2 Zusters uit Boston Schoonenberg: een magische naam voor Velsens sportliefhebbers Hex JAeatet S1N0BAD de ZEEMAN Ondermijning der Europese tolmuren gaat langzaam maar zeker voort Naar meer „orde" in Beverwijks verenigingsleven 25 MAART 1948 donderdag Vereen opening V. komt Zaterdag in een nieuwe opstelling uit I Jnn 7aterdag om 4 uur hèt nieuwe mXte Sportpark officieel door !nt ,J •iri m. M. Kwint, van Velsen IJMUIDER COURANT Gemeei a inrden en, naar te verwachten f'iïer grote belangstelling want niet JS( onaei b voetbal- en andere sport- fllleenvinopn OP ruime schaal uitnodigingen erenigingenui-^ nnk. .erzonden, rr officials van veremginB Qok tal van raadsleden, verzonden, n.V.B. en H.V.B., alsmede dfcfiL van grote bedrijven en instellin- depUi?nrden op Schoonenberg verwacht, herder wordt gespeeld debig match» ..Cflpic—V.S.V., een strijd dus tussen ?°Se eerste klassers, die in het nieuwe de f orU- na enige jaren van omzwerven, S'S iwiome" zulicn vinden. nat dit treffen in het middelpunt van J» duizenden zal staan, staat wei- Et bij voorbaat vast, met alleen, omdat" dit zonder enige risico uit de belangstelling voor de voorverkoop S leconcludeerd worden, maar ook, Sal de voetballiefhebbers de ont moeting tussen blauw-wit en rood-wit "oen willen bijwonen, daar het al „eer zo heel lang geleden is, dat onze tolde eerste klassers in eigen plaats tegenover elkaar in het veld stonden. Wat de elftallen betreft, het volgende: Stormvogels k9mt met vrijwel zijn gewone SS in het veld. Alleen staat op de mid- plaats Blinkhof, een zoon van de vroe- «r zo bekende „Witte Jan» en speler mt tot 3e elftal opgesteld. Aanvankelijk tod men, zo vernamen wij, er nog over gedacht een paar prominente spelers van tot tweede elftal op te stellen, doch daar Hit elftal Tweede Paasdag tegen A.F.C. 3 „net spelen en nog een goede kans op de bovenste plaats heeft, heeft men dit nage- lalen' Nieuwe V.S.V.'ers. De VS.V.-ploeg ziet er merkwaardig uit. De elftalcommissie heeft daarin opgesteld Van Gelder (Volewijckers), Slijger (Vole- wiickers), Hazeveld (G.V.A.V.). Struyf en Muskee (West-Frisia), allen spelers, die de wens te kennen hebben gegeven het vol gend seizoen de V.S.V.-kleuren te willen verdedigen. De volgende elftallen komen nu tegenover elkaar in het veld: Kraak Schuit Van Dongen Goedhart, Schoor], Van der Kuyl Luppens, Meyer, Blinkhof, De Boer, Opbergen. Strieker, Schaper, v. d. Lugt, Spaans, Muskee Hazeveld, De Vries, Stijger Struyf Van Gelder Bloemink Dat er een pittige strijd verwacht kan worden, ook al gaat het maar „om des kei zers baard", staat wel vast. Zo men weet, komen de baten ten goede aan het Edmonton-fonds. Hoewel er maar een kleine overdekte tribune is, zal er ge zorgd worden, dat er tussen de 700 en 800 zitplaatsen zullen zijn. Deze zijn ten dele voor de genodigden bestemd; de zitplaatsen die dan nog beschikbaar zijn, worden Za- terdag van 3 uur af aan het terrein ver- H,R.-K.D~~Haariem tocht. O.K.K. Texel De wedstrijd zal vermoedelijk tegen 4.45 uur een aanvang nemen. Beverwijk „Beverwijk" damt zicli naar de hoofdklasse toe Er begint thans tekening te komen in de dam-competitie om de promotie en de de gradatie. Zes clubs uit Noordholland: twee degradatie-candidaten en vier eerste klas se kampioenen, vechten om twee plaatsen in de hoofdklasse. Beverwijk ontmoet de Texelse kampioen O. K. K. Zaterdag 3 April in Beverwijk en wanneer Beverwijk deze wedstrijd wint dan is de promotie naar de hoofdklasse voor haar een feit. Ook G. S. II heeft goe de kansen. De stand der competitie luidt: gesp.gew.gel.verl.pnt.v.-t. Gez. Samenzijn II Amsterdam D.C.G. I A'dam D.I.D. Werversh. 4 3 1 6 43-37 4 3 1 6 43-37 4 2 1 1 5 45-35 4 1 1 2 3 39-44 3 3 0 23-37 1 1 0 7-13 presenteert vanaf Vrijdag 26 Maart t/m Woensdag 30 Maart een buitengewoon Paasprogramma Een Tevue, niet alleen van buiten, maar ook van binnen. Charme - gratie - schoonheid Eeide Paasdagen matinée 3 uur. Avondvoorstellingen 7 en 9 uur. M.P. Film (Adv.) Th. van Kampen DA COSTALAAN 3 Stormvogels II won een protest Gisteren werd een door Stormvogels ingediend protest tegen één der door Alc- maria Victrix 2 gemaakte doelpunten toe gewezen, zodat de uitslag van 2-1 in het voordeel van Alcmaria Victrix veranderd werd in 1-1. Stormvogels 2 staat nu met nog één te spelen wedstrijd 1 punt op Ajax 3 voor. De wedstrijd Stormvogels 2-A. F. C. 3 wordt op 2de Paasdag om 12 uur op het EDO-terrein gespeeld. Bij een overwinning voor Stormvogels kunnen de blauw-witten Zich definitief kampioen noemen. VSV 2—RCH 2 Deze ontmoeting wórdt Tweede Paasdag om 10 uur op het VSV-terrein gespeeld. Winnen de IJmuidenaren, dan zijn zij kampioen. Bais candidaat.damkampioen Kennemerland voor de eerste klasse Het damtournooi om het kampioenschap an Kennemerland (hoofd- en eerste klas- J werd in het clublokaal van de damclub iJmwden voortgezet. In de hoofdklasse waren de uitslagen: «me de Jong-serk 1Zonneveld—A. Bwck 2—0, T. PostmaP. M. Meure 0-2. e leider IJme de Jong moet nog een S? tegen T- postma. Het is prac- scn zeker dat de Oosterkwartier-speler de utel in de hoofdklasse verovert. De stand der deelnemers luidt thans: IJme de Jong Ge-P' ge-w' gel' verl' pnt Dukel Sluiter Abe de Jong Meure D. Zonneveld Draayer Buyck Berk Postma P- Dukel De uitslagei J.' Straten wiSf CD-C.IJ.) en Bais (Bever- de leirtÏÏ''08', e,kaar in een strijd om tensïïto a" e8rste klasse en Bais wist door hto,f°?r 5,eter sPek ta "™en. Hier- nomcï A Be™rwijkei' de leiding ge- speler oiH, V ons v°orkomen dat deze zal worded kamPioen van de afdeling lezet!tournot>i wordt volgende week voort- 9 5 4 0 14 9 5 1 3 11 7 4 2 1 10 8 3 4 1 10 9 3 3 3 9 9 3 3 3 9 8 3 1 4 7 8 1 3 4 5 8 1 3 4 5 5 0 3 2 3 4 0 1 3 1 eerste klasse luiden P. Strawberries met Pasen naar Brussel Op uitnodiging van „Royal White Star' nemen de eerste elflallen van de hockey club „Strawberries" deel aan het tournooi International de Paques 1948. Tezamen met Lille Université Club de France en Stan dard Club de Liège wordt een halvè com petitie gespeeld met een fraaie cup als in zet. De reis wordt in gezelschap van een aantal supporters per autobus gemaakt. Zaterdagmiddag openen de dames het tour nooi met een. wedstrijd tegen de Franse pleeg. Zondag hebben zij dan rust en ko men Maandag tegen de gastvrouwen inihet veld. De heren spelen iedere middag een wedstrijd. Op Goede Vrijdag neemt een Strawberries mixed-elftal deel aan het nationale H.O.C.- tournooi in Den Haag. Het zal voornamelijk uit spelers en speelsters van de tweede elftallen bestaan. Het vorig jaar kon. er een beker mee terug genomen worden van dit drukbezette tournooi. Het derde elftal gaat Zaterdag de Straw- berries-kleuren verdedigen op het Gazel- len-tournooi, eveneens in de residentie. Wijk aan Zee ,Denk en Zet" verliest van D.C.U. De damclub „Denk en Zet" uit Wijk aan Zee speelde in haar clublokaal tegen een combinatie van D.C,IJ.-spelers een vriend schappelijke wedstrijd, die een spannend verloop had. Tenslotte wisten de IJmuidenaren toch te winnen, zij het iets geflatteerd. De gedetail leerde uitslag luidt: Denk en Zet IJmuiden. F. v. SonG. Postma W. v. d. Elzen—J. éJonker J. AardenburgR. Hühl J. v. d. WelH. v. Nieuwenhuizen. P. Darge—D. Ott M. KleinJ. Waal K. DargeC. Kaan Schruvev. d. Bos C. IskesK. Prins C. DieppondH. Leeuw Totaal.... 5—15 voor DiC.IJ.-combinatie. De returnwedstrijd wordt te IJmuiden ge speeld. Velsen Hoe moeten eendeneieren behandeld worden? In de gemeente Velsen is' een grote hoe veelheid eendeneieren aangevoerd. Daar om verzoekt de directeur van de Gem. Ge neeskundige en Gezondheidsdienst er de aandacht op té vestigen, dat de eieren voor de consumptie minstens tien minuten ge kooid; moeten worden. Als zij gebakken worden, moet het dubbel geschieden. Bij gebruik van eendeneieren in slaatjes en gebak kan paratyphus optreden. Burgerlijke stand GEBOREN: C. VisNoordzij, d., de Roe merstraat 4, IJmuiden; A. BilderbeekHüls- mann, d., W. de Zwijgerlaan 8, Santpoort; D. KoomenDaniëfö, d., Willemsbeekweg -26, IJmuiden-Oost; C. van der SteenBinkhorst, d., de Ruyterstraat 98, IJmuiden. A. Selder beekWassenaar, z., Groneweg 75, IJmuiden- Oost; G. C. van den BergBeens, d., Snel- liusstraat 45. IJmuiden; J. Th. Wigchert Rijs, d., Tulpenstraat 20, Santpoort; H. H. van HeiningenBrunekreeft', z., Paulus Potter straat 18, IJmuiden. P.T.T. EN GEMEENTEDIENSTEN GESLOTEN Alle gemeentediensten in Velsen zullen op Vrijdag 26 Maart en Zaterdag 27 Maart gesloten zijn. Het postkantoor aan de Houtmanstraat, het hulppostkantoor aan de Meervlietstraat en de postagentschappen te Driehuis en de Groeneweg houden op Goede Vrijdag de loketten na 13 uur gesloten, met dit voor behoud dat het aannemen van telegrammen en de behandeling van telegrafische post wissels en spoedopdrachten inzake de post cheque- en girodienst, normaal voortgang vindt. Expeditie en bestelling ondergaan geen beperking. Op Tweede Paasdag wordt de dienst uit gevoerd als op Zondag. Op de driehonderdste verjaardag van het verdrag tussen Frankrijk en Nederland betreffende Sint Maarten, een der Boven windse eilanden, is door gouverneur Kasteel van Curagao een monument onthuld op de grens tussen het Nederlandse en Franse gedeelte. „Nederland Herrijst" bouwt aan een speeltuin Een dezer dagen heeft men een aanvang gemaakt met het opbouwen van de speel tuin voor de buurtvereniging „Nederland Herrijst" te Beverwijk. Door de vorst kon men niet tot uitwerking van de plannen overgaan, doch nu burgemeester en wet houders het hek, dat zich om de tennis baan in park Scheybeeck bevond, aan deze buurtvereniging hebben afgestaan; zodat dit nu als afrastering van de komende speeltuin zal dienen en ook de weersom standigheden een handje meehelpen, is men rap aan het werk gegaan om de speeltuin zo snel en zo goed mogelijk klaar te krijgen. De H.O.V. concerteert in Beverwijk Onder auspiciën van Hoogovenstaten zal het volgende concert van de Haarlem se Orkestvereniging plaats hebben op Don derdag 8 April in het K.S.A.-gcbouw. Evenals bij de vorige concerten zal de dirigent Marinus Adam een uitleg van te spelen werken geven. VARIéTé EN TONEEL VOOR E.V.C.'ers. Woensdag 7 April geeft de Eenheidsvak- centrale afdeling Beverwiik in het Ken- nemer-Theater een variété-toneelvoorstel ling met medewerking van het gezelschap M.O.V.A. der E.V.C., afdeling IJmuiden, onder leiding van de heer B. Roest. Een bal besluit de avond, waar onder meer het toneelstuk: „Het ijs kruit" wordt opgevoerd. voor Adrichem: 8 uur, Vergadering metaalbe werkers. VRIJDAG 26 MAART Luxor-theater: 7 en 9.15 uur, „De harem' (alle leeftijden). Kennemer-thcater: 7 en 9.15 uur. Het ge beurde op de 5e Avenue (alle leeftijden). W. B.-theater: 8 uur, Korporaal Wanhoop (alle leeftijden). Marquette-theater: 8 uur, „Mijn hart klopt voor Belita" (alle leeftijden). THALIA (het theater met de beste films) Presenteert van Vrijdag 26 t/m Woens dag 31 Maart Een bijzonder PAASPROGRAMMA met de SCHITTERENDE KLEUREN FILM met Douglas Fairbanks 3r. en Maureen O'Hara Het fabelachtige, wonderlijke, roman tische verhaal van de beroemdste avonturier, rover en durfal SINDBAD the SAILOR. (R.K.O.-M.P.E.-film) Aanvangstijden; Beide Paasdagen 3, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 7 en 9.15 uur. Vrijdag, Maandag, Dinsdag en Woens- y^dag 8 uur. Marktoversicht De aanvoer van voorjaarsgroente begint groter te worden, de spinazie uit de wa renhuizen en koude bakken gaat komen. Met de prijzen gaat het minder goed, zo liep de spinazie, die verleden week nog 0.50 per kg. gold, terug tot 0.30. Witlof, dat in flinke partijen wordt aan gevoerd, varieerde van 0.250.40 per kg. Radijs maakte in prijs een duikeling en werd verkocht voor1 0.070.12 per bosje. Het aanbod van koolsoorten loopt terug, doch de prijs brengt het tot vrij be hoorlijke noteringen. Rode kool ging nog voor 0.35 per kg., boerenkool 0.11 f 0.19 en gele kool van 0.08f 0.14. Prei blijft gewild, uien zijn prijshou dend en werden voor 0.63 per kg. ver kocht. Breekpeen en bieten gaan voor be hoorlijke prijzen weg. Met het oog op de Paasdagen is er veel vraag naar bloemen, het aanbod is echter niet groot en de aanvoer moet hoofdzake lijk nog onder het glas vandaan komen. De enkele bosjes narcissen van de koude grond leggen geen gewicht in de schaal. Voor goede kwaliteit tulpen werd nog 1.65 per bos betaald. Kasnarcissen va- vieerden van 0.230.65 per bos, korte van de koude grond brachten 0.24 op. Het aanbod van anemonen wordt groot, dei prijzen stellen ook niet teleur, namelijk van 0.520.85 per,bosje. Fulgus komt nog maar in kleine partij tjes voor en er werd 1.201.45 per bosje betaald. Freesia's worden iets minder en de eerste irissen en lelies zijn aange voerd. Ook het aanbod van potplanten wordt groter en er is meer keus. Hortensia's, cineraria's en azalea's zijn zeer gevraagd en brengen van 2.20 4.30 per stuk op, maar de kleinere soor ten gaan eveneens vlot van de hand. Vergadering van de A.N.M.B. Vanavond zal de Algemene Nederlandsè Metaalbewerkersbond afdeling Beverwijk een huishoudeïijke vergadering' beleggen in het verenigingsgebouw „Adrichem" in de Adriehemstraat. De agenda omvat de volgende punten: 1 Opening, 2 notulen, 3 „Belangrijke me dedelingen", 4 bespreking prijsvraag, 5 rondvraag, sluiting. Vorderingen der studiegroep voor Europese douane-unie Dinsdagmiddag heeft in Brussel de slot vergadering plaats gehad van de derde plenaire zittingsperiode van de studie groep voor een Europese Douane-unie. Nadat de Nederlandse voorzitter van de studiegroep, de heer D. J. Spierenburg, de vergadering had geopend, gaf de Italiaanse gedelegeerde Grazzi als algemeen rappor teur een kort overzicht van de problemen, die aan een economische unie zijn verbon den, zoals deze in een rapport over de werkzaamheden van de studiegroep zijn neergelegd. Dit rapport zal, behalve aan de regeringen van de bij de studiegroep ver tegenwoordigde landen, worden toegezon den aan de Verenigde Staten en aan de conferentie van 16 te Parijs. De heer Grazzi legde er de nadruk op dat het hier slechts een studie betreft en het rapport aan geen enkel land verplichtingen oplegt. De Belgische minister van Buitenlandse Handel, de heer Van der Straeten-Waillet betoogde dat men niet de consequenties uit het oog mag verliezen,'welke aan een Euro pese douane-unie zijn verbonden en dat men zich wel voor ogen moet houden dat in de aanvang offers gebracht zullen moe ten worden, zoals dit ook is geschied door de landen van de Benelux-groepering toen deze hun gemeenschappelijk tarief hadden ingevoerd. De Belgische minister sprak tenslotte de hoop uit dat door de werkzaam heden van de studiegroep uiteindelijk de Europese grenzen zullen worden ge opend en hierdoor een bijdrage zal worden geleverd tot de welvaart van de betrokken landen en van de wereld. Tijdens een onderhoud, dat de correspon dent van het A.NP. na afloop van de ple naire zitting met de voorzitter van de stu diegroep voor een Europese douane-unie. de heer D. J. Spierenburg, had, verklaarde deze zeer voldaan te zijn over de tijdens de derde zittingsperiode bereikte resultaten. Naar de heer Spierenburg verder mede deelde, zal de economische commissie van de studiegroep op 18 Mei d.s. opnieuw te Ml zon Het Prinselijk gezin geniet voor l'Hermitage in Zermatt van een korte rustpoos na de sportieve vermoeienis sen van de ochtend. Het lijkt wel of Irene en Margriet sterke ver halen uitwisselen over hun prestaties op de lange latten en Prins Bernhard leent er een vaderlijk oor aan. Marijke heeft er zo te zien minder belangstel ling voor en laat zich tevreden koesteren door het warme voorjaars zonnetje. Ook Velsen loopt met plannen rond Het Beverwijksè verenigingsleven gaat nog steeds mank aan een tekort aan ordening; er is ook weer tijdens het verstreken winterseizoen gebleken, dat twee of meer belangrijke gebeurtenis sen of in dezelfde week, of wat er ger is op eenzelfde dag vallen. Dit is niet prettig voor de organisatoren en voor het publiek evenmin. Gelukkig is er echter de laatste tijd belangstelling gegroeid voor een oplossing van dit probleem, en de Beverwijlcse zang- en jeugdverenigingen hebben de hoofden reeds bij elkaar gestoken en eei} be vredigend resultaat bereikt. Toch is hiermee nog slechts een deel van het te bestrijken terrein bereikt. Er zal meer moeten gedaan worden: het indertijd begonnen „programma-orgaan" zal via zijn redactie van alles op de hoogte moeten blij ven wat er op cultureel gebied in Bever wijk gebeurt of gaat gebeuren en hieraan zullen de verschillende verenigingen en organisaties zelf een handje moeten mee helpen. Gids in de doolhof. Inmiddels heeft de voorlopige redactie commissie van genoemd orgaan een con cept-gidsje doen uitkomen, waarin het plaatselijk verenigingswerk zo volledig mogelijk van 200 verenigingen komen de namen er in voor is opgenomen. Dc naam „concept-gidsje" duidt wel aan, dat er op dit terrein nog legio aanvullingen en verbeteringen mogelijk zijn, maar op den duur wil men het toch zover zien te krijgen, dat de uitgave een compleet en juist beeld geeft van het Beverwijkse verenigings leven, waarna het onder meer een waar devolle bijdrage voor de komende stads feesten zal leveren. De redactie van het programma-orgaan heeft echter nog meer pijlen op haar boog: er is een overzicht van alle programma's, zoals deze in het afgelopen seizoen werden gegeven, in voorbereiding. Het hoeft geen betoog, dat dit programma-orgaan de vrij heid van de verschillende er aan mede werkende verenigingen niet in het minst aantast en dat de bedoeling ervan slechts positief is: het biedt de diverse organisaties een prachtige gelegenheid tot samenwer king en overleg. Voor het volgende winterseizoen voor de deur staat, zal moeten blijken, of het pro gramma-orgaan zich in de belangstelling van burgerij en verenigingsleven kan ver heugen, omdat er een definitieve redactie gekozen moet worden. Velsen ook. Inmiddels vernemen wij, dat er ook in Velsen plannen in de richting van een over koepelend orgaan voor het verenigings leven bestaan, die ook in deze gemeente met vreugde verwelkomd zullen worden, omdat ook hier het euvel van tegelijktijdige voorstellingen bijna een kwaad is gewor den. Plannen voor Oostduitse regering gesignaleerd Volgens het met Britse licentie verschij nende Berlijnse blad „Die Welt" is de laatste drie maanden door zes officieren van de voormalige Duitse generale staf en twee vroegere invloedrijke leden van de nationalistische „StaMhelm"-organisatie een volledig plan voor een Oostduitse re gering uitgewerkt. Het blad voegt daaraan toe, dat de voor malige stafofficieren, allen drager van het Ridderkruis van het Derde Rijk en lid van het door de Sovjets gesteunde Na tionale Comité voor een Vrij Duitsland, hebben gewerkt onder persoonlijke leiding van Andrei Zjdanof, algemeen secretaris der communistische partij in de Sovjet- Unie, en Valdimir Dekanosof, die in 1940 Sovjet-ambassadeur', te Berlijn was. De Sovjet-Unie wacht met de uitvoering van het plan, aldus het blad', tot door de vertragingstactiek van de Sovjets, zoals het verlatén van de geallieerde bestuurs raad, de Westelijke mogendheden wel ge dwongen zijn een bestuur voor West- Duitsland te vormen. Staking bij de „Holland" na 7 maanden geëindigd Na precies zeven maanden zal op 25 Maart de staking bij de meelfabriek „Hol land" te Amsterdam ten einde zijn. Aan deze afsluiting van een conflict, dat ge ruime tijd de broodvoorziening van de hoofdstad heeft bedreigd, is een intensieve actie van de betrokken partijen vooraf ge gaan. Op 4 Maart ontving de minister van So ciale Zaken het C.P.N.-Kamerlid A. C. Koenen en twee leden van het stakings comité. Het ministerie nam daarop contact met de directie van de „Holland", die mededeelde, de staking als geëindigd te beschouwen, aangezien het bedrijf door indienstneming van nieuw personeel weer op volle capaciteit draaide. De directie stelde als voorwaarde, waarop harerzijds de staking als geëindigd kon worden be schouwd een verklaring van de stakings leiding, dat zij de staking officieel en on voorwaardelijk opheft. De directie ver klaarde zich bereid de stakingsleiding te ontvangen ter bespreking van het aantal en de namen der arbeiders, die wederom in dienst kunnen worden genomen., De directie legde er de nadruk op, dat slechts in onderhandelingen werd toege stemd ter tegemoetkoming aan de prestige- gevoelens der stakingsleiding. In het antwoord der stakingsleiding van 11 Maart verklaarde het personeel zich be reid de staking op te heffen en het werk op een door de directie te bepalen datum te hervatten, waarna Over de nog han gende geschilpunten met de directie van gedachten kan worden gewisseld'. De directie verklaarde zich daarna be reid 25 met name genoemde personen weer in dienst te nemen. De overige plaatsen waren door nieuw personeel ingenomen. De stakingsleiding deelde daarop mede dat een aantal stakers in andere bedrijven werk had gevonden en van de nieuw- aangenomen arbeiders velen het bedrijf weer zouden willen verlaten. Hierop heeft de directie niet geantwoord, waarna op 19 Maart opnieuw een brief van de sta kingsleiding werd ontvangen, waarin het voorstel werd gedaan de arbeiders boven 50 jaar weer in dienst te stellen en de overigen op een wachtlijst te plaatsen. Dinsdagmiddag tenslotte werd wederom een brief ontvangen, waarin mededeling werd gedaan van de uitspraak ener sta kersvergadering, waarbij het besluit is genomen, dat de staking bij de „Holland" met ingang van Donderdag 25 Maart wordt opgeheven, waarna men een onderhoud met de directie verwacht De directie is bereid een 20-tal stakers weer in dienst te nemen en na een week een onderhoud met de arbeiders te hebben. Complot op Biak Van officiële zijde wordt gemeld, dat Zondag op Biak, een der Schouteneilanden (Ned. N. Guinea) een complot extremisten is ontdekt. Veertig personen werden ge- arx-esteerd. Verdere arrestaties worden verwacht. De toestand is rustig en het onderzoek duurt voort. Op Biak is de alarmtoestand afgekondigd. Brussel bijeenkomen De commissie zal be staan uit economische deskundigen der van de studiegroep deel uitmakende landen en de resultaten van het onderzoek van deze commissie zullen worden voorgelegd aan de vierde plenaire zitting van de studie groep voor een Europese douane-unie, welke tussen 1 en 15 September a.s. te Brussel zal bijeenkomen.^ De Britse, Amerikaanse en Franse be- zettingszónes zullen aan de vergaderingen van deze economische commissie eveneens door middel van waarnemers deelnemen. Omtrent een toetreden van deze zönes tot de studiegroep als lid, was, volgens de heer Spierenburg, tot nu toe nog niets bekend, evenmin als over het deelnemen van Duitse vertegenwoordigers aan de komende con ferenties. Wind aangereden Op de hoek Meerstraat en Raadhuis straat te Beverwijk, tegenover de Twentse Bank heeft een nogal ernstige aanrijding plaats gehad. Een jongetje, zoon van de bloemist S. liep zonder uit te kijken ach ter de bananenbewaarplaats van de Fa. Gebr. Duyn vandaan en hoorde of zag de zware vrachtwagen die van de richting van het station komende, de Meerstraat op wilde rijden, niet, waardoor een aan rijding onvermijdelijk werd. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, die inwendige kneuzingen bij het kind constateerde. Het jongetje is in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen. SCHEEPVAART K. N. S. M. Delft. 23 Mrt te Antwerpen van Amsterdam. Deo Duce. 22 Mrt te Amster dam van Kopenhagen. Jupiter, 22 Mrt van St. Thomas naar Amsterdam. Odysseus, 22 Mrt van Ceuta naar Oran. Stuyvesant. 22 Mrt van Paramaribo naar Trinidad. Ardea, 24 Mrt te Rotterdam van Cartagena. Bree Helle, 23 Mrt te Hamburg van Bremen naar Amster dam. Draco. 23 Mrt van Odense naar Kopen hagen. Niobe, 23 Mrt v. Rotterdam naar Abo; Vulcanus, 23 Mrt te Alexandrië van Saloniki naar Istanboel. HOLL. OOST AFRIKA LIJN. Boschfon tein, 24 Mrt te Antwerpen van Southampton naar Amsterdam. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Meliskerk, 22 Mrt van Lobito naar Boma Matadi. MIJ. OCEAAN. Aereas. 22 Mrt te Port Said van Rotterdam naar Sjanghai. Neleus, 22 Mrt te Londen v. Batavia naar Amsterdam. VINKE EN CO. Farmsum van Saffi n.' Amsterdam, pass. 24 Mrt Ouessant. Ootmar- sum, 24 Mrt te Rotterdam vaq Cuba. K. H. L. Merwede, 23 Mrt te Bahia (thuisreis) MIJ. NEDERLAND. Bali, 22 Mrt te Ma kassar van Balikpapan naar Sorong. Joh. de Witt, 24 Mrt te Amsterdam van Indië. Ma- doera, 23 Mrt van Batavia naai1 Singapore. Roepat. 23 Mrt te Amsterdam van Indië. Salawati. 23 Mrt van St. Vincent naar Hol land. Singkep, 23 Mrt van Batavia naar Semarang. K. P. M. Karossa, 23 Mrt van Djeddah naar Batavia. Grote vaart. Adinda, 22 Mrt v. Singapore naar Pladjoe. Algenib, 22» Mrt van Rio Grande te Port Alegro. Alphacca, RotterdamJapan, 22 Mrt te Penang. Cirtus (weerschip), 22 Mrt van Atlantic naar Rotterdam. Gouwe. 22 Mrt van Delfzijl te Rotterdam. Gadilla, 23 Mrt van Curagao te Rotterdam. Helena, 23 Mrt van Aruba te Punta Cardon. Java, 23 Mrt van Makassar te Balikpapan. Johan de Witt. Ba taviaAmsterdam, pass. 22 Mrt Ouessant. Keilehaven, 22 Mrt van Rotterdam n. Huelva. Kedoe, Rotterdam—Batavia. 22 Mrt 15 uur v. Port Said. Kota Inten. 23 Mrt 23.30 uur van Rotterdam te Halifax. Nigerstroom, 22 Mrt v. Dakar naar Plymouth. Nijkerk, 22 Mrt van Mombassa naar Tanga. Ophir, 24 Mrt van Soerabaja te Batavia verwacht. Papendrecht, Abadan—Hamburg, 22 Mrt te Suez. Prins Alexander, LiverpoolSt. John, 22 Mrt op 700 mijl Oost van Kaap Race. Prins Willem 4, 22 Mrt van Jaffa naar Engeland. Rempang, AmsterdamBatavia, pass. 22 Mrt Perim. Ruvs, 22 Mrt van Hongkong naar Shanghai. Sarangan. 22 Mrt van Manilla naar Honolulu. Socrates, 23 Mrt van Montevideo te Buenos Aires. Stad Haarlem, 22 Mrt van Savona naar Manilla. Streefkerk. 23 Mrt van Calcutta te Colombo. Tabinta, BataviaAmsterdam, pass. 22 Mrt Ouessant. Telamon, 22 Mrt van Fort Liberie naar New York. Tjisadane, 23 Mrt van'Semarang te Soerabaja. Van der Waals, 22 Mrt van Dubai naar Bahrein. Van Ostade, 22 Mrt van Paramaribo naar Trinidad. Wil lem Ruys, BataviaRotterdam, pass. 22 Mrt 15 uur Perim Aalsdijk, 20 Mrt van Corpus Christi te Galveston. Amsteldijk, 21 Mrt van Londen te Antwerpen. Arnedijk. 20 Mrt van Rotterdam te Vera Cruz. Delftdijk, 19 Mrt van Antwerpen naar Londen. Leerdam, 19 Mrt van New York naar Rotterdam. Noor- dam, 20 Mrt van New York naar Rotterdam. Westerdam, RotterdamNew York. 20 Mrt van Southamtpon. Winterswijk, Rotterdam Saffi, pass. 22 Mrt Ouessant. Aagtekerk, 22 Mrt van Fremantle te Adelaide. Amstelkerk, 22 Mrt van Dakar te Le Havre verwacht. Clavella, 21 Mrt van Las Piedras naar Rot terdam. Delfland, Las Palmas—Rio de Jenei- ro, pass. 22 Mrt Kaap Verdische eilanden. Ena. 21 Mrt van Aruba naar Mariel (Cuba). Esso Rotterdam, 20 Mrt op proeftocht van Jacksonville. Ganymedes. 22 Mrt van Balbao naar Buenaventura. Hedel, HalifaxRotter dam, pass. 22 Mrt Startpoint. Hilversum, 22 Mrt van Dakar naar Nederland. Kedoe, Rot terdamJava, 21 Mrt te Port Said. Leuve- kerk, 21 Mrt v. Bahrein te Kuweit. Merwede, 21 Mrt van Victoria naar Bahia. Omala, 22 Mrt van Abadan te Bizerie. Roepat, Batavia Amsterdam, pass. 22 Mrt Ouessant. Stanvac Talang Akar, 22 Mrt te Tandjong Oebang v. Soengeigei-ong. Kleine vaart. Brinda, 20 Mrt van Rotterdam te West Hax-tlepool. Rika, 21 Mrt van Blyth te Par. Virgo. 21 Mrt van Antwerpen te Bristol. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN. 24 Maart binnengekomen: IJM 112, Rotterdam, rederij De Vem, 12 Maart vertrokken met vis. IJM 73, Utrecht, rederij De Vem, 12 Maart vertrokken met vis. IJM 117, Prinses Beatx'ix, rederij Hilda, 11 Maart vertrokken, vis. IJM 96, Vios IV, rederij Kramer en Booy, 12 Maart vertrokken, vis. IJM 147, Oostzee, rederij Rode Zee, 12 Maart vertrokken met vis. 24 Maart vertrokken: IJM 95. Medan, x-ederij De Daad. IJM 9, Haarlem, rederij De Vem. IJM 87, Neptunus. rederij De Sylt. IJM 62, Sumatra, rederij De Vem, naar IJsland vertrokken. IJM 34, Thox-ina, rederij De Vem, naar IJsland vertrokken. Woensdag 24 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Amstelkerk van Le Havre. Alt van Goole. Tabinta van Batavia. Vertrokken zijn: Depa naar Rotterdam. Maria naar Gdynia. Eemstroom naar Londen. Maaskerk naar Antwerpen. Admiraal Usha- kof naar Huil. Treffle naar Kjoge. Surte n. Londen. Mapia naar Aalborg. Stentor naar Lissabon. Theodora naar Londen. Hoogwatertijden. Donderdag 25 Maart: 3.53 16.11 uur. Vrijdag 26 Maart: 4.33 16.49 uur. Zaterdag 27 Maax-t: 5.10 17.30 uur,

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 5