Flink dagmeisje gevraagd I I I f VI lil Belastingconsultatie BW en Mod. Bedr. Admlnistr. INST. POm meisje intern flinke JONGEN SCHOENEN Vergroten Luidsprekers Middenstandsdiploma draf monumenten Mevr. Stevens-Taurus Fr.Naereboutstraat4r. HUWELIJK „MENTOR"- Verkoopster gevraagd Flinke jongen gevr. BOEKHOUDEN w. J. ZOMEROU Accountantskantooi W. DE GROOT WOENSDAG 7 APRIL 1948 IJMUIDER COURANT Berechting van vroegere „Ceneralkommissare Op vragen van de heer Donker betref fende de berechting in Nederland van Wim mer, Ritterbusch en Fischböck heeft de minister vèn Justitie het volgende geant woord: Slechts zelden is Wimmer daadwerkelijk bij ontstentenis van Seyss Inquart opgetre den als diens plaatsvervanger. In die perio den heeft hij handelingen gepleegd of be slissingen genomen, die reeds eerder waren voorbereid of het rechtstreeks uitvloeisel waren van voordien genomen beslissingen. Als „Generalkommissar" was Wimmer, evenals de andere „Generalkommissare" op de hoogte van de algemene gang van zaken.' De speciale taak van Wimmer als „Ge neralkommissar für Verwaltung und Justiz" lag op een zeer uitgebreid terrein, namelijk op dat van het departement van Binnen landse Zaken, van Justitie en van Ondei-- wijs, Kunsten en Wetenschappen, op welke terreinen de Nederlandse rechten en belan gen dikwijls ernstig zijn aangetast. Onder andere door het buiten werking stellen van de invloed van de volksvertegenwoordiging op het landelijk, provinciaal en gemeente lijk terrein, het ontslaan van burgemees ters en het vervangen van deze functiona rissen door N.S.B.'ers of andere „Deutsch- freundliche" personen, het sluiten van de hogescholen en het niet verwezenlijkte voorstel, twintig ontslagen professoren van de Leidse universiteit verplicht te werk te stellen in Duitsland. Bovendien had Wimmers „Generalkommissariat" een be langrijke taak ten aanzien van het ontwer pen van verordeningen van de rijkscom missaris. In vele yan deze handelingen kunnen Schendingen van het volkenrecht worden gezien. Al is het uit de aard der zaak moei lijk na te gaan waar de strafrechtelijke verantwoordelijkheid voor gepleegde han delingen begint, toch lijdt het geen twijfel, dat een vervolging van Wimmer als oor logsmisdadiger mogelijk is. Wel is uit ver horen en officiële documenten komen vast te staan, dat veelal het initiatief tot het ple gen van daden en het nemen van maat regelen niet van Wimmer zelf is uitgegaan, maar van boven of naast hem gestelde personen. Zeer vaak valt Wimmer op als matigend element. Het Openbaar Ministerie neemt het standpunt in, dat voor een vervolging al leen plaats is in zeer duidelijke gevallen en wanneer redelijke verwachtingen bestaan, dat een aanzienlijke straf zal worden op gelegd. In dit licht bezien was vooralsnog een vervolging tegen Wimmer niet opportuun geacht. Aan Schwebel kan, in tegenstelling tot Wimmer, wel degelijk rechtstreekse ver antwoordelijkheid voor duidelijke en zeer ernstige oorlogsmisdaden worden ten laste gelegd. Er zijn geen termen gevonden om Rit terbusch als oorlogsmisdadiger te vervol gen. Ritterbusch was in verhouding tot. zijn andere collega's een onbelangrijke figuur. Voor zijn daden als „Generalkommissar'' kan hij niet strafrechtelijk ter verantwoor ding wftrden geroepen. Anders ligt het geval van de voormalige „Generalkommissar für Finanz und Wirt- schaft" Fischböck, wiens verantwoordelijk heid moet worden gezocht op het gebied van de economie. Voor de maatregelen tegen de Joden in het bedrijfsleven en ten aanzien van hun particuliere bezit, de on juiste behandeling van het „Feindvermö- gen", de opheffing van de deviezengrens is hij verantwoordelijk, evenals voor de eco nomische uitplundering van Nederland en vele andere handelingen en gedragingen, die ver uitgingen boven het op dit gebied aan de bezettende macht bij het Landoor logsreglement toegestane minimum. In hoe verre zijn verantwoordelijkheid ten deze van strafrechtelijke aard is, moge buiten beschouwing blijven. De bijzondere rechtspleging heeft zich beperkt tot slechts een klein onderdeel van alles wat aan Fischböck op dit gebied ten laste zou kunnen worden geïegd. De samen stelling van een uitgebreide bewijsvoering kan achterwege blijven zolang Fischböck niet gevonden is. De geallieerde opsporings autoriteiten hebben, hoewel reeds aanstonds medegedeeld was, dat Fischböck waar schijnlijk niet meer in leven was, alle aan dacht besteed aan diens opsporing. Ook van Nederlandse zijde is een uitgebreid on derzoek ingesteld. s Nieuw Palestina-plan der Verenigde Staten De Amerikaanse gedelegeerde heeft tij dens informele besprekingen tussen de af gevaardigden van de Veiligheidsraad een uit vijftien punten bestaand plan voor een tijdelijk beheer over Palestina voorgesteld. Alleen de Sovjet- en Oekrainse afgevaar digden waren niet aanwezig. Trygve Lie, secretaris-generaal der UNO en drie advi seurs waren aanwezig. De voornaamste punten van het plan lijn: het beheer zal voortduren tot de Joden en Arabieren tot overeenstemming zijn ge komen over de vorm der regering. De ge hele UNO moet worden beschouwd als be sturende autoriteit. De regering van Pa lestina moet in handen zijn van een gou verneur-generaal, direct verantwoordelijk aan de beheersraad en bijgestaan door een kabinet en een op democratische wijze ge kozen wetgevende vergadering. De beheers overeenkomst moet de gouverneur-generaal de bevoegdheid geven, om militaire strijd krachten van bepaalde landen te vragen, indien de plaatselijke strijdkrachten onvol doende worden bevonden. Onafhankelijkheid voor de Zuid-Amerikaanse landen Romulo Betancourt, de Venezolaanse af gevaardigde op de in ter-Amerikaan se con ferentie, heeft verklaard dat volksstem mingen moesten worden gehouden in alle omstreden gebieden op het Westelijk half rond, teneinde ae bevolking over haar eigen toekomst te laten beslissen. Betancourt, een vroegere president van Venezuela, zeide dat alle koloniale over heersing op het halfrond moest worden af geschaft „overeenkomstig de geest van het Atlantisch handvest". Verwacht wordt dat Betancourt. vandaag i,n een rede tot de conferentie zijn volledige steun zal geven aan de resolutie van Guate mala, die afschaffing van het koloniale stelsel in Latijns Amerika beoogt. Naar vernomen wordt, heeft hij van het „ge meenschappelijke directoraat van de drie Europese Guiana's" Brits-, Frans- en Nederlands Guiana het verzoek ont vangen op hun onafhankelijkheid aan te dringen. Het „directoraat" is samengesteld uit nationalistische elementen der drie kolonies en heeft zijn hoofdkwartier in Nederlands Guiana. Engeland krijgt weer een vleugje benzine (Van onze Londense correspondent). Op eerste Paasdag reden in een uur tijds langs een bekende verkeersweg naar de Zuidkust vijftien auto's. Vorig jaar pas seerden er op dezelfde plek.2300. En- gelands verlaten buitenwegen vormen een welsprekende illustratie van de algemene toestand. Maar toen de benarde automobilisten in de uitpuilende treinen hun overbekende litanieën aanhieven, kwam als een zonne straal uit duistere hemel het verlossende bericht, dat binnenkort het „basic", d.i. minimum benzinerantsoen, in één of andere vorm in ere zal worden hersteld. Waar schijnlijk zal men na 1 Juni per vierweekse periode 180 mijl mogen afleggen. Dit staat gelijk met de tot Augustus 1946 geoorloof de afstand. Daarna werd het 270 mijl. Het was dus een hard gelag, toen eind October van het vorige jaar het „basic" finaal ver dween. Individuele toewijzingen voor de meest urgente ritten kwamen ervoor in de plaats. Inderdaad hielp het rijverbod dol lars sparen. Het maakte ook diepe indruk in Amerika, dat nog moest worden warm gemaakt voor het Marshall-plan. Maar de atmosfeer werd er in Engeland niet beter op. Het gebrom van de motoren maakte plaats voor het gonzende gemopper der autobezitters. Er waren natuurlijk wel slimmerikken, die bijvoorbeeld een big of een schaap in hun wagen stopten. „Voedselvoorziening" werd het slagwoord ter ontduiking van de bepalingen. Ook zetten sommigen een chauffeurspet op en schilderden het woord „taxi" op de voorruit. Het ergste was ech ter de zwarte handel in benzine, die men thans door de in uitzicht gestelde maat regelen tot capitulatie hoopt te brengen. De weggebruikers moeten plechtig beloven, dat zij niet zwart zullen kopen. Wanneer blijkt, dat dit toch op grote schaal gebeurt, zal het rantsoen worden verminderd of zelfs geheel stopgezet. De verdwijning van het „basic" was een tweesnijdend zwaard, want het verdreef de dollarstorsende Amerikaan se toeristen. Bovendien raakten de spoor wegen overbelast. Ook nam het bus- er taxiverkeer enorm toe. De regering strijkt daarom de hand over het hart. De buitenlandse bezoekers mogen niet klagen. Voor de eerste veertien dagen krijgen ze na. 1 Mei brandstof voor 600 mijl en bij langer verblijf een aanvulling daar op, afgescheiden van de benzine, die ze bij aankomst ontvangen om hun plaats van bestemming te bereiken, al is die nog zo ver. In dit Olympische jaar wil Engeland niet* al te miserabel voor de dag komen. De buitenlanders krijgen zelfs bonnen voor textiel, vanwege de exportreclame. Op het platteland wordt meer gespaard dan in de steden Blijkens het verslag van de Nederlandse Spaarbankbond is in 1947 het aan de bondsspaarbanken toevertrouwde kapitaal met een niet onbelangrijk bedrag vermeer derd. Het aantal in omloop zijnde spaar bankboekjes werd steeds uitgebreid. Ingelegd werd voor een bedrag van 307 millioen (v. j. 295 millioen) en terugbe taald 286 millioen 377 millioen) waar mede het inleggerstegoed vermeerderd is met 21 millioen en getaxeerd kan wo.r- den op ongeveer 1027 millioen. Tegen over een gemiddelde maandinleg van 19.167.617 gedurende de jaren 1933/1937 staat een maandinleg van 25.466.510 in 1947. Voor terugbetalingen zijn deze ge tallen respectievelijk 18.561.417 en 23.793.623. In het verslag wordt onder andere ge constateerd dat er op het platteland meer wordt gespaard dan in de steden. Federalistische plannen in Duitsland Leiders van de beweging voor een fede- lïstiseh Duitsland hebben te München verklaard, dat in Zuid-Duitsland thans plannen besproken worden om tot de „Verenigde Staten van Duitsland" te ge raken. De Zuidduitse leiders zouden besloten zijn zich te verzetten tegen de wederinstel ling van een enkele Duitse staat. Het directe doel der beweging is een federatie in los verband, waarin de ver schillende Duitse staten een vrije plaats innemen. Het uiteindelijke doel is de in corporatie in een breed opgezette Euro pese federatie. De activiteit der federalistische bewe ging zetelt hoofdzakelijk in Beieren en de Franse bezettingszone en is zeer toege nomen sinds de driemogendhedenconferen- tie te Londen het vooruitzicht op een fusie van de Franse zone met de Brits- Amerikaanse, en daardoor op de stichting van een Westelijke staat, naderbij heeft gebracht, zo voegt Reuter hieraan toe. Amerikaanse professoren en studenten naar Nederland Ook dit jaar zullen er weer vele hon derden Amerikaanse professoren en stu denten voor studiedoeleinden naar Europa komen. Het Nederlands Studentenbureau voor buitenlandse betrekkingen heeft een plan uitgewerkt in samenwerking met het ministerie voor Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en met de Directeur-gene raal voor de Scheepvaart. Dat heeft er toe geleid, dat er deze zomer in totaal 1400 Amerikaanse professoren en studenten met Nederlandse schepen naar ons land zullen worden vervoerd. Na een bezoek aan ons land zullen zij weer met een Nederlands schip de terugreis naar Ame rika maken. Met de „Kota Inten" zullen op 18 Juni 700 professoren en studenten van Quebec naar Rotterdam vertrekken. Op 1 Juli vertrekt de „Tabinta" uit Amerika naar ons land met eenzelfde aantal Amerikaan se professoren en studenten. In het begin van September zullen allen met de „Volendam" naar Amerika terug keren. Voor de heen- en terugreis zal per persoon een bedrag van 280 dollars be taald worden. De „Kota Inten" en de „Tabinta" zijn de schepen, die met emigranten naar Ca nada zullen vertrekken. Op de terugreis zullen de Amerikaanse professoren en stu denten vervoerd worden. De professoren en studenten zullen ook een bezoek brengen aan Engeland, Frank rijk en Luxemburg. Met de „Volendam" zullen ook enige Nederlandse studenten naar de Verenigde Staten vertrekken, die daar studiebeurzen gekregen hebben. De tweede speciale keuring van nar cissen, georganiseerd door de Alg. Vereni ging voor Bloembollencultuur in het Krela- gehuis te Haarlem, wordt gehouden Vrijdag en Zaterdag 16 en 17 April. Prof. Fridsma vertelt Amerika iets over Friesland „Commissaris der Koningin vertegenwoordigt de bureaucratie" Prof. Bernard Fridsma, die zich sedert enige weken in Friesland bevindt heeft zich via de Wereldomroep in een toespraak tot Amerika gericht. Prof. Fridsma zeide onder andere, dat veel van het kenmerkende in het Fries- nationale leven ernstig bedreigd wordt. „Het Nederlands is nog steeds de heer sende taal van radio, krant en preekstoel en van het openbare leven in het alge meen. Tengevolge van de ten zeerste ge centraliseerde regeringsvorm hebben de Friezen weinig omtrent hun eigen zaken in te brengen. De burgemeesters worden niet door het volk gekozen, maar benoemd door Den Haag, zodat verscheidene niet- Friese ambtenaren worden benoemd, die misschien de beste bedoelingen hebben, maar die onbekend zijn met het volk en zijn levenswijze en die niet in staat zijn de taal te spreken en de verlangens van de Friezen te begrijpen. De Commissaris der Koningin is ook niet door het volk ge kozen, maar vertegenwoordigt de Neder landse bureaucratie. De Friezen kunnen geen eigen belastingen heffen en het al dus ontvangen bedrag voor hun eigen be langen uitgeven. Onder deze omstandigheden hebben de Friezen een beweging gelanceerd ter ver krijging van „home rule". Zij hebben de organisatie „Frieslan Frij" gesticht. Deze nieuwe organisatie beschouwt culturele autonomie als een onvervreemdbaar recht en dringt aan op een gedecentraliseerde regeringsvorm, naar liet voorbeeld van het federalisme in Zwitserland en de Ver enigde Staten". Transportstaking in Engelanti Transportarbeiders in Engeland en Noord-Ierland hebben, gevolg gevend aan de stakingsoproep van de 22.000 leden tellende vakverenigingen van arbei ders in de vervoersmiddelenindustrie, het werk neergelegd. Zij eisen hogere lonen. Dit is de eerste officiële door vakvereni gingen gesteunde staking sinds de bekend making van de Britse regering betreffende de vrijwillige loonstop, die in Februari werd gedaan. Zeven duizend stuwadoors in Londen hebben eveneens het werk neergelegd we gens een geschil van hun bond met het verbond van transportarbeiders. Het vond zijn oorzaak in de weigering van verschei dene stuwadoors om zich bij laatstgenoemd verbond aan te sluiten. MgrJ. P. Huibers assistent-bisschop bij de Pauselijke Troon De Paus heeft benoemd tpt assistent-bis schop bij de Pauselijke Troon mgr. J. P. Hui bers, bisschop van Haarlem. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 7 APRIL ".City: „Obsessie;', 18 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „Mexico Rose", alle leeft., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „De weg zonder einde", 18 j., 2.00, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: ;,De beste jaren van ons leven". 14 j., 2.30 en 7.30 uur. Luxor: ..De beste jaren van ons leven". 14 j., 2.30 en 7.30 uur. Palace: „Onder Hypnose", 18 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. DONDERDAG 8 APRIL. Stadsschouwburg:: Aerdenhouts Jongeren- toneel „Het Chinese Landhuis", 8 uur. Grote Kerk: Orgelconcert 34 uur. Nassauplein 8: Ned. Ver. van Natuurgeneeswijze, spreker dr. P. Nuysink, 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Conflict bij de rederij „Marezaten" Bij het uitvaren van de IJmuidense stoomtrawler Flamingo van de rederij Ma rezaten te IJmuiden, die Zaterdag zou vertrekken, is een conflict ontstaan, daar de bemanning het weer te slecht achtte om te vertrekken. De schipper was het hier mee niet eens en de rederij besloot na enig overleg de bemanning te ontslaan. Maan dag kwam de bemanning met een verte genwoordiger van de Centrale Bond van Transportarbeiders in IJmuiden op het kantoor van de Marezaten met de erken ning volgens de directie dat er een fout gemaakt was door niet uit te varen en het verzoek om de mannen weer aan te nemen. De rederij wilde echter, daar het de derde keer was dat dit met dezelfde bemanning gebeurde, krachtig optreden en het besluit bleef gehandhaafd. Inmiddels was er gedeeltelijk een nieuwe bemanning aangenomen, maar de oude heeft haar be zittingen nog steeds aan boord van de Flamingo. Zaterdagochtend waren weinig trawlers op zee en de loodsdienst was wegens het slechte weer gestaakt. De Flamingo zou echter naar de visgronden de Zuidwesten wind in de rug hebben. Speeltuinverbond bestaat tien jaar De jaarvergadering van het Verbond van Haarlemse Speeltuinverenigingen, waarvan een lijvig jaarverslag over 1947 is verschenen, heeft op Zaterdag 10 April in de muziekzaal van Brinkmann plaats. Op de agenda staan behalve de verkiezingen van bestuurs- en commissieleden de plannen ter viering van het tienjarig bestaan. C Kort referat" te Den Haag dïïngblj Haagse Bijzondere Gerecht!' ,'s -« eis ter dood veroordeeld V bevonden aan de arrestatie V;%- 75 Joodse landgenoten, aW?11 k delingen van arrestanten en* eigendommen. Q'eljy —I" Bergen op Zoom M ders uit alle bedrijven evtn.i®» weer gezamenlijk met vac,3 ,*j Er zal een voetbalcompeS^ worden en verder worden wZdeieteochtgCmeenSCha»4^ HAARLEM Voor de vereniging Van werkers te Blocmendaal zal a 0tii4 van Herman Bouber Zaterdaï L0t- gebouw Domi te Overveen n 5 van Hans Tiemeyer opvSef^ - Op Woensdag 5 Mei „Nieuw Leven" te Spaarndam opend. worden, s Morgens zijn Jb len, s middags is er een pod,wL? - De kerkeraad der nRS* meente van Amsterdam heeft!** in een vacature in de buurtS West op het drietal geplaatst df?: en dr. H. van der Loos beiden De heer J. A. Luyten, die jaar hoofd was van de RK r de Gedempte Oude Gracht, zal h3B morgen in het gebouw van lï Kegelbond gehuldigd worden. Vrijdag 9 April geven het d- „Arcis Figee's Mannenkoor en m nenkoor een concert in het Con!, waaraan medewerking verlenpn ui- pers (sopraan), George Spijkstra'n Jan Hensen (tenor), Henk Jakma ln Gé Mieficl (orgel). Ip 17 April D.V. hopen onze ge liefde Ouders en Groot ouders P. VAN STRIEN en T. v. STRIEN-v. d. PUT hun 40-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang voor ons gespaard mo gen blijven is de wens van hun kinderen en kleinkin deren. IJmuiden, Keizer Wilhelmstraat 13. IExam. ..Associatie" mond. opleid, o.l.v. G. W. v. GOOR. Leraar Boekh. M.O. Aanv. medio April Oude Gracht 71 Haarlem Gevraagd voor direct van 8 tot 5 uur en een Aanbiedingen Hotel Augusta IJmuiden. Gevraagd: een liefst die reeds in een Hove niers bedrijf heeft gewerkt. Aanmelden na 7 u. Kwekerij R. Haan, Hagelingerweg 79 Santpoort. Iieuws EEN AANTAL COUPONS: zijde - flanel - ruitstof - epinglé - polostof enz. met kleine foutjes verkopen wij Donderdagochtend voor HALVE PUNTEN TROMPSTRAAT 8.10, IJMUIDEN-OOST TELEF. 5552 met „Superlargo". Schoen 'Rep. Bedrijf „DE ECONOOM" M. REM. Tel. 4057, IJmuiden KENNEMERLAAN 129 Gevraagd: een NET MEISJE voor de huishouding. Gebr. Hop, Hoofdstraat 187, Sant poort. NET MEISJE of WERKSTER gevr. voor Dinsd., Donderd. Zaterdagmorgen. Wijn. Daniëlslaan 8, Santpoort. Tel. 8979. Geeffc U thans op voor de cursus voor het examen 1949. Wacht niet te lang. Bloemendaalsestraatweg 40, Santpoort (5 min. van station) BELANGRIJKE INBOEDEL^VEILING te houden Dinsdag 13 April. Kijkdag 12 April van 10 tot 3 u. o.a. zullen geveild worden: salon-, huis- en slaapkamer ameublement. ijskast, lopers, vloerkleden, gordijnen, dames- en herenkleding, porselein en aardewerk. Heeft U goederen voor deze veiling. Bel op 21355 en Uw goederen worden direct gehaald. Vraag inlichtingen VEILINGLOKAAL T CENTRUM Ged. Oude Gracht 78, Haarlem Fa. Luppens Driehuis Tel. 5551 Gevraagd: een WTERKSTER Mevr. Bais, Jan Kostelijk- laan 17, Velserbeek. is verhuisd van Haarlem naar IJm.-Oost. Spreekuur dagelijks. Kleding en alle voorkomen de 2e hands goederen KOOPT GEERTS JULI AN AP A RK 14 hoek Gen. Cronjéstr. Haarlem-N. Tel. 14672. Overal te ontbieden. Als U werkelijk een gelukkig huwelijk wenst aan te gaan, wendt U dan in vol ver- irouwen tot: Bemiddellngskantoren Ir» Den Haag. Pomonalaan 80, Tel. 393848, en Amsterdam- Z., Beethovenstraat 18, Tel. 21747, één der grootste erv meest betrouwbare organi saties op dit gebied, met zeer vele relaties in alle beschaafde kringen door het gehele land. Mensenkennis* en ervaring, gepaard gaande- met uiterst zorgvuldige In dividuele behandeling.waar- borgen U de grootste kans op succes. Kostel. Inl. wor den U gaarne, onder strikte geheimh., in blanco couvert, toegezonden. Spr.uren dag. 9.30-12.3O beh. Zat.; 'savonds Ma., Dl., Wo. 7-9 en volgens afspraak. Geen bemiddelingaan heren zonder positie of inkomen. NETTE WERKSTER b. z. a 2 dagen per week. Brieven L 2364 bur. van dit blad. Spoed. Ruilen: NETTE WO NING, Helder v. en a. ka mer, keuken, 2 sl.k. fl, v. en a. tuin, f 4.25 p. w. Won. Vel- sen Hoogovens of omg. Inl. Tussenbeeksweg 37. Meisje, 21 j. z. z. g. gepl. als le VERKOOPSTER in le- vensmidd. of banketz. liefst IJmuiden. Schoutenstr. 16. B. z. a. CHAUFFEUR v. elke branche, pas uit mi lit, dienst Zeeweg 199. Wie heeft Donderdag Wim- mie zijn AUTOPED uit de Ken.laan meegenomen? Te rug te bezorgen bij J. de Jong, Huygensstr. 53, IJm. VERLOREN 2e den hoofddoek van halte Zeeweg tot Duin en Kruid- bergerweg. Tegen bel. terug te bez. Kennemerlaan 8. Heer vraagt ZIT-SLAAPKA- MER met volledig pension te IJmuiden. Brieven L 2366 bur. van dit blad. Te ruilen: WONING in Be verwijk bev. 5 kam. en keu ken voor gelijke woning in IJm.-Oost Adres Regulier straat 49, Beverwijk. ACCORDEON LESSEN gevr. door eerst beginnende met opgaven conditie. J. Veld, Duin en Kruidbergerweg 6, Driehuis. Aangeboden GUITAARLES De Ruijterstr. 142, IJm.-O. Te koop: RADIOSALON- KAST met pick-up, spotprijs IJm.straatweg 181, IJmuiden. ZEILBOOT te koop. Kleine B. M. Planciusstr. 56. Te koop: blauw WERKPAK z. p. f 20. IJmuiderstr.w. 49. Te koop: z. g. a. n. TANDEM Te bevr. Hagelingerweg 136 HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden zoekt voor nieuw, in haar dienst tredend personeel GELEGEKHEID TOT W0HINGRUIL In Santpoort, Driehuis, Velsen, IJmuiden, Beverwijk, Wijk aan Zee of Heemskerk. Hen, die deze omgeving willen verlaten, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de Sociale Afdeling Princenhof. Loon f 15.per week. Brieven no. IJ 563 bur. van dit blad. In het ROODE KRUIS SANATORIUM te SANTPOORT STATION worden voor direct gevraagd: WERKSTERS Voor volle week of enkele dagen per week. Prettige werkkring goed loon. Mondelinge aanmelding dagelijks van 34 uur n.m. bij de Adj.-Directrice. P. DE GRUYTER EN ZN. N.V. vraagt voor Rayon Haarlem ENIGE FLINKE VERKOOPSTERS EEN NETTE MAGAZIJNBEDIENDE leeftijd 22 tot 25 jaar. Aanmelden '6 middags tussen 1 en 3 uur op ons kantooi Barteljorisstraat 40 Haarlem (ingang winkel). Niet beneden 18 jaar. OOSTERDUINWEG 25 Telefoon 4592 voor banketbakkerij, liefst enigszins met het vak bekend. HILLEGE, Da Costalaan 1, Driehuis. 1 of 2 ONGEM. KAMERS m. stookgeL te huur gevr. bej. dame. Brieven L 2357 bur. van dit blad. Te koop: prima modern RA DIOTOESTEL. Super met 3 golfbanden. Kennemerlaan 28. Na 7 uur. MEKOG IJMUIDEN De N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengassen te IJmuiden zoekt wegens uitbreidingswerkzaamheden voor spoedige indiensttreding TEKENAARS EN TEKENAARS-CONSTRUCTEUR. Sollicitaties met beschrijving van levensloop en opleiding worden, vergezeld van een recente pas toto en onder vermelding van ons nummer HD 71 ingewacht bij de Sociale Afdeling Princenhof. TE KOOP: een Kinderledikant en 2 armstoelen bij „De Meubeldokter". Ook uw meubelen en bedden voorzien wij weer als nieuw. Schrijf een briefkaart en wij komen bij u praten over de prijs. Beleefd aanbevelend C. J. POPPING Wester Parallelstraat 11 Velsen-Noord. TE KOOP: wegens plaatsge brek een massief eiken Mechels dressoir met opzet en een grote salonspiegel en marmeren plaat m. opzet v. waskast. Adres: Stationsweg 74, Velsen. Maandag 12 April vangen cursussen aanvt het praktijkdiploma Volledige opleiding met 3 lesuren pet voor het Associatie-diploma December 19(8, In 1947, dus voor het Juni- en Decembtr examen slaagden 230 candidaten. Aan d«« geslaagden werd 107 maal het cijfer 8 of f toegekend. Hoewel voor deze 9 maands cursus geen bij zondere toelatingseisen gelden, moeten wij e toch op wijzen, dat een behoorlijke intelligeiti( en een vlot opnemingsvermogen voor eind- daten van deze snellere opleidingen noodiih- lijk zijn. In verband hiermede zal betrokktntt een beperkt psychotechnisch onderzoek worda afgenomen. Kosten zijn hieraan voor hen niet verbonden. Inlichtingen en inschrijving dagelijks ran 9-5 en van 7-9 uar aan het lesgebouw Frans Balspleiu 9, Telef. 16372 EX AM EN OP L EI D IN C HUGASELGERSMA.POTGIESE: DEN HAAG-HAARLEM-ROTTERDAM-UIBECPi DIERENVRIENDEN Wij kunnen U heden weer aanbieden een mooie ven) denheid, onder andere VOOR UW KIPPEN Ocihtendvoer, weer prima kwaliteit per kg 0.72. E?. drinkbakken. Porseleinen fopeieren. Valnesten tegen pikken. Grit. Kalle. Virusol tegen snot en diphterifJ tegen verenpiklcen,. Antiluis en D.D.T. Kippenringei tuurkalk om te witten en tevens ontsmettend enz, VOOR DE KUIKENS Prima Opfokvoer. Eet- en drinkbakken in steen eo vaniseerd ijzer, weer vooroorlogs. Grit en witzaad prima pikvoer voor de kuikens enz. HONDENSPORTARTIKELEN Lijnen, zwepen, banden, tuigjes, ronde en platte m den, dressuurbanden. ballen en rubberkruiven, mawz fietsmanden, busjes vlees. Ook alle geneesmiddel; Bogena en Ceserine bij ons verkrijgbaar. Udosect en tegen vlooien, luizen en neten, enz. enz. VOOR HET AQUARIUM Steeds voorradig ruime sortering tropische vissen ten Afslag van goudvisjes n.u vanaf f 0.75 perslui.»*' steeds voorradig levende watervlooien. Levertraan origineel voor al uw huisdieren. Turfcièi zaagsel voor de kattebak. Hondqn- en kattebrood mei;; Weer bijna dagelijks vers vlees verkrijgbaar. AllesU bezorgen zonder prijsverhoging. Wij hebben nog e»? partij zingende mankanaries met garantie. GED. OUDE GRACHT 62, HAARLEM - TELEFOON 12 STOFZUIGERS uit voorraad leverbaar 175.50 met 1 jaar garantie Kent U ons spaarsysteem? TELEFOON 4810 Zeeweg 187 - IJmuiden-O. - 7g! BOEKHOUDINGEN EN ADMINISW* Inrichten - Controleren - Bijhou^j m.m.v G H ÖUYGEN en H. Pb JUNGE" Lid Algemene Vereniging van Accountant**30^ Nederlands College van Belastingconsulenten SPECIALE VERKOOP Partij wollen tafelkledén, grote maten, m00'e siras f 16.50, f 20—, f 22.50, f 26.50, f 29--* Wollen salontapijtjes 120 x 180 f 45.— Deurmatten, half cocos f 6.50, keukenkP® cocos) 50 cm breed f 4.— p. m.; 70 cm brew p. m. Fraaie wollen divankleden f „f prima (verende) bedstellen f 145.— (mon^ Terra meubelstof 140 cm breed f 9-— P- m' overgordijnstof 130 cm breed f 10.P- m' Fa. H. INEKE Schermerstraat 26 (by de Zijhveg) Ha»rks

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4