joh. Meijer Zn. KENNEMERLAAN Herenmodes Maatkleermakers EXCLUSIEVE ZELFBINDERS Dames- en Heren HANDSCHOENEN TEL. 4453 IJMUIDEN I (Adv.) De strijd om de Kennemer damtitel is begonnen Voor de eerste klasse van het tournooi om de damtitel van Kennemerland schre ven 18 spelers van alle damclubs uit Ken nemerland in. De spelers zijn verdeeld in twee groepen van negen spelers elk. Deze week zijn de eerste partijen gespeeld. De uitslagen van groep A luiden: P. C. Bais (Beverwijk)Berghuis (Haar lem) 2—0. J. van Straten (IJmuiden)— Boerkool (H.D.C.) 2—0. J. Poppen (Ooster kwartier)Boerkool 02. Blom (H.D.C.) Bais 0—2. Van StratenBerghuis 20. In deze groep hebben P. C. Bais en J. van Straten ieder 2 gespeelde partijen en vier punten. De volgende groep bestaat uit: H. Oud, J. v. d. Loo, Luyf, Pelt, Rump, Oudhof, Hekelaar, Blom, J. van Hasteren. De kampioen van iedere groep promo veert direct naar de hoofdklasse. Deze week worden partijen gespeekl te Beverwijk en Dinsdag in IJmuiden, hotel Kennemerhof. Programma van Waterloo Het eerste elftal van Waterloo speelt Zondag om 9.45 uur tegen Kinheim 2. De eerste ont moeting eindigde in een gelijk spel. Ook Zondag wordt een verdeling der punten ver wacht. Waterloo 4 gaat bij het sterke Stormvogels V op bezoek. Het adspiranten A elftal neemt de strijd op tegen Kinheim B. Feestelijke ontvangst van „De Grote Beer" Reeds veel maanden leeft IJmuiden mee in woord, daad en gedachten met „de jon gens overzee". Velen hebben zich bezigge houden met de vraag: Wat kunnen wij, hier in Nederland voor de onzen in de tropen doen. en deze vraag heeft tot resul taat gehad het zenden van particuliere zo wel als van Niwinpaketten, van radio toestellen, boeken, enzovoorts. Wanneer een deel van deze mannen, na volbrachte diensttijd wordt afgelost en huiswaarts trekt, kloppen vele harten in blijde of angstige spanning: hoe zouden ze eruit zien? En familieleden, vrienden en belangstellenden beramen plannen hun een waardige ontvangst te bereiden. Ook de Niwin wil bij deze ontvangst helpen. Maandag komen 1300 jongens met de Grote Beer IJmuiden binnen. Feestelijk zullen ze worden ingehaald en ditmaal is het geen sprookje, maar een Haarlems mu ziekcorps zal hen op de Noordersluis met blijde klanken welkom heten. De Niwin doet een beroep op ieder, die zich vrij kan maken van dagelijkse beslom meringen, mede ter verwelkoming aan wezig te willen zijn, opdat zij, die enkele jaren weg zijn geweest, het gevoel krijgen werkelijk weer „thuis" te komen. IJmuiden zette „Heintje" in de bloemetjes Er is gisteravond in Thalia deerlijk met de vrouwelijke waardigheid gesold. Maar het betrof de waardigheid van Heintje Davids, dus was het alleen maar grappig en lawaaiig. Henriëtte Davids, de vitale zestigjarige, wiens wit-satijnen gestalte als een omvang rijk monument voor de volkskunst op het toneel domineerde, heeft haar distinctief feitelijk al lang ingewisseld voor een soort onpersoonlijkheid die „Heintje" heet, rauwe kreten geeft en een zaal tot huilens toe aan het lachen kan maken. Er was een heel programma van lenige meisjes en dansende girls om de matrone van de kleinkunst heen geplaatst en al hebben al deze hard-werkende artisten ruimschoots hun deel van het vele applaus gehad, toen de 60-jarige Henriëtte kwam, werd het oude theater aan het Willemsplein zo vol lawaai van juichende IJmuidenaren gegooid, dat de artiste er zelf even beduusd van was. Niet lang echter: haar prachtig aanpassingsvermogen en haar intuïtief „aanslaan" op de zaal maakte het mensdom, dat tot in de nok was gekropen, tot de dankbare klankbodem van een serie lied jes, die de 49 jaren harer toneelloopbaan in herinnering riepen. Toen was het uit en Heintje wilde in de coulissen verdwijnen, maar wet houder A. J. van Leusen, die met de secretaris, de heer Veenstra namens de gemeente Velsen jarig Jetje kwamen feliciteren, heeft haar op de planken teruggehaald en haar in een paar war me en spontane woorden verteld, hoe het publiek over haar denkt. „Heintje, kom terug, zoals je weggegaan bent, want Hollywood is een gevaarlijke stadplaagde de wethouder en mevr. Davids wist deze toespeling op haar aan staand vertrek naar de Amerikaanse film industrie kennelijk ten volle te appreciëren. Bloemen waren zowel de tolk van de ge meente als van de Thalia-directie, namens wie trouwens ook nog een vaatje haring als verjaarscadeau werd beloofd, en een storm van kabaal uit de zaal was de „hand druk" van IJmuiden zelf. Nogmaals: hoogstaand was de jarige niet. Maar zij heeft weer eens bewezen, dat zij met haar instinct voor „de zaal" en met haar sentïmenteel-realisme direct weet te boeien, te overmeesteren bijna, zodat de liedjes en de traditionele grappen er in gaan als gesnedc-n koek. Henriëtte Davids heeft in een wat rom melige lijst gestaan, Donderdagavond. Rus sische danseresjes, die net zo min Russisch als danseresjes waren en een zingende zwerver, wiens stem verdienstelijk maar niet vast was en een voortreffelijke Fred Allister, die achter een kaptafel vandaan van zijn gezicht in een oogwenk historische facies schminkte met als slot minister Lief- tinck en de dapper-meegezongen melodie: „Wie zal dat betaleneen accordeon danspaar, waarvan de vrouwelijke helft meer grappig dan vrouwelijk was en wat dies meer de hoorn des overvloeds van het variété kan opleveren, spoelden over het Thalia-toneel. Bert van Dongen praatte het geheel vlot aan elkaar, hoewel hij de plank lelijk mis sloeg met zijn weinig fijngevoelig verhaal over het ziektegeval op straat Maar in deze barok-lijst heeft H°>ntie geschitterd: ongeslepen maar heel eerlijk. J. F. MARKTBERICHT Besomm;»"ren RO 15 Antje f 10.010; IJM 72 Condor f «SlO; IJM 114 Mar. Elisabeth f5520. GG 211 f5820. KW 155 f5210. KW 77 f1326: UK 46 f38: UK 24 f68: UK 53 f488: UK 172 f1017: VD 60 f280. Visaanvoer. 80 kisten tarbot en tong. 380 kisten schol; 100 kisten schar; 30 kisten bot; 440 kisten kabeljauw, 100 kisten wijting. 270 kisten schelvis, 50 kisten diversen. Totaal 1450 kisten. Visprjjzen. Ham 49—42; schaftong 4742; tongschar 6256; poontjes 13420; Wolf 50—40; griet 70—47: tarbot II 79—67; tarbot Hl 70—67; tar bot IV 59—57: md. schol 32.50—28; kl. schol 19—16; schar dicht 11,50—8; Bot 30—20. alles per 50 kg. feuilleton Mijnheer Melvil's wonderlijke fantasie door W. H. Lane Crawford 12) Christopher keek haar na totdat ze was erdwenen en liep toen in de hal heen en eer. Hij droeg een zwart jasje en een ge depte broek en hij had een bloem in zijn hr,° Zag er Uit alsof hij van een "on kwam en hij kwam inderdaad van een bruiloft, die van Michael. irrJ?S me gezegd, dat ze zou enu ®n hü had haar niet verwacht, maar hij had geweten, dat hij haar vroeg hpm ?°,u on'moeten. Vandaag kwam ierfo,- j er en n*e* slechter uit dan dat y a, re ^ag en tenslotte was hij blij, v.j hem was komen opzoeken en niet had T tot hij bij haar kwam. Hij HpnrvV "1 ^uist erg ^ruk °P kantoor en 7ün t-A en namen toch al te veel van uitvnoi m ^eslag- Hij had Luke Dimsley had «5 gfschi'even over het ongeluk. Hij had zaakwaarnemer bezocht, hij kendp 1 dat h'j Henry's testament sing voÏÏf 6r Was toch nog een verras" g voor hem geweest. tot pnfo hem' zoals hij had gezegd, g erfgenaam benoemd en tot uit voerder van zijn laatste wilsbeschikking. Maar hij had ook bepaald, dat, indien hij mocht sterven terwijl de kinderen nog minderjarig waren, Christopher als zijn opvolger zou optreden. Christopher vond dit niet zo heel erg, want hij had de ver antwoordelijkheid voor de kinderen reeds op zich genomen tijdens zijn gesprek met Bunty op de avond, dat zij hem bekende het portret van Cynthia te hebben gebro ken. Het was desondanks een grote op offering voor hem. Het betekende het op geven van zijn liefste wens, juist op het ogenblik, dat deze als door een wonder in vervulling scheen te zullen gaan. Hij had Cynthia ontmoet, zoals hij zo vaak had ge hoopt, dat hij haar zou ontmoeten, zij was weduwe, zij had hem aangemoedigd om haar het hof te maken. Maar de plicht, de strenge vinger van de plicht wees in een andere richting. Deze arme weesjes kon den niet aan hun lot worden overgelaten. Nu Henry er niet meer was, hadden zij nog maar twee familieleden in de wereld, hun oom Luke, die zelf reeds meer dan genoeg kinderen had en maar heel weinig geld, en een oud-tante, die een grillige oude vrij ster was en helemaal niet in staat kinde ren op te voeden. Er was Christopher geen keus gebleven, Henry's verantwoordelijk heid ging op hem over. Dit had hij zichzelf verteld; het is mo gelijk, dat er andere beweegredenen op de achtergrond waren, maar hoe ook, hij had Cynthia niet geschreven en evenmin op enige andere manier contact met haar ge zocht, hij was van plan vrijgezel te blijven en zijn plicht te vervullen. Hij beminde haar, hij zou haar altijd beminnen, doch zij zou een mooie herinnering blijven, het noodlot had het zo gewild. Ondertussen ontbrak haar portret nog steeds op de tafel in zijn kamer, het was nog niet gerepa reerd. Hij had het huis.in handen gegeven van een agentschap, doch nog geen voorberei dingen getroffen om het te verlaten. De heer Robinson had niets meer van zich la ten horen, hij scheen ieder belangstelling te hebben verloren in dit tragische huis. Badger en zijn vrouw zouden tegen het einde van de maand vertrekken en een ander echtpaar zou hun plaats komen in nemen, een echtpaar Dibbs, dat Christo pher was aanbevolen door een van zijn zakenrelaties. Het ongeluk, dat Henry was overkomen, had niet zoveel schaduw over Michaels huwelijk geworpen, als men had kunnen verwachten. Slechts enkelen van de gasten hadden Henry gekend, de meesten hadden zelfs nooit van hem gehoord. De bruidegom was niet merkbaar terneergeslagen en Henry was toch zijn oudste vriend geweest; waar om zouden dus de anderen die schaduw toestaan hun vreugde te bederven? Het was dan ook een zeer vrolijke bruilfot ge weest. Betty had er charmant uitgezien en Michael was stralend van geluk geweest. Hij was gestruikeld over een voetenbankje had de gasten bedankt voor cadeaux. die zij niet hadden gegeven en een lange speech, waarin hij herhaaldelijk tevergeefs naar zijn woorden had moeten zoeken, tenslotte toch teneinde gebracht. Ann was bruidsmeisje geweest en zij had er bui tengewoon aardig uitgezien in haar rose jurk. Christopher, als bruidsjonker, had naast haar gezeten aan tafel en was bij verschillende andere gelegenheden in haar gezelschap geweest. Hij was wat verlegen, want hij moest herhaaldelijk denken aan de dwaze opmerking, die Michael had ge maakt, ofschoon hij er zeker van was, dat Anns gevoelens voor hem ook alleen maar van vriendschappelijke aard waren; Onder de cadeaux was een buitengewoon mooie klok, het was een geschenk van Henry, dat hij Betty enige dagen voor zijn onge luk had gezonden. Het -was nogal tragisch, doch slechts Christopher en nog een of twee gasten wisten wie de schenker was. Christopher was uitgenodigd om na het diner met enige der jongere gasten naar een bal te gaan, doch had zo beleefd mo gelijk geweigerd. Men had niet aangedron gen, want men had er op gerekend, dat hij zou weigeren, rekening houdend met Henry's ongeluk. Hij was vertrokken, toen het bruidspaar was weggegaan en daar het te laat was geworden voor kantoor, was hij rechtstreeks naar Millwood terug gegaan. (Wordt vervolgd) Wie gaat er mee. op 2e Schitterende amusante reis met bezichtiging van de be zienswaardigheden, i 12.50 per persoon. Haalt spoedig uw plaatsen, wij zijn spoe dig uitverkocht. LEVASIER, Neptunusstr. 33 Tel. 4650. MENTINK, Driehuizerkerk- weg 103. Tel. 4250. Geen pas nodig, maar wel vlugge opgave voor deel name. Gevr. in Santpoort-Dorp, MEISJE voor halve dagen, 15-17 j. bij jong echtpaar m. 2 k. Brieven no. 327 Boek handel Erasmus, Santpoort. Te koop: licht grijze van Delft KINDERWAGEN, v. o. k. Bloemendaalsestr.weg 7. HUISNAAISTER gevraagd, voor 1 of 2 dagen per maand Hagelingerweg 193. Santpoort Gevraagd: enige nette COM MENSAALS met huiselijk verkeer tegen f 18 p. week, met verzorging kleding. A. Ploeg, Klein Heiligland 51rd. Haarlem. NETTE KOSTGANGER ge vraagd bij mensen z. k. Adr. te vern. bur. v. d. blad. Net meisje vraagt NETTE VRIENDIN 1. pl.m. 25—30 j. Br. L 2312 bur. v. d. blad. VERLOREN in Driehuis: bloedkoralen ketting, gedach tenis. S.v.p. terugbez. Drie- huizerkerkweg 80. HERBOUWPLICHT, deze kunt u verkopen tegen con tant geld. Opgave gevraagd van rijksbijdrage en grond prijs. Brieven L 2314 bur. v. d. blad. ZEEWEG Laat nu Uw rijwiel moffelen als le hypotheek op pand met zeer ruime overwaarden. Br. met opgaaf conditie IJ 547 bur. van dit blad. Kunstzinnig portrei SCHOTERWEG 92 Telefoon 21941 WONINGRUIL. Modern bo venhuis, goede stand te den Helder, huur f 7 p. w. voor woning te IJmuiden of omg. Brieven L 2311 bur. van dit blad. WONINGRUIL. Aangeb. fl. woning in Santpoort voor dito omg. IJm.-Oost. Adres te vern. bur. van dit blad. WONINGRUIL Aangeb. vrije woning bev. 2 kamers, keu ken, 3 slaapkamers voor vrije woning in IJmuiden, C. Ma- tersweg 40, Beverwijk. Gevraagd: ongem. GED. v WONING door dame op leef tijd. Brieven L 2309 bur. v. d. blad. Te koop als nieuw licht groene KINDERMANTEL lt. 14 j. en bruine zijden jurk jes met hoge hals. Rijksweg 324. Santpoort. Geruisloze Excelsior STOF ZUIGER op slede, rubber slang, radiostoringvrij en nog 1 j. garantie. Rijksweg 234, Santpoort. Ter overn, aang. z. p. z. g. a. n. pr. bl. DAMESMANTEL m. 40. Feithl. 5, 2 x bellen. Te koop: 2 pits GASSTEL. Driehuizerkerkweg 86. Drie huis. Te koop: prima JONGENS PAKJE, maatwerk, leeftijd 10 a 11 jaar. Adres Chr. te Strake, Pres. Steijnstr. 35, hoek de Witstraat. Te koop: nieuwe chromati sche MONDACCORDEON Chromonika 1 f 30. Bakker straat 22 IJmuiden. Te koop aangeb. HUISK.OR- GEL. 10 registers met wat muziek. Princestraat 24, Vel sen-Noord. Te koop: in zeer goede staat KOFFERGRAMOFOON met platen en leren handkoffer als nieuw. Rijksweg 324, Santpoort. TE KOOP: 2 luidsürekers (1 dynamisch). Spiegel. Mau ser schuifmaat. radiotoestel, grote trekzaag. 2 p. fr. dames schoenen m. 35 en 38 z. g. a. n. Adres Neptunusstraat 22 zwart, IJmuiden Te koop: 2 H. COSTUUMS kl. m. 1 beige. 1 donkerbl. en koffergramofoon. Bloe- mendaalsestraatw. 194, Sant poort-Station. TE KOOP: keukenloper. co- cos. kinderstoel. A. Wit, Ken- nemerlaan 16 c. TE KOOP: 4 Engelse fau teuils en salontafel als nieuw Tevens bijbehorende kroon en staande Engelse schemer lamp. Brieven L 2313 bur. van dit blad. TE KOOP: bl. mantelpak, le kw. stof f 45, witte blouse f 7.50. woll. damesfantasie colbertje f 20. rose vest f 10, alles m. 40-42. Na 6 uur 's avonds. Adres bur. v. d. bl. Honden- en kattenbrood Thans weer volop verkrygbaar in grof, middel en fyn (los en verpakt). BRUGGENKAMP VELSERDUINWEG 197 - TELEFOON 4497

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 3