Reislustige Velsenaren op de paspoorten-jacht Visserij-vork ZATERDAG 27 MAART 1948 IJMUIDER COURANT Wenken aan de tourist-in-spé Elke dag weer blijkt op het Velsense ge meentehuis, hoe graag de Nederlander reist. Van de tien mensen voor het loket der derde afdeling komen er vaak vijf om een nieuw of verlengd paspoort voor België, Engeland of Zwitserland en de ambtena ren van de afdeling bevolking schrijven zich de pen leeg, om aan alle aanvragen te voldoen. In 1947 werden er 1200 nieuwe passen uitgereikt en men verwacht, dat dit cijfer voor het lopende jaar aanzienlijk hoger zal liggen, natuurlijk als gevolg van het feit, dat de reis-belemmeringen weer wat min der hevig zijn geworden. Maar het pas- beluste publiek zal toch een beetje moeten meewerken, om een vlot verloop mogelijk te maken: in vele gevallen wordt er veel te laat aangevraagd en dan krijgt de be trokken ambtenaar ten gemeentehuize een telefoontje, zo in de geest van: „Och, meneer, ik moet morgen naar_ België, wilt u „eventjes" een pas klaarmaken?" Dat gaat echter niet „eventjes", want politie en P.R.A. hebbeh bij de uitreiicing van het begeerde blauwe boekje ook het nodige te vertellen en daarom ziet de af deling bevolking graag, dat adspirant-rei- zigers naar het buitenland vroeg met hun aanvraag komen, want er gaat heel wat geschrijf en getelefoneer aan de definitieve uitreiking vooraf. Het is opvallend, dat er zoveel meer paspoorten worden aangevraagd, dan uitgereikt: verleden jaar kwamen er liefst 400 aanvragers niet opdagen om hun pas in ontvangst te nemen. Wat weer idem zoveel onnodig werk Veroorzaakt. Ook is het opmerkelijk, dat België, Enge land-en Zwitserland bij de Velsenaren in hoog aanzien staan: de meeste paspoorten worden voor deze landen uitgereikt en er zijn dagen, dat er zes of meer passen ach ter. elkaar moeten worden geschreven. De ambtenaren hebben zich reeds een nieuwe pen aangeschaft, om de verwachte grote stoot tegen de vacanties op te kunnen vangen en zij zijn het er roerend over eens, dat de „prijsverhoging" vafi een pas tot Burgerlijke stand van Velsen Geboren: H. R. BloklandSpanjaard, d., Bloemendaalseweg 145, Bloemendaal; J. A. KrooneHuijbens, d., Kastanjestraat 25, IJmuiden; M. Zwaande Jong, z., J. van Heemskerkstraat 35, IJmuiden; J. P. KandgraafSmit, d., IfagelingerWeg 25, Santpoort;. E. P. SchulKnuiver, d., Ha- gelingèrweg 347, Driehuis; J. M. Donker Cottaar, z., Zeeweg 216, Driehuis. Ondertrouwd: F. Kuijt, Lijsterlaan 27, IJmuiden-Oost en L. E. Koster, Jan Ha- rïngstr.aat 21, Haarlem; toek. adres: Con- _dor, Canada. G. van Eijk, Duinvlietstraat 64, Velsen- Noord en G. de Jonge, Duinvlietstraat 66, Velsen Noord: H. Fekken, Wulverderlaan 9; Santpoort en M. H. Lamboo, Rijswijkse- weg 125, 's-Gravenhage; N.van Tessel, Berkenstraat 15, IJmuiden Oost en J. de Jong, Pres. Krugerstraat 47. IJmuiden; toek. adres Berkenstraat 15, IJmuiden Oost; J. W. Bakhoven, Marinekazerne, Den Helder en W. H. Batenburg, Midden dorpstraat 1, Velsen: toek. adres Midden dorpstraat 1, Velsen; A. Stam, Zeeweg 243, IJmuiden Oost en J. Krijtenburg, Zee weg 243, IJmuiden-Oost; toek. adres Zee weg 243, IJmuiden Oost; L. Troost, Aca- c-iastraat 16. IJmuiden Oost en H. Jagtman, Tuindersstraat 83, IJmuiden Oost; A. J. Kint, Kanaalstraat 25 rd., IJmuiden en J. Th. van Oevelen, de Ruijterdwarssiraat 4, IJmuiden: toek. adres de Ruijterdwars- straat 4, IJmuiden; A. Hartman, Voor plaats 46, Santpoort en E. J. Nijssen, Kerk- weg 67, Santpoort: toek. adres Hoofdstraat 234, Santpoort; W. Verhart, Van Ostade- straat 42, IJmuiden en A. van der Heide, Krugerlaan 130, Gouda. Gehuwd: P. J Velders en J. M. Hamers, Hedelsestraat 84, Tiel; J. Iskes en J. L. van Alphen, Neptunusstraat 32, IJmuiden; J. H. Nienkemper en M. Bijl, Hagelinger- weg 68; Santpoort; J. L. van IJselmuïjden en C. J. de Reus, Walravenstraat 6, Vel sen N.; G. van Hooff en A. G. Comman deur; M. M. de Boer en M. M. Barvoets, Trompstraat 143, IJmuiden Oost; Tj. Mul der en H. Stuiver, Verloren van Themaat- laan 47. Velsen; J. J. van der Putten en E. E. Mooij, Hagelingerweg 19, Santpoort; F. Anker en'A. Voogt, de Lumeijstraat 17, IJmuiden-Oost; P. Hardebol en A. H. H. Sprokholt, Kastanjestraat 36, IJmuiden Oost. Waterpolo in het Velserbad Vandaag werden in het Velserbad weer waterpolowedstrijden gespeeld..V.Z.V. zal als tegenstander ontmoeten D.W.T. uit Haarlem. Allereerst zullen de adspiranten te water gaan tegen de adspiranten van D.W.T. De jongens van V.Z.V. gaan lang zamerhand al beter spelen. Hoewel het nu nog wel geen overwinning zal worden is de kans op een gelijk spel wel aanwezig. Het derde van V.Z.V. zal het tegen het derde van D.W.T. ook wel niet tot een overwinning kunnen brengen. Het gaat deze winter niet best met V.Z.V. 3. Steeds wordt er met invallers gespeeld en dat doet de ploeg geen goed. Het tweede ze vental zal het tweede zevental van Dj,W.T. wel de baas kunnen blijven. In Haarlem werd indertijd met 31 gewonnen. Ook nu verwachten wij weer een overwinning. Tot slot spelen de eerste herenzevental len tegen elkaar. Het is altijd een span nende strijd tussen deze ploegen geweest en ook nu zal dat wel niet anders zijn. Wij geloven echter wel dat V.Z.V. aan het lang ste eind zal trekken. De V.Z.V. komen te water met: Wevers, Zwemmer, Visman, Swier, Visman, Duinker, Schoone. GROOT-INDUSTRIE EVEN GEDULD. Burgemeester en Wethouders der ge meente Velsen brengen ter openbare ken nis, dat de beslissing op de verzoeken van: Van Gelder Zonen N.V. te Velsen-Noord, om vergunning tot het uitbreiden van de werkplaats voor het schillen van papier hout, staande op haar fabrieksterrein; de Standard Amerikaanse Petroleum Com pagnie N.V te 's-Gravenhage, om vergun ning tot het oprichten van een petroleum- opslaginrichting in het perceel Overbildt- weg no. 37 te Santpoort en de Hoogovens om vergunning tot het uitbreiden van de constructiewerkplaats van het hoogoven- bedrijf, door hen is verdaagd, op grond dat het onderzoek nog niet zover is gevorderd, dat daaromtrent thans reeds een beslissing kan worden genomen. 12,niet veel gegeven heeft, om het vuur, waarmee zij wordt aangevraagd, enigszins te blussen, zodat alleen de schat- kist'er wel bij vaart. Het zijn echter in Velsen lang niet alleen touristen, die passen wensen; ook koop vaardij en visserij zijn goede „klanten" en de emigratie heeft eveneens een zekere hausse in de vraag naar paspoorten doen ontstaan. Vocale plannen voor vijf Mei De komende plechtigheden in Velsen ter gelegenheid van de bevrijdingsdag hebben in de Donderdagavond gehouden bijeen komst in de Fröbelschool aan de Eendracht- straat te Velsen-Noord weer vas.tere vorm gekregen. Tijdens de repetitie van het Mannenkoor „De Eendracht", welk koor zich niet alleen totvolledige medewerking bereid ver klaarde, maar stimuleert tot een zo groot mogelijke deelneming onder zangers uit de gemeente aan de uit te voeren herdenkings zangen, zijn spijkers met koppen geslagen en kon, wat de zang betreft, reeds vol ledige overeenstemming worden bereikt. Wat betreft de „Stille gang" naar Wester- veld werd door de dirigent het standpunt ingenomen, dat een groot koor meer indruk nalaat dan een gezamenlijk zingen met be langstellende bezoekers. Ten aanzien van dit deel der herdenking werd besloten, waar ook de Harmonie „De Eendracht" haar medewerking verleent, deze muzikaal de plechtigheid vóór acht uur te doen opluis teren om na de twee minuten stilte te 8.02 's avonds het koor te dóen zingen ,,'t Geu zenvendel op de thuismars" van Fred. J. Roeske. Op de bevrijdingsdag verlenen eveneens de beide „Eendrachten" medewerking. Hoewel nog met de Harmoniekapel overleg zal worden gepleegd, zal het Mannenkoor bij de onthulling van het monument ten gehore brengen „Beati Mortui" van F. Men delssohn en „Wilt heden nu treden" uit Valerius' Gedenck-Klanck. Vorming reservc-politie De Burgemeester van Velsen verzoekt ons mede te delen, dat inwoners der ge meente in aanmerking kunnen worden ge bracht voor opneming in de aan de ge meentepolitie toe te voegen reserve. Het 'ligt in het voornemen, spoedig uit de burgerij een commissie van aanbeve ling in'te stellen. Intussen kunnen gegadigden van 21- tot 65-jarige leeftijd zich schriftelijk reeds voorlopig melden bij de Commissaris van Politie, hoofdbureau van politie, IJmui den-Oost. Militair dienstplichtigen kunnen niet worden aangenomen, indien zij een be paalde leeftijd nog niet hebben bereikt. Deze bedraagt voor manschappen 28 jaar, voor onderofïcieren en korporaals 40 jaar, voor officieren 45 jaar. Voor bewapening, opleiding, beloning voor te- verrichten diensten, schadeloos stellingen en andere sociale voorzieningen zal een' afdoende regeling worden getrof fen, van werkgevers zal de vereiste mede werking (toestaan van verlof, enz.) wor den gevorderd. Het is gewenst bij de voorlopige aan melding een tweetal namen op te geven van personen, die omtrentde sollicitant inlichtingen kunnen verstrekken. GEMEENTEPERSONEEL EN ONDERWIJZERS VOETBALDEN (1—2) Vrijdagmorgen heerste op één der bij- velden van het Gem. Sportpark een gezel lige drukte: Velen toch waren opgekomen om het vreedzaam treffen tussen secre tarie^ en onderwijsmensen gade te slaan. Onder hen zagen we o.m. burgemeester M. M. Kwint en wethouder A. J. van Leu- sen en niet te vergeten een talrijk opge komen jeugd, die „meester" wel eens tegen de voetbal wilde zien trappen en al aan stonds in extasekwam, toen „meneer Eriks" onder de lat een schitterende save verrichtte. De eerste helft eindigde puntloos, hoe beide ploegen zich ook hadden ingespan nen. Onder leiding van Bozna hadden de onderwijsmensen zich de felle aanvallen van Verlaak c.s. van het lijf gehouden; Hoogétoorn en bode Kampkes c.s. staken keer op keer een spaak staken in het lis tige spel van het trio Van Os-Bolland-Peet. Toch kreeg reeds in deze eerste helft doel man Boel-/meer te doen dan zijn collega. Na de rust oefenden de onderwijzers, een geweldige druk op de gemeenté-veste uit. Geruime tijd hielden Veldman en zijn mannen stand en ook Boel weerde zich goed, doch tenslotte had Rooze succes 0). Nu was het hek van de dam. De onderwijs-vleugels weerden zich geweldig en na goed werk van Boender kreeg Bol land een kans. Hij zag een kleine opening en wat dat betekende, werd de toeschou wers in de volgende seconde duidelijk (20). Dezelfde speler kreeg nog de ge legenheid uit een penalty de voorsprong te vergroten, doch hij schoot recht op de doelman af. Tot eer van het gemeentepersoneel dient gezegd, dat het dapper volhield en ten slotte werd dit beloond. Kansloos passeerde Labouchère de uitgelopen Eriks (21). Zij nog verméld, dat de in de beste ver standhouding gespeelde ontmoeting uit stekend door een lid van de afdeling „Be volking", de heer W. Kramer, geleid werd. SCHOOLVOETBAL. De schoolvoétbalwedstrijden zijn begon nen op het terrein van de v.v. Kinheim. De eerste wedstrijd werd met niet min der dan 80 door de Creutzbergschool gewonnen van de Groen van Prinsteren- school voor U.L.O. (deze laatste school neemt voor het eerst deel aan de wedstrij den). De Nijverheidsschool III -won met 30 van de Openbare U.L.O. III (IJm.) WEENTNK IN DE VELDLOOP KAMPIOENSCHAPPEN. Tweede Paasdag worden in Birkhoven door de K.N.A.U. de Nederlandse veldloop kampioenschappen gehouden, waarvoor meer dan 350 athleten uit het gehele land hebben ingeschreven. Onder hen bevinden zich alle vooraanstaande cx*acks en ver schillende Nederlandse recordhouders op 5e lange afstand. Van de H.A.V. „Suomi' zal Joop Weenink in deze veldlopen de clubkleuren verdedigen. Voetbal, op Tweede Paasdag Voor een aantal elftallen uit 'onze om geving zijn voor Tweede Paasdag nog competitie-wedstrijden vastgesteld. Zo ont vangt Stormvogels II AFC III en het gaat hier voor de eerste club om het kampioen schap harer afdeling. VSV II kan eveneens dié dag kampioen wórden, als het van RCH II wint. VSV III trekt naar AFC IV, een nog al wisselvallig spelend elftal, waarvan VSV thuis met 21 verloren heèft. 'Kennemers II speelt uit tegen KFC IV. Voor de beker krijgen Stormvogels en VSV beide een 2de klasser tegenover zich en wel West-Frisia en Elinkwijk. Beide 2de klassers zitten in hun afdeling in de kopgroep. VSV, dat zijn eerste (beker-)competitie wedstrijd in het nieuwe sportpark zal wil len winnen, geven we meer kans dan Stormvogels. IEV—rDEM lijkt op een kleine Bever wij ker zege te willen uitlopen, maar we rekenen voor Kinheim, dat tegen DCO speelt, op een overwinning. Velsen krijgt het met een klasse-genoot aan dé stok, n.l. TOG, die ongeveer van gelijke sterkte lijkt. De Kennemers trekken naar Water graafsmeer en hoe verdienstelijk de eind spurt der roodzwarten ook geweest is, we geloven niet, dat ze aan hun trek zullen komén. BESLISSINGSWEDSTRIJD WE—RIPPERDA De beslissingswedstrijd WERïpperda wordt Tweede Paasdag op het terrein van „Velsen" te Santpoort gespeeld. WEST-FRISIASTORMVOGELS In de bekerwedstrijd tegen West-Frisia komt Stormvogels uit met: Kraak; Schuit, van Dongen; Goedhart, SchoorI, v. d. Kuyl; Luppens, Meyer, Blinkhof, De Boer, Op bergen. STORMVOGELS II—AFC III Stormvogels II verschijnt met: Rech- stéiner; Van den Oever, Schriemer; Mors, Zwemmer, Glas; Van der Linden, Hogen- dijk, Meinsma, Snoeks, Broek. TERRASVOGELS NAAR HET DTC-TOURNOOI Terrasvogèls "komt in het DTC-tournooi als volgt uit: Douraa: De Ruyter, Kraak; Zaal, Dortmundt, De Wijze: Van Deursen, Akkerman, Van Melsen, Schoon, Goedhart. OPSTELLINGEN BEKERWEDSTRIJDEN. Voor de eerste ronde van de wedstrijden om de ÏC.N.V.B.-voetbalbeker trekt Kinheim Tweede Paasdag naar D.C.O. te Haarlem met ien gewijzigde opstelling, die bestaat uit: H. B.-Daniëls; E. v. d. Wal en S. de Vries;vC,. de Boer, W. Groeneveld en Jac. Hout; W. A. Raaymakërs, H. Prinssen, A. v. d. Steeg, A. Prinssen en H. J. v. d. Wa teren. De „Bresapers" ontvangen de derde klas ser Bloemendaal op „Watervliet". V.V.B. verschijnt met: C. v. Veelen; R. Meyer en J. Duineveld: G. v. 't Veldt, J. Wormsbecher en C. Hoen; D. Aafjes, H» Vers wij veren, G. Arïsz, P. Vlietstra en N. Michel. Uit het „Watervliet"-kamp In het Haarlems vertegenwoordigend twaalftal in de wedstrijden om het A.K.B.- schild te Amsterdam hebben twee „Water- vlieters" een plaats gekregen, mej. W. Jan sen en de heer W. Berghuis, die beiden in het middenvak zijn opgesteld. Zondag 4 April organiseert de club een opderlinge feestavond in het Statenhuis aan de Velserbeekweg te Beverwijk. Het Oosterkwartier-tournooi te Haarlem voor adspirant-korfballers(sters) vraagt Tweede Paasdag de aandacht, waarbij Wa tervliet A in de hoogste afdeling is geplaatst en uitkomt tegen Animo Ready A, N. Flora. A, Oosterkwartier A, alle te Haarlem en Vicus Oriëntus A uit Leiden. Er worden vier wedstrijden gespeeld. Zaterdag worden gespeeld de adspirant- wedstrijden Watervliet aAurora a, 3 uur en Oosterkwartier bWatervliet b, 3 uur, welke beide ontmoetingen voor de groen gelen tfier punten kunnen opleveren. Eerste Paasdag spelen Watervliet 4 Oosterkwartier 5, 2 uur. Hoewel van geen belang moet Watervliet een gemakkelijke taak hebben. Velsen-Noord E.T.O.V.V.B, De oorspronkelijk voor Maandag vastge stelde bekerwedstrijd WBBloemendaal is door de K.N.V.B. gewijzigd geworden in een ontmoeting tussen ETO en WB, welke te Haarlem wordt'gespeeld. AANVOER GRONDSTOFFEN. Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Vrijdag aangekomen het Noorse s.s. „Jelo" met een lading van 385 ton cellulose, afkomstig van Hurum bij Larvik (Noor wegen). Deze lading is bestemd voor zuster- fabrieken. LASTIG SCHOORSTEENBRANDJE. In de Watervlietstraat bezorgde een schoorsteenbrand de brandweer ruim een uur werk Het Vuur was bij aankomst der brandweer al gedoofd, maar de zaak moest geveegd en afgestopt worden, wat een zeer langdurig karwei bleek te zijn. Het traditionele schoolvoetbaltournooi voor Haarlem en omstreken is weer begonnen. De captains schudden elkaar de hand, De heer A. Schipper ter aarde besteld Donderdagmiddag is op de algemene be graafplaats te Wormerveer ter aarde be steld het stoffelijk overschot van de heer Andr. Schipper, die Maandagmorgen op weg naar Van Gelder Zonen N.V. Papier fabriek plotseling is overleden. Welke plaats de verscheidene onder het personeel, dóch meer in het bijzonder in nam onder bedrijfsleiding en collega's van de mechanische werkplaats is onder de zeer grote belangstelling wel gebleken en een schat van bloemen dekte de baar. Aan de groeve sprak onder meer hoofd ingenieur M. v. d. Lee namens de directie wöorden van dank en afscheid. BESLISSING: I. E. V. OF ZEEVOGELS? Voor de vierde klasser I.E.V. zal de Paas maandag een moeilijke dag worden in ver band met de beslissende kamp voor de eventuele degradatie-wedstrij den met Zee vogels van Egmond-Binnen, welke ontmoe ting zal worden gespeeld op het Vitesse- terrein te Castricum. Wint I.E.V., dan kan het jubileum-pro gramma worden uitgevoerd, zo niet, dan zal veel afhangen van de toekomstige de- gradatie-wedstrijden. I.E.V. komt .zo sterk mogelijk uit niet: M. v. d. Bos; J. v. d. Zon en J. v. d. Vlies; J. Wittebrood, P. v. d. Berghe en N. Zoutman; J. Schavemaker, Th. Koek, H. Zonneveld, A. Stokman en W. Michel. CELLULOSE EN OUD PAPIER. De grondstoffenaanvoer voor Van Gelder Zonen N.V. Papierfabrieken geschiedt de laatste tijd bij vrij kleine hoeveelheden, die weinig zoden aan de dijk zetten. Zo zijn Donderdag voor het bedrijf ge lost het Finse s.s. „Carelia", dat over Am sterdam van Topyla (Finland) 600 ton cel lulose» bestemd voor zuster fabrieken, aan voerde en het Zweedse s.s. „Svea" van Stockholm (Zweden) met 200 ton oud papier. IJmuiden Dukel damt tegen Sluiter en wint In het clublokaal van de damclub Oos terkwartier in Haarlem werd het damtour- nooi om het kampioenschap van Kenne- merland voortgezet. Dukel speelde zijn laatste partij tegen Sluiter, en wist deze met' de 38e zet in een moeilijke positie te dwingen, zodat verlies moest volgen. t De stand in de kopgroep is nu: Yme de Jong 9 gesp. 14 pnt.; Dukel 10 gesp. 13 pnt. J. B. Sluiter en Abe de Jong 8 gesp. 10 pnt. Dukel is uitgespeeld. Yme de Jong hoeft slechts remise te spelen tegen T. Postma en dan i£ hij kam pioen. Sluiter en Abe de'Jong moeten nog tegen F: Dukel en T. Postma uitkomen. Winnen Sluiter en A. de Jong van de IJmui denaren, dan zullen Yme de 'Jong, Abe de Jong en Sluiter zich plaatsen in de finale. „Thunderrock" in Rex Voor een geheel gevuld Rex-theater heeft de vereniging „Hoogovenstaten" Donderdagavond de film „Thunderrock" gebracht en de goede opkomst heeft eens te meer bewezen, dat celluloid-producten, die bij het grote publiek niet of matig in slaan voor 'n geselecteerde groep hun beko ring kunnen doen gelden. „Thunderrock", h/st meesterwerk van de meester Roy Boul- ting heeft „het occulte", de ongeziene machten in het menselijk gedachtenleven ten tonele gebracht en hij wist dit delicate onderwerp op zulk een voortreffelijke wijze gestalte te geven, dat de toeschou- werd geïmponeerd naar het spel van het verleden met zijn klemmende waarschu wing voor het heden blijft staren en aat deze toeschouwer het sterke positivisme mee naar huis draagt. Michael Redgrave als de vuurtorenwach ter, dié. zijn pessimisme door de geest van de historie in vertrouwen voelt verande ren, heeft met zijn formidabel spel een knap stuk werk geleverd, dat hij echter niet kon doen, zonder volledige medewer king van een bijna volmaakte camerabe handeling. Reeds bij de voorbeschouwing gaven'wij „Hoogovenstaten" een pluim: na „Thunderrock" zij deze verdubbeld. Staaldraad in de schroef Het 1909 ton metende Deense schip „Mette Skou" raakte, bij het binnenvaren van^, de pieren van IJmuiden, met de schroef verward in %en staaldraad van een in de haven liggende baggermolen. Het schip kon hierna niet meer op eigen kracht varen, zodat twee sleepboten van de firma Goedkoop, namelijk de Wilhelmina eri de Churchill het naar Amsterdam hebben ge sleept. Springend ventiel treft arbeider aan het oog In de staalfabriek van de Hoogovens had een ongeval plaats tijdens het aanslui ten van een nieuwe zuurstoffles. De zuur stofslang achter h t reduceerventiel sprong plotseling en de bankwerker H. J. Eilink uit Velsen-Noord werd aan zijn oog ge troffen. Eilink, wiens oog vermoedelijk behouden zal blijven, is in het Elisabeth's Gasthuis te Haarlem opgenomen. LIJK VAN NEDERLANDSE VISSER IN OSTENDE OPGEHAALD. Te Ostende is het lijk opgehaald van de 42-jarige Nederlandse yisser Cornelis van der Niet uit Katwijk. Van der Niet, die gemonsterd had op de Katwijkse logger „Arcadius" is ofx 31 Jan. in Ostende aan wal gegaan, en niet aan boord teruggekeerd. Hij laat een vrouw en drie kinderen na. Hij is in Ostende ter aarde besteld. Agenda voor Velsen en IJmuiden ZATERDAG 27 MAART. Thalia. 7 en 9.15 uur: „Sinbad, de zee man". Rex. 7 en 9 uur: „Twee zusjes uit Bos ton". De Pónt. 8 uur: „Het leven begint voor Andy Hardy". Velserbeek. 3 uur: Opening Sportpark. 1 ZONDAG 28 MAART. Thalia. 3, 7 en 9.15 uur: „Sinbad, dé zee man". Rex. 3, 7 en 9 uur: „Twee zusters uit Boston". De Pont. 2.30, 5 en 8 uur: „Het leven be gint voor Andy Hardy". MAANDAG 29 MAART. Thalia. 3, 7 en 9.15 uur: „Sinbad, de zee man". Rex. 3, 7 en 9 uur: „Twee zusters uit Boston". De Pont. 2.30, 5 en 8 uur: „Het leven be gint voor Andy Hardy". DINSDAG 30 MAART. Bioscopen. 8 uur: Voorstellingen. Uitgevaren vissersschepen Dinsdag 9 Maart: Stoomtrawler Viking Bank IJM 183 (23 Maart in Grimsby ge markt. Vrijdag 12 Maart: Stoomtrawler En Avant IJM 8. Zaterdag 13 Maart: Stoomtrawler Ber gen IJM 16 naar -IJsland. SchoorI IJM 39 naar IJsland. Maandag 15 Maart: Stoomtx-awler Gloria IJM 37, Flamingo IJM 25, Limburgia IJM 54, Zwarte Zee IJM 94, Poolzee I.JM 77, Perseus IJM 45, Katwijk II KW 134. Dinsdag 16 Maax-t: Stoomtrawler Knikker IJM 4, Hörn Rif IJM 155, Reiger IJM 106. Motoi'logger De Vrouw Jacoba KW 122. Woensdag 17 Maart: Stoomtrawler Ca- tharin% Duyvis IJM 60, Motortrawler Dirkje RO 53, Excelsior II KW 78, Motor- logger Rijnmond IV KW 15, Jan KW 84. Donderdag 18 Maart: Stoomtrawler Nor- ma Maria IJM 6", Libra IJM 98, Motox*- li-awler Batavia IJM 99, Motorlogger Arie KW 155. Vrijdag 19 Maart: Stoomtrawler Bloe mendaal IJM 71, Cox-nelis IJM 15, Condor IJM 72, Motortx-awler Antje RO 15, Motor- logger Jan KW 50, Cornelis VL 83. Zaterdag 20 Maart: Stoomtrawler Her cules IJM 196, Isabel IJM' 14. Maandag 22 Maart: Stoomtrawler Bruin vis LTM 97, Robert William KW 123, Sa- turn GDY 122. Motox'logger De Vrouw Marretje IJM 35, Verwachting IJM 204, Hollandia KW 18, Margax'etha en Maria KW 23, Cornelis KW 24, De Verwachting KW 28, Noordzee KW 47. Annie KW 54, Henk KW 56, Floria KW 59, Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69, Alida KW 91, Johan na Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108. Petronella KW 125, Voorwaarts KW 140, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Eendracht KW 168, Aleida KW 169, Karei Doorman KW 227, Drie Gebroe ders HD 79. Dinsdag 23 Maart: Stoomtrawler Ita IJM 22, Dolfijn IJM 103, Motox-tx'awler Excel sior III KW 76,'Claesje RO 46. Motorlog- gers Kees KW 124, Bali KW 129, Willy SCH 7, Adjowico RO 9. Woensdag 24 Maart: Stoomtrawler Su matra IJM 62 naar IJsland, Haarlem IJM 9. Neptunus IJM 87, Jupiter GDY 121. Mo- tox trawler Thorina I.JM 33 naar IJsland. Motorlogger Fierman Eduard KW 5, Vol harding KW 65. Donderdag 25 Maart: Stoomtrawler Mary IJM 61. Amsterdam IJM 58, Petten IJM 49, Zeeleeuw IJM 29. Vrijdag 26 Maart: Stoomtrawler Utrecht IJM 73. In de vaart gebrachte trawler: 25 Maatt St. Zeeleeuw IJM 29, schipper Jac. Ham, N.V. Scheepsexploitatie Mij. „Marezaten". In Duitse dienst geweest. IJme de Jong Kennemer damkampioen De gisterenavond te Haarlem gespeelde partij tussen de dammers Postma en Yme de Jong eindigde in remise. Hierdoor be haalde de Jong de titel van damkampioen van Kennemerland. THALIA: Sindbad the sailor. Wie in zijn kinderjarexi genoten heeft van de opwin dende varhalen óver de mexitwaardige avonturen van Sindbad de Zeeman, zal de held van deze fantastische vex-tellingen kunnen aanschouwen in de gelijknamige film, die deze week in Thalia gedraaid wordt. Pretentie heeft deze rolprent ner gens en zij wil deze niet eens bezitten: slechts een kleurig prentenboek met plachtige platen heeft Douglas Fair banks Jr., die precies de Sindbad is zoals men hem zal hebben voorgesteld, tevoor schijn gebracht, hoewel dat prentenboek verre van kindex-achtig is. De schat van Alexander de Gx-ote, de Emir van Daibul en anderè geheimzinnige zaken en per sonen spelen hxxn rol in het bonte verhaal tegen een betoverend décor, dat ook al ver boven de kindex-dromen uitgaat. Mau reen O'Hara is een zeer schone Shireen, waarvan de toeschouwer direct al weet,' dat zij een uur later Shireen-Sindbad heet. Een film, die er alleen maar duur uitziet en verder een aardige hoeveelheid licht amusement biedt. „DE PQNT'" komt deze week met een product van de Metro-Goldwyn-Mayer „Het leven begint voor Andy Hardy", een film, welke qua inhoud een opvoedende geest ademt. Zo laat regisseur George B. Seitz het leven van de jonge Hardy, die juist eind-examexx heeft gedaan, beginnen in het gezin van een eerzaam rechter. Deze schenkt zijn zoon een nieuwe auto, waar mede hij, alvorens te komen'tot een besluit zijn studie voort .te zetten aan een universi teit of eerx „job" te zoeken, naar New York trekt teneinde het laatste als een „man" aan te vatten. Na vele moeilijkheden slaagt Andy (Mickey Rooney)erin 'n nietswaardig kantoorbediende te worden, welke baan hem in steeds groter moeilijkheden, maar ook meer levenswijsheid schenkt. Zijn ge trouwe Betsy wordt door de „Wolvin" Jen- nith Hicks tijdelijk verdrongen, doch de eerste weet de vader vaxx het ongewone doen van zoonlief op de hoogte te stellen. Deze komt naar New York, praat eens ern stig met Andy en als tenslotte de moeiten des levens en strijd Andy hebben geleerd het „leven" naar de rauwe realiteit te zien, voltrekt zich datgene, wat allen, die de jonge man naast staan, gaarne zien gebeu ren. Twee zusjes uit Boston (REX). Achter deze wel zeer onbeduidende titel, gaat een amusementsfilm schuil, waaxmee Metro Goldwyn op het gevaarlijke terrein van haar genre een uitstekend figuur slaat. Al mag dan het vei'haal wat overmoedig spot ten met de wetten der waarschijnlijkheid, door de humor van het geval is er een pro duct ontstaan, dat dg gulle lach van het begin tot het happy ending mee heeft en dat juist door die onwaarschijnlijkheid zelfs een oorwurm vrolijk zal stemmen. De twee zusjes zijn sympathieke wezen tjes uit een nogal puriteins milieu anno 1900 en als de ene noodgedwongen bij een vrij bedenkelijke revue vex-zeilt, verklaart haar zus zich prompt solidair, zodat die ene zus, Abigail, zich met de hulp van een fantasierijke x-evue-directeur tot opera ster omhoog weet te werken. Dat deze di recteur niet altijd de gewone paden be wandelt, kan de stemming slechts verho gen en de regisseur heeft kans gezien, zijn kostelijke historie met een groot aantal puike vondsten op te luisteren. Zodat „de zusjes" het wek zullen doen in Rex. tit (Icy, De Medan heeft deze week in land gemarkt. De trawler besonide fo'i De motorwinch bleek niet goed te f neren. Daarom kon de Medan niet h serij voortzetten en is naar IJmuiJ?' De Viking-Bank heeft 440n(1 maakt. Doordat weer kolen kumi 11 den gekocht in Engeland heeft het V kolen geladen cn ijs, en is opnuL*8» vo visserij vertrokken. 'i re; Uit de vaart. Wegens de komsten is voorlopig de Vios V genomen. De Irene moet telerparaties ondergaan. Ring. De Maria IJM 95 keerde derdagmiddag in IJmuiden teru^' schip was naar Rotterdam geweest".^ de ring". Ook de Thorina. Er blijkt steeds- interesse te begaan voor de IJsland v rij. Na de „Sumatra" is thans q0i— Thorina" (IJM 33) naar Island vérit ken. Afgebroken. De motorlogger Kf - moest de reis afbreken wegens w omstandigheden vaix een lid der W? ning. Het schip had slechts 10 Jj* platvis. Nog ter trawlvisserij. De Katwijk III KW 161 van de Taat is in IJmuiden aangekomen^ de trawlvisserij te gaan deelnemen.' schip is na de beëindiging van de har drijfnetvisserij nog niet in de vaan' weèst wegens een reparatie aan de De Box-neo KW 127 van de Fa. Joh. p--" vliet, welke eveneens zou 4 al enige weken in de Vissershaven té ten op een andere schroef. Weekaanvoer. In het tijdvak v~r tot en met 20 Maart 1948 is in aangevoerd 2464 leg verse haring; de taalaanvoer aan verse haring van rTli. 1947 af in IJmuiden bedraagt 27." MARKTBERICHT 25 Mat Visaanvoer: 200 kisten tarbot, tong g kisten schol, 165 kisten schar, 100 kim bot, 190 "kisten schelvis, 550 kisten 140 kisten maki-eel, 20 kisten haring j kisten kuit, 460 kisten kabeljauw, lftVt, t.en koolvis, 100 kisten poontjes, 100 diversen, totaal 3045 kisten. Twee trawlers met f 21.100 besomiri: Visprijzen: Gr. schol 27.50-27, md £j 32.50-27,50, kl. schol 11-7.50, id. dicht j. 5,80, bot 17-6.50 Schar 12-7, nxd. schoili. 20.50 dicht, Tarbot II 83-72, id. Ill 72,'.; IV 70, tongschar 55-35, griet 65-55, pij. tjes 19-6.10, ham 59, hom 40, schar!» 49-19. Alles per 50 kg. Heilbot 49-19, té, bot 2.20-1.55, gr. tong 2.10-1.95, md.'te 2.20-2, kl. md. tong 2.30-2,05, kl! tong 19', 1.75, kl; tong II 1.50. Besommingen: IJ 117 P.r. Beatrix Jfl'i IJM 96 Vios 4 10710, IJM 147 Oosfea 4300. KW 9 2110, KW 83 4590,1CW 1753> KW 84 2790, KW 39 4510, IJM 213 13 IJM 241 221, IJM 230 1350, IJM 229 181 IJM 5 1600, IJM 202 38, IJM 20 7 20.1W 150, UK 53 750, UK 79 1130. UK V" UK 126 1630, UK 15 350, UK 9 163, i 720, UK 72 650, UK 266 172, UK 86 6065 31 580, MD 60 910, UK 172 960, UKS 1450, UK 2 830, UK 114 180, UK 1514 UK 47 102, HA 5 165, IJM 240 870. Visaanvoer: 70 kisten tarbot en tong,lil' kisten schol, 95 kisten schar, 25 kistenbri, 20 kisten kabeljauw^ 70 kisten wijtingS) kisten diversen, totaal 760 kisten. Tarbot I 2.15-1.55, gr. tong 2.10-1.80, tong 2.05-1.70, kl. md. tong 2.05-1.95, tong I 1,70-1.00, id. II 1.45, alles per 1 kg Griet 63-58, tarbot II 76, id. Ill 84, id li' ,50, poontjes 4.90, schar 9-7.50 dicht, a schol 9.70-7.70, gr. schol 27.50-27 gestrip; md.schol 32-28, kl. schol 13-380, én L2.10-5, bot 14-4,50, alles per 50 kg. Besommingen: IJM 70 Zeehond 3fó KW 138 3960. KW 107 1360, SCH 7 IJM 316 990, IJM 249 550, IJM 27 585.31 318 24, IJM 202 55, IJM 270 1000, HAi UK 119 607, UK 60 536, UK 28 825, Lu 1160. ZONDAG 28 MAART IJMUIDEN. Ned. Herv. KerlP Kanütl 10.30 uur,ds. J. v. d. Berg;-7 uur is Ajma, van Lisse, Jeugddienst. 2e Ps dag 10.30 ds. Goudswaard. Geref. Kerk. Kanaalstraat. 9 uur di van Buuren; 3.30 uur ds. S. E. Wesbcd Geref. Kerk (Art. 31 K.O.). 10.30 5.15 uur ds. I. de Wolf, van Enschede. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4 uur Leesdiö Paasmaandag 10 uur Leesdienst. Doopsgez. Gem. Helmstraat. 10-30 d dr. W. F. Golterman, van Amsteru: Tweede Paasdag geen dienst. Oud-Kath. Kerk. Zaterdag 8.30 Paas wij dingen. Zondag 7 uur Heit' Dienst, 10.30 uur Hoogmis met pre: 19 uur Vesper; 2e Paascfeg 10 uur He iige Diepst. Leger des Ileils. 10 uur Heiligingsdic® 3 uur O.penlüchtsamenkomst; 7.30 lossingssamenkomst. Leiding Kapil® De Zoeten; Tweede Paasdag 7-30J? Samenkomst. Leiding Kapiteine G. «7 IJMUIDEN-OOST. Ncd. Herv. Kerk.(g Herderkerk. 10.30 uur ds. J. v. d- 7 uur ds. J. van der Wiel, Jeug Geref. Kerk. Goede Herderkerk. 0 ds. S. E. Wesbonk; 3.30 uur ds. J Buuren. Ver. v. Vr«z. Herv. Nijverheids®' 10.30 uur ds. J. de Graaf, van Haar- Verg. v. Gelovigen. 10 uur Erediö Woensdag 8 uur de heer K. Rozenoax Vrije Evangelisatie. 4 uur ds. J- vsnfc. Schors, van Amsterdam. DRIEHUIS. Crematorium. (Kof» Westerveld). 10.30 uur ds. S. E, Wesoa- VELSEN. Ned. Herv. Kerk. 10 Johs. Bx-onsgeest. '.real Geref. Kerk. 10 en 4.30 uur A'U Nood- J BEVUJtWIJK. Maranatha. 10 uur de J. van der Schors, van Amsterdam- Geref. Kerk. 10 en 5 uur ds. J- 1 j sema, van Haarlem. Ev. Luth. Gemeente. 10 uur ds. J- Haumersen. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. ds. P. A. Tichelaar; 2e Paasdag - ds. J. van Menzel. „De Toorts". 10 uur dr. G. J- Geelko®* Kapel. 10.15 uur de heer H. Mey^i Santpoorts Chr. Vrouwenkoor. Geref. Kerk. 9.45 en 5 uur ds. A- 'schoor; 2e Paasdag 10 xiur ds. Siertsema. van Haai'lem Geref. Kerk (Art. 31 K.O.). M 5.15 uur ds. J. Keizer-. Chr. Geref. Kerk. Gebouw Wüstelaan. 3 uur ds. J. C. Mans.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 8